Autor Wątek: Motoryzacja  (Przeczytany 750834 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1120 dnia: Lipca 09, 2008, 17:12:48 pm »
To niech idiota się nauczy. Niestety tak będzie, bo większość ludu nie ma wyobraźni i chęci troszczyć się o samych siebie. I nie łącz mnie z UPR-em, o ile jeszcze niedawno w pełni się solidaryzowałem, to teraz się odcinam. Po prostu sam tak sądzę, nie jestem za żadną opcją polityczną, ale za zdrowym rozsądkiem.

Do "EDIT", ależ ja zapinam pasy! Lepiej niech się zajmą ściganiem obwiesi "leżących" w samochodach, zagrożenie dla innych, a pasy we większości dla samych siebie.

BMW E39? Przerabiałem przez miesiąc. Super auto, spora krowa, ale ładna, bardzo ładna. Pytanie tylko jaki silnik? Jak diesel, to odradzam. Zajechane na 99%, nie wierz w niepalących dziadków. To fura dla jeżdżących 25tys. rocznie businessmenów. Benzyny? Dużo palą, a na gaz, to lepiej odpuść. Będą się z ciebie śmiali. Ale jak chcesz tłumaczyć się "bo ja dbam o środowisko" to powodzenia. Co mogę dodać?

Oczywiście dużo palą, bo poniżej 2.5 to nie schodź. To MUSI jeździć. 2.0 nadaje się do "trójki", o której też może pomyśl. E36 z końca produkcji, można w idealnym (chyba?) kupić poniżej 20tys. Ładna furka, ale w coupe, 4-drzwiowa traci, i to sporo. Skojarzenia z dresami mogą być wadą, ale skoro myślałeś o Golfie, to nie powinny ci przeszkadzać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2008, 17:23:05 pm wysłana przez setezer »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1121 dnia: Lipca 09, 2008, 17:42:42 pm »
Stereotyp dresiarza musiałbym zwalczyć w samym sobie. Właśnie to mnie w BMW najbardziej odrzuca. Mimo tego to jest dobra fura za dobre pieniądze. Silnik raczej benzynowy i na pewno na gaz. Nikomu nie zamierzam się tłumaczyć. Po prostu decyzja została już podjęta (o ile będzie benzyna >2l.). Wolę być narażonym na akcyzę Donalda, niż podnoszenie cen przez arabów. E36 dla mnie nie jest zbyt atrakcyjna wizualnie. Model produkowany od 90. roku i to widać. Może... może w cabrio.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1122 dnia: Lipca 09, 2008, 17:46:15 pm »
E39 wydaje mi się pozbawiona tego stereotypu, solidny, dobrze wykonany i elegancki samochód i pisze to jako człowiek nieprzepadający za marką.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1123 dnia: Lipca 09, 2008, 17:47:39 pm »
Jak dla mnie - ma ładną, agresywną stylistykę. Coupe wygląd zgrabnie. Szkoda jedynie, że cała masa tych fur śmiga po Polsce, lubię wozy bardziej egzotyczne. "Piątek" jest już nieco mniej. Podobał mi się bardzo Galant, naprawdę ładny wygląd i rzadko spotykane.

Osobiście nigdy nie kupię wozu z klasy wyższa średnia/wyższa, by je zagazować, ale jak uważasz. Jak już pisałem - nie wyłaźmy ponad stan (i nie piszcie znowu o ochronie środowiska).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1124 dnia: Lipca 09, 2008, 17:58:54 pm »
@Bloo - tak mi się właśnie wydaje, dlatego się zwracam w kierunku E39.

@setezer - szczerze mówiąc olewam środowisko. Po prostu jeśli mogę zaoszczędzić - robię to. Za cenę takiego BMW czy Peugeota 406 mogę kupić kilkuletnie Punto z małym silnikiem, tylko nie potrafię znaleźć argumentów za takim wyborem.

Tarniak

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1125 dnia: Lipca 09, 2008, 18:20:01 pm »
Cytuj
@setezer - szczerze mówiąc olewam środowisko.


Jest się czym chwalić, naprawdę. :?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1126 dnia: Lipca 09, 2008, 18:23:15 pm »
Halo, Tarniak, czyżbyś był z tych, co twierdzą, że najlepsza podróż, to taka, która się nie odbyła? (bo nie zanieczyszcza środowiska). Czyżbyś liczył o ile więcej spalą wozy, których kierowca ma wąsy (0,5grama, to w skali roku całkiem sporo)?

Co innego podpalać lasy i mordować niedźwiedzie, a co innego jeździć samochodem benzynowym.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1127 dnia: Lipca 09, 2008, 18:29:46 pm »
@tarniak - nie rozśmieszaj mnie. Nie wywożę śmieci do lasu i staram się wyrzucać butelki do specjalnych pojemników, ale na pewno nie zrezygnuję z dezodorantu, ani nie będę wybierał paliwa do samochodu z myślą o środowisku.

Tarniak

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1128 dnia: Lipca 09, 2008, 18:39:26 pm »
Nie chodzi o jazdę samochodem benzynowym tylko takie hasła. Kontekst jest nieważny w tej chwili, słabe to było. Inaczej brzmi: "nie, nie ze względu na środowisko tylko..." , anizeli "olewam środowisko". Zresztą jak chcesz to olewaj, tylko nie pisz o tym, bo na ch*ja wychodzisz. Tyle.

Cytuj
ale na pewno nie zrezygnuję z dezodorantu
Antyperspirant trzyma dłużej i ładniej pachnie. :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1129 dnia: Lipca 11, 2008, 17:36:44 pm »
Policzyłem sobie orientacyjnie ubezpieczenie dla takiego BMW E39 i chyba mam problem  :lol:



Tyle z Allianz Direct, ale to i tak nic w porównaniu z Liberty:



Cztery patyki za samo OC?! Jakbym się dobrze postarał, samochód z silnikiem o takiej pojemności kupię taniej, niż ubezpieczenie opłacę.

Chyba trzeba posłuchać Setezera i się E36 zainteresować.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1130 dnia: Lipca 12, 2008, 06:42:19 am »
Te tabelki i mnie sprowadziły na ziemię, nie wiedziałem, że to takie drogie. Zwyczajnie nie opłaca się kupować starych samochodów z dużymi silnikami. Co innego nowe, bo przy cenie 100-200tys. tych kilku dodatkowych się nie odczuje, ale wydajać 20tys., 8tys, to jest 40% wartości samochodu. Te ubezpieczenia, co się reklamują, to chyba super oferty mają dla pojazdów o pojemności 998cm i kierowców z 20-letnim stażem.

W sumie z tym "2.0 nie bierz, bo samochód musi jeździć" w sprawie E39 przesadziłem. 2.0 w zupełności wystarcza, przecież to aż 150km, idealnie starczy, nie będzie to jakiś szatan, wszak fura trochę waży, ale do normalnej jazdy idealnie. 2.0 w E36 jest naprawdę dynamicznym silnikiem, a E39 pewnie wiele więcej nie waży. Oczywiście mówię to z perspektywy osoby, która naprawdę dynamicznymi samochodami nie jeździła, ale do NORMALNEJ jazdy wystarcza z nawiązką.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1131 dnia: Lipca 12, 2008, 09:36:46 am »
Ja rozumiem, że Mariusz Max Kolonko za swoje "Boston, Massachusetts" ma niezłe wynagrodzenie, ale w Liberty chcę ode mnie 2200 za OC na pięcioletnią Ibizę z silnikiem 1,2.

Nie potrafię się przekonać do E36 coupe, ale w cabrio świetnie się prezentuje. Ma piękną linię z otwartym dachem i założonym hard topem.




http://moto.allegro.pl/item393615154_bmw_318i_cabrio_e36_318_m_pakiet_hardtop_okazja_.html

Szkoda tylko, że Siemiatycze to praktycznie przy granicy z Rosją.

Ostatecznie i tak pewnie pojadę do Niemiec po samochód.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1132 dnia: Lipca 13, 2008, 09:44:41 am »
Osobiście nienawidzę cabrio i roadsterów, dodatkowo w Polsce mieć taki pojazd... cóż, zimą może być niewesoło. Ale przede wszystkim nie podoba mi się jednak wygląd, skopana linia nadwozia z założonym dachem. Chociaż Hondą S2000 bym nie pogardził.

Popatrz na więcej zdjęć E36 coupe, obejrzyj dokładnie na żywo i z czasem, wydaje mi się, powinno ci się coraz bardziej podobać.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1133 dnia: Lipca 13, 2008, 10:19:15 am »
W Polsce już prawie zim nie ma - to raz, dwa - akurat to, które pokazałem, z założonym hard topem nie powinno sprawiać zimą żadnych problemów. Coupe trochę za dużo jeździ po naszych drogach i jest za bardzo utożsamiane z pewną grupą użytkowników. Może gdybym spotkał przypadkiem oryginalnie zachowaną sztukę (co będzie pewnie niezwykle trudne, bo na motoAllegro po pobieżnych oględzinach takową zauważyłem jedną - z silnikiem 2,8), bez wieśniacko dużych felg, zmienionych świateł i montowanych na własną rękę elementów M-pakietu, mógłbym się zdecydować. Może, chociaż prędzej E46 w sedanie z pierwszych roczników.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1134 dnia: Lipca 13, 2008, 10:31:37 am »
E46 jest czadowe, ale trochę jednak drogie. I również łatwo natrafić na "po tuningu". Co innego E92, jeszcze łapska domorosłych WT (wiejskich tunerów) nie dorwały się do tego modelu, za drogi. No i fura wygląd po prostu cudownie, mocno opływowe kształty, ale do przyjęcia. Ogólnie na pięć z plusem.

Również zdecydowanie odrzucam wszelkie wozy po tuningu, jakieś światełka z Lexusa (tzw. lexus style), brewki (zgroza), spojlery z kosmosu itp. M-pakiet profesjonalnie zamontowany też mnie nie kręci, m-pakiet to jest do M3, a nie do BMW 1.8 na gazie. Równie profesjonalne jest zmienianie znaczka Hondy na czerwony w Civicach, żeby było jak R-type.

Skoro z Niemiec zamierzasz sprowadzać, to tam na pewno uda ci się znaleźć E36 bez tuningu. A fura naprawdę ładna, w środku bardzo przyjemnie, dobrze się prowadzi. Z tyłu mało miejsca, ale da się wozić ludzi (!!!), co w niektórych coupe jest niemożliwe. Bagażnik mały, co więcej można dodać?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1135 dnia: Lipca 13, 2008, 11:03:02 am »
Nawet u nas jestem w stanie znaleźć E46 w niezłym stanie, w konkretnie wyposażonej opcji, więc z Niemiec nie powinno być problemu z przywiezieniem czegoś konkretnego. Chociaż z drugiej strony czytam teraz o kosztach sprowadzenia - dodając do tego koszty samego wyjazdu, nie wiem czy na pewno wyjdę na tym na swoje.

http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,samochodu,z,Niemiec,-,procedura,200.html

Jak to jest, że niezgodna z prawem UE akcyza jeszcze nie została zniesiona - nie wiem. Płacąc 500 złotych na hulanki Donalda też czuję się okradany.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1136 dnia: Lipca 13, 2008, 15:23:37 pm »
Mój kumpel wrócił z Niemiec kilka dni temu z samochodem. Jeszcze go nie rejestrował w Polsce. Ale mogę powiedzieć, że taki wyjazd opłaca się.

Biorąc pod uwagę to co wiem od niego i ceny BMW E46 doszedłem do wniosku, że nie opłaca się kupować tego BMW w Coupe, one trzymają cenę jak cholera, a chociaż jakby wnętrze zechciało być tak ładne jak to auto z zewnątrz... Już wolę taki samochód jaki sprowadził sobie kumpel- Audi A3 1.8T 150KM. Bardzo dobre osiągi i w jeździe mieszanej mało ekonomicznej spalał 10l/100km. Do tego wizja założenia 18" felg ukazuje ten samochód jeszcze ładniejszy.

Kumpel kupił to Audi rocznik (końcówka 2000) już po face liftingu, 4x elektryczne szyby, climatronic, ABS, ESP, elektryczne lusterka, 4 poduszki powietrzne, podgrzewane fotele przednie i zapłacił za niego 6500 euro. W Polsce znalazłem kilka ofert, które dorównują tej, ale w świetle reszty samochodów po 27 000zł wyglądają na podejrzane ze śmiesznie małym przebiegiem. Pojechał tam ze znajomymi, którzy sprowadzają auta odpalił im 400zł i ma auto parę tysięcy taniej, zajebiście utrzymane. Niedługo jedzie na pierwszy przegląd w kraju i będzie wiadomo czy nic mu nie dolega.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1137 dnia: Lipca 13, 2008, 15:37:10 pm »
E46 mógłbym kupić tylko w sedanie - na coupe mnie nie stać. Audi A3 po liftingu bardzo mi się podoba, niestety raczej będzie ciężko zmieścić się w budżecie. Na wszystko - samochód, opłaty, wymianę wszystkiego, co będzie trzeba wymienić i OC mam maksymalnie 25k. No i czym nowszy samochód, tym bardziej boję się kradzieży, a kompletnie nie mam pomysłu, jak się przed nią skutecznie zabezpieczyć.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1138 dnia: Lipca 13, 2008, 16:42:26 pm »
E46 mógłbym kupić tylko w sedanie - na coupe mnie nie stać. Audi A3 po liftingu bardzo mi się podoba, niestety raczej będzie ciężko zmieścić się w budżecie. Na wszystko - samochód, opłaty, wymianę wszystkiego, co będzie trzeba wymienić i OC mam maksymalnie 25k. No i czym nowszy samochód, tym bardziej boję się kradzieży, a kompletnie nie mam pomysłu, jak się przed nią skutecznie zabezpieczyć.
Brat właśnie wykupił sobie minicasco, razem z OC wyniosło go to coś ok 5 - 6 tys zł (bez zniżek). Wiem, że passat to nie te wozy co omawiacie, ale jego wartość rynkowa wynosi 28600 zł.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1139 dnia: Lipca 13, 2008, 16:48:54 pm »
Napisz jeszcze, ile brat ma lat i od ilu lat ma prawko - wtedy będzie jasność sytuacji, bo za to też potrafią solidnie dowalić.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1140 dnia: Lipca 13, 2008, 16:51:00 pm »
Napisz jeszcze, ile brat ma lat i od ilu lat ma prawko - wtedy będzie jasność sytuacji, bo za to też potrafią solidnie dowalić.
Brat ma 27 lat, a prawko od 10 lat. Ale to jego pierwszy samochód w każdym razie.
Mini casco chroni przed kradzieżą oraz zdarzeniami losowymi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2008, 16:59:34 pm wysłana przez b.szym »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1141 dnia: Lipca 13, 2008, 18:16:48 pm »
Ubezpieczyciele opierają się głównie na statystykach. Wiadomo, że gołowąs w machinie 2.8, wg statystyk szybciej spotka się z drzewem niż kobitka w wieku 35 lat w 1.0. Chociaż gołowąs może śmigać 100x lepiej, to i tak zabuli dużo więcej. Statystyki są bezwzględne, dlatego tak mnie wkurzają "leżący" kierowcy. Muzyczka na maksa, sms-iki, jedna ręka "zimny łokieć", druga powiększanie bassów i się statystyki brutalnie psują, dla takich porządnych kierowców jak my, co nie Iras?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1142 dnia: Lipca 13, 2008, 18:31:54 pm »
@b.szym - Twój brat płaci "tylko" 100% składki. Ja jestem w wieku "podwyższonego ryzyka" i mam świeże prawko, więc mogę liczyć na 10-20% "bonusu" z jednego i drugiego tytułu. Płać i płacz - jak to mówią. Minicasco chroni również w przypadku wypadku z winy kierowcy, jeżeli koszt naprawy pojazdu przekracza 70% jego wartości (tzw. szkoda całkowita), więc stawka z tych samych powodów również rośnie. Siostrzeniec dostał w PZU ubezpieczenie stricte od kradzieży, ale oni ubezpieczają wiele samochodów od wielu lat, kiedyś mieszkanie, teraz dom, co daje im specjalne względy. Gdybym chociaż miał u nich ubezpieczone mieszkanie, ale staruszkowie przenieśli do Warty...

@setezer - niestety, niestety. Porządni faceci zawsze obrywają najbardziej.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1143 dnia: Lipca 13, 2008, 18:37:26 pm »
Ja mam to szczęście, że jakby co, to wciągam ojca, który ma zniżki maksymalne. Dodatkowo w PZU ubezpieczone jest kilkanaście samochodów z firmy, i chałupa, i rodzina, i pracownicy. Jeżeli są od tego dodatkowe zniżki, to będę je miał. Ważne żebym sobie zniżki nabijał, bo brat skopał sprawę i jego fura jest tylko na ojca. Ma prawko od 6 lat, jest zawodowym kierowcą ciężarówki i nie ma ani % zniżki.

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1144 dnia: Lipca 13, 2008, 18:38:34 pm »
Przeciez ojciec moze go dopisac i znizki tez beda dla niego lecialy.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1145 dnia: Lipca 13, 2008, 18:53:24 pm »
Wiem, ale 6 lat już minęło, mógł od razu, o to mi chodziło.

Inna sprawa, że to chyba nie wygląda tak, że idzie się i już dopisany. Nie trzeba przerejestrować? Bo to chyba chodzi o właściciela(?).

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1146 dnia: Lipca 13, 2008, 18:55:13 pm »
Tak, trzeba przerejestrowac samochod, dostaje sie nowe blachy. Wtedy rejestruje sie na dwoch. Wtedy tata placilby wiecej, ale bratu lecialyby znizki.

Mozesz podsunac ten pomysl, rejestracja to bodaj 78 zl.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1147 dnia: Lipca 15, 2008, 06:58:47 am »
O w zad!

Ojciec sprawił mi niespodziankę i kupił bez mojej wiedzy samochód. Na szczęście nie jakiś Punciak czy Panda, ale Opel Atstra Coupe, także nie jestem rozczarowany, bo furka mi się podoba. Silnik 1.8, trochę mało, ale akceptowalny zasób mocy (125km, dosyć lekka fura, także jest dobrze). Wyposażenie z gatunku full wypas: skóra, zmieniarka na 4 płyt, klima, elek. szyby, podgrzewane fotele itp. Jednak nie ma róży bez kolców - powypadkowy, jednak jedynie walony w tył. Już stoi w warsztacie i go składają (wymieniana cała lewa ćwiartka, klapa od bagażnika i światła). Jak szukałem fury, to nie mogłem się zdecydować i zdecydował za mnie ojciec i chyba dobrze, bo wreszcie będę mógł śmigać, a tak to nic tylko moto.allegro.

Rok 2000, przebieg 90tys., udokumentowany, z Belgii, kolor granatowy. Co ważne - zero WT i jakiegokolwiek tuningu.



« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2008, 07:01:17 am wysłana przez setezer »

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1148 dnia: Lipca 15, 2008, 07:23:30 am »
@setezer
Gratulacje. Moim zdaniem z 1.8 powinieneś być zadowolony. Wydajesz się rozsądnym człowiekiem.
#################


Nie chcę nikogo obrażać ale wydaje mi się śmieszne i wręcz głupie jak widzę narzekania pewnych osób na temat małych silników w autach. MOIM zdaniem 1.8l to tej naprawdę wystarczająco. Tak się zastanawiam po co wam silniki 2.0 i większe w autach osobowych. Jeśli potrzebujecie aut do normalnego użytku to na 99% nie potrzebujecie wiecej jak wspomniane 2.0 (czy 1.8 ). Owszem silniki 1.0 czy 0.8 to przesada, ale żeby od razu brać 2.8l. Moim zdaniem optimum jest tak pomiędzy 1.5 a 1.8. Na dzień dzisiejszy sam posiadam 2.4l ale jednak ten silnik siedzi w SUV z napędem na 4 koła (auto bardziej zimowe). Choć na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad kupnem Toyoty Prius z silnikiem (1.5l). Kumpel pożyczył mi swojego Prius'a na weekend i jak dla mnie taki silnik w tym aucie jest wystarczający.
Jak dla mnie auto ma się dobrze zbierać z niskich prędkości (0-40 km/h) i zachować względną kulturę pracy przy prędkościach autostradowych (autostradowych, a nie 200 km/h+) #EDIT( Co ciekawe Prius kumpla często gasił silnik spalinowy na parę chwil przy prędkościach +85km/h)

Więc tak z ciekawości do czego potrzebujecie silników powyżej 2.0l, bo 1.6 czy 1.8 jest za słaby.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2008, 08:20:23 am wysłana przez rav04 »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1149 dnia: Lipca 15, 2008, 09:44:49 am »
@setezer - pogratulować  :)

Zaprezentuj nam jakąś reklamę Astry. Samochód w moim budżecie, nawet się nim interesowałem, ale jakoś nie mogę się ostatecznie przekonać. Najbardziej odrzuca mnie jakość materiałów i wykonanie wnętrza. Większość Astr, które widziałem, w środku była zwyczajnie zużyta. No i kumpel-lakiernik ma kiepskie zdanie na temat blachy (choć i tak znacznie lepsze w porównaniu do Fordów). Z drugiej strony z zewnątrz wygląda świetnie i ponoć bardzo przyjemnie jeździ.

@rav04 - a kto tu narzeka na małe silniki?! Oczywiście, 1.8 czy 2.0 wystarczy. Problem zaczyna się, kiedy samochód jest dwutonową gablotą, chcesz diesla - a one ciągną znacznie słabiej niż benzyna o podobnej pojemności, lub kiedy trudno go z mniejszym silnikiem dostać.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 723
  • Reputacja: 74
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1150 dnia: Lipca 15, 2008, 10:15:59 am »
Ja się przesiadłem na 2.8l z 1.8 i mogę powiedzieć, że zrobiłem to tyko i wyłącznie ze względu na przyjemność z jazdy... Jakbym mógł to bym sie przesiadł na Corvettę, ale niestety nie robią wersji kombi
Także nie ma tu nic do rzeczy praktyczny punkt widzenia czy uzasadnione potrzeby - 1,8 zbiera się też dobrze i jak trzeba to 180 po autostradzie w miarę komfortowo poleci, a pali 2 x mniej

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1151 dnia: Lipca 15, 2008, 17:16:26 pm »
Cytuj
@setezer
Gratulacje. Moim zdaniem z 1.8 powinieneś być zadowolony. Wydajesz się rozsądnym człowiekiem.
#################


Nie chcę nikogo obrażać ale wydaje mi się śmieszne i wręcz głupie jak widzę narzekania pewnych osób na temat małych silników w autach. MOIM zdaniem 1.8l to tej naprawdę wystarczająco. Tak się zastanawiam po co wam silniki 2.0 i większe w autach osobowych. Jeśli potrzebujecie aut do normalnego użytku to na 99% nie potrzebujecie wiecej jak wspomniane 2.0 (czy 1.8 ). Owszem silniki 1.0 czy 0.8 to przesada, ale żeby od razu brać 2.8l. Moim zdaniem optimum jest tak pomiędzy 1.5 a 1.8. Na dzień dzisiejszy sam posiadam 2.4l ale jednak ten silnik siedzi w SUV z napędem na 4 koła (auto bardziej zimowe). Choć na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad kupnem Toyoty Prius z silnikiem (1.5l). Kumpel pożyczył mi swojego Prius'a na weekend i jak dla mnie taki silnik w tym aucie jest wystarczający.
Jak dla mnie auto ma się dobrze zbierać z niskich prędkości (0-40 km/h) i zachować względną kulturę pracy przy prędkościach autostradowych (autostradowych, a nie 200 km/h+) #EDIT( Co ciekawe Prius kumpla często gasił silnik spalinowy na parę chwil przy prędkościach +85km/h)

Więc tak z ciekawości do czego potrzebujecie silników powyżej 2.0l, bo 1.6 czy 1.8 jest za słaby.
Jak kogoś stać na utrzymanie, to chyba kilka więcej koni nie zaszkodzi? Zawsze lepiej mieć ten zasób mocy, żeby nie zamulać przy wyprzedzaniu czy trzymać tempo na niemieckich autostradach. Druga sprawa to taka - niech te potwory z dużymi silnikami mają ludzie ROZWAŻNI! Jacyś obwiesie śliniący się na widok NFS Underground niech lepiej zostaną przy poldkach i maluchach. Jakieś wyścigi czy szpanowanie przed lachonami jest pewne, a tego nie lubimy

Cytuj
@setezer - pogratulować  :)

Zaprezentuj nam jakąś reklamę Astry. Samochód w moim budżecie, nawet się nim interesowałem, ale jakoś nie mogę się ostatecznie przekonać. Najbardziej odrzuca mnie jakość materiałów i wykonanie wnętrza. Większość Astr, które widziałem, w środku była zwyczajnie zużyta. No i kumpel-lakiernik ma kiepskie zdanie na temat blachy (choć i tak znacznie lepsze w porównaniu do Fordów). Z drugiej strony z zewnątrz wygląda świetnie i ponoć bardzo przyjemnie jeździ.
Skóra w środku ma lekkie ślady zużycia, nie wygląda na furę, która ma więcej niż te "książkowe" 90tys. Jakość materiałów wnętrza całkiem w porządku - to jednak specjalna edycja Astry, także trochę się postarali. Jest komputer pokładowy z temperaturą, zegarem i czymś tam jeszcze (raczej nie ma średniego zużycia, a szkoda). Ogólnie na poziomie E36, może nieco gorzej, ale nie aż tak tragicznie.

Ponoć II generacja Astry ma blachy dobrej jakości, na pewno lepsze niż w I gen. No i sprawa jest taka, że 8-letniej furze raczej nic się dziać nie będzie. Stare Astry rdzewieją, bo jak są z 1994 roku i mają blachy słabe, to nic dziwnego. Jednak nie wykluczam, że z blachami mogą być problemy, ale nie takie jak w Kadecie, tego jestem pewien.

O jeździe też się nie wypowiem na podstawie osobistych doświadczeń, bo nie jechałem jeszcze. Jedynie ojciec jak doprowadzał do mechanika ciął już 150km/h, na takim dosyć krótkim odcinku, co mnie utwierdziło, że 125km w zupełności wystarczy. Mam małe doświadczenie, to jakiś potwór mógłby mnie zabić. Chociaż ja nie z tych, co jak mnie kumple podpuszczą, to cisnę 200km/h na dziurawych drogach.

Wygląd mi się podoba średnio, ale im dłużej patrzyłem na żywo, tym lepiej było. Jest całkiem zgrabna, trochę szkoda, że przód  taki pospolity, ale nie narzekam.

Z tyłu miejsca jak w E36 (da się wozić ludzi), bagażnik mały, fotele wygodne. Ogólnie fura w stylu E36 coupe, trochę krótsza, ale raczej jakość porównywalna.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1152 dnia: Lipca 15, 2008, 17:22:36 pm »
Czy Twoja wersja to Bertone? Nie miałem okazji osobiście z taką obcować, ale na zdjęciach wnętrze faktycznie wygląda lepiej niż w zwykłej.

http://moto.allegro.pl/item400676013_opel_astra_coupe_1_8_16v_bertone_super_wersja_.html

Ładna sztuka swoją drogą, ale koleś zupełnie zepsuł efekt tymi felgami.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1153 dnia: Lipca 15, 2008, 17:33:15 pm »
Zgadza się - Bertone. Bo jest też dwudrzwiowy hatchback, ale ja pisałem coupe, a jedynie edycja Berone jest (ten Włoch wygląd projektował).

No felgi paskudy, w mojej są oryginalne Opla, schludne, a ja takie lubię.

Dobrym bajerem są przyciski przy kierownicy, w nowych furach to standard, a w starszych dosyć niespotykana rzecz, a to jest bardzo wygodne. Jak widać na foto komputer pokładowy wyświetla aktualną stację. To trochę wyższa klasa niż zwykła Astra, bo i celuje w innych kupców i konkuruje z innymi pojazdami. Większość modeli ma skórę. Także całkiem udana alternatywa do E36, na pewno mniej oklepana fura.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1154 dnia: Lipca 16, 2008, 11:02:32 am »
Setezer, świetny wóz, na pewno będzie się nim świetnie jeździć. Masz genialnych rodziców.

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1155 dnia: Lipca 16, 2008, 14:04:17 pm »
Masz genialnych rodziców.

No, sam chciałbym takich mieć :roll:

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1156 dnia: Lipca 16, 2008, 14:46:10 pm »
Cudze chwalicie, swego nie znacie?
Fryty tyty dotknij pyty

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1157 dnia: Lipca 16, 2008, 14:55:36 pm »
Cudze chwalicie, swego nie znacie?
Ja tam nic złego o swoich nie powiem, ale na samochód nie mam co liczyć...

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1158 dnia: Lipca 16, 2008, 19:27:42 pm »
Ale to chyba nie wina złej woli rodziców, a pieniędzy. Jakby ojciec nie prowadził dwóch firm, to bym też fury nie miał. Jedni nie mają żadnej, inni Tico (czołem Tarniak), a inni Mercedesa CLK (Crasch miał mieć). I podkreślam - nie dostałem fury za nic, bo jestem piękny czy jakoś tak, tyram od miesiąca, matura ładnie zdana, na studia się dostałem, a dodatkowo załatwiłem interes, na którym ojciec zarobił sporo kasy, także kupienie mi wozu jest swoistym uhonorowaniem zasług. Ja wiem, że inni robią więcej, a nikt im fury nie kupuje. Taki świat.


b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #1159 dnia: Lipca 16, 2008, 22:57:20 pm »
Wiem, dlatego przyjmuje wszystko na klatę.
Nawet bym sobie zarobił na furę, ale w moim mieście o prace jest ciężko. Kończyć to wszystko, i wypieprzać jak najdalej...