Autor Wątek: Assassin's Creed  (Przeczytany 144314 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

olfeusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1160 dnia: Stycznia 01, 2008, 13:10:54 pm »
Jeszcze w 2007 roku ukończyłem AC. I nie wiem jak ta gra mogła się nudzić. Ja tego nie odczułem w ŻADNYM momencie. Fakt, gdyby znacznie urozmaicono zadania wtedy można by mówić o prawdziwym hicie. Denerwowało mnie też to kiedy uratowaliśmy jakiegoś cywila to wszyscy mieli wariant A i B. W rezultacie czego słyszeliśmy ciągle ten sam tekst. Widać, że duża ilość tubylców kosztowała ich małe AI. Jak oni się nie raz w kółko kręcili to aż śmiechu warte, a tak ciężko było im coś ominąć. Podobnych sytuacji było jeszcze sporo. Walka jest przyjemna, ale nieskomplikowana dla jednych plus, dla drugich minus bo większość strażników bierze się na kontry. Denerwowała mnie też ich inteligencja. Skryjemy się do ogródka na dachu, a oni już nic nie zrobią aby nas poszukać. Głupie też było, że Altair w całym swoim rynsztunku woził się po mieści i praktycznie nikt się go nie czepiał, nawet przy ostatnim celu. Czasami kamera lubi nam sprawić psikusa i pokazuje walkę zza rusztowania, albo krzaczka. Jest to chwilowe, no, ale jednak jest. Co do plusów to wszyscy je znają. Olbrzymi teren, swoboda działań, nieliniowość, piękna oprawa graficzna chociaż kilku pozycji nie pobije, tętniące życiem miast i jeszcze wiele, wiele innych.

I teraz mam jeszcze pytanie. Jak ja mam teraz pozbierać flagi? Trzeba wejść do Animusa i powtórzyć blok pamięci? Żeby odblokować achieva z wszystkie rozmowy z Lucy muszę grę od nowa przechodzić, czy tak jak w przypadku flag odpalić konkretny blok pamięci?

I kto to są Harassers?

Najgorsi w grze byli jednak pijacy, Jak oni mnie wk*rwiali. Idzie człowiek spokojnie, a oni w Ciebie uderzą i TYLKO w nas. Przez nich przy jednym celu musiałem stoczyć wielką bitwę miast wbić nóż w plecy i z gracją uciec.

A co do zakończenia. Jest niezłe :] Może tak w kontynuacji pogramy w nowych czasach? Pewnie nie, a naszym zadaniem będzie pewnie zebrać to co się po całym świecie rozniosło lub coś nie tak pójdzie z eksperymentem. Wszak Lucy nas ocaliła.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2008, 13:28:49 pm wysłana przez olfeusz »



crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1161 dnia: Stycznia 01, 2008, 13:54:36 pm »
Cytuj
nieliniowość

Właśnie o to chodzi, że AC jest dość liniowy przez swoją powiedzmy mało skomplikowane zadania.

Cytuj
A co do zakończenia. Jest niezłe :] Może tak w kontynuacji pogramy w nowych czasach? Pewnie nie, a naszym zadaniem będzie pewnie zebrać to co się po całym świecie rozniosło lub coś nie tak pójdzie z eksperymentem. Wszak Lucy nas ocaliła.

Lepiej szybko to wrzuć w spoiler, bo zaraz ktoś się wkurzy hehe  :-D.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1162 dnia: Stycznia 03, 2008, 11:48:47 am »

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1163 dnia: Stycznia 03, 2008, 14:22:34 pm »
I ch**...dostałem AC pod chinkę, no nie powiem by było to moje marzenie, ale trafił w moje ręce i chcąc nie chcąc będę musiał sprawdzic (chyba, bo jeszcze nie rozpakowałem z folii, więc jak co to wymienie :-D). Czytając ten wątek można się lekko skołowac, co człowiek to inna opinia...i tak myśle co z tym zongiem teraz zrobic...

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1164 dnia: Stycznia 03, 2008, 15:32:57 pm »
grami co byśmy nie pisali AC to świetna gra, a jak w nią nie zagrasz to będziesz miał wielki grzech na sumieniu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1165 dnia: Stycznia 03, 2008, 15:40:56 pm »
Ja uważam wręcz odwrotnie - AC to przeciętna gra i raczej nie grając wiele nie straci.

Jeśli ma okazję dobrze sprzedać - ja nawet bym się nie zastanawiał.

bleak

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-01-2008
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1166 dnia: Stycznia 03, 2008, 16:18:30 pm »
Moim zdaniem warto zagrać. Powtarzajace sie zadania w kazdym miescie moga faktycznie sie znudzic. Ja robilem 1 memory block dziennie, pomalutku i spokojnie. Najbardziej podoba mi sie ta cala konspiracyja historia z Organizacja Abstrego. Koncowke trzeba zobaczyc, pozostawia tyle watkow do rozwiazania, ze sie w glowie na poczatku nie mieszcza. Jak tylko bedzie mozna skladac preordery na druga czesc gry, bede pierwszy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2008, 16:23:54 pm wysłana przez bleak »
PSN ID: bleaki

szpynda

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-01-2007
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1167 dnia: Stycznia 03, 2008, 21:44:38 pm »
Na forum PE non stop ludzie pisali że coś z ich wersją jest nie tak  :lol:

No, tutaj też szpynda (?) pisał, jak mu się kilka razy na klocku zawiesiło  :lol:
Raz mi zwisłaprzy wczytywaniu save'a. Trzeba chyba cache konsoli wyczyścić, żeby żadnych skoków nie było w animacji. Gdy się gra co trochę w jakiś inny tytuł to może być pamięć podefragmentowana.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1168 dnia: Stycznia 03, 2008, 22:05:58 pm »
Dlatego chyba najlepsza opcją jest chyba po prostu poczekać trochę i kupić za jakiś czas taniej i sprawdzić ten tytuł. Mniej ewentualnego żalu że wydało sie ponad 2 setki.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1169 dnia: Stycznia 03, 2008, 22:32:49 pm »
Mnie bardzo ciągnie by kupić tę grę i się samemu przekonać.. mimo tych wszystkich negatywnych opinii...  :(


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1170 dnia: Stycznia 03, 2008, 22:41:23 pm »
Jak wszystkie inne, dobre gry już zaliczyłeś - kup.

W innym przypadku każda inna, dobra gra będzie wg mnie lepszym wyborem.

Tango

  • Gość
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1171 dnia: Stycznia 03, 2008, 22:44:33 pm »
Mnie bardzo ciągnie by kupić tę grę i się samemu przekonać.. mimo tych wszystkich negatywnych opinii...  :(

ja kupilem i nie narzekam, poprostu moze nudzic i nie musi zalezy od podejscia i od gracza...

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1172 dnia: Stycznia 04, 2008, 09:43:34 am »
ja miałem dobre podejście!

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1173 dnia: Stycznia 08, 2008, 13:58:08 pm »
A ja sobie chyba ją sprawdzę sam jednak...raz, że dobrych TPP'ków ostatnio jak na lekarstwo, a dwa, że perspektywa bycia mordercą w czasach średniowiecznej Jerozolimy...jest całkiem przyciągająca. Obejrzałem już sporo materiałów w międzyczasie i chyba wiem czego mogę się spodziewać. Później napiszę jak ją odebrałem (opinia człowieka, który na AC w ogólne nie czekał).

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1174 dnia: Stycznia 12, 2008, 22:12:50 pm »
Oto co ciekawego znalazłem na onecie tylko szkoda, że tak daleko odemnie bedzie się to działo :(. http://ufp.gry.onet.pl/
Yeahh, me and hate that's an odd couple

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1175 dnia: Stycznia 13, 2008, 03:52:45 am »
Ja dostałem na gwiazdkę i w sumie polecam. Lepsze od R&C na którym jestem na razie zawiedziony ale zobaczymy.

Co do AC gra jest bardzo długa, gram już z tydzień a mam ukończony ten potrójny blok pamięci. Tło jak z matrixa wgl nie odrzuca, tak samo ujdzie brak napisów czy cutscenki. Ja to traktuje jako świetny pomysł na menu i loadingi (woleli byście napis?? ja wole sobie Altairem pochodzić czy w Fifie gole postrzelać niż napis oglądać). Ciężko i dużo czasu zejdzie by ją zakończyć w 100% ale może się trochę nudzić ale nie aż tak by ją zostawić na zawsze nieukończoną. Polecam w dwupaku z jakaś grą by miec odskocznie na te pare h. Co do wad to gram w wersje ps3. Animacja zwalnia czy tam chrupnie ale nie przeszkadza w graniu (nie resetowałem ustawień, i świeżo przyjechałem z Irlandii więc weźcie to pod uwagę bo nie grałem miesiąc i jestem może przewrażliwiony ; ) ) za to grafika mnie zaskoczyła  :shock: Powiedział bym, że jest to płynność trochę gorsza albo równa co HS. inteligencja straży jest spoko, taka jakiej się spodziewałem. Polecam wyłączyć pasek życia i alarmu - jest trudniej - tak gram. Ile razy to sobie myślę nie kapną się a zaraz jest alarm i pogoń. Z bugów w grafice to znalazłem: strażnika chodzącego po ławce, przechodniów po murkach jak altair  :lol: , głowę strażnika w schodach  :lol:, kobietę siedzącą "nad ławką" i raz altair uwięził mi się w teksturach przy rusztowaniu ale jakoś wyszedłem ; ) Bugi też są w sterowaniu, np. czasami nie skoczył tam gdzie chciałem i spadłem lub nawet zginąłem, dwa chciałem wykończyć główny cel jak z filmiku ze skoku skoczył 1m przed... grrr mimo że nastawiłem L1 i odpowiednią broń i raczej skoczyłem z odpowiednimi guzikami... może trzeba odległosć i wysokość obrać - nie wiem. Podczas walki chyba też czasami nie załapuje contra albo mi się wydaje  :???:  :lol: ale tak to ok.

Daje 9 lepsza od HS, imo lepszy zakup niż R&C. Gorsza od UDF. Za to strasznie długa - taki oblivion - (którego nie trawię) w odpowiedniej wersji dla mnie. Dając 200zł dostaniemy bardzo dużo grania, chcąc mieć 100% nawet bez zbierania flag. Więc imo dobrze wydane pieniądze i nie powinien ktoś żałować jak się zdecyduje. Takie GTA (miasta obszar gry) w klimatach matrix, morderca, pseudo składanki. Grając kilka dni non stop będziecie prosić o jej koniec. Ale wystarczy ochłonąć na te 2dni czy kilka h na innym tytule albo w nic nie grając a znów chce się powrócić by mordować, odnajdować cele i view pointy. Aha w grze wcale nie trzeba używać "teleportowania" jeśli się nie chce więc jeszcze może być dłuższa. Kto ma dosyć gier na 6-8h czy na dwa wieczory nich łyka bez zastanowienia  :smile:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2008, 04:40:25 am wysłana przez marcinps3 »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1176 dnia: Stycznia 13, 2008, 08:28:23 am »
inteligencja straży jest spoko, taka jakiej się spodziewałem.
Ja od siebie dodam, że strażnicy to straszne debile. Przykład:
Sytuacja Save Citizen - 4-5 gości nęka jakiegoś cywila. Podchodzę do pierwszego i zabijam go sztyletem (tym co ma na nadgarstku), szybko podlatuję do drugiego - też zabijam. Jak dobrze pójdzie to i trzeciego załatwię. A reszta stoi jak kołki  :lol:
Ta postawa mnicha w ogóle nie jest potrzebna (korzystałem z niej tylko na początku, po pierwszym zabójstwie już nie)
A walka robi się strasznie łatwa jak dostaniemy możliwość kontrowania, wręcz możemy sami rozgromić cały oddział w Kingdom (zresztą w reszcie lokacji też ;)).

Cytuj
Z bugów w grafice to znalazłem: strażnika chodzącego po ławce, przechodniów po murkach jak altair  Laughing , głowę strażnika w schodach  Laughing, kobietę siedzącą "nad ławką" i raz Altair uwięził mi się w teksturach przy rusztowaniu ale jakoś wyszedłem ; ) Bugi też są w sterowaniu
Z tych bugów to miałem tylko strażnika chodzącego po ławce ;) i raz w Kingdom mi strażnik po zabiciu nie spadł na ziemię tylko na kilka sekund zawisł w powietrzu. Zdarza sie przenikanie Altaira, u mnie tylko podczas walki jak atakował z kontry i dobijał przeciwnika. Nigdy mi się nie zaciął.
Według mnie to najpoważniejsze wady tej gry, trochę zaczęło mnie nudzić po siódmym zabójstwie, ale ostatnie zabójstwo aż do końca gry jest świetne ;)

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1177 dnia: Stycznia 13, 2008, 13:15:45 pm »

Ja od siebie dodam, że strażnicy to straszne debile. Przykład:
Sytuacja Save Citizen - 4-5 gości nęka jakiegoś cywila. Podchodzę do pierwszego i zabijam go sztyletem (tym co ma na nadgarstku), szybko podlatuję do drugiego - też zabijam. Jak dobrze pójdzie to i trzeciego załatwię. A reszta stoi jak kołki  :lol:
Ta postawa mnicha w ogóle nie jest potrzebna (korzystałem z niej tylko na początku, po pierwszym zabójstwie już nie)
A walka robi się strasznie łatwa jak dostaniemy możliwość kontrowania, wręcz możemy sami rozgromić cały oddział w Kingdom (zresztą w reszcie lokacji też ;)).

To ja robie lepiej jak się uda, to pierwszego zabijam sztyletem, potem szybko drugiego a trzeci i reszta jak się kapną to łapie O i przewracam na ziemię i wtedy wbijam sztylet. Tak można wymordować całą grupę. Też prawie nie używam postawy mnicha, a siadania na ławce tylko jeśli potrzebne do misji. Osobiście jak usłyszę od nich że uciekam, to staje i zaczynam wyżynać wszystkich w pień nawet 20stu..  :cool:  Właśnie to jest dobre w tej grze, można obrać własny styl tak jak to Jade mówiła.

Cytuj
raz w Kingdom mi strażnik po zabiciu nie spadł na ziemię tylko na kilka sekund zawisł w powietrzu.

Też mi się to zdążyło, ale zaraz spadł. Albo raz zabijam na dachu łucznika to go wysztywniło w powietrzu a potem (po wbiciu sztyletu) dopiero upadł efektem lalki  :lol:

siwek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-12-2007
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • ;]
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1178 dnia: Stycznia 14, 2008, 13:35:44 pm »
AC mocne 7 i nic ponadto.Technicznie wykonany bez wiekszych zarzutow ,chociaz animacja raz potwornie zwolnila ,az mialem ochote wylaczyc gre,jednak po ok.2 min wszystko wrocilo do normy.Kwiatki w SI sa przeogromne, bardzo boli malo roznorodnosc misji.Jednak wszystkie wady przykrywa jedna WIELKA zaleta jaka jest Klimat w AC.Odtworzenie realiow krucjat zerwalo mi tatuaze ;].Pierwszy widok Jerozolimy,Akki(?)czy Damaszku wryl mi sie na stale w pamieci.Idealna gra do pozyczenia,ja kupilem i troche zaluje tych 45 funtow .

Nie dyskutuj z idiota.Znizy cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1179 dnia: Stycznia 15, 2008, 05:28:14 am »
zwiecha  :-? w sumie grałem cały dzień  :lol:  zauważyliście że żebraczki mają jakiś algorytm zawsze mi przeszkadzają jak mam misje informatora i mam zabić paru typów  :x pijacy i wariaci też mi nie raz zepsuli misje. Zabawne też jest, że altair niczym jak na człowieka pająka przystało boi się wody  :lol:

Została Jerozolima i jakiś puchar.

EDIT:

koniec, nie wiem jakie wy mieliście ale ja miałem lipne, i co teraz zostanę sam w tym pomieszczeniu do śmierci??

Aby zebrać flagi i odnaleźć 40 templariuszy muszę powtórzyć blog pamięci?? LOL myślałem, że jak przejdę będę mógł wgrać ostatni blog z flagami a tu dupa? muszę powtarzać przed ostatni?? aby je zebrać?? macie jakieś mapy? gdzie są templariusze i flagi??  :-?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2008, 20:40:10 pm wysłana przez marcinps3 »

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1180 dnia: Stycznia 15, 2008, 21:26:22 pm »
I juz jestem po pierwszym zabojstwie...wprawiam sie na razie...ale juz na wstepie powiem, ze pierwsze wrazenie jest jak najbardziej pozytywne. Wrazenie to poteguje fakt, ze w ogole sie nie spodziewalem czegos dobrego :grin:. Powiedzmy tak, nie przepadalem za przygodami ksiacia w prince of persia, a altair bardzo mi go przypominal...jak sie okazalo, z prine'a zostala tylko swietna animacja glownego bohatera, a sam klimat gry jest duzo bardziej powazny i nie ukrywam, ze starozytna jerozolima jest niezwykle hipnotyzujaca. Klimat gry jest po prostu swietny, narzekacie na grafike, ale jej wykonanie, przepych (byc moze np. w bioshocku tekstury byly lepszej jakosci, a w miedzy czasie pojawil sie Uncharted: Drake's Fortune, ale tutaj  przepych przez duze p, rzuca sie w oczy od razu na wstepie, gdy altair staje na wysokim budynku i spoglada w dol...to jest widok :cool:), do tego wszelkie filtry, nalozone podczas np. rozmow - rozmywanie otoczenia skupienie wzroku na rozmowcy itd. jak dla mnie miodzik dla oczu. Trik matrixowy rowniez mi nie przeszkadza, a wrecz odwrotnie zostawia duza furtke na przyszle czesci. Zreszta ten motyw nie jest nowy w grach, kazdy kto pamieta koncowke chociazby mgs'a 2 to wie o czym mowie. To tylko tak 3 slowa wstepu, nie bede na razie dawal zadnych ostatecznych opinii, ale altair chocby za sam wstep i klimat wylapuje ode mnie mocna 7, a co bedzie dalej...to bedzie :P.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1181 dnia: Stycznia 15, 2008, 21:33:56 pm »
mocna 7? Po tym co przeczytałem myślałem, że dasz przynajmniej 8. Ja bym dał za pierwsze 2 godziny gry mocne 9. Za pół gry 8+, ale pewnie ocena końcowa to będzie 8. Po prostu w tą grę trzeba grać małymi dawkami, razem z inną grą, albo zwykłym życiem. Ludzie, nie bójcie się stawiać dobrych ocen, bo kilku osobom się nie podoba gra...


grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1182 dnia: Stycznia 15, 2008, 21:39:23 pm »
Hehe...na mocne 8 to dla mnie byl bioshock...

Albo zeby mnie tu nie zabili, to dalbym te 9 - :lol:.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1183 dnia: Stycznia 16, 2008, 11:58:47 am »
Krayzie - jesteś w połowie? Poczekaj z oceną do końca  :cool:

Chociaż takie dawkowanie to może faktycznie jest sposób...

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1184 dnia: Stycznia 16, 2008, 14:10:42 pm »
ja po "zrobieniu" 85% gry cisnąłem ją w kąt, gdzie zalega nietknięta do dziś...

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1185 dnia: Stycznia 16, 2008, 15:19:39 pm »
oddaj mi ją jak nie masz zamiaru grać ^^ chętnie połażę po dachach chałup w jerozolimie :)

siwek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-12-2007
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • ;]
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1186 dnia: Stycznia 16, 2008, 15:44:42 pm »
Dla mnie AC jest gra na 7 i nie ma baata bym dal wiecej.Po jakims czasie nuzy jak cholera,wkolko robimy to samo.Przydalao by sie jakies urozmaicenie a tu ZONK,ale gra warta ukonczenia,chociazby ze wzgledu na KLIMAT
Nie dyskutuj z idiota.Znizy cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1187 dnia: Stycznia 16, 2008, 18:34:05 pm »
Mnie irytuje słabo opowiedziana historia. Chcieli się posilić na oryginalność brakiem cutscenek. Słabo.
Do tego brak napisów - większość nie rozumie połowy dialogów(w tym ja).

Co do samej gry, troszkę uderza schematycznością, ale nie jestem wybredny.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1188 dnia: Stycznia 17, 2008, 07:53:01 am »
Mnie irytuje słabo opowiedziana historia. Chcieli się posilić na oryginalność brakiem cutscenek. Słabo.
Do tego brak napisów - większość nie rozumie połowy dialogów(w tym ja).

Ja na większości wychodziłem zapalić co jak co ale 2x informator, 2x podsłuchanie lub tam oklepanie, 2x kradzież, 12 wiew pointów i z 12 pomocy powtórzyć x razy - musiałem wychodzić zapalić  :lol:

Gra już ukończona - wszystko zrobione. Radze podczas gry nie zbierać flag - potem jest problem mając mape a potem szukaj ostatnich 3  :lol:

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1189 dnia: Stycznia 18, 2008, 17:16:28 pm »
Przeszedłem, skończyłem. Gdyby całość była tak intensywna jak końcówka byłaby miazga nad miazgi. Tak wyszło rozczarowanie. Co nie zmienia faktu, że znakomicie się bawiłem, ale nie mogę ścierpieć zmarnowanego potencjału. Tyle pracy włożone, cała architektura miast, grafika...Może w dwójce :)

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1190 dnia: Stycznia 31, 2008, 20:51:33 pm »
Nim opadną wszelkie echa po AC (choć już teraz mam dziwne wrażenie jakbym odkopywał tamat - trup), jako, ze pograłem już nieco dłuzej, i bliżej mi do końca niż początku owej gry dam być może już ostatnią opinię na jej temat. A więc...ktoś ostatnio napisał, że szkoda mu zmarnowanego potencjału tkwiącego w tej grze, że nie wykorzystano w odpowiedni sposób architektury miast, grafiki...na co się w ogóle zgodzić nie mogę. WIĘKSZOŚĆ CZASU spędziłem na odkrywaniu i oglądaniu właśnie tej przepięknej architektoniki starożytnych miast, jak więc można powiedzieć, że cala praca grafików poszła na marne, skoro poniekąd autorzy zmusili nas do podziwiania każdego prawie szczegółu tychże miast (no bo kto z was nie biegał od jednego do drugiego punktu widokowego?). Altair porusza się świetnie, jego animacja powinna stać się wzorem do naśladowania, wchodzenie po wszelkich gzymsach, dynamiczna walka (step do przodu, unik, cięcie, kontra - kto następny w kolejce?), sceny ucieczki - po prostu miodzio. Klimat towarzyszący nam podczas podróży po starożytnym królestwie trzech króli jest właśnie taki jaki być powinien, od samego intra wiedziałem, czego się spodziewać i w ogóle w tych dociekaniach się nie pomyliłem, zarówno fabuła (wątek templariuszy, balansowanie na granicy dobra i zła, które z każdym kolejnym morderstwem staje się coraz większą zagadką, i zamiast dawać odpowiedzi, zadaje następne pytania - "czy na pewno stoję po dobrej stronie barykady?") jak i charakter głównego bohatera oddane są w całkiem niezły sposób, aczkolwiek nie doskonały. Altair mógłby być nieco bardziej mroczny, a sama fabuła nieco szybciej się rozwijać. Do zarzucenia jej mam także nieco nie potrzebne wymieszanie przyszłości z przeszłością, wiem, że wcześniej pisałem, że mi to w ogóle nie przeszkadza. Z czasem jednak stwierdziłem, że nie działa to dodatnio na klimat gry, ewentualnie przyjąłbym cieplej to rozwiązanie, gdyby zostało ono wyjaśnione na końcu fabuły, taki mały zonk na zakończenie, a tak wyszedł jedynie niestrawny matrixowo-średniowieczny mishmash. Sztuczne barykady (świetlisto niebieska mgła, która zablokowuje dojście do nowych rejonów miast? dajcie se spokój), także jest dla mnie in minus.  To wszystko jednak byłoby niczym gdyby sama rozgrywka nie dawała radochy...a co by nie mówić ta daje jej całkiem sporo (mówmy sobie po imieniu Altair, jesteś moją suką i jeżeli powiem, że masz skakać, to masz zapytać jak wysoko :lol:). Fakt ciągłe skakanie, odkrywanie punktów widokowych, walka, morderstwo, ucieczki są nieco schematyczne, ktoś by mógł nawet rzec, że monotonne, jak dla mnie jednak byłoby to stwierdzenie na wyrost (taka gra, takie jej rozwiązania). Bo tak czy siak gra daje sporo radochy na dużą ilość godzin, a jeżeli AC jest dla kogoś monotonny, to co by mógł powiedzieć np. o takim oblivionie? Akcji jest sporo mimo wszystko, cała rozgrywka trzyma się kupy, gameplay przypadł mi do gustu (tą postać się czuje, niemal czuje się ostrze które gładko wbija w przeciwników), a po paru godzinach spędzonych w świecie gry, po prostu nie lubiłem chałasu, powolutku przeciskałem się przez tłumy do przeciwnika i zupełnie z nikąd podarowywałem mu pocałunek...śmierci. Nie genialna, aczkolwiek solidna produkcja, która jestem pewien jeszcze zarządzi przy okazji następnych części. 8+

PS: Zapomniałem dodać, faktycznie niektóre zachowania strażników wydawały się niebywale...idiotyczne, na szczęście nie zdarza się to na tyle często by mówić o tym głośno...więc ciiiichutko tylko o tym wspomnę. No zdarza im się, oj zdarza :wink:.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2008, 20:59:37 pm wysłana przez grami »

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1191 dnia: Stycznia 31, 2008, 23:38:47 pm »
Do tego dodaj ,że jeśli nie masz neta i możliwości ściągnięcia patcha to do gry nie podchodź z uwagi na zwiechy.

Ja na szczęście grałem na patchu,ani razu nie zaliczyłem zwiechy ani drastycznego spadku liczby klatek.Choć to nie znaczy ,że jest tak różowo bo ta gra praktycznie cały czas trzyma niepełny framerate -tak na oko z 25 klatek.

Ale i tak największym minusem jest fakt zawarcia tej grze 5 typów misji(punkt widokowy,zabicie głównego złego,okradanie,obrona ludzi,zabicie pobocznego złego) co przy stosunkowo długim czasie gry potrzebnej na przejście sprawia ,że po pewnym czasie gra nuży!

mateo

  • Gość
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1192 dnia: Stycznia 31, 2008, 23:43:28 pm »
Do tego dodaj ,że jeśli nie masz neta i możliwości ściągnięcia patcha to do gry nie podchodź z uwagi na zwiechy.

Ja na szczęście grałem na patchu,ani razu nie zaliczyłem zwiechy ani drastycznego spadku liczby klatek.Choć to nie znaczy ,że jest tak różowo bo ta gra praktycznie cały czas trzyma niepełny framerate -tak na oko z 25 klatek.

Ale i tak największym minusem jest fakt zawarcia tej grze 5 typów misji(punkt widokowy,zabicie głównego złego,okradanie,obrona ludzi,zabicie pobocznego złego) co przy stosunkowo długim czasie gry potrzebnej na przejście sprawia ,że po pewnym czasie gra nuży!

Mówisz o wersji na PS3??
Niestały framerate to fakt ;/

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1193 dnia: Stycznia 31, 2008, 23:47:11 pm »
tak o wersji na ps3 :) ja od razu zaczynałem z patchem i softem 2.1 przygodę więc zwiechy nie uświadczyłem ale np mój kumpel ,który ma ps3 60gb od jakiegoś czasu miał Assassina od premiery i bez patcha na sofcie 1.9coś tam po chyba 10 zwiechu w ciągu 5 godzin gry nie wytrzymał i opchnął grę na allegro.Teraz pożyczył ode mnie i przeszedł na patchu bez zwiechu całą.

Swoją drogą chore z tym patchem jest to ,że jest on dostępny tylko z poziomu ps3 i jeśli nie ma się podpiętego ps3 do sieci jest się skazanym na sporadyczne zwiechy.Patch powinien być bez trudu dostępny np. na stronie internetowej Ubisoft lub oficjalnej gry

nakimushi

  • Gość
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1194 dnia: Lutego 01, 2008, 01:02:14 am »
nie piszcie ze wam sie gra podoba bo zaraz Iras wleci i wam udowodni ze jest inaczej  :grin:

Tango

  • Gość
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1195 dnia: Lutego 02, 2008, 05:54:01 am »
nie piszcie ze wam sie gra podoba bo zaraz Iras wleci i wam udowodni ze jest inaczej  :grin:

hehehe dobre dobre :lol:

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1196 dnia: Lutego 02, 2008, 18:01:47 pm »
Do tego dodaj ,że jeśli nie masz neta i możliwości ściągnięcia patcha to do gry nie podchodź z uwagi na zwiechy.


Grałem na wersji na 360'tke (i to powinienem dodać), więc o zwiechach nic nie wiem :P.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1197 dnia: Lutego 03, 2008, 13:48:53 pm »
Dopiero zacząłem z Assassin's Creed i na razie jestem... rozczarowany? Nie, nie zgadliście - jestem zachwycony  :shock:.  Gra to już prawdziwy next-gen, nie żaden odgrzany kotlet z past genów etc.
Miasta / pobocze miast etc. w grze są piękne i powalają wyglądem i do tego naprawdę żyją.
Gł. bohater rusza się mega, to samo jazda na koniu - sama przyjemność.
Walka to prawdziwy majstersztyk, pierwsza gra która tak genialnie podeszła do 'grupowych' walk.
Ucieczki również, skakanie z dachu na dach, wspinaczki etc. to coś wspaniałego, do tego widok z wysokich pkt. 'widokowych' powala.
Sama rozgrywka, jest po prostu wspaniała, miażdży klimatem i dopracowaniem szczegółów, możemy naprawdę poczuć magię tamtych czasów i godzinami maszerować/biegać podziwiając piękne widoki co w cale tak szybko się nie nudzi.
Jeżeli chodzi o fabułę, to tak jak pisałem dopiero zacząłem więc za bardzo się jeszcze nie zagłębiłem, ale jakoś nie przeraża mnie monotonność o której wszyscy piszą.
Wstępnie 9-/10

p.s. żadnych powiech nie uświadczyłem, ale to przecież exclusive dla PS3 więc  :lol: ;)

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1198 dnia: Lutego 03, 2008, 15:50:02 pm »

Jeżeli chodzi o fabułę, to tak jak pisałem dopiero zacząłem więc za bardzo się jeszcze nie zagłębiłem, ale jakoś nie przeraża mnie monotonność o której wszyscy piszą.
Wstępnie 9-/10

p.s. żadnych powiech nie uświadczyłem, ale to przecież exclusive dla PS3 więc  :lol: ;)

Widac, że krótko grałeś. Nawet bardzo. :lol:

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #1199 dnia: Lutego 03, 2008, 17:44:15 pm »

Jeżeli chodzi o fabułę, to tak jak pisałem dopiero zacząłem więc za bardzo się jeszcze nie zagłębiłem, ale jakoś nie przeraża mnie monotonność o której wszyscy piszą.
Wstępnie 9-/10

p.s. żadnych powiech nie uświadczyłem, ale to przecież exclusive dla PS3 więc  :lol: ;)

Widac, że krótko grałeś. Nawet bardzo. :lol:

Już troszkę grałem, i nadal moje zdanie jest takie samo  :lol: