Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1269091 razy)

0 użytkowników i 24 Gości przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2000 dnia: Marca 25, 2008, 17:40:52 pm »
Właśnie nie wiem :D. Mogę kupić każde Ferrari tylko nie te. Wyskakuje okienko - You cannot buy this car yet, czy jakoś tak. A ja tyle się nazbierałem. Aż żal to przepuszczać na inne samochody. Na dodatek te ograniczenie "portfela" do 2 mln :/.

Supersonic

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2001 dnia: Marca 25, 2008, 17:50:55 pm »
Sony announces US GT5 Prologue soundtrack
http://www.psu.com/Sony-announces-US-GT5-Prologue-soundtrack-News--a0003178-p0.php

Cytuj
For a full list of exclusive tracks to be included in the US release, see below:

-- Weezer - "Automatic" (LA Riots remix)
-- The Mars Volta - "Goliath" (EL-P remix)
-- Justice - "Let There Be Light"
-- SebastiAn - "Dolami"
-- Kavinsky - "Testarossa Autodrive" (SebastiAn remix)
-- DJ Shadow - "LOVE LOVE"
-- Does it Offend You, Yeah? - "With a Heavy Heart (I Regret to
Inform You)"
-- The Earaches - "Not the Kind of Man I Am"
-- Thin Lizzy - "The Rocker (Richard Evans Mix)"
-- The Klaxons - "Golden Skans"
-- Friendly Fires - "On Board"
-- Pride Tiger - "Let 'Em Go"

International tracks also included are as follows:

-- Masahiro Andoh - "Moon Over The Castle" (Gran Turismo 5
Prologue version)
-- Nittoku Inoue - "Road Star"
-- Nittoku Inoue - "100,000 R.P.M."
-- Nittoku Inoue - "Get Away"
-- Nittoku Inoue - "V12"
-- Nittoku Inoue - "Kill Switch"
-- naomee - "Vanish From Angel"
-- naomee - "Sky High Mountain Breeze"
-- naomee - "Twieky 4"
-- Daiki Kasho - "Surv1v3"
-- Daiki Kasho - "Edge of the World"
-- Daiki Kasho - "Flow"
-- Goose - "Check"
-- Goose - "3T4"
-- Goose - "Everybody"
-- Backdraft ft Tor - "Off The Wall"
-- Alloy Mental - "We have Control"
-- Reverend & The Makers - "The Machine"
Że co proszę ? Tyle mi to mówi co nic  :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2002 dnia: Marca 25, 2008, 18:21:35 pm »
Niestety dowiedziałem się właśnie dlaczego nie mogę kupić bolidu F1 Ferrari. Polyphony ostro pojechało. To prawdziwy God Mode - aby mieć możliwość zakupu bolidu trzeba najpierw ukończyć wszystkie wyścigi w kategorii S. Szkoda, że nie wiedziałem tego wcześniej  :-?.

LiSoQuan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-03-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2003 dnia: Marca 25, 2008, 18:29:09 pm »
Czyżby online juz dzisiaj ?? Włąsnie sciagam patch do GT5P.. wie ktos moze co na ten temat ?? Jakie zmiany ??

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2004 dnia: Marca 25, 2008, 18:45:02 pm »
Ten update jest zabójczy - nie dość, że długo trzeba czekać to jeszcze jest możliwe, iż save'y zostaną usunięte (kasa podobno nie).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2005 dnia: Marca 25, 2008, 19:16:59 pm »
A więc jak, model jazdy w nowym GT nie odbiega od tego z Forzy 2?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2006 dnia: Marca 25, 2008, 19:24:44 pm »
Jeszcze nie zrobiłem porównania ;).

Ten update jest jakiś poroniony. Najpierw wywalił mi błąd przy 1/3 paska, później 2/3. Może za trzecim razem uda się go pobrać :/.

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2007 dnia: Marca 25, 2008, 19:35:29 pm »
Jeszcze nie zrobiłem porównania ;).

Ten update jest jakiś poroniony. Najpierw wywalił mi błąd przy 1/3 paska, później 2/3. Może za trzecim razem uda się go pobrać :/.

Tobie też. Udało Ci się w końcu? Bo ja już trzeci raz będę próbował i chyba to odłożę na następny dzień ;].

LiSoQuan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-03-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2008 dnia: Marca 25, 2008, 19:37:43 pm »
Mnie sie tez nie udaje sciagnąc :) ale właczyła sie mapka i kalendarz :) .. spróbujcie zmieni w opcjach UPnP (w opcjach GT)

ps. czy macie firware 2.20 na PS3 ??

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2009 dnia: Marca 25, 2008, 19:39:33 pm »
Jest na razie połowa. Ciekawe ile ta aktualizacja zajmuje - pobiera się tak jakby ważyła z 2 GB.

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2010 dnia: Marca 25, 2008, 19:39:56 pm »
Mnie sie tez nie udaje sciagnąc :) ale właczyła sie mapka i kalendarz :) .. spróbujcie zmieni w opcjach UPnP (w opcjach GT)

ps. czy macie firware 2.20 na PS3 ??

No to online ruszy. Dokładnie tak było jak wcześniej na chwilę testowo uruchomili serwery. Przy czym wtedy schrzanił mi się save ;/.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2011 dnia: Marca 25, 2008, 19:53:35 pm »
Ściągnęło się :D.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2012 dnia: Marca 25, 2008, 19:54:43 pm »
Nie mogę tego pobrać. Jakiś błąd wyskakuje. :(

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2013 dnia: Marca 25, 2008, 19:57:15 pm »
Za dużo ludzi pewnie ściąga...

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2014 dnia: Marca 25, 2008, 19:57:28 pm »
Lol, ten update to jakiś cyrk - nie mogę odpalić gry  :lol:. Brawo.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2015 dnia: Marca 25, 2008, 20:06:11 pm »
Lol, ten update to jakiś cyrk - nie mogę odpalić gry  :lol:. Brawo.


:shock: czyli lepiej narazie sie wstrzymac z update, az do wyjasnienia...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2016 dnia: Marca 25, 2008, 20:09:23 pm »
Kurde za późno to przeczytałem i podjąłem kolejną próbę pobrania tego updatu i pech tak chce ze teraz już doleciało prawie do poły i nie zamierza wywalić błędu. Co za paradoks. Jeszcze przed chwilą modliłem się żeby update się pobrał a teraz błagam żeby się nie pobrał. :???:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2017 dnia: Marca 25, 2008, 20:13:26 pm »
Po kiego grzyba wypuszczać tak absurdalną aktualizację?! Później spróbuje coś z tym zrobić, ale pewnie skończy się na tym, że będę musiał ściągnąć Prologue jeszcze raz. Mam nadzieję, że te 2 mln nagle nie pójdą w las się... .

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2018 dnia: Marca 25, 2008, 20:17:45 pm »
Pisze żeby nie wyłączać konsoli podczas instalacji. Może jednak odłączę net bo wygląda na to że update się pobierze cały. :shock:
Opublikowane: Marzec 25, 2008, 20:13:46
Zresztą niech się pobierze. Zawsze mogę mu wywalić z dysku aktualizację i odpalić bez updatu. Przynajmniej aktualizację w innych grach dało się usuwać więc liczę że tutaj też się da.

LiSoQuan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-03-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2019 dnia: Marca 25, 2008, 20:26:51 pm »
Wiecie, prawda taka ze oficjalnie Online jest dopiero od jutra a w tej chwili poprostu testuja, przygotowywuja servery.. wiec moze ten update tez nie ten co ma być... nie wicie ich.. to My mam za wczesnie gre :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2020 dnia: Marca 25, 2008, 20:33:17 pm »
Oj to jednak ich wina, że update jest dostępny dla każdego i nie ma żadnego info o tym, żeby nie pobierać. W końcu ja dostałem grę wcześniej jako recenzent wraz z dziesiątkami innych osób. Poczekam do jutra, może ruszy. Jak nie to trzeba pobierać od nowa i liczyć, że save nie jest zwalony i nadal będę miał na koncie 2 mln.

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2021 dnia: Marca 25, 2008, 20:52:38 pm »
Witam wszystkich, a w szczególności posiadaczy czarnuli i obecnych lub przyszłych posiadaczy gt5:p.

normalnie nie wypowiadam sie na forach, bo poziom dysputy jest najczęsciej żenujący, ale poczytałem kilka stron tego wątku i widzę, że może znalazłem własnie wyjątek od reguły.

Po pierwsze zazdroszcze chłopakom którzy już pomykają na suzuce. zazdroszcze tego ryku f40 w ich mieszkaniach i pomruku gtr'a :) ale nie o tym chciałem pisać.
ten post,(pewnie wyjdzie całkiem długi) jest moją reakcją na komentarze pod newsem dotyczącym filmiku beyond the apex(czy jakos podobnie).
zacznę od końca i postawię taką tezę: to nie GT, nie dorasta do pięt niektórym graczom, ale to oni nie dorastają do pięt GT.

o co be?

już wyjaśniam. wszyscy wiemy, że GT jest japońską grą. i ma to niebagatelny wpływ na kształt GT. to co cechuje japończyków to finezja, dążenie do kunsztu, dążenie do doskonałości, pokora. Nie przypadkiem drifting narodził się w japońskich górach, a nie w amerykańskich. ameryka leżąc po drugiej stronie oceanu stanowi według mnie zupełne przeciwieństwo. zwrócie uwagę, że w stanach królują monster trucki i nascar. a tradycją sa juz od lat wyścigi na 1/4 mili. łapiecie już o co mi chodzi?
 jeśli tak, to przejdźmy do GT. GT jest japońskie. Japońskie na wskroś. czy to sie komus podoba czy nie. Narzekania połowy świata na specyfike GT to jak narzekania na japońskie modelki, że są niskie, ważą 45kg i mają takie wąskie...  oczka. tego już sie zmienić nie da bo taka jest ich specyfika ( URODA!) i tak jest z GT.
GT wymusza pewne podejście.
Po pierwsze pokora - te licencje (masz sie uczyć jak jeżdzić prawidłowo!), po drugie powtarzanie wyścigów żebyb zarobic kase (masz sobie zasłużyć na lepsze bryki, bo nic nie należy ci się po za tym golfem na starcie), po trzecie wyścigi  długodystansowe ( pokaż że masz jaja) i końcowe wyścigi w najszybszych klasach (pokaż czego sie nauczyłeś!). łapiecie? jeśli tak to przejdźmy dalej.
Pokora to nie jedyna cecha obecna w GT. Jest jeszcze pewna finezja i dążenie do doskonałości, które objawia się nie tylko w tych elementach które przed chwilą wymieniłem, ale także w podejściu do gracza. Kazunori Yamauchi, jak mniemam, podchodzi do graczy jak do profesjonalistów i pasjonatów. oddając w ich ręce takie GT4 oddaje im w ręce interaktywny album w którym zamiast 700 zdjęć jest 700 samochodów po poznania na trasie. GT5 idzie jeszcze dalej, bo to juz nie tylko celebracja motoryzacji i piękna samochodów, ale wręcz swoista subkultura motoryzacyjna. zwróćcie uwagę na te mapy, kalendarze, zegary, animowane tła, ten styl i wyfarinowana otoczka (grafika i muzyka- "gt jazz"). Prawda jest taka, że do tego trzeba dorosnąć jak do opery (ja jeszcze nie dorosłem do opery i sie nie zanosi). w tym "albumie" nie ma zdjęć z crash testów...bo to album z Japoni, od pasjonatów motoryzacji, którzy kochają jeżdzić samochodami a nie je rozbijać.
Wiem, GT to w pierwszej kolejności GRA, a na dodatek GRA KONSOLOWA! i z tego powodu zbiera te cięgi i razy od wszystkich fanów destrukcji i łatwej rozrywki kŧórych konsole przyciągaja najbardzej (ani to dobre ani to złe, po prostu normalne). i ja sam osobiście na uszkodzenia i zniszczenia w GT bym się nie obraził. ale prawda jest taka, że w wyścigu , gdy próbujesz pobić kolejny rekord trasy, albo starasz się przejechać bokiem kolejny zakręt, nie potrzebuejsz tych zniszczęń do niczego. Jeżeli walisz po bandach albo w dupska innych samochodów...to sory kolego, ale znaczy to że kiepsko jeździsz... GT to real driving simulator.... podkreślam real driving... w realu nie robisz takich rzeczy jeśli masz prawko i samochód, więc w tej grze tez tak nie powinieneś. proste. :)
Problemem GT jest chyba to, że otwiera się na duże masy graczy. Gdyby została grą niszową jak chociażby kaido racer, tokyo extreme racer, enthusia - byłoby lepiej dla graczy i dla gry. wysiłek byłby kładziony na to, co hardkorowcy lubia najbardziej. ale z GT tak nie jest. GT jest sztandarem i przyciąga miliony. Kazunori Yamauchi od 10 lat podąża drogą którą sobie wytycza i którą uważa za dobrą. my możemy sie z tym zgadzac i podziwiać(korzystać) albo nie.

Ja osobiście też zauważam w GT pewne rzeczy które mi się nie podobają, jednak wiem że niekŧóre z nich to subiektywne odczucia, niektóre to ograniczenie technologiczne a inne to efekt filozofii Pana K.Y. tych prawdziwych WAD jest mało. przez lata je wyolbrzymiono i nadano rangę mega wad. ale czy są nimi na prawde?

Mam nadzieje że Zielarz weźmie to pod uwagę, to wszystko co napisałem w swojej recenzji. Wiem, że to nieetyczne takie naciski na niezawisłe sądy i recenzentów. ale ...

Pozdrawiam i dziękuje za uwagę.

ps. "real driving simulator" to na prawde prawdziwa esencja tej gry. to nie symulator pojazdu tylko jazdy pojazdem. odzwierciedla (na ile dobrze to inna sprawa...) zjawiska które towarzyszą jeżdzie samochodem, a nie samochód,nie jego budowę,nie jego konstrukcję,nie konstrukcję otoczenia. pod tym względem gra jest czarno biała. nie ma w niej szarości. jedziesz sam, nie walisz po bandach , wymijasz przeciwników masz symulacje, gdy to przerywasz masz czysty arcade jak ridge racer. pstryczek działa błyskawicznie i wszystko jest albo białe albo czarne. gt dopiero nabiera odcieni szarości i pewnie dopiero gt5 stanie sie symylatorem pojazdu a nie tylko procesu jazdy. IMO.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2022 dnia: Marca 25, 2008, 20:54:10 pm »
LUDZIE!!! Jak ustawić tego posranego Lotusa Elise 111R na wyścig Tuned Car w klasie S??? Daje mu więcej koni i zmniejszam wagę żeby być szybszym od przeciwników ale wtedy nie da się tym jechać! Mimo włączonego ASM auto się ślizga i ma tyle mocy że na 4 biegu boki stawia. Zielarz kup to auto i podkręć go na maksa żeby dopuścili Cię do pierwszego wyścigu w S klasie. Spróbuj to sprawnie prowadzić bez włączonych systemów trakcji.

PS. Poczytałem trochę główną stronę GO. Chętnie zaprosiłbym do dyskusji tych co tak głośno twierdzą że model jazdy jest identyczny jak w poprzednich częściach. Pridem i reszta tamtych gości po prostu mnie osłabiają. Zapewne jak by im przyszło prowadzić tego Lotusa to by się popłakali z nerwów że nie potrafią tego zrobić i że się mylą w 100% co do modelu jazdy.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2008, 20:56:38 pm wysłana przez MarcePan »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2023 dnia: Marca 25, 2008, 21:00:40 pm »
@stanwojenny: bardzo ciekawie napisane, podoba mi sie  :-)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 776
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2024 dnia: Marca 25, 2008, 21:09:26 pm »
MarcePan - zassałeś update?

nightrunner

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-01-2008
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2025 dnia: Marca 25, 2008, 21:16:50 pm »
@stanwojenny:  Naprawdę podoba mi się to co napisałeś! Świetnie odniosłeś mentalność Japończyków do serii GT.
A Hard Days Knight

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2026 dnia: Marca 25, 2008, 21:19:38 pm »
@stanwojenny: bardzo ciekawie napisane, podoba mi sie  :-)

dziękuje. godzine to męczyłem. ciesze sie że komuś sie podobało.

Wszyscy wiemy że problemem w internecie jest anonimowośc, łatwość stawiania kategorycznych sądów i "umiejętności umysłowe" częsci społeczeństwa. prowadzi to do dyskusji sprowadzajacych całe bogactwo gry do kwestii pisku opon. nie zamierzam się godzic na taką paranoję. co nie znaczy że mnie pisk opon z gt4 się podoba... ;)
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2027 dnia: Marca 25, 2008, 21:22:16 pm »
MarcePan - zassałeś update?

Nie. Darowałem sobie.
Opublikowane: Marzec 25, 2008, 21:20:31
PS. Nagrałem aparatem jak jadę tym Lotusem. Widać moje ręce na kierownicy. Auto z WŁĄCZONYM ASM a rzuca nim jak dzikiem na łańcuchu. Potem postaram się wrzucić. Obawiam się jednak że zbyt dużo zajmuje.

Stanwojenny. Pochwalam i podpisuje się pod tym co napisałeś. Trzeba tak jak Ty dostrzec i zrozumieć piękno tej serii.

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2028 dnia: Marca 25, 2008, 21:34:45 pm »
LUDZIE!!! Jak ustawić tego posranego Lotusa Elise 111R na wyścig Tuned Car w klasie S??? [...]

Czytałem posty amara na gtplanet i jasno z nich wynika, że najtrudniejszych wyścigów nie da sie ukończyć na ustawieniach PRO, do tego potrzebne są roboty nie ludzie. podobno...tak tylko czytałem...w każdym razie powodzenia.

@stanwojenny:  Naprawdę podoba mi się to co napisałeś! Świetnie odniosłeś mentalność Japończyków do serii GT.

dziękuje. uważam że odrywanie GT od tematu japonii prowadzi do nieporozumień. podobne wrażenia mam po zetknięciu się z armored core na ps3. strasznie sie napaliłem na tą gierke, bo na allegro jest taniutka, a ja jestem wielkim fanem mechów (battletech!!!!)...ale demko mi pokazało że owszem fanem jestem ...ale nie hardkorowcem. a armored core to swietna gra, ale dla hardcorowców. odpuściłem sobie.
myslę ,że tak samo niektórzy powinni sobie odpuścic granie w GT zamiast wypisywac bzdury na forach i blogach.
pzdr.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

Mufonek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2029 dnia: Marca 25, 2008, 21:36:32 pm »
MarcePan - zassałeś update?

Nie. Darowałem sobie.
Opublikowane: Marzec 25, 2008, 21:20:31
PS. Nagrałem aparatem jak jadę tym Lotusem. Widać moje ręce na kierownicy. Auto z WŁĄCZONYM ASM a rzuca nim jak dzikiem na łańcuchu. Potem postaram się wrzucić. Obawiam się jednak że zbyt dużo zajmuje.

Stanwojenny. Pochwalam i podpisuje się pod tym co napisałeś. Trzeba tak jak Ty dostrzec i zrozumieć piękno tej serii.
Ściągnij "Total Convertera" i skompresuj ten film do rozmiaru np. na youtube (chyba, że masz własny serwer). Jestem ciekawy, jak wygląda prowadzenie samochodu. Filmik szczególnie ciekawy, gdy widać (jak piszesz) kierownicę, na której grasz(reakcje na ruchy kierownicą).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2030 dnia: Marca 25, 2008, 21:40:41 pm »
myslę ,że tak samo niektórzy powinni sobie odpuścic granie w GT zamiast wypisywac bzdury na forach i blogach.
pzdr.

Wystarczy poczytać główną stronę GO i posty Pridem'a czy innych, którzy nie grali nawet w to nie grali a się wypowiadają. Nie wiem jak można pisać że model jazdy jest ten sam. Przecież każdy kto dotknął GT5:P wie że tryb PRO to czysta symulacja.

Zgadzam się ze Stanwojennym odnośnie zniszczeń. Mi też nie są one potrzebne w GT. Jeżdżę by być jak najszybszym na torze więc każde uderzenie w bandę to restart. Bardzo bym chciał żeby Polyphony nie ugięło się pod presją pseudo fanów GT i na siłę wrzuciło lipne zniszczenia ala FORZA. My prawdziwi fani tej serii nie potrzebujemy do szczęścia takich zbędnych dodatków.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2031 dnia: Marca 25, 2008, 21:49:28 pm »
Tłumaczenie
Cytuj
My prawdziwi fanboje zamienimy nawet najgłupszą wadę na zaletę
:cool:

Brak zniszczeń jako zaleta? Mocno naciągane. Tylko ten fragment jakoś do mnie nie przemawia.
Poza tym uwagi stanuwojennego są bardzo dobre.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2008, 21:52:38 pm wysłana przez Leenk »

nightrunner

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-01-2008
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2032 dnia: Marca 25, 2008, 21:56:47 pm »
Zgadzam się ze Stanwojennym odnośnie zniszczeń. Mi też nie są one potrzebne w GT. Jeżdżę by być jak najszybszym na torze więc każde uderzenie w bandę to restart. Bardzo bym chciał żeby Polyphony nie ugięło się pod presją pseudo fanów GT i na siłę wrzuciło lipne zniszczenia ala FORZA. My prawdziwi fani tej serii nie potrzebujemy do szczęścia takich zbędnych dodatków.

Ja jestem za tym, żeby wprowadzili zniszczenia dopiero wtedy, gdy uznają, że starcza mocy obliczeniowej na odwzorowanie realnych wypadków. Może to będzie jeszcze za czasów PS3, a może PS4 - nie obchodzi mnie to gdyż całe szczęście w grze tej chodzi o NIErozwalanie się i bycie najszybszym, i z tego też czerpię największą zajawkę.
Model jazdy konkretnie urealnili w stosunku do choćby gtHD, więc zupełnie nie rozumiem tych krzykaczy co mówią że od GT2 nic się nie zmieniło prócz grafiki  :???:
A Hard Days Knight

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2033 dnia: Marca 25, 2008, 21:59:31 pm »
Dokładnie Nightrunner! Jak ktoś chce jeździć w GT po ty by się rozwalać to sam na siebie podpisuje metkę "jestem inny, wybaczcie". Ja też chcę realne zniszczenia (coś ala F1 na PS3 albo Burnout) lub nie mieć ich wcale jeśli mają być lipne. Widać nie wszyscy są w stanie to pojąć. Pochylmy się nad ich biednym losem.

Co do filmiku jak jeżdżę tym Lotusem to słąbo widać kierownicę. Lampki na niej wyznaczają pozycję. Wrzucę to na wyślij.to i jak ktoś chce to niech przekonwertuję i mi podeśle to wstawię na wrzute.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2008, 22:01:15 pm wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2034 dnia: Marca 25, 2008, 22:04:06 pm »
Lepszych zniszczeń nie będzie nigdy. Nikt im nie da licencji. W ogóle wydaje mi się, że licencje są największym problemem, zwłaszcza przy takiej liczbie aut.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2035 dnia: Marca 25, 2008, 22:06:36 pm »
Cytat: nightrunner
że starcza mocy obliczeniowej na odwzorowanie realnych wypadków.
To chyba już nawet nie moc obliczeniowa, a interes firm starających o licencje i o dotarcie do jak najszerszego kręgu odbiorców (grup wiekowych). Zbytni realizm zniszczeń bardzo by go ograniczył, z kolei kompletny brak zniszczeń jest nieco zbyt oldschoolowy. 

lupinator

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2036 dnia: Marca 25, 2008, 22:09:37 pm »
Cytuj
Mi też nie są one potrzebne w GT. Jeżdżę by być jak najszybszym na torze więc każde uderzenie w bandę to restart.
MarcePan zniszczenia nie pojawiają się tylko po uderzeniach w bandę ale także po stłuczkach między samochodami. Chyba nie restartujesz od razu wyścigu kiedy z drugiej pozycji uderzysz przez przypadek lidera w zderzak niewypadając przy tym z toru?

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2037 dnia: Marca 25, 2008, 22:13:10 pm »
Skoro nie ma wizualizacji kolizji, to czy przynoszą one jakikolwiek efekty hmm "mechaniczne" ?

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2038 dnia: Marca 25, 2008, 22:14:53 pm »

Wystarczy poczytać główną stronę GO i posty Pridem'a czy innych, którzy nie grali nawet w to nie grali a się wypowiadają. Nie wiem jak można pisać że model jazdy jest ten sam. Przecież każdy kto dotknął GT5:P wie że tryb PRO to czysta symulacja.  

gdzieś w wywiadzie czytałem, że 4 części GT bazowały na tym samym modelu fizycznym. a i tak róznice dało sie odczuć. ja pierwsze półgodziny w gt4 uczyłem sie jazdy od nowa, bo samochody już nie wybaczały tyle co w gt3. licze na to, że gt5:p także zmusi mnie do ponownej nauki. im trudniej tym lepiej. podobno gt5:p to juz nowy model fizyczny. jak jest na prawde nie wiem. ale usprawnienia są na pewno bo to widać chocby na samych filmikach z youtube gdzie koleś kręci bączki viperem.

My prawdziwi fani tej serii nie potrzebujemy do szczęścia takich zbędnych dodatków.

Kazunori ciągle powtarza że zniszczenia będą wtedy , gdy będą zupełnie realistyczne. czy to dobre podejście czy nie. to się okaże. podobno to też problem licencji. podobno tylko część samochodów ma byc podatna na zniszczenia... tak jak piszesz, ja do szczęścia potrzebuje bardziej modelu fizyki opon z prawdziwego zdarzenia, modelu fizyki masy i bezwładności, modelu pracy silnika jak w sławetnym richard burns rally... jak to będe miał to DOPIERO bede narzekał na brak odrapań na lakierze czy niezniszczalne zderzaki. póki co priorytetem jest symulacja, a nie destrukcja. przynajmniej dla mnie.

co ciekawe podejrzewam, że jak w gt5 będą zniszczenia, to sie dopiero zacznie lament, bo coś mi sie wydaje,że tak jak wszystko się zbliża w gt do realizmu (mycie samochodów i wymiana oleju,zużycie silnika) to pewnie za naprawy będzie trzeba płacić z własnej kieszeni. i już nie tylko sie będzie jeździło i zarabiało pkt na kupno bryczek...ale na ich naprawy. coś w stylu NFS pro street. a zniszczenie ferrari to przecież sekunda nieuwagi...a potem koszty będą duże. ciekawe jak to będzie. i ciekawe jak to sie pogodzi z trybem online...

pzdr.

Brak zniszczeń jako zaleta? Mocno naciągane. Tylko ten fragment jakoś do mnie nie przemawia.
Poza tym uwagi stanuwojennego są bardzo dobre.

dziękuje. chciałem to wyjasnić. wydajemi się że nigdzie nie napisałem że brak zniszczeń to zaleta. tak jak pisałem powyżej chętnie bym je ujżał w GT. szczerze!Jednak jak już wspomniałem, NIE są one dla mnie priorytetem, a co więcej ROZUMIEM dlaczego od 10 lat twórca gry ich nie umieścił. i co więcej AKCEPTUJĘ decyzje Pana Yamauchi. Akceptacja to nie to samo co wychwalanie. jezyk polski nie jest aż tak elastyczny. pzdr. :)

Skoro nie ma wizualizacji kolizji, to czy przynoszą one jakikolwiek efekty hmm "mechaniczne" ?

Podobno jest planowane takie rozwiązanie, gdzie w wyniku kolizji zachowanie samochodu ma symulować uszkodzenia. ale nie wiem czy ma to byc jeszcze w updatecie gt5:p czy dopiero w gt5.pzdr
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2008, 22:23:35 pm wysłana przez stanwojenny »
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2039 dnia: Marca 25, 2008, 22:28:41 pm »
Panowie posiedziałem trochę nad ustawieniami tego Lotusa i udało mi się przesunąć na 6 pozycję w wyścigu. Zmieniłem skok sprężyn, prześwit, balans hamulców. dodałem wagi, zwiększyłem HP, i nieco wydłużyłem biegi żeby brać zakręty na niskiej 3 albo wysokiej 2. Jeszcze pobawię się regulacją ABS'u i zobaczę czy nie dary pojechać bez ASM'u przy takich ustawieniach.
Po 3 godzinach gry jest jakaś nadzieja że wygram ten wyścig w końcu.

PS. Jak się komuś chce to tu jest 60MB filmik z przejazdu Lotusem bez dokładnych ustawień:
http://s009.wyslijto.pl/?file_id=88336360536051194638
Teraz już jeździ się całkiem inaczej. Auto mniej zrywa. Pamiętajcie że na filmiku jest włączony ASM czyli system zapobiegający uślizgowi. Ma on za zadanie stabilizować tor jazdy a mimo to ten Elise non stop zarzuca.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2008, 22:45:36 pm wysłana przez MarcePan »