Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1277350 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9320 dnia: Listopada 12, 2010, 20:03:35 pm »
http://img230.imageshack.us/img230/4841/bugat.jpg

mają vayrona zrobionego w premium a postanowili wrzucić model z psp jako standard... coś czuję, że zobaczymy go w dlc.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9321 dnia: Listopada 12, 2010, 20:07:06 pm »
Raczej wrzucą to, co widzimy na obrazku i to coś nie ma po prostu zrobionego wnętrza. Tak samo koncepcyjny GT-R z Prologa, który nie miał cockpit view, na liście jest uwzględniony jako standard.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9322 dnia: Listopada 12, 2010, 20:39:43 pm »
właśnie mam to im za złe że poświecili masę zasobów na tego typu zbędne rzeczy bez których każdy by był zadowolony...
Track Creator zbedny? To najlepszy nowy feature GT 5.

BTW czyli Ty myslisz, ze pogode i tryb dnia i nocy zaczeli robic po Prologue? Nie, nie zaczeli, ale nie chce mi sie szukac dowodow. I jesli myslisz, ze Prologue to wszystko co mieli na tamten czas to tez sie grubo mylisz, a w developingu nie wiem jakim robisz jesli nie potrafisz sobie wyobrazic tego o czym pisalem. Poza tym buildy, ktore Ty i ja widzielismy nie zabieraly wiekszosci funkcji ze wzgledow optymalizacyjnych.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9323 dnia: Listopada 12, 2010, 21:11:11 pm »
Ten Bugatti z obrazka to standard car. Żadne Premium. Tak będzie wyglądało w GT5(bo jest na liście). Choć bez kamery z kokpitu bo wiadomo że to Standard, a te nie mają widoku z kokpitu. Choć wnętrza mają, w niskiej jakości, ale mają. ;)

Poza tym po lekkim retuszu samochody z GT4 wyglądają np. tak:





Teraz dodajemy do tego oświetlenie z GT5 + podciągnięte textury i tragedii nie ma(przynajmniej dla mnie), choć wiadomo że wolelibyśmy mieć z 500 fur Premium niż 1031 łącznie gdzie 1/4 z tego to Premium. Poczekajmy do GT6, ja myślę że będzie tu taki progres jaki był w serii Uncharted, gdzie jedynka była bazą, którą świetnie rozwinięto w drugiej części. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 21:14:40 pm wysłana przez Unlimited »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9324 dnia: Listopada 12, 2010, 21:14:52 pm »
Tak narzekacie na te standardowe bryki, a jeszcze nikt ich nie widział na ekranie swoje TV. Może nie prezentują się aż tak źle jak to niektórzy obwieszczają.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9325 dnia: Listopada 12, 2010, 21:19:50 pm »
@Unlimited

Problem w tym, że tekstury nie zostały podciągnięte i w HD wychodzi papka jak na obrazku, który pojawił się tutaj kilka stron temu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9326 dnia: Listopada 12, 2010, 21:24:56 pm »
Jeśli to prawda to jest lipa, ale mam nadzieje że na Naszych TV będzie to wyglądać znośnie. Screeny też zawsze trochę przekłamują.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9327 dnia: Listopada 12, 2010, 23:17:33 pm »
Swoją drogą to zastanawiam się jak szybko ukaże się rzetelna recenzja GT5. Bo te, które wyjadą zaraz po premierze trzeba traktować z przymrużeniem oka, gdyż wątpię żeby ktokolwiek ukończył ten tytuł tak szybko. Pomyślałem o tym, bo zastanawiam się czy GT5 nie będzie się nudzić tak szybko jak Forza. To ze względu na nieszczęsną liczbę torów. Gra niby ogromna (chociaż z tego rozdmuchanego ogromu niewiele zostało) i weź teraz jeździj w kółko po tych kilku trasach. Może być nudno. Poza tym Kaz cudnie nas okłamał twierdząc, że GT5 dostanie wszystkie trasy z GT4 plus nowe.

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9328 dnia: Listopada 12, 2010, 23:29:30 pm »
Cóż... kazz oszukał nas już dziesiątki razy.. niestety taki parszywy marketing sobie wymyślili.

27 tras to niby nie jest zły wynik, ale po cichu liczyłem na 40. Brakuje Spa, brakuje ze dwóch tras do testów, brakuje większej ilości tras miejskich. Niesamowicie natomiast cieszy Nurburgring z warunkami pogodowymi i zmiennym cyklem dobowym.
Uszkodzenia, na chwilę obecną nie wyglądają dobrze. Wpływ na prowadzenie auta wydaje się znikomy i to jest największy ból.
Cieszy natomiast znaczna poprawa dźwięku... to bardzo istotny aspekt każdej gry z autami w roli głównej.
grubo ponad 200 aut premium to również dobry wynik, na nudę czy mały wybór ciężko narzekać.
Czekam z niecierpliwością na premierę (umilając sobie ten czas najnowszym falloutem :P )
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 23:32:09 pm wysłana przez arturk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9329 dnia: Listopada 12, 2010, 23:34:54 pm »
Cieszy natomiast znaczna poprawa dźwięku... to bardzo istotny aspekt każdej gry z autami w roli głównej.

To akurat dla mnie wiele nie zmienia, bo z tego co zauważyłem to używając kamery znad zderzaka, auta nadal brzmią średnio. Także ja te poprawione dźwięki będę słyszał jedynie na powtórkach. Dobre i tyle. :)

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9330 dnia: Listopada 12, 2010, 23:57:18 pm »
dziwny jest też brak el Capitan, który był pokazany na tym oto trailerze:

(0:57)
oraz brak Piazza del Campo...
przeczuwam DLC, albo jakieś ukryte bonusy w samej grze :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9331 dnia: Listopada 13, 2010, 00:09:17 am »
O Piazza del Campo burde zrobiły władze Sieny... Polyphony planowało tylko zmienić flagi, ale najwyraźniej ktoś na górze zdecydował inaczej i tor wyleciał zupełnie. El Capitan żałuję, bo to jeden z moich ulubionych torów. Wracając do ich liczby, zastanawiam się, jak biedni Xbracia grali w FM2 na dwunastu torach, skoro nam 3x więcej ma się szybko znudzić  :(
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 00:32:40 am wysłana przez Iras »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9332 dnia: Listopada 13, 2010, 00:17:05 am »
właśnie mam to im za złe że poświecili masę zasobów na tego typu zbędne rzeczy bez których każdy by był zadowolony...
Track Creator zbedny? To najlepszy nowy feature GT 5.

BTW czyli Ty myslisz, ze pogode i tryb dnia i nocy zaczeli robic po Prologue? Nie, nie zaczeli, ale nie chce mi sie szukac dowodow. I jesli myslisz, ze Prologue to wszystko co mieli na tamten czas to tez sie grubo mylisz, a w developingu nie wiem jakim robisz jesli nie potrafisz sobie wyobrazic tego o czym pisalem. Poza tym buildy, ktore Ty i ja widzielismy nie zabieraly wiekszosci funkcji ze wzgledow optymalizacyjnych.
pewnie myśleli o tym bo przecież trasy nocne są od zawsze w serii GT od czasów psone... tyle że dla mnie powinni zrobić framework od tras na zasadzie takim jak w Motorstorm: Pacific Rift - ta sama trasa z różnymi filtrami i różnym oświetleniem - gra dzięki temu wyglądała pięknie, a jazda w różnych porach dnia dawała nowe doznania, szczególnie wieczorne klimaty potrafiły zachwycać... za to trasy w GT5 wyglądają na zrobione na sztywno - poza chyba dwoma gdzie zmienia się tryb dnia dynamicznie reszta ma przypisaną porę (lub pory) dnia. taka różnica...

nie chcę z Tobą walczyć na forum, wolę powalczyć na trasie jak już gra wyjdzie ;) ja wiem że będziesz bronił GT5 i Kaza bo to co jest zadowala Ciebie w 100%, a nowe ficzery są dla Ciebie czymś wyjątkowo świeżym. Rozumiem to doskonale. Z kolei ja już od paru lat piszę na każdym forum gdzie uczestniczę "Kazunori Yamauchi musi odejść". Dla mnie to był wizjoner za czasów psone i ps2, ale za bardzo stał się nadętym bufonem zapatrzonym w siebie i swoją wizję. Już Forza 1 powinna być dla niego pewnym sygnałem że pewne zmiany są wymagane, bo seria powoli zaczyna śmierdzieć stęchlizną, a gracze powoli mogą już nie wybaczyć pewnych braków w symulacji, kartonowych kolizji czy dźwięków nagrywanych walkmanem z lat 80-tych. On szedł w zaparte ale został do wielu zmian zmuszony, niestety moim zdaniem za późno przez co mamy pewien niedosyt bo wiemy że tak zdolnej ekipy mało kto ma pod sobą, a udowodnili że jak trzeba to potrafią zrobić wiele rzeczy lepiej, więc ograniczała ich tylko wizja człowieka który dla mnie ewidentnie nie nadążył za zachodnią konkurencją a oczekiwania graczy miał w dupie...

w każdym razie do zobaczenia na torze ;)

Pomyślałem o tym, bo zastanawiam się czy GT5 nie będzie się nudzić tak szybko jak Forza. To ze względu na nieszczęsną liczbę torów. Gra niby ogromna (chociaż z tego rozdmuchanego ogromu niewiele zostało) i weź teraz jeździj w kółko po tych kilku trasach. Może być nudno.
Gran Turismo i nuda? BLUŹNISZ!!! chociaż fakt - z nadmuchanego balonu zaczęło uchodzić trochę powietrze, to jednak dobrze wiesz że skoro GT5p do dzisiaj nas bawi to spokojnie pełne GT5 będzie królowało w naszych czytnikach przez rok a pewnie i dłużej. Jednak seria ma tą magię że ciągnie do niej, i przez to można jej wybaczyć znacznie więcej niż konkurencji...


btw. przypomnijcie mi proszę jak to było z oponami w GT4 - bo z tego co pamiętam (a pamiętam słabo bo mimo wielu spędzonych godzin z GT4 to jednak ostatecznie to Enthusia królowała u mnie w czasach ps2) to opony miały swoje ikony, ale nie była to temperatura ale bardziej zużycie - bo fakt że na niebieskim kolorze (zimne opony) trzymało w miarę ok, po paru kilometrach zmieniały kolor na zielone i to było optymalne trzymanie, ale potem przechodziły w kolor czerwony i trzymały tragicznie - i chyba (tu pytanie) nie dało się ich już schłodzić? dobrze pamiętam?
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 00:19:41 am wysłana przez pawel_k »

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9333 dnia: Listopada 13, 2010, 00:27:46 am »
w GT4 cztery kwadraciki pokazywały stan zużycia opon - im bliżej czerowanego tym gorzej trzymały i trzeba było zjechać do boksu.

Na filmikach z GT5 mamy temperaturę opon najwyraźniej bo kwadraciki czerwonieją przy ostrych hamowaniach i stają się niebieskie na prostych

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9334 dnia: Listopada 13, 2010, 00:39:50 am »
jakby było jeszcze zużycie znane z GT4 to byłby pełen luksus - jakoś mam słabość do zwracania uwagi na takie rzeczy jak dbanie o opony ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9335 dnia: Listopada 13, 2010, 00:51:40 am »
za to trasy w GT5 wyglądają na zrobione na sztywno - poza chyba dwoma gdzie zmienia się tryb dnia dynamicznie reszta ma przypisaną porę (lub pory) dnia.
"Poza 11" - Toscana, Le Mans, Nurburgring oraz 8 srodowisk track creatora [dziwne, ze suzuka sie nie zalapala, tam tez sa rajdy 24h].

a nowe ficzery są dla Ciebie czymś wyjątkowo świeżym.
Dla Ciebie nie? Gdzie masz cos takiego jak B-spec [druga gra praktycznie, a w polaczeniu z GT Anywhere, kolejna gra ala MMO via browser] czy WRC oparte o generator tras w ktorym jedynie glosowe polecenia pilota Ci mowia jak wejsc w zakret? Gdzie indziej masz cos takiego ala X1 czy chellange z profesjonalnymi kierowcami? Gdzie indziej masz muzeum motoryzacyjne czy specjalne srodowiska i narzedzia do tworzenia wlasnych zdjec?
Wymien mi choc jeden tytul, ktory sie choc do tego zbliza co robi Kaz w swoich grach, chocby jeden!


Z kolei ja już od paru lat piszę na każdym forum gdzie uczestniczę "Kazunori Yamauchi musi odejść".
Aha i kto musi wejsc zamiast niego?

bo seria powoli zaczyna śmierdzieć stęchlizną, a gracze powoli mogą już nie wybaczyć pewnych braków w symulacji, kartonowych kolizji czy dźwięków nagrywanych walkmanem z lat 80-tych.
Wszystko to jest poprawione w GT 5, wiec nie wiem czego sie czepiasz, nawet AI mocno zmienili.

Ps. Trasy testowe sa na 100%
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 00:54:45 am wysłana przez KKRT »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9336 dnia: Listopada 13, 2010, 01:02:37 am »
za to trasy w GT5 wyglądają na zrobione na sztywno - poza chyba dwoma gdzie zmienia się tryb dnia dynamicznie reszta ma przypisaną porę (lub pory) dnia.
"Poza 11" - Toscana, Le Mans, Nurburgring oraz 8 srodowisk track creatora [dziwne, ze suzuka sie nie zalapala, tam tez sa rajdy 24h].
dla mnie w takim razie jest po "poza 3" ;)

Dla Ciebie nie? Gdzie masz cos takiego jak B-spec [druga gra praktycznie, a w polaczeniu z GT Anywhere, kolejna gra ala MMO via browser] czy WRC oparte o generator tras w ktorym jedynie glosowe polecenia pilota Ci mowia jak wejsc w zakret? Gdzie indziej masz cos takiego ala X1 czy challange z profesjonalnymi kierowcami? Gdzie indziej masz muzeum motoryzacyjne czy specjalne srodowiska i narzedzia do tworzenia wlasnych zdjec?
B-spec był w GT4, tutaj mamy bardziej rozbudowany. WRC oparte o generator tras mnie nie jara, bo na razie nie widziałem/słyszałem głosu pilota - jak będzie to pobawię się tym chętnie :) muzeum było poniekąd w GT4 i GTpsp, a photo mode to żadna nowość i do tego mnie nie jara ;)
Wymien mi choc jeden tytul, ktory sie choc do tego zbliza co robi Kaz w swoich grach, chocby jeden!
GT4 ;) a na poważnie to dla mnie zbliżała się Enthusia... nie była tak rozbudowana ale miała parę elementów które ją wyróżniały i których nie ma do tej pory w żadnej innej grze...


Aha i kto musi wejsc zamiast niego?
grupa ludzi zorientowanych w tym co się dzieje na świecie i wiedzących co chcą ludzie. Kaz na prawdę nie jest niezastąpiony...

Wszystko to jest poprawione w GT 5, wiec nie wiem czego sie czepiasz, nawet AI mocno zmienili.
nie czepiam się, bo faktycznie jest poprawione, pisałem tylko o jego podejściu do swojej twórczości - jakoś nie miał problemów z wypuszczeniem GT5p z wymienionymi, zwalonymi elementami, i do tego brał za to prawie całą kwotę pełnej gry ;) ale olać to, teraz już czekam tylko na grę :)


ps. ciekawe czy GT5 będzie w sklepach parę dni wcześniej, do tej pory wszystkie większe premiery dostawałem bez problemu 2 dni przed premierą, ale w przypadku GT5 liczę na piątek za tydzień ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 01:04:36 am wysłana przez pawel_k »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9337 dnia: Listopada 13, 2010, 08:05:13 am »
Ta gras się tak szybko nudzić nie będzie, Forze zabiło to że nie miała nocnych przejazdów, zmiennych warunków pogodowych. GT poszło dalej oferując Nam jeszcze pełny 24 zmienny tryb doby + zmienne warunki na tych 3 trasach, co stanowi dla mnie bardzo mocną zaletę produktu, bo przejechać 24H LE Mans czy Nurburgring to mega opcja, przynajmniej dla kogoś kogo jarają takie szczegóły jak np. pisał Paweł, dbanie o opony, o tempo wyścigowe, poza tym wybaczcie ale to dopiero w serii GT dostajemy taki widok z kokpitu o jakim marzyliśmy(pracujące wycieraczki, światła długie i krótkie, podświetlanie kokpitu i generalnie samo jego wykonanie). Ja się przy tej grze nie będę nudzić, i będę grać w oczekiwaniu na GT6, czyli tą grę która jest docelowa dla KAZ'a, bo to widać że nie miał tyle czasu ile chciał(wiem brzmi to paradoksalnie), by wrzucić swoje wszystkie pomysły do gry. Także GT5 to będzie tak jak mówiłem bardzo dobra baza, do wydania pełnoprawnego GT na tej generacji czyli GT6.

Ps. Dobra recenzja może być w PSX EXTREME, na tutejszej stronie(jeśli odpowiednie osoby zrecenzują tą grę). Wg. mnie oceny GT będą wahać się między 8-10. Ta gra całościowo jest lepsza i bardziej dopracowana niż FM3, także oceny nie mogą być niższe niż tam. 8)

Ps2. Poza tym tu ciekawe porównanie, fury z FM3(tryb photo czyli fura lepiej wykonana niż w gameplayu vs model z GT4):




Dodajmy do tego teraz lepsze oświetlenie w Gt5, plus HD, plus miejmy nadzieje że jednak coś tam zrobili z texturami, i tragedii nie ma, ba wg. mnie jednak model z GT4 ma lepiej oddane proporcje(mimo że ma mniej polygonów-nieznacznie bo fury z FM3 mają 14-22K(gameplay), a te z GT4 mają 15-20K).

« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 09:38:45 am wysłana przez Unlimited »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9338 dnia: Listopada 13, 2010, 09:39:14 am »
http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-release-date-november-24th-in-europe/

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najwyższy ku*wa czas. :grin:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9339 dnia: Listopada 13, 2010, 12:22:57 pm »
Wiadomo już coś więcej o tuningu wizualnym? Też potraktowano to na odczepnego czy dostaniemy coś dopracowanego?

Odnośnie powyższej dyskusji, to nie zgadzam się z Pawlem_k, że Kaz musi odejść. Pamiętajmy, że ten człowiek zaczynał od fotografowania samochodów i imprez motoryzacyjnych, co teraz pozwala mu pokazywać ten sport w tak piękny sposób. Można narzekać na liczbę tras, kolizje, jego kłamstwa itp. ale nie można Kazowi odmówić jego pedantycznego przywiązania do szczegółów, które zrobiło z serii GT to czym jest teraz. Żadna inna gra wyścigowa nie potrafi w taki sposób pokazać świata motoryzacji, samych maszyn i oddać ekskluzywnego klimatu jaki ma tylko Gran Turismo. Dla mnie to jest najważniejszy aspekt tej gry i mimo, że denerwują mnie te wszystkie braki o jakich dowiedzieliśmy się ostatnio, to nie chciałbym obecności brakujących bajerów w zamian za brak magii jaką niewątpliwie ma GT. Gdyby Kaz odszedł z PD, razem z nim odeszłaby wspomniana magia. Miejmy tylko nadzieję, że PD na czele z Kazem wyciągnie odpowiednie wnioski z GT5 i kolejna część będzie miała to wszystko czego oczekujemy.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9340 dnia: Listopada 13, 2010, 12:55:24 pm »
Wiadomo już coś więcej o tuningu wizualnym?
Narazie wiadomo, ze sa racing modification ala GT 2, wiec ze zwyklego samochodu mozesz zrobic wyscigowy. Kiedys widzialem nawet na gtplanet porownanie takiego samochodu przed i po i zmienione bylo wszystko, ale szczegolow dotyczacego tego w GT 5 nie znamy, bo Ci Czesi niewiele nam mowia i ogolnie to raczej casuale jesli chodzi o serie GT, trzeba poczekac az ktos ala Amar, Jordan czy ktos mocno aktywny na gtplanet dorwie sie do tej gry.

BTW ja uwazam, ze dopiero teraz Kaz bedzie sie spelniac. Silnik juz ma, caly kod odpowiedzialny za AI, b-spec, gtanywhere, track creatora, zniszczenia, silnik fizyczny czy pogode i oswietlenie ma juz napisany, wiec kazda kolejna czesc to tak naprawde lekka modyfikacja istniejacych opcji jak np zwiekszenie mozliwosci track creatora, czy lepsze ustawienia AI oraz wpychanie do gry jak najwiecej kontentu: samochodow, tras i trybow na nich, opcji tunningu, czesci do samochodow, czy trybow carriery oraz roznych odmian sportow motoryzacyjnych.

Pamietacie np rozmowy o tym, ze bedzie mozna przegladac realne stronki i kupowac czesci do samochodow tam przez interfejs GT? Infrastrukture pod to juz maja [gtanywhere], teraz tylko nad tym popracowac musza. Kazda kolejna czesc GT bedzie mialo poprzedni kontent [nic raczej nie beda juz musieli modelowac na nowo, a na pewno nie samochody, trasy beda tylko poprawiac] i bedzie dodawac nowy, i to jest wlasnie fajne i pewnie do tego Kazunori dazy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 13:01:02 pm wysłana przez KKRT »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9341 dnia: Listopada 13, 2010, 17:20:48 pm »
Panowie nie ma żadnego info odnośnie ilości sztuk na Polskę? Bo 24 jakbym spotkał w sklepie to pewnie bym kupił, ale przy takiej grze różnie to może być z dostępnością. Tak w ogóle to są już znane ceny poszczególnych edycji?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9342 dnia: Listopada 13, 2010, 17:35:55 pm »
Nowy filmik:



MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9343 dnia: Listopada 13, 2010, 17:55:51 pm »
Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/gran-turismo-5-ps3-i1319147226.html
brak daty premiery i wysyłki-być może ma je fizycznie,naskrobałem maila z zapytaniem więc dam znać co i jak :o

edit:
wszystko jasne-zamówienie przedpremierowe
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 18:07:30 pm wysłana przez MrArt-PL »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9344 dnia: Listopada 13, 2010, 18:44:44 pm »
Nie jestem w temacie, więc mam pytanko. Modele standardowe mają też widok z kokpitu? Bo na każdym serwisie inaczej piszą.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9345 dnia: Listopada 13, 2010, 18:46:40 pm »
Tak w ogóle to są już znane ceny poszczególnych edycji?
Malo masz aukcji na allegro i w sklepach? :>

Standardowa wersje mozna kupic juz za 170-180zl, a Kolekcjonerska za 250zl [gram.pl].

@pokryty
Nie maja.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9346 dnia: Listopada 13, 2010, 18:51:09 pm »
Tak w ogóle to są już znane ceny poszczególnych edycji?
Malo masz aukcji na allegro i w sklepach? :>

Standardowa wersje mozna kupic juz za 170-180zl, a Kolekcjonerska za 250zl [gram.pl].

Podzwoń po sklepach to Ci powiedzą, że cena może ulec zmianie, bo jeszcze nie mają oficjalnego info od Sony. Tak było jak dzwoniłem kilka tygodni temu mimo, że mieli podane ceny na stronach. Dotyczyło to szczególnie wersji SE.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9347 dnia: Listopada 13, 2010, 18:52:34 pm »
A ja ja składałem Pre Ordera to miałem gwarancje stałej ceny. Coś Was te Wasze sklepy kantują :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9348 dnia: Listopada 13, 2010, 18:54:37 pm »
Ja jak zadzwoniłem do sklepu PE to powiedzieli, że cena może ulec zmianie, bo Sony nic nie potwierdziło.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9349 dnia: Listopada 13, 2010, 19:06:07 pm »
Ja, jak zamawiałem w swoim sprawdzonym, to nic takiego nie mówili, ba napisali że cena nie może ulec zmianie. Zresztą bez problemu zmienili wtedy też tego Pre Oredera na Pro Evo 11 od ręki, jak wyszła ta szopka z premierą Gt5. ;)

Wiadomość scalona: [time]Listopad 13, 2010, 20:15:59 pm[/time]
Nie dziwi Was trochę czemu Subaru IMPREZA Rally Car '99, nie jest Premium, tylko Standard Car, skoro wylądowało w GT HD. Czyżby mieli też przenieść jako Standard Cars część samochodów z GT HD  :puppy-eyes: :?:

« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 19:17:01 pm wysłana przez Unlimited »

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9350 dnia: Listopada 13, 2010, 20:13:44 pm »
Oglądając ten filmik z GT HD mam wrażenie, że menu prezentacji/wyboru koloru samochodu Turn 10 ściągnęło właśnie stamtąd.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9351 dnia: Listopada 13, 2010, 20:28:17 pm »
Nie mam zamiary marudzić ani na liczbę torów, ani na wybór samochodów (standardy) czy ograniczenia zniszczeń/pory dnia/pogody. Wali mnie to serdecznie i cieszę się na bliziutką premierę i tym, czym gra się okazuje być. Zawiedziony nie jestem, bynajmniej. Największe pretensje miałem o wciąż przekładaną premierę i brak konkretów w jej sprawie. Teraz mam 100% locked&secured datę i jestem kontent. Pozostaje mi tylko nacieszyć się Demon`s Souls i zakupić wyczekane_że_o_ja_pitolę GT5.
  
@BoBaN, mało Ci torów? Jest ich tyle, że będziesz je masterował miesiącami. Mniej, niż się spodziewaliśmy, że będzie? Tak. Ale czy jest ich za mało? Nie! A jak Ci zabraknie, to będę Ci generował ile wlezie, nie bój nic.  ;)

@pawel_k w wielu fragmentach dot. Kaza i PD masz rację. Jak czytałem Twoją wypowiedź to jakby sam siebie czytał. Ale już z oceną samego GT5 (nie tego, kto i jak ją robił) wstrzymaj się do własnoręcznych testów - na pewno "będzie Pan zadowolony".

Wiadomość scalona: [time]Listopad 13, 2010, 21:37:33 pm[/time]
Okładka (chyba)retail:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Wg niej gra wymaga firmware 3.30, więc sprawa z przesiadką na 3.50 była plotką.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 20:41:40 pm wysłana przez prart »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9352 dnia: Listopada 13, 2010, 21:02:17 pm »
Mogę się pod tym tylko podpisać. 8)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9353 dnia: Listopada 13, 2010, 21:07:16 pm »
Gra zajmuje na płycie 42GB.

nightrunner

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-01-2008
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9354 dnia: Listopada 13, 2010, 21:10:19 pm »
Nie mam zamiary marudzić ani na liczbę torów, ani na wybór samochodów (standardy) czy ograniczenia zniszczeń/pory dnia/pogody. Wali mnie to serdecznie i cieszę się na bliziutką premierę i tym, czym gra się okazuje być. Zawiedziony nie jestem, bynajmniej. Największe pretensje miałem o wciąż przekładaną premierę i brak konkretów w jej sprawie. Teraz mam 100% locked&secured datę i jestem kontent. Pozostaje mi tylko nacieszyć się Demon`s Souls i zakupić wyczekane_że_o_ja_pitolę GT5.

Wpis !  :)
A Hard Days Knight

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9355 dnia: Listopada 13, 2010, 21:34:18 pm »
@BoBaN, mało Ci torów? Jest ich tyle, że będziesz je masterował miesiącami. Mniej, niż się spodziewaliśmy, że będzie? Tak. Ale czy jest ich za mało? Nie! A jak Ci zabraknie, to będę Ci generował ile wlezie, nie bój nic.  ;)

Przy tak rozbudowanej karierze w GT5 trochę zejdzie zanim zabiorę się za TimeTrial. Pomyśleć, że do tego dojdzie multi. Oby tylko online działał jak powinien. Chociaż bez żadnych beta testów zapewne będzie ciężko jak tylu gracz wbije do sieci. :)

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9356 dnia: Listopada 13, 2010, 23:19:21 pm »
najnowszy filmik:


to co się rzuca w oczy to brak opcji jakości symulacji... nie ma wyboru między standard a professional. Nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Być może opcja ta została rozbita na active sterring i skid recovery force, które można sobie zobaczyć w opcjach.
Uszkodzeń praktycznie nie ma żadnych, są tylko zużywające się opony.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 23:21:50 pm wysłana przez arturk »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9357 dnia: Listopada 13, 2010, 23:23:46 pm »

najnowszy filmik:


to co się rzuca w oczy to brak opcji jakości symulacji... nie ma wyboru między standard a professional. Nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Być może opcja ta została rozbita na active sterring i skid recovery force, które można sobie zobaczyć w opcjach.
Uszkodzeń praktycznie nie ma żadnych, są tylko zużywające się opony.
btw zobaczcie że jeden z kierowców ma Polskie nazwisko :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9358 dnia: Listopada 13, 2010, 23:24:59 pm »
Gra zajmuje na płycie 42GB.
Te kopie na torrentach to raczej fake'i.

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #9359 dnia: Listopada 13, 2010, 23:35:42 pm »
i generator tras:

7 środowisk do wyboru... ostrzegam jednak, że na filmie praktycznie nic nie widać (wina kamery).
sama trasa "zrobiła się" dość ciekawa. Bogata w zmiany wysokości i szerokości drogi. Może być fajnie, kiedy znudzą się podstawowe tory.

i jeszcze dachowanie na Chamonix:

« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 23:45:07 pm wysłana przez arturk »