Autor Wątek: Polska płonie,  (Przeczytany 14714 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Polska płonie,
« dnia: Maja 09, 2006, 17:11:02 pm »
Romek i Andrzej prawie na czele polskiego rządu, Polska płonie.

Przed wyborami w mediach mogliśmy obserwować wyidealizowanych polityków, wszyscy tacy pięknie uczesani i opaleni (tutaj bryluje Lepper), optymistyczne hasła, że będzie tylko lepiej i w ogóle utopia&arcadia. Rząd został wybrany, wygrało PiS, na początku nikt ich nie lubił. Zaczęły się dyskusje z PO, ale Rokita&Tusk nie weszli w koalicję, Jarek zaczął szukać większości z Samoobroną i LPR, było też z PSL, ale oni od razu go olali. Ciężko było, każda partia ma swoje racje i chce sobie jak najwięcej porządzić (czyt. ustawić się najbliżej koryta). W tym okresie Roman Giertych ze swoją partią zaczął być w opozycji, kilka cytatów (wesołego Romka):
 :arrow: "U nas panuje totalna jednomyślność, jeżeli chodzi o postawę wobec PiS. Od naszego przejścia do opozycji nie ma odwrotu. Koniec, kropka"
 :arrow: "Między ligą a PiS jest dzisiaj przepaść"
 :arrow: "Dominacja braci Kaczyńskich chyli się ku upadkowi. Liga też będzie wspierała tę tendencję."

Przypominam - Giertych jest teraz ministrem edukacji, już jakoś nie narzeka na PiS, ba! Bardzo ceni sobie tę partię, po prostu dopchał się do koryta i jest wesoły. Podobnie Lepper, ale nie będę już machał cytatami. Co to oznacza? Prostą rzecz, najpierw siebie dobrze ustawić, jak się nie uda to robić z siebie outsidera, bliskiego ludziom i za 4lata spróbować się dopchać. A jak uda? Grzać nową posadkę,

Czemu nie może być inaczej? Nie mam pojęcia, ale czy te kilka tysięcy diety i full luksusów im nie wystarcza by sprawiedliwie i mądrze rządzić krajem? :|.

Mam nadzieję, że większość użytkowników się ze mną zgodzi w tej kwestii. Ok, tyle miałem do przekazania, zapraszam do dyskusji. Od niedawna staram się interesować sprawami politycznymi, więc jeśli macie jakieś konkretne argumenty nie wysłuchane w radiu M, proszę pisać.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska płonie,
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2006, 17:14:59 pm »
powiem tak: jak przeczytałem nazwę topicu to odrazu leciałem wiadra z wodą i gaśnicy szukać, ale po przeczytaniu pierszwego.startowego posta widze że wystarczy zakurzony shotgun i beretta...
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Polska płonie,
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 09, 2006, 17:16:35 pm »
Przecież to nic dziwnego, ludzie którzy 17 lat po Okrągłym Stole widzą wszędzie komunistów powinni być w psychiatryku, a nie w polityce. Tak samo z wszystkimi partiami lewicowymi, które notorycznie forsują utopijne programy. Btw, PiS wygrał wybory bo zrobili się na partię lewicoą, przecież te całe becikowe, ochrona przed bezrobociem, wsparcie Solidarności - nic tylko lewica.
Ja ludzi nie rozumiem - jeśli po tylu latach ludzie narzekają, może tak dać liberałom porządzić krajem na probę? Przez te wszystkie lata ani jeden rząd nie był liberalny (nie liczę AWS-UW, bo UW miała tam mało do powiedzenia), może ludzie wyciągneli by wniosek, że popieranie po raz 5 partii która tylko obiecuje nie może wyjść na dobre.

_invictus

  • Gość
Polska płonie,
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 09, 2006, 17:25:15 pm »
"liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi"

Musi być jakaś wojna, bo polski naród chyba tylko pod naciskiem i ubezwłasnowolniony potrafi funkcjonować, już Bismarck rzekł mniej więcej tak: "nie walczcie z polakami, dajcie im władzę, a sami się zrujnują"....i jak jest?

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 09, 2006, 21:24:17 pm »
Cytat: "_invictus"
"nie walczcie z polakami, dajcie im władzę, a sami się zrujnują"

To samo mi przyszło na myśl :?.

Wracając do tematu, to mnie już nic nie zdziwi. Dwulicowość Kaczyńskich, to już jest norma. Najpierw gadanie, że Lepper to oferma i że Samoobrony trzeba się pozbyć, a teraz robią z nimi koalicje :? No sorry, ale mi ręce opadają.

Od becikowego to teraz żule w moim mieście się rozmanażają. Serio :? Zgadają się z jakimiś babkami no i biorą sobie potem do kielni 1000zł na tygodniowy zapas alkoholu :lol:.

Kończyć studia i spierda**ć stąd jak najszybciej...

Moja sygnaturka mówi wszystko.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 12, 2006, 22:30:04 pm »
Cytuj
Ja ludzi nie rozumiem - jeśli po tylu latach ludzie narzekają, może tak dać liberałom porządzić krajem na probę? Przez te wszystkie lata ani jeden rząd nie był liberalny (nie liczę AWS-UW, bo UW miała tam mało do powiedzenia), może ludzie wyciągneli by wniosek, że popieranie po raz 5 partii która tylko obiecuje nie może wyjść na dobre.
_________________


Bo Polskie społeczeństwo nie dojrzało do demokracji- nie potrafi jeszcze samodzielnie myśleć. Nadal pokutuje zasada, że NALEŻY się zasiłek/ zapomoga/ renta.
Jak już gdzies indziej należałoby zacząć od likwidacji zusu.

O tyle dobrze, że rząd nie jest w stanie zatrzymać rozpędzonej gospodarki- szkoda tylko że nie wykorzysta tego potencjału chociażby w połowie.

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 13, 2006, 00:10:08 am »
Ale i to moze sie niedlugo skonczyc. Ruszenie przez Giertycha rezerw walutowych moze (miejmy nadzieje ze nie)sie zakonczyc katastrofa.
W dodatku ze wszystkich krajow unii wydajemy najmniej na infrastrukture. Nie tylko na autostrady ale rowniez na koleje i lotniska. Po za tym nie mozna stwierdzic ze rzad nie zatrzymuje gospodarki. Po wejsciu LPR i ogolnie po utworzeniu sie rzadu, gielda od razu spadla, mimo iz wczesniej przezywala hosse. Nie mowie tu iz ten nasz 5,5% wzrost zawdzieczamy SLD, poniewaz oni sa takimi samymi frajerami co reszta. Rowniez PO pokazalo jak nie nalezy rzadzic. Najlepszym przykladem jest Warszawa z Piskorskim na czele. Jednak uwazam iz to jest jedyna partia mogaca cos zrobic, choc na pewno nie sa jacys fajni. To po prostu mniejsze zlo.
PSN: CooliG

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 13, 2006, 00:46:34 am »
Cytuj
Ale i to moze sie niedlugo skonczyc. Ruszenie przez Giertycha rezerw walutowych moze (miejmy nadzieje ze nie)sie zakonczyc katastrofa.


Gospodarka nakręca się sama- politycy mają za zadanie stworzyć dobre i przejrzyste podstawy do jej funkcjonowania (prawo), później jedynie ją lekko czasem korygowac i regulować w razie potrzeb. Tak wygląda idealna gospodarka w teorii. U nas, mimo że jest burdel na górze, to inwestorzy nie panikuja (przynajmniej na razie), wiedza, że za 3 lata szalone umysły zostaną odsunięte od władzy.
Koniunktura jest teraz dla Polski b. korzystna i grzechem byłoby jej nie wykorzystać (i raczej nie wykorzystamy). Idealny moment, by zacząć prawdziwe (i bolesne- dlatego byłaby niejako amortyzacja) reformy, które zostaną w końcu wprowadzone (bo inaczej się nie da- to tylko odsuwanie nieprzyjemnego momentu w czasie). Aktualni politycy nie chca być kojarzeni akurat z takimi reformami (żadni nie chcą), bo ich efekty będą widoczne dopiero za kilka ładnych lat, a nie od razu.
Ale to jest Polska właśnie.

Tytek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-02-2005
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 13, 2006, 15:25:35 pm »
wszyscy maja nauczke za to na kogo glosowali...nawarzyliscie se piwa to je wypijcie

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 13, 2006, 16:19:00 pm »
Cytuj
wszyscy maja nauczke za to na kogo glosowali...nawarzyliscie se piwa to je wypijcie


Tylko że ja np. cierpię za baranów, którzy głosowali na self-defence, więc wszyscy ponoszą tego koszty.

Tytek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-02-2005
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 13, 2006, 17:29:50 pm »
no w sumie tak...

Robson

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 13, 2006, 18:17:20 pm »
Dyskusja bedzie bezcelowa i szybko sie zakonczy, bo zabraknie drugiej strony barykady. Chyba ze ktos sie przyzna i zechce wziac w obrone rzadzacy uklad (prowokatorow nie licze). Watpie jednak i sie nie dziwie (strach/wstyd). Poza tym ci co glosowali na PiS, Samoobrone i LPR to w zdecydowanej wiekszosci mohery, tłuki, bezrobotni i zacofane wsiochy bez dostepu do internetu, wiec pogadacie sobie sami ze soba, niestety.

Tarniak

  • Gość
Polska płonie,
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 13, 2006, 18:23:29 pm »
Cytuj
Dyskusja bedzie bezcelowa i szybko sie zakonczy, bo zabraknie drugiej strony barykady. Chyba ze ktos sie przyzna i zechce wziac w obrone rzadzacy uklad (prowokatorow nie licze). Watpie jednak i sie nie dziwie (strach/wstyd).

Zasadniczo, to jest analogiczna sytuacja do tej sprzed lat, kiedy to został wybrany Lech W. Wyszło na to, że tak naprawdę to nikt go nie wybierał :D. :lol:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska płonie,
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 13, 2006, 20:43:45 pm »
Wildstein prezesem TVP . Znany głownie z opublikowania słynnej listy sygnowanej jego nazwiskiem  publicysta tygodnika Wprost zamierza zrobić porządek w tym ''molochu''. Czystki maja nastapić w programach publicystycznych (wiadomo, Kaczynskiemu nie podoba się Olejnik to'' won do do TVN-u :lol: '')i programach publicystycznych .Nie wykluczyłbym , także usunięcia kilku seriali , które dawno straciły termin ważności i innych podobnych poziomem programów (na czele z  ZAŁÓÓÓÓÓŻŻŻ SIĘ , załóż sie).Mam obawy jednak do upolitycznienia sie telewizji publicznej . Może sie tak zdarzyć , ze na panów K . złego słowa w telewizji nie będzie można powiedzieć.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 13, 2006, 21:19:42 pm »
jay jay - myślę, że przesadzasz zdecydowanie... Jeszcze nie został przedstawiony żaden program, więc moim zdaniem na razie należy się wstrzymać od wszelkich ocen...

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 13, 2006, 22:59:55 pm »

Tarniak

  • Gość
Polska płonie,
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 13, 2006, 23:01:00 pm »
Taa, znajoma była dziś na manifestacji. Podobno królowało skandowane hasło: "ja pierd*le, Giertych w szkole" :lol:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska płonie,
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 12, 2006, 09:27:04 am »
niestety moje przypuszczenia się sprawdziły . Panom z PISu nie podobał się program ''Konfrontacja '' no i Bronek jak posłuszny piesek eliminuje program z jesiennej ramówki TVP .Zaznaczmy ,że  w owym programie dociekano wielu różnych szwindli na terenie naszego kraju . Widać , za bardzo sie tym obnosili  :x

Żródło z www.gazeta.pl
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Polska płonie,
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 12, 2006, 09:32:27 am »
Ja piernicze, to się robi powoli robi brak wolności słowa :x

Cosmaty

  • Gość
Polska płonie,
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 12, 2006, 10:23:19 am »
Cytuj
10/07/2006
KOMUNIKAT SPECJALNY

"ZMIANY PROGRAMOWE" CZY POLITYKA?

W niedziele 9 lipca miala sie odbyć kolejna audycja "Masala" na antenie Radia Bis. W czwartek jej autorzy (Max Cegielski i Rafal Kolacinski) zamiescili na stronie internetowej Polskiego Radia zapowiedz. Tematem miala byc "brunatna ksiega" publikowana przez antyrasistowska organizację "Nigdy wiecej". Zapowiedz konczyla sie nastepujacym fragmentem:

"Nigdy więcej" od 1990 roku odnotowalo czterdziesci ofiar smiertelnych agresji na tle ksenofobicznym. (...) podzegajacy do przemocy faszysci sa czesto blisko zwiazani z Liga Polskich Rodzin i z Mlodzieza Wszechpolska. Zabójcy maja wiec poparcie w rzadzie Rzeczpospolitej, a poslowie, urzednicy i ministrowie z tych organizacji są posrednio wspólwinni smierci niewinnych ludzi"

Nastepnego dnia autorzy audycji otrzymali telefon z sekretariatu Polskiego Radia Bis. Sekretarka w imieniu nowego dyrektora Jacka Sobali pytala sie czy temat audycji może zostać zmieniony. Ponieważ nie bylo to mozliwe poinformowala, że niedzielna audycja się nie odbedzie. Max Cegielski zostal zaproszony na spotkanie z nowym dyrektorem. W jego trakcie, w poniedzialek 10 lipca zostal poinfomowany, że wspólpraca z Masala zostaje zakończona. Jacek Sobala pokazal mu wydruk z opisem audycji, ostatnie zdanie bylo podkreslone. Dyrektor stwierdzil, ze takie na takie poglady i taka audycje nie ma miejsca w "nowej formule programowej radia Bis".


http://www.medialink.pl/media/?radio/&kat=6&id=33505

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Polska płonie,
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 12, 2006, 23:46:05 pm »
Na calym swiecie smieja sie z Polskiego rządu  :roll:
http://www.maxior.pl/?p=index&id=24817&0
I czemu tu sie dziwic?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska płonie,
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 02, 2006, 08:53:28 am »
jako że Polska to synonim absurdu ta informacje napisze tu .

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3714480.html

Wszystko można przełknąć ale jeden zapis W szkolnych statutach mają się też pojawić zapisy o karach za agresywne lub wulgarne zachowanie, zakaz używania telefonów komórkowych w budynku szkoły i obowiązek przychodzenia na lekcje w schludnym ubraniu. powoduje ,że zaczynam powatpiewać w ta nowa wizje bezpiecznej szkoły .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 02, 2006, 11:13:00 am »
Cytuj
zapisy o karach za agresywne lub wulgarne zachowanie, zakaz używania telefonów komórkowych w budynku szkoły i obowiązek przychodzenia na lekcje w schludnym ubraniu.


Co w tym złego? Że nastoletni jełop nie wytrzyma paru godzin bez Crazy Froga? Nie będą go głaskać po makówie za to że gryzie i pluje?



Oczywiście to pewnie i tak nie wypali, bo jak patologiczne "rodziny" mają generować normalne dzieci, system nie zastąpi poczciwych krewnych, ale skoro ludzie lubią jak pańśtwo za nich myśli - to proszę bardzo :]

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska płonie,
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 02, 2006, 14:10:34 pm »
to jest tak samo jak nie spozywanie alkoholu w miejscu publicznym .Przepis jest ale egzekwowanie go to już problem . Zakaz  uzywania komorek przypomina walke z wiatrakami.Ja sobie tego osobiście nie wyobrażam . 10 latek ganiany przez naucziela za używanie telefonu ? Nonsens .
Też lubie czasami pomarzyć o miłych rzeczach ale zycie ostro je weryfikuje . Panom z ministerstwa także radziłbym zejśc na ziemie i zacząć racjonalnie myśleć .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 02, 2006, 14:48:09 pm »
Cytuj
to jest tak samo jak nie spozywanie alkoholu w miejscu publicznym .Przepis jest ale egzekwowanie go to już problem .


Ja z koleżanką tydzień temu musiałem się bronić przed stówą mandatu, więc czasem jest egzekwowany...

Cytuj
10 latek ganiany przez naucziela za używanie telefonu ? Nonsens .


10 latek nie wpuszczany do szkoły z telefonem- depozyt na wejściu- logiczne.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 02, 2006, 15:29:13 pm »
Tylko co ten zakaz używania komórek sprawi na PLUS? Bo ja tu jakichś korzyści nie widzę :roll: Że czasem komuś telefon zadzwoni na lekcji- och faktycznie tragedia o_O Zresztą nie wiem jak oni to sobie wyobrażają w dzisiejszych czasach- czasem TRZEBA komuś wysłać SMSa czy zadzwonić. Albo sprawdzić godzinę (u mnie w szkole połowa zegarów w klasach nie działa, lub źle chodzi :/).
Prace społeczne to jeszcze- ale tylko dla prawdziwych szkodników. Ja dziękuję za sytuację w której za nietrafienie puszką do kosza 10 godzin prac społecznych (ofc koloryzuję, ale wiadomo o co chodzi).
Jeszcze schludne ubranie- mam rozumieć że zero czerni, ZUA i innych satanistycznych okropieństw nękających polską młodzież? :mrgreen: Ciekawa jestem co to wg nich znaczny schludnie..

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Polska płonie,
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 02, 2006, 15:38:11 pm »
Tak jak ta babcia na Twoim avatarze ;)

Cytuj
"...Lech is distinguished by two extra moles on his face; Jaroslaw is... the unmarried brother who lives with their mother..."

hahaha xD
Dla mnie to oni moga sobie robic jaja z tych dwoch co ukradlo ksiezyc :)
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 02, 2006, 16:56:14 pm »
Cytuj
Tylko co ten zakaz używania komórek sprawi na PLUS? Bo ja tu jakichś korzyści nie widzę


To akurat b. dobry pomysł, bo chwalenie się telefonami i szpanerską żabą w nim siedziącą jest stanowczo zbyt częste i niepotrzebne. Jestem za- podobnie jak za mundurkami.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Polska płonie,
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 02, 2006, 17:08:37 pm »
A jak przyjde z psp do szkoły i puszcze na nim empetrójke krejzi frogu, to co, zakażą mi przynosić psp do szkoły, ze niby szpanuje, czy cos? Daj pan spokój :roll:
Mundurki to pomysł równie idiotyczny - jasne, zróbmy z uczniów jedną, wielką szarą papke, gównianą masę, w której nikomu nie wolno się wybijać. Z kolei jak jakiemuś łebkowi wpadnie do głowy samobójczy pomysł założenia innych skarpetek, niż w kolorze czerwonym (bo wszyscy, bez wyjątku, muszę chodzić do szkoły w czerwonych skarpetkach, a co), to zostanie zawieszony w prawach ucznia albo wydalony ze szkoły. Papa Stalin miał takie metody - jak jest człowiek, to jest problem, jak człowieka nie ma, to nie problemu też nie ma. Człowieka nie będzie wtedy, gdy będzie częścią tej wielkiej, gównianej masy w identycznych mundurkach. Wtedy też system nie będzie sie krztusił. To nic, że ograniczymy gnojkom podstawowe prawo do wolności. To nic, ze zakarzemy im mieć własny gust. Jak nie lubia czerwonych skarpetek, to niech szukają szkoły, w kttórej pozwalaja nosić skarpetki w kolorze niebieskim. Jak takowej szkoły nie znajdą, to ich problem - mogą albo chodzić do nas i z obrzydzeniem patrzeć na siebie w lustrze, albo nie chodzić w ogóle. Ważne, że system się nie krztusi.
Dobra, co potem? Moze takie same plecaki, piorniki, zeszyty z identycznymi okładkami, a w końcu WSPÓLNE podręczniki, ołówki, długopisy i pierun wie, co jeszcze? To sie chyba jakos nazywało... komunizm czy jakos tak...

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Polska płonie,
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 02, 2006, 17:15:09 pm »
Cytat: "_Music"
Jestem za- podobnie jak za mundurkami.


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ale Ty nam dasz przyklad ( 2 tygodnie) jak w takim mundurku chodzic kk ?

Swiat idzie na przod, Polska sie cofa ;) Jak i niektorzy jej mieszkancy...
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 02, 2006, 17:28:29 pm »
No jasne, bo najlepiej zabierać bogatszym i dawać biednym, żeby wszyscy mieli po równo :twisted: Zaraz... Chyba już o czymś takim kiedyś słyszałam. Czyżby socjalizm? Proponuję, żebyśmy się strzygli wszyscy jednakowo i farbowali włosy na szaro, coby nikt nikomu nie musiał koloru włosów broń boże zazdrościć. :roll:
Zresztą, tu nie chodzi o chwalenie się telefonem. Po prostu jest potrzebny i tyle. >.<

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 02, 2006, 17:45:02 pm »
Tu nie chodzi o zrobienie z ludzi szarej papki - oczywiście jeśli ktoś jest tylko pozbawionym osobowości wieszakiem na ubrania, to istotnie może mieć problem. Dla mnie jest to po prostu strój roboczy - do pracy wdziewasz garniaka/gumiaki i ogrodniczki/mundur, a do szkoły mundurek. Na wielu sekcjach na których uczęszczałem wymagany był taki a taki strój.

Nie wiem kto się cofa i gdzie to jest ten świat co idzie do przodu, ale mundurki to rzecz powszechna w szkołach prywatnych w kraju i za granicą, Wielkiej Brytanii, w ubóstwianej przez wielu Japonii, itd. itp. Jakoś ludzie żyją (jak - nie wiem przyznaję).

Osobiście nie znoszę tego całego przedpotopowego systemu oświaty, więcej czasu spędziłem poza szkołą niż w niej, jestem zwolennikiem nauczania indywidualnego i w ogóle - ale skoro ludziom się nie widzi ani prywatyzacja oświaty, ani zmiana systemu - to mundurki są chyba najlepszą drogą.



Poza tym jak widać mundurki zmuszą kobiety do przywiązywania większej wagi do dbania o siebie i w ogóle :]

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 02, 2006, 18:00:27 pm »
Von Zay, do mundurków szczerze nic nie mam- na Zachodzie się to już dawno przyjęło. Jednak jak sobie pomyślę, jakie mundurki wymyśliłoby nam ministerstwo edukacji... Obawiam się, że w tej kwestii byśmy się z pewnością cofnęli o_O Chociaż IMO powinni w pierwszej kolejności zmodernizować trochę system (wywalić niepotrzebne gimnazja, religię- zrobić religioznawstwo itd- marzycielka ze mnie) a potem zająć się takimi głupotami jak mundurki czy komórki w szkołach.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Polska płonie,
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 02, 2006, 18:13:29 pm »
Jak to ma być? Kategoryczny zakaz komórek w szkołach? aha, wychodzą ze szkoły, nie ma nauczycieli, ucznia potrącił samochód i zmarł na miejscu bo nie mieli jak zadzwonić po karetkę. Tja.

Mundurki? naah, znając giertycha to te mundurki był by cofniecięm się do 18 wieku :lol:

lupinator

  • Gość
Polska płonie,
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 02, 2006, 18:16:02 pm »
Cytat: "Mikes"
Jak to ma być? Kategoryczny zakaz komórek w szkołach?

U mnie już tak jest od czasu gdy nagrali ucznia i pokazali to na forum szkoly  :roll:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska płonie,
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 02, 2006, 18:22:03 pm »
tak się zastanawiam czy nie lepiej wprowadzic system karania uczniów . Na początek może byc kij , pózniej sztacheta a na końcujakis bejsbol  :twisted:  . Zobaczcie jak to było te 20 , 30 lat temu . Coś przeskrobałeś jieb w pysk i do kąta  nie mówiąc o calym incydencie bo stary mógł przez przypadek rozbić o ciebie krzesło . Zapał do brojenia studziło się już w pierwszych klasach podstawówki , przez co wyrosli na porzadnych ludzi .Bo innego sposobu na agresje w szkole zbytnio nie widze .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 03, 2006, 01:09:41 am »
Cytuj
A jak przyjde z psp do szkoły i puszcze na nim empetrójke krejzi frogu, to co, zakażą mi przynosić psp do szkoły, ze niby szpanuje, czy cos?


Konsolki również powinny być składowane w depozytach- jak najbardziej.

Cytuj
Ale Ty nam dasz przyklad ( 2 tygodnie) jak w takim mundurku chodzic kk ?


Ja akurat nie dam, bo jestem po przeciwnej stronie barykady.

Cytuj
Swiat idzie na przod, Polska sie cofa  Jak i niektorzy jej mieszkancy...


O co chodzi że świat idzie do przodu? Coraz więcej krajów rezygnuje z nieudanego systemu amerykańskiego edukacji i b. dobrze.
Polski system jest kopią dawnego Brytyjskiego, również nieskutecznego (jak to jest, że przejmujemy wszystko to co się nie sprawdza na świecie?).
Z tego co widać, coraz więcej krajów własnie wprawadza mundurki, bo zbytnie poluzowanie zasad źle się kończy.
Jakoś Japończycy mogą.

Cytuj
Jednak jak sobie pomyślę, jakie mundurki wymyśliłoby nam ministerstwo edukacji... Obawiam się, że w tej kwestii byśmy się z pewnością cofnęli


To już inna sprawa- ale zakładam że nie przypominałyby habitów, tylko cos w miarę normalnego.

Cytuj
Jak to ma być? Kategoryczny zakaz komórek w szkołach? aha, wychodzą ze szkoły, nie ma nauczycieli, ucznia potrącił samochód i zmarł na miejscu bo nie mieli jak zadzwonić po karetkę. Tja.


Depozyt- otrzymujesz komórkę spowrotem przy wyjściu ze szkoły, więc nie boisz się potrącenia nawet przez ufo.



Ogólnie jest tak, że bez ingerencji i zainteresowania rodziców niewiele można zrobić- bo to całe zachowanie i późniejsze skutki wychodzą z wychowanai domowego i ŻADEN nauczyciel tu nie pomoże
Rolą nauczyciela nie jest wychowywanie, więc jeśli ktoś tego oczekuje, to dziecko pomyliło placówki (są do tego zakłady opiekuńczo- wychowawcze).

System edukacji trzeba zmienić- wywalić gimnazja, bo te nie mają wizji, same nie wiedzą po co są. Klasy- więcej niż 20 osób w klasie, to niemożliwość- smutne że niektórzy tego nie rozumią. Koedukacja? Tak.

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
Polska płonie,
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 03, 2006, 09:49:16 am »
Oglądałem wczoraj konferencja naszego Koffanego Ministra Edukacji (tak dalej ten sam...) i sprawa z komórkami ma wygladać taż że na lekcji nie można uzywac komórek....Szkoda że nikt nie powiedział Romkowi że w większosci szkół taki zakaz juz obowiązuje....

anyway ja ciekaw jestem co sie stało z Pomysłem wprowadzenia męskich i żeńskich szkół :)
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Polska płonie,
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 03, 2006, 11:09:51 am »
Cytat: "Linki"

anyway ja ciekaw jestem co sie stało z Pomysłem wprowadzenia męskich i żeńskich szkół


Co się stało, to się stało:
Cytat: "Gazeta Wyborcza"
[Giertych] Pozostawił jednak otwartą furtkę dla tworzenia oddzielnych szkół lub klas dla chłopców i dziewcząt. Zdaniem Giertycha decyzje w tej sprawie mogą podejmować dyrektorzy szkół wraz z radami rodziców, jeśli uznają, że to jest dobre dla danej społeczności szkolnej.
:)

Co do mundurków to trochę dramatyzujecie - z tego, co była mowa gdzieś tam kiedyś tam, to projekty mundurków mają być ustalane przez rodziców, dyrektorów itp., i mają tak wyglądać, by jednocześnie były schludne, ładne, ale też by uczniowie chętnie w nich chodzili. Nie muszą przecież być to habity robione z worków po ziemniakach, czy też inne szaro-bure bezkształtne szmaty.

Osobiście za mundurkami bym był, gdyby jednak mimo wszystko szkoła dawała trochę swobody w ich wykańczaniu - żeby mimo wszystko uczeń mógł w jakiś sposób ten mundurek dopełnić własnymi dodatkami, żeby nie ograniczać w pełni swobody wyglądu człowieka.

Jeżeli chodzi o komórki - jeżeli zakaz dotyczyłby jedynie korzystania z nich (patrzenie na zegarek czy skorzystanie z kalkulatora nie uznaję za korzystanie z komórki) podczas lekcji, to faktycznie jest to dobre. Bo wkurzające jest dzwonienie - nawet cicho - jakiegokolwiek dzwonka w czasie zajęć (o Crazy Frogu nawet nie wspomnę). Uważam jednak, że w czasie przerwy korzystanie z telefonów powinno być dozwolone, bo tutaj telefon faktycznie się przydaje. Jednak jak na razie, z tego co słyszałem, mowa jest o zakazie w ogóle na terenie szkoły.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska płonie,
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 07, 2006, 19:52:29 pm »
jak oceniacie ostatnią afere ? Dobry wujek USA zwyczajnie w świecie z naszego rządu się smieje .Państwie gdzie co trzeci człowiek nie wie co znaczy termin ''Polska'' może nowa nazwa hamburgera czy też środek na przeczyszczenie . Kaczorkowi juz na wstepie nóżki od krzesełka się uginają .Ja na miejscu takiego czlowieka zakopałbym się pod ziemie by  dalej nie kompromitować naszego wizerunku na Zachodzie .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl