Autor Wątek: Fallout 3  (Przeczytany 114595 razy)

0 użytkowników i 26 Gości przegląda ten wątek.

Zatoichi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #680 dnia: Listopada 10, 2008, 17:32:45 pm »
jesli ktos potrzebuje mapki to ta jest całkiem niezła (na dole można wyłączać/włączać poszczególne rodzaje obiektów)

http://flatfiles.ovh.org/Fallout/F3_Map.swf

P.S. Mam wersję pecetową i xboxową (ze względu na myszkę i high detale gram na piecu (xbox i ps3 się nie umywają ze względu na moc i ilość pamięci), ogólnie gra dla mnie bomba, nie spodziewałem się że mnie tak wciągnie (mimo swoich wad).

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #681 dnia: Listopada 10, 2008, 22:01:48 pm »
Ciekawe argumenty masz, Zatoichi, huh...
High detale i myszka...bump!

lupinator

  • Gość
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #682 dnia: Listopada 11, 2008, 00:42:26 am »
Po 6 godzinach jestem usatysfakcjonowany. Dostałem to czego od Fallouta 3 oczekiwałem.
Jednak zdecydowanie odradzam grę wszystkim, którzy spodziewają się czegoś innego niż Obliviona z broniami palnymi w realiach post nuklearnego Waszyngtonu bowiem trzecia część Fallouta pokrywa się z tym opisem w 100%.

Co do afery z Megatone - wysadziłem miasto, poszedłem na jego miejsce, żeby zobaczyć co tam faktycznie zostało i stwierdzam, że kogoś nieźle poniosło albo przy opisywaniu albo przy tłumaczeniu.  :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #683 dnia: Listopada 11, 2008, 10:10:24 am »
Wczoraj natrafiłem na dwie ciekawe bronie :). Sorry za kiepską jakość zdjęć, ale aparat już nie wyrabia  :x.

Płonący miecz





Zwykły miecz


Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #684 dnia: Listopada 11, 2008, 11:01:22 am »
Zapomnieli je wyciąć z Obliviona  :lol: :lol:

Zatoichi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #685 dnia: Listopada 11, 2008, 14:11:04 pm »
Wczoraj natrafiłem na dwie ciekawe bronie :). Sorry za kiepską jakość zdjęć, ale aparat już nie wyrabia  :x.

Płonący miecz





Zwykły miecz





Co do powyższych broni to ...
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

: Listopad 11, 2008, 14:03:42 pm
Ciekawe argumenty masz, Zatoichi, huh...
High detale i myszka...bump!

W zamkniętych przestrzeniach nie ma wielkiej różnicy, co innego na zewnątrz (na piecyku można wyśrubować zasięg widzenia/zanikanie obiektów , skonfigurować  antialiasing (AA dodatkowo zwiększa czytelność dalekich obieków) oraz ANIZO (ANIZO I AA zawsze było piętą achillesową obecnych konsol).

Co do myszki i pada to przy stosowaniu VATSA nie ma różnicy , co innego gdy gramy w realtimie (paradoks polega na tym że czasami lepiej strzelać w realtimie z niektórych broni niż korzystając z VATSA, wtedy własnie przydaje się myszka)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #686 dnia: Listopada 20, 2008, 15:17:25 pm »
Hmm skończyłem niedawno grę i zauważyłem, że ona się instaluje w tle i zajmuje ponad 4GB (PS3). :lol:

Co do zakończenia, to gówniane jak cholera. To jakaś kpina z fanów serii.  :x

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #687 dnia: Listopada 22, 2008, 10:40:02 am »
Bethesda working on Fallout 3 patch:
http://www.psu.com/Bethesda-working-on-Fallout-3-patch-News--a0005447-p0.php

Cytuj
The announcement comes care of one of Bethesda's community managers, posting on the company forum: "We are currently working on a patch for all three platforms. When I've got more details, I'll let everyone know."

r0ox

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-11-2007
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 0
  • PSN: x-r0oFie
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #688 dnia: Listopada 27, 2008, 13:51:32 pm »
Wiadomo moze cos o polskiej wersji?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #689 dnia: Listopada 27, 2008, 15:31:02 pm »
Wiadomo moze cos o polskiej wersji?

Ma wyjść - chyba niedługo

Zastanawia mnie czy brak tej gry w wersji konsolowej na półkach wielu sklepów w Polsce jest spowodowany właśnie oczekiwaniem na wersję spolonizowaną...

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #690 dnia: Listopada 27, 2008, 19:38:10 pm »
Wiadomo moze cos o polskiej wersji?

Ma wyjść - chyba niedługo

Zastanawia mnie czy brak tej gry w wersji konsolowej na półkach wielu sklepów w Polsce jest spowodowany właśnie oczekiwaniem na wersję spolonizowaną...

Fallout 3 w angielskiej wersji językowej dostępny jest ekskluzywnie w wybranych sieciach sprzedaży:

- Edycja standardowa Xbox360 i PS3 ekskluzywnie tylko w sieci sklepów Media Markt

- Edycja kolekcjonerska Xbox360 i PS3 ekskluzywnie tylko w sieci sklepów Saturn

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #691 dnia: Grudnia 07, 2008, 10:52:14 am »
Wchodzę dzisiaj na stronę cenegi i widzę, że edycja polska jest "już" dostępna:
http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=762&sub=4

EK jest jednak nadal oznaczone jako towar niedostępny :???: :mad:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #692 dnia: Grudnia 12, 2008, 07:52:27 am »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #693 dnia: Grudnia 13, 2008, 15:09:21 pm »
Czy wyszedł już na konsole jakiś patch poprawiający błędy??

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #694 dnia: Grudnia 14, 2008, 10:16:50 am »
Cytuj
Cenega, wyłączny partner firmy Bethesda Softworks w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Rumunii z falloutową przyjemnością przypomina, że premiera Fallout 3 w pełnej polskiej wersji językowej na konsolach PS3 i XB360 nastąpi już w styczniu!
Ale lecą w ch*ja :mad: Stwierdziłem, że pieprzę zamówioną EK i kupuję anglika. Polską wersję może kiedyś zakupię, ale ile można czekać :???:

Pełna informacja prasowa:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,6060192,Kolejna_premiera_Fallout_3__tym_razem_po_polsku.html

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #695 dnia: Grudnia 15, 2008, 10:42:21 am »
Jest już łatka do wersji na PS3. Są trofea (wszystko trzeba zbierać od nowa oczywiście :)), gra się nie wiesza przy komunikatach z PSN. Czy dodali/poprawili jeszcze coś innego to nie wiem :). Plik waży 24MB.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2008, 11:06:33 am wysłana przez Chris »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #696 dnia: Grudnia 23, 2008, 18:40:24 pm »
Po kilku godzinkach spędzonych z F3 mam lekko mieszane uczucia. Z jednej strony mamy do czynienia z rozbudowanym światem, ciekawymi zadaniami i dialogami, a z drugiej strony z brakiem jakiegokolwiek wczucia się w prowadzoną postać, oraz strasznie mało realistycznym prowadzeniem postaci. O ile nie wkurzało mnie to specjalnie w Obku, tak tutaj (pewnie przez zmianę konwencji na bardziej realistyczną) mocno rzuca się to w oczy i gra traci przez to wiele klimatu. Wiem, że można sobie ustawić dowolnie kamerę (np za plecami), ale przez strasznie słabe animacje poruszania się postaci zbytnio to nie pomaga. Pip-boy'a też mogli zrobić bardziej czytelnego, bo tworząc jego wygląd zapomniano trochę o funkcjonalności.
Bethesdzie przydałaby się pomoc kilku ludzi z Bioware, bo ewidentnie widać, że nie potrafią tworzyć przekonywującej postaci głównego bohatera.

Mimo wymienionych wad grę oceniam obecnie na 8/10, bo ciężko się od niej oderwać, a parę rzeczy zrobiono świetnie. Całkiem prawdopodobne, że po dłuższym posiedzeniu nad grą ocena skoczy do góry.
: Grudzień 21, 2008, 16:59:41 pm
Coraz bardziej podoba mi się nowy fallout i muszę przyznać, że Bethesda naprawdę dobrze przeniosła realia i zasady fallouta w 3D. Powiedziałbym nawet, iż wyszło im to idealnie :cool:
Bardzo podoba mi się, że każda umiejętność się przydaje (jest lepiej niż w poprzednich częściach :eek:), a naprawianie ekwipunku (na które tyle osób narzeka) również bardzo przypadło mi do gustu i pasuje do tego świata.
Acha, a co do przedpremierowych dyskusji to F3 jest 100% erpegiem :cool:

BTW jeśli ktoś nie wie (nie jest chyba nigdzie opisane), to gdy przytrzymamy dłużej "B", to włącza nam się latarka (działa tak długo ile chcemy :))

nakimushi

  • Gość
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #697 dnia: Grudnia 23, 2008, 19:11:42 pm »
no gierka mnie tez bardzo pozytywnie zaskoczyla - mimo ze nie spodziewalem sie niczego specjalnego po trailerach/
klimat , grafika wszystko na wysokim poziomie (oprocz animacji postaci z za plecow  :grin:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #698 dnia: Grudnia 23, 2008, 19:19:27 pm »
Cytuj
oprocz animacji postaci z za plecow
Chyba najgorszy element gry i kompletnie odstający od reszty.

czesio

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-09-2007
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
  • Dzieńdobry
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #699 dnia: Grudnia 23, 2008, 19:32:28 pm »
Gierka rozkręca się dopiero po około 6-8 godzinach. Początkowo nie podobała mi się ale z czasem.... Skończyło się że spędziłem z nią około 70h kończąc wszystkie questy i acziki poza jednym (i tych z karmą) - wpadło ponad 800 game score. Aha, trzeba grać minimum na poziomie hard, radocha wtedy większa i jakieś wyzwanie.

Super też można sobie postać dopasować do własnego stylu grania - ja zrobiłem sobie takiego typowego łotrzyka - złodziejaszek z umiejętnością skradania i pozbywaniem się wrogów jednym strzałem z cichacza;-). (Zbroja Bractwa czy Enclave nie dla mnie, wolałem tą Rangersów, kaptur i maske Ghula - Rogue jak się patrzy;-)). Na koniec gry miałem ponad 350 stimpaków bo rzadko używałem. Wszyscy gineli zanim zdążyli podejść;-)

Wie ktoś może dlaczego nie pojawia mi się supermutant behemot przed capitolem? Tylko ten mi został do załatwienia a go tam nie ma...?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2008, 19:34:49 pm wysłana przez czesio »

svonston

  • Gość
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #700 dnia: Grudnia 25, 2008, 22:23:35 pm »
Pogralem dzis jakies 45 minut w Fallouta 3 (PL wersja na PC). Krwa, ta gra jest swietna; sliczna, prolog zrobiony z jajem, swietne wprowadzenie i jeszcze lepszy system tworzenia postaci. Po prostu masakra.

Gameplay - wszystko mi odpowiada, tylko ten system zmieniania broni - nie ma skrotow nawet w wersji PCtowej, trudno.



Nie bylem przekonany co do kupna F3, ale biore na pewno. Edycja kolekcjonerska juz w styczniu zagosci u mnie w domu. Ta figura fajna, pudelko sniadaniowe fajne, bedzie akurat na kanapki. Biore! 8)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #701 dnia: Grudnia 25, 2008, 23:36:09 pm »
Cytuj
Ta figura fajna, pudelko sniadaniowe fajne
Najlepsze, że identyczne pudełka i figurki są w grze :) Osobiście też bym wziął kolekcjonerkę, gdyby nie opieprzanie się przez Cenegę :mad:

Co do samej gry, to jest naprawdę dobra, a questy zachwycają różnorodnością i rozbudowaniem :D Do przejścia zostało mi jeszcze sporo, ale już teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że F3 jest erpegiem roku! :cool:

svonston

  • Gość
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #702 dnia: Grudnia 25, 2008, 23:41:24 pm »
Cytuj
Ta figura fajna, pudelko sniadaniowe fajne
Najlepsze, że identyczne pudełka i figurki są w grze :) Osobiście też bym wziął kolekcjonerkę, gdyby nie opieprzanie się przez Cenegę :mad:
Tak, zauwazylem to. Nawet na poczatku mozna
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Smieszny motyw. :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #703 dnia: Grudnia 25, 2008, 23:50:42 pm »
Potem za takie figurki dostajesz bonusy do statystyk :) Na razie jednak znalazłem jedną, a o ile się nie mylę w całej grze jest ich 20 :(

gron

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-02-2006
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
  • dziedzic "Pruski"
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #704 dnia: Grudnia 29, 2008, 20:13:34 pm »
Jak dla mnie to Fallaout3 wrzucam do koszyka "czy ja nie jestem za stary na granie?". Gra po prostu jest średnia. Teraz kończę Fable2, potem postaram się wrócić raz jeszcze i spróbować. Ale jak na razie po prostu wieje nudą i plastikiem.
promocja aukcji allegro użytkownika konsole
inwestuj w monety

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #705 dnia: Grudnia 29, 2008, 21:15:54 pm »
Pogralem dzis jakies 45 minut w Fallouta 3 (PL wersja na PC). Krwa, ta gra jest swietna; sliczna, prolog zrobiony z jajem, swietne wprowadzenie i jeszcze lepszy system tworzenia postaci. Po prostu masakra.

Gameplay - wszystko mi odpowiada, tylko ten system zmieniania broni - nie ma skrotow nawet w wersji PCtowej, trudno.



Nie bylem przekonany co do kupna F3, ale biore na pewno. Edycja kolekcjonerska juz w styczniu zagosci u mnie w domu. Ta figura fajna, pudelko sniadaniowe fajne, bedzie akurat na kanapki. Biore! 8)

Skróty klawiszowe jak najbardziej są. U mnie na PS3 gdy najadę na jakiś przedmiot w ekwipunku to przytrzymując R2 mogę wybrać jakiś przycisk na d-padzie odpowiadający temu przedmiotowi. Ale jak mówisz masz wersje na PC, więc nie wiem czy u Ciebie też są skróty.

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_Wiki tu macie fajną stronę. Chyba jest w niej wszystko o tej grze.

Tu macie figurki http://fallout.wikia.com/wiki/Vault_Boy_Bobblehead
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2008, 21:23:02 pm wysłana przez Chris »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #706 dnia: Grudnia 29, 2008, 21:21:41 pm »
Jak dla mnie to Fallaout3 wrzucam do koszyka "czy ja nie jestem za stary na granie?". Gra po prostu jest średnia. Teraz kończę Fable2, potem postaram się wrócić raz jeszcze i spróbować. Ale jak na razie po prostu wieje nudą i plastikiem.
Początkowo też średnio mi podchodził (zobacz sobie moje posty), ale jak już przyzwyczaisz się do świata to wciągniesz się straszliwie. Najlepszym elementem są długie, ciekawe i różnorodne questy, jedne z najlepszych jakie widziałem w grach.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #707 dnia: Grudnia 29, 2008, 21:26:03 pm »
Jednak tych questów jest skandalicznie mało. Fakt są długie, ale za jednym podejściem możesz przejść grę na 100% (wszak możesz zrobić super postać, czyli wojownik, haker, włamywacz i dyplomata w jednym  :?)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #708 dnia: Grudnia 30, 2008, 15:49:44 pm »
Zauważ jednak, że sporo questów możesz wykonać na kilka sposobów, co daje dużą motywację do drugiego podejścia.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #709 dnia: Grudnia 30, 2008, 15:52:42 pm »
Teraz po przegraniu już wielu godzin w FIII widzę jak biedna jest i nijaka ta gra (w porównaniu z -taktak- poprzednimi częściami). I w sumie nie wiem sam, co w niej aż tak wciąga..

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #710 dnia: Grudnia 30, 2008, 17:39:29 pm »
Zauważ jednak, że sporo questów możesz wykonać na kilka sposobów, co daje dużą motywację do drugiego podejścia.

Tylko, że w poprzednich częściach było ich ze 3 razy więcej i tak samo można je było wykonać na kilka sposobów. Mam teraz wrażenie, że ilość questów zależała od ilości osiągnięć do zdobycia (wszak, 1 zadanie = 1 trofeum). :?

Co do ponownego przechodzenia, żeby zobaczyć jak inaczej można wykonać zadanie to trochę strata czasu, bo zajrzałeś do każdej szafki, włamałeś się do każdego komputera i zagadałeś każdego człowieka podczas pierwszego podejścia i oprócz innych wariantów zadań nie zostało absolutnie nic  :?.

Btw dzisiaj odkopałem F2 i przechodzę chyba dwudziesty raz.  :grin:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 18:09:17 pm wysłana przez Chris »

Aleister

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-10-2008
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #711 dnia: Grudnia 30, 2008, 21:28:21 pm »
Czy może mi ktoś prosto wyjaśnić jak mam otworzyć zamknięty zamek tzn. jak przejść tą mini gierkę? Brak tam jakiegokolwiek tutoriala, a jak próbowałem zrobić to na własną rękę to tylko blokuje zamek lub łamie te spinki.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #712 dnia: Grudnia 30, 2008, 22:00:47 pm »
Cytuj
Tylko, że w poprzednich częściach było ich ze 3 razy więcej i tak samo można je było wykonać na kilka sposobów.
W jedynce wcale nie było tak dużo zadań i jestem pewny, że trójka ma ich więcej. Pamiętaj, że oprócz questów achievementowych są jeszcze pomniejsze zadania. A wracając do "dużych" questów to są one bardzo złożone i niesamowicie różnorodne. Poza tym oczywiste, że złożony świat 3D robi się znacznie trudniej niż 2D i trzeba patrzeć realnie. Jeśli gra F3 miałby być tak duży jak F2, a do tego zamiast mapy po której się poruszmy mieć otwarty świat 3D, to grę trzeba by robić chyba z 10 lat.

Cytuj
Co do ponownego przechodzenia, żeby zobaczyć jak inaczej można wykonać zadanie to trochę strata czasu, bo zajrzałeś do każdej szafki, włamałeś się do każdego komputera i zagadałeś każdego człowieka podczas pierwszego podejścia i oprócz innych wariantów zadań nie zostało absolutnie nic  Confused
W większości gier (w tym erpegów), nie masz takiej możliwości i wszystkie misje/zadania przebiegają w sposób liniowy. Fakt rozwój postaci mógłby być trochę utrudniony (np albo masz żołnierza, albo naukowca, bo na więcej nie starczy ci punktów), ale przy jednym podejściu i tak nie dasz rady wszystkiego wymasterować (np wszystkich rodzajów broni) i oprócz robienia zadań na drugi sposób i patrzenia co się wtedy stanie, możesz zagrać używając innych broni Ja np przy drugim podejściu będę grać złym zabójcą, włamując się do domów, zabijać z zaskoczenia i używać głównie broni białej i ciężkiej (teraz mi nie będzie starczyć punktów).

W porównaniu do Obliviona, Fallout 3 jest krokiem w lepszym kierunku: lepszy rozwój postaci, znacznie lepiej wykonane dialogi (w obku ich prawie nie było), ciekawiej opracowane misje i jest po prostu lepiej przemyślaną grą. Dlatego myślę, że w przypadku TESV mamy naprawdę szansę na wspaniałą i dopracowaną grę. Oby tylko wyszła dopiero na kolejnej generacji.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #713 dnia: Grudnia 30, 2008, 22:07:28 pm »
POKu mam do Ciebie dwa pytania.
1) Na ile starcza wątek główny
2) Czy gra jest na tyle fajna, że motywuje do zrobienia calaka?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #714 dnia: Grudnia 30, 2008, 22:17:52 pm »
POKu mam do Ciebie dwa pytania.
1) Na ile starcza wątek główny
2) Czy gra jest na tyle fajna, że motywuje do zrobienia calaka?
1. Mam jakieś 40 godzin na liczniku, ale jeszcze nie skończyłem głównego questa, a po achievementach widzę, że zostało mi jeszcze dosyć dużo zadań :)

2. Gra jest świetna i jest to imo pretendent do gry roku :cool: Z calakiem jest jednak ten problem, że grę trzeba przejść 3 razy aby go zdobyć, a za pierwszym podejściem zgarniesz max ok 800Gs. Wszytko rozchodzi się o osiągnięcia związane z karmą (dobry, neutralny, zły), oraz levelami postaci (8, 14, 20).

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #715 dnia: Grudnia 30, 2008, 22:28:00 pm »
POKu mam do Ciebie dwa pytania.
1) Na ile starcza wątek główny
2) Czy gra jest na tyle fajna, że motywuje do zrobienia calaka?
1. Mam jakieś 40 godzin na liczniku, ale jeszcze nie skończyłem głównego questa, a po achievementach widzę, że zostało mi jeszcze dosyć dużo zadań :)

2. Gra jest świetna i jest to imo pretendent do gry roku :cool: Z calakiem jest jednak ten problem, że grę trzeba przejść 3 razy aby go zdobyć, a za pierwszym podejściem zgarniesz max ok 800Gs. Wszytko rozchodzi się o osiągnięcia związane z karmą (dobry, neutralny, zły), oraz levelami postaci (8, 14, 20).

Nie trzeba przechodzić gry 3 razy.  8) Wystarczy na połowę expa przed kolejnym poziomem postaci wejść do megatony i wybijać mieszkańców. Po zdobyciu osiągnięcia wczytujemy grę sprzed masakry i gramy dalej :). Czynność oczywiście powtarzamy dwa razy (dla złej i neutralnej karmy).

Btw. w F3 zadań jest 30, a w F1 było około 50.  :cool:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #716 dnia: Grudnia 31, 2008, 15:49:46 pm »
Cytuj
Btw. w F3 zadań jest 30, a w F1 było około 50.  Cool
Ale "dużych" zadań było poniżej 20-tu.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #717 dnia: Grudnia 31, 2008, 15:53:16 pm »
Cytuj
Btw. w F3 zadań jest 30, a w F1 było około 50.  Cool
Ale "dużych" zadań było poniżej 20-tu.

Tak czy siak, dla mnie F2>F1>F3 :).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #718 dnia: Grudnia 31, 2008, 16:07:42 pm »
Dla mnie pewnie też, ale stare Falloty to jedne z największych klasyków i na swoje czasy gry niemal idealne i chyba nikt nie oczekiwał, że F3 je prześcignie. Najważniejsze, iż F3 jest świetną grą i seria absolutnie nie została zbeszczeszczona ;)

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Odp: Fallout 3
« Odpowiedź #719 dnia: Stycznia 03, 2009, 17:20:13 pm »
Dobra, to ja bym zaczął w to grać. Rady na początek? Takie bez spoilerów?  :-P