Autor Wątek: Linux dla PS3  (Przeczytany 30201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomiasz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-03-2007
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
  • PS3 Fanboy
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 19, 2007, 21:17:26 pm »
... i nie dziala na nim 90% programow z windowsa a ich odpowiedniki na linuxie to tylko marna podroba ^^



PSN: Tomi1337    Dodawac mnie !!! :)

shaughnessy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-11-2005
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 20, 2007, 13:38:40 pm »
to nie ulega wątpliwości np Gnome commander jest słabiutką namiastką totala commandera no ale cóż... jak wszedzie są zalety i wady Tomiasz, co z konsolą? wymienili
ubuntu user # 13431

tomiasz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-03-2007
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
  • PS3 Fanboy
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 20, 2007, 16:09:47 pm »
nie róbmy offtopa w dziale o linuxie :P napisalem o tym juz w odpowiednim temacie. a co do linuxa to ja juz bym wolal siedziec na DOSie :P powaznie ^^  nie znosze tego systemu :p   po co sobie utrudniac zycie :P uczyc sie jakichs komend itp    windows nie jest idealny ale jest prosty i za to go lubie :P   jakby w linuxie byla mozliwosc otwierania aplikacji napisanych pod windows ( nie przez jakis badziewny symulator ) to czemu nie... komendy niby nic trudnego ale kur** do tego trzeba szukac oddzielnych programow ktore maja okrojone mozliwosci :P ewentualnie napisac samemu lepszy program ^^   juz nawet nie mowie o grach ktore nie pojda na linuxie bez odpowiednich patchy -,-




PSN: Tomi1337    Dodawac mnie !!! :)

shaughnessy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-11-2005
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 20, 2007, 20:05:44 pm »
powiem tak Myślałem podobnie i dziwiłem sie co ludzie w tym linuxie widzą Od początku nowego roku czytałem sporo na temat linuxa by sie przekonać ile on warty a jakiś miesiąc temu zainstalowałem..... i od miesiąca nie włączyłem windowsa mimo iż z kompa kożystam codziennie.
ubuntu user # 13431

Sky Ace

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 28-03-2007
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 21, 2007, 09:32:26 am »
Bo jeśli się nie gra na kompie, ewentualnie nie robi nic z grafiką, to spoko można działać. Ja tam od paru lat Windowsa odpalam sporadycznie raz na 2 miesiące, w pracy w ogóle i jakoś żyję. :)

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 22, 2007, 15:48:02 pm »

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 22, 2007, 16:02:25 pm »
Teksty tomiasza zniechęcily mnie trochę do instalacji linuxa, ale postanowilem dzisiaj spróbować.
Mimo, że jest to moje pierwsze zetknięcie z linuxem instalacja przebiegła bezproblemowo, system działa całkiem nieźle, wygląd przyjemny dla oka (42 calowy TV). Nie działa jednak karta bezprzewodowa i połączyć się z netem trzeba kablem ethernet. Problemy pojawiły się przy pierwszej próbie instalacji programów i tu faktycznie można się załamać, ale po 5 min na google znalazłem taki poradnik:
http://tictech2.blogspot.com/2007/01/installing-vlc-on-ps3-running-yellowdog.html
Jest tam opisane jak zainstalować Yum Extendera, coś jak automatyczny instalator programów. Wystarczy podać nazwę programu jaki chcemy zainstalować a sam je znajdzie w internecie, zrobi listę plików do ściągnięcia, ściągnie i zainstaluje!! Wystarczy kilka kliknięć, żadnych komend.
Programy jakie instalowałem to:
video - VLC Player, MPlayer
audio - XMMS, Amarok (z tym są problemy)
komunikator - Kadu
Można więc oglądać filmy (divxy chodzą bez problemów), słuchać muzyki, jest OpenOffice, Firefox, Thunderbird, klient GG - wszystko po polsku. Nie udało mi się zainstalować kodeka x264 mimo, że jest dostępny.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 22, 2007, 16:22:11 pm »
Alleluja! Yellow Dog jak Yellow Dog, ale Ubuntu na prawdę jest już bardzo przystępnym systemem  :-)

tomiasz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-03-2007
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
  • PS3 Fanboy
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 22, 2007, 19:57:51 pm »
Teksty tomiasza zniechęcily mnie trochę do instalacji linuxa, ale postanowilem dzisiaj spróbować.
Mimo, że jest to moje pierwsze zetknięcie z linuxem instalacja przebiegła bezproblemowo, system działa całkiem nieźle, wygląd przyjemny dla oka (42 calowy TV). Nie działa jednak karta bezprzewodowa i połączyć się z netem trzeba kablem ethernet. Problemy pojawiły się przy pierwszej próbie instalacji programów i tu faktycznie można się załamać, ale po 5 min na google znalazłem taki poradnik:
http://tictech2.blogspot.com/2007/01/installing-vlc-on-ps3-running-yellowdog.html
Jest tam opisane jak zainstalować Yum Extendera, coś jak automatyczny instalator programów. Wystarczy podać nazwę programu jaki chcemy zainstalować a sam je znajdzie w internecie, zrobi listę plików do ściągnięcia, ściągnie i zainstaluje!! Wystarczy kilka kliknięć, żadnych komend.
Programy jakie instalowałem to:
video - VLC Player, MPlayer
audio - XMMS, Amarok (z tym są problemy)
komunikator - Kadu
Można więc oglądać filmy (divxy chodzą bez problemów), słuchać muzyki, jest OpenOffice, Firefox, Thunderbird, klient GG - wszystko po polsku. Nie udało mi się zainstalować kodeka x264 mimo, że jest dostępny.


no to linux dostanie u mnie kolejna szanse z tego co widze ;P   jak szukalem poradnikow instalacji to byly na 3 strony jakichs komend i powiedzialem ze mam to w dupie i tyle no :P   a takie cos mi sie podoba :> ( tylko szkoda troche lasera naszego bluraya - jest jeszcze kabel HDMI-DVI )



PSN: Tomi1337    Dodawac mnie !!! :)

shaughnessy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-11-2005
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 22, 2007, 21:05:27 pm »
No to nietylko na moim laptopie bede miał ubuntu hehehe....
ubuntu user # 13431

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 22, 2007, 22:26:28 pm »
Mam pytanko czy ten linux ubuntu będzie tak wyglądał  :lol:



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2007, 22:27:59 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Mato Anomalies, Octopath Traveler II, Crow Country

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 23, 2007, 00:03:07 am »
Jak sobie XGL zainstalujesz to jasne  :)


(Inna sprawa, czy PS3 to pociągnie  :lol: )

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 23, 2007, 12:34:58 pm »
Jedyny sposób na przekonanie się to zainstalowanie są chętni ????   :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2007, 12:37:41 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Mato Anomalies, Octopath Traveler II, Crow Country

tomiasz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-03-2007
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
  • PS3 Fanboy
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 23, 2007, 17:58:36 pm »
Jak sobie XGL zainstalujesz to jasne  :)


(Inna sprawa, czy PS3 to pociągnie  :lol: )

juz bardziej ps3 to pociagnie niz sredniej klasy komp :P mi sie podoba !!



PSN: Tomi1337    Dodawac mnie !!! :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 23, 2007, 18:10:13 pm »
Nie... Jeśli PS3 ma dla Linuxa ograniczoną akcelerację 3D, to nie pociągnie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 23, 2007, 18:13:32 pm »
Cytuj
Jeśli PS3 ma dla Linuxa ograniczoną akcelerację 3D, to nie pociągnie.
A pamięć RAM ma coś z tym wspólnego? Na kompie takie bajerki wymagają od cholery RAM-u...

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 27, 2007, 14:36:04 pm »
Kto mi to wyjaśni... instalowałem już linux kilkukrotnie i za każdym razem mam ten sam problem... po którymś tam włączeniu linuxa pojawia mi sie czarny ekran... muszę potem przytrzymać 10sekund przycisk "power" a potem przy starcie 5 sek. aby przywrócić jakikolwiek obraz...
O co chodzi?! Mój monitor obsługuje HDCP...

warebel

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-05-2007
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 30, 2007, 11:25:24 am »
witam, jest jakis linux na PS3, ktory ma sterowniki do karty WiFi konsolki? tak zeby to wszystko smigalo bez zadnych kabli.

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 31, 2007, 09:16:53 am »
Yellowdog 5.0.1 - ma sterowniki wifi i wszystko śmiga bez żadnych kabli :)

warebel

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-05-2007
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 31, 2007, 15:29:02 pm »
dziex, to chyba wlasnie to sciagnalem :) 3.5GB, ladny system :D

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 02, 2007, 14:31:28 pm »
Chcialbym podzielic sie z wami moja opinia na temat Linux Yelow Dog. To pierwszy Linux z ktorym zetknolem sie bezposrednio, kilkukrotnie juz go instalowalem a mam z nim kontakt juz grubo ponad miesiac.
Na poczatek, zeby nie bylo wotpliwosci:ta edycja Linuxa(innych nie mialem)to totalna PORAZKA i ROZCZAROWANIE.
Czemu? Juz tlumacze, otoz ten YDL jest wyjatkowy i niepowtarzalny;) O co chodzi? Wyobrazcie sobie ze on za kazdym razem jak sie instaluje, insatluje inne elementy! hahaha bez jaj! ostatnio nie zainstalowal mi sie interfej KDE! niezle co. A w trakcie instalacji znikno plik odpowiedzialny za przeleczenie sie na system SONY. poprostu wyparowal!
Szczerze... dla mnie to tak beznadziejny system ze rece opadaja... ja rozumiem ze nie jestem informatykiem ale... panowie i panie. to jest system operacyjny w zalozeniu dla mas a jak mi za kazdym razem instaluja sie inne elementy a ponadto wyskakuje blad ze nie moge sciagnac brakujacych pakietow... to linux na Ps3 na razie to sciema! System dal paranoikow:)
A co powiecie na to... odkrylem ze jesli nie wyjde z systemu tylko wylacze pawer w konsoli lub nie bedzie produ to... linux juz nigdy wiecej mi sie nie odpali.... hahahahaha ci kolesie co zrobili YDL sa beznadziejni...

Co chcialem przekazac... zanim zainstalujecie YDL wiedzcie ze to system pelen bledow, wcale nie zoptymalizowany pod Ps3 a jedynie dobrz rozreklamowany w srodowisku. Takie jest moja subiektywna opinia-laika jesli chodzi o system operacyjny Linux. Czesc:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2007, 14:42:15 pm wysłana przez Maximmus80 »

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 02, 2007, 15:12:10 pm »
Co do blendow musze się po części zgodzić ale miejmy nadzieje ze wyjdą nowe lepsze części YDL.
Pozdrawiam.



KRATOS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-06-2007
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • www.ps3crew.ugu.pl
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 19, 2007, 10:42:18 am »
co jakis czas do Linuxa wychodza patche ktore predzej czy puzniej poprawia te bledy.
WWW.PS3CREW.UGU.PL

tasiol88

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-11-2006
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 29, 2007, 00:20:22 am »
A mnie interesuje sprawa, czy da sie zainstalowac ydl na zwyklym telewizorze sd. Czytalem rozne artykuly, raz pisza ze musi byc HDMI, raz ze przynajmniej 720p. Pogubilem sie juz zupelnie. A chcialbym sprobowac z tym Linuxem.

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 29, 2007, 10:43:08 am »
Nie wiem jak YDL ale na Ubuntu kboot nie ma ustawionej żadnej rozdzielczości i standardowo bootuje się w 576x384, czyli zdaje się w NTSC okrojonym o overscan (czarne ramki naokoło).

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 857
  • Reputacja: 82
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 29, 2007, 10:44:18 am »
A mnie interesuje sprawa, czy da sie zainstalowac ydl na zwyklym telewizorze sd. Czytalem rozne artykuly, raz pisza ze musi byc HDMI, raz ze przynajmniej 720p. Pogubilem sie juz zupelnie. A chcialbym sprobowac z tym Linuxem.

Tzn. pewnie ci chodzi o jakośc obrazu, aby móc odczytac literki/cyferki na zwykłym tiviku. Otóż wygląda to w ten sposób, że jakośc obrazu nie jest najgorsza, np. w przeglądarce internetowej, ale aby móc spokojnie wszystko przeglądac i zagłębic się w to, najlepszym wyjściem byłby jakiś w miarę dobry LCD.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

tasiol88

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-11-2006
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 31, 2007, 00:00:58 am »
A mnie interesuje sprawa, czy da sie zainstalowac ydl na zwyklym telewizorze sd. Czytalem rozne artykuly, raz pisza ze musi byc HDMI, raz ze przynajmniej 720p. Pogubilem sie juz zupelnie. A chcialbym sprobowac z tym Linuxem.

Tzn. pewnie ci chodzi o jakośc obrazu, aby móc odczytac literki/cyferki na zwykłym tiviku. Otóż wygląda to w ten sposób, że jakośc obrazu nie jest najgorsza, np. w przeglądarce internetowej, ale aby móc spokojnie wszystko przeglądac i zagłębic się w to, najlepszym wyjściem byłby jakiś w miarę dobry LCD.

Czyli co, sciagam ydl i instaluje na zwyklym tv sd bez zadnego problemu?. Nie wyskacza mi jakies alerty ze rozdzielczosc jest zbyt mała, albo somethink else ?. Nurtuje mnie tez ten wczesniejszy format, tyle muzy i plikow pojdzie sie je****. Nie da sie jakos bez tego ?.

Insiak

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-05-2004
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 11, 2007, 22:04:58 pm »
Mam YDL 5.0 i HDTV. Mam problem. Zle zedytowalem kboot.conf lub xorg.conf i teraz po restarcie system sie nie uruchamia. Pojawia sie komunikat:

/init: eval 1/dev/sda1:/vmlinux-2.6:16-20070425.ydl.3ps3 not found

 Teraz szybkie pytanie. Czy mozna jakos wrocic do defaultowych ustawien lub edytowac kboot.conf/xorg.conf z tego poziomu? Naprawde nie widzi mi sie format oraz ponowne instalowanie YDL i calego softu. Blagam pomocy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2007, 22:19:06 pm wysłana przez Insiak »

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 12, 2007, 09:03:49 am »
Czy YDL posiada LiveCD z którego można uruchomić PS3 czy ta płytka tylko instaluje system?
Jeśli YDL nie posiada LiveCD to ściągnij Ubuntu LiveCD PS3, uruchom z niej PS3, zamontuj dysk poprzez "sudo mount /dev/sda1 /mnt -t ext3 -o defaults" i potem możesz edytować pliki na dysku PS3, np. "sudo gedit /mnt/etc/kboot.conf", "sudo gedit /mnt/etc/X11/xorg.conf"
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2007, 09:07:15 am wysłana przez dk75 »

Insiak

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-05-2004
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 13, 2007, 01:10:52 am »
Dzieki za info. Wprawdzie zrobilem jednak formata ale znajac zycie znowu cos popsuje wiec informacja mi sie przyda 8-) Thx again.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 26, 2007, 17:32:32 pm »
Witam ponownie... ogólnie mogę powiedzieć że jeśli chodzi o pomoc w temacie YDL to... jej niema.

Nikt mi nie pomógł kiedy pytałem o polskie znaki... sam doszedłem jak, sukces był kumulacja informacji z wielu edycji linux i powiem szczerze ze łatwo nie jest na to wpaść-niema podane jak zrobic to na YDL.

Jeśli będzie taka wola z chęcią podzielę się ta tajna wiedzą ;)

Mam jednak prośbę... niech ktoś mi powie jak uaktywnić cd-rom, statystyki go widzą, program do wypalani nawet zawartość i inne informacje ale nie mogę wejść(bo nie mam nawet takiej ikony) w napęd i np. przejrzeć pliki.
Mam YDL 5.0.2 i na wersji 5.0.0 nie było takich problemów, cdrom/dvd rozpoznawało jak usb lub czytniki kart.

Wiele osób pyta czy warto instalować Linux... jeśli nie uzyskam po raz kolejny odpowiedzi na moje wydawałoby się proste pytanie to znasz już odpowiedz.
Z tego co zauważyłem na forach, Linux jest tak niezrozumiałym i nielogicznym systemem że kolesie którzy pracują na nim od lat nie potrafią nawet zainstalować cdrom.. serio!

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 26, 2007, 18:09:25 pm »
instalacja CDROM:
sudo mount /dev/scd0

i to wystarczy żeby na Ubuntu się ikonka pojawiła ale nie wiem jak to jest z YDL.

Trzeba było nie kozakować tylko wybrać dystybucję która ma dużą bazę użytkowników a więc i łatwiej o pomoc. YDL jest... hm... dość egzotyczny i gdyby nie Sony i ich wsparcie w postaci PS3 to nie wiem czy ktoś by o nim pamiętał a i te jego "dostosowanie do PS3" też jest problematyczne :evil:

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 26, 2007, 19:52:09 pm »
wpisuje to w terminalu i pojawia mi się

mount: can't find /dev/scd0 in /etc/fstab or /etc/mtab

jakiś pomysł?

ps. o ubuntu na Ps3 czytałem wiele niepochlebnych komentarzy...

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 26, 2007, 20:46:24 pm »
cat /etc/fstab ???

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 26, 2007, 22:05:50 pm »
niestety o to co mi się pokazało

[root@localhost ~]# cat /etc/fstab
LABEL=/                 /                       ext3    defaults        1 1
LABEL=/boot             /boot                   ext3    defaults        1 2
devpts                  /dev/pts                devpts  gid=5,mode=620  0 0
tmpfs                   /dev/shm                tmpfs   defaults        0 0
proc                    /proc                   proc    defaults        0 0
spufs                   /spu                    spufs   defaults        0 0
sysfs                   /sys                    sysfs   defaults        0 0
LABEL=SWAP-sda3         swap                    swap    defaults        0 0

troche kombinowałem na ślepo;)

[root@localhost ~]# sudo mount /dev/scd0
mount: can't find /dev/scd0 in /etc/fstab or /etc/mtab
[root@localhost ~]# sudo mount /dev/pts
mount: devpts already mounted or /dev/pts busy
mount: according to mtab, devpts is already mounted on /dev/pts
[root@localhost ~]# sudo mount /dev/shm
[root@localhost ~]# sudo mount /dev/shm
[root@localhost ~]#

Insiak

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-05-2004
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 26, 2007, 22:16:50 pm »
Nie wiecie moze co trzeba zrobic, zeby wmv i mp4 chodzily w VLC ? Jak odpalam takie pliki to mam sam dzwiek bez obrazu. Tylko nie odpowiadajcie, zebym uzyl MPlayer'a bo w nim obraz jest ale jego jakosc jest tragiczna, nie mowiac juz o dzwieku, ktory jest kompeltnie zwalony (no chyba, ze ktos ma jakis tutorial, krok po kroku, jak sprawic by MPlayer dzialal poprawnie).

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 27, 2007, 01:33:18 am »
ok, znalazłam coś takiego

reate a CD-ROM icon on your desktop

   1. Right-click on the desktop
   2. Select "Create New" --> "CD/DVD-ROM Device"
   3. Press OK
   4. Click the third tab, "Device."
   5. There is a dropdown menu there. Click the right side of the menu to reveal your choices. Choose the one called /dev/cdrom (/mnt/cdrom).
   6. Click OK at the bottom of the configuration screen. A new icon will be on your desktop.
   7. If you have a readable CD in the drive already, double click the icon. If not, right-click the icon. Choose "Eject," and insert a readable CD. Shut the tray.
   8. KDE may automatically mount the CD, popping up a window for you to browse it. If it does not, double click the CD/DVD-ROM Device icon.
   9. Browse the CD to your heart's content.


Dobra... tylko ta ścieżka jest niewłasciw... może mi ktoś podać prawidłową, wstarczy że na swoim YDL kliknie prawym przyciskiem myszki, wybierze własciwości a nastepnie trzecią zakładkę... tam bedzie podana ścieżka :) plisss


ja uzywając programu do wypalania który widzi płyty, podaje ich poprawne dane, wsuwa i wysuwa płyte... zanalazłem taką ścieżke(bo to chyba jest ta "ścieżka"):

/dev/scd0


Nie można zamontować urządzenia.
Otrzymany komunikat błędu:
mount: can't find /dev/scd0 in /etc/fstab or /etc/mtab

może w tych plikach trzeba coś dopisać, tylko co i jak... ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2007, 03:08:05 am wysłana przez Maximmus80 »

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 27, 2007, 06:10:39 am »
dziwny ten YDL, nie wpisał w fstab CDROM a powpisywane są jakieś psufs i inne dziwadła. Dopisz na końcu "/etc/fstab" przy pomocy komendy "sudo vi /etc/fstab":
/dev/scd0 /mnt/cdrom0 auto user,noauto 0 0
jeśli masz katalog "/mnt/cdrom0", albo:
/dev/scd0 /media/cdrom0 auto user,noauto 0 0
jeśli masz katalog "/media/cdrom0"

Zaisujesz w "Vi" poprzez wpisanie w edytorze w dowolnym miejscu ":save /etc/fstab" a wychodzi się z edytora "Vi" po wpisaniu ":quit" - UWAGA!!!, znak ":" (dwukropek) na początku komendy ":save" i ":quit" jest bardzo ważny.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2007, 06:12:44 am wysłana przez dk75 »

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 27, 2007, 10:39:08 am »
Sorki ale nie umiem tego zrobic... siedzialem nad tym godzine... otwieram terminal, wpisuje, pojawija mi sie te napisy... i co? wklejam na chama te komende.. to mi caly ten ladnie ulozony napis rozwala sie... to mam osiagnąć? potrzebujesz więcej informacji np. jak to wyglada? Te katalogi ktore podales są puste... dobrze?

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 27, 2007, 11:20:13 am »
Żeby zacząć coś pisać musisz najpierw wcisnąć "a", wtedy zaczniesz normalnie edytowac

a wychodzic i zapisywac mozna tez tak
:wq nazwa-pliku

wtedy wychodzisz i zapisujesz za jednym zamachem

btw, w tym ydl nie ma viM'a czy jest alias vi = "vim"?