Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1268556 razy)

0 użytkowników i 56 Gości przegląda ten wątek.

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2240 dnia: Kwietnia 04, 2008, 11:22:35 am »
ja ie
Ciekawe, jak beda w ogole wygladaly te uszkodzenia. No i ciekawi mnie, jak odniesie sie do nich MarcePan, dla ktorego albo sa zajebiscie realne zniszczenia, jak w 'normalny zyciu' (nie takie, jak w Forzie 2), albo nie moze byc ich wcale, bo i tak nie uderza w sciany.

Jak będą to zniszczenia na poziomie Forzy to mam nadzieję że będzie dało sie je wyłączyć. Jeśli nie to z bólem serca będę pobierał tego patch'a. Chciałbym uszkodzenia na poziomie TOCA albo Burnout'a ale tylko do online. Na singlu są mi one zupełnie zbędne bo gram tak aby kręcić jak najlepsze czasy więc otarcie o bandę itp. zmuszają do restartu. Po za tym nie mógłbym patrzyć na powtórki gdzie piękne Ferrari mknie z pomiętym przodem. GT to zawsze była gra ukazująca piękno i sztukę jaką jest motoryzacja. Myślę że post Stannwojennego, który mam w sygnaturze doskonale oddaje istotę tej serii.
ja nie rozumie idei restaru, albo sie konczy wyscig uczciwie albo nie. NIe lubie oszukiwac, za bledy trzeba placic. Tak samo jest z timetrailem ;)

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2241 dnia: Kwietnia 04, 2008, 11:23:41 am »
To napisze mi ktoś czy jak dziś skoczę do media czy empika to będę mógł zakupić GT? I jeśli ktoś widział to w jakiej cenie


Premiery polskiej jeszcze nie bylo. Wczoraj tez lazilem i w MM bez pojecia byli kiedy bedzie, w Empiku to samo tylko, ze mi powiedzili  "pewnie pod koniec kwietnia". W centrum sony to tacy zawodowcy, ze nawet nie bardzo wiedza co to jest PS3 czy to cale GT5:P. Wszystko to jest spowodowane zamieszaniem z utworzeniem SCEP i sie zrobil balagan. W sklepach konsolowych sa polskie wersje z UK i innych takich bo w europie premiara juz byla zas my (niby w europie) sobie czekamy. Zal dupe sciska,  ze tutaj jest jak jest poprostu. Moze dzisiaj juz cos ruszy w temacie bo to wlasnie w okolicach 4 kwietnia sony polska mialo wysylac czy juz wyslac kopie do sklepow. W kazdym razie jak ktos cos znajdzie to niech napisze i poda jeszcze cene.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2242 dnia: Kwietnia 04, 2008, 11:26:03 am »
Ciekawe, Sony Polska w reklamach podawało 26 marca.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2243 dnia: Kwietnia 04, 2008, 11:29:36 am »
Sony Polska jak na polska firme przystalo nie trzyma sie terminow i lubia zmieniac zdanie

"Premiera:    03 04 2008"
"Cena:   Nieznana"

http://pl.playstation.com/ps3/games/gran-turismo-5-prologue/index.html

Zycie...


Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2244 dnia: Kwietnia 04, 2008, 11:35:19 am »
To napisze mi ktoś czy jak dziś skoczę do media czy empika to będę mógł zakupić GT? I jeśli ktoś widział to w jakiej cenie


Premiery polskiej jeszcze nie bylo. Wczoraj tez lazilem i w MM bez pojecia byli kiedy bedzie, w Empiku to samo tylko, ze mi powiedzili  "pewnie pod koniec kwietnia". W centrum sony to tacy zawodowcy, ze nawet nie bardzo wiedza co to jest PS3 czy to cale GT5:P. Wszystko to jest spowodowane zamieszaniem z utworzeniem SCEP i sie zrobil balagan. W sklepach konsolowych sa polskie wersje z UK i innych takich bo w europie premiara juz byla zas my (niby w europie) sobie czekamy. Zal dupe sciska,  ze tutaj jest jak jest poprostu. Moze dzisiaj juz cos ruszy w temacie bo to wlasnie w okolicach 4 kwietnia sony polska mialo wysylac czy juz wyslac kopie do sklepow. W kazdym razie jak ktos cos znajdzie to niech napisze i poda jeszcze cene.
Czyli miałem racje że obiło mi się że 4 kwietnia, rzeczywistość w naszym kraju jest jaka jest przez to też pytałem czy już gdzieś można kupić.

Też bym prosił żeby ktoś napisał jak zobaczy gdzieś w sprzedaży szczególnie na Śląsku

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2245 dnia: Kwietnia 04, 2008, 11:43:38 am »
Z Media Marktami, Saturnami i innymi Electro Worldami to jest tak, że Mass Effect szukałem tydzień po premierze, a oni nic na temat gry nie wiedzieli.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2246 dnia: Kwietnia 04, 2008, 12:06:32 pm »
ja nie rozumie idei restaru, albo sie konczy wyscig uczciwie albo nie. NIe lubie oszukiwac, za bledy trzeba placic. Tak samo jest z timetrailem ;)

Jak zabierasz się za wykręcanie czasów to wiesz jak powinieneś pokonać każdy zakręt dlatego też malutki błąd powoduje że już na pierwszym zakręcie na którym go popełniłeś wiesz że nie dojedziesz do mety z zadowalającym wynikiem. Po co więc mam tracić czas i jechać dalej skoro wiem że ten przejazd już jest nieudany.

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2247 dnia: Kwietnia 04, 2008, 12:34:48 pm »
ja nie rozumie idei restaru, albo sie konczy wyscig uczciwie albo nie. NIe lubie oszukiwac, za bledy trzeba placic. Tak samo jest z timetrailem ;)

Jak zabierasz się za wykręcanie czasów to wiesz jak powinieneś pokonać każdy zakręt dlatego też malutki błąd powoduje że już na pierwszym zakręcie na którym go popełniłeś wiesz że nie dojedziesz do mety z zadowalającym wynikiem. Po co więc mam tracić czas i jechać dalej skoro wiem że ten przejazd już jest nieudany.
Ja zawsze koncze okrazenie, i tym sposobem jeszcze bardziej wczuwam sie w "swoja robote", i wiem gdzie popelnilem blad, takze w nastepnym okrazeniu staram sie go nie powtorzyc. Przeciez gdy kierowcy wyscigowi popelniaja blad, to nie wracaja od razu do boxu, tylko probuja jeszcze raz. Chyba ze z pojazdem jest cos nie tak, chca jeszcze "podkrecic" ustawienia pojazdu lub, jesli sa kwalifikacje, gdy nie pasuje im sytuacja na torze. Takie granie pachnie dla mnie troche lamerstwem;) Chociaz nie ukrywam ze kiedys tak robilem, i czasem, bardzo rzadko tez zdarzy mi sie tak zrobic.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2248 dnia: Kwietnia 04, 2008, 13:04:58 pm »
Możemy się zmierzyć jak mówisz ze to lamerstwo. Wiadome że jeśli błąd zdarzy mi się niedaleko końca okrążenia to nie biorę restart i jadę dalej ale jeśli wylecę na pobocze na pierwszym zakręcie to bez sensu jest jechać dalej. Strata czasu. Dzięki temu w GT HD łapałem się w pierwszej 10 czasów a w GT3 mam dwa 2 miejsca na cyberscore przed Japończykiem, Amerykanem i Czechem.

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2249 dnia: Kwietnia 04, 2008, 22:21:32 pm »
http://kotaku.com/373876/gran-turismo-5-prologue-review-quality-yes-quantity-hrm

ze wszystkim sie zgadzam co ponizej

Loved

• Graphics - Still a little sterile as far as the tracks are concerned (London excepted), but gorgeous nonetheless. Between the cars, in-car view and HDR lighting tricks this is the game you'll want to use if you're the type who has friends over just to show off how important your PS3 is to you and your home entertainment setup.
• Difficulty Curve - GT5P's got a new, improved assist mode for beginners, and it's the best I've seen in a racing game. Not only do you get an indicator for where the racing line is and when you need to brake, it actually tells you how fast you need to be going when you hit the braking-point. Very handy.
• Car Handling - No surprises here, it's the series' strength. Cars feel reasonably real, there's a marked difference between cars, blah blah blah. It's GT, you know the score, and even feels a little more forgiving than GT4, especially in some of the shittier cars. Oh, unless you turn off the assists. Then it's brutal as hell.

Hated

• Collision Modelling - The prettier and more realistic this game gets, the more its poor collision modelling stands out. I don't need to see scratches and broken glass on my car. What I do need - and what I expect of a series that's striving so hard for realism - is that when I hit a wall or another car, I feel like I've hit a wall or car. Not a stack of fluffy pillows stuffed with marshmallows.
• Six Tracks? - There's only six tracks, and even then, you spend most of the singleplayer events on only three of them (you race on the beautiful London track once). Those are slim pickings.
• The GRIND - The game's short on singleplayer content (I finished every event in just over a day), so it resorts to grinding to pad things out. Example: many races force you to buy a specific vehicle. So you have to repeatedly complete earlier races to get the cash for it, then usually only use the thing once. Next time you run into a car-specific race, you'll need to grind out the cash all over again. In a full GT game, this is fine, as there's a wealth of races to enter to spread things out and give you a little variety. With only a handful of tracks here, though, the grind is noticeable, and it's boring as hell.
• Online Play - I entered 30 online races, and not a single one was without serious issues. Cars blinked in and out of existence, and poor net code resulted in opponents that zoomed off into the distance at lightspeed, only to then reappear right in front of you. Makes racing, especially on packed circuits, really, really hard.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2250 dnia: Kwietnia 05, 2008, 00:49:44 am »
• Six Tracks? - There's only six tracks, and even then, you spend most of the singleplayer events on only three of them (you race on the beautiful London track once). Those are slim pickings.

To czego się koleś spodziewał po Prologu?  :eek:

Mnie by wystarczył jeden tor (Nurburgring).

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2251 dnia: Kwietnia 05, 2008, 13:22:17 pm »
jeden tor za 25 funtow ? :???:

- czy ktos wie czy mozna ta gre uruchomic bez dostepnego netu ?
zanioslem konsole do kumpla bo kupil sobie tv Full HD i gt5 jako jedyna gra sie nie uruchomila bo musialem zalogowac sie do netu   :mad:   (co bylo niemozliwe u niego)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2252 dnia: Kwietnia 05, 2008, 13:26:17 pm »
Jeden tor ale konkretny. Większość mojej gry w GT4 i Forze 2 to jazda w kółko po Ringu  ;)

Wersji ze Store bez dostępu do netu nie uruchomisz na 100%.

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2253 dnia: Kwietnia 05, 2008, 13:52:34 pm »
jaki beton/ czyli jak mi net nie bedzie dzialal to sobie nie pogram_super :mad:

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2254 dnia: Kwietnia 05, 2008, 14:13:08 pm »
takze sie zgadzam 8)

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2255 dnia: Kwietnia 06, 2008, 09:29:28 am »
Po wczorajszym maniaczeniu w GT do 02:00 uznałem, że Polyphony powinno dodać funkcję "Test Drive", żeby nie kupować aut w  ciemno. Ja kupiłem Audi R8 bez żadnej jazdy próbnej i jestem troszkę zawiedziony, bo bardzo słabo skręca.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2256 dnia: Kwietnia 06, 2008, 09:33:30 am »
polecam Forda GT40

minimal

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-04-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2257 dnia: Kwietnia 06, 2008, 20:57:06 pm »
Czy ktos moze mi odpowiedziec dlaczego po zdani licencji nie mam zadnych wyscigow
Opublikowane: Kwiecień 06, 2008, 20:39:41
Jeszcze chwila i moje gt5 wyleci przez okno

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2258 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:02:03 pm »
ja żadnych licencji nie zdawałem, a wyścigi mam wszystkie

minimal

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-04-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2259 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:05:29 pm »
Po zdaniu kazdej z licencji np C powinny byc w tej klasie turnieje.
Ja ich nie mam dlaczego?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2260 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:11:35 pm »
to są wyścigi klasy "C" a nie licencje z tego co mi wiadomo, przejedziesz wszystkie z "C" to odblokuje ci sie "B", a później "A"

minimal

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-04-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2261 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:18:24 pm »


Ten filmik pokazuje po wejsciu w events (2.49 min) np klasa B - Clubman cub
                                                                         klasa C - Sunday cub
Ja tego nie mam.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2262 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:27:27 pm »
na tym filmiku masz japońską wersje to masz to samo tylko troche inne jest menu wejdź sobie w grze w klase "C" to tam też masz Sunday Cup a w "B" Clubman Cup, tylko troche inaczej to wygląda
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2008, 21:30:55 pm wysłana przez Isaac »

minimal

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-04-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2263 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:31:33 pm »
Problem w tym ze wlasnie nie mam.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2264 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:33:34 pm »
jak możesz nie mieć  :shock: jak wchodzisz w Events to ci sie nic nie pojawia czy co, bo już sam nie wiem co jest grane

minimal

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-04-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2265 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:40:41 pm »
po zdaniu prawka B C A nie mam turnieji typu sunday Cub czy innych

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2266 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:51:34 pm »
nie mam zielonego pojęcia, ale wydaje mi sie że sie chyba nie rozumiemy ja wchodze Eventy i mam klase "C", "B", "A" i to są klasy wyścigowe.Wchodze w "C" i mam 10 wyścigów, wchodze w "B" też mam 10, "A" klasy nie mam jeszcze odblokowanej.To są wyścigi a nie licencje.Jak nie masz czegoś takiego jak ci opisałem to albo sie nie rozumiemy albo PD cie wyj**ało na kase i kupiłeś wyścigi w których sie nie da ścigać ;) nie wiem jak ci pomóc  :sad:
Opublikowane: Kwiecień 06, 2008, 21:48:59
to masz wersje pudełkową czy z PSS?

minimal

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-04-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2267 dnia: Kwietnia 06, 2008, 21:54:23 pm »
Ok dzieki za pomoc.
Myslalem ze po zdaniu tych 10 wyscigow z kazdej kategori sa jeszcze inne, ale niestety nie.
Ps.
Po zdaniu A dostaniesz jeszcze S.

Dzieki

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2268 dnia: Kwietnia 07, 2008, 11:32:33 am »
aha no i ten Sunday Cup w klasie "C" czy Clubman Cup w klasie "B" to jest jeden wyścig a nie jakaś seria wyścigów
Opublikowane: Kwiecień 06, 2008, 21:54:23
kupiłem sobie Corvette Z06 tą stunigowaną żeby zobaczyć jak sie prowadzi mocne auto no i... :shock: ja pierd**e ale wypas, pierwszy raz w życiu poczułem taką moc w grze wyścigowej, ale trzeba mieć do tego kierownice  :grin: :grin: :grin: podchodząc do tej gry bez kierownicy popełnia sie grzech ciężki

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2269 dnia: Kwietnia 07, 2008, 15:58:30 pm »
Mam gorace wiadomosci dotyczac GT5:P i Sony Poland.
Dowiedzialem sie dzisiaj (chyba) z dobrze poinformowanego zrodla, ze GT5:P w sklepach typu MM, Empik itp pojawi sie 17 kwietnia. Ot Sony Poland ma teraz remanent.
Chyba jednak najlepszym wyjsciem pozostaje allegro

Kundun

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2007
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 0
  • ID: TalkO
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2270 dnia: Kwietnia 07, 2008, 17:28:37 pm »

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2271 dnia: Kwietnia 09, 2008, 14:08:52 pm »
Chłopcy, co to ma znaczyć? GT5 spadło na 2 stronę? Hańba!

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2272 dnia: Kwietnia 09, 2008, 23:08:11 pm »
- Może było 31sek ktoś nie wytrzymał ciśnienia jak mówią że w 1080p  :) Ciekawe ile jeszcze czasu upłynie zanim g25 będzie kosztować z 500zł. W tej chwili najtaniej jest za 777zł
- Ciekawy tuning  :lol: Ten dżoj po prawej to chyba ręczny 8-)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2008, 23:15:39 pm wysłana przez sieq »

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2273 dnia: Kwietnia 10, 2008, 02:08:53 am »

Wkładam do napędu płytke z GT5:P, po chwili na ekranie miga Playstation3, a po kilku sekundach jestem w menu. Ale co to za menu. Szok. Moi drodzy, to nie menu. To jest świątynia! Prawdziwa świątynia nowej religii. Guru (Sensei) Yamauchi oddaje w nasze ręce świątynie motoryzacji tak wysublimowaną ,że żadna z poprzednich odsłon Gran Turismo nie może się z tym równać.

Gdy z głośników zaczyna powoli sączyć sie muzyka, ja zaczynam powoli odpływać. nie wiem co jest grane, przecież nie lubię żadnego jazzu, a jednak to pianinko tak uspokaja, siedzę i gapie się w to ferrari f430 na jednej z uliczek w Bonn, w Niemczech... i przestać nie mogę. Ten spokój, luksus i dojrzałość emanująca z nowej odsłony Gran Turismo wręcz hipnotyzuje. Nie wiem, może tylko ja jestem podatny(albo już tak stary...), a może nie tylko ja...
Gdy ocknąłem się z tego letargu, wcisnąłem guzik na padzie i na ekran "powróciły" wszystkie opcje. Panowie (i Panie) czego mu ty nie mamy: kalendarz, zegar, mapa świata, temperatura i pogoda. Pewnie znajdą się tacy, którzy pukają sie w czoło i myślą "po co to?" ... ale oni widocznie nie zaufali Sensei. Nie oddali sie filozofii GT. Nie domyślają się...

Mam wrażenie, że ten Prolog w tytule, to cos więcej niz Prolog w tytule GT4.  Wtedy sprawa wyglądała inaczej, mniej więcej tak samo jak przez ostatnie kilka lat. Tym razem jednak, Yamauchi dostał do rąk nowe zabawki, z kŧórych jak widać zamierza zrobić użytek. Pomyślcie,że każdy punkcik na mapie świata to jeden z przyszłych torów w GT5(a czemu nie?!...Los Angeles?!). Czy ktoś z was pamięta jaka wczoraj była pogoda na Nurburgringu? Podpowiem, -1 stopień celsjusza i padający śnieg. A teraz przenieśmy sie rok do przodu. Mamy 9 kwiecień 2009, w napędach obraca się Gran Turismo 5, na Nurburgringu znów przymrozki i opady śniegu. Klikamy w online, wybieramy wyścig na pętli północnej...dłuuuuższa chwila ładowania (tak, tak nawet w marzeniach trzeba zachować pozory realizmu :) i rozpoczyna się wyścig na 12 samochodów w Zielonym Piekle, tylko że tym razem słońce zakryte jest grubą warstwą chmur, a na szyby naszego wozu pada śnieżek zmuszający wycieraczki do pracy. ehhhh...

Może się za bardzo rozmażyłem (nawet staruchom czasem wolno pomarzyć), ale te elementy chybą jednak tworzą pewną układankę i nie bez powodu znalazły się w Prologu. GT5:P jest jak preludium które ma nas przygotować i wygłodzić, na przyjście GT5, które nie będzie już zwykłą grą wyścigową (a czy GT kiedyś wogóle nią było?) lecz portalem, przejsciem do wyodrębnionego świata motoryzacji i wyścigów. Bądźmy szczerzy, tu juz dawno nie chodzi tylko o ściganie... coś wam opowiem:

W Gdyni nie ma za bardzo okazji do oglądania wyścigów, ale raz do roku, w lipcu(dobrze pamiętam?) w Sopocie(10 kilometrów od Gdyni) organizowane są Górskie Samochododowe Mistrzostwa Polski (lub jakoś tak :P ). Na odcinku specjalnym przez 3 dni mozna oglądać śmigające samochody, z czego część jest na prawde potężna (500konny lancer Mariusza Steca). Ale nie o wyścigach wam napisze, ale o tym co się dzieje między nimi. Otóż każdy chętny może się wybrać na spacerek i na własne oczy zobaczyć co się dzieje w strefie serwisowej. Popatrzeć na pracę mechaników, po(d)słuchać rozmów kierowców wymieniających się spostrzeżeniami na temat przejazdu, obejrzeć i pomacać z bliska te czterokołowe potworki, powąchąć wysokooktanowej :) ... jednym słowem POCZUĆ klimat wyścigów samochodówych.

I po co ja was zanudzam tym Sopotem? Ano po to, że prawie to samo czuje od niedzieli gdy po raz pierwszy odpaliłem Prologa GT5. Te wszystkie filmy opowiadające o torach,GT-TV, animacje z pitstopów, detale,showroom, tło, klimat menu... to może nie wyścigi w sopocie, a bardziej jakieś monaco, ale jednak wyścigi. I każdy kto miał okazje uczestniczyć w jakiejś poważniejszej motoryzacyjnej imprezie (profesjonalnej) ten powienien poczuć ten sam klimat odpalając Prologa. Moi drodzy to już nie jest tylko gra wyścigowa, to zaczyna być szerokopojęta światynia motoryzacji  w jej najbardziej perwersyjnym wydaniu - karbonu, silników V8 i slicków.

Kolejny element do tych puzzli dorzucił Yamauchi w wywiadzie dla TopGear. Kto czytał ten wie. Ale streścić można dwoma słowami: styl życia. Czujecie to w nowym GT5:P? To nie jest opluta ulica z milionem przyklejonych gum do życia, które rozjeżdzane są przez zaszpachlowane calibry i golfy z niebieskimi diodkami w reflektorach(WTF?!), to nie needforspeed... my tu nie pijemy piwska. My tu mamy martini i pogawędki z ludźmi od Ferrari.

Piękną wizję snuje nam Polyphony. Wiadomo, że nie dla wszystkich. Prolog odsieje ziarna od plew. Ci którzy nie poczują klimatu, dalej będą obniżać GT oceny w internetowych rankingach. Ci którzy poczują, wyłączą swoje komputery i odpalą konsole. Niech frustraci spod znaku M$ się wyżywają. Niech plują i wyzywają. Co nas to obchodzi. Czy jest sens dyskutowac z kimś kto nie poczuł trudu opanowania F430 w zakręcie (TCS OFF, ASM OFF, PRO PCHYSIC). Za rok oszalejemy. nawet bez zniszczeń. nawet z tym samym piskiem opon (i tak jest duuużo lepszy!), nawet bez tuningu (z bólem serca), bo dostaniemy w zamian nowy styl życia. Motoryzacyjny implant w sam środek naszego mózgu. Bezpośrednie połączenie z maniakami reszty świata.

Dzisiaj to tylko prolog. Na razie wystarczy. Jednak nie na długo.

...
 nie posądzajcie mnie o sprzedanie duszy demonom z Sony.Mimo, tej całej oprawy, tego przeczucia, które się pojawia po zapoznaniu z Prologiem, dalej się martwię. Może niepotrzebnie. Mój kolega mówi, że to zdradzieckie myśli i że moja Plejka3 mi tego nie wybaczy :) (pzdr Fil_PL) ale przyznam sie wam ,że jeżeli GT5 minie się moimi oczekiwaniami to bez najmniejszych wyrzutów sumienia kupie tego cholernego Xboxa360 dla  Forzy2( lub 3).
Na szczęscie od niedzieli wiem ,że w tym roku to się nie stanie. GT5:P uratowało te 800zł w moim portfelu. UFFF!!! Dzięki Kazunori!

pzdr.dobranoc. następnym razem napisze o wadach GT5:P...tak dla równowagi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2008, 02:12:33 am wysłana przez stanwojenny »
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2274 dnia: Kwietnia 10, 2008, 09:35:43 am »
Tacy ludzie powinni pisać recenzje gier wyścigowych. Szacun Stannwojenny. Oddajesz dokładnie to co czuję po odpaleniu tej gry. Wczoraj kiedy zasiadłem w fotelu od ponad tygodnia i odpaliłem GT5:P poczułem błogą ulgę gdy usłyszałem kojącą muzykę w menu. Wiecie co? Ja też nie lubię jazzu ale nie wyobrażam sobie innego podkładu w tym miejscu. Magia tej gry nie pozwala się oderwać od konsoli.

-------

Ugrałem wczoraj 300.000 na Forda GT LM żeby wygrać wyścigi w klasie S aut tuningowanych do 700 punktów i nie mogę za nic tego ukończyć w pierwszej trójce. Nawet do 7 miejsca się nie zbliżam. Czym wygraliście te wyścigi?

qsh

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
  • PSN ID i Gamertag: qsh
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2275 dnia: Kwietnia 10, 2008, 10:26:17 am »
MarcePan, spróbuj Lotusa Tuned. To taka pesowa Brazylia w Gran Turismo;)

StanWojenny - odezwij się do mnie na PM, albo gg. Szacuneczek:)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2276 dnia: Kwietnia 10, 2008, 10:38:58 am »
MarcePan, spróbuj Lotusa Tuned. To taka pesowa Brazylia w Gran Turismo;)

Nawet w wyścigach do 700 punktów? Dzięki za info. Możesz mi napisać tylko jak ustawić ten samochód bo on sam wpada w poślizgi jak mu zdejmuję nogę z gazu na zakrętach. Nie wiem czemu. Auto ma taką kompresję że zdjęcie nogi z gazu działa niemal jak hamulec przez co na łukach gdy zrobię coś takiego to Lotus zaczyna stawiać boki.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2277 dnia: Kwietnia 10, 2008, 10:48:56 am »
stanwojenny, świetny post
"to nie needforspeed... my tu nie pijemy piwska. My tu mamy martini i pogawędki z ludźmi od Ferrari. "
Trafiłeś w sedno :)

O sprzedazy GT5: P.
http://www.ps3site.pl/szalenstwo-na-punkcie-dema/

qsh

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
  • PSN ID i Gamertag: qsh
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2278 dnia: Kwietnia 10, 2008, 10:51:34 am »
@ MarcePan - powiem Ci szczerze, że nie mam większych problemów z utrzymaniem wozu na drodze. Może to pad, może któryś z systemów;) a może... Sam nie wiem. Mimo wszystko jestem pewien, że to jest jedna z najlepszych fur w GT. Online co druga osoba nim śmiga. Do przesady popularne, sam nie wiem, dlaczego... Miłej zabawy:)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2279 dnia: Kwietnia 10, 2008, 11:12:19 am »
Jakie masz systemy włączone podczas jazdy tym autem. Ja tylko przy tym Lotusie włączam ASM bo bez tego jechać się nie da. TCM nie używam bo bardzo spowalnia auto na zakrętach.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2008, 11:29:20 am wysłana przez MarcePan »