Autor Wątek: Nastepca GBA  (Przeczytany 15505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nastepca GBA
« dnia: Listopada 05, 2003, 13:18:26 pm »
Chwilka na pofantazjowanie. Jakiego chcialibyscie zobaczyc nastepce GBA? Czysty sprzet tylko do grania, czy raczej hybryde pokroju N-Gage. Znajac Nintendo, pewnie mozemy spodziewac sie pierwszego, ale czy nie byloby fajnie zeby GBA mial jakies dodatkowe funkcje?

Splender

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-11-2003
  • Wiadomości: 184
  • Reputacja: 0
  • shiny
Nastepca GBA
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2003, 19:19:45 pm »
Następca GBA powinien być po prostu następcą GBA czyli tylko i wyłącznie świetną maszynką nastawioną jedynie na granie... Zresztą bajerowanie konsol nie jest w stylu Nintendo i myślę, że większość fanów nie byłaby zadowolona widząc zamiast konsolki siakiś konsolofon czy inne cholerstwo...
"Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?" - Obi-Wan Kenobi

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nastepca GBA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 10, 2003, 16:47:07 pm »
Ja tez jestem za tym, abo GB pozostal konsolka sama w sobie, jednak chyba nie w tym kierunku to wszystko podaza. W ostatnim wywiadzie ktos z NOA stwierdzil, ze nastepca GBA bedzie mial mozliwosc odtwarzania filmow. Jednak patrzac na to z drugiej strony, jezeli cena nie bedzie wygorowana, to czemu nie:)

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 10, 2003, 18:46:59 pm »
Myślę ze dodanie odtwarzania MP3 nic by nie zaszkodziło, dodatkowo standardowo wbudowany adapter Bluetooth do grania bez kabelków z kumplami a powinno byc git, tylko żeby cena nie przekraczała ceny średniego Malucha ;)

Cronoz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-11-2003
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 12, 2003, 19:04:18 pm »
Ja wysilę się na dłuższe dywygacje. Następca GBA powinien:
Być zbliżony wyglądem do normalnego GBA- wygodnie jest mieć dłonie rozstawine po obydwu stronach konsolki. Przyciski dałbym: A, B, X, Y, spusty dwa L i R (z Z rezugnujęmy bo konsolka byłaby za gruba), zwykły krzyżak, start i select. Oczywiście jakoś pięknie zgrane. Plus dodałbym jakoś bajerancko pod ekranikiem suwak do nasilenia podświetlenia (jeszcze on-off, wyjście do słuchawek, i jeden konkretny port do łączenia z innym nextGBA i nextGCN). Uff... Ekranik oczywiście poziomy, no bo jaki inny? Chyba Nintendo nie jest głupie, żeby robić pionowy (ale żem podświadomie Nokię wyzwał, a macie!). Moc nextGBA to ja się nie znam, ale będzie około PSX, a może jak N64, bo w moc GCN nie wierzę ;). Nośniki gier i oprogramowania (super by było kupić offica na GBA i klawiaturę podpiąć ;) ), na płytkach wsuwanych do tyłu ubudowy (bez demontażu całej konsolki!). To tyle, założę się iż w 50% będzie tak jak napisałem... Debeściak ze mnie :P

PS. Wcale nie mam przecieków u Nintendo  :lol:
Duuużo fotek mam. Tylko problem kilku znaleźć nie mogę... Kuna to jest dopiero wyzwanie (może trzeba robić zdjęcia kwaitom? Idziem sprawdzić :). Swoją drogą okno też muszę otworzyć, bo zaczyna śmierdzieć (3 tydgonie bez mycia się- wow!)

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2003, 15:18:51 pm »
Ma mieć coś czego będzie brakować PSP...

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nastepca GBA
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 23, 2003, 20:40:31 pm »
Ostatnio pojawila sie fotka (nie byla prawdziwa, ale nie w tym rzecz), na ktorej widniala konsola ze slotem na gry z GBA i czytnikiem plyt do GC. Myslicie, ze takie kombo by sie przyjelo?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Nastepca GBA
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 23, 2003, 21:32:08 pm »
Cytat: "Cronoz"
Ja wysilę się na dłuższe dywygacje. Następca GBA powinien:
Być zbliżony wyglądem do normalnego GBA- wygodnie jest mieć dłonie rozstawine po obydwu stronach konsolki. Przyciski dałbym: A, B, X, Y, spusty dwa L i R (z Z rezugnujęmy bo konsolka byłaby za gruba), zwykły krzyżak, start i select. Oczywiście jakoś pięknie zgrane. Plus dodałbym jakoś bajerancko pod ekranikiem suwak do nasilenia podświetlenia (jeszcze on-off, wyjście do słuchawek, i jeden konkretny port do łączenia z innym nextGBA i nextGCN). Uff... Ekranik oczywiście poziomy, no bo jaki inny? Chyba Nintendo nie jest głupie, żeby robić pionowy (ale żem podświadomie Nokię wyzwał, a macie!). Moc nextGBA to ja się nie znam, ale będzie około PSX, a może jak N64, bo w moc GCN nie wierzę ;). Nośniki gier i oprogramowania (super by było kupić offica na GBA i klawiaturę podpiąć ;) ), na płytkach wsuwanych do tyłu ubudowy (bez demontażu całej konsolki!). To tyle, założę się iż w 50% będzie tak jak napisałem... Debeściak ze mnie :P

PS. Wcale nie mam przecieków u Nintendo  :lol:

Cronoz- zgadzam się z Tobą w 90%- te 10% to office i klawiatura- kiepski pomysł. Reszta bez zarzutu ;)
Wyjdz na rynek krakowski bez ciuchów (zeby zwrocic na siebie wieksza uwage) i wywrzaskuj ile sił w gardle Twoją koncepcje nt. nastepcy GBA. Moze akurat Shigeru będzie sie tamtędy przechadzał i wywierając na nim wrazenie zostaniesz wessany do firmy?  :lol:

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nastepca GBA
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2004, 21:55:17 pm »
Nastepca Gba. Boję sie o niego. Że zostanie zdetronizowany. Przez Psp lub inne cholerstwo. Tak jak N64. Ale bądźmy dobrej mysli.

Do rzeczy. sorry Cronoz, ale wg mnie programy i klawiatura - to raczej by wypaczyło charakter konsolki. Od tego są palmtopy. Wg mnie najlepszymi dodatkami byłyby filmy, mp3 oraz mozliwośc łączenia z internetem w jakis uproszczony sposób, ale to dosyc śliski temat. Może tak samo wypaczyć konsolkę. Ale Shigeru i tak wymysli coś, że nam szczęjki trzeba będzie przykręcać. :D

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 18, 2004, 13:31:45 pm »
Następca gba z wygladu powinien go przypominać, nie powinien mieć żadnych bajeór typu mp3, itd. Powinien mieć przynajmniej 2 wejścia na kartridże. I mógłby mieć standartowo coś w stylu pogoshell'a.


 A tak poza tematem jestem tu nowy i cześć wszystkim.

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 18, 2004, 13:40:34 pm »
Cześć Szaluk. Powiedz mi proszę czemu uważasz, że powinny być dwa wejścia na carty. Zaintrygowało mnie :shock:

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 18, 2004, 14:04:38 pm »
Powinny być dwa wejścia, bo zdeka męczące jest wymienianie kartridży, a pozatym, jak np. się gdzieś jedzie to trudniej jest zgubić karta w gameboy'u niż samego karta.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nastepca GBA
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 18, 2004, 14:10:31 pm »
Cytat: "szaluk"
Powinny być dwa wejścia, bo zdeka męczące jest wymienianie kartridży, a pozatym, jak np. się gdzieś jedzie to trudniej jest zgubić karta w gameboy'u niż samego karta.


A przewidziales, ze nowy GBA moze byc na plytki? I co wtedy zmieniarke :)? Poza tym dwa sloty podniosly by cene urzadzenia i zwiekszyly jego gabaryty.

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 18, 2004, 15:34:51 pm »
Następny gb raczej będzie na kartridże, gdyby był na płytki albo coś innego to nie będą chodzić gry ze starszych gameboy'ów, a nintendo na tym straci.

Jin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 19, 2004, 18:25:44 pm »
ja nie  rozumiem czemu konsolka nie moze byc z otwarzaczem mp3, filmow czy nawet telefonem. czy to cos zlego? bo nokii sie nie udalo nie oznacz ze trzeba blokowac postep. czy wolelibyscie jakby na ps2 nie mozna bylo ogladac filmow albo laczyc sie z netem? postep to nic zlego chlopaki

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 19, 2004, 19:34:09 pm »
Może być, ale jako dodatek, żeby mozna było dokupić np. ten odtwarzacz mp3, bo im więcej bajerów tym większe koszta.

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nastepca GBA
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 23, 2004, 10:20:39 am »
Ale nie może to być goła konsola. Popatrz na PSP. Jakieś bajery, filmy i inne pierdoły. Następca Gba nie może zostać w tym aspekcie z tyłu, bo po prostu ludzie będą woleli Psp z lepszymi możliwościami. Kartridże na pewno znikną. Gamecube też nie jest kompatybilny wstecz i nikt się nie bulwersuje. Jeśli nie będzie dodatków nowego Gba kupią tylko fani, tacy jak ja :D

harad

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-01-2004
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 29, 2004, 09:12:04 am »
nintendo robi zabawki dla dzieci, żaden golden sun, ffta i inne gry tego nie zmienią. Jednak prawda jest też taka, że mężczyźni lubią duże zabawki  :D
GameBoy: Advance jest nieporadną konsolką, której siłą napędową jest wyłącznie Nintendo i licencjonowane gry.
Jeżeli chodzi o następce Gameboya, będzie miał on dualny ekran (w necie pojawiła się opinia kogoś z N). Co to znaczy? Prawdziwy obraz przestrzenny.
Dla mnie ważniejsze niż same gry są dodatkowe aplikacje, np. emulatory. Taki gp32 bez tego już dawno by nie istniał  :)

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nastepca GBA
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 05, 2004, 17:25:37 pm »
Ale to co napisałeś to Nintendo Ds, a następca GbA to  to co innego.
A poza tym nie zgadzam się z twoja opinią o Gba. To wspaniała konsolka, posiada nnóstwo wspaniałych gier a pojawienie się Sp świadczy o tym, że Niny myśli tez o dorosłych.

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 05, 2004, 19:19:06 pm »
Postaram się dzisiaj narysować jak wyobrażałbym sobie następce GBA. Jak tylko mój skaner wróci to zeskanuję i zobaczycie:)

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 17, 2004, 15:40:18 pm »
Piki co z tym twoim rysunkiem ?

Geba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-02-2004
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 24, 2004, 22:04:24 pm »
Hmm..nic tu nie pisałem? Dziwne ;)
Następca Gameboy`a powinien być na pewno kosnolką jedynie do gier. Żeby miał grafiką zbliżoną do tej z NGC, (marzenia ;)), gry na pewno będą świetne, polegam na Ninny. Może mieć również jakąś lupę wbudowaną bezpośrednio do przybliżenia danego obrazu ;) Chyba nie jestem zbytnio wymagający? :P

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 25, 2004, 00:47:11 am »
Wiecie co wam powiem? Ja nie chcę gier 3D na kieszonsolkach! No kurna dla mnie taki GBA czy GBC zawsze kojarzyl sie z grami 2D lub 'pseudo 3D' i uwazam ze tak powinno zostac. 2D ma być i juz!

SnejK

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-05-2004
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 04, 2004, 01:06:34 am »
Hmm... Wg mnie następca GBA powinien mieć odtwarzanie mp3 i filmów i inne bajery. Nintendo chyba nawet zrobi podłączenie do kompa przez kabel USB, tym sposobem i gry z netu trafiły by na konsolke... chociaż nie było by to za dobre rozwiązanie dla producentów gier. Nintendo jeszcze nigdy nie zawiodło i raczej nie zawiedzie więc wieżymy w N!

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 04, 2004, 12:36:36 pm »
No odtwarzanie filmów jest raczej pewne, bo N (razem z Majesco) samo robi takie coś dla GBA, więc w GBA2 będzie tym bardziej. Wprawdzie wyjdą na to na arzie ejdynie siakieś kreskówki, ale to uż i tak krok w dobrym kierunku....

SnejK

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-05-2004
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 04, 2004, 14:51:45 pm »
szczurek: a co do 3d to nikt ci nie każe kupywać gierek 3d:] Chodzi o to że 3d zawsze lepiej wygląda. Niekiedy nawet RPGom to pasuje (ff7 nie jest w pełni ale potruszku).

admin Świata Nintendo

  • Gość
Nastepca GBA
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 19, 2004, 13:45:11 pm »
Nintendo oficjalnie potwierdziło pracę na GBA 2! Szczegóły tutaj. Co o tym sądzicie?

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 16, 2004, 17:39:00 pm »
tsssss GBA2 jasne. W ogole to jakmozna nie lubic grafiki 3D, no chyba ze wyglada jak na DS'ie, na PSP i jego szerokim ekranie wyglada to wprost doskonale.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

joshimitsu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-12-2004
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 17, 2004, 12:08:00 pm »
Dodatkowe funkcje?? Hm... Lets think. Może by tak telewizja z całego świata, szybki internet, komunikacja z graczami z całego świata, touch screen ( jak przy Nintendo DS ), coś na wzór N-Gage Arena, radio z całego świata i co by tu jeszcze??? Hm, może by tak gry rodem z ówczesnych next-gen, ta sama grafa, dźwięk itp.

PS. Jak to fajnie sobie czasem pofantazjować.... :D

Bo jak nie to naślę na Was swojego kota. Już on się Wami zajmie!!!;PPPPP

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Nastepca GBA
« Odpowiedź #29 dnia: Września 24, 2005, 16:22:23 pm »
myślę zę nintendo projektując następce GBA zaserwuje nam jakieś rewolucyjne rozwiązanie.Nie ekran dotykowy tylko coś równie fajnego.

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Nastepca GBA
« Odpowiedź #30 dnia: Września 24, 2005, 16:49:20 pm »
To jest temat o następcy GBA, nie DS'a. Nie wiem czy wiesz, ale DS NIE jest następcą GBA.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Nastepca GBA
« Odpowiedź #31 dnia: Września 24, 2005, 17:20:55 pm »
Sory bład w pisaniu.Już przeprawiam. :oops:

dziulinho

  • Gość
Nastepca GBA
« Odpowiedź #32 dnia: Września 24, 2005, 18:16:41 pm »
Hmmmm. w Sumie Moglo by miec, jakis odtwarzacz mp4, Wap, Moglby rowniez byc telefonem. Wazne Zeby bylo tyle dobrych gier co na GBA, a Nintendo sie o to postara!

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Nastepca GBA
« Odpowiedź #33 dnia: Września 24, 2005, 19:03:17 pm »
Najlepiej jak by miało wszystko czego dusza zapragnie.

dziulinho

  • Gość
Nastepca GBA
« Odpowiedź #34 dnia: Września 24, 2005, 19:14:33 pm »
i zeby robil Kawe, Pizze, zeby dupy za ciebie wyrywal :D........................

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Nastepca GBA
« Odpowiedź #35 dnia: Września 24, 2005, 19:49:22 pm »
PS3 już to potrafi i wtedy Sony by naskoczyło na Nintendo że zrzyna od nich pomysł.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Nastepca GBA
« Odpowiedź #36 dnia: Września 24, 2005, 20:01:41 pm »
Cytat: "CassSept"
PS3 już to potrafi i wtedy Sony by naskoczyło na Nintendo że zrzyna od nich pomysł.


niech se skaczą na co chcą ,i tak skorzystają na to tym gracze.