Autor Wątek: Comodore wraca jako kieszonka  (Przeczytany 9782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Comodore wraca jako kieszonka
« dnia: Stycznia 09, 2006, 16:51:44 pm »
Cytuj
nana sprzed lat marka Commodore powróciła na rynek komputerowy w zupełnie nowym wcieleniu. Na targach Consumer Electronics Show zaprezentowano nowy przenośny handheld o nazwie Commodore Combo, który wyposażony został zarówno w funkcje multimedialne, jak i nawigacyjne. Commodore Combo może pełnić również funkcję kieszonkowej konsoli gier. Producent wyposażył swój produkt w pięć gier firmy Nintendo oraz oferuje możliwość pobrania z sieci ponad 90 dodatkowych tytułów.



Dla mnie szok! po przeczytaniu tego newsa aż sie łezka zakręciła w oczku :wink: . A głównie z tego powodu że comodore 64 to była jedna z moich pierwszych maszynek do grania i właśnie od tego zaczynałem. Ahhh to były czasy. Stosy kaset magnetofonowych(na takim czymś były gry) i to charakterystyczne czerwono czarne menu podczas przewijania kasety w celu szukania gry....

Dobra skończe bo zanudzam. Co myślicie o tym małym cacku. Będzie miało jakąś szanse na przebicie się przez takich tytranów jak NDS czy PSP?

frioniel

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-07-2005
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Comodore wraca jako kieszonka
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2006, 17:54:12 pm »
Pozwolę sobie zacytować treść mojego komentarza:
Cytuj
Przenośne Commodore nie ma wg. mnie najmniejszych szans zważając na przypuszczalnie wysoką cenę. Przenośny NES oscyluje w granicach 200-400zł tak więc to urządzonko zważając na jego peryferia (dysk 20GB, GPS, MP3-4) będzie dużo droższe...

Poza tym C64 o ile nie jest to w przyszłości powinno być idealnie emulowane na PSP, więc po co przepłacać (lub płacić tyle za ile można by sobie kupić konsolkę o większych możliwościach z jakąkolwiek przyszłością)?

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Comodore wraca jako kieszonka
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2006, 02:14:18 am »
Jesli ktos ma za duzo kasy to kupi sobie takie zabawki.
Ja sam posiadalem kiedys C64 i
wspomnienia odswiezam juz na emulatorach.

Nawet na N-Gage (i inne nokie S60) jest fenomenalny emulator C64 "frodo" - działa bardzo szybko (100% +) i emuluje dzwiek.