Autor Wątek: Alan Wake  (Przeczytany 129212 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #760 dnia: Maja 09, 2010, 02:12:15 am »
chyba kupię to limitke, mysle ze warto

Wiadomość scalona: Maja 09, 2010, 02:12:23 am

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #761 dnia: Maja 09, 2010, 12:01:30 pm »
Fabuła miecie. Podział na Epizody jest genialnym pomysłem, nigdy nie gralem w tak serialową grę.

Polecam Heavy Rain. :)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #762 dnia: Maja 09, 2010, 12:05:15 pm »
Fabuła miecie. Podział na Epizody jest genialnym pomysłem, nigdy nie gralem w tak serialową grę.

Polecam Heavy Rain. :)

HR jest serialowe ? Bo wiesz w AW masz takie motywy jak w normalnym serialu tv tzn. przed kazdym epizodem masz skrot tego co sie dzialo w poprzednim itp.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 297
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #763 dnia: Maja 09, 2010, 12:05:44 pm »
Fabuła miecie. Podział na Epizody jest genialnym pomysłem, nigdy nie gralem w tak serialową grę.

Polecam Heavy Rain. :)
Ale Heavy Rain z serialowością to nie ma nic wspólnego.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #764 dnia: Maja 09, 2010, 12:13:27 pm »
Heavy Rain jest filmowy. Serialowość zostawmy ewentualnie grom na X-pudło  8)

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #765 dnia: Maja 09, 2010, 12:26:06 pm »
Heavy Rain jest filmowy. Serialowość zostawmy ewentualnie grom na X-pudło  8)
Ta, bo filmy to jak wiadomo wyższa forma sztuki niż seriale, bez znaczenia na treść. Tak jak obraz rysowany kredkami to z miejsca sztuka a rysowany na kompie to już ch**owe rzemieślnictwo. Gier filmowych powstała masa a bazujących na schemacie serialu tyle co nic. Jesteś awesome. :angel:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #766 dnia: Maja 09, 2010, 12:27:10 pm »
Nie zaczynajcie znowu :(.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 297
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #767 dnia: Maja 09, 2010, 12:39:39 pm »
Heavy Rain jest filmowy. Serialowość zostawmy ewentualnie grom na X-pudło  8)
Ta, bo filmy to jak wiadomo wyższa forma sztuki niż seriale, bez znaczenia na treść. Tak jak obraz rysowany kredkami to z miejsca sztuka a rysowany na kompie to już ch**owe rzemieślnictwo. Gier filmowych powstała masa a bazujących na schemacie serialu tyle co nic. Jesteś awesome. :angel:
Nie przeginaj w drugą stronę. Gier tak filmowych jak HR nie ma. :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #768 dnia: Maja 09, 2010, 12:48:49 pm »
Pomyślałem, że podział na wątki postaci w HR można uznać za nieco serialowy. Jednak skoro mówicie, że jest inaczej to nie będę się sprzeczał. Uznajmy więc, że AW jest serialowy a HR filmowy.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #769 dnia: Maja 09, 2010, 13:11:50 pm »
Fabuła miecie. Podział na Epizody jest genialnym pomysłem, nigdy nie gralem w tak serialową grę.

Polecam Heavy Rain. :)

Heavy Rain jest filmowy. Serialowość zostawmy ewentualnie grom na X-pudło  8)
To już jest bezczelne. Był spokój i dalej zaczynają. Jest regulamin ! Gdzie jest moderacja z której to zapewne dwaj wymienieni wyżej panowie mocno się śmieją ?

Z regulaminu:
Cytuj
3. Na forum, pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest:

   5. stosowanie prowokacji,
  8. propagować teori o rzekomej niższości jednych osób względem drugich, opartych na twierdzeniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej, oraz intelektualnej posiadaczy sprzętu, albo sympatyków, poszczególnych firm (tzw. "fanboizm").

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #770 dnia: Maja 09, 2010, 13:15:45 pm »
Taaa... Ze śmiechu aż tarzam się po podłodze  :hihi:

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #771 dnia: Maja 09, 2010, 13:19:12 pm »
Zakończenie o kur**. :eek: :eek:

Dawać dwójkę chu**

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #772 dnia: Maja 09, 2010, 13:20:03 pm »
Akurat Marcepan polecił HR jako grę wartą obczajenia ze względu na tę filmowość - jeśli komuś spodobał się AW, to może spodoba się też HR.


Ale iras z kolei ewidentnie prowokuje wrzucając swoje ch**owe teksty.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 81
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #773 dnia: Maja 09, 2010, 14:07:59 pm »
Fabuła miecie. Podział na Epizody jest genialnym pomysłem, nigdy nie gralem w tak serialową grę.

To masz szczęście, że nie miałeś "przyjemności" grać w równie serialowe Alone in the Dark. Hahaha.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #774 dnia: Maja 09, 2010, 15:38:08 pm »
Zakończenie o kur**. :eek: :eek:

Dawać dwójkę chu**
Kończy się cliffhangerem do następnej części?
PSN ID: WojtqGO

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #775 dnia: Maja 09, 2010, 15:46:13 pm »
Czekaj zerknę na YT i odpiszę.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #776 dnia: Maja 09, 2010, 16:41:10 pm »
Fabuła miecie. Podział na Epizody jest genialnym pomysłem, nigdy nie gralem w tak serialową grę.

To masz szczęście, że nie miałeś "przyjemności" grać w równie serialowe Alone in the Dark. Hahaha.
Do mocno serialowych gier należy jeszcze Siren na Ps3. W sumie leży u mnie na półce, ale jakoś nie miałem jeszcze nastroju by zagrać.

BTW ciekawe kiedy wyjdzie kolejny odcinek Bright Falls? Do premiery pozostało jeszcze 5 dni, a wyszły dopiero 3 odcinki na 6 :-?

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #777 dnia: Maja 09, 2010, 16:59:08 pm »
Zakończenie o kur**. :eek: :eek:

Dawać dwójkę chu**
Kończy się cliffhangerem do następnej części?
W ch**. tzn. calośc mozna by było zamknac tak jak jest teraz ale duzo wątków zotaje niedopowiedzianych. Mam nadzieje ze tego nie spieprzą wyjasniajac jakos głupio.

ogolnie po napisach jest "podróz alana wake'a przez noc bedzie kontynuuowana", tak to miałbym wątpliwosci czy bedzie szło dalej (dosc zgrabne zakoczenie, chociaz zostawia takie "o co tu kur** chodzi"

tez jestem ciekawy bright falls, zupełnie nie da sie połaczyc tego co sie tam dzieje z grą, na razie.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #778 dnia: Maja 09, 2010, 17:25:24 pm »
Mikes ty przeszedles Alana prawda? Czy moglbys przesluchac ten kawalek i powiedziec czy sa jakies duze lub wazne spoilery? Bardzo chce posluchac bo slyszalem ze kawalek jest bardzo dobry.

The Poet and The Muse



Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #779 dnia: Maja 09, 2010, 17:28:09 pm »
Są spoilery bardzo duże, nie polecam słuchać.

W ogóle świetny pomysł z tym zespołem zawartym w grze, naprawdę dobry klimat daje umieszczenie ich podczas niektórych scen.

Wiadomość scalona: [time]Maj 09, 2010, 17:29:06 pm[/time]
Swoją drogą czekam na OST, jest świetny.

Napiszę zaraz reckę mam ochotę coś skrobnąć

Wiadomość scalona: [time]Maj 09, 2010, 17:46:02 pm[/time]
Spoiler free.

Więc, ogólnie pomijałem każdy gameplay związany z Alanem oglądając tylko wybiórczo trailery i nie żałuję wyboru bo zepsułbym sobie dużo.

Zacznę od minusów żeby potem rozpływać się bez przeszkód.
- Zagadki powinny być trudniejsze, a jak nie trudniejsze to chociaż bardziej zróżnicowane, każda polega na przestawieniu mechanizmu albo odpalenia generatora.
- Levele są rozległe ale mimo wszystko mogłaby być mniej liniowa, chociaż nie wiem czy nie wpłynęloby to negatywnie na klimat i napięcie gry
- Samochody są za wolne :lol: Nie wiem czemu możemy wsiąść do każdego
- Wkurza mnie aktor podkładający głos pod Tomasa
- Nie mamy okazji zwiedzic miasta w dzien i poznac wiekszej ilosci ludzi, zupelnie pobocznie, bardzo szkoda.

I tyle. Reszta zachwyciła mnie zupełnie. O fabule już pisałem, dodam tylko tyle, że dawno nie widziałem tak przemyślanej i spójnej historii. Nie mogę się doczekać aż porządni dostaną swoje kopie, przejdą, i będzie można podyskutować o niej i najlepszych momentach. Atmosfera jaką odczuwa się chodząc w nocy, blisko Ciemności, przy wiejącym wietrze to najlepszy feeling jaki dostałem na konsolach tej generacji.
Jak ktoś narzeka na grafikę niech odpali racę w lesie pośród drzew w otoczeniu 5 typa, wygląda to niesamowicie. Albo przy wózku z hipermarketu, gdzie na ścianie widać dynamicznie zmieniający się cień każdej jednej jego kratki.
Muzyka była rewelacyjna, prócz świetnego orchestrala mamy dużo kawałków licencjonowanych, w okół dwóch toczą się nawet fabularne wątki(i są to momenty absolutnie mocarne, ale nie piszę bo kgoś skusi i zaznaczy spoiler). Kawałek przy koncy gry jest cudowny a w creditsach leci Bowie.
Gra jest trudna, na Normalu miałem problem w trzech miejscach, trzeba ciągle robić uniki i nieźle uważać - pod koniec ginie się od jednego kontaktu z przeciwnikiem. nie mogę się doczekać na Nightmare.
Na początku narzekalem ale pomysl ze zbieraniem stron książki jest swietny, ogólnie reakcje bohaterów na to, co przeczytają są jak dla mnie scenariopisarskim geniuszem. Ale o tym też jak więcej ludzi ją przejdzie.
Podoba mi się podział na odcinki, kazdy konczy sie cliffhangerem na miarę losta, i co ciekawe nie jest to wymuszona efektownosc tylko zabieg bardzo sprytnie poparty scenariuszem, tutaj również ogromny plus dla scenarzystów.
Jeszcze raz - zakończenie. I'm speechless.
B. Fajne acziwy, nie sa na siłe, nie każa robic własciwie nic co nie wchodzi w klimat gry, sa naturalne i wpadają z czasem.
6 godzin na przejscie to pieprzenie, grałem conajmniej 9 a i tak nie znalazłem wszystkiego. Nie znalazłem CZTERDZIESTU termosów a myslałem ze gram bardzo dokładnie(poza rushowaniem pod koniec bo chciałem zobaczyc juz zakonczenie), nie znalazłem kilkunastu tabliczek, ominałem jedno radio i ze trzydziesci stron ksiazki)
Bardzo podoba mi się ze zeby poznac historie do konca trzeba przejsc gre na Nightmare, sporo stron jest dostepne tylko tam)
Postaci są naprawde dobrze napisane, zdecydowanie nie są papierowe, a gra potrafi być naprawdę zabawna(My eye of mordor!!) co jest fajnym rozluźniaczem.
Oceny poniżej 8 to dla mnie jakiś zart i recenzje haburgerów którzy nie doceniają fabuły(ktoś tam pisał że w fabule nie da się wkrecic, I lol'd) i ubolewają nad faktem że w grze nie ma miniguna z lampą halogenową.

Ode mnie 9+ i tytuł najlepszej gry na xboxa trzystasześćdziesiąt. Nie najładniejszej, nie najbardziej rozbudowanej, ale najbardziej wciągającej, dorosłej, przemyślanej I DOPRACOWANEJ. (miałem tylko jednego buga, raz koles zniknał nagle gdy minałem drzwi, bardziej skrypt) Chcę więcej takich.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2010, 17:52:15 pm wysłana przez Mikes »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #780 dnia: Maja 09, 2010, 18:24:35 pm »
Mikes piep*zysz... Iras mowil cos innego :P

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #781 dnia: Maja 09, 2010, 18:26:12 pm »
Mikes, wspominales wczesniej ze chcesz kupic limitke, wiec postaraj sie kupic gdzies na zagranicznych sklepach, lub moze na Allegro ale nie polska wersje, gdyz ta nie bedzie miala tokena na DLC, a nie wiadomo tez czy DLC bedzie dostepne na marketplace. DLC ma sie pojawic na poczatku czerwca i bedzie to dodatkowy epizod "The Signal"

Tu masz wiecej info:

Cytuj
X360A Article

Already announced, the first piece of DLC is called, "The Signal" and if the countdown timer on the content is anything to go by, it should be dropping around June 1st (the countdown currently sits at 27 days).

The description for the first episode states that it "answers many of the questions the end of the game raised," including "what happened to the writer after the dramatic events of Season One?"
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2010, 19:02:00 pm wysłana przez _ReD_ »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #782 dnia: Maja 09, 2010, 18:58:26 pm »
@Mikes - dzięki za tą recenzję, jeszcze bardziej się podjarałem. K*rwa, trzeba kupić Xboxa.
PSN ID: WojtqGO

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #783 dnia: Maja 09, 2010, 18:59:33 pm »
Wedlug tego co jest na Bright Falls kolejny epizod (4) pojawi sie 11 maja. Epizody 5 i 6 maja pojawic sie tego samego dnia, czyli 17 maja.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2010, 19:02:21 pm wysłana przez _ReD_ »

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #784 dnia: Maja 09, 2010, 19:06:35 pm »
Są spoilery bardzo duże, nie polecam słuchać.

W ogóle świetny pomysł z tym zespołem zawartym w grze, naprawdę dobry klimat daje umieszczenie ich podczas niektórych scen.

Wiadomość scalona: [time]Maj 09, 2010, 17:29:06 pm[/time]
Swoją drogą czekam na OST, jest świetny.

Napiszę zaraz reckę mam ochotę coś skrobnąć

Wiadomość scalona: [time]Maj 09, 2010, 17:46:02 pm[/time]
Spoiler free.

Więc, ogólnie pomijałem każdy gameplay związany z Alanem oglądając tylko wybiórczo trailery i nie żałuję wyboru bo zepsułbym sobie dużo.

Zacznę od minusów żeby potem rozpływać się bez przeszkód.
- Zagadki powinny być trudniejsze, a jak nie trudniejsze to chociaż bardziej zróżnicowane, każda polega na przestawieniu mechanizmu albo odpalenia generatora.
- Levele są rozległe ale mimo wszystko mogłaby być mniej liniowa, chociaż nie wiem czy nie wpłynęloby to negatywnie na klimat i napięcie gry
- Samochody są za wolne :lol: Nie wiem czemu możemy wsiąść do każdego
- Wkurza mnie aktor podkładający głos pod Tomasa
- Nie mamy okazji zwiedzic miasta w dzien i poznac wiekszej ilosci ludzi, zupelnie pobocznie, bardzo szkoda.

I tyle. Reszta zachwyciła mnie zupełnie. O fabule już pisałem, dodam tylko tyle, że dawno nie widziałem tak przemyślanej i spójnej historii. Nie mogę się doczekać aż porządni dostaną swoje kopie, przejdą, i będzie można podyskutować o niej i najlepszych momentach. Atmosfera jaką odczuwa się chodząc w nocy, blisko Ciemności, przy wiejącym wietrze to najlepszy feeling jaki dostałem na konsolach tej generacji.
Jak ktoś narzeka na grafikę niech odpali racę w lesie pośród drzew w otoczeniu 5 typa, wygląda to niesamowicie. Albo przy wózku z hipermarketu, gdzie na ścianie widać dynamicznie zmieniający się cień każdej jednej jego kratki.
Muzyka była rewelacyjna, prócz świetnego orchestrala mamy dużo kawałków licencjonowanych, w okół dwóch toczą się nawet fabularne wątki(i są to momenty absolutnie mocarne, ale nie piszę bo kgoś skusi i zaznaczy spoiler). Kawałek przy koncy gry jest cudowny a w creditsach leci Bowie.
Gra jest trudna, na Normalu miałem problem w trzech miejscach, trzeba ciągle robić uniki i nieźle uważać - pod koniec ginie się od jednego kontaktu z przeciwnikiem. nie mogę się doczekać na Nightmare.
Na początku narzekalem ale pomysl ze zbieraniem stron książki jest swietny, ogólnie reakcje bohaterów na to, co przeczytają są jak dla mnie scenariopisarskim geniuszem. Ale o tym też jak więcej ludzi ją przejdzie.
Podoba mi się podział na odcinki, kazdy konczy sie cliffhangerem na miarę losta, i co ciekawe nie jest to wymuszona efektownosc tylko zabieg bardzo sprytnie poparty scenariuszem, tutaj również ogromny plus dla scenarzystów.
Jeszcze raz - zakończenie. I'm speechless.
B. Fajne acziwy, nie sa na siłe, nie każa robic własciwie nic co nie wchodzi w klimat gry, sa naturalne i wpadają z czasem.
6 godzin na przejscie to pieprzenie, grałem conajmniej 9 a i tak nie znalazłem wszystkiego. Nie znalazłem CZTERDZIESTU termosów a myslałem ze gram bardzo dokładnie(poza rushowaniem pod koniec bo chciałem zobaczyc juz zakonczenie), nie znalazłem kilkunastu tabliczek, ominałem jedno radio i ze trzydziesci stron ksiazki)
Bardzo podoba mi się ze zeby poznac historie do konca trzeba przejsc gre na Nightmare, sporo stron jest dostepne tylko tam)
Postaci są naprawde dobrze napisane, zdecydowanie nie są papierowe, a gra potrafi być naprawdę zabawna(My eye of mordor!!) co jest fajnym rozluźniaczem.
Oceny poniżej 8 to dla mnie jakiś zart i recenzje haburgerów którzy nie doceniają fabuły(ktoś tam pisał że w fabule nie da się wkrecic, I lol'd) i ubolewają nad faktem że w grze nie ma miniguna z lampą halogenową.

Ode mnie 9+ i tytuł najlepszej gry na xboxa trzystasześćdziesiąt. Nie najładniejszej, nie najbardziej rozbudowanej, ale najbardziej wciągającej, dorosłej, przemyślanej I DOPRACOWANEJ. (miałem tylko jednego buga, raz koles zniknał nagle gdy minałem drzwi, bardziej skrypt) Chcę więcej takich.

super opinio-recenzja :)
Wczoraj byłem obadać AW (niecały pierwszy odcinek). Gra mnie zmiażdżyła, zaczynając od rewelacyjnego klimatu, świetnie zapowiadającej się fabuły kończąc na miażdżącej oprawie AV. To jest to na co czekałem (fan Lost i Res Evil)  :D
Jedynie co mnie raziło w oczy to skopana mimika twarzy. Zobaczymy jak full.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #785 dnia: Maja 09, 2010, 19:10:05 pm »
Na Amazonie jest jeszcze jedna ksiazka poswiecona Alanowi, Alan Wake Illuminated, jest to Making of / Art book i bedzie dostepna w dniu premiery gry. Jak juz bede mial to powiem czy warto wydac kasiore :)


http://www.amazon.com/Alan-Wake-Illuminated-David-Hodgson/dp/0307470148/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1273305450&sr=1-4





Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #786 dnia: Maja 09, 2010, 19:37:28 pm »
Bardzo podoba mi się ze zeby poznac historie do konca trzeba przejsc gre na Nightmare, sporo stron jest dostepne tylko tam

Podobna sytuacja była w Max Payne 2 - dopiero po przejściu gry na poziomie trudności "Dead on Arrival" gracz dostawał prawdziwe* zakończenie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

*z informacji o MP3 wynika jednak, że Rockstar poszło w stronę zakończenia, które jest dostępne na niższych poziomach trudności.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #787 dnia: Maja 09, 2010, 19:39:09 pm »
@Mikes - bardzo dobra i rzeczowo napisana recka :)

Co do tego epizodu "The Signal", to mam nadzieję, że wyjdzie w miarę szybko i nie będzie przegięcia z ceną.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #788 dnia: Maja 09, 2010, 19:57:18 pm »
Jak juz mowilem w polskiej wersji tokena na dlc nie ma, w kazdej innej wersji jest i tym samym dodatek jest darmowy, znaczy sie w cenie gry.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #789 dnia: Maja 09, 2010, 20:39:51 pm »
Na Amazonie jest jeszcze jedna ksiazka poswiecona Alanowi, Alan Wake Illuminated, jest to Making of / Art book i bedzie dostepna w dniu premiery gry. Jak juz bede mial to powiem czy warto wydac kasiore :)

Wtedy to już pewnie będzie za późno  ;) .
Takie rzeczy szybko schodzą.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #790 dnia: Maja 09, 2010, 21:16:17 pm »
ogolnie jakie ksiazki mają być?

Files of Alan Wake - opis fabuły
Alan Wake - wydarzenia z gry w formie ksiazki(czy to jedna i ta sama?)
Art book

No ciekawy jestem the signal, wlasnie wyjasnienie zakonczenia przydaloby sie najbardziej.

Zaczałem grac na Nightmare, obchodząc niemal kazdy kąt, znalazłem chyba z 6 termosow których wczesniej nie widziałem, patrze na kazda scene pare minut i... wciaz nie znalazlem jednej strony. god damnit mogli by juz wydac jakies faq.


Wiadomość scalona: Maja 09, 2010, 21:17:04 pm
+ spisuje sobie na kartce wszystkie ciekawe motywy, rzeczy które wymagają omówienia lub dyskusji, wkleje jak klka osób przejdzie ;)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #791 dnia: Maja 10, 2010, 02:17:37 am »
Standardowo juz nie moglo sie obejsc bez klipu, oto co udalo mi sie zmajstrowac, mam nadzieje ze sie podoba :)

Alan Wake - Requiem for a Dream

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #792 dnia: Maja 10, 2010, 03:50:30 am »
Nie mam w zwyczaju ogladac materialow z gier ale to co zapodales Redzik to masakra, totalna miazga, niewiem co pewien osobnik pali, ze pisze takie bzdury na temat tej gierki ale nie dzwoncie do jego dilera ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 06:44:50 am wysłana przez michalc »

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #793 dnia: Maja 10, 2010, 05:49:52 am »
Zajebisty klip, zbieram kasę i kupuję Alana  8)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #794 dnia: Maja 10, 2010, 12:29:23 pm »
Właśnie z muzyką z Requiem kojarzą mi sie niektóre orchestrale z gry. Fajne fajne red

Wiadomość scalona: [time]Maj 10, 2010, 12:30:42 pm[/time]
demyt ile to ma spoilerów, ogolnie to są materiały sprzed premiery nie? Again sie ciesze ze nie ogladałem nic

Wiadomość scalona: Maja 10, 2010, 12:32:50 pm
bez kitu 1/3 gry lol

red powinienes wrzucac na vimeo, zdecydowanie bardziej ambitny portal niz youtube
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 12:32:50 pm wysłana przez Mikes »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #795 dnia: Maja 10, 2010, 12:54:33 pm »
Vimeo to zdecydowanie bardziej ambitny portal - zbyt ambitny na filmiki z gierek, co zresztą jest wyszczególnione w warunkach korzystania z serwisu.

Nie mam w zwyczaju ogladac materialow z gier ale to co zapodales Redzik to masakra, totalna miazga, niewiem co pewien osobnik pali, ze pisze takie bzdury na temat tej gierki ale nie dzwoncie do jego dilera ;)

Pewien osobnik nic nie pali. Pewien osobnik ogląda materiały z gry, a nie renderowane cholera wie na czym zajawki.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #796 dnia: Maja 10, 2010, 13:16:13 pm »
Filmiki z gierek - nie, montaze - jak najbardziej

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #797 dnia: Maja 10, 2010, 13:20:08 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #798 dnia: Maja 10, 2010, 13:34:26 pm »
Cytuj
Content restrictions

No gameplay videos, "fan vids", sexually explicit videos, or music videos, movies, TV, and trailers that you found on the web.

    * No captures of video games or gameplay, regardless if it is edited or not. Machinima with a story is allowed, provided the story is more than "guys doing exactly what the game was made for (eg skateboarding or shooting people)". Machinima videos must be properly labeled as such in the video description to avoid accidental deletion.

Zlepek wycinków z trailerów raczej się nie łapie. Zresztą Mielowi też się swego czasu wydawało, że NEO GO będzie urzędować na vimeo, a skończyli na youtube.

PS: Widziałem akcję na
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Obyło się bez srania cegłami.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #799 dnia: Maja 10, 2010, 13:45:56 pm »
music videos akurat jest tam pełno i niektóre sa zajebiste, zarowno oficjalne i nie, więc nie rozumiem tego punktu