Autor Wątek: Chamstwo czy głupota...  (Przeczytany 13834 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 11, 2006, 11:14:45 am »
Nieeeeeee, nie sądzę, zawsze powinien być jakiś szacunek dla starszych... A poza tym nie rozmawiamy tylko o dziadkach i babciach, ale o starszych przykładowo o parę lat.

_invictus

  • Gość
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 11, 2006, 11:34:48 am »
tak tak djprodigy, przede wszystkim miałem na myśli 'nie babcie' i 'nie dziadki' ;) jakimś - z tym się zgodzę, ja jednak większym szacunkiem obdarzam właśnie takich dziadków i babcie [przeżyli wojnę, niejedeni obozy, komunę], niż ludzi troszkę starszych ode mnie którzy sami się proszą o to, by traktowac conajmniej niepoważnie

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 11, 2006, 15:36:06 pm »
No zgadza się, tym bardziej, że prawda jest taka, iż niewiele tym ludziom życia zostało... Niech chociaż te wspomnienia z ostatnich lat będą przyjemne, ale niestety stają się one coraz mniej przyjazne... :/

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 11, 2006, 22:11:46 pm »
wszyscy tak psioczą na rodziców ,a ciekaw jestem jacy Wy bedziecie opiekunami swoich pociech . Łatwiej znalezc drzazge w oku rywala niż kłode pod swoimi nogami(czy jakoś tak :P) . W czasch ciągłego pośpiechu i ciagłego zrywu za pieniądzem ciężko  upilnować dzieci .Ojciec haruje 10 godzin 5 razy w tygodniu a po powrocie do domu marzy mu sie tylko wygodny fotelik przed TV z buteleczką piwa .Matka niby siedzi wiecej w domu ,ale powoli zaczyna  sie  to zmieniac . Współczesne Polki za priorytet stawiają sobie kariere a dopiero pozniej zakładanie sobie rodziny .A te pozniej moze nastapic za pozno . z wychowywaniem dzieci moim zdaniem moze byc coraz gorzej .A skutki takiego niedbalstwa juz teraz mozemy zobaczyc na przystanakach , szkołach itp itd .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Cosmaty

  • Gość
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 11, 2006, 22:26:08 pm »
Cytat: "jay jay"
W czasch ciągłego pośpiechu i ciagłego zrywu za pieniądzem ciężko upilnować dzieci .Ojciec haruje 10 godzin 5 razy w tygodniu a po powrocie do domu marzy mu sie tylko wygodny fotelik przed TV z buteleczką piwa .


Mógł nie decydować się na dzieciaka, jak już się zdecydował to jego psim obowiązkiem jest się nim zajmować...

I tak jak już pisałem takie dzieciaki, które wychowały się przy braku jakichkolwiek autorytetów, czerpiąc wyłącznie z otoczenia stają się później takimi pseudo-autorytetami dla kolejnych pokoleń skretyniałych nastolatków, którzy chcą być jak ich starsi koledzy...

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 11, 2006, 23:32:44 pm »
"zrobiłes to wychowuj, k*rwa bądź odpowiedzialny- poświęć serce, poświęć czas- matka,ojciec normalny"

proste... jesli my nie wychowamy dziecka wtedy zrobi to otoczenie (czyli inne rozwydżone bahory). zaniedbanie swego pierworodnego i nieupilnowanie go to najgorsze co spotka i jego i rodziców.
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 11, 2006, 23:39:28 pm »
Ja to jestem w szoku co sie dzieje z ta cała gówniarzernia O_o ide sobie do sklepu, przechodze obok placu zabaw, a tam dzieciaki w co drugim słowie mówia "k*rwa" O_o Jakbym złapał takich, to bym im wpier**** :twisted: i to nie, ze jakos cicho klnal, tylko dra sie prawie na cala jape.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

_invictus

  • Gość
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 12, 2006, 00:01:06 am »
Cytat: "jay jay"
wszyscy tak psioczą na rodziców ,a ciekaw jestem jacy Wy bedziecie opiekunami swoich pociech . Łatwiej znalezc drzazge w oku rywala niż kłode pod swoimi nogami(czy jakoś tak


własnie, pomimo 27miu wiosen na karku, jeszcze nie zdecydowalem sie na potomstwo  (choć wielu znajomych już ma dzieciaki) m.in dlatego że uważam że jeszcze bym za mało czasu mu/jej mógł poświęcić - nic na siłe, wszystko z głową na karku.
Cosmaty i Aras dobrze piszą - dziecko to nie rurki z kremem - to najwyższa nasza odpowiedzialność życiowa, to czas wieeelu wyzeczen i poświęcenia, które w przyszłosci się zwróci nam z nawiązką (chcielibyście mieć miłe wspomnienia z dnia dziadka/ojca? jakiegos dostac MGS13 czy PES10 od wnuka/syna :)  ) podsumowując: idioci nie powinni się rozmnażać

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 12, 2006, 12:14:54 pm »
Cytat: "<Aras>"
"zrobiłes to wychowuj, k*rwa bądź odpowiedzialny- poświęć serce, poświęć czas- matka,ojciec normalny"


Co to kuźwa ma być? O_o

Cytat z hip-hopowego utworu?

To się dopiero nazywa poezja XXI wieku... xD xD xD

Sorry za offtop, ale musiałem to napisać...

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 12, 2006, 12:33:15 pm »
tak to jest cytat (wskazuje na to cudzysłów :wink: ).... i co? że się rymuje to znaczy że głupie...oki -dzięki,cześć,narazie




EDIT: wiesz to jest i wyrwane ze środka tekstu i urwane na końcu... no i beatu nie słychać :wink: ale naprawdę nie brzmi tak źle jak ci się wydaje
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 12, 2006, 13:29:28 pm »
Nieeee, tu nie chodzi o to, że jeśli się rymuje, to jest głupie... Treść jest ok. Forma natomiast (rym) szwankuje na maxa...

Koniec offtopu.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 13, 2006, 01:28:01 am »
Cytuj
Przykład chybiony, w tym momencie opisujesz II Filar. Natomiast ZUS ma także I Filar tzn. wspólna pula do której wpłacają wszyscy, a z której wypłacane są potem zasiłki, renty, itd. Ludzie, któzy otrzymują te pieniądze, w normalnych warunkach nie mogliby ich mieć - odłożyli za mało lub nic.


Nie chodzi mi o "ciachnięcie" ZUS'u w ciągu tygodnia- to operacja, która musiałaby trwać latami.
Ale już dzisiaj pewien rocznik nie powinien już wpłacać nic do zusu, a samemu zainwestować (nawet oddajac do banku), przeciąć to błędne koło.
Co z aktualnymi emerytami? Pieniędzy dla nich jest, później trzeba będzie to finansować z budżetu- ale to konieczność. Z czasem obciążenie będzie się zmniejszać, aż po iluś tam latach zniknie całkowicie (że się tak wyrażę).

Nierealne? Zus już dziś jest zadłużony przepotężnie, pożycza nawet kase od rzadu, jego utrzymanie kosztuje ok. 1,5 mld rocznie (bodajże tyle, o ile pamiętam). Wedle prognoz, za 20 lat będzie on bankrutem.
Dlatego jestem za jak najwcześniejszym pozbyciem się tego molochu i oddaniu Polakom przyszłości w ich ręce.
A co jak jeden przepije te pieniądze, nigdzie nie odłoży? Każdy jest kowalem własnego losu.


Cytuj
Najwyrazniej nikt nie wyczul o co mi chodzilo. Nie mierze wszystkich miara jednego. Napisalem, ze Polacy zachowaniem zaczynaja mi przypominac pyskatych czarnych, dla ktorych jednym z bardziej delikatnych tematow jest szacunek


Wiesz- są szuje u murzynów, białych, azjatów, indiańców itp- więc raczej nie da się uczciwie tego zgeneralizować.
Tak samo jak Polacy mają opinię "złodziei" (jak to się pisze?)- niesprawiedliwe? Tak. Prawdziwe? Nie. Ale tak jesteśmy chociażby przez Niemców postrzegani.

Cytuj
idioci nie powinni się rozmnażać


Niektórym jednostkowm wogóle, powinno się utrudnić proces rozmnażania :roll:

Bezstresowe wychowanie- ahh, to temat rzeka.
Oczywiście, potrzebny jest złoty środek- bez jakiejś przemocy. Dla dziecka SAM FAKT, że dostał klapsa jest znaczący i ważny.

Dziecko powinno mieć jakies stresy- bo jak pójdzie do przedszkola, to będzie przeklinał wszystko na czym stoi (nie chodzi o wulgaryzmy bynajmniej). Nie poradzi sobie po prostu z kontaktach z innymi ludźmi, nie będzie potrafiło się bawić, nie będzie potrafiło się uczyć, będzie sfrustrowane- i będzie musiało ta frustrację odreagować.  

To krzywda dla takiego malucha- on i tak będzie musiał się nauczyć żyć w społeczeństwie, nauczyć się relacji, poradzić ze stresem- ale zrobi to na swój (najczęściej niemądry) sposób. To b. częsta przyczyna powstania młodzieży, o której wyżej piszą ludzie- to pierwszy krok.
Najbardziej więc mnie przeraża, kiedy taki rodzic mówi, że jego pociecha "jest jeszce za mała na wychowywnie"- powodzenia w takim razie. Przyda się.

_invictus

  • Gość
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 13, 2006, 09:55:46 am »
Cytat: "_Music"
Dziecko powinno mieć jakies stresy

Tak, wprost proporcjonalne do wieku. Przede wszystkim, zauważyłem, że rodzice nie dopuszczają do siebie tego, że te maluchy mogą mieć swoje zdanie, że to jak dziecko tupie nogą to trzeba wysłuchać, dlaczego, znaleźć tego powód, a nie od razu sprowadzać go do "parteru", tłumacząc to tym, że dzieci i ryby nie mają głosu... Mają....mają taki sam jak dorośli, ich małe problemy (dla nas małe), są dla nich nieraz wielkimi dramatami, i powinno się o tym wiedzieć cały czas, jak się ma pociechę. Widzę jednak [moja praca mi w tym pomaga:) ] że 90% rodziców [przedział wiekowy ~22-30] z którymi mam do czynienia, jak dziecko mówi "nie", to zostaje zbesztane z miejsca. To chyba jeden z powodów frustracji dzieciaków, które w wieku dorastania/dorosłym, w końcu chcą być zauważone, i dokonuja 'popisów' jakie mozna np na meczach obejzeć.

Tytek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-02-2005
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Chamstwo czy głupota...
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 13, 2006, 15:24:45 pm »
..wg niektorych ropdzicow to ich dzieciom sie wszystkon nalezy,caly siwat powinien sie krecic wogoł nich