Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1265966 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2960 dnia: Października 22, 2008, 16:37:02 pm »
Ok Ok. Ja już swoje napisałem i kończe offtopic :).

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2961 dnia: Października 22, 2008, 16:42:04 pm »
Nie grałem w LBP ocenaim na podstawie filmików. I może jest innowacyjna ale ja bym z nią nie przesadzał.

No i tu jest różnica między nami - Ty NIE GRAŁEŚ ale zdanie już sobie wyrobiłeś na podstawie filmików.
My już GRALIŚMY i nasze zdanie jest chyba poparte lepszymi argumentami, tak?

Czyli jak fani XO wyrabiają sobie zdanie o grze na podstawie filmików jest wszystko w porządku, gdy fani PS3 wydają jakiś osąd na podstawie filmików z np. K2 jest od razu afera...
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 16:45:36 pm wysłana przez A-n »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2962 dnia: Października 22, 2008, 16:46:08 pm »
Nie grałem w LBP ocenaim na podstawie filmików. I może jest innowacyjna ale ja bym z nią nie przesadzał.

No i tu jest różnica między nami - Ty NIE GRAŁEŚ ale zdanie już sobie wyrobiłeś na podstawie filmików.
My już GRALIŚMY i nasze zdanie jest chyba poparte lepszymi argumentami, tak?

Czyli jak fani XO wyrabiają sobie zdanie o grze jest wszystko w porządku, gdy fani PS3 wydają jakiś osąd na podstawie filmików z np. K2 jest od razu afera...

to dziala w ten sposob w obie strony...


a wracajac do tematu to wiadomo cos o dacie premiery GT5 czy ciagle ma status TBA!?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2963 dnia: Października 22, 2008, 16:48:32 pm »
a wracajac do tematu to wiadomo cos o dacie premiery GT5 czy ciagle ma status TBA!?

Wiadomo tylko tyle, że raczej w 2009 się nie wyrobią.
Obstawiałbym  marzec roku 2010...

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2964 dnia: Października 22, 2008, 16:50:49 pm »
a wracajac do tematu to wiadomo cos o dacie premiery GT5 czy ciagle ma status TBA!?

Wiadomo tylko tyle, że raczej w 2009 się nie wyrobią.
Obstawiałbym  marzec roku 2010...
Śmiechu pełna sala, w 2010 okaże się że będzie to 2011 :???:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2965 dnia: Października 22, 2008, 16:55:44 pm »
Nie grałem w LBP ocenaim na podstawie filmików.

Też tak robiłem i uważałem grę za ciekawostkę, nic specjalnego. Zagrałem w betę i moje zdanie jest takie że to powinna gra roku. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem i twórcy wykazali się niezwykłą pomysłowością, więc zasługują na ta nagrodę.

A co panie MarcePanie, może ps3 prezentuje wyższy poziom niż X0? A no tak zapomniałem że tam jest przecież wszechpotężny cell. Sorry ale mnie nie przekonasz że ps3 prezentuje jakiś lepszy poziom graficzny.

Co by nie robić OT to niech będzie takie GT5:P. 1080p, 60fps, 16 aut na trasie, niesamowita liczba szczegółów w modelach aut (kilkukrotnie więcej nić u konkurencji), piękne otoczenie (patrz Londyn, który nie ustępuje trasom z innych gier wyścigowych). X0 nie ma tak zaawansowanej graficznie gry. To samo WipEout: HD.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2966 dnia: Października 22, 2008, 17:01:12 pm »
Jeśli porównujemy ścigałki, tzw symulacje to Forza 2 wyszła duuużo wcześniej niż gt5:p więc logicznym jest że wygląda gorzej.  Zobaczymy co pokaże Forza 3 która pewnie wyjdzie wcześniej niż gt5  :P A poza tym to już grid lepiej wygląda. Na OBU konsolach.

svonston

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2967 dnia: Października 22, 2008, 17:04:24 pm »
A poza tym to już grid lepiej wygląda. Na OBU konsolach.
Oj co do środka auta, to kłóciłbym się.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2968 dnia: Października 22, 2008, 17:07:05 pm »
A poza tym to już grid lepiej wygląda. Na OBU konsolach.
Oj co do środka auta, to kłóciłbym się.

moze chodzilo o srodek wnetrza ?!
Opublikowane: Październik 22, 2008, 17:06:28
Jeśli porównujemy ścigałki, tzw symulacje to Forza 2 wyszła duuużo wcześniej niż gt5:p więc logicznym jest że wygląda gorzej.  Zobaczymy co pokaże Forza 3 która pewnie wyjdzie wcześniej niż gt5  :P A poza tym to już grid lepiej wygląda. Na OBU konsolach.

Marcepanowi raczej chodzilo o PGR4

svonston

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2969 dnia: Października 22, 2008, 17:10:36 pm »
moze chodzilo o srodek wnetrza ?!
No miałem na myśli wykończenie wnętrza aut. Moim zdaniem - GT5:P ideał pod tym względem.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2970 dnia: Października 22, 2008, 17:35:32 pm »
Cytuj
A poza tym to już grid lepiej wygląda. Na OBU konsolach.
Nie wyglada - gralem w demo grida i mam GT5:P, roznica jest kolosalna, naprawde.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2971 dnia: Października 22, 2008, 17:57:06 pm »
Cytuj
wiec ma on takie samo prawo krytykowac KZ2 jak ty wywyzszac je
trzeba odróżnic prawo do krytyki z bezprawiem głupoty...

Ile razy to już można przerabiać... nowy użytkownik który wszytko wie bo się naoglądał filmików z gametrailers... nudzisz się? brak ci emocji? to idź na mecz Arka Gdynia i tam poszukaj wrażeń... jak dla mnie możesz TAM spróbować "pokazać" wszystkim posiadaczom konsoli SONY co ty "wiesz".

Ja ostatnie tygodnie wsiąkłem w GRID po pachy i grafika mi się bardzo podobała... ale człowieku... zamiast bredzić idź i kup sobie Ps3 bo nawet nie  masz pojęcia co tracisz... jak odpalisz GT5p to ci gałki oczne wypali - i przestaniesz pisać głupoty :D

Alan W. przekonał mnie że X już niczym nie zaskoczy... a najzabawniejsze jest że ten trailer to z PC a nie Xa!!!
Kupisz sobie Ps3 i zauważysz że na tej konsoli obiekty są bardziej szczegółowe, oświetlanie bardziej realistyczne, fraktura materiałów powalajaca(LBP) a zwykłe gry jak Seren Blood mają lepiej wykonane modele postaci i twarzy nie mówiąc już o dużych produkcjach(HR,MGS4,R2).

Najzabawniejsze jest to że ja wiem że i tak tego nie zrozumiesz.

« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 18:03:24 pm wysłana przez Maximmus80 »

Tarniak

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2972 dnia: Października 22, 2008, 18:01:38 pm »
Cytuj
to idź na mecz Arka Gdynia i tam poszukaj wrażeń... jak dla mnie możesz TAM spróbować "pokazać" wszystkim posiadaczom konsoli SONY co ty "wiesz".
Ty, ale swoją drogą to nie on pisał o swoich rozmiarach i przyjebywaniu w głowy... W każdym razie, wojenki konsolowe do tematu System Wars raus.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2973 dnia: Października 22, 2008, 18:10:53 pm »
Cytuj
wiec ma on takie samo prawo krytykowac KZ2 jak ty wywyzszac je
trzeba odróżnic prawo do krytyki z bezprawiem głupoty...

Ile razy to już można przerabiać... nowy użytkownik który wszytko wie bo się naoglądał filmików z gametrailers... nudzisz się? brak ci emocji? to idź na mecz Arka Gdynia i tam poszukaj wrażeń... jak dla mnie możesz TAM spróbować "pokazać" wszystkim posiadaczom konsoli SONY co ty "wiesz".

Ja ostatnie tygodnie wsiąkłem w GRID po pachy i grafika mi się bardzo podobała... ale człowieku... zamiast bredzić idź i kup sobie Ps3 bo nawet nie  masz pojęcia co tracisz... jak odpalisz GT5p to ci gałki oczne wypali - i przestaniesz pisać głupoty :D

Alan W. przekonał mnie że X już niczym nie zaskoczy... a najzabawniejsze jest że ten trailer to z PC a nie Xa!!!
Kupisz sobie Ps3 i zauważysz że na tej konsoli obiekty są bardziej szczegółowe, oświetlanie bardziej realistyczne, fraktura materiałów powalajaca(LBP) a zwykłe gry jak Seren Blood mają lepiej wykonane modele postaci i twarzy nie mówiąc już o dużych produkcjach(HR,MGS4,R2).

Najzabawniejsze jest to że ja wiem że i tak tego nie zrozumiesz.


I ty masz prawo źle pisać o x0 posiadając ps3, a ja nie moge złego słowa powiedzieć o ps3 bo będe posądzany o głupote. Gratuluje toku rozumowania.
I nie brak mi emocji, nie nudze sie tylko po prostu staram sie normalnie porozmawiać o moim hobby. Ale zawsze znajdzie sie taki ktoś jak ty kto po prostu nie może zaakceptować że ktoś ma inne zdanie.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2974 dnia: Października 22, 2008, 18:19:15 pm »
Mówiłem że nie zrozumiesz...

Są jakieś informacje kiedy ma być w końcu ten patch z zniszczeniami aut do GT5p?


dałem wcześniej ostrzeżenie, ale cofam. nie zauważyłem drugiej linijki, mea culpa - t.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 18:49:32 pm wysłana przez tarniak »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2975 dnia: Października 22, 2008, 18:24:41 pm »
Ale co tu rozumieć? To że ty uważasz inaczej niż ja? Masz do tego święte prawo. ale nie zmuszaj innych żeby mieli takie samo zdanie jak ty.
I żeby nie było. GT5 mi sie podoba. Nie mowie że to jest zła gra. Tylko nie rozumiem wywyższania jej ponad wszystko. Czasy sie zmieniły i to już nie era ps2.
 offtopic, bylo upomnienie, jest ostrzezenie

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2976 dnia: Października 22, 2008, 18:31:24 pm »
Cytuj
to idź na mecz Arka Gdynia i tam poszukaj wrażeń... jak dla mnie możesz TAM spróbować "pokazać" wszystkim posiadaczom konsoli SONY co ty "wiesz".
Ty, ale swoją drogą to nie on pisał o swoich rozmiarach i przyjebywaniu w głowy... W każdym razie, wojenki konsolowe do tematu System Wars raus.

jawohl herr general!


Maximmus ale jak widac nie wszystkim sie podoba GT5:P jako gra, a chyba to jest najwazniejsze...?? benchmarki nigdy mnie nie rajcowaly

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2977 dnia: Października 22, 2008, 18:43:55 pm »
A poza tym to już grid lepiej wygląda. Na OBU konsolach.

Aha. :lol: Mam GRID'a (pełną wersję) i mam GT5:P. Różnica w oprawie graficznej tych obu gier jest tak duża jak odległość stąd do Japonii. Tego nawet porównać nie można. Ktoś kto twierdzi tak jak Ty, po prostu sadzi farmazony.

To nie jest OT, ciągle gadamy o GT5.

a Grid to taki przerywnik, żeby nie było nudno?
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 18:46:19 pm wysłana przez tarniak »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2978 dnia: Października 22, 2008, 18:54:29 pm »
Dobra ok nie sprzeczam sie już co ładniejsze, w dużej mierze to sprawa subiektywna :).
Ale po drugie to troche wkurza mnie to co robi polyphony z GT. Prace przeciągające sie niemal w nieskończoność, wydawanie tych, moim zdaniem bezsensownych prologów. Ja rozumiem że trzeba dopracować gre, ale bez przesady.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2979 dnia: Października 22, 2008, 19:04:33 pm »
Mnie też wkurza to ciągłe przedłużanie premiery. Wolałbym dostać coś na wzór GT5:P z masą aut i tras a byłbym zadowolony. Cóż, niestety ale Polyphony musi sprostać wymaganiom "niefanów" GT, dlatego gra robi się tak długo.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2980 dnia: Października 22, 2008, 20:06:50 pm »
Mam nadziej że nie łamie regulaminu - jeśli tak to zaraz z edytuje post.

Oooo... ten temat jest pełen moich wpisów i krytyki GT5p... dla mnie jest to gra piękna i pusta zarazem... to jest link do pliku z replayem ośmieszający tą grę (zrobiłem go sam) wystarczy rozpakować, wgrać na pamięć flash a potem na PS3 wygrać w sejwy i odpalić GT5p

http://odsiebie.com/pokaz/775800---3dca.html

F44 zdobywam w jednym okrążeniu z ostatniego pierwsze miejsce korzystając z wszystkich błędów i niedoróbek oraz nietrafionych pomysłów. Ścinanie zakrętów, czasowe kary, przezroczystość... jestem pewien że filmik doceni każdy wyjadacz GT.
Online to jakaś parodia, system kar, brak kolizji oraz sam "start" gdzie jedziemy gęsiego losowo. Wygrywa najczęściej ten który jest pierwszy - tragedia.

Jak widzisz windomearl potrafię podejść krytycznie do każdego produktu. GRID jest dla mnie aktualnie najlepszą grą wyścigową na Ps3 ale graficznie mimo że bardzo dobry to jednak nie ta klasa. GT5p to graficznie klasa sama dla siebie - musisz usiąść i zagrać aby to doświadczyć. W połączeniu z modelem jazdy i widokiem z kokpitu który wręcz wydaje się naturalnym dla prowadzenia aut w tej grze poczujesz się jak w prawdziwym aucie(promienie słońca ehhh).

Ja wiem że to kwestia gustu, bla, bla, bla.... ale w GT5p liczba polygonów na same auta jest 10x większa niż PGR4 a to nie jedyne atuty tej produkcji. Tylko że to już było wałkowane tyle razy... ehhh.

/ spoko, nie łamiesz, pospieszyłem się z tamtym ostrzeżeniem nieco, ale sprawa anulowana / -t.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 20:26:55 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2981 dnia: Października 22, 2008, 21:54:48 pm »
Nigdy w GT nie sprawiło mi frajdy wygrywanie wyścigów z AI. Mało, który wyścig w singlu potrafił mnie wciągnąć (GRID nie jest tu wyjątkiem). Jedynie PGR3 i MS dają radę jeśli chodzi o SP. Liczyłem na online w GT5:P ale się przeliczyłem. Natomiast TT i możliwość rywalizacji z całym światem jest po prostu spełnieniem marzeń za czasów GT3, kiedy to czasy wrzucało się na stronki, by porównać z resztą graczy.
Żaden wyścig, żadna gra bym powiedział wręcz, nie daje tak ogromnej frajdy kiedy to poprawiamy swój wynik o jakieś ułamki sekund by załapać się do tej pierwszej 10 świata. Już nie mówię o pierwszej trójce czy upragnionym 1 miejscu. Uczucie, kiedy widzę nick i flagę Polski na pierwszym miejscu jest czymś czego nie daje mi żadna inna gra. Jazda w GT w trybie PRO na wyłączonych system kontroli trakcji jest tak wymagająca że okiełznanie tego i wykorzystanie nabytych umiejętności by znaleźć się na szczycie, to 100% satysfakcja i ukoronowanie trudu włożonego podczas treningów. To jest właśnie to, za co tak wielbię tą grę.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2982 dnia: Października 22, 2008, 22:33:35 pm »
Tylko jak na TT to ta gra jest za droga..:/ i po co ją robią tyle skoro liczy się tylko time trial.
Forza właśnie pokazała GT drogę..Forza 3 pewnie ją jeszcze śmielej pokaże, bo jak wiemy Forza 2 to tylko update kody z pierwszego x'a. Takie informacje, oczywiście nie wprost napisane można wynieść z oficjalnego forum Forzy. Tak naprawdę to bój o króla racerów został przesądzony, nie sądzę by potrafili wnieść tyle poprawek w tym zaawansowaną detekcje kolizji by GT znaczyło coś więcej niż TT. Grafika owszem piękna, tylko ta grafika ma parę istotnych wad, które już nie raz wałkowałem. Grafika to też nie wszystko, w TT GT5 jest bardzo dobrą grą, poza nim jest świetnie wymodelowanym klockiem, jednak wciąż tylko klockiem i do koła mu daleko(SP, MP gameplay zawodzi).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2983 dnia: Października 22, 2008, 22:43:33 pm »
Owszem, dla gracza szukającego fajnych i przyjemnych wyścigów GT5 może być zawodem. Też zgodzę się że taki gracz nie zadowoli się samym TT i można uznać że przepłaci.

Jednak jest to jedyna gra wyścigowa na konsole, obsługująca tryb 900 stopni na kierownicy, posiadająca bardzo realistyczny model prowadzenia (tryb PRO) i dzięki temu dająca mega frajdę z opanowania fur na tyle by kręcić konkretne czasy. Właśnie tak się powinno w tą grę grać. Dobra kierownica i śmigamy.

IMO, GT jest raczej kierowane dla fanów gatunku. Nie kogoś kto chce sobie przyjemnie pośmigać na padzie. Od tego mamy GRID czy PGR lub MS. Poza tym żadna gra nie traktuje motoryzacji tak dostojnie jak seria GT. Ta gra to produkt wielce ekskluzywny i zdajemy sobie z tego sprawę już w momencie włączenia się intra a potem menu. Gra od koneserów motoryzacji dla koneserów. Wiem że nie każdy potrafi to zrozumieć, ale ta często przywoływana magia Gran Turismo faktycznie istnieje.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2984 dnia: Października 22, 2008, 22:50:05 pm »
szkoda gadac... TT to tyle co nic... jak by dali online, zniszczenia i detekcje kolizii a'la GRID plus klany i dobra komunikacja to to jest dla mnie gra 10/10... tylko japonczycy to ledwo wiedz co to internet ;P

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2985 dnia: Października 22, 2008, 22:50:20 pm »
Owszem, dla gracza szukającego fajnych i przyjemnych wyścigów GT5 może być zawodem. Też zgodzę się że taki gracz nie zadowoli się samym TT i można uznać że przepłaci.

Jednak jest to jedyna gra wyścigowa na konsole, obsługująca tryb 900 stopni na kierownicy, posiadająca bardzo realistyczny model prowadzenia (tryb PRO) i dzięki temu dająca mega frajdę z opanowania fur na tyle by kręcić konkretne czasy. Właśnie tak się powinno w tą grę grać. Dobra kierownica i śmigamy.

IMO, GT jest raczej kierowane dla fanów gatunku. Nie kogoś kto chce sobie przyjemnie pośmigać na padzie. Od tego mamy GRID czy PGR lub MS. Poza tym żadna gra nie traktuje motoryzacji tak dostojnie jak seria GT. Ta gra to produkt wielce ekskluzywny i zdajemy sobie z tego sprawę już w momencie włączenia się intra a potem menu. Gra od koneserów motoryzacji dla koneserów. Wiem że nie każdy potrafi to zrozumieć, ale ta często przywoływana magia Gran Turismo faktycznie istnieje.
Masz w pewnym sensie racje. Pamiętam czasy PSX'a i GT2. Miałem wtedy kierownice. Piękne czasy. Później PS2 i GT4 niestety już bez kółka. Ale fakt, ta gra ma w sobie to coś. A przynajmniej miała za czasów tych dwóch gier. Teraz nie wiem jak z nią jest. Ale może kiedyś bede miał okazje sie przekonać. Może na PGA :P

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2986 dnia: Października 22, 2008, 23:07:04 pm »
Cytuj
Jednak jest to jedyna gra wyścigowa na konsole, obsługująca tryb 900 stopni na kierownicy, posiadająca bardzo realistyczny model prowadzenia (tryb PRO) i dzięki temu dająca mega frajdę z opanowania fur na tyle by kręcić konkretne czasy. Właśnie tak się powinno w tą grę grać. Dobra kierownica i śmigamy.
trudno się nie zgodzić...

ale... bez przesady... to nie gra skierowana do fanów gatunku a do fanów TT. Sugerujesz że w GRID grają przeciętniaki a GT5p to elity? ;)
Wiele osób ma już dość tego samego w lepszej oprawie... i nie kupi tej gry dopóki nie DORÓWNA standardom.
Masz racje że styl ta gra ma unikalny, menu, muzyka, auta... pełen prestiż. Jednak gra dla FANÓW motoryzacji nie może być niczym innym jak prymitywną namiastką.
Uwidacznia i obnaża to ONLINE... jest tragicznie ale niema się czemu dziwić... po za tym głównym trybem gry są WYŚCIGI a TT to dodatkowa opcja - wciąż im ten główny tryb nie wychodzi w tej generacji.
Polecam ci obejrzeć mój filmik - nie jest to na pewno nudny pokaz.

ps. kiedy wraz z swoją ekipą widzimy pierwsze 4 miejsca z flagą polską to też czuje emocje ;)
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 23:08:55 pm wysłana przez Maximmus80 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2987 dnia: Października 22, 2008, 23:10:04 pm »
szkoda gadac... TT to tyle co nic...

No zobacz, a dla mnie TT to wszystko czego potrzebuję w tej grze.

@windomearl

Mam nadzieję że kiedyś spotkamy się w dopracowanym online GT5. Tego życzę wszystkim czekającym na ten tytuł. Pozdro.
Opublikowane: Październik 22, 2008, 23:07:28
Cytuj
Jednak jest to jedyna gra wyścigowa na konsole, obsługująca tryb 900 stopni na kierownicy, posiadająca bardzo realistyczny model prowadzenia (tryb PRO) i dzięki temu dająca mega frajdę z opanowania fur na tyle by kręcić konkretne czasy. Właśnie tak się powinno w tą grę grać. Dobra kierownica i śmigamy.
trudno się nie zgodzić...

ale... bez przesady... to nie gra skierowana do fanów gatunku a do fanów TT. Sugerujesz że w GRID grają przeciętniaki a GT5p to elity? ;)


Ależ nie, mam nadzieję że nie zostało to tak odebrane. GRID to po prostu świetna, relaksująca gierka. Siadasz z padem w łapie na wygodnym siedzisku i grasz do woli. Tak traktuje tą grę i jako arcade daje mi masę frajdy. GT5:P to inna półka i trafia do nieco innego odbiorcy.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2988 dnia: Października 22, 2008, 23:10:27 pm »
Cytuj
Mam nadzieję że kiedyś spotkamy się w dopracowanym online GT5. Tego życzę wszystkim czekającym na ten tytuł. Pozdro.
Optymistyczna puenta ;)

Wtedy kupie grę w dniu premiery(i kierownice) :D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2989 dnia: Października 22, 2008, 23:13:05 pm »
Z miłą chęcią zagram z panami w świetne i na maks dopracowane GT5. Też czuje wielki sentyment do tej gry bo w końcu wychowałem sie na tej serii i leży mi na sercu jej dobro. Peace

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2990 dnia: Października 22, 2008, 23:13:29 pm »
ps. kiedy wraz z swoją ekipą widzimy pierwsze 4 miejsca z flagą polską to też czuje emocje ;)

Tyle że w GRID wygrać online jest stosunkowo łatwo. Natomiast aby w TT zobaczyć rodzimą flagę w pierwszej 10 to już wyzwanie. Wiem że w GRID też jest TT i czasy ale to już nie to samo. Nie masterujesz auta, nie uczysz się go na pamięć, jak zmieniać biegi, gdzie ścinać i jak operować gazem oraz hamulcem aby obrać jak najbardziej optymalny styl jazdy. Najlepsze jest to że taka nauka dotyczy każdego auta z osobna.

Podsumowując GRID i GT5:P to gry świetne, jednak uderzają w nieco inny target. Bawmy się dobrze na razie przy produkcji Codemasters, oczekując na miejmy nadzieję dopracowane do perfekcji GT5.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2991 dnia: Października 22, 2008, 23:23:27 pm »
Target? Watpie... poporstu GT5p nie sprawdzil sie... a wygrac w GRID online nie jest latwo jesli grasz z wymagajacymi graczami - ale da sie wygrac przestrzegajac regoly gry a nie tak jak w GT5p wykorzystujac jej bledy i niedorobki.
W trakcie gry w GRID czesto dzielimy sie wrazeniami z GT5p... wiec ludzie tytul znaja ale do nich nie trafil - rozczarowal.

Zreszta kazdy uztkownik Ps3 to potencjalny target dla GT5... wielu w ta serie gralo... wileu cenilo, wielu darzy sentymentem... a teraz graja w GRID :P
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 23:26:45 pm wysłana przez Maximmus80 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2992 dnia: Października 23, 2008, 00:38:11 am »
Mówisz to na podstawie jakiś badań sondażowych? Ja jestem fanem tego gatunku i wcale nie twierdze że GT5:P nie sprawdził się. Uważam że GRID i GT5:P to bardzo różne gry wyścigowe. GRID to arcade, więc nie za bardzo wiem czemu tak usilnie porównujesz te gry. Piszesz o grywalności i słusznie zauważasz że GRID ma jej ogromne zapasy. Tyle że ja mogę sobie tak samo porównać Motor Storm do GT5:P. Obie to gry wyścigowe, ale...no właśnie "ale:.

W GRIDA wygrać online jest stosunkowo łatwo i nijak można to przyrównać do wysiłku, treningu i starań jakich potrzeba by w GT5:P odnieść sukces.
Co do wykorzystywania niedoróbek to uwierz że w GRID też można grać nieczysto. Np. taki mały zonk jak fakt że w GRID, gdy wyprzedzisz przeciwnika i ten siedzi Ci na zderzaku, to uderzając go tyłem Twojego auta spowodujesz że koleś znajdzie się na barierce (lub na trawce, tudzież piasku). Natomiast Ty jedziesz dalej nienaruszony. Ileż razy spotkałem się podczas wyścigu z czymś takim. Łapię tunel za gościem i powoli go wyprzedzam a ten robi gwałtowny skręt w moją stronę, zahacza mnie swoim tyłem i mogę zapomnieć o wygranej. Jednak żeby nie było to ja również uważam że online w GT5:P jest cholernie skopany, ale pamiętać trzeba że ten w GRID też idealny nie jest.

Zresztą ja naprawdę chciałbym unikać porównywania tych gier. To zupełnie inne tytuły i jeden traktuje wyścigi od strony czystego arcade a drugi to symulator. Prowadzenie auta w GRID jest banalnie proste i można nauczyć się go po paru kółkach na torze. Dlatego w tą grę gra się tak przyjemnie. Walka online jest wyrównana bo każdy może w tej grze jeździć dobrze. Myślę że online w GT5:P, nawet jeśli będzie dopracowany pod względem kolizji i spraw związanych z łączem to i tak nie będzie grywalny. Czemu? Bo podczas gry po sieci trzeba będzie się zmagać nie tylko z przeciwnikami ale i z własnym autem. No chyba że mówimy o trybie STD, gdzie auto prowadzi się dosyć łatwo. Mam nadzieję że rozumiesz co chcę powiedzieć. GRID = prostota, przyjemność z gry, fajna walka na torze dla każdego. GT5:P = ciężkie opanowanie mocy maszyn, skupienie i długie godziny treningu by utrzymać auto na trasie. Dlatego jedna gra jest bardziej przystępna dla większości graczy (GRID) a druga dosyć szybko odstrasza, wymaga znacznie więcej uwagi i poświęceń (GT5:P).
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2008, 00:40:29 am wysłana przez MarcePan »

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2993 dnia: Października 23, 2008, 01:27:43 am »
Nie chce mi się już pisać... wydadzą kiedyś przyzwoite GT i nagle najpopularniejszym trybem zamiast TT będą rywalizacja Online - zaprzeczysz?

Niestety jednak szybko się to nie stanie - dla Japończyków granie ONLINE to czarna magia.
Przeraża mnie choćby system czasowych kar.. wprawieni gracze wykorzystują go na zakrętach czy nabijając innym graczom co niesamowicie obniża miodność grania. Boje się ze nawet jak w końcu wprowadza zniszczenia i porządną detekcje kolizji to ich nie wycofają... zapominając w jakim celu je wprowadzono. Kolejna sprawa to ścinanie zakrętów... w GRID to świetni rozwiązano.
I tak można wady wymieniać długo - naprawdę ta gra jest archaiczna.

ps. GRID - czyste arcade? hahaha... model jazdy mniej wymagający(wole ten z GT) - zgodzę się... ale czym w takim razie jest FA, NFS, RR, MS itd...
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2008, 01:49:41 am wysłana przez Maximmus80 »

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2994 dnia: Października 31, 2008, 06:44:20 am »
Polyphony laughs at 2010 release, GT5 coming "sooner than expected"
Cytuj
Perhaps the most most interesting tidbit to come from the interview was a comment Kazunori made on the release date. When questioned if GT5 would hit in 2010, Kazunori laughed and said the title will be "released sooner than expected". 

http://www.psbeyond.com/news/Polyphony-laughs-at-2010-release-GT5-coming-sooner-than-expected.998.html

Liczę, że to prawda, bo jak nie, to chyba jednak w 2009 będę musiał kupić Prologa, choć nie miałem takiego zamiaru.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2008, 06:51:27 am wysłana przez Agst07 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2995 dnia: Października 31, 2008, 09:37:20 am »
ps. GRID - czyste arcade? hahaha... model jazdy mniej wymagający(wole ten z GT) - zgodzę się... ale czym w takim razie jest FA, NFS, RR, MS itd...

Tak, GRID jest cholernie arcadowy. Śmierdzi/pachnie arcadem na kilometr. Gra jest banalnie prosta i auta prowadzi się dziecinnie łatwo. Niedzielni fani wyścigów stwierdzą że to coś więcej niż arcade, ale prawda jest taka że to bzdura.

PS. Zrób mały test. Daj znajomkowi pograć w GRID i zobacz jak szybko nauczy się zwyciężać a potem odpal mu GT5:P na PRO. GRID jest prosty i przyjemny, a GT5:P wymaga opanowania każdego auta z osobna. Grając w GRID, mogę się drapać po jajku i wygrywać wyścigi, natomiast w GT5:P muszę skupić się na maksa.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2996 dnia: Października 31, 2008, 13:31:30 pm »
MarcePan... przecież to czy wygrywasz nie zależy od modelu jazdy a od przeciwników...

Po za tym mi się model jazdy w GT5p niesamowicie się podoba ale bardziej realistyczną grą jest dla mnie GRID.
Zrobią kozackie zniszczenia i wyeliminują debilny system kar i znowu król będzie jeden :D

ps. jak myślisz... uda im się jeszcze polepszyć grafikę czy jedynie będą dodawać tory, auta i np. efekty pogodowe?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2997 dnia: Października 31, 2008, 13:38:53 pm »
Efekty pogodowe to był by miły dodatek, jednak obawiam się że tu może nie być tak różowo i mogą nie stać na takim poziomie jak w PGR4. Reszta zmian powinna być już od początku serii na next geny, jak ich nie będzie to uznam tę grę za najdroższy time trial świata. :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2998 dnia: Października 31, 2008, 13:42:17 pm »
ps. jak myślisz... uda im się jeszcze polepszyć grafikę czy jedynie będą dodawać tory, auta i np. efekty pogodowe?

IMO grafika zostanie taka sama (jak dobrze pójdzie) ale dodadzą jakieś szczegóły na torach. Więcej kibiców, drzew itp. Na efekty pogodowe nie liczę znając Polyphony. :?

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2999 dnia: Października 31, 2008, 13:53:38 pm »
Chyba deszcz to by mogli dać... taki efekt jak z F1 - byłby wypas. Na ostatnim trailerze z PSN widać nowe trasy - graficznie to  poziom trasy z Londynu.