Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1264816 razy)

0 użytkowników i 87 Gości przegląda ten wątek.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4880 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:05:17 pm »
Jest widok kamery z maski jak w Dirt 2 :dance: a nie taki zjebany z dachu, oby był też taki w grze a nie tylko w replay'ach :mad:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2010, 12:08:29 pm wysłana przez Wooyek »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4881 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:21:42 pm »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4882 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:41:32 pm »
"Confirmed racing series:
NASCAR NASCAR
WRC WRC

- Erstmals mit Schadensmodell (allerdings sollen Gerüchten zufolge nicht alle Fahrezeuge über ein solches verfügen) - For the first time with a damage model (though not all are rumored to Fahrezeuge on such an offer)

- Erstmals mit Wetter-Effekten sowie Tag- und Nachtwechsel - For the first time with weather effects and day and night cycle
"
Czyli tryb nocy i dnia i zmienne warunki tylko w tych dwóch seriach. Jak dobrze zrozumiałem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4883 dnia: Stycznia 15, 2010, 15:04:10 pm »
Czyli tryb nocy i dnia i zmienne warunki tylko w tych dwóch seriach. Jak dobrze zrozumiałem.

Jak dla mnie to tam pisze po prostu tryb dnia i nocy... A nie że tylko w tych dwóch seriach o_O

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4884 dnia: Stycznia 15, 2010, 16:06:57 pm »
Czyli tryb nocy i dnia i zmienne warunki tylko w tych dwóch seriach. Jak dobrze zrozumiałem.

Jak dla mnie to tam pisze po prostu tryb dnia i nocy... A nie że tylko w tych dwóch seriach o_O

Jednak po coś to rozgraniczyli. Obym się mylił i obyś miał rację.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4885 dnia: Stycznia 15, 2010, 16:24:25 pm »
I znów brednie... Potwierdzenie kilku torów, marek samochodów i trybów, a dalej kilku ficzerów na jakiejś niemieckiej stronie.

http://www.videogameszone.de/aid,702550/Gran-Turismo-5-Alle-Fakten-zum-neuen-GT5-fuer-PS3-Update-Neue-Autos-und-Infos-zum-Online-Modus/News/

Idąc sposobem myślenia nieograniczonego, eksport powtórek na youtube też dotyczy tylko Nascar i WRC  :hihi:

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4886 dnia: Stycznia 15, 2010, 16:24:42 pm »
Ej dzisiaj niby ta impreza a nic nie zapodali? Jak macie jakieś nowe filmiki to zapodajcie

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4887 dnia: Stycznia 15, 2010, 17:31:39 pm »
Ej dzisiaj niby ta impreza a nic nie zapodali? Jak macie jakieś nowe filmiki to zapodajcie

Nawet jak będą to stawiam, że nic nowego po za tym co już widzieliśmy nie zobaczymy :P

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4888 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:56:46 pm »
Kurde, tak sobie przypominam jak odpalałem GT3 na PS2. Nic praktycznie o grze nie wiedziałem, nie widziałem żadnych filmików, nie wiedziałem jakie trasy są. Gre znałem jedynie z kilku screenów z pism, oraz z recenzji. Jak zobaczyłem jak to wygląda to z szoku nie mogłem wyjść. Nowy model jady, nowe trasy itp. Grę sie odkrywało. Teraz jest niestety inaczej. Już grałem w GT5:P, w GT5:A. Już wiem jak gra będzie wyglądać, jaki jest model jazdy, jakie trasy będą, jakie tryby, jakie samochody itp. Już nie będzie tej magii odkrywania zawartości gry. Baaardzo dużo radości z gier odbiera internet. Ja i tak staram się ni eprzesadzać z trailerami, screenami i informacjami z gier. Np. MGS4 widziałem tylko 2-3 pierwsze trailery, nie czytałem, żadnej recenzji i nie oglądałem nowych screenów. Od kiedy wiedziałem, ze gre kupię, to nie chciałem sobie psuć zabawy. Tak czy siak, dawna radość i podniecenie gdy się włącza grę i nie wie się czego spodziewać, już nie wróci.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4889 dnia: Stycznia 15, 2010, 23:59:45 pm »
Kurde, tak sobie przypominam jak odpalałem GT3 na PS2. Nic praktycznie o grze nie wiedziałem, nie widziałem żadnych filmików, nie wiedziałem jakie trasy są. Gre znałem jedynie z kilku screenów z pism, oraz z recenzji. Jak zobaczyłem jak to wygląda to z szoku nie mogłem wyjść. Nowy model jady, nowe trasy itp. Grę sie odkrywało. Teraz jest niestety inaczej. Już grałem w GT5:P, w GT5:A. Już wiem jak gra będzie wyglądać, jaki jest model jazdy, jakie trasy będą, jakie tryby, jakie samochody itp. Już nie będzie tej magii odkrywania zawartości gry. Baaardzo dużo radości z gier odbiera internet. Ja i tak staram się ni eprzesadzać z trailerami, screenami i informacjami z gier. Np. MGS4 widziałem tylko 2-3 pierwsze trailery, nie czytałem, żadnej recenzji i nie oglądałem nowych screenów. Od kiedy wiedziałem, ze gre kupię, to nie chciałem sobie psuć zabawy. Tak czy siak, dawna radość i podniecenie gdy się włącza grę i nie wie się czego spodziewać, już nie wróci.

Ja swego czasu gdy pierwszy raz załączyłem Residenta 2 na PSX-e myślałem że to będzie FPS. Trochę sie zdziwiłem co to jest heheh. A co do Gt5 żeby nie było  nie interesuje mnie wcale :P Jak zresztą każde wyścigi.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4890 dnia: Stycznia 16, 2010, 02:07:43 am »
Kazunori Yamauchi z Polyphony Digital wyliczył, że Gran Turismo 5 wykorzystuje około 80% mocy obliczeniowej konsoli PlayStation 3.
Jego stwierdzenie było odpowiedzią na pytanie zadane w wywiadzie, które dotyczyło porównania wykorzystania mocy PS3 przez GT5 oraz Uncharted 2:
"Dla PS3 będzie to prawie tak samo, około 80 procent moczy obliczeniowej.
PS3 to sprzęt o bardzo wysokiej wydajności. Im lepiej się nim manipuluje, tym lepiej sobie radzi".

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4891 dnia: Stycznia 16, 2010, 06:12:29 am »
Wszystko wyglada bardzo ladnie, mam nadzieje ze ilosc tras dopisze bo na brak samochodow narzekac nie mozna. mam tez nadzieje ze nie bedzie przesadnie duzo tych samych modeli z lekkimi modyfikacjami lub inna nazwa ;) Zeby tylko GT mialo taki edytor jak ma Forza to bym ochu*** ze szczescia :) Tyle samochodow do malowania  :o

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4892 dnia: Stycznia 16, 2010, 12:13:00 pm »
Wszystko wyglada bardzo ladnie, mam nadzieje ze ilosc tras dopisze bo na brak samochodow narzekac nie mozna. mam tez nadzieje ze nie bedzie przesadnie duzo tych samych modeli z lekkimi modyfikacjami lub inna nazwa ;) Zeby tylko GT mialo taki edytor jak ma Forza to bym ochu*** ze szczescia :) Tyle samochodow do malowania  :o
Ja chciałbym by w GT5 dali jakiś zwykły edytor graficzny w którym można malować jak Paint-cie. Byłoby jeszcze lepiej jakby można było upload-ować gotowe jpg-i.

W forzie nigdy mi się nie chciało męczyć z tymi warstwami i dostępnymi narzędziami.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4893 dnia: Stycznia 16, 2010, 16:08:33 pm »
Taki edytor bylby do bani, wystarczylo by zdjec nasciagac i poobklejac samochod, zadnego w tym funu. W forzie moze i nameczyc sie trzeba ale jest to bardzo zadowalajace. Poza tym kazdy wie ile trzeba w to czasu i pracy wlozyc dlatego tez prace sa bardziej doceniane. Taki edytor o jakim ty piszesz bylby bez sensu i popsul zabawe to raz, a dwa to ludzie by sie tym znudzili w 2 dni. Nikt by nad tym nie siedzial, bo poco skoro kazdy moglby zrobic takie samo auto w pare minut. Zero skilla trzeba bylo by w to wlozyc. Ja jestem na nie, albo cos na styl forzy, moze nawet jeszcze bardziej rozbudowane albo nic :P

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4894 dnia: Stycznia 16, 2010, 16:33:18 pm »
Taki edytor bylby do bani, wystarczylo by zdjec nasciagac i poobklejac samochod, zadnego w tym funu. W forzie moze i nameczyc sie trzeba ale jest to bardzo zadowalajace. Poza tym kazdy wie ile trzeba w to czasu i pracy wlozyc dlatego tez prace sa bardziej doceniane. Taki edytor o jakim ty piszesz bylby bez sensu i popsul zabawe to raz, a dwa to ludzie by sie tym znudzili w 2 dni. Nikt by nad tym nie siedzial, bo poco skoro kazdy moglby zrobic takie samo auto w pare minut. Zero skilla trzeba bylo by w to wlozyc. Ja jestem na nie, albo cos na styl forzy, moze nawet jeszcze bardziej rozbudowane albo nic :P

Nie bawiłem się co prawda edytorem w Forzie więc nie wiem, jakby to działało, ale uważam, że taki edytor oparty na jpg. Byłby dużo lepszy bo praktycznie nie miałby ograniczeń... :/ Przy jednocześnie łatwej obsłudze... Ja jestem na tak, bo z tego co czytam od ciebie, to mi by się nie chciało bawić się w to :P Po prostu chce mieć ładny samochód i tyle...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4895 dnia: Stycznia 16, 2010, 18:02:26 pm »
Taki edytor bylby do bani, wystarczylo by zdjec nasciagac i poobklejac samochod, zadnego w tym funu. W forzie moze i nameczyc sie trzeba ale jest to bardzo zadowalajace. Poza tym kazdy wie ile trzeba w to czasu i pracy wlozyc dlatego tez prace sa bardziej doceniane. Taki edytor o jakim ty piszesz bylby bez sensu i popsul zabawe to raz, a dwa to ludzie by sie tym znudzili w 2 dni. Nikt by nad tym nie siedzial, bo poco skoro kazdy moglby zrobic takie samo auto w pare minut. Zero skilla trzeba bylo by w to wlozyc. Ja jestem na nie, albo cos na styl forzy, moze nawet jeszcze bardziej rozbudowane albo nic :P
Idąc twoim tokiem rozumowania, najlepiej jakby były dostępne tylko 4 kształy i kilkanaście kolorów. Wtedy jeszcze więcej wymagałoby roboty by coś ładnego sklecić i byłby wielki szacunek dla tych co jakieś konkretne malowanie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4896 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:17:34 pm »
Nie, ale importowanie plików automatycznie skreślało by wszystkich artystów którzy mają umiejętności i wizję i robią takie cuda w furach w serii FM. Co za tym idzie niepotrzebne były by rankingi i cała ta społeczność w FM.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4897 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:20:09 pm »
Dla mnie jakiekolwiek malowanie samochodów mogłoby w GT5 zupełnie nie istnieć - dla mnie jest to zbędny bajer...

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4898 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:44:29 pm »
Jest tak jak pisze unlimited, jakis rynek czy inny odpowiednik storefront wogole by nie istnial bo ludzie nie kupowali by czy ogladali innych prac bo sami mogliby to samo zrobic w pare minut. Piszecie ze nie mialby ograniczen, ten w forzie tez praktycznie nie ma, poza iloscia warst a i tak ludzie cuda robia. Jesli dali by edytior z importowaniem jakichs zdjec i cholera wie czego to myslicie ze nie bylo by limitu? Jasne zeby byl i jakosci i wielkosci zdjec.


Idac twoim tokiem rozumowania piter to nagle kazdy powinnien robic swietne rzeczy i wazne zeby bylo latwo. Dlaczego by sie troche nie postarac i nameczyc? Nie, najlepiej nasciagac gotowych zdjec i poobklejac samochod zamiast rozwijac i podnosic wlasne zdolnosci.

A-n moze i dla ciebie zbedny bajer, ale to daje niaml nieograniczone mozliwosci. W ten sposob nie musisz byc ograniczony do jednego malowania na samochod. Odtworzone moze byc niemal wszystko. Osobiscie lubie roznorodnosc i lubie jak gry maja wiecej niz jedno malowanie dla samochodu. Z takim edytorem masz ich nieskonczona ilosc. Dla jednych jest zbedne malowanie, dla innych tuning wizualny etc. Moim zdaniem lepiej jest miec i nie potrzebowac niz potrzebowac i nie miec.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 19:47:04 pm wysłana przez _ReD_ »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4899 dnia: Stycznia 16, 2010, 20:05:21 pm »
Idac twoim tokiem rozumowania piter to nagle kazdy powinnien robic swietne rzeczy i wazne zeby bylo latwo. Dlaczego by sie troche nie postarac i nameczyc? Nie, najlepiej nasciagac gotowych zdjec i poobklejac samochod zamiast rozwijac i podnosic wlasne zdolnosci.
Dokładnie. Chce sobie zrobić ładne autko, ale nie mam czasu by uczyć się cały dzień programu, a następne dwa siedzieć i męczyć się by to jakoś wyglądało. Ja chce szybki, łatwy i funkcjonalny edytor. Kupuje samochód w grze tuninguje wizualnie i w pół godziny chce fajne malowanie mieć. Nie będe nad jednym autem siedział cały dzień czy dwa.
Kratywnośc i tak by pozostała, bo nie chodzi tylko o to jak się robi, ale co. Przecież trzeba mieś zmysł artystyczny by malowanie ładnie wyglądało. Nie wystarczyłoby ponaklejanie gotowymi obrazkami.

Dla mnie twój punkt widzenia to jak podejście amigowców do robienia grafiki. Swego czasu pc-ty miały dużo lepsze narzędzia, ale oni tworzyli na swoim bo to kosztowało więcej wysiłku i umiejętnbości by takie same efekty uzyskać. Podobna sprawa z cała demosceną - chociaż to troszkę co innego.

Mogliby dać w razie czego normalny funkcjonalny edytor i taki ograniczony na hardkorowców i jakby się wystawiało na aukcji, to każde auto miało by oznaczenie w jaki sposób było zrobione. Wtedy niestrudzeni zwolennicy "pisania na maszynie do pisania" mogliby nawzajem się adorować  i zachwycać efektami swojej katorżniczej pracy.

Według mnie liczy się kreatywność, zmysł artystyczny - to one powinny być wykorzystywane przy robieniu malowania. Wieeeele osób w tym i ja, chciało zrobić własne malowanie, ale widząc jak to jest skomplikowane i czasochłonne zrezygnowało. Podziwiało by się auta, które zrobił ktoś z dobrym okiem i z talentem, a nie jak w forzie podziwia się głównie za to, że kogoś to musiało kosztowac dużo czasu.

Atrystom nie dasie się kolorowego papieru, norzyczek i kleju by tworzyli swoje dzieła. Nie o to chodzi jak trudno zrobić coś ładnego, ale o to jak ładne rzeczy można zrobić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 20:21:33 pm wysłana przez Piter_neo »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4900 dnia: Stycznia 16, 2010, 20:48:56 pm »
Widocznie nie spedzilems za wiele czasu z edytorem skoro uwazasz ze jest to takie trudne lol Wystarczy troche pokombinowac i ruszyc glowa a wszystko staje sie latwe. W edytorze z forzy przynajmniej mam pewnosc ze dana osoba zrobila wszystko sama, grafiki, logosy etc wiec z czystym sumieniem moge powiedziec ze jest to danej osoby praca i podziwiac jego zdolnosci. Przy takim edytorze jak ty mowisz ludzie by szukali czegos na necie i potem skladali to razem i w jaki sposob mam podziwiac zdolnowsci artystyczne (czy tez inne) danej osoby skoro nic nie namalowal sama? Z jednej strony masz racje nie wazne jak zrobione i na czym i liczy sie efekt koncowy, ale z drugiej strony wole zobaczyc co ludzie sa w stanie zrobic przy uzyciu danych im narzedzi. jezeli ktos nie umie malowac i nie ma takich zdolnosci to w zadnym edytorze nic nie namaluje, a jesli pottrafi to  taki edytor z forzy nie jest dla takiej osoby zadnym ograniczeniem i przeszkoda.


Ja po prostu chcialbym aby taki edytor by w GT, nie sadze ze bedzie w tej czesci, moze w nasteopnej znajdzie sie dla niego miejsce. Chyba ze nie jest to mozliwe ze wzgledu na sztuczki czy inne bajery jakich uzylo PD, i po namalowaniu czegos nie bylo by odbic na aucie czy innych rzeczy.

koniec offtopa
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 20:50:44 pm wysłana przez _ReD_ »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4901 dnia: Stycznia 16, 2010, 21:07:26 pm »

Dokładnie. Chce sobie zrobić ładne autko, ale nie mam czasu by uczyć się cały dzień programu, a następne dwa siedzieć i męczyć się by to jakoś wyglądało. Ja chce szybki, łatwy i funkcjonalny edytor. Kupuje samochód w grze tuninguje wizualnie i w pół godziny chce fajne malowanie mieć. Nie będe nad jednym autem siedział cały dzień czy dwa.
Kratywnośc i tak by pozostała, bo nie chodzi tylko o to jak się robi, ale co. Przecież trzeba mieś zmysł artystyczny by malowanie ładnie wyglądało. Nie wystarczyłoby ponaklejanie gotowymi obrazkami.


Wpis...

Nie zrozum mnie źle ReD, niezwykle szanuje twoją pracę w Forzie 3 robisz naprawdę rewelacyjne wozy, ale ja sam nie miałbym do tego cierpliwości... Wolałbym naprawdę popracować w Photoshopie + znaleźć oryginalne nalepki producentów w necie, i stworzyć własne malowanie na samochód w znacznie krótszym czasie... Może i by nie było adorowania za spędzony czas i wysiłek nad tym... Ale miałbym piękne auto, i sam mógłbym je sobie zrobić. I nie wiem, czemu taki edytor nie miałby działać wraz ze sceną? Przecież z chęcią bym ściągnął czyjeś malowanie jeśli miał bardzo fajny pomysł, bądź świetnie mu to wyszło... Nie chciałoby mi się "odtwarzać" jego pracy... ?

PS. A i tak to jest tylko gdybanie, bo NIC nie wiemy o malowaniu aut w GT 5 :P W sumie powiem wam, że ja tam bym się cieszył jakbym dostał coś w stylu NFS: Pro Street i będę szczęśliwy... (w Shift malowanie jest beznadziejne, chyba najgorsze ze wszystkich... :/ )

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4902 dnia: Stycznia 17, 2010, 10:03:35 am »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4903 dnia: Stycznia 17, 2010, 12:03:40 pm »
Kosmos po prostu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4904 dnia: Stycznia 17, 2010, 12:43:08 pm »
Dla mnie jakiekolwiek malowanie samochodów mogłoby w GT5 zupełnie nie istnieć - dla mnie jest to zbędny bajer...

WPIS!!!

@_ReD_
Kup sobie PS3 i Little Big Planet. Będziesz w niebo wzięty. Poważnie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 12:45:42 pm wysłana przez BoBaN »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4905 dnia: Stycznia 17, 2010, 13:55:33 pm »
mogliby dać już sobie spokój z pokazywaniem tych samych screenów od 2 lata. czas w końcu pokazać coś nowego co zapowiedzieli - gdzie zniszczenia, gdzie deszcz i noc? to co teraz nam serwują mnie już nie rusza od roku.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4906 dnia: Stycznia 17, 2010, 14:12:57 pm »
Są dwie opcje. Albo PD, jako to PD buduje napięcie do samego końca. Albo nakłamali i teraz nie wypuszczają żadnych informacji do premiery. Grę i tak kupią miliony, a potem odpalą na PS3 i okaże się że nie ma zapowiedzianych bajerów. :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 15:17:04 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4907 dnia: Stycznia 17, 2010, 14:54:58 pm »
Jak kłamali to sobie u mnie nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz naskrobią. Jednak pewnie i gra tak będzie mieć swoją magię. Z tymi 2 opcjami ma BoBaN rację. Choć ja też bym wolał coś widzieć odnośnie tej gry. Chociaż z drugiej strony za czasów ps2 i Gt3, to poza 10 stronicową (jak dobrze pamiętam) recką w Psx extreme to bardzo mało wiedziałem o grze, po tym jak przeczytałem i zobaczyłem screeny to powiedziałem sobie ja to muszę mieć i po paru miesiącach byłem szczęśliwy jak nigdy. :)

Teraz to już nie te czasy, choć może PD chce Nam je trochę przypomnieć ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4908 dnia: Stycznia 17, 2010, 15:29:54 pm »
Co Wy sie tak spinacie, przeciez widizelismy juz zniszczenia [choc bez deformacji], widzielismy tez tryb nocny [na 3 screenach], narazie nie widzielismy tylko pogody.

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 17, 2010, 15:48:47 pm[/time]
BTW nowe info sie pojawia w koncu i na pewno przed premiera. Zobaczcie, ze Kazunori podczas wywiadow czesto mowi 'nie moge o tym narazie rozmawiac', wiec pewnie maja rozpiske marketingowa zrobiona. Jakby nie patrzec to co kilka dni dostajemy jakies nowe informacje, materialy video i screeny, bo chlopaki z PD jezdza po roznych imprezach. Teraz sa na Tokyo Auto Show, zaraz pewnie pojada na Toronto Motor Show, a potem jest Brussels MotorShow, wczesniej byli na CES i SEMA. Kampania marketingowa Polyphony ruszyla pelna para, a to znaczy, ze gra juz jest tuz tuz ;]
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 15:53:28 pm wysłana przez KKRT »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4909 dnia: Stycznia 17, 2010, 18:42:23 pm »
Zobaczymy, czy widok z kokpitu przebije tez z NfS S.  :roll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4910 dnia: Stycznia 17, 2010, 18:42:42 pm »
Z jednej strony okrutnie się wkurzam, że jeszcze trochę poczekam na GT5. Jednak jak wezmę pod uwagę że jeszcze jeden semestr i trzeba bronić pracę magisterską, to może nawet lepiej że dostanę tę grę w wakacje. Przecież jak się dorwę do GT5 to od razu biorę "dziekankę" i do obrony podchodzę za rok. :P Także to dobrze że będzie później.

Wiadomość scalona: Stycznia 17, 2010, 18:43:24 pm
Zobaczymy, czy widok z kokpitu przebije tez z NfS S.  :roll:

Już przebił. :P W NFS jest fajniejszy feeling, jeżeli chodzi o siły działające na kierowcę. Jednak cała reszta nie ma startu do GT5.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4911 dnia: Stycznia 17, 2010, 18:59:00 pm »
Przy Shifcie spędzilem grubo ponad 40 godz. A może i lepiej. Zawsze (niemal) widok z kabiny. A z GT5 się obada za jakiś czas. Choć w sumie , chyba Prolog zapodam.  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4912 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:02:30 pm »
Przy Shifcie spędzilem grubo ponad 40 godz. A może i lepiej. Zawsze (niemal) widok z kabiny. A z GT5 się obada za jakiś czas. Choć w sumie , chyba Prolog zapodam.  8)

Może dlatego że każdy inny widok był do dupy. :P Zgadzam się że w Shifcie widok z kokpitu był najlepszy ze wszystkich do wyboru. Jednak IMO kokpity w GT5:P są lepiej (znacznie lepiej) odwzorowane.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4913 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:49:33 pm »
Widok w NFS S jest przesadzony, tzn. te siły które niby czuję kierowca w tym kokpicie, no i efekty są zbyt efekciarskie jak dla mnie, choć pewnie jako że to gra dla mas to się to podoba. Kokpity w Gt5 są najlepiej odwzorowanymi kokpitami w grach wyścigowych wykonanych z takim rozmachem, widok pracującego silnika za plecami jest nie do opisania. To pozwala się bardziej zżyć z samochodem. :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4914 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:11:56 pm »
Ta gra ma jakąś pieprzoną magię. Odpaliłem na chwilkę GT5:P ale ktoś napisał do mnie na gg i musiałem odejść od konsoli. Zostawiłem grę i uruchomiły się te filmiki z garażu. Ta dostojna muzyka, mechanicy chodzący wokół auta, klimacik i zawiesiłem się zerkając na TV. Polyphony jako jedyna firma potrafi tak przedstawić motoryzację.

Wracając do samej gry, to martwi mnie że dostajemy jakieś idiotyczne Amerykańskie trasy typu Daytona czy Indinapolis, których osobiście nie trawię. Jest tyle innych ciekawych torów. Why?

mateo

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4915 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:18:27 pm »
Ta gra ma jakąś pieprzoną magię. Odpaliłem na chwilkę GT5:P ale ktoś napisał do mnie na gg i musiałem odejść od konsoli. Zostawiłem grę i uruchomiły się te filmiki z garażu. Ta dostojna muzyka, mechanicy chodzący wokół auta, klimacik i zawiesiłem się zerkając na TV. Polyphony jako jedyna firma potrafi tak przedstawić motoryzację.

Wracając do samej gry, to martwi mnie że dostajemy jakieś idiotyczne Amerykańskie trasy typu Daytona czy Indinapolis, których osobiście nie trawię. Jest tyle innych ciekawych torów. Why?
for money11!! ;ppp

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4916 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:41:27 pm »
Ta gra ma jakąś pieprzoną magię. Odpaliłem na chwilkę GT5:P ale ktoś napisał do mnie na gg i musiałem odejść od konsoli. Zostawiłem grę i uruchomiły się te filmiki z garażu. Ta dostojna muzyka, mechanicy chodzący wokół auta, klimacik i zawiesiłem się zerkając na TV. Polyphony jako jedyna firma potrafi tak przedstawić motoryzację.

Wracając do samej gry, to martwi mnie że dostajemy jakieś idiotyczne Amerykańskie trasy typu Daytona czy Indinapolis, których osobiście nie trawię. Jest tyle innych ciekawych torów. Why?
O tak! Zamiast narzekać na to, że musimy czekać na GT5 - wypadałoby podziękować Panu Yamauchiemu, że wciąż ma w sobie tyle zapału i pasji do stworzenia kolejnej części swoich wyścigów.
Amerykańskie trasy są po to, by mieszkańcy w USA kupili jak najwięcej egzemplarzy gry.
Z drugiej strony - bardzo, ale to bardzo czekam na wyścigi NASCAR w multi - to może być coś wielkiego  :grin:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4917 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:43:35 pm »
Daytona = NASCAR, a Indianapolis jest jakoś powiązane z GT Academy - tu pewnie doszła masa kwestii biznesowych.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4918 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:54:57 pm »
Wiem że się jaram jak debil, ale gram właśnie w GT5:Prologue i nie mogę wyjść z podziwu jak ta gra wygląda. Trasa w Londynie i stawka w postaci F40, BNR34, ER34, Ferrari 599 itp. prezentuje się na tej trasie niesamowicie. Ja naprawdę nie wiem czego czepiają się ludzie jeśli chodzi o grafikę. To samo dźwięk. O ile podczas jazdy ze zderzaka nie jest tak soczysty, to na powtórkach mamy do czynienia z mistrzostwem świata. BNR'ka 34 brzmi jak na żywo! Turbo w Blitz ER34 to majstersztyk. Odpalam replay z jednego przejazdu już 4 raz. Najpierw obejrzałem zwykłą powtórkę, potem ustawiłem na pierwsze auto i patrzyłem w tył jak je doganiam a potem na 2 auto i tył/przód, żeby na koniec odpalić replay 4 raz by podziwiać F40 w Londynie. To jedyna gra, która zmusza mnie to oglądania powtórek. Ja nie wiem jak oni to zrobili. Swoją drogą to nie wiem czy to wina HDR czy po prostu twórcy gry aż tak dbają o szczegóły, ale gdy zapalają się światła stopu w F40 to pięknie rażą w oczy dając taką poświatę, a zupełnie inaczej ma się sytuacja w autach gdzie stop to lampa diodowa. Widać każdą diodę i świeci zupełnie inaczej. Wielki podziw dla PD za takie rzeczy.

Osobiście to bardzo się obawiam że zniszczenia popsują tą grę. Mam nadzieję że będzie dało się je wyłączyć i zostawić sam system kar czasowych. Ogólnie to uważam że sam system kar wystarczyłby w zupełności. Ja nie chcę oglądać pokiereszowanych aut w tej grze. Zniknie ta magia, lśniących pięknych maszyn. Mi zupełnie nie są potrzebne do szczęścia zniszczenia.

Naprawdę polecam każdemu odpalić sobie Londyn, wybrać GTR34 Mine's i pośmigać. Potem pooglądać reaplay i przestać marudzić na oprawę tej gry. Za każdym razem jak odpalam GT5:P to jaram się jak głupi na myśl o GT5.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4919 dnia: Stycznia 17, 2010, 22:29:43 pm »
@ BoBaN

Zgadzam się w dużej części z Tobą, mnie cieszą takie detale, jak choćby na szybie w Z06 jest widoczny cyfrowy wskaźnik, jak na prawdziwo, to smaczek, detal, którego nie ma w Fm3. Dlatego takimi detalami i ogólnym przywiązaniem do szczegółów(np. kamera umieszczona na podłożu trasy podczas replay'u daje taki sam zniekształcony obraz jak w relacji tv) GT wygrywa z FM3. To jest MOC! Generalnie powróciła do mnie magia jak za czasów psx'a czy ps2. Jeśli chodzi o zniszczenia, to myślę że wyjściem będą zniszczenia mechaniczne, jeśli tak ma Cię to drażnić. Mnie to drażnić na pewno nie będzie, zresztą kto na czasówkach chce na siłę kiereszować auto. Jednak zniszczenia(visualne i mechaniczne) to dla mnie duży plus dla tej serii która wreszcie ruszyła z miejsca i to sprawi że wyścigi będą bardziej emocjonujące, jednak ponad to stawiam dobrą detekcję kolizji, fizykę i AI. O ile o fizykę jazdy martwić się nie możemy, to jednak o detekcję kolizji trochę tak i o dobre AI jeszcze bardziej tak. Mam nadzieje że zostaniemy zaskoczeni na plus. 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 22:51:50 pm wysłana przez Unlimited »