Autor Wątek: Heavenly Sword  (Przeczytany 217651 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1320 dnia: Września 17, 2007, 20:07:28 pm »
Ja juz niestety skonczylem HS, a moja opinia jest taka: co do celowania wychyleniami pada to fajna zabawa i nie trudna, szybko idzie sie nauczyc, nie bede rozpisywal sie tutaj o grafice i podobnych, bo wszystko jest na najwyzszym poziomie, no moze poza dosc czestymi chrupnieciami. Powiem natomiast jedno... ta gra powinna byc conajmniej 2 razy dluzsza, a nawet 3 (murowany hit). Bylem fanem tej gry zanim jeszcze wyszla, bronilem jej na forum i takie tam, ale niestety sie zawiodlem... 6 godz. grania? NGS (moim skromnym zdaniem niekwestionowany krol chodzonych bijatyk az po dzis) na pierwszy raz to od 30 do 40 godz. czystego szpilu! Nie dziwie sie, ze koles z IGN sie wk...il i dal 7, pewnie zaczal sie rozkrecac. a tu nagle koniec. Wiec jesli nie masz za duzo kasy drogi czytelniku i stac cie conajwyzej na zakup dwoch, moze trzech gier przed swietami to lepiej zainwestuj obowiazkowo w PESa (niekonczaca sie miodnosc), UT3 (masa grania jesli masz neta oczywiscie) i dodatkowo ktoras z tych trzech U:DF, Assassin creed albo RCF:TofD. Moja ocena to... jesli tylko pozyczasz gre na weekend to 9, ale jesli kupujesz to 7. Sorry Nariko jestes najlepsza kobieta jaka kiedykolwiek spotkalem w grze, ale niestety ta znajomosc byla stanowczo za krotka (jedna nocka :( ). Ostatnio rowniez zakupilem Warhawka i powiem szczerze, ze nie jest wcale az taki fajny (ostrzegam przed zakupem, bo to tylko srednia gierka), a w Laira rowniez nie wierze i nie ma co sie oszukiwac. Czekam na PESa, UT3, U:DF, Assassina i moze RCF:TofD, a narazie popylam w Bioshocka (zaj....ta gierka). Osobiscie kibicuje PS3 i tego nie ukrywam, a to ze wzgledu na wspomnienia zwiazane z poprzedniczkami, ale jak narazie i tak duzo czesciej mecze Xa (az w koncu zdechnie :smile: ). Wracajac do tematu, patrzac na recenzje polskich pism i serwisow internetowych dla HS doszedlem do wniosku, ze co niektorzy to chyba oceniali nie gre, a raczej Nariko! Wiem, ze mozna sie cytuje "w niej zakochac" od pierwszej scenki, ale patrzac obiektywnie ta gra jest bardzo, ale to bardzo krotka, a ponoc robili ja przez piec lat. I nie jestem zadnym maniakiem Xa, ktory wyzywa sie na HS, ale bedac szczerym tam sa tylko trzy moze cztery chaptery podzielone na pomniejsze zadania. Pierwszy jest krotki, a piaty to praktycznie pole bitwy z 1000em przeciwnikow, no i szosty to ogolnie walka z ostatnim bossem podzielona na sekcje. Wracajac do recenzji oprocz grafy, muzy, miodu itd. itp. bardzo wazny jest rowniez czas gry, szczegolnie dla kogos kto ledwo uzbieral kase na jedna albo dwie gry. No chyba, ze kogos stac dac 200 zeta za 6 godz. grania to polecam HS, bo jakby nie bylo gra jes cudowna, tylko czemu k..wa taka krotka, bez przesady. Dla mnie jak ktos dal wiecej niz 8.5, a nawet 8 to pewnie z sentymentu dla Nariko (albo z sent. dla Sony), zreszta zdarzaly sie juz podobne przypadki np. wysoka ocena dla Perfect Darka Zero na Xa nie powiem gdzie, ktory jest jak dla mnie na 6, no ale ktos pewnie zawyzyl z powodu milych wspomnien zwiazanych z klasykiem na N64. Takich przypadkow jest wiele, ktos polubil jakas serie i nie moze sie pogodzic, ze jego ulubiona gra spada na psy, ale to juz inny temat. Czasem poprostu trzeba byc surowym, zeby nie zaszkodzic np. komus kto przez pol roku ostro odkladal na gre. Pozdrawiam.   
Opublikowane: Wrzesień 17, 2007, 19:43:10
Aha zapomnialbym dodac: w HS jest max, ale to max 10, a newet mniej rodzaji przeciwnikow, moze 5 zagadek przy uzyciu sixasisa, malo miejscowek i 3 nie pomylilem sie 3 bossow. Ostatnio ktos (nie wiem jak sie pisze jego imie :-D ) z Ninja Theory powiedzial, ze jak sie gra odpowiednio sprzeda to beda jakies dodatki, a ja odpowiadam: powinny byc i to juz razem z przeprosinami. Jesli chodzi o mnie to jestem lekko zawiedziony HS i prosze o uszanowanie mojego zdania na tym forum...
Opublikowane: Wrzesień 17, 2007, 19:59:43
Sorki jednak sie pomylilem: 4 (czterech :-? ), az 4 bossow. NGS to jest dopiero prawdziwy hardcore.
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1321 dnia: Września 17, 2007, 20:26:31 pm »
Hej hej hej. w pierwszym GoWie było 3 bossów. Widać trzeba poczekać na HS2. I pewnie będzie jak z GoW2. Więcej, lepiej, mocniej, brutalniej itp.

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1322 dnia: Września 18, 2007, 09:12:50 am »
ja wczoraj pogralem pare godzin (skonczone 3 chaptery- ktos wie ile ich jest >?) i troszke sie rozczarowalem przynajmniej na poczatku/ bardzo slaba misja w sniegu i malutko ciosów na poczatku ale potem jest juz lepiej ;)

draznia tylko fatalne cienie które migotaja wszedzie i sa poszarpane nawet na postaciach w cut scenkach/
ogólnie gra bardzo ladna ale zeby bylo cos czego nie widzialem w innych grach oprócz ladnych buziaczek to tam narazie nic nie ma -

no i jak jeszcze marudze bo wiadomo ze inni beda piac z zachwytu to przegiecie czasem ze tla to bitmapa - w misji ze sniegiem gdzie strzelamy z dziala niedosc ze postacie na dalszym planie to jakies tekturki to góry na ostatnim planie to fotka  :? a plansze przeciez sa malutkie i biega sie tam po malym placyku/

ale pózniej sa juz lepsze levele i wieksze wiec moze to tylko pierwszy poziom tak odstaje/
walka taka slasherska mocno ale ujdzie - najfajniej chyba strzela sie z kuszy  :grin:

dla mnie Motorstorm wyglada duzo ladniej jesli mialbym pokazac komus 1 gre na ps3

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1323 dnia: Września 18, 2007, 09:44:56 am »
dla mnie Motorstorm wyglada duzo ladniej jesli mialbym pokazac komus 1 gre na ps3

Mogę to skopiować na inne forum? Proszę, proszę będzie rodzyn miesiąca! Mogę?

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1324 dnia: Września 18, 2007, 09:48:48 am »
oczywiscie ze mozesz zaslepiony czlowieku  :-D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1325 dnia: Września 18, 2007, 10:04:07 am »
oczywiscie ze mozesz zaslepiony czlowieku  :-D

<ironia mode on>Dziękuje człowieku całkowicie pozbawiony fanboy'skich poglądów.<ironia mode off> :lol:

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1326 dnia: Września 18, 2007, 10:08:22 am »
myslisz ze wydalem 500 £ extra by bawic sie w fanboya ?
Opublikowane: Wrzesień 18, 2007, 09:07:34
nie wiem moze to wina tych wszystkich achów i 10 za grafike na niektórych stronach ale az tak pieknie nie jest jak by sie chcialo/ dostaniesz swoje pudelko to zobaczysz

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1327 dnia: Września 18, 2007, 10:12:53 am »
myslisz ze wydalem 500 £ extra by bawic sie w fanboya ?
Opublikowane: Wrzesień 18, 2007, 09:07:34
nie wiem moze to wina tych wszystkich achów i 10 za grafike na niektórych stronach ale az tak pieknie nie jest jak by sie chcialo/ dostaniesz swoje pudelko to zobaczysz

To samo pytanie mógłbym zadać Tobie. Czy myślisz że wydałem 2500zł by się bawić w fanboy'a?

Pudełka swojego nie dostane bo najnormalniej w świecie nie dałem się porwać hypo'wi tego tytułu i nie kupiłem HS. Nie lubie slasher'ów a tym bardziej tak krótkich. Natomiast grafikę uważam za tą z najwyższej półki. Teraz oddaje się przyjemności ciorania w Colin: Dirt na kierownicy i jestem bardzo zadowolony bo gra wciąga i jest masa rzeczy do ugrania.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1328 dnia: Września 18, 2007, 10:21:32 am »
Cytuj
To samo pytanie mógłbym zadać Tobie. Czy myślisz że wydałem 2500zł by się bawić w fanboy'a?

To akurat było bardzo głupie porównanie bo nakimushi ma 2 konsole i teoretycznie faworyzuje Xa, a ty masz jedną konsolę i faworyzujesz tą którą posiadasz, bo wydałeś na nią 2500zł. Gdybyś faworyzował Xa to faktycznie trudno było by cię nazwać fanboyem, ale tak, to jak najbardziej :lol:

Cytuj
dla mnie Motorstorm wyglada duzo ladniej jesli mialbym pokazac komus 1 gre na ps3

Marcepan zauważ, że to jest subiektywne odczucie osoby która ma pełną wersję HS i MS. No, ale ty zawsze wiesz lepiej :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1329 dnia: Września 18, 2007, 10:29:27 am »
Cytuj
To samo pytanie mógłbym zadać Tobie. Czy myślisz że wydałem 2500zł by się bawić w fanboy'a?

To akurat było bardzo głupie porównanie bo nakimushi ma 2 konsole i teoretycznie faworyzuje Xa, a ty masz jedną konsolę i faworyzujesz tą którą posiadasz, bo wydałeś na nią 2500zł. Gdybyś faworyzował Xa to faktycznie trudno było by cię nazwać fanboyem, ale tak, to jak najbardziej :lol:

Cytuj
dla mnie Motorstorm wyglada duzo ladniej jesli mialbym pokazac komus 1 gre na ps3

Marcepan zauważ, że to jest subiektywne odczucie osoby która ma pełną wersję HS i MS. No, ale ty zawsze wiesz lepiej :lol:

Ad1.
Ale przecież mogłem kupić X0 skoro pozwoliłem sobie na PS3 co nie? Nie zrobiłem tego bo miałem konsole M$ na chacie przez spory czas i nie zachwyciła mnie niczym specjalnym dlatego też dozbierałem grosza i zainwestowałem w PS3 (w mojej opinii bardziej przyszłościowa konsola).

Ad2.
Idealnie to napisałeś. Opinia Nakimushiego nie ma za wiele wspólnego z obiektywizmem i jest totalnie subiektywna (czyt. stronnicza).

Def:
"Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość."

 :lol: :lol: :lol:

ASSIM

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-03-2007
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1330 dnia: Września 18, 2007, 11:16:41 am »
coraz więcej jest postów (nie tylko tu na forum) z których można wyczytać że recenzenci ign/gamespot i masa innych jednak dobrze ocenili gre, czyli średniak z plusem raczej

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1331 dnia: Września 18, 2007, 11:21:09 am »
Cytuj
Idealnie to napisałeś. Opinia Nakimushiego nie ma za wiele wspólnego z obiektywizmem i jest totalnie subiektywna (czyt. stronnicza).

Tak naprawdę obiektywizm nie istnieje. Każdy jest mniej lub bardziej subiektywny w swoich poglądach. To czy mniej czy bardziej, zależy tylko od twoich własnych poglądów. Jeśli ktoś myśli podobnie do ciebie to możesz powiedzieć, że jest obiektywny, a jeśli nie (np. nakimushi) to twoim zdaniem jest stronniczy.
Inna sprawa, że porównywanie pod względem grafiki MS do HS jest bardzo trudne (obydwie gry mają świetną grafikę), ponieważ obydwie prezentują kompletnie inny styl, więc nakimushi jak najbardziej mógł uznać wyższość MS nad HS. Kwestia gustu.

Osobiście gdybym miał wybrać, która gra jest ładniejsza, miałbym bardzo duży dylemat. Musiałbym najpierw przejść HS i dopiero wtedy podjąłbym decyzję.

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1332 dnia: Września 18, 2007, 11:27:21 am »
gra jest naprawde bardzo ladna ale jak pisalem denerwujace cienie czy czasem slabsze tekstury psuj troche obraz / no i te przeklety bitmapy gdzieniegdzie :-x

ee szkoda gadac bo jak wiadomo nie mozna nic zlego napisac o niektórych grach/

Postacie za to sa kapitalne w przerywnikach/
to ktos mi napisze ile jest chapterów ? ;) tylko nie 6 bo dzisiaj sie granie skonczy  :mad:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1333 dnia: Września 18, 2007, 11:33:29 am »
Zdaje się jest dokładnie sześć Chapterów... 
Cytuj
There are times within Heavenly Sword's six chapters...
No to sobie pograłeś... :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2007, 11:35:07 am wysłana przez Leenk »

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1334 dnia: Września 18, 2007, 11:42:27 am »
to dobrze ze wczoraj 4 nie zaczynalem  :x :shock:

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1335 dnia: Września 18, 2007, 12:01:07 pm »

mateo

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1336 dnia: Września 18, 2007, 12:08:55 pm »
To co GILUPL napisał napewno nie napawa optymizmem.
Szkoda, że tak krótko..
Jednak sądze, że każdy posiadacz PS3 musi mieć tą pozycje :]
Ja już chce to obczaić, zagrać, przeżyć itp. (vide MGS4)
Nakimushi jutro napiszesz pełną recenzje  :lol: ;)

''MGS4,Ucharted,R&C:Future''
Te gry zapewne będą krótkie.. 10-12 godz i gra łyknięta.
Ale wierze w to, że jakies bonusy się pojawią.Oczywiscie po głównej scieżce fabularnej.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2007, 12:55:34 pm wysłana przez mateo »

przemus29

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1337 dnia: Września 18, 2007, 12:09:12 pm »
myslisz ze wydalem 500 &pound; extra by bawic sie w fanboya ?
Opublikowane: Wrzesień 18, 2007, 09:07:34
nie wiem moze to wina tych wszystkich achów i 10 za grafike na niektórych stronach ale az tak pieknie nie jest jak by sie chcialo/ dostaniesz swoje pudelko to zobaczysz

Moze czas zmienic telewizor na LCD.

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1338 dnia: Września 18, 2007, 12:37:54 pm »
myslisz ze wydalem 500 &pound; extra by bawic sie w fanboya ?
Opublikowane: Wrzesień 18, 2007, 09:07:34
nie wiem moze to wina tych wszystkich achów i 10 za grafike na niektórych stronach ale az tak pieknie nie jest jak by sie chcialo/ dostaniesz swoje pudelko to zobaczysz

Moze czas zmienic telewizor na LCD.




raczej odwrotnie byloby lepiej  :-D / na lcd wszystko widac jak na talerzu_a na duzym lcd male pikselki robia sie duze pikselki_

spoko jutro napisze cale review  :lol:

aha jeszcze tylko jeden tekst o tym AI które tylko cell moglo przeliczyc - zdarza sie ze przeciwnik stoi na arenie 2m od nas i stoi bez ruchu patrzac gdzies przed siebie, budzi sie dopiero jak podbiegniemy mu przed oczy  :eek:

ale ogólnie malo jest takich bugów/ i im dalej tym ladniej sie robi
troche wkurza ze nie mozna ustawic sobie kamery ani wlaczyc widoku z oczu by zobaczyc co gdzie i jak/ zwlaszcza na arenie kiedy kamera nie pokazuje nam przeciwników

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1339 dnia: Września 18, 2007, 13:46:44 pm »
To akurat było bardzo głupie porównanie bo nakimushi ma 2 konsole i teoretycznie faworyzuje Xa, a ty masz jedną konsolę i faworyzujesz tą którą posiadasz, bo wydałeś na nią 2500zł. Gdybyś faworyzował Xa to faktycznie trudno było by cię nazwać fanboyem, ale tak, to jak najbardziej :lol:

Mam klocka, faworyzuje PS3 - miło mi, nie jestem fanbojem  :smile:

BTW ile ja bym dał, żeby HS na mojego klocusia wyszło  :sad:  :lol:

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1340 dnia: Września 18, 2007, 14:05:58 pm »
To akurat było bardzo głupie porównanie bo nakimushi ma 2 konsole i teoretycznie faworyzuje Xa, a ty masz jedną konsolę i faworyzujesz tą którą posiadasz, bo wydałeś na nią 2500zł. Gdybyś faworyzował Xa to faktycznie trudno było by cię nazwać fanboyem, ale tak, to jak najbardziej :lol:

Mam klocka, faworyzuje PS3 - miło mi, nie jestem fanbojem  :smile:

BTW ile ja bym dał, żeby HS na mojego klocusia wyszło  :sad:  :lol:

mogliby wydac bo spokojnie by to klocus pociagnal

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1341 dnia: Września 18, 2007, 14:07:41 pm »
mogliby wydac bo spokojnie by to klocus pociagnal

LoL! Jak by pociągnął to by Ninja Theory nie przesiadło się na PS3 bo HS początkowo miał być na X'a. :P

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1342 dnia: Września 18, 2007, 14:16:36 pm »
zmiana wydawcy czy platformy nie ma nic wspólnego z wymaganiami sprzetowymi/


Insiak

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-05-2004
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1343 dnia: Września 18, 2007, 14:22:52 pm »
mogliby wydac bo spokojnie by to klocus pociagnal

LoL! Jak by pociągnął to by Ninja Theory nie przesiadło się na PS3 bo HS początkowo miał być na X'a. :P


LOLOLOLOL

Heavenly Sword juz zamowione, w czwartek powinienem miec, tego samego dnia wystawie ja na Allegro :D

PS. 3xA stan idealny jakby ktos byl zainteresowany ;]

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1344 dnia: Września 18, 2007, 14:35:35 pm »
Opinia Nakimushiego nie ma za wiele wspólnego z obiektywizmem i jest totalnie subiektywna (czyt. stronnicza).

Def:
"Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość."

Możesz podać przykład "opinii obiektywnej"? Bo albo mi się wydaje, albo subiektywizm jest wpisany w opinię - to ja wyrażam zdanie więc zależy ono od moich upodobań.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1345 dnia: Września 18, 2007, 15:39:08 pm »
Opinia Nakimushiego nie ma za wiele wspólnego z obiektywizmem i jest totalnie subiektywna (czyt. stronnicza).

Def:
"Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość."

Możesz podać przykład "opinii obiektywnej"? Bo albo mi się wydaje, albo subiektywizm jest wpisany w opinię - to ja wyrażam zdanie więc zależy ono od moich upodobań.

Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania żadna recenzja w jakiejkolwiek gazecie czy na serwisie nie jest obiektywna? Czyli że według Ciebie nie istnieje coś takiego jak obiektywna wypowiedź? Bo IMO można bardzo łatwo odróżnić wypowiedź subiektywną (stronniczą) od obiektywnej (postronnej).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1346 dnia: Września 18, 2007, 15:45:42 pm »
Cytuj
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania żadna recenzja w jakiejkolwiek gazecie czy na serwisie nie jest obiektywna? Czyli że według Ciebie nie istnieje coś takiego jak obiektywna wypowiedź?

Praktycznie, tak. Całkowicie obiektywna może być jedynie instrukcja obsługi, czy coś w tym stylu, natomiast recenzja, czy opinia zawsze będzie subiektywna, nawet jeśli recenzent by nie wiadomo jak się starał.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1347 dnia: Września 18, 2007, 15:53:05 pm »
http://polygamia.pl/recenzja-heavenly-sword#more-5426

recenzja na polygami jak dla mnie fachowa.

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1348 dnia: Września 18, 2007, 15:54:53 pm »
mogliby wydac bo spokojnie by to klocus pociagnal

LoL! Jak by pociągnął to by Ninja Theory nie przesiadło się na PS3 bo HS początkowo miał być na X'a. :P

Po prostu odleciałem po tym tekście  :lol:



(rozumiem że żartowałeś, ale gdyby nie....)

Niech mi ktoś powie czy w większych miastach; W-wa, Kraków są jakieś wypożyczalnie gier w amerykańskim stylu ?
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1349 dnia: Września 18, 2007, 16:02:34 pm »
mogliby wydac bo spokojnie by to klocus pociagnal

LoL! Jak by pociągnął to by Ninja Theory nie przesiadło się na PS3 bo HS początkowo miał być na X'a. :P

Po prostu odleciałem po tym tekście  :lol:



(rozumiem że żartowałeś, ale gdyby nie....)

Niech mi ktoś powie czy w większych miastach; W-wa, Kraków są jakieś wypożyczalnie gier w amerykańskim stylu ?

A widzisz emotke na końcu? TAK! Wiem że Sony przejęło tą produkcję po tym jak M$ przestał się interesować projektem.

Co do wypożyczalni to ponoć są takowe bo pare osób na innym forum korzystało z takowych. Ale gdzie to nie powiem. Bo nie wiem.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1350 dnia: Września 18, 2007, 16:04:49 pm »
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania żadna recenzja w jakiejkolwiek gazecie czy na serwisie nie jest obiektywna?

Nie. Recenzent pisze o tym, co jemu się podoba czy nie podoba; co dla niego było brzydkie/piękne, trudne/proste, głupie/świetne. To jest jego ocena, która wcale nie musi być taka, jaką ty byś wystawił. Wszystko zależy od jego widzimisię, od jego gustu.

Cytuj
Czyli że według Ciebie nie istnieje coś takiego jak obiektywna wypowiedź?

wypowiedź != opinia
Opinia należy do zbioru wypowiedzi, ale każda wypowiedź nie jest opinią. W takim przypadku istnieją obiektywne wypowiedzi.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1351 dnia: Września 18, 2007, 16:16:24 pm »
mogliby wydac bo spokojnie by to klocus pociagnal

LoL! Jak by pociągnął to by Ninja Theory nie przesiadło się na PS3 bo HS początkowo miał być na X'a. :P

Po prostu odleciałem po tym tekście  :lol:



(rozumiem że żartowałeś, ale gdyby nie....)

Niech mi ktoś powie czy w większych miastach; W-wa, Kraków są jakieś wypożyczalnie gier w amerykańskim stylu ?

A widzisz emotke na końcu? TAK! Wiem że Sony przejęło tą produkcję po tym jak M$ przestał się interesować projektem.

Co do wypożyczalni to ponoć są takowe bo pare osób na innym forum korzystało z takowych. Ale gdzie to nie powiem. Bo nie wiem.

Widzisz tekst w nawiasie pod helikopterkiem? TAK! Wiem że żartowałeś, no dobra... - miałem nadzieję  :lol:
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1352 dnia: Września 18, 2007, 16:35:18 pm »
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania żadna recenzja w jakiejkolwiek gazecie czy na serwisie nie jest obiektywna?

Nie. Recenzent pisze o tym, co jemu się podoba czy nie podoba; co dla niego było brzydkie/piękne, trudne/proste, głupie/świetne. To jest jego ocena, która wcale nie musi być taka, jaką ty byś wystawił. Wszystko zależy od jego widzimisię, od jego gustu.

Cytuj
Czyli że według Ciebie nie istnieje coś takiego jak obiektywna wypowiedź?

wypowiedź != opinia
Opinia należy do zbioru wypowiedzi, ale każda wypowiedź nie jest opinią. W takim przypadku istnieją obiektywne wypowiedzi.

Czyli idąc dalej tym tokiem dochodzimy do wniosku że nie ma obiektywnych recenzentów.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1353 dnia: Września 18, 2007, 17:01:25 pm »
Średnia ocen wielu recenzji z poważnych stron czy magazynów jest w miarę obiektywna (nie wdając sie już w zbytnie offtopy jaka jest definicja obiektywizmu).

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1354 dnia: Września 18, 2007, 17:04:26 pm »
Czyli idąc dalej tym tokiem dochodzimy do wniosku że nie ma obiektywnych recenzentów.

Spróbuj cokolwiek obiektywnie ocenić. Będziesz miał swoją odpowiedź na temat obiektywnych opinii.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1355 dnia: Września 18, 2007, 17:06:51 pm »
Dlatego tylko Bóg jest obiektywny a człowiek tylko subiektywny w stosunku do innego człowieka 8).
Yeahh, me and hate that's an odd couple

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1356 dnia: Września 18, 2007, 17:22:59 pm »
Czyli idąc dalej tym tokiem dochodzimy do wniosku że nie ma obiektywnych recenzentów.

Spróbuj cokolwiek obiektywnie ocenić. Będziesz miał swoją odpowiedź na temat obiektywnych opinii.

Ja nie moge bo ponoc jestem fanboy'em. :P

A tak na poważnie to jest to możliwe. Np. sprzedajesz dwa samochody i klientowi opowiadasz o nich wymieniając same plusy obydwu. W takim przypadku nie faworyzujesz żadnego, nie stajesz po stronie jakiejś marki więc jesteś obiektywny. O jednym mówisz że mało pali a o innym że jest komfortowy. Czy jesteś w tym momencie subiektywny? NIE.
Nawet opowiadając o nich i wymieniając plusy i minusy jesteś obiektywny bo po ich przedstawieniu klient po selekcji tego co jemu najbardziej odpowiada wybiera to co dla niego będzie najlepsze. Tak samo jest z recenzjami gier, więc istnieje coś takiego jak obiektywna recenzja. 

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1357 dnia: Września 18, 2007, 17:28:40 pm »
Cytuj
Dlatego tylko Bóg jest obiektywny a człowiek tylko subiektywny w stosunku do innego człowieka
Nope :P
Popatrz, subiektywizm bierze sie z emocji takich jak szczescie, pozadanie, nienawisc, niechec, obrzydzenie itd to okresla czy cos nam sie podoba czy nie. Implikuje to teze, ze jedynie osoba/rzecz nie majaca emocji moze cos ocenic obiektywnie, right? :>
Teraz trzeba sobie przypomniec biblie i wybuchy zlosci Boga [zlosc = emocje] podczas wypedzania Adama i Ewy z raju, podczas ukrzyzowania Chrystusa badz w czasie zeslania wielkiej powodzi. Dowodzi to, ze rowniez Bog kieruje sie emocjami, wiec z prawdziwosci tezy nie moze byc obiektywny, co implikuje nam fakt, iz obiektywnosc nie istnieje [komputer tez nie moze byc obiektywny, bo jest programowany przez czlowieka, osobe subiektywna :P], co implikuje kolejna teze, iz powyzsza dyskusja jest bezsensu, bo dotyczy terminu sprzecznego z logika :P
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2007, 20:39:10 pm wysłana przez KKRT »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1358 dnia: Września 19, 2007, 00:25:55 am »
Twoje myślenie Marcepan jest błędne.
Podając przykład samochodu, to czy mało pali i jak bardzo jest komfortowy, jest rzeczą subiektywną. Z tymi minusami i plusami też się nie zgadzam. Dla jednego gra może skakać, z drugi powie, że tylko niepłynnie chodzi i mu to prawie nie przeszkadza (tak mają w większości pecetowcy ;) ), to samo tyczy się grafiki.
Można powiedzieć, że dana recenzja jest napisana bardzo obiektywnie, ale na pewno nie, ze jest obiektywna.
Mówienie, że Bóg jest obiektywny jest kompletnie bezpodstawne. Może jest, może nie, żaden człowiek tego nie wie. Tak samo jak tego, czy takowy byt w ogóle istnieje.

Dobra kończę off-top.

Ps. Akurat na tych sprawach się trochę znam, więc Marcepan nie kontynuuj już tej dyskusji, bo i tak ja mam rację (i Mr Zombie).

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #1359 dnia: Września 19, 2007, 01:18:45 am »
myslisz ze wydalem 500 £ extra by bawic sie w fanboya ?
A nie?
sigma wyglada znacznie lepiej teksturka podlorza to jakas kpina z psxa chyba a bilbojki tak sie smialy ze w hs jest slaba a teraz musza mocno przygryzac zabki  :lol: pozdrawiam :lol:

haha - i tylko i wylacznie dlatego kupilem ps3 by obalac takie bzdury  :lol:
:lol:

Mnie w HS najbardizej dobija brak jakiś rzeczy do odkrywania, nawet jeśli gra jest krótka to warto coś dać, żeby bardziej zachęcić do ponownego przejścia, bo potencjał jest - chociaż by jakieś stroje/skiny dla Nariko; w Making of pokazywali arty męskich wersji Nariko, skin Nariko z pierwszych trailerów HS w 2004, bikini ;) czy najlepiej załapać jakieś licencje i dać skin Kratosa, Goluma dla Kai :lol:
I do not comprehend.