Autor Wątek: Klęski żywiołowe  (Przeczytany 11430 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Klęski żywiołowe
« dnia: Września 02, 2005, 15:54:00 pm »
Co myślicie o tym co się stało w Nowym Orleanie?Słyszałam dziś w wiadomościach że do Japonii na Okinawę także zbliza się podobny huragan...kurcze takie ładne miejsca i h** je weźmie za przeproszeniem:(

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2005, 15:55:50 pm »
@TaiCat: Być może, że huragan trochę 'ucichnie', zanim dotrze do wybrzeży Japonii. Miejmy nadzieję. Nie chcę, by kolejni ludzie zginęli.

Spike

  • Gość
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2005, 15:58:01 pm »
USA sa same sobie winne emituja do atmosfery tyle gazow i nie ccha tego zmienic to beda coraz gorsze kataklizmy na wlasne zyczenie USA

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2005, 15:59:31 pm »
Taicat zauwaz ze gdyby nie jeden churagan to mongolowie by se mieszkali teraz w japonii :wink:  :wink:

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2005, 16:01:37 pm »
Mam ten huragan w...

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2005, 16:02:15 pm »
@Spike: Hmm, a który kraj nie emituje teraz gazów do atmosfery? Gdyby wszystkie klęski żywiołowe spowodowane były wysokim stężeniem trujących gazów w atmosferze, to Polska wyglądałby teraz, jak podczas II wojny światowej :S.

@dcf: Życie Japończyków i Amerykanów też? :roll: Bezduszny jesteś, stary.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #6 dnia: Września 02, 2005, 16:03:47 pm »
Cytat: "sambady"


@dcf: Życie Japończyków i Amerykanów też? :roll: Bezduszny jesteś, stary

tak

Spike

  • Gość
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #7 dnia: Września 02, 2005, 16:04:14 pm »
sambady jest taki traktat ktory zostal popdisany w kioot o ograniczeniu emisji gazow do amtosfery jedynie USA go odrzucila to maja za swoje

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #8 dnia: Września 02, 2005, 16:05:36 pm »
@Spike: Każdy z krajów zanieczyszcza atmosferę. USA ma w tym tylko pewien udział. Cała wina nie spoczywa tylko na nich, imo.

Spike

  • Gość
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #9 dnia: Września 02, 2005, 16:06:24 pm »
sambady ale USA emituje ich najwiecej na swiecie kropka a nie podpisujac traktatu w Kioto maja ten stan rzeczu w d.....

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #10 dnia: Września 02, 2005, 16:07:49 pm »
Cytat: "Spike"
USA sa same sobie winne emituja do atmosfery tyle gazow i nie ccha tego zmienic to beda coraz gorsze kataklizmy na wlasne zyczenie USA

Rozumiem że huragany zaczęły się pojawiać dopiero po rewolucji przemysłowej? No i do tego te huragany to strasznie inteligentne, a mściwe na pewno - wiedzą kto najwięcej nasmrodził i tam zaczęły się wyżywać...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #11 dnia: Września 02, 2005, 16:09:42 pm »
Nie przepadam za amerykanami Spike... Ale w tym wypadku nie chodzi o jakiś biurokratów, którym się nie chciało złożyć podpisu, tylko zwyczajnych ludzi którzy umierali i umierają za nic. Nikomu tego nie życzę.

Spike

  • Gość
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #12 dnia: Września 02, 2005, 16:10:51 pm »
VonZay emitowanie gazow cieplarnianych i tym podobnych bzdetow w bardzo znacznym stopniu przyczyniaja sie do tego stanu rzeczy. Polecam uwazac na lekcji geografii nastpnym razem (:

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #13 dnia: Września 02, 2005, 16:39:35 pm »
spike churagany a emitowanie gazow.....ciekawe kto cie uczyl geografii........

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #14 dnia: Września 02, 2005, 16:58:37 pm »
[Do pana walkera. Pan/i który/a uczy spike'a geografii nie musi być złym nauczycielem. Czytałem nawet ze golfsztrom się zmienia przez to że nad Atlantykiem przelatuje mnóstwo samolotów, generujac duzo ciepła, a traktat z Kioto to inna sprawa, bo Amerykanie wolą ograniczać emisje spalin porzez udoskonalanie i mniej energochłonne technologie, choc to ze  im to na razie srednio wychodzi, przemilcze...]

Ale wracajac do tematu, dzis kupujac w kiosku Neo+, widzialem okladke wyborczej i nie zapowiada sie by w najblizszym czasie bylo tam przyjemnie (w okolicach Nowego Orleanu). Bo trzeba pamietac ze huragan to nie tylko wiatr, lecz rowniez śmierć, powodzie, anarchia, głód(tak tak, nawet w Stanach) i mnóstwo innych problemów. Sprawa smutna i mowienie ze ma sie to tam gdzie plecy traca swa szlachetna nazwe, nie jest na pewno pokazaniem sie z dobrej strony
PSN: CooliG

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #15 dnia: Września 02, 2005, 17:08:01 pm »
a mnie uczyli ze wiatry powstaja z roznicy cisnien.........no chyba ze te gazy maja wplyw na cisnienie, wtedy zwracam honor :wink:

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #16 dnia: Września 02, 2005, 17:08:46 pm »
Mnie też tak uczyli.....Chociaż zastanawiając się nad tym...ciepło ma wpływ na ciśnienie, ciśnienie to przecież siła nacisku słupa powietrza na ziemię, a ogrzana powietrze jest przecież lżejsze od nieogrzanego, czyli robi sie różnica ciśnień

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #17 dnia: Września 02, 2005, 17:09:02 pm »
uh uh wy tu tylko o gazach:) faktycznie może coś w tym jest ale proces cieplarniarny już dawno się zaczął i nic tego nie zmieni ani nie zatrzyma-lodowce topnieją!ojiec mówi że w takim tempie to za 20 lat nawet holandię może zalać...jeśli ziemia pod wpływem braku "obciążników" balansująych ziemię przewróci się nawet o pare stopni zajdzie wiele zmian klimatycznych...oh boy :(

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #18 dnia: Września 02, 2005, 17:15:53 pm »
Widac ze w holandii nie byles, masz tam tamy wysokosci 10 i wiecej metrow. W dodatku jakos radza sobie z woda od 400lat. Bardziej martwil bym sie o takie kraje jak Bangladesz gdzie nie ma kasy na takie rzeczy
PSN: CooliG

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #19 dnia: Września 02, 2005, 17:20:42 pm »
Wielki90 te tamy nic ni daja w momencie roztopienia lodowcow, woda podniosla by sie tak mocno ze kontynenty by byly zalane do 300-400km w glab ladu....a co dopiero wyspy....

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #20 dnia: Września 02, 2005, 17:22:27 pm »
Jesli to rzeczywiscie bedzie 300-400 metrow, to "raczej" bedzie kaplica, myslalem ze to raczej jakies 10m bedzie
PSN: CooliG

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #21 dnia: Września 02, 2005, 17:25:49 pm »
Cytat: "Wielki90"
Jesli to rzeczywiscie bedzie 300-400 metrow, to "raczej" bedzie kaplica, myslalem ze to raczej jakies 10m bedzie

300-400km w glab ladu, zle napisalem wtedy,a wyskokosc o ile by sie woda podniosla to nie wiem, ale na pewno wiecej niz 10m...

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #22 dnia: Września 02, 2005, 17:44:10 pm »
Cytat: "dcf"
Cytat: "sambady"


@dcf: Życie Japończyków i Amerykanów też? :roll: Bezduszny jesteś, stary

tak

Jeszcze bardzo wielu rzeczy nie wiem o dcf'ie :roll:  :roll:  :roll:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #23 dnia: Września 02, 2005, 22:38:02 pm »
w ciagu pol roku mego pobytu w okolicach usa, ten jakze niepiekny kraj zostal zaatakowany 3 razy przez tornado i raz przez trzesienie ziemi

co tych ludzi tak trzyma tutaj na tym kawalku ziemi ?

ja nie wiem, natomiast pelen podziwu jestem dla ich samozaparcia

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #24 dnia: Września 02, 2005, 23:14:54 pm »
teraz w usa dopiero jest koszmar! słyszałem ostatnio(i czytałem) ze biedna ludnosc(i nietylko) zaczyna walczyc ze soba o ''itemy''(kase) ze zniszczonych zabudowan. wojsko wysłało 300 osobowa grupe wojskowa(z ostra amunicja) aby uciszyc troche zamieszki spowodowane ta jakze przykra okolicznoscia. I w tej sytuacji widac jacy amerykanie sa....

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #25 dnia: Września 02, 2005, 23:24:40 pm »
Cytat: "zibro"
teraz w usa dopiero jest koszmar! słyszałem ostatnio(i czytałem) ze biedna ludnosc(i nietylko) zaczyna walczyc ze soba o ''itemy''(kase) ze zniszczonych zabudowan. wojsko wysłało 300 osobowa grupe wojskowa(z ostra amunicja) aby uciszyc troche zamieszki spowodowane ta jakze przykra okolicznoscia. I w tej sytuacji widac jacy amerykanie sa....


jak jacy sa???? tak samo by bylo wszedzie wiec nie rozumiem o co ci chodzi:| O_O

Batman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-01-2005
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #26 dnia: Września 02, 2005, 23:52:14 pm »
Cytat: "zibro"
teraz w usa dopiero jest koszmar! słyszałem ostatnio(i czytałem) ze biedna ludnosc(i nietylko) zaczyna walczyc ze soba o ''itemy''(kase) ze zniszczonych zabudowan. wojsko wysłało 300 osobowa grupe wojskowa(z ostra amunicja) aby uciszyc troche zamieszki spowodowane ta jakze przykra okolicznoscia. I w tej sytuacji widac jacy amerykanie sa....

A co maja patrzeć jak tam się zabijają z powodu braku leków i żywności :shock:. To najlepsze co teraz mogą zrobić. Najważniejsza jest teraz sprawna i szybka ewakuacja, a nie zrobią tego jeśli teraz nawet do helikopterów z pakunkami okoliczni bojówkarze też strzelają.

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #27 dnia: Września 02, 2005, 23:58:48 pm »
...sa chciwi(pokazała to chocby wojna w iraku). i nie sadze zeby w kazdym kraju(chociaz w wiekszosci przypadków) po kataklizmie dochodziło do strzelanin o kase(MOJE ZDANIE!!)

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #28 dnia: Września 03, 2005, 00:00:49 am »
nie chodzi mi o wojsko z ostra amunicja tylko o cywilów którzy zamiast pomuc w sprawnej ewakuacji utrudniaja to zadanie

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #29 dnia: Września 03, 2005, 00:02:30 am »
Może ty postąpiłbyś inaczej zibro, ale na miejscu amrykanów ogłosiłbym tam godzine policyjną, wprowadził wojsko na ulice i ogłosił, że każda osoba posiadająca broń będzie mogła zostać zastrzelona bez ostrzeżenia.

Z bandytami po takiej katastrofie nie ma co petraktować - albo pozwalają się zamknąć, albo niech idą w cholerę.


Edit:
Ci ludzie pewno często stracili swoich najbliższych, nie mają jedzenia ani picia - czego oczekujesz? Teraz dla każdego liczy się, żeby w ogóle przeżyć.

Edit2:
Weź pod uwagę, że w Stanach posiadanie broni jest raczej powszechne. A jak jeszcze rozkradziono ze specjalistycznych sklepów...

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #30 dnia: Września 03, 2005, 00:09:20 am »
skoro brakuje im jedzenie i picia to po co rabuja sprzet agd itd. mi chodzi o to jacy sa cywilni amerykanie a nie wojsko, wojsko chce to jakos opanowac

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #31 dnia: Września 03, 2005, 00:14:45 am »
Cytuj
Może ty postąpiłbyś inaczej zibro, ale na miejscu amrykanów ogłosiłbym tam godzine policyjną, wprowadził wojsko na ulice i ogłosił, że każda osoba posiadająca broń będzie mogła zostać zastrzelona bez ostrzeżenia


True, tylko że 80 % miasta jest niedostępne, bo jest zalane, a ludzie śpią na dachach, więc trudno byłoby wprowadzić godzinę policyjną...

A teraz zreszta tak jest, że wojsko może strzelać tak by zabić, kiedy widza bandytę z gnatem

joshimitsu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-12-2004
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 0
Re: Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #32 dnia: Września 03, 2005, 20:22:00 pm »
Cytat: "TaiCat"
Co myślicie o tym co się stało w Nowym Orleanie?Słyszałam dziś w wiadomościach że do Japonii na Okinawę także zbliza się podobny huragan...kurcze takie ładne miejsca i h** je weźmie za przeproszeniem:(

Przede wszystkim pomyśl o zdrowiu i życiu ludzi, a nie tylko o ich pracy. Warto zaznaczyć, że w każdym, dosłownie każdym takim zdażeniu ginie wiele ludzi, a "szczęśliwcy", a przynajmniej większość z nich staje się fizycznym lub umysłowym kaleką. Pomijam już kłopoty ze zdrowiem. Masz rację, zniszczenia to poważna sprawa, ale zdrowie ofiar i ich bezcenne życie jest poważniejszą sprawą. Oczywiście cieszy mnie to, że po tym tsunami z 2004 roku świat się o dziwo zjednoczył i o dziwo zdecydował się pomóc ( no bo w końcu ludzie są złem ostatecznym ). Począwszy od wielkich organizacji niesienia pomocy za całego świata, papieża Jana Pawłą II Wielkiego, poprzez organizacje Chrześcijańskie, a skończywszy nawet na takich gnidach jak jUREK oWSIAK. Miłe jest to, że my przesiąknięte do szpiku kości złem istoty jesteśmy choć raz na kilka lat pomóc innym.

Bo jak nie to naślę na Was swojego kota. Już on się Wami zajmie!!!;PPPPP

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #33 dnia: Września 03, 2005, 20:26:34 pm »
Straszna tragedia...Amerykanie nie spodziewali się takiego mocnego Huraganu...takie piękne miejsce, tylu ludzi... :cry:

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Re: Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #34 dnia: Września 03, 2005, 20:54:19 pm »
Cytat: "Joshimitsu"

Przede wszystkim pomyśl o zdrowiu i życiu ludzi, a nie tylko o ich pracy. Warto zaznaczyć, że w każdym, dosłownie każdym takim zdażeniu ginie wiele ludzi, a "szczęśliwcy", a przynajmniej większość z nich staje się fizycznym lub umysłowym kaleką. Pomijam już kłopoty ze zdrowiem. Masz rację, zniszczenia to poważna sprawa, ale zdrowie ofiar i ich bezcenne życie jest poważniejszą sprawą. Oczywiście cieszy mnie to, że po tym tsunami z 2004 roku świat się o dziwo zjednoczył i o dziwo zdecydował się pomóc ( no bo w końcu ludzie są złem ostatecznym ). Począwszy od wielkich organizacji niesienia pomocy za całego świata, papieża Jana Pawłą II Wielkiego, poprzez organizacje Chrześcijańskie, a skończywszy nawet na takich gnidach jak jUREK oWSIAK. Miłe jest to, że my przesiąknięte do szpiku kości złem istoty jesteśmy choć raz na kilka lat pomóc innym.

prawdą jest to że ludzie wciąż giną a nas jako rodzaj ludzki naprawde jest stać na wiele by pomóc innym ale co z tego jak mało co robimy w tym kierunku!...ludzie się rodzą i umierają ale pozostwaiaja po sobie jakieś świadectwa istnienia...nie to że nieobchodzi mnie los ludzi ale miejsca które tyle osób budowało przez lata-dla nas i dla przyszłych-nagle h*j strzelił.Denerwuje mnie też,ale to już medialnie troche że ludzi bardziej obchodzi bardziej Ameryka niż np Sumatra(moim zdaniem więcej mówią o ameryce) albo że jak dzieje się cos na bliskim wschodzie nie mówi się o tym głośno lecz podaje sie jakies kurna statystyki....ale na to osobny temat  :evil: faktycznie w dziwnyh czasach żyjemy-wiemy za duzo a zarazem za mało

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #35 dnia: Września 04, 2005, 20:38:06 pm »
szkoda tych wszystkich szarych, zwykłych ludzi :cry: . Ale chciałbym aby ten huragan rozpie****** biały dom.

joshimitsu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-12-2004
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 0
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #36 dnia: Września 05, 2005, 15:42:51 pm »
Cytat: "Jarek"
szkoda tych wszystkich szarych, zwykłych ludzi :cry: . Ale chciałbym aby ten huragan rozpie****** biały dom.

Mi też ich szkoda pomimo iż życzę całej ludzkości zagłady, ale co do Białego Domu to przegiąłeś. Bush i jego ludzie nie są źli. Z resztą nie chcę Was obrażać, ale uważam, że Ty i TaiCat jesteście trochę nieczuli. Fakt, USA jest w centrum uwagi ale nie znaczy to, że trzeba o niej zapomnieć jak sugerujecie. Ci ludzie, a właściwie ich życie jest tak samo bezcenne jak nasze. Nie zapominajcie o tym!!! :evil:

Bo jak nie to naślę na Was swojego kota. Już on się Wami zajmie!!!;PPPPP

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #37 dnia: Września 05, 2005, 19:09:32 pm »
Cytat: "Joshimitsu"

Mi też ich szkoda pomimo iż życzę całej ludzkości zagłady, ale co do Białego Domu to przegiąłeś. Bush i jego ludzie nie są źli. Z resztą nie chcę Was obrażać, ale uważam, że Ty i TaiCat jesteście trochę nieczuli. Fakt, USA jest w centrum uwagi ale nie znaczy to, że trzeba o niej zapomnieć jak sugerujecie. Ci ludzie, a właściwie ich życie jest tak samo bezcenne jak nasze. Nie zapominajcie o tym!!! :evil:

wiesz stary przyznam ci rację...ja np jestem nieczuła z racji tego że ktoś przykazał kiedyś -Miłuj bliźniego swego jak siebie samego...jeżeli w 100 % miałabym się do tego odnieść,chodziłabym teraz po ulicy i wyzywała wszystkih od nic niewartych śmieci...ale to nawiasem...
W moim wyobrażeniu na świecie najlepiej by było żeby zaszła taka katastrofa że na ziemi pozostała by grupka szarych ludzi którzy stworzyliby nową cywilizację...albo ciekawy był film "Wodny Świat" czy jak to tam

_invictus

  • Gość
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #38 dnia: Września 07, 2005, 15:37:39 pm »
abstrahując od powyższych wywodów, przytocze pewną analogię: USA - Irak, popatrzcie, wystarczyło tylko na trzy dni bez luksusów, bez stałych dostaw energi, żywności i mit o potędze sie załamuje, większość tych ludzi mam nadzieje zastanowi się nad sensem wojny w Iraku, tam ludzie na codzień to przezywają od paru (-nastu) lat. Szkoda i tych w NO, ale mi bardziej szkoda tych, na których USA napadło (niech mi nikt nie wciska że samozwańczy punisher-bush-zbawca-świata ratował irakijczyków przed saddamem, hahaha)

Co do zasyfiania gazami, chyba w national geographic było napisane: USA stanowi 1/25 ludnosci ziemi, a wytwarza szkodliwych gazów w ilości 75% w skali globu....no comments

Cytat z radia: jakaś młoda amerykanka, wypytywana przez redaktora polskiego radia - trójki - co sądzi o tym że dopier po tylu dniach przybyła pomoc "jestem bardzo dumna że tak szybko została nam udzielona pomoc, uważam że ŻADEN kraj na świecie nie zareagował by tak szybko.(...)", następnie dialog z polką mieszkającą tam "...przyszli w nocy żołnierze USArmy i powiedzieli że to ściśle tajna akcja, i wyworzą poza miasto tylko białych, więc musimy się szybko pakować i ns zabierają poza miasto(...)" ..... proszę, oto kolebka demokracji na świecie...sorry za mały offtop

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Klęski żywiołowe
« Odpowiedź #39 dnia: Września 07, 2005, 16:30:47 pm »
Cytat: "_invictus"
abstrahując od powyższych wywodów, przytocze pewną analogię: USA - Irak, popatrzcie, wystarczyło tylko na trzy dni bez luksusów, bez stałych dostaw energi, żywności i mit o potędze sie załamuje, większość tych ludzi mam nadzieje zastanowi się nad sensem wojny w Iraku, tam ludzie na codzień to przezywają od paru (-nastu) lat. Szkoda i tych w NO, ale mi bardziej szkoda tych, na których USA napadło (niech mi nikt nie wciska że samozwańczy punisher-bush-zbawca-świata ratował irakijczyków przed saddamem, hahaha)

Co do zasyfiania gazami, chyba w national geographic było napisane: USA stanowi 1/25 ludnosci ziemi, a wytwarza szkodliwych gazów w ilości 75% w skali globu....no comments

Cytat z radia: jakaś młoda amerykanka, wypytywana przez redaktora polskiego radia - trójki - co sądzi o tym że dopier po tylu dniach przybyła pomoc "jestem bardzo dumna że tak szybko została nam udzielona pomoc, uważam że ŻADEN kraj na świecie nie zareagował by tak szybko.(...)", następnie dialog z polką mieszkającą tam "...przyszli w nocy żołnierze USArmy i powiedzieli że to ściśle tajna akcja, i wyworzą poza miasto tylko białych, więc musimy się szybko pakować i ns zabierają poza miasto(...)" ..... proszę, oto kolebka demokracji na świecie...sorry za mały offtop

offtop jak offtop ale bardzo trafny i odnoszący się do omawianego tematu ameryki i NO...ciekawe info:]