Autor Wątek: W co teraz gracie?  (Przeczytany 1380538 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13320 dnia: Sierpnia 02, 2019, 11:03:17 am »
Spokojnie na sumienne 8/10

Spokojnie to zasługuje na 9/10. Gra bez słabych stron, a niektóre elementy (walka, grafika) są wręcz wybitne. No ale rozumiem, że gra Sony to trzeba zaklinać rzeczywistość...
Nie powiedzialbym, ze to gra bez slabych stron. Fabuła mogłaby być zdecydowanie lepsza, zadania poboczne i postacie są dość słabe. 8/10 to moim zdaniem w sam raz ocena dla tej gry.
Fabuła jest mistrzowska - pomysł i rozwinięcie to SF najwyższej próby. Ja w każdym razie śledziłem fabułę z zapartym tchem. Zadania poboczne to niestety standard branżowy i Wiesiek 3 to nie jest. Jednak na tle gier takich jak seria Assasin czy FarCry naprawdę nie ma się czego wstydzić.
Gra na Metacritic ma średnią 89 z recenzji i 84 user score gdzie oceny zostały zaniżone przez fanów Nintendo ekscytujących się bez opamiętania BotW.

Jeżeli to nie jest 9/10 to nie wiem co jest...
Zadania

Mrocz

  • Gość
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13321 dnia: Sierpnia 02, 2019, 11:28:06 am »
O ile nie zgodzę się z 9/10 dla Horizon, tak zgodzę się z Szymkiem że sprowadzenie Horizon do tego samego poziomu co Asasins Creed czy Far-Cry jest krzywdzące. Bo Horizon to był rewelacyjny tytuł w przeciwieństwie do sztampowych Ubi-Game.


Co do tego w co teraz gram.

Cisne w Everspace (w promce na PS Store za 33zł) i świetny Rougelike space shooter to jest. Mega mnie wkręcił gameplay tej gierki :)
Oprócz tego cisnę (po raz 5ty) Dooma xD i to w sumie tyle. Chyba wrócę też do Elite bo Everspace rozpalił mi apetyt na kosmiczne gierki.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2019, 11:29:46 am wysłana przez Mrocz »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13322 dnia: Sierpnia 02, 2019, 12:45:20 pm »
Everspace rozpalił mi apetyt na kosmiczne gierki.

Jak ja bym chciał żeby ktoś porządnie odgrzał serię Wing Commander...

Mrocz

  • Gość
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13323 dnia: Sierpnia 02, 2019, 13:12:58 pm »
Everspace rozpalił mi apetyt na kosmiczne gierki.

Jak ja bym chciał żeby ktoś porządnie odgrzał serię Wing Commander...

Star Citizen xD xD Ale to już sie robi smutne bardziej niż śmieszne :(

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13324 dnia: Sierpnia 02, 2019, 20:31:46 pm »
Spokojnie na sumienne 8/10

Spokojnie to zasługuje na 9/10. Gra bez słabych stron, a niektóre elementy (walka, grafika) są wręcz wybitne. No ale rozumiem, że gra Sony to trzeba zaklinać rzeczywistość...

Bez słabych stron i dodatkowo z wybitnymi elementami, to raczej 10/10. Czyż nie.  :naughty:
Faktycznie - moje sumienne 8/10 (czyli powiedzmy takie osiem i pół na dziesięć), a twoje 9/10, to taka przepaść jakościowa, że trzeba się za bary chwytać. Pomijając oczywisty fakt, że wystawiona prze ciebie ocena nie oznacza, że każdy gracz musi wystawić minimum 9/10, by było (wg twego osądu) sprawiedliwie.

Dla przypomnienia Moldar wystawił szkolne minus pięć na sześć (zakładam zatem, iż tej ocenie bliżej do 8/10, aniżeli wyżej). Master i Zielarz byli grą zachwyceni i dali 9/10. 0/10 od Centyliona nie liczę, uznając, że to troling, w każdym razie grą zachwycony nie był.
Ekspert od klaibracji dał Bravizzimo 8/10 (choć z jego ocenami wiadomo jak było, więc nie uwzględniamy).
andy stwierdził, że da 7/10, to mu napisałeś:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Podobne, bliźniacze wręcz zdanie, kierujesz pod moim adresem.

Kompletny brak zrozumienia i poszanowania odmiennej (o jakieś 0.4) opinii, Szumku.

A implikowanie mojej osobie przynależności do blacharskiego/zielonego obozu, tylko z tytułu 8/10 dla eksu Sony, jest wręcz kuriozalne (bo oburzające, to jednak za mocne słowo).

Dla przypomnienia z PlayStation związany jestem dwie dekady. Posiadam PSX, Dwójkę, dwie trójki, PS4(Pro). Tę ostatnią jako jeden z pierwszych na forum kupiłem (w dniu premiery), podobnie jak PSVR. Mam również Vitę i PSP oraz setki gier na platformy Sony.

Dalej - God of War, Spider, Detroit, to jedne z moich ulubonych gier ubiegłego roku - każda wg mnie zasługuje na 9/10. Uwielbiam inFamous Second Son, jako jedna z nielicznych osób bardzo wysoko oceniam niezrozumiany The Order . Bloodborne to 10/10.
Dc po chorobie wieku dziecięcego 9/10 (wcześniej 7/10). Raczet i Klank, to jedna z moich ulubionych gier tej generacji.

Malo kto na forumku (prawdopodobnie nikt) nie ma ogranych tylu tytułów na wyłączność na PS4 ( i tulu platyn w nich).
A ty mi wyskakujesz z zaskakującymi insynuacjami tylko z tytułu niższej (nieco niżesz) oceny i to jeszcze pomimo faktu, że windomeral i Mrocz (którzy raczej nie doceniają tak jak ja sprzętu M$) przybijają wspomniane 8/10.



Walki nie nazwałbym wybitną, bo takową nie jest. Potyczki z blaszaki, a i owszem, wypadają ciekawie i są jakimś tam powiewem świeżości w skostniałym gatunku (ale to nic wybitnego). Natomiast walki z ludźmi są mocno przeciętne. Graficznie przyznam, że gra imponuje.... Do czasu aż gałka się nie ruszy, bo jednak to 30 klatek boli.

Oczywiście Uncharted 4 i Raczet i Klank, to też trzydziści zaledwie (podobnie jak inFamous Second Son i The Order) i te 4 gry mimo to na 10/10 zasługują, a Zero Dawn już niekoniecznie (właśnie przez mniejszą filmowość, którą taki R&C się bronią).
Być może dla typowego konsolowca, to wystarczy, ale osoby związane z PCMR i wyższym standardem w segmencie animacji to nie zadowala - te pojedynki na włócznie, dramat. Oczywiście, to jedna z najlepiej prezentujących się gier tej generacji - to nie ulega wątpliwości.

Wspominałeś jeszcze to fabule. O ile każdy rozsądny gracz powie, że H:ZD to śliczna gra, tak w przestrzeni fabularnej, to klasyczna kwestia gustu.
Założenia były interesujące, ale to nic, jak to określiłeś - mistrzowskiego. Bo jest od groma gier, która zachwycają na tym polu bardziej - weźmy takie Spec Ops The Line. Jeżli chodzi o jakość scenariusza, to ta strzelanina (pomimo, że to niezbyt zachwycająca gra) niemal w każdym zestawieniu (słusznie) się pojawia.

Ja wiem, zapytaj na forumku ilu z grających pamięta jak nazywa się główny antagonista Zero Dawn  :shifty:
Chryste, przecież to tylko szczebel wyżej niż klasyczny motyw z Asasynów typu - jakaś tajemnica plus zabij złego.
No, ale ma prawo ci się podobać, nikt ci tego nie odbierze. Sama gra ma 9/10 na meta, więc nie jest to w żaden sposób krzywdząca nota.
Pamiętaj jednak, że zgarniała całkiem sporo 10/10, więc dla równowagi tej średniej, ktoś musiał dać 8/10, a tych było sporo, podobnie jak 7/10 - tej 5/10 nie liczę, bo zawsze jakiś polygon się znajdzie, któremu przeszkadza, że postać Aloy, to silna, inteligentna, zaradna kobieta, która bije samców alfa.

Reasumując - chcesz dać 9/10, wystaw sobie. Twoje święte prawo jako gracza, ale też jak ktoś stwierdzi, że jednak 8/10, to kręć nosem, że Sony, więc zapewne boli, bo raczej, żadnego blacharza i xbota na GO nie znajdziesz, nie mówiąc o tym, że 8/10 to bardzo wysoka nota.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13325 dnia: Sierpnia 02, 2019, 21:11:11 pm »
Może nie tyle gram, ale strasznie korci mnie przejście w końcu Silent Hill 2. Leży na samym szczycie mojej kupki wstydu.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13326 dnia: Sierpnia 02, 2019, 21:25:57 pm »
Ja już od ok. miesiąca dzień w dzień bujam w przestworzach, a na dniach zakupiłem nawet nową maszynę z DLC, znaną mi z AC:Zero!




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13327 dnia: Sierpnia 03, 2019, 08:27:53 am »
Może nie tyle gram, ale strasznie korci mnie przejście w końcu Silent Hill 2. Leży na samym szczycie mojej kupki wstydu.
Nie ma na co czekać Panie kolego. Jedna z moich ulubionych gier ever. ch** w dupsko Konami za zaoranie tej serii.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13328 dnia: Sierpnia 03, 2019, 09:42:33 am »
Ten sam twardy drąg za wszystkie inne serie które zaorali.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13329 dnia: Sierpnia 03, 2019, 10:12:41 am »
Może nie tyle gram, ale strasznie korci mnie przejście w końcu Silent Hill 2. Leży na samym szczycie mojej kupki wstydu.
Nie ma na co czekać Panie kolego. Jedna z moich ulubionych gier ever. ch** w dupsko Konami za zaoranie tej serii.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Chcę zaczekać na lepszy czas, bo teraz na weekend jestem w chacie, a potem znów wyjazd. Chcę zachować jako taką ciągłość grania, więc jeszcze się trochę wstrzymam.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13330 dnia: Sierpnia 04, 2019, 13:33:11 pm »
Silent Hill 2 to moje top 3 gier w ogóle. Trzeba ograć!

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13331 dnia: Sierpnia 05, 2019, 12:53:38 pm »
Silent Hill 2 to moje top 3 gier w ogóle. Trzeba ograć!

Same here. Myślę, że nie do przebicia.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13332 dnia: Sierpnia 05, 2019, 13:37:33 pm »
W growym świecie ukazało się wiele wybitnych horrorów - fantastycznym przykładem jest tu kapitalny Dead Space.

Silent Hill drugi, jest nieco innym przykładem, ponieważ jest to przygoda typowo skrojona pod nieśpieszną narracje, gdzie akcja schodzi na dalszy plan (DS to rasowa strzelanina). Ja doskonale pamiętam pierwszą część SH z PSX. Już intro robiło piorunujące wrażenie:



I pomyśleć tylko, że ograniczenia technologiczne sprzętu tak nieprawdopodobnie wpłynęły ja odbiór i klimat gry (mgła).
Oczywiście drugie PS z tym sobie by poradziło, ale twórcy (i dobrze zrobili) postanowili zachować ten jakże rozpoznawalny element w drugiej odsłonie zabaw Piramidogłowego z pielęgniarkami.

Może ktoś trzeźwo myślący w Konami podsunie włodarzom wyniki sprzedażowe REmake II i kiedyś odświeżą Silent Hill/Silent Hill II w takiej formie.

Nie zbaczając z tematu u mnie ogrywany jest:




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13333 dnia: Sierpnia 05, 2019, 14:07:00 pm »
U mnie na tapecie Detroit. Uczucia mam mieszane. Sekcje Connora bardzo mi sie podobaja, zwlaszcza detektywistyczne, Marcus tez spoko, najgorzej wypada Kara ktorej hisatoria mnie nudzi.

Do tego na Switchu Pokemony, czasem chwilke CTR i swietnie Baba is You. Polecam wszystkim te ostatnia, swietna i pomyslowa gra logiczna.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13334 dnia: Sierpnia 05, 2019, 14:21:45 pm »
Ja czekam na nowe pokemony, te z łapaniem zamiast walk mi się nie podobają (za darmo może bym zagrał). Teraz nadrabiam Mario Odyssey. I Battlefronta II, w ramach EA Access, robię tylko singla z ciekawości.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2019, 15:38:45 pm wysłana przez gnysek »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13335 dnia: Sierpnia 05, 2019, 15:50:34 pm »
Reasumując - chcesz dać 9/10, wystaw sobie. Twoje święte prawo jako gracza, ale też jak ktoś stwierdzi, że jednak 8/10, to kręć nosem, że Sony, więc zapewne boli, bo raczej, żadnego blacharza i xbota na GO nie znajdziesz, nie mówiąc o tym, że 8/10 to bardzo wysoka nota.
TL:DR
Czy próbowałeś wykazać, że Horizon nie ma 89/100 na Metacritic?

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13336 dnia: Sierpnia 05, 2019, 16:26:27 pm »
Wkrótce pojawi się ocenianie gier na głównej, w encyklopedii, to dacie upust i wyjdzie średnia :P

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13337 dnia: Sierpnia 05, 2019, 17:49:42 pm »
Spokojnie. Rozwinie się (choć wszystko zależy od tego, jak rozegrasz historię). Ja miałem przyjemność ją spatynować niedługo po premierze, wiec zaliczyłem niemal wszystkie ścieżki. I tak jak po pierwszym ukończeniu jej, uważałem grę za majstersztyk A/V i bardzo dobry tytuł, tak po zapoznaniu się z alternatywnymi ścieżkami -  :o

9/10 jak nic. Fantastyczna gra, która powinna być ogrywana (zdecydowanie) w innej formie, jak w PS+.


RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13338 dnia: Sierpnia 05, 2019, 20:19:21 pm »
Spokojnie. Rozwinie się (choć wszystko zależy od tego, jak rozegrasz historię). Ja miałem przyjemność ją spatynować niedługo po premierze, wiec zaliczyłem niemal wszystkie ścieżki. I tak jak po pierwszym ukończeniu jej, uważałem grę za majstersztyk A/V i bardzo dobry tytuł, tak po zapoznaniu się z alternatywnymi ścieżkami -  :o

9/10 jak nic. Fantastyczna gra, która powinna być ogrywana (zdecydowanie) w innej formie, jak w PS+.


9/10 dla Detroit? O panie kolego.
Przyznaję, że jestem fanem QD, grałem w każdą ich grę (Omikron jedynie ominąłem), a HR uważam za jedną z najlepszych gier PS3, ale Detroit? Dla mnie spore rozczarowanie. Nudny Marcus, niewiele ciekawsi Kara i Connor. Taki średniak na 7+, może 8=
Faktycznie oprawa A/V klasa, ale bądźmy poważni. W grach tego typu to raczej pewnik.
Przeszedłem raz i wystarczy. Może kiedyś ponownie ogram.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2019, 20:25:05 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13339 dnia: Sierpnia 06, 2019, 00:07:33 am »
Cóż ja mogę rzec, złoty kawalerze. Kwestia gustu - choć jak mam być szczery, to dla mnie przeciętniak celuje w okolice 5/10.
7-8/10 uznałbym za grę (bardzo) dobrą (szkolne 4+, a nawet 5).

Już ostatnio rozgorzała dyskusja odnośnie oceny Horion Zero Dawn. Co można uznać za stratę czasu, bowiem i tak każdy ostatecznie został przy swoim. Ale jeżeli ktoś lubi budyń waniliowy, to cięzko go przekonać, że jest niesmaczny (ja akurat lubię).

Tu jest podobnie. Możemy dialog prowadzić i przez kolejne 4 strony i zasadniczo nic to nie da. Szanuje twoja opinie, zresztą jakby tak nie było, to masz święte prawo do odmiennego zdania. Ja akurat jestem z tych, którzy nie plują w stronę drugiego człowieka, bo się nasze gusta nie pokrywają.

Słowem - twój czas, twoje pieniądze, twa ocena. Ja uważam inaczej. Sporo, jak zapewne wiesz, ograłem w ubiegłym roku i Become Human jestem zachwycony. Nie ta liga może co RDR II/ Asasyn Odyseja, ale i tak dumnie mogę ją wymienić, jako jeden z lepszych tytułów, jakie ograłem w 2018r.

Klasa równa God of War, Hori 4, Spajderowi i DkS Remstered. Aż dziwi mnie, bo to nieczęsto się zdarza, by dana pozycja znacznie lepiej została przez graczy oceniona, niż przez recenzentów.



Wyczyn tym bardziej godny pochwały, ponieważ wiadomo jak to bywa - RDR II oberwało się od blacharzy, Forza dostanie 0/10 od jakiś klapków, a to jednak eks Sony, więc zieloni i PC'towcy (zanim dowiedzieli się po roku, że gra na ich platformie zawita), powinni wrzuć niemalo 0/10.

Oczywiście tak się stało, ale pozytywnych ocen było dziesięć razy więcej.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13340 dnia: Sierpnia 06, 2019, 09:42:03 am »
Ale ja nie mam zamiaru się z tobą kłócić o ocenę Detroit.  :) Skala ocen to zagadnienie na oddzielny temat. W ostatnich 10-15 latach oceny te uległy lekkiemu, ehm, przewartościowaniu.
Natomiast nie uważam, aby Detroit to była gra na 9/10 czy nawet, aby to była najlepsza gra QD, którą do tego stawiasz w jednym szeregu z GoW czy Spiderem. Tamte gry to inna liga. Jednakże nie będziemy się przez kolejną stronę przerzucać argumentami, bo szkoda na to czasu - za dużo gier do ogrania czeka.

Co do ocen na metacritic czy ogólnie wszelkich możliwych ocen w internetach, to staliśmy się ich zakładnikami. Moi rodzice prowadzą restaurację i jak widzę to obecnie nawet poświęca się czas na odpowiedzi dla ludzi, którzy przyznali gwiazdki w internetach. Teraz to jest najważniejsze, ile, kiedy i za co gwiazdek przyznał jakiś wesołek, bo ludzie przed przyjściem muszą analizować i rozważać czy warto wejść. Pomijam już oceny rzędu 1 z brakiem komentarza albo oceny 4/5 za danie, które nie jest podawane od pół roku, ale co tam. Nota idzie w świat. Tylko mieć 100 znajomych, którzy ci będą walić 5/5 lub 0/5 konkurencji i zabawa idzie po całości.
User score to bym całkiem usunął z metacritic, bo jak sam wspominasz, rzesza frustratów daje 0, ponieważ gra nie wychodzi na ich komputerek - koniecznie na steama lub na Nintendo. Straszne czasy.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Mrocz

  • Gość
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13341 dnia: Sierpnia 06, 2019, 09:55:13 am »
User score to bym całkiem usunął z metacritic, bo jak sam wspominasz, rzesza frustratów daje 0, ponieważ gra nie wychodzi na ich komputerek - koniecznie na steama lub na Nintendo. Straszne czasy.

Kiedyś widziałem zajebisty User Score dla jednej gierki

Recenzja: Super gierka, świetnie się bawiłem
Ocena 0

:lol:

I jak to ma być miarodajne?

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13342 dnia: Sierpnia 06, 2019, 10:01:22 am »
Nie oszukujmy się, Detroit to jest takie Walking Dead z lepszą fabułą i lepszą grafiką, ale Cage to żaden tam wizjoner. Owszem, z origami killerem namieszał i człowiek myślał, ze zabił kto inny (chociaz pewnie nie każdy), ale jak zagrasz drugi raz wiedząc, kto zabija, no to już fabuła się rozlatuje, bo jedna z postaci którą grasz robi rzeczy "w miedzyczasie" które zostały przed graczem ukryte. Jaki to ma sens? Sorry, ale dla mnie jedyna gra w której masz realny wpływ na fabułę wyborami, to Wiedźmin 2, gdzie zmienia się cały akt zupełnie na podstawie wyborów w pierwszym. 30-40% gry się przez to zmienia i to jest realny wpływ, a nie tam Cage'owe wybierz jedną z czterech odpowiedzi ale generalnie fabuła i tak idzie w tę samą stronę, z lekką zmianą w kolejnej scenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2019, 10:03:01 am wysłana przez gnysek »

Mrocz

  • Gość
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13343 dnia: Sierpnia 06, 2019, 10:40:12 am »
Nie oszukujmy się, Detroit to jest takie Walking Dead z lepszą fabułą i lepszą grafiką, ale Cage to żaden tam wizjoner. Owszem, z origami killerem namieszał i człowiek myślał, ze zabił kto inny (chociaz pewnie nie każdy), ale jak zagrasz drugi raz wiedząc, kto zabija, no to już fabuła się rozlatuje, bo jedna z postaci którą grasz robi rzeczy "w miedzyczasie" które zostały przed graczem ukryte. Jaki to ma sens? Sorry, ale dla mnie jedyna gra w której masz realny wpływ na fabułę wyborami, to Wiedźmin 2, gdzie zmienia się cały akt zupełnie na podstawie wyborów w pierwszym. 30-40% gry się przez to zmienia i to jest realny wpływ, a nie tam Cage'owe wybierz jedną z czterech odpowiedzi ale generalnie fabuła i tak idzie w tę samą stronę, z lekką zmianą w kolejnej scenie.

Pod tym względem jeszcze rewelacyjny był Mass Effect 2 gdzie serio mieliśmy realny wpływ na zakończenie dwójki zależności od tego co zrobiliśmy w kampanii.

Nie mówię tu niestety od żałosnym zakończeniu trójki.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13344 dnia: Sierpnia 06, 2019, 10:42:55 am »
Detroit to jest takie Walking Dead z lepszą fabułą
Polemizowabym, zwaszcza jeśli mówimy o 1 sezonie Walking Dead.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13345 dnia: Sierpnia 06, 2019, 21:47:42 pm »
Detroit to jest takie Walking Dead z lepszą fabułą
Polemizowabym, zwaszcza jeśli mówimy o 1 sezonie Walking Dead.
O ile nie zgodzę się z 9/10 dla Horizon, tak zgodzę się z Szymkiem że sprowadzenie Horizon do tego samego poziomu co Asasins Creed czy Far-Cry jest krzywdzące. Bo Horizon to był rewelacyjny tytuł w przeciwieństwie do sztampowych Ubi-Game.


Co do tego w co teraz gram.

Cisne w Everspace (w promce na PS Store za 33zł) i świetny Rougelike space shooter to jest. Mega mnie wkręcił gameplay tej gierki :)
Oprócz tego cisnę (po raz 5ty) Dooma xD i to w sumie tyle. Chyba wrócę też do Elite bo Everspace rozpalił mi apetyt na kosmiczne gierki.
Warto brać te Everspace? Zaciekawiła mnie ta gierka, zupełnie inny klimat niż tytuły które ostatnio ogrywam. Co prawda kosztuje teraz parę złotych, ale trochę boję się tej monotonii, o której piszą w niektórych recenzjach (nie jestem fanem rogalikowych mechanik).

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13346 dnia: Sierpnia 07, 2019, 07:29:52 am »
Detroit to jest takie Walking Dead z lepszą fabułą
Polemizowabym, zwaszcza jeśli mówimy o 1 sezonie Walking Dead.
W drugim sezonie też fabuła była lepsza w Wolf Amongst Us i w Batmanie też, i w tym horrorze od sony Until dawn też lepsza. Zresztą nawet w Gran Turismo była lepsza…
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13347 dnia: Sierpnia 07, 2019, 07:36:02 am »
Fabuła fabułą, jednak gry od QD są znacznie bardziej rozbudowane i decyzje mają trochę większe znaczenie.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13348 dnia: Sierpnia 07, 2019, 07:42:24 am »
Fabuła fabułą, jednak gry od QD są znacznie bardziej rozbudowane i decyzje mają trochę większe znaczenie.
Tu się zgodzę jakkolwiek fabuła tragicznie pretensjonalna by niebyła to dostałem satysfakcjonujące zakończenie. W grach telle talle wybory są o wiele bardziej iluzoryczne.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13349 dnia: Sierpnia 07, 2019, 08:55:32 am »
Musze sie stety i niestety zgodzic. Wybory w Detroit sa naprawde fajne, jak gra rysuje te schematy wyborow po kazdej sekcji to czasami naprawde robi duze wrazenie. Niestety to typ gry gdzie do dalszej zabawy motywuje historia a ta tutaj jest niestety slabiutka... Bohaterowie raczej nieciekawi, ich motywacje potraktowane po macoszemu, nie sa w ogole przekonywujacy. Cale to stawanie sie defektem w ogole nie poparte jakimis wiekszymi tematami tylko o bum, jeden trigger i juz. Cale szersze tlo fabularne jest tak do bolu oklepanym schematem buntu maszyn bez zadnej glebi, ze masakra. Niestety, do Heavy Rain nie ma to startu.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13350 dnia: Sierpnia 07, 2019, 15:20:35 pm »
Niestety, do Heavy Rain nie ma to startu.

Całkowicie się z tym zgadzam. Pisałem o tym kilka postów wcześniej. Heavy Rain miało kilka baboli fabularnych ale całość wychodziła na plus mocarnym zakończeniem, którego tutaj niestety brakło.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13351 dnia: Sierpnia 07, 2019, 15:43:46 pm »
Nie wspominacie o Beyond Two Souls, więc zakładam, że Detroit z kolei od tego lepsze :P

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13352 dnia: Sierpnia 07, 2019, 16:14:03 pm »
Niewiele, ale lepsze jednak. Cage zaczął się lubować w klimatach sf co mu nie bardzo wychodzi moim zdaniem.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13353 dnia: Sierpnia 07, 2019, 16:21:19 pm »
Taki mały off top, ale teraz jak przypomniałem sobie Beyond, to historia Cage'a ma dosyć sporo wspólnego z Stranger Things.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13354 dnia: Sierpnia 07, 2019, 16:23:12 pm »
Muszę jeszcze kiedyś przejśc w końcu Fahrenheita.

A wracając do tematu, wczoraj skończyłem Mario Odyssey i sie okazało, ze to dopiero połowa gry i full rzeczy jest do znalezienia (jak ja kocham takie rzeczy). Momentami mnie zaskakuje, jak porządną grafikę potrafi Switch uciągnąć. Niby etapy są małe, ale generalnie wszystko jest ładne, bez "kanciastych" obiektów bo ktoś polygonów pożałował, i teksturki nawet na powiększeniu są niewiele gorsze niż na current genach. No i ciągle mnie zaskakuje, jak niezabugowane gry Nintendo potrafi zrobić - 15-20 lat temu wszystkie takie były, a dziś patch na dzień dobry, żeby w ogóle móc grać.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13355 dnia: Sierpnia 07, 2019, 17:15:51 pm »
Nie wspominacie o Beyond Two Souls, więc zakładam, że Detroit z kolei od tego lepsze :P
Im blizej konca, tym bardziej jestem zdania, ze Beyond i Detroit to ten sam poziom, niestety. Beyond mialo tego plusa, ze byl coop.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13356 dnia: Sierpnia 07, 2019, 17:31:04 pm »
Tylko ten coop taki nierówny, tzn. jeden z graczy nudził się i nigdy nie wiedział jak długo (albo już źle pamiętam, bo grałem w to w coopie w jedną osobę, żeby zdobyć trofea, chociaż i tak nie dokończyłem gry).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13357 dnia: Sierpnia 07, 2019, 18:56:39 pm »
Coop jest jak mówisz, ale żonie się podobalo takie granie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13358 dnia: Sierpnia 08, 2019, 09:54:02 am »
Muszę jeszcze kiedyś przejśc w końcu Fahrenheita.

A wracając do tematu, wczoraj skończyłem Mario Odyssey i sie okazało, ze to dopiero połowa gry i full rzeczy jest do znalezienia (jak ja kocham takie rzeczy). Momentami mnie zaskakuje, jak porządną grafikę potrafi Switch uciągnąć. Niby etapy są małe, ale generalnie wszystko jest ładne, bez "kanciastych" obiektów bo ktoś polygonów pożałował, i teksturki nawet na powiększeniu są niewiele gorsze niż na current genach. No i ciągle mnie zaskakuje, jak niezabugowane gry Nintendo potrafi zrobić - 15-20 lat temu wszystkie takie były, a dziś patch na dzień dobry, żeby w ogóle móc grać.
Fahrenheit to całkiem solidna gierka. Natomiast z tego co pamiętam to QTE tam potrafiły dać ostro w kość i były elementy sf. Najbardziej mi zapadł w pamięci fragment demo, gdzie gość czyścił mopem podłogę, po pewnym wydarzeniu. :)

Połowa gry za tobą w Mario.
Nie grałem w każdego Mariana, ale to chyba standard tej serii. W niedawno ukończonym przeze mnie SM64 DS było to samo. Grę przechodzisz zdobywając 80 gwiazdek, ale do 100% potrzeba ci ich 160  Dla zbieraczy idealne rozwiązanie. Dla osób, które nie wiedzą w co następnie zagrać, bo mają tyle na półce, już niekoniecznie.
W SMG na Wii patent był chyba taki sam.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13359 dnia: Sierpnia 08, 2019, 10:14:51 am »
Fahrenheit to całkiem solidna gierka.
Szkoda, że końcówka to był srogi odpał.