Autor Wątek: gatunkowy king  (Przeczytany 6609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
gatunkowy king
« dnia: Września 29, 2005, 16:00:20 pm »
Jak myślicie który gatunek zdominuje następną generacje konsol, a króry zyska najmniejsze zainteresowanie developerów?

Ja mysle ze na nex genach będą królowac strzelaniny te FPP (więcej) i te TPP ,a gry logiczne tak jak i teraz będą olewane na maxa

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
gatunkowy king
« Odpowiedź #1 dnia: Września 29, 2005, 16:02:51 pm »
Zgadzam sie z tobą lupi FPP będa rządzic razem z TTP.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

aliusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-03-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
gatunkowy king
« Odpowiedź #2 dnia: Września 29, 2005, 16:26:15 pm »
TPP i FPP to żeście Amerykę odkryli;) Napewno gry będą szły w kierunku swobody przemieszczania się po realnie odwzorowanym terenie. Mam na myśli coś na wzór GTA (swoboda działania i przemieszczania sie). Oczywiście akcja będzie prezentowana w ujęciu FPP lub TPP, a w co ambitniejszych pozycjach zapewne będzie opcja wyboru widoku. Pięknie byłoby gdyby ta swoboda odnosiła się również do reakcji tego wielkiego świata gry na nasze poczynania ( czyli fizyka, o której jest tak głośno ostatnio). Żeby mnie ktoś źle nie zakumał ( i tak napewmo zaraz się taki znajdzie): nie chodzi mi o 1000 klonów GTA. Wszak kożystając z wymienionych przeze mnie założeń można tworzyc gry o różnym klimacie ( np. z elementami RPG-fantasy), nawet takie, które będą całkowicie pozbawione przemocy, wszechobecnej w produkcie Rockstar. Po za tym napewno będą zanikać granice między gatunkami, jak mam to miejsce już obecnie.
"Sprzedamy miliard konsol xbox360" J. Allard E3 2005

skunek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
gatunkowy king
« Odpowiedź #3 dnia: Września 29, 2005, 16:40:37 pm »
rzadzic beda TPP rPG miej FPP.Zgodze sie tez z tym ze  beda sie zacierac granice miedzy gatunkami-ale to w malym stopniu,co najwyzej przeniknie fpp do tpp i odwrotnie,reszta pozostanie tak jak jest(rpg zostanie rpg-iem,platformowka platformowką itp)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
gatunkowy king
« Odpowiedź #4 dnia: Września 29, 2005, 16:52:20 pm »
Cytat: "skunek"
rzadzic beda TPP rPG miej FPP.Zgodze sie tez z tym ze  beda sie zacierac granice miedzy gatunkami-ale to w malym stopniu,co najwyzej przeniknie fpp do tpp i odwrotnie,reszta pozostanie tak jak jest(rpg zostanie rpg-iem,platformowka platformowką itp)

Dzisiaj juz prawie nie ma pełnoprawnych platformówek a rpgi są juz wykorzystywane w innych produktach np. w GTA:SA.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

aliusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-03-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
gatunkowy king
« Odpowiedź #5 dnia: Września 29, 2005, 17:26:33 pm »
Dokładnie. Stawiam, że na next-geny będzie więcej hybryd typu: można pojeździć pojazdami( wyścigi), sklepać komuś rya ( bijatyki), ponawalać z giwer w trybie FPP ( FPSy) a nad całością zawiśnie widmo zmieniających się parametrów naszej/naszych postaci (RPG). Osobiście nie mam nic przeciwko - grywam w różne gatunki gier. Z drugiej strony taki "misz-masz" stylów i gatunków może nie odbić się niekożystnie na klimacie i spójności całej gry ( jeśli developerzy pokpią sprawę całość może przypominać podróżowanie po mapie w poszukiwaniu minigierek).
"Sprzedamy miliard konsol xbox360" J. Allard E3 2005

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
gatunkowy king
« Odpowiedź #6 dnia: Września 29, 2005, 17:37:31 pm »
Obecnie bardzo popularne są strzelanki ale ja stawiam przedewszystkim na gry w stylu GTA. Np bardziej rozbudowane, wojskowe Mercenaries...Takie gry zażądzą ale jednak mimo wszystko z pewnością niezapomni sie o Slasherach, RPgach i innych gatunkach.
Napewno jak zawsze dobrze będą stały wyścigi ale to normalka

lupinator

  • Gość
gatunkowy king
« Odpowiedź #7 dnia: Września 29, 2005, 17:41:25 pm »
O tak! Mercenaries to świetna gra a podobna zapowiada sie na 360'tke pod tytułem The Outfit  -Mercenaries w stylu II wojny światowej, jak dla mnie najlepsza pozycja na nowego X
Oczywiście jestem pewien ze na PS3 takich pozycji nie zabraknie ;)

Kubsztok

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
gatunkowy king
« Odpowiedź #8 dnia: Września 29, 2005, 20:11:51 pm »
Ja sie boje że zaniknie przez to pare klasycznych gatunków jak stare dobre jRPG, a juz teza widac ze nie przymierzajac 75% tytułow ofcjalnie zapowiedziany na X360 to FPP i TPP (no moze przesadzilem, choc kto wie  :wink: ) ale jesli w nastepnym NFS bedzie mozliwosc wyjscia z samochodu i kradzież wózka przeciwnika to ja dziekuje i przesiadam sie na PSX
!!! Wii fan !!!

lupinator

  • Gość
gatunkowy king
« Odpowiedź #9 dnia: Września 29, 2005, 20:27:28 pm »
Cytat: "Kubsztok"
ale jesli w nastepnym NFS bedzie mozliwosc wyjscia z samochodu i kradzież wózka przeciwnika to ja dziekuje i przesiadam sie na PSX


hehehe :lol:  dobre ale NFS raczej zostanie wyscigami , bardziej boje sie o GT jeszcze odbiją po braku zniszczeń i zrobią opcje strzlania do przeciwników,  toć to Full Auto bedzie  :shock:  :lol:

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
gatunkowy king
« Odpowiedź #10 dnia: Października 01, 2005, 11:58:15 am »
wierze w "nieliniowe" RPGi (jak KOTOR,Gothic,Fable) zbudowanie wielkich światów fantasy w końcu nie powinno być problemem! jeśli za rozbudowaniem pójdzie grafa,efekty i animacja to przeżucam się na te gierki.

Myśle też że twórcy pójdą za ideałem z tej generacji (którego tera nie dają rady dogonić) czyli Burnoutem, jestem pewny że wszystkie wyścigi nowej generacji będą chciały być tak zaj***ste jak Burnout. szybkie,miodne i niszczące gry z blaszaka :D
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
gatunkowy king
« Odpowiedź #11 dnia: Października 01, 2005, 14:07:25 pm »
rządzić (mam nadzieje) będa RPG z takzwaną "nieliniową" fabułą. Potem Gry pokroju GTA i FPP z możliwością rozwałki otoczenia

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
gatunkowy king
« Odpowiedź #12 dnia: Października 02, 2005, 13:10:08 pm »
IMO bedzie podobnie jak przy tej generacji konsol, czyli- strzelanki FPP/TPP i chodzone nawalanki w stylu Ninja Gaiden, DMC lub God of War.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
gatunkowy king
« Odpowiedź #13 dnia: Października 22, 2005, 16:47:51 pm »
Powiem krótko:
Nową konsolę Sony zdominują sequele.Co do gatnku to zgadzam się z moim poprzednikiem.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
gatunkowy king
« Odpowiedź #14 dnia: Października 22, 2005, 17:31:21 pm »
Na konsolach nastepnej generacji nastapi wielki powrot przygodowek tekstowych, ktore w koncu opanuja swiat...  :twisted:

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
gatunkowy king
« Odpowiedź #15 dnia: Października 22, 2005, 17:43:12 pm »
Może przygodówki tekstowe to nie, ale to bardzo bym się zdziwił, gdybym nie zobaczył na Revo przygodówki point 'n' click.  :mrgreen:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.