Autor Wątek: gdzie i czym kochani  (Przeczytany 5961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ku$Only

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-07-2005
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
gdzie i czym kochani
« dnia: Lipca 07, 2005, 00:22:41 am »
da sie czyms sprawdzic czy nie ma martwych pikseli w psp? podobno jest jakis dead pixel checker ale co i jak a do tego jeszcze gdzie to juz nie wiem. wieta moze gdzie znalezc pewny staff?
Ku$

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Re: gdzie i czym kochani
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 07, 2005, 08:16:41 am »
Cytat: "Ku$Only"
da sie czyms sprawdzic czy nie ma martwych pikseli w psp? podobno jest jakis dead pixel checker ale co i jak a do tego jeszcze gdzie to juz nie wiem. wieta moze gdzie znalezc pewny staff?

Można sprawdzić - użyj oczu. Zwyczajnie w miejscu zakupu odpal PSP i uważnie się przyglądaj ekranowi startowemu - najpierw jest on cały czarny, potem jak wchodzi menu bardzo jasny. Powinieneś zauważyć wszystkie niedoróbki. Czasami jest jakiś kurz, co może powodować wrażenie, że piksel jest martwy. W taki wypadku przetrzyj, jeśli mimo przetarcia coś się inaczej odbija, wyświetla .itd. - masz martwy piksel.
A z programów, to jest tylko program odblokowujący piksele. Część tych, które uważasz za martwe nie są wcale martwe, tylko zablokowane. Wiem, że wielu osobom ten program pomógł.

Ale najlepiej się w to nie baw. Idziesz do sklepu, uzyskujesz potwierdzenie, że w przypadku wady wymienią konsolę od ręki. Nastepnie otwierasz przy nich i sprawdzasz.

Player01

  • Gość
gdzie i czym kochani
« Odpowiedź #2 dnia: Września 03, 2005, 23:15:53 pm »
Martwe piksele jest ciezko dostrzec, najlepiej wrzucic bialy obraz na PSP, ustawic najwyzsza jasnosc i po sprawie.