Autor Wątek: teoria Miazgi odnosnie grania i wieku  (Przeczytany 11759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« dnia: Sierpnia 21, 2005, 10:56:24 am »
a jak myślisz czemu ci nie chce powiedzieć......? Bo potem będziesz mówił: "masz 12 lat, to nic dziwnego, że grasz w pokemony".
Cóż, ja rozumiem, że niby grywalność itd itp, ale w pewne gry w pewnym wieku nawet nie wypada grać... Tak samo, jak widzę dwudziesto-paro letniego chłopa, który skacze z radości na widok mariana i jego obrzydliwie słodkich przygód... litości...... [żeby nie było - nie podważam fenomenu maria, ale jak już pisałem - uważam, że w niektóre gry gra się tylko do pewnego wieku a potem finito]

to wypowiedz Miazgi (mniejsza o to w jakim temacie), ale co sadzicie o tej teorii? IMO jest to jedna z glupszych jakie slyszalem  :twisted:  mam 24 lata, pracuje, mam zone i moje ulubione gry sa wlasnie z kategorii tych cukierkowych : Mario64, Banjo-Kazooi, Fable... to ze w niektore gry gra sie do pewnego wieku to tez moim zdaniem bzdura jakich niewiele slyszalem  :twisted:  no offence Miazga, jestes spoko ale ta twoja teoria to bullshit  :twisted:  a co Wy sadzicie?

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:05:56 am »
Jak będe dorosły to będe grał w to co mi przypadnie do gustu , nie będe patrzył czy to Yoshi czy Ninja Gaiden :P

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Re: teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:12:56 am »
Cytat: "Greg"
a jak myślisz czemu ci nie chce powiedzieć......? Bo potem będziesz mówił: "masz 12 lat, to nic dziwnego, że grasz w pokemony".
Cóż, ja rozumiem, że niby grywalność itd itp, ale w pewne gry w pewnym wieku nawet nie wypada grać... Tak samo, jak widzę dwudziesto-paro letniego chłopa, który skacze z radości na widok mariana i jego obrzydliwie słodkich przygód... litości...... [żeby nie było - nie podważam fenomenu maria, ale jak już pisałem - uważam, że w niektóre gry gra się tylko do pewnego wieku a potem finito
Widzę, że ta wielce wzniosła wypowiedź dotyczyła mnie.
Nie wiem jak to się stało, że jej wcześniej nie zauważyłem. No więc tak mam "trochę" więcej niż 12 lat w pokemony lubię grać i wcale nie były to gry na jakich się wychowałem jak było napisane we wcześniejszych postach tego tematu.
Z moich obserwacji wynika, że większość osób piszących takie rzeczy to właśnie 12-16 latkowie którzy się dowartościowują grami pokroju GTA.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:14:39 am »
Jednym słowem: BEZNADZIEJA. ;)
Gdybym nie znal autora, pomyslalbym, ze pisal to jakis 'dorosly' 13 latek.
Nie wiem czemu mialbym nie grac w gry, ktore sprawiaja mi radosc. Ze niby nie wypada? Pie*le to, chce sie dobrze bawic. ;)

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:20:10 am »
Drogi Miazgo - o gustach się nie dyskutuje. Tyle.

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:20:32 am »
Cytat: "sambady"
Drogi Miazgo - o gustach się nie dyskutuje. Tyle.

"Ale o złych sie mówi :P"

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:29:41 am »
@Shadowek: Tak, ale najczęściej po cichu ;).

Anyway - wróćmy do tematu. Miazga na pewno nie chciałby, by został zamknięty :P.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:32:05 am »
Teoria - bzdura. Znam gościa, która ma żonę, Juniora i doskonale bawił się przy takim Mario Karcie nie gorzej niż przy Gran Turismo 4.   :)
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2005, 11:42:19 am »
Najlepiej niech miazga napisze jakis przedział wiekowy, w które gry jak stara osoba moze grać :wink:
np. 8-12 lat - Pokemony, Marianki, przygodówki pokroju Jaka, Racheta etc
12-16lat - GT4 etc
16-20lat - GTA:SA, The sufering, Silent Hill, Conker itd.  :evil:

Oczywiscie ze nie ma podziału wiekowego, ja od małego uwielbiałem grac w Mario, od tego nesowego, poprzez Mario 64 i skonczywszy na sunshine, melee i mario party. Te gry mnie zawsze cieszą.

Dla mnie istnieje jedynie cos takiego zeby dzieci nie grały w takie gry jak GTA:SA i inne gdzie jest np. masa krwi i zabijania. Bo to na serio moze zle na nich wpłynąć :roll:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:03:54 pm »
co ja wam mogę powiedzieć? Ok, przesadziłem trochę z tą teorią, lecz nadal uważam, że takie pokemony czy niektóre marianki (np. mario party zrozumiem, bo fun w multi i w ogóle, ale mario tenis czy inne wynalazki to czysty hardkor... o_o) są dozwolone do lat 12. Owszem, zagranie w taką grę nie jest hańbą czy zboczeniem, ale jak widzę niektórych ludzi w moim wieku i starszych, dostających spazmów na wieść o zbliżającym sie nowym 'marianie' (byle jaki produkt, ważne że jest mario), to mi się robi słabo. A kilku takich enztuzjastów znam. Przesada w żadną stronę nie ejst dobra, i tak, przyznaję, ja z moim wymysłem też trochę przesadziłem ;)

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:13:14 pm »
Po prostu sie czepiasz marianka za bardzo.
Tak samo ludzie, którzy nie wiedzą co to anime mogą smiac sie z tych co czekają na jakąś ich zdaniem "bajke". Moze i wyglada dla tych nie w temacie anime na bajke, ale te anime może być dobre nawet dla 30sto latka (mowa od tych anime co są juz nawet od 12/14 lat).

Porównanie na pewno dziwne, konsole i anime? :wink: ale skoro kiedys kun porównywał gry pirackie, a samochody to nie mam czego sie bac.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:14:59 pm »
o widzisz, bajki. Reksio i anime. Ten sam gatunek (nooo, powiedzmy :lol:). Reksia też oglądasz??

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:16:38 pm »
Cytuj
np. mario party zrozumiem, bo fun w multi i w ogóle, ale mario tenis czy inne wynalazki to czysty hardkor... o_o) są dozwolone do lat 12


Ehh...
Akurat gry od niny są dobre dla ludzi od lat 1 do 99. Kiedyś zrozumiesz że dobra gra dla starszego człowieka nie musi traktowac o zabijaniu, ani nie musi być klonem GTA.

Cytuj
o widzisz, bajki. Reksio i anime. Ten sam gatunek (nooo, powiedzmy ). Reksia też oglądasz??


Heh- życzyłbym sobie by dzieciaki oglądnęły serię Lain i Evangeliona i w całości je zrozumiały...
To już jest hipokryzja raczej- taki "dorosły" człowiek o którym mówi Miazga, za cholerę nie wie o co chodzi w tej Lain, mimo że już kończy oglądać całą serię- i co? Ma się przyznać "nie zrozumiałem za cholerę o czym to było"? Nie! Powie "jakaś głupia bajka dla dzieci- nie interesuje mnie" by wyjść niejako z honorem. I tak jest we wszystkich (przynajmniej w większości) dziedzinach życia.

DaVon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:22:30 pm »
Nie mnie osądzać czy przesadziłeś czy nie ,ale powiem Ci Miazga ,że każdy gra w to co lubi człowieku. Jedni cieszą się na widok nowego Mario a innym gały wychodzą na wierzch gdy zobaczą nowe screeny z GTA.
Pomyśl co by było gdyby każdy grał w takie ,,szare" produkcje jak Sillent Hill , Resident Evil (osobiście gram) czy The Suffering :wink: .
Ja sam czasami ,,odpoczywam" ( bo wsumie nigdy nie czuje się zmęczony graniem w nie :lol: ) od Residentów ponieważ chce poczuć inny klimat, a nie tylko poczucie nieustającej niepewności i strachu.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:29:08 pm »
@Miazga: Ja odnoszę to samo wrażenie, co Ako. Troszeczkę na siłę doczepiłeś się tego Mariana. Owszem, niektóre gry z jego udziałem są dziecinne, ale nie oznacza to, że nie są grywalne. Dowodem na to jest fakt, że na człym świecie jest mnóstwo ludzi, grających w, np. Super Mario Advance 2, czy Yoshi Island. Wszystko zależy od gustu Gracza, nie od wieku. Imo.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:32:36 pm »
nie gram tylko w silenty, residenty, gta i inne, ciemne, brudne i krwawe gry. Lubię platformówki, ale ze smakiem, bo skakanie wąsatym makaroniarzem po żyjących grzybkach mnie jakoś nie kręci. Nie chodzi o sam gatunek, bo platformówki są jak najbardziej ok, ale o całe to uniwersum, kolorki, klimat, łaheeej i takie tam. Ale tak jak mówicie - każdy ma swój gust i zdanie, nie ma co się sprzeczać, bo ani ja was, ani wy mnie nie przegadacie.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:34:32 pm »
Cytat: "Miazga"
Owszem, zagranie w taką grę nie jest hańbą czy zboczeniem, ale jak widzę niektórych ludzi w moim wieku i starszych, dostających spazmów na wieść o zbliżającym sie nowym 'marianie' (byle jaki produkt, ważne że jest mario), to mi się robi słabo.


Cicho! Ja pisałem zapkę Super Mario Strikers, a ostatnio planuje zakup Paper Mario 2 :mrgreen:  A matura na karku.

Cytat: "Miazga"
o widzisz, bajki. Reksio i anime. Ten sam gatunek (nooo, powiedzmy Laughing). Reksia też oglądasz??


Stary, za przeproszeniem, pier**lisz głupoty. To, że człowiek ogląda anime, nie znaczy, że zaraz jest jest na poziomie umysłowym dwunastolatka i musi lubić Reksia, Pszczółkę Maję, czy Pokemony...No bez przesady...Ja np. bardzo lubię Ghost in the Shell, Hellsinga, ostatnio obejrzałem sobie Lain i Spirited Away, przymierzam się do obejrzenia Evangeliona.

Są anime, choćby wspomniane wyżej Spirited Away, które jakościowo i przede wszystkim treściowo, biją na głowę filmy "tradycyjne"...

Reksio... :lol:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:37:30 pm »
Nikt nikomu nie zabroni grać w cokolwiek ,każdy niech gra w co ma ochotę, a jeśli chodzi o mariany ,to ja miałem niezłą polewę przy mario karcie. Luigi i jego "Who is number one now?" rulzuje. (dla niekumatych-luigi pije do swojego wyżej postawionego brata)

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:45:09 pm »
totalnie poroniona teoria o czym juz sie wypowiedzialem w tamtym topicu. Nieodpowiednie to moze byc chodzenie przepranym za Pikachu w wieku 30 lat, ale nie granie w kolejna odslone Poków (które sa mega miodne - ponad 100h spedzilem przy kazdej!).....

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 21, 2005, 12:49:24 pm »
Cytuj
Stary, za przeproszeniem, pier**lisz głupoty. To, że człowiek ogląda anime, nie znaczy, że zaraz jest jest na poziomie umysłowym dwunastolatka i musi lubić Reksia, Pszczółkę Maję, czy Pokemony...No bez przesady...Ja np. bardzo lubię Ghost in the Shell, Hellsinga, ostatnio obejrzałem sobie Lain i Spirited Away, przymierzam się do obejrzenia Evangeliona.


Dżony spokojnie, opuść ciśnienie. Teraz na spokojnie, bardzo powoli, przeczytaj jeszcze raz post Ako i mój. Tak, ten o anime. Skup się. Popatrz. Gry i bajki - dużo osób mówi, że to domena dzieciaków. Trochę w tym prawdy. Bo np. takie anime dla młodszych z pewnością się nie nadaje, ale rex pasuje jak ulał. Analogiczna sytuacja jest z grami - oczywiście IMO.
Dobra, kończę tą dyskusję, bo za godzine mam pociąg. Pozdro.

Tarniak

  • Gość
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 21, 2005, 13:45:13 pm »
E tam teoria Meduza ssie parówczana ;] Niby pokce są dla debili, a bajka to szczyt głupoty (no to prawda :P), a jednak w Pokemon Stadium na n64 przycinam bez zająknięcia. A takich gości jak Greg czy np. Ściera podziwiam jak cholera!

Player01

  • Gość
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 21, 2005, 13:48:53 pm »
Ja sie w tym przypadku zgadzam z Miazga, cukierkowe gry na dluzsza mete dla starszego grona to choroba.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 21, 2005, 13:49:53 pm »
Cytat: "Player01"
Ja sie w tym przypadku zgadzam z Miazga, cukierkowe gry na dluzsza mete dla starszego grona to choroba.


Tarny, chodź, pójdziemy się leczyć. A guguguguga.... :mrgreen: :wink:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Tarniak

  • Gość
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 21, 2005, 13:56:12 pm »
Świetny przykłąd to mój ojciec, który gra tylko w gry typu MOH, COD, MGS, SH, RE itd. cukierkowatość uważa za debilizm. A potem jest jeszcze bardziej wkurzony. Zamiast wyluzować się w jakimś bajkowym świecie, tłucze namiętnie Niemców. No i nie pogadasz z agresorem, bo przechodzi po raz 100 ostatnią misję w nowym MOHu ;]. A ja odpalam Mario, czy inną Zeldę i chillout'uje ;].

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 21, 2005, 20:37:41 pm »
gra sie w to co sie podoba i co sprawia przyjemnosc, a nie w to czy sa flaki na ekranie czy serduszka :wink:

kazuyoshi

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 0
  • Jak and Daxter 4 na PS4 - uwolnić orkę ^.-
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 21, 2005, 20:58:14 pm »
Zgadzam się z Walker_Sanem- nieważne ile ma się lat, ważne aby tytuł w ,który aktualnie szarpiemy sprawiał jak najwięcej przyjemności i radości- bo oto przecież chodzi czyż nie.
its time for scream, its time for silence. -d(^_^)b-

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 21, 2005, 20:59:22 pm »
Cytat: "walker_san"
gra sie w to co sie podoba i co sprawia przyjemnosc, a nie w to czy sa flaki na ekranie czy serduszka :wink:

Chce GejmKjuba!!!!!! :cry:  :cry:  :cry:  :evil:  :evil:  :cry:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 22, 2005, 11:15:54 am »
Lol, Teoria Miazgi  to jedna z najdebilniejszych teorii jaką słyszałem :P
No sorry ale wolę gry pokroju pokemonów niż super extra wyp[asione chociażby GT4 (ale dorosła gra, siamochodziki, o jaaa, siupej).
Skakanie wąsiastym hydraulikiem po grzybach jest banalnei bezsensowne? Zagraj w Super MArio Sunshine i skonsultujemy czy to jest takie "banalne" :P

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 24, 2005, 10:31:52 am »
E tam głupia teoria :D
Gra się dla przyjemności :P Co to za różnica w co się gra.... Mnie rajcują Te Mariany tak samo Jak RE4 czy SH... Niech ktoś mówi że nie wypada.... Jak mi się podoba to będę w to grać bo jak to sie mowi ....
"Życie jest tylko jedno więc rób co chcesz" xD

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Madafakanumanoi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2005
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 24, 2005, 11:57:16 am »
hmm, ja mam 26 na karku i głównie tne w dorosłe pozycje, ale w jakiegoś jaka czy sly też z przyjemnością szarpie (w mariana nie bo nie mam GC, ale jakbym miał to w papera bym zawalczył). I bardziej mi zależy na tym, żeby właśnie 12-14 latki nie grały w GTA i Manhunty niż żeby 30 latek nie grał w pokemony.
Najlepszą akcję mam jak zabiorę ps2 do teściów :) "Ty weź do przedszkola się zapisz" i "przecież to zajęcie jak dla Konradka (4 letniego chrześniaka) - słyszę non stop.
Co do anime to jest podobnie, jak była u mnie siostra z mężem i Hellsing na Hyperze się zaczynał i powiedziałem, że oglądam to patrzyli na mnie jak na upośledzonego :))))) Szwagier później się trochę wyprostował jak mu płytkę z animatrixem dałem i kazałem sprawdzić czy to na pewno jest dla dzieci...
Madafakanumanoi

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 24, 2005, 12:38:12 pm »
eee tam, gadanie :lol:

Ja mam 25 lat i w przerwach między chlaniem i graniem w gry "krwisto-fakowato-flakowate" lubie sobie pograc w gry typu PITFALL, SPHINX czy Marian przy ktorych bawiłem sie wspaniale, ciesząc "japę" z podniecenia jak dziciak otwierajacy prezent pod choinką :lol:  :lol:

Mam kumpli po 28-30-35 lat, ktoirzy tez grają w gry i  nie tylko w te "adult-only". A widok goscia mającego 35lat i grającego w TAK and the power of Jojo czy Mario mnie nie dziwi (a to ze ma w danaj chwili wypite litr voodki to inna sprawa :wink:)

Czyli tak: W pokemona nie pogram czy w innego Tay Tasmanian Tiger tez nie. Ale w MARIO lub PITFALLa zagram - dlatego ze są to gry, w ktore grałem w dziecinstwie (pitfall na 2600 czy potem na megadrive lub mario na nes/snes) i dlatego maja dla mnie inną wartosci niz taki TAK czy inny Pokemon.
A na Banjo-Kazooie 3 na xbox360 lub Mario 128 na REVO czekam z niecierpliwoscią tak samo jak na RE5, Silent5 czy innego Flako-rozpruwacza 7. 8)  

Trzeba tez pamietac ze w inne gry gra 25-30 latek, ktory grał juz od 1987 roku a inaczej ten sam osobnik, ktory gra od 2002 roku  8)
Dla pierwszego Mario bedzie grą sentymentalną a dla drugiego zabawką dla swojego syna :wink:

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 24, 2005, 13:15:09 pm »
Podsumowując:
 Miazga ma taką teorie dlatego, bo chce sie uważać za bardziej dorosłego 8) 8)  8)  :twisted:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 24, 2005, 16:53:16 pm »
Noo...  :oops:

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 24, 2005, 19:33:04 pm »
[OT]
Tego...
Zejść mi z Reksia.
[/OT]

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 26, 2005, 20:07:10 pm »
Cytat: "Ako"
Dla mnie istnieje jedynie cos takiego zeby dzieci nie grały w takie gry jak GTA:SA i inne gdzie jest np. masa krwi i zabijania. Bo to na serio moze zle na nich wpłynąć




panowie - prawda jest taka ze nam, ludziom z polski, wychowanych w polskich realiach - gdzie rzeczywistosc jest az za nadto widoczna, cos takeigo nie grozi - co innego w usa. tutaj masa poyebow jest. dlatego strasznie sie pilnuja tutaj aby w gry "dorosle" grali dorosli

a co do wypowiedzi, to uwazam ze wraz z wiekiem zmieniaja sie troszke upodobania.
jak ktos zaczynal od sunset riders i cadillacs & dinosaurs - to zawsze mu to juz zostanie we krwi, zmieniaja sie tylko gry

a_di1

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-08-2005
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 31, 2005, 14:37:52 pm »
Wiek nie ma znaczenia. 30 stka a ja wciąż cioram w CRASHA, Jak&Daxter (1,2,3), Kingdom Hearts !!! A jeśli ktoś nas graczy dzieli ze względu na wiek to jego sprawa - lamus i tyle.
Coraz ciężej znaleźć dinozaury.

ArturNOW

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-04-2005
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 31, 2005, 15:16:52 pm »
Według mnie nie istnieje katygoria wiekowa w dół - poza wyjątkami. Katygorie powstały po to, żeby szczyle po 13-17 czy ileś tam lat, nie grali w coś, co nie jest dla nich przeznaczone. Bo co jest dorosłego w graniu w GTA? Dla mnie zupełnie nic... Co do wyjątków... są gry edukacyjne pisane dla dzieci w pewnym wieku, aby stymulować pamięć, kojarzenie itp... ale nie sądzę, żeby np. granie w Mario było obciachem. No nic nie będę dalej tłumaczyć.

joseph11

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-08-2005
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #37 dnia: Września 17, 2005, 17:18:28 pm »
ja uważam że to ile masz lat nie gra roli w doborze gier. ja mam już prawie 19 i rajcują mnie nawet gry ala pokemon
barca rulez!!

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #38 dnia: Września 17, 2005, 17:22:46 pm »
Według mnie wiek nie gra roli jeśli chodzi o rodzaj gier.Znam gościa który ma 26 lat i kupuje sobie NDSa dla Nintendogs.....Ja osobiście gdy będę miał nawet 60 lat to i tak w Mariana będę grał :D...mam nadzieję...

joseph11

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-08-2005
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
teoria Miazgi odnosnie grania i wieku
« Odpowiedź #39 dnia: Września 17, 2005, 18:43:25 pm »
Cytat: "UFO"
Według mnie wiek nie gra roli jeśli chodzi o rodzaj gier.Znam gościa który ma 26 lat i kupuje sobie NDSa dla Nintendogs.....Ja osobiście gdy będę miał nawet 60 lat to i tak w Mariana będę grał ...mam nadzieję...


No i właśnie co w tym dziwnego?? szacun ziom!! to mi sie podoba
barca rulez!!