Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2045704 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpnia 12, 2012, 22:46:43 pm »
30. miejsce w klasyfikacji medalowej na IO - najgorsze od 1948 roku. Kto jest za tym, żeby winą obciążyć Tuska?  :lol:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpnia 13, 2012, 20:03:23 pm »
"INFO: Szwecja oszczędnościami i obniżkami podatków, a nie popularnymi w USA i UE wydatkami stymulacyjnymi skutecznie chroni się przezd krysysem.

Jak podaje rp.pl, w Szwecji zlikwidowano „janosikowy" podatek nakładany na dochody powyżej 1,5 mln koron, obniżono podstawowe stawki podatku od dochodów, liberalizowano zabetonowane przez socjaldemokratów umowy o pracę i planuje się dalsze obniżenie podatków od przedsiębiorstw.

W rezultacie Szewcja ma nadwyżkę budżetową, a zadłużenie publiczne w stosunku do PKB wynosi zaledwie 37% i nadal spada.

„Kiedy obywatele i rodziny mogą zatrzymać większą część swoich dochodów, to zwiększa się także ich niezależność i zdolność do kształtowania własnego życia" - brzymi jedna z dewiz p. Andrzeja Borga, szwedzkiego ministra finansów, a jego obsesją jest „mały rząd" - w oświacie istnieje bon edukacyjny, a mówi się o prywatyzacji służb publicznych (łącznie ze służbą zdrowia)."
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpnia 13, 2012, 20:17:46 pm »
>mfw Szwecja to socjaldemokracja


:troll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpnia 13, 2012, 20:56:26 pm »
Szef rządu premier Fredrik Reinfeldt

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szwecja

John Fredrik Reinfeldt – szwedzki polityk, od 1991 deputowany do Riksdagu, od 2003 przewodniczący Umiarkowanej Partii Koalicyjnej, od 6 października 2006 premier Szwecji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fredrik_Reinfeldt

Umiarkowana Partia Koalicyjna (szw. Moderata Samlingspartiet, w skrócie Moderaterna; Moderaci) – szwedzka partia liberalno-konserwatywna. Powstała w 1904 roku, będąc początkowo ugrupowaniem bardzo konserwatywnym i nacjonalistycznym. Była przeciwna powszechności prawa wyborczego, prawom pracowniczym i wydatkom socjalnym.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Umiarkowana_Partia_Koalicyjna

KTOŚ TU ŚCIEMNIA.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpnia 13, 2012, 21:17:00 pm »
Cytuj
With the general election of 2006 the Moderates formed a coalition government with the Centre Party, the Liberal People's Party and the Christian Democrats.
Co by nie było, prawicowe partie to to nie są. Nie w gospodarczym pojęciu oczywiście. I tak nie obdierają zwłok denatów he he he.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpnia 13, 2012, 22:08:53 pm »
Jakbyś tego kota ogonem wywrócić nie próbował, w Szwecji rządzi partia opozycyjna do socjaldemokratów  :lol:

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpnia 14, 2012, 15:55:23 pm »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpnia 14, 2012, 17:00:21 pm »
Świete słowa

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpnia 19, 2012, 10:24:50 am »
http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,14853440,wiadomosc.html

Krytykowany, bo "zbyt szczery". :lol:

Cytuj
– Mój syn jest człowiekiem otwartym, szczerym, uczciwym i silnym. Jest czasami zbyt szczery i nie zawsze wykazywał wystarczającą ostrożność i roztropność – mówił o Michale szef rządu.
Pijarowcy chyba na wakacjach.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpnia 19, 2012, 10:49:12 am »
Jedna banda. Do pieca te wszystkie kur**, zdrajców narodu polskiego, kur** żyjące ponad stan za pieniądze obywateli. Matactwa, przekręty, układziki, rozkradanie państwa polskiego przez te kur** powoduje, że ludzie nie mają pracy, paliwo coraz droższe, a w sklepie kur** za 100 zł nie zrobię zakupów na tydzień dla rodziny, jak kiedyś. Ale przyjdzie sąd boży i PiS wyjebie te kur**, tego kolosa na glinianych nogach.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpnia 19, 2012, 11:54:53 am »
Mozna beke krecic, ale dla mnie rzady PO to parodia. Jezeli wygraja i nastepne wybory lub przegraja minimalnie, to ja nie wiem co ludzie maja we lbach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpnia 19, 2012, 11:56:22 am »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpnia 19, 2012, 12:15:24 pm »
Teraz choćby naobiecywali cholera wie co, to i tak obywatele nie są tak głupi, aby dać im kolejny kredyt zaufania przez to całe szambo, które się przewija.
Na pewno wielu z tych gorliwych członków partii rządzącej jest tego świadomych i zaczną uciekać z PO przed gorącym okresem wyborczym, aby mogli dalej bez skrępowania korzystać z koryta. Jeśli znowu wygrają, to ja już nie widzę ratunku dla tego kraju, skoro gro społeczeństwa reprezentuje męczeńską postawę, godną bitej matki Polki, wracającej po obdukcji do męża sadysty.
Z artykułu zalinkowanego przez svona:
Cytuj
Nerwówka w Platformie. Politycy rządzącej partii nawet na urlopach z uwagą i coraz większym niepokojem śledzą aferę wokół Amber Gold i syna premiera. Boją się spadających notowań partii w sondażach i złoszczą na gadulstwo Michała Tuska (30 l.). – Problem już nie w tym, co zrobił. Problem w tym, że dużo gada – narzekają. Zgadzają się z premierem, który na konferencji prasowej skarcił syna za to, że w licznych wywiadach, których udzielał po wybuchu afery, „był zbyt szczery”.
:lol: Proszę, jak ładnie dziennikach wyartykułował, o co tak na prawdę chodzi w grzaniu dupy na sejmowym stołku. Poza tym, niezła śmiechawa, nie boją się oczerniania przez społeczeństwo dyskusyjnej polityki, afer i kolesiostwa, za to bardzo ważne jest, jak Michaś robi szum w mediach.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpnia 19, 2012, 15:08:25 pm »
Mozna beke krecic, ale dla mnie rzady PO to parodia. Jezeli wygraja i nastepne wybory lub przegraja minimalnie, to ja nie wiem co ludzie maja we lbach.

Media tresujace lemingów mają wielką moc, zawsze wybielą PO jakimś napisanym na kolanie farmazonem. Zobacz na przykład jutrzejszą okładke Newsweeka.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpnia 19, 2012, 15:30:59 pm »
Okłada z liderem PiSu i prowokującym opisem = wybielanie PO?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpnia 19, 2012, 15:38:56 pm »
Fakt, wywłóczenie jakiś 2 letnich brudów o opozycji, które były już wcześniej znane, w momencie, kiedy kolejna (głośna) afera z PO jest aktualna, nie jest wybielaniem partii rządzącej...

Zresztą jak już o ochronie mowa, to taki synek tatusia też ją dostawał. A jakoś o tym nie robią okładki.
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/czy_donald_tusk_klamal__23370
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2012, 15:42:43 pm wysłana przez Master_666 »

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpnia 19, 2012, 15:46:51 pm »
Przy aferze Amber Gold w którą osobiście zamieszana jest rodzina Tusków tworzyć z niczego dwa tematy numeru atakujące opozycje, to tak to jest wybielanie PO. Zwłaszcza że Lis ostatni wysmarował przynajmniej kilka laurek Tuskowi, w tym w jednej wyjątkowo płakał nad tym że Kaczyński nie komentuje sprawy Amber Gold - wtedy dopiero można by przestać pisać o Bąku a można by o "wrednym Kaczyńskim który atakując syna chce uderzyć w ojca, chociaż sam nie ma dzieci". Ale zły Kaczyński się nie odezwał i żeby zamieść aferę Tusków pod dywan trzeba robić materiał o tym ile PiS wydaje na ochronę, nie wspominając przy tym czy jest to mniej niż PO, PSL, czy SLD. Typowa zasłona dymna na partyjne zlecenie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpnia 24, 2012, 12:50:12 pm »
Cytuj
Miszcz, leming z TVN

Polska się rozgotuje. A potem wysprząta. Albo wszystko naraz. Taką wizję naszej ojczyzny kreuje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

O firmie TVN mówi się, że to niebo, o Edwardzie Miszczaku, od 15 lat dyrektorze programowym i głównym rozgrywającym stacji – bóg, pasterz nawet, który na swoich halach wypasa piękne owieczki: Kingę Rusin, Jolantę Pieńkowską, Magdę Mołek i Kubę Wojewódzkiego. I jeszcze kilka innych osobowości telewizyjnych. Jak Magda Gessler i od niedawna perfekcyjna pani domu Małgorzata Rozenek. Jest pasterzem zaprawdę sprawiedliwym. Posłuszne owieczki hołubi, podkarmia, niegrzecznych się pozbywa. Bez mrugnięcia okiem. Szybko. Zrzuca ze skały i patrzy z góry, czy się roztrzaskują, czy stają na nogi i idą dalej… No, ale już dość tej opowieści o władczym pasterzu. – Wojewódzkiego pan zostawił w TVN – zagajam na początek. – Zostawiłem? Nikt nigdy nie stawiał takiej kwestii. Wojewódzki to gigant, to wielka osobowość – mówi ciepłym głosem. Uśmiecha się do mnie. I zmienia temat. Opowiada o chorej nodze. O morfinie, którą bierze na noc, wreszcie na swoim smartfonie pokazuje zdjęcia kończyny przed operacją. Cyk. I następne po przeszczepie skóry. Podwija nogawkę i prezentuje opuchniętą zabandażowaną prawą nogę. – Cierpię. I tak jeszcze z miesiąc. Przychodzę tu, do firmy, na dwie, trzy godziny. Dłużej nie daję rady – wyjaśnia. Pracownicy lekko ironicznie mówią o nim, że „Edek to człowiek z sercem na dłoni”. I zaraz potem dodają: „Twoim sercem, na jego dłoni”. Pokrwawionej, bo wyrwał je właśnie z piersi krnąbrnego gwiazdora. Ostatnio dzierży struchlały organ Szymona Majewskiego. Do niedawna ulubionego ulubieńca. Wielbił go przez lata, świetnie opłacał, nie bał się wpuszczać „na żywo” na wizję, na wszystko pozwalał. No, prawie na wszystko. – Takie są prawa rynku: wszyscy, którzy zawodzą, wylatują – mówi bez ogródek dyrektor. Przypomnijmy, Szymon Majewski zawiódł, bo wziął udział w reklamie banku. Do mediów wyciekła informacja, że zarobił na tym ponad trzy miliony złotych. I od tamtej pory jest na czarnej liście Miszczaka. Choć rozrywkowego filaru dyrektor pozbywał się powoli. Jesienią zeszłego roku zaproponował Majewskiemu program „HDw3D”, o którym sam prowadzący mówił mi, że to beznadzieja. Wiosną wystartował z programem „Szymon Majewski na żywo”, ale co chwila słychać było, że „Szymonowi spada”.

– Spadało? – wypytuję dyrektora, a on twierdzi, że owszem, spadało. Nie wiem, czy ta kasa tak Miszczaka zdenerwowała, czy to, że Majewski nie skonsultował z nim udziału w reklamie. – Gwiazdy takie kwestie konsultują z naszym szefem. I to się stało. Tu nie idzie o finanse. Wiele rzeczy można było obejść. Gwiazdy są po to, żeby zarabiały pieniądze. I dla stacji. I dla siebie też. To tylko wtedy się kręci, jeśli wszyscy zarabiają. Pracuję w mediach komercyjnych od jesieni 1989 r. i wiem, że jeśli ty dasz zarobić innym, to sam też zarobisz.

– Czyli problem w tym, że on się nie podzielił?
(Cisza)
– Już mówiłem, że nie było takiej kwestii. To wszystko co się stało, wynika bardziej z bandyckich praw na tym rynku. I braku menedżerów gwiazd z prawdziwego zdarzenia. Szymon miał trochę pecha…

Czy ten pech polega na tym, że naród dowiedział się o sumie, jaką mógł zarobić Majewski, czy też na tym, że przeciwstawił się Miszczakowi? Przecież Wojewódzki też wziął udział w reklamie. – Ale w wypadku Kuby nie było żadnej dyskusji o pieniądzach – słyszę, a kiedy mówię, że tzw. żarty rasistowskie, sprawa ukraińska wywołały skandale na międzynarodową skalę, dyrektor Miszczak strzela: – Wie pani co? Ja w tej sprawie do końca nie wiem, co jest prawdą…

Nagrania z radia Eska Rock też go nie przekonują: – I z nich wynika, że najgorszych słów nie powiedział Kuba, tylko jego partner. Jeśli pani porównuje Kubę i Szymona, to Szymon miał większego pecha, bo został posądzony o zarobienie kolosalnej kasy, a nie o rasizm. A widać, że u nas, w naszym kraju zarabianie kasy jest gorsze. Gwiazda w studiu nie wygłasza swoich normalnych, przemyślanych poglądów. To jest satyryczny program, w dodatku na żywo. W sprawie Kuby ogromnie złą rolę odegrały tabloidy zajmujące się celebrytami, które roszczą sobie prawo do moralnych osądów. Kuba nigdy nie był cenzurowany. Choć zawsze jest ktoś na nagraniu i mówi, że może za ostro czasem dyskutujemy… Mam jedną niesamowitą przewagę nad Kubą.

Pytam jaką. Czy tę, że jest bogiem, i słyszę, że się śmieje. – Nie, pani mnie tu bez przerwy prowokuje. Ta przewaga nie wynika z tego, że mam nożyczki do wycięcia kawałka programu, tylko że racja moralna jest po mojej stronie, bo to potem ja idę do sądu. W sprawie flag wetkniętych w psią kupę byłem w sądzie wiele razy. Kuba tylko raz.

Ale mimo to dyrektor Miszczak nie zamierza rozstawać się z Wojewódzkim. Na korytarzach TVN mówi się, że Miszczaka i Wojewódzkiego łączy przyjaźń, jakaś wspólna tajemnica, jakiś niepisany pakt, wedle którego gwiazdor ma w telewizji wciąż niezachwianą pozycję. Może to kwestia polityki i tego, że Kuba ani w swoim autorskim programie, ani w formacie „X Factor”, w którym jest jurorem, nie obnosi się ze swoimi poglądami politycznymi, nie mówi, na kogo mają głosować jego fani, nie obśmiewa polityków prawej strony sceny politycznej. Robi to głównie w prasie i radiu. Dobitnie. W TVN pojawiają się tylko odpryski.

– On rozmawia z gośćmi. Nie ma miejsca na manifestacje poglądów. Osobą, która mogła sobie dowcipkować z największych osób w państwie, pełniła funkcję błazna, Stańczyka, był Szymon Majewski. I jak się okazało, źle się stało dla niego źle, że zaczął być kojarzony z wielkimi pieniędzmi zarobionymi w państwowym banku. Poza tym może to nie jest jego czas. On się sprawdzał, kiedy emocje leżały na ulicach. A lemingi nie chcą, żeby się specjalnie śmiano z Platformy Obywatelskiej… – szczerze wyznaje dyrektor. A Majewski nie ukrywał swoich politycznych rozterek: – Wiem, że powinna być partia, jak PO, która pcha nas ku Europie. Ale jest też miejsce dla PiS, które pamięta, dba o tradycję, historię. Mam rozdartą naturę – mówił mi w maju i zapewniał, że dla niego żarty kończą się tam, gdzie giną ludzie, więc żartować z katastrofy smoleńskiej nie zamierza. Od dyrektora Miszczaka dowiaduję się, że to trudny dla Szymona czas politycznie. Wyborcy wybrali. Bo wyborcy PO to są jednocześnie wyborcy TVN. – A Szymon komentował, ośmieszał, był też reflektorem politycznym. No cóż, nawet największe gwiazdy mają przerwy, mam nadzieję, że krótkie – dodaje Miszczak.

Teraz takiego reflektora nie będzie. Choćby dlatego, że Miszczak zapewnia, że z Wojewódzkim postanowił żyć w zgodzie. Przypuszczam, że Wojewódzki też nie będzie się wychylał, bo tak naprawdę nie ma dokąd pójść. W Polsacie już był, w TVP przed laty też. Inne gwiazdy, które zrobiły tour po innych stacjach, też pilnują swoich posad, swojej publiczności i swoich pieniędzy.

Bo nie jest tajemnicą, że Edward Miszczak, jeśli się już zakocha, to swojej miłości nie pozwala biedować. Tak było z Marcinem Tyszką i Dawidem Wolińskim, gwiazdami jury „Top Model”, które zapragnęły mieć własny program. Dostały, ale jego losy się ważyły, bo słynny fotograf i znany projektant mody negocjowali kosmiczne gaże. Jak duże? Dyrektor zapewnia, że nie wie, bo producent, firma Rochstar, wystawiła jedną fakturę „za wszystko”. To „wszystko” nosiło tytuł „Woli i Tysio na pokładzie”, znalazło się w wiosennej ramówce TVN i było chyba największą kompromitacją stacji w całej jej historii. Anegdota głosi, że nawet firmy sprzedające leki na hemoroidy nie chciały kupować reklam przy tym programie. A Miszczak i tak broni: – Idea była fantastyczna, prowadzący świetni. Nie mieli tylko dobrego reżysera…

Czyli łask rozgrywającego w TVN nie stracili. Ale „Top Model”, notabene produkowanego również przez Rochstar, w jesiennej ramówce już nie ma. – Ale będzie w wiosennej. Już część castingów została nagrana. Problem w tym, że takie programy muszą mieć sponsorów, partnerów komercyjnych, a z tymi dopiero rozmawiamy… Na razie skupiam się na tej jesiennej ramówce. Ona jest już dopięta na ostatni guzik – reklamuje.

Dwa seriale, dwa nowe programy rozrywkowe. To na nich szef programowy stacji chce zbudować sukces TVN. Jednak w strategicznych punktach w Warszawie, gdzie zawsze wisiały wielkie billboardy reklamujące najnowsze produkcje TVN, nie ma bynajmniej Magdy Gessler, gwiazdy „MasterChefa” ani Małgorzaty Rozenek, gospodyni „Perfekcyjnej pani domu”, tylko hity telewizji publicznej – seriale „Czas honoru” i „Rodzinka.pl”. – Proszę sobie wyobrazić, że ja te billboardy oglądałem od tyłu, bo one wiszą na klinice, w której przez dwa miesiące leczyłem sobie nogę. Ale nas w tej chwili nie stać na takie reklamy – mówi. A kiedy próbuję wytłumaczyć, że dla widzów to jasny sygnał, że TVN ma kłopoty, że już przestał być królem, Miszczak wchodzi w słowo i rzuca: – Dziecko, to jest zbyt prosta konstatacja! Powiem wprost. W czasach kryzysu media też muszą się zastanawiać nad wydatkami marketingowymi!

TVN stać za to na Magdę Gessler – Między nami jest specyficzna relacja. Cenimy się, ale spotkaliśmy się na etapie, kiedy każdy z nas miał już swoje podwórko. Magda jest gwiazdą od dawna – objaśnia związek z pierwszą kucharką Polski i obiecuje wielki show „MasterChef”. – Na 30 rynkach to rewolucja w produkcji telewizyjnej i ogromny sukces. U was w gazecie przeczytałem, że tniemy koszty i nie ma „Tańca z gwiazdami”. Trzynaście edycji było i nie ma już po prostu gwiazd do tańczenia. Ten program pokazał, jak duży jest polski show-biznes... Nieduży. I każdy, kto w nim wystąpił, użył tego programu do rozwinięcia swojej kariery. A myśmy tego programu nie zakończyli, tylko zawiesili. Na rok, może na dwa. Formuła nie umiera. Prawa do tego formatu ma TVN. A dzisiaj w czasach, kiedy wszyscy śpiewają albo tańczą – my gotujemy. Wierzyła pani w to, że Polska się roztańczy? A się roztańczyła. Więc teraz się rozgotuje – entuzjazmuje się. – I wysprząta? – dopytuję. – Wie pani, teraz mamy taki komfort, że najpierw możemy przez sezon testować program na małej antenie, czyli w TVN Style i jeśli jest dobry, przerzucić go na dużą i tak właśnie się stało z „Perfekcyjną panią domu”. Pilotem dzisiaj rządzą kobiety. I kiedy one zobaczyły, że za sprzątanie domu można dostać koronę… – rozkręca się, rozmarza, więc przerywam i mówię, że to straszne.

– No, Boże kochany, może dla kobiety, która mieszka w Miasteczku Wilanów, to straszne. Bo ją stać na…

– …Ukrainkę – proponuję.
– Panią do pomocy – cedzi, wyraźnie niezadowolony.

Tylko to te właśnie panie lemingi i ich lemingi płci męskiej, między 25.-45. rokiem życia mieszkające w dużych miastach, które same nie sprzątają, a gotują od wielkiego dzwonu, są najatrakcyjniejszą grupą dla reklamodawców, a co za tym idzie, i widownią TVN.

– Proszę mi wierzyć, ten program jest okazją do podglądania innych w akcji, a nie tylko do nauki sprzątania. I ma walory edukacyjne. On kreuje zachowania. Dzięki telewizji ludzie podejmują decyzję, czy gotować, sprzątać, czy tańczyć – tłumacząc, patrzy mi prosto w oczy i dodaje: – To my pierwsi pokazaliśmy „Big Brothera”, który zmienił telewizję, sposób postrzegania. W tamtych czasach młodzi mężczyźni zobaczyli kosmetyczkę Kena i zrozumieli, że można dbać o siebie. Odcinki, kiedy Ken był w łazience, miały największą oglądalność. Pamięta pani? – wywołuje mnie do tablicy.

No cóż, nie pamiętam. Pamiętam jednak, że TVN znany był z odważnych, kontrowersyjnych decyzji. Dlatego właśnie uwierzyłam, że rzeczywiście znowu wywoła rewolucję i da program nie tak dawno upieczonej celebrytce Marcie Grycan. Nie kryje, że prowadził z nią rozmowy. Myślał, by mieć ją w swojej stajni. Ale nie znalazł, jak mówi, partnera komercyjnego, czyli innym słowy nikt nie chciał zainwestować pieniędzy w Grycankę. – Trzeba kochać gwiazdy, tak szybko odchodzą – Miszczak na koniec parafrazuje wiersz ks. Jana Twardowskiego. Same nie odchodzą. Jestem pewna i kiedy dzielę się tą myślą z dyrektorem słyszę: – Same wybierają swój los. Zadowolona, szczęśliwa gwiazda najbardziej mnie cieszy. Przecież więcej czasu poświęcam gwiazdom niż własnym dzieciom. Między widzem a gwiazdą jest zaczarowana relacja. Jeden mała wpadka może ją zakłócić – straszy.

Czytać! Czytać zanim mnie do pierdla posadzą!

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpnia 26, 2012, 09:41:04 am »
Ale dużo rzeczy mnie ominęło przez ostatnie dni  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpnia 26, 2012, 22:19:31 pm »


Polska w budowie.

Ogur

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpnia 26, 2012, 22:53:53 pm »
Cytuj
This is road just next to Poznan, where I live, isn't completed yet. Look in the background, work is ongoing. Thus the easiest, quickest and cheapest way to deal with traffic which has had to use part of the existing road going towards the traffic works is to have it do a U-Turn. This is a safe and simple way to do this. WTF is WTF about this?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpnia 26, 2012, 22:59:50 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 27, 2012, 01:06:06 am »
Cytuj
This is road just next to Poznan, where I live, isn't completed yet. Look in the background, work is ongoing. Thus the easiest, quickest and cheapest way to deal with traffic which has had to use part of the existing road going towards the traffic works is to have it do a U-Turn. This is a safe and simple way to do this. WTF is WTF about this?

Skoro w Poznaniu już się mówi po angielsku, to może jeszcze wytłumaczą czemu położyli nowy asfalt żeby zaraz go rozjebać 'u-turnem'? Wiadomo, płacone z państwowych, dlatego nikt sobie głowy nie zawraca kolejnością działań. Szkoda, że coraz więcej obywateli nie widzi w tym nic dziwnego. Identycznie:

http://www.wloclawek.info.pl/nowosci,wiadomosci_wloclawek_i_region,1,1,urzednicy_nie_znaja_slowa_8222_k,20390.html

Może tu też jakiś Włocławianin po angielsku wytłumaczy, że w tym nie ma nic dziwnego.

Ogur

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpnia 27, 2012, 02:09:17 am »
To czemu nie napiszesz skargi do władz tych dwóch miast?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpnia 27, 2012, 08:19:23 am »
z tą obwodnicą poznania jest nie do końca tak jak ten angol mieszkający w polsce pisze. zaczęli robić, potem się okazało, że siana nie ma na dokończenie jednego odcinka no i zrobili tego "u-turna", bo żadne prace w tle się nie dzieję, nikt tam nie pracuje i nie wiadomo kiedy droga będzie gotowa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpnia 27, 2012, 08:58:52 am »
U mnie też kur** rozkopali drogę dojazdową do domu, bo akcja pt. "robimy chodniki" jest grana. Wykonanie jednak jest dalekie od prawidłowego. Zrobione odwodnienie, podbudowa, rozcięty asfalt. Samochody buksują i tracą zawieszenie na porytej drodze, przy okazji rozwożąc kołami zostawioną samopas warstwę z tłucznia (może myślą, że samochody im zagęszczą grunt i przyoszczędzą pieniędzy :lol:), na odcinku robót nic się nie dzieje (ekipa przyjeżdża 2 razy na tydzień). Napisałem do gminy, że mam kur** chaos pod domem, a wykonanie jest dalekie od sztuki budowlanej i dostałem odpowiedź, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem robót, a ew. pretensje mam kierować do zarządu dróg. Do nich też napisałem i odpowiedzieli, że w przypadku tej inwestycji nie są stroną, bo uzgodnienie i zezwolenie na wejście w teren działki drogowej wydali, a pretensje mam kierować do Inwestora (czyli gminy) i nadzoru. Po kilku pisemkach nadal nie mogę dojechać do chałupy, jak człowiek. Polska urzędasów i ich porannej kawy :lol:

A najlepsze, że jak już zrobią ten chodnik przed moim domem, to formalnie nie jestem jego właścicielem, a muszę dbać o jego porządek i jak ktoś skręci w tym miejscu nogę, bo nie odśnieżyłem!!! chodnika, to moja wina i odpowiadam finansowo, nawet jeśli nie było mnie tydzień w domu.
Cytuj
Art. 5 USTAWY z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku
 w gminach.

 4)Uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych
 wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną
 część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio
 przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany
 do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój
 lub parkowanie pojazdów samochodowych.
Polskie prawo [']

Żyjemy w Państwie demokratycznym, gdzie obywatel jest zmuszany do sprzątania nie swojej własności, a więzień w ramach resocjalizacji nie może być zmuszany do prac społecznych.

Pozdrawiam Irasa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 09:34:05 am wysłana przez Kert »

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpnia 27, 2012, 09:15:06 am »
To czemu nie napiszesz skargi do władz tych dwóch miast?

Buahaha. W ogóle zamknijmy forum, zamiast pisać ty trzeba pisać skargi do polityków, developerów, wydawców, producentów filmowych itp.

Świetny argument na każdą krytykę.

hanza

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpnia 27, 2012, 09:53:58 am »

Cytuj
Art. 5 USTAWY z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku
 w gminach.

 4)Uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych
 wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną
 część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio
 przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany
 do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój
 lub parkowanie pojazdów samochodowych.
Polskie prawo [']

Żyjemy w Państwie demokratycznym, gdzie obywatel jest zmuszany do sprzątania nie swojej własności, a więzień w ramach resocjalizacji nie może być zmuszany do prac społecznych.

Pozdrawiam Irasa.

U mnie na oscie rosna sobie drzewka i obowiazkiem mieszkancow jest usuwanie lisci, nie mam z tym problemu tyle ze za ich wywoz musze placic sam, miasto nawet nie dostarcza smietnikow na syf ktory spada z pieknych drzewek, nie wspomne juz o wycieciu zabytkowej lipki, toz to prawie jak morderstwo I stopnia.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:05:18 am »
To czemu nie napiszesz skargi do władz tych dwóch miast?

Buahaha. W ogóle zamknijmy forum, zamiast pisać ty trzeba pisać skargi do polityków, developerów, wydawców, producentów filmowych itp.

Świetny argument na każdą krytykę.

nie ma co się śmiać i zamykać forumka. takie skargi warto pisać. wielu narzeka, że w polsce nie ma społeczeństwa obywatelskiego, a jak mają jakieś pisemko do władz wystosować to problem.

btw. + dla kerta.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:08:31 am »
U mnie na oscie rosna sobie drzewka i obowiazkiem mieszkancow jest usuwanie lisci, nie mam z tym problemu tyle ze za ich wywoz musze placic sam, miasto nawet nie dostarcza smietnikow na syf ktory spada z pieknych drzewek, nie wspomne juz o wycieciu zabytkowej lipki, toz to prawie jak morderstwo I stopnia.
Nie burzyłbym się o ten chodnik, gdybym wyraził zgodę na jego budowę (co formalnie powinno mieć miejsce!) lub miał w nim udział prawny. A tak, kolesiostwo w gminie samo załatwiło sobie temat i postawiono mnie oraz innych mieszkańców przed faktem dokonanym, z tego tytułu narzucając na nas także dodatkową odpowiedzialność i obowiązki.

Z wycinaniem drzew na własnej posesji, to też gruby temat. Sąsiad ma przeprawę sądową, bo mu gmina nałożyła karę za ścięcie drzewka, które sam zasadził. Nie obchodziło ich, że został sam kikut po mocnej wichurze, z którego już nic nie będzie, szpeci otoczenie i może stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców jego domu (wystające drzazgi, odchylenie od pionu). On musi udowodnić, że stanowi zagrożenie, czyli wykonać ekspertyzę, za którą musiałby dodatkowo zapłacić, co samo w sobie nie stanowi gwarancji do anulowania kary. "A ja chciałem tylko w jedno popołudnie zrobić porządek na działce", powiedział. Śmiech na sali.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 10:10:32 am wysłana przez Kert »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:48:47 am »
A najlepsze, że jak już zrobią ten chodnik przed moim domem, to formalnie nie jestem jego właścicielem, a muszę dbać o jego porządek i jak ktoś skręci w tym miejscu nogę, bo nie odśnieżyłem!!! chodnika, to moja wina i odpowiadam finansowo, nawet jeśli nie było mnie tydzień w domu.

Lepiej sobie wykup OC...

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:00:47 am »
A najlepsze, że jak już zrobią ten chodnik przed moim domem, to formalnie nie jestem jego właścicielem, a muszę dbać o jego porządek i jak ktoś skręci w tym miejscu nogę, bo nie odśnieżyłem!!! chodnika, to moja wina i odpowiadam finansowo, nawet jeśli nie było mnie tydzień w domu.

Lepiej sobie wykup OC...
?

Czyli nieważne, że Cię dymają:
postawiono mnie oraz innych mieszkańców przed faktem dokonanym, z tego tytułu narzucając na nas także dodatkową odpowiedzialność i obowiązki.
tylko, jak już to robią, zabezpiecz się na swój koszt i za swoją ekstra kasę, którą masz oczywiście w nadmiarze i nie marzysz o niczym innym, tylko oddawanie jej kolejnej lichwie (towarzystwo ubezpieczeniowe). Nie walka z systemem (która jak widać, gówno daje - choć mam zamiar odżegnać się od tego głupiego chodnika, bo mi nie przeszkadzał jego brak, a raczej wójtowi, który chce pokazać, że jest zaradny i umie cisnąć pieniążki z unii dla siebie i znajomków), a dodatkowe płacenie za bzdury, które system ustanawia. Dobre, Iras, dobre. Avatar na miejscu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:36:25 am »
Ale o co chodzi?! Ja w ogóle prawa nie komentuję. Z dobrego serca ci radzę co zrobić, żeby w razie czego nie płacić jakiejś pokrace odszkodowania/dożywotniej renty. Przepisów nie zmienisz, od chodnika też się nie odżegnasz. Odśnieżanie - przykry obowiązek, który zbytnio się od płacenia podatków nie różni.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:00:56 pm »
Ale ja właśnie do kijowego prawa cały czas się odnoszę. Ty go niby nie komentujesz, a proponujesz wykupić oc, które ma mnie przed jego konsekwencjami uchronić, nieważne jak ch**owe by ono nie było. Poza tym wiem, że wg Twojej maksymy "prawo należy respektować". Spoczi.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:11:26 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/firma-zwiazana-z-pis-przejela-gazete-polska-codzie,1,5228122,wiadomosc.html


Cytuj
Firma związana z PiS "przejęła" "Gazetę Polską Codziennie"


Spółka Geranium zajmująca się działalnością wydawniczą i producencką, powiązana z PiS, przejęła większość udziałów w wydawcy dziennika "Gazeta Polska Codziennie" spółce Forum SA - informuje "Press".

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:27:50 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/firma-zwiazana-z-pis-przejela-gazete-polska-codzie,1,5228122,wiadomosc.html


Cytuj
Firma związana z PiS "przejęła" "Gazetę Polską Codziennie"

Spółka Geranium zajmująca się działalnością wydawniczą i producencką, powiązana z PiS, przejęła większość udziałów w wydawcy dziennika "Gazeta Polska Codziennie" spółce Forum SA - informuje "Press".


svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:29:58 pm »
Co ma obrazek do tresci "newsa"?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:35:34 pm »
W domyśle beceta: odwracanie uwagi od rzeczy na prawdę ważnych, a takie newsy są zwykłą pierdołą, jak artykuł o ochronie Jarka w Newsweeku.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:37:24 pm »
odwracanie uwagi od rzeczy na prawdę ważnych, a takie newsy są zwykłą pierdołą, jak artykuł o ochronie Jarka w Newsweeku.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:41:36 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/firma-zwiazana-z-pis-przejela-gazete-polska-codzie,1,5228122,wiadomosc.html


Cytuj
Firma związana z PiS "przejęła" "Gazetę Polską Codziennie"


Spółka Geranium zajmująca się działalnością wydawniczą i producencką, powiązana z PiS, przejęła większość udziałów w wydawcy dziennika "Gazeta Polska Codziennie" spółce Forum SA - informuje "Press".

Doprawdy niesamowite. Obrazek Beceta bardzo dobry do tego "newsa".