Autor Wątek: Shigeru Miyamoto  (Przeczytany 4995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« dnia: Lipca 05, 2006, 19:38:53 pm »
W końcu musiał pojawić się temat poświęcony tylko i wyłącznie zwyciezcy ankiety na autorytet GO, a także jednemu z najbardziej uznanych i uwielbianych twórców gier. Trudno bez Shigeru Miyamoto wyobrazić sobie Nintendo czy same gry w ogóle.

Pan Miyamoto jest jednym z twórców, którzy niejako firmują swoim nazwiskiem grę. Tak jak Kojima, Suzuki czy Molyneux, Shigsy stoi za jednymi z najważniejszych gier w historii tej branży. Na jego gry zawsze sie czekało, trailery zawsze robiły niesamowite wrażenie a gotowe już gry wielokrotnie redefiniowały pojęcie "miodu" czy zabawy.

Imponujace zawsze wydawalo mi sie to, że Shigeru potrafi tworzyć gry niezwykle miodne, nie jadące na najniższych instynktach i popularności wynikającej z ilości krwi czy urwanych łbów potworów. Potrafi on pokazać, że  kolorowa platformówka czy bajkowy action RPG są równie grywalne, a dla wielu z nas lepsze od choćby takiej serii jak GTA ( ktora fakt faktem rządzi).

Zawsze też wrażenie robił na mnie fakt wpływu biografii Miyamoto na jego gry. Zafascynowany otaczającym go światem niczym dziecko, Miyamoto stworzył Zeldę zainspirowany swoją wizytą w głebokiej jaskini w młodości, czy też podczas prac w ogródku wpadł na pomysł z Pikminami. Po prostu chyle czoła, niewielu jest takich ludzi.

A co wy o nim sądzicie ? Czy nie wydaje wam się że ostatnimi czasy jego gry straciły nieco na magii ? Jak to może być kiedy na rynek wejdzie Wii ?
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2006, 22:07:23 pm »
Bez wątpienia świat bez Zeldy, Maria i Pikmina (oraz wieeeeelu innych gier) nie był by taki sam... Ostatnio to imię i nazwisko przewinęło mi się w grze Mario Smash Football i przyznaję, że gry firmowane nazwiskiem Miyamoto są bezkonkurencyjne i poprostu najlepsze (ot moje skromne zdanie).
Life's a game
Gaming 24:7

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2006, 23:46:07 pm »
Do tego gry Miyamoto( te ważniejsze przede wszystkim) zawsze, ale to zawsze mają świetną grafikę. Tak było dawno temu na NES-ie, potem na N64 a teraz będzie na Wii. Wszystkie te tytuły przyciągają wzrok i aż się proszą żeby w nie zagrać. Jedyną wadą jest paskudny, przykry fakt, że te najlepsze pozycje pojawiają się w zasadzie prawie zawsze podczas launchu lub w jego okolicach. A jak wiadomo- nie zdarza się to jakoś szczegolnie czesto. Kurde.

Drugi z czynników oprawy AV, który decyduje o wysokiej jakości produktów firmowanych nazwiskiem tego skośnookiego dżentelmena, jest oczywiście typowa dla Nintendo pod względem stylu i instrumentów muzyka. Na wysokim poziomie i po prostu ładna. Także jego tytuły są w wielu aspektach przełomowe i w zasadzie niewiele innych ludzi jest równie zakręconych w pozytywny sposób podczas pisania gier.

A w jednym numerze N+ doslownie rozkoszne było zdjęcie Mr Miyamoto w dziale o next genach, ubranego w koszulkę z zielonym grzybkiem i napisem 1 UP obok. No i z kciukiem w geście zwyciestwa. Jestem bardzo ciekaw co też stworzy w tych niezwykle ciekawie zapowiadających się dla konsol czasach nie tylko Miyamoto, ale także Kojima czy wspomniany wcześniej gdzieś tam Square Enix. No i Rare, nie zapominajmy o Rare !
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2006, 20:49:25 pm »
Nie bede sie o nim rozpisywał, ale moge powiedziec jedynie, ze wiele mu zawdzieczam. Kto wie, moze gdyby nie on, nie bylbym konsolowcem :lol:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2006, 10:12:21 am »
Cytat: "Ako"
Nie bede sie o nim rozpisywał, ale moge powiedziec jedynie, ze wiele mu zawdzieczam. Kto wie, moze gdyby nie on, nie bylbym konsolowcem :lol:


Po glebszym zastanowieniu zgadzam się- ja też najprwdopodbniej nim był nie był. Bo u mnie zaczeło sie to od SNESa a pózniej od Mario 64...i tak jest do dziś !
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 08, 2006, 21:41:22 pm »
Ja chyba rowniez. Gralem na PSX i N64 u kumpli. Lepiej zapamietalem N64 i zawsze chcialem zagrac w te gry, choc sama konsole kupilem dopiero po E3 2004 i pokazaniu... PSP. Nagle tak sie zakrecilem konsolami ze stwierdzilem iz jak najszybciej musze kupic...GCN :D, przeczekac troche (wtedy myslalem ze do premiery) i stac sie posiadaczem PSP. Spelnilem oba warunki, ale pierwsza byla konsola Niny. Wszystko przez ta magie gier z N64

A wracajac do glownego tematu. W pollu nie zaznaczylem Shigeru, poniewaz nie jest on moim autorytetem, jesli chodzi o zycie, bo nie znam jego zycia prywatnego i wogle, ale na pewno jest autorytetem jesli chodzi o gry. Przy nich [grach] zawsze wiem ze mam doczynienia z czyms wyjatkowym.
PSN: CooliG

Uncle Mroowa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 23, 2006, 22:44:34 pm »
Szczerze sie zastanawiam, czy gdyby nie autor sukcesu Nintendo, ktokolwiek z obecnych na forum bylby konsolowcem. Można Ninny nie lubić,a gier od nich szczerze nie znosić, lecz to właśnie sukces tej firmy przyczynił się do popularyzacji Gier Wideo i przetarł szlaki dla innych.
Światło gwiazd lśni dla nas, i w tej otchłani
Darzbog zawiesił ziemię, aby była tak
utrzymywana, Oto dusze przodków,
które świecą nam gwiazdami z Iru.

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 23, 2006, 23:06:35 pm »
Cytuj
Przy nich [grach] zawsze wiem ze mam doczynienia z czyms wyjatkowym.

Co jak co, ale Super Mario Sunshine mnie zawiódł ostro i raczej nie można nazwać tej gry wyjątkową  :shock:

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 23, 2006, 23:14:12 pm »
Cytat: "rainuS"

Co jak co, ale Super Mario Sunshine mnie zawiódł ostro i raczej nie można nazwać tej gry wyjątkową

co jak co, ale Sunshine było fajne, ale ni było tego zaskoczenia, POWERA! Widać że gra na siłę robiona. Nowa konsola Nintendo bez Mario w tytule? NO WAY! :)

Mar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 23, 2006, 23:49:59 pm »
no mnie też Sunshine bardzo zawiódł,wg mnie pomysł z tą sikawką był chybiony. A najnowsze dzieło Miyamoto Nintendogs błyskawicznie mnie znudziło.
Albo mistrz troche spuścił z tonu albo swój geniusz udziela tylko przy produkcji najnowszej Zeldy ;)

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 24, 2006, 00:29:40 am »
Cytat: "rainuS"
Co jak co, ale Super Mario Sunshine mnie zawiódł ostro i raczej nie można nazwać tej gry wyjątkową  :shock:

Miyamoto nie był twórcą Super Mario Sunshine, więc nie rozumiem czemu przypisujecie mu tą grę.

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 24, 2006, 00:51:24 am »
Cytat: "kingboo"

Miyamoto nie był twórcą Super Mario Sunshine, więc nie rozumiem czemu przypisujecie mu tą grę.

(?)

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 25, 2006, 09:15:47 am »
Tak, tak ! Nie był. W razie czego można spojrzeć do Wikipedii na listę stworzonych przez niego gier. Chyba nie rozminę się z prawdą jeśli powiem, że pałeczkę przejął w tej produkcji Takashi Tezuka, aczkolwiek mogę się mylić, rzecz jasna.

Niemniej, mylne przypisywanie tej całkiem dobrej, lecz cąłkowicie pozbawionej iskry geniuszu pozycji do Shigeru Miyamoto jest niedobre. Na szczęście przy Super MArio Galaxy Miyamoto przejmuje pełną kontrolę, jako "main game designer and producer", więc o power, zaskok, jakość, miod i całą resztę wrażeń, to możemy spać spokojnie. Podobnie z Zeldą.
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 26, 2006, 00:54:14 am »
Cytat: "Krill"
Tak, tak ! Nie był. W razie czego można spojrzeć do Wikipedii na listę stworzonych przez niego gier.

Przeczytaj post o jeden wyżej... [hint: kliknij na znak zapytania] a tak btw: (url)

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 26, 2006, 13:30:02 pm »
Cytat: "rainuS"
Przeczytaj post o jeden wyżej... [hint: kliknij na znak zapytania] a tak btw: (url)

Jest ogromna różnica między twórcą, a współtwórcą, tym bardziej, że współtworzenie w przypadku Miyamoto polega głównie na dobrych radach, gdyż w ten sposób pomagając przy wielu grach ma jeszcze czas na własne genialne projekty.

Jak słusznie napisał Kriil za Super Mario Sunshine odpowiada Takashi Tezuka, bo choć obaj podawani są jako producenci tej gry, to wkład Shigeru Miyamoto był znikomy.

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 30, 2006, 15:08:47 pm »
Cytat: "kingboo"
Cytat: "rainuS"
Przeczytaj post o jeden wyżej... [hint: kliknij na znak zapytania] a tak btw: (url)

Jest ogromna różnica między twórcą, a współtwórcą, tym bardziej, że współtworzenie w przypadku Miyamoto polega głównie na dobrych radach, gdyż w ten sposób pomagając przy wielu grach ma jeszcze czas na własne genialne projekty.

Jak słusznie napisał Kriil za Super Mario Sunshine odpowiada Takashi Tezuka, bo choć obaj podawani są jako producenci tej gry, to wkład Shigeru Miyamoto był znikomy.


Natomiast dokładnie przeciwnie będzie z nowym Mario, który tworzony jest w 100 % pod kontrolą Shigeru Miyamoto. Z pewnością wpłynie to w dużym stopniu na końcowy efekt. Niestety, pewnie troche jeszcze sobie na to poczekamy, bo jak widać, wcale nie zamierza on dostarczyć gry na czas launchu. Mimo wszystko uważam, że mało która gra z lipnego Sony i pathetic M$ może równać się z wizją tego niewysokiego, długowłosego, 50-letniego Japończyka.
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 30, 2006, 15:47:47 pm »
Cytat: "Krill"
Mimo wszystko uważam, że mało która gra z lipnego Sony i pathetic M$ może równać się z wizją tego niewysokiego, długowłosego, 50-letniego Japończyka.

Daruj sobie...

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 17, 2007, 19:22:15 pm »
Co prawda to prawda - kto cały czas wyznacza kierunek rozwoju gier video?

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 17, 2007, 20:53:45 pm »
Lol, jakie wykopanie tematu :lol:
Osobiście uważam że Miyamoto przypisuje się znacznie za dużo. Stworzył wiele genialnych gier, fakt, ale imo jest trzecim najlepszym developerem Nintendo. Najlepszy Gunpei Yokoi
  • (Metroid, Game & Watch, GameBoy, UltraHand, automat do donkey konga... to on, nie shigeru miyamoto, zaczął rewolucję w grach i przygotował nintendo do wejścia na rynek konsol), drugi Takashi Tezuka (fakt, Sunshine był średniawy, ale to on stworzył takie boskie gry jak SMB3, SMW, imo najlepszy platformer z Mario, Yoshi`s Island, oraz imo gra wszechczasów - A Link to the Past). A Miyamoto na trzecim - fakt, rozpoczął wiele serii, ale tylko rozpoczął. Dla Maria zrobił tak naprawdę tylko SMB (co-director w SMB3) i SM64, dla Zeldy LoZ i OoT... rozpoczął dla tych serii zarówno wejście w 2, jak i 3 wymiar, jednak imo to za mało aby był uznawany za the best of the best. To co on zrobił, Takashi Tezuka udoskonalił w dwuwymiarze. W 3D to tylko Zeldę można tam porównywac - a tam niesamowite popisy Eijiego Aonumy (Majora`s Mask...) który za każdym razem próbuje coś wprowadzic (no wyjątek TP, ale było zbyt duże zapotrzebowanie na sequel OoT...).

To tyle ode mnie :mrgreen: Możecie mnie już bic.

Supersonic

  • Gość
Shigeru Miyamoto
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 17, 2007, 23:21:24 pm »
CassSept ja się absolutnie zgadzam z tobą ale Miyamoto zawsze będzie u mnie miał ogromnego plusa za SM64.