Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2138819 razy)

0 użytkowników i 52 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #960 dnia: Maja 06, 2013, 22:40:16 pm »
Tomek możesz obiecać, że jeśli wygra PiS i ceny paliw nie spadną do tego poziomu, to przyznasz publicznie, że PiS to takie samo ścierwo jak PO?

Przecież to by miało sens tylko wtedy, gdyby ceny paliw były jedynym problemem z obecną władzą, a to promil w morzu szamba.

No i zastanawiam się w tym momencie jak potężne wałki kręci rodzina Castora, że za rządów PiS spać po nocach nie mógł  :lol:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #961 dnia: Maja 06, 2013, 22:50:27 pm »
Zarówno ja jak i moja rodzina śpimy spokojnie niezależnie od władzy. Co wy kur** macie na sumieniu???

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #962 dnia: Maja 06, 2013, 22:51:14 pm »
Tomek możesz obiecać, że jeśli wygra PiS i ceny paliw nie spadną do tego poziomu, to przyznasz publicznie, że PiS to takie samo ścierwo jak PO?

Przecież to by miało sens tylko wtedy, gdyby ceny paliw były jedynym problemem z obecną władzą, a to promil w morzu szamba.

No i zastanawiam się w tym momencie jak potężne wałki kręci rodzina Castora, że za rządów PiS spać po nocach nie mógł  :lol:
Dobre pytanie  :lol: :lol: Jak widać 30% lemingów nie brakuje

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #963 dnia: Maja 06, 2013, 22:54:00 pm »
Ceny paliw wpływają na ceny większości towarów na półkach, bo drogi transport musi być gdzieś doliczony. Nie oczekuje cudów, dlatego ciekaw jestem co na to Tomasz. Czy będzie tak pewny wspaniałości PiS'u, że podejmie wyzwanie? Tomek nie unikaj odpowiedzi na pytanie.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #964 dnia: Maja 06, 2013, 22:57:07 pm »
- cena benzyny spadła z ok. 4,30 zł. do 3,70 zł.

Tomek możesz obiecać, że jeśli wygra PiS i ceny paliw nie spadną do tego poziomu, to przyznasz publicznie, że PiS to takie samo ścierwo jak PO? Bo ja mogę obiecać, że jeśli ceny spadną do takiego poziomu, to w każdych kolejnych wyborach mają mój głos. Co Ty na to?
Ale jakie kur** scierwo, przeczytaj sobie tą tabelke którą wkleiłem i zobacz co rząd PISu zrobił w 2 lata i porównaj to co robi PO, 14% bezrobocia, blisko 0% PKB, upadek stocznia, fiata, zaraz LOT, sprzedajne kur**, już nie wspominajac o tych wszystkich przekrętach

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #965 dnia: Maja 06, 2013, 23:02:19 pm »
Ceny paliw wpływają na ceny większości towarów na półkach, bo drogi transport musi być gdzieś doliczony. Nie oczekuje cudów, dlatego ciekaw jestem co na to Tomasz. Czy będzie tak pewny wspaniałości PiS'u, że podejmie wyzwanie? Tomek nie unikaj odpowiedzi na pytanie.
Cena ropy nigdy juz nie zejdzie tak nisko, cena swiatowa jest teraz wyższa, ale wiem jedno, jak wygra PIS, to gospodarka ruszy z tej stagnacji, a ceny paliw na pewno będą mniejsze niz za czasów PO, to Ci gwarantuje, tak samo Ci mogę obiecać ze ta kur** ruda odpowie za afery, typu ambergold, za smoleńsk i za te wszystkie przekręty

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #966 dnia: Maja 06, 2013, 23:03:54 pm »
Zarówno ja jak i moja rodzina śpimy spokojnie niezależnie od władzy. Co wy kur** macie na sumieniu???

Castora pytaj - to on się boi "państwa policyjnego" PiS-u.

Czy będzie tak pewny wspaniałości PiS'u, że podejmie wyzwanie?

Ale pier**lisz. Przecież po latach nieudolnych rządów, podwyżek i rujnowania budżetu, nikt nawet przy najszczerszych chęciach nie obetnie cen o połowę. Tak się po prostu nie da.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #967 dnia: Maja 06, 2013, 23:08:45 pm »
- produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.

- w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju.

- spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008.

- inflacja była niska (spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a złoty stabilny (złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

- zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB (jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) (Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 (zamrożenie kursu złotego na dwa lata).

- cena benzyny spadła z ok. 4,30 zł. do 3,70 zł.

- zlikwidowano podatek od spadków i darowizn.

- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych.

- obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje.

- podniesiono znacząco najniższą płacę.

- w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. (za które obecnie są budowane m.in. drogi ).

- wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko.

- wydłużył urlopy macierzyńskie.

- wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka.

- na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

- zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą.

- sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji.

- zainicjował budowę „gazoportu”.

- wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych

- stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

- powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne.

- wprowadził sądy 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska).

- powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadła o 18 proc.

- dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

- powołał nowe służby specjalne.

- rozpoczął restrukturyzacje polskich sił zbrojnych.

- przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.

- wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

- nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedną trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, że czują się zadowoleni,
a ponad 60% twierdziło, że żyje się im dostatnio
Ja sie pytam gdzie jest ten niedobry Kaczyński? no kur** gdzie? kto zdrowo myślacy moze krytykować człowieka który tyle zrobił przez 2 lata

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #968 dnia: Maja 06, 2013, 23:12:23 pm »
Niech każdy leming który popiera Tuska, niech napiszę czego dokonała ta ruda suka
Nie ma dnia zebym nie przeczytał w mediach, co dzis nowego spierdolił ten rząd
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2013, 23:15:30 pm wysłana przez Braveheart1989 »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #969 dnia: Maja 06, 2013, 23:29:07 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Dzięki. Szukałem takiej listy. To jest autentyk? Ciężko sprawdzać wszystko po kolei. Może jakieś źródła?



- wprowadził sądy 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska).

Myślałem, że to nadal obowiązuje. Jedna z najlepszych rzeczy w sądownictwie. Dlaczego zlikwidowali???  :o

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2013, 08:16:16 am wysłana przez Braveheart1989 »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #971 dnia: Maja 07, 2013, 08:52:43 am »
Cytuj
Najwyższa Izba Kontroli zbadała rozstrzyganie przetargów przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Z raportu Izby wynika m.in., że GDDKiA czyniła to głównie na podstawie kryterium najniższej ceny. "Przy dużej konkurencji na rynku prowadziło to niekiedy do składania ofert poniżej realnych kosztów budowy" - czytamy w raporcie.
łał teraz sie domyślili, ja już o tym wiedziałem 5 lat temu, odkąd rządzi ruda suka i jego szlachta

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #972 dnia: Maja 07, 2013, 09:01:53 am »
Cytuj
Z raportu Izby wynika m.in., że GDDKiA czyniła to głównie na podstawie kryterium najniższej ceny.
:lol:

To tak, jakby napisali: Z raportu Izby wynika m.in., że Jan Kowalski ma na imię Jan.

łał teraz sie domyślili, ja już o tym wiedziałem 5 lat temu, odkąd rządzi ruda suka i jego szlachta
Kryterium najniższej ceny przetargowej, to nie tylko od czasów "rudej suki" jest grane. Przetargi publiczne budowlane we współczynnikach końcowej oceny mają jedynie udział kwoty, czyli 100% cena. Przeglądnąć wystarczy jakikolwiek udostępniony SIWZ.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2013, 09:14:36 am wysłana przez Kert »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #973 dnia: Maja 07, 2013, 09:17:55 am »
Nie wiem jak można łudzić się, że po kolejnym przetasowaniu składu rządzącego cokolwiek zmieni się na lepsze. Polska tonie i tonąć będzie dopóki pod mur nie pójdzie cała ta banda.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #974 dnia: Maja 07, 2013, 09:22:23 am »
- produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.

PKB jest jak przychody firmy - nie da się ich zrobić z dnia na dzień. Dlatego to co ty widzisz w PiS to efekt reform poprzedniej ekipy. W Niemczech wszyscy zapomnieli, że ich rynek pracy zawdzęcza wszystko Schroederowi i jego reformom, za co SPD przegrało wybory

- w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju.

No i? Rzadko kiedy rząd ma na to wpływ, może tylko stworzyć dobry klimat do inwestycji. Tak jak powyżej - efekt reform poprzednich lat.

- spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008.

Też zasługa rządu? Ponieważ to głównie firmy prywatne zatrudniają pracowników, a tych PiS lubił gnoić.

- inflacja była niska (spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a złoty stabilny (złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

Co ma to tego rząd? Cel inflacyjny to zadanie banku centralnego, który jest niezależny.

- zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB (jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) (Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 (zamrożenie kursu złotego na dwa lata).

- cena benzyny spadła z ok. 4,30 zł. do 3,70 zł.

I to pewnie też zasługa rządu? Proszę o info, że podatki na paliwo zostały za czasów PiS obniżone.

- zlikwidowano podatek od spadków i darowizn.

- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych.

A to przypadkiem nie był jeden z ostatnich osiągnięć SLD-PSL?

- obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje.

Obniżenie składki rentowej ma się nijak to wzrostu pensji. Jeśli pracodawca może płacić mniej do budżetu to zapłaci mniej, a nie da więcej pracownikowi. Czyli "na rękę" będzie tyle samo.

- podniesiono znacząco najniższą płacę.

- w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. (za które obecnie są budowane m.in. drogi ).

Uzyskałby pewnie więcej, jakby nie wydzierał się na całą Europę, że "nam się należy!".

- wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko.

Żadne osiągnięcie, a po wynikach Europy Zachodniej widać, że nic nie daje.

- wydłużył urlopy macierzyńskie.

Co wpływa na pogorszenie sytuacji kobiet na rynku pracy.

- wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka.

Które jest niczym przy kosztach wychowania dziecka do 18 roku życia.

- na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

Twierdzisz, że inny rząd pozwoliłby dzieciom głodować?

- zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą.

Tak, tak, i jak się łupki za rządów PiS miały?

- sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji.

Sprzeciwiać się mogą ile chcą, gazociąg nie przebiega przez terytorium Polski. Mamy gówno do powiedzienia.

- zainicjował budowę „gazoportu”.

No i?

- wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych

- stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

- powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne.

No tak, wiemy jak wyśmienicie się to biuro sprawdziło.

- wprowadził sądy 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska).

I dobrze, że zlikwidowane, jeszcze bardziej zapchałyby obecne sądy.

- powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadła o 18 proc.

Gratulację, jeśli uważasz, że powołanie organu ma wpływ na spadek przestępczości.

- dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

I z raportu z działań Macierewicza wyszło jak bardzo rozpierdoliło to nasz kontrwywiad.

- powołał nowe służby specjalne.

No i?

- rozpoczął restrukturyzacje polskich sił zbrojnych.

Szkoda, że nie zauważył, że polscy lotnicy nie potrafią latać.

- przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.

- wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

Który to zajmuje się niesamowicie ważnymi sprawami np.: gnojeniem Wałęsy i innych opozycjonistów, którzy się z Kaczyńskim pokłócili.

- nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedną trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

Szkoda tylko, że ten wzrost nakładów na zdrowie nie przełożył się na poprawę warunków w lecznictwie.

Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, że czują się zadowoleni,
a ponad 60% twierdziło, że żyje się im dostatnio

Link?

Ja sie pytam gdzie jest ten niedobry Kaczyński? no kur** gdzie? kto zdrowo myślacy moze krytykować człowieka który tyle zrobił przez 2 lata

Kryterium najniższej ceny przetargowej, to nie tylko od czasów "rudej suki" jest grane. Przetargi publiczne budowlane we współczynnikach końcowej oceny mają jedynie udział kwoty, czyli 100% cena. Przeglądnąć wystarczy jakikolwiek udostępniony SIWZ.

Dla forumowychwojowników nie mających pojęcia o Ustawie i Zamówieniach Publicznych należy dodać, że kryterium: cena 100% jest używane w 99% wszystkich przetargów.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #975 dnia: Maja 07, 2013, 09:24:45 am »
Znów sie wypowiadasz pierdoląc głupoty, dawniej kontrola przetargów była taka, ze firma teczka nie mogła wygrać przetargu, wiec mi nie pierd**. Moze sie zdarzyło jakis skrajny przypadek, ale to co sie dzieje obecnie przekracza ludzkie pojęcie. Mój znajomy, który również prowadzi firmę budowlaną ,przejechał sie właśnie na takiej firmie. Jakim prawem wygrywa firma, zaniżając kosztorys budowy tak bardzo, ze zdrowo myślący człowiek domyśli sie ze musi na czymś zaoszczędzić, czy to na materiale, czy to podwykonawcach. A ludzie potem sie dziwią dlaczego asfalt po roku, szlag trafia, a przecież były przypadki ze asfalt odkształcał sie i pękał zaraz po oddaniu drogi do użytku. Jak może być normalnie w kraju, gdzie każdy patrzy jak Cie wyje**ć na kase. A państwo przygląda sie temu biernie.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #976 dnia: Maja 07, 2013, 09:28:50 am »
Mój znajomy, który również prowadzi firmę budowlaną ,przejechał sie właśnie na takiej firmie. Jakim prawem wygrywa firma, zaniżając kosztorys budowy tak bardzo, ze zdrowo myślący człowiek domyśli sie ze musi na czymś zaoszczędzić, czy to na materiale, czy to podwykonawcach. A ludzie potem sie dziwią dlaczego asfalt po roku, szlag trafia, a przecież były przypadki ze asfalt odkształcał sie i pękał zaraz po oddaniu drogi do użytku. Jak może być normalnie w kraju, gdzie każdy patrzy jak Cie wyje**ć na kase. A państwo przygląda sie temu biernie.

Twój znajomy niech nie pierdoli głupot, tylko w dniu ogłoszenia przetargu ma dostęp do dokumentacji wszystkich oferentów, idzie i sprawdza dokumentację, po czym wnosi protest to Sądu Arbitrażowego przy Urzędzie Zamówień Publicznych.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #977 dnia: Maja 07, 2013, 09:32:34 am »
Castor Krieg ciebie to szkoda nawet kom. tak pier**lisz ze az mi Cie szkoda, człowieku za SLD było 16% bezrobocia i 3% PKB, to stymulacja gospodakrki odgórnie spowodowała ze za PISu było duzo lepiej, obniżali podatki, wydawali na inwestycje, dobry nadzór, karano złodziei.
Było mnóstwo, czynników które wpływały na przyrost gospodarki za czasów PIS, jak jesteś tak zajebisty wymień mi zasługi twojego wspaniałego Tuska

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #978 dnia: Maja 07, 2013, 09:34:22 am »
Znów sie wypowiadasz pierd**ąc głupoty, dawniej kontrola przetargów była taka, ze firma teczka nie mogła wygrać przetargu, wiec mi nie pierd**. Moze sie zdarzyło jakis skrajny przypadek, ale to co sie dzieje obecnie przekracza ludzkie pojęcie. Mój znajomy, który również prowadzi firmę budowlaną ,przejechał sie właśnie na takiej firmie. Jakim prawem wygrywa firma, zaniżając kosztorys budowy tak bardzo, ze zdrowo myślący człowiek domyśli sie ze musi na czymś zaoszczędzić, czy to na materiale, czy to podwykonawcach. A ludzie potem sie dziwią dlaczego asfalt po roku, szlag trafia, a przecież były przypadki ze asfalt odkształcał sie i pękał zaraz po oddaniu drogi do użytku. Jak może być normalnie w kraju, gdzie każdy patrzy jak Cie wyje**ć na kase. A państwo przygląda sie temu biernie.
Takie są realia. Na etapie przetargu należy złożyć papiery tak, aby "grało", czyli spełnić wymagania dotyczące spełnienia warunków specyfikacji technicznych, projektów, etc. oraz formalne, odpisy z KRS itp. Jeśli papiery są "ok", nie ma podstaw do odrzucenia. Konkurencja jeszcze podkłada świnie (jest okres zgłaszania uwag po otwarciu ofert - każdy oferent ma wgląd do każdej oferty), ale jeśli formalnie wszystko jest git, a "koledzy" jeszcze się dogadają, to potem zaczyna się kombinacja. Zanim wejdziesz na robotę, papiery i formalności grają pierwsze skrzypce, a sama cena: cóż, zadeklarowali się (w końcu zapłacili wadium, to w chu** nie tną i się boją), to dadzą radę :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #979 dnia: Maja 07, 2013, 09:36:29 am »
Mój znajomy, który również prowadzi firmę budowlaną ,przejechał sie właśnie na takiej firmie. Jakim prawem wygrywa firma, zaniżając kosztorys budowy tak bardzo, ze zdrowo myślący człowiek domyśli sie ze musi na czymś zaoszczędzić, czy to na materiale, czy to podwykonawcach. A ludzie potem sie dziwią dlaczego asfalt po roku, szlag trafia, a przecież były przypadki ze asfalt odkształcał sie i pękał zaraz po oddaniu drogi do użytku. Jak może być normalnie w kraju, gdzie każdy patrzy jak Cie wyje**ć na kase. A państwo przygląda sie temu biernie.

Twój znajomy niech nie pierdoli głupot, tylko w dniu ogłoszenia przetargu ma dostęp do dokumentacji wszystkich oferentów, idzie i sprawdza dokumentację, po czym wnosi protest to Sądu Arbitrażowego przy Urzędzie Zamówień Publicznych.
To powiedz to wszystkim którzy zostali wyjebani przez firmy teczki, to GDDKi ma za zadanie sprawdzać poprawność wniosków, ty myślisz ze przedsiebiorcy maja czas łazić i sprawdzać każdą firmę, chu** wiesz o tej częsci gospodarki ,a pier**lisz tak ze mi Cie szkoda. To nadzór państwa jest chory, dlatego tworzą sie takie patologie

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #981 dnia: Maja 07, 2013, 09:40:59 am »
Znów sie wypowiadasz pierd**ąc głupoty, dawniej kontrola przetargów była taka, ze firma teczka nie mogła wygrać przetargu, wiec mi nie pierd**. Moze sie zdarzyło jakis skrajny przypadek, ale to co sie dzieje obecnie przekracza ludzkie pojęcie. Mój znajomy, który również prowadzi firmę budowlaną ,przejechał sie właśnie na takiej firmie. Jakim prawem wygrywa firma, zaniżając kosztorys budowy tak bardzo, ze zdrowo myślący człowiek domyśli sie ze musi na czymś zaoszczędzić, czy to na materiale, czy to podwykonawcach. A ludzie potem sie dziwią dlaczego asfalt po roku, szlag trafia, a przecież były przypadki ze asfalt odkształcał sie i pękał zaraz po oddaniu drogi do użytku. Jak może być normalnie w kraju, gdzie każdy patrzy jak Cie wyje**ć na kase. A państwo przygląda sie temu biernie.
Takie są realia. Na etapie przetargu należy złożyć papiery tak, aby "grało", czyli spełnić wymagania dotyczące spełnienia warunków specyfikacji technicznych, projektów, etc. oraz formalne, odpisy z KRS itp. Jeśli papiery są "ok", nie ma podstaw do odrzucenia. Konkurencja jeszcze podkłada świnie (jest okres zgłaszania uwag po otwarciu ofert - każdy oferent ma wgląd do każdej oferty), ale jeśli formalnie wszystko jest git, a "koledzy" jeszcze się dogadają, to potem zaczyna się kombinacja. Zanim wejdziesz na robotę, papiery i formalności grają pierwsze skrzypce, a sama cena: cóż, zadeklarowali się (w końcu zapłacili wadium, to w chu** nie tną i się boją), to dadzą radę :lol:
Swietnym przykładem są nagrania dwóch podwykonawców, których nagrało CBA, gdzie kręcili lody i do dzisiaj nie zostało to wyjaśnione.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #982 dnia: Maja 07, 2013, 09:42:20 am »
Castor Krieg ciebie to szkoda nawet kom. tak pier**lisz ze az mi Cie szkoda, człowieku za SLD było 16% bezrobocia i 3% PKB, to stymulacja gospodakrki odgórnie spowodowała ze za PISu było duzo lepiej, obniżali podatki, wydawali na inwestycje, dobry nadzór, karano złodziei.
Było mnóstwo, czynników które wpływały na przyrost gospodarki za czasów PIS, jak jesteś tak zajebisty wymień mi zasługi twojego wspaniałego Tuska

Nie rozumiesz podstaw gospodarki, jesli myślisz, że jest to twór co można rozpędzić i zahamować niczym Ferrari.

To powiedz to wszystkim którzy zostali wyjebani przez firmy teczki, to GDDKi ma za zadanie sprawdzać poprawność wniosków, ty myślisz ze przedsiebiorcy maja czas łazić i sprawdzać każdą firmę, chu** wiesz o tej częsci gospodarki ,a pier**lisz tak ze mi Cie szkoda. To nadzór państwa jest chory, dlatego tworzą sie takie patologie

Poprawność wniosku tak, nie kalkulację cenową, to należy już do oferentów. Co to znaczy - mają czas? Nie mogą znaleźć dwóch dni wolnego? I akurat wiem, ponieważ sam wiele razy składałem oferty w przetargach publicznych.  :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #983 dnia: Maja 07, 2013, 09:43:30 am »
http://www.wykop.pl/ramka/1500777/rostowski-drastycznie-dokreca-srube-podatnikom-wytacza-ciezkie-dziala/
Żadna nowość, odkąd rządzi rudy, podniósł wszystkie mozliwe podatki, łącznie z Vatem na jedzenie, ciuchy itp
W tym kraju jest wszystko droższe niż było

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #984 dnia: Maja 07, 2013, 09:45:42 am »
Mój znajomy, który również prowadzi firmę budowlaną ,przejechał sie właśnie na takiej firmie. Jakim prawem wygrywa firma, zaniżając kosztorys budowy tak bardzo, ze zdrowo myślący człowiek domyśli sie ze musi na czymś zaoszczędzić, czy to na materiale, czy to podwykonawcach. A ludzie potem sie dziwią dlaczego asfalt po roku, szlag trafia, a przecież były przypadki ze asfalt odkształcał sie i pękał zaraz po oddaniu drogi do użytku. Jak może być normalnie w kraju, gdzie każdy patrzy jak Cie wyje**ć na kase. A państwo przygląda sie temu biernie.

Twój znajomy niech nie pierdoli głupot, tylko w dniu ogłoszenia przetargu ma dostęp do dokumentacji wszystkich oferentów, idzie i sprawdza dokumentację, po czym wnosi protest to Sądu Arbitrażowego przy Urzędzie Zamówień Publicznych.
To powiedz to wszystkim którzy zostali wyjebani przez firmy teczki, to GDDKi ma za zadanie sprawdzać poprawność wniosków, ty myślisz ze przedsiebiorcy maja czas łazić i sprawdzać każdą firmę, chu** wiesz o tej częsci gospodarki ,a pier**lisz tak ze mi Cie szkoda. To nadzór państwa jest chory, dlatego tworzą sie takie patologie
Ale Tomasz, Twój znajomy zaryzykował, tak, jak Generalny często ryzykuje robić za niską cenę, byle mieć robotę (nie uogólniam oczywiście). Nic przecież nie przeszkadza przedsiębiorcy sprawdzić firmy, od której bierze zlecenie. Są do tego instrumenty. Jak kupujesz wóz, to bierzesz w ciemno, czy jedziesz na stację diagnostyczną i dajesz 300 zł żeby wiedzieć, czy nie wpakowałeś się na minę?

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #985 dnia: Maja 07, 2013, 09:50:10 am »
Castor Krieg ciebie to szkoda nawet kom. tak pier**lisz ze az mi Cie szkoda, człowieku za SLD było 16% bezrobocia i 3% PKB, to stymulacja gospodakrki odgórnie spowodowała ze za PISu było duzo lepiej, obniżali podatki, wydawali na inwestycje, dobry nadzór, karano złodziei.
Było mnóstwo, czynników które wpływały na przyrost gospodarki za czasów PIS, jak jesteś tak zajebisty wymień mi zasługi twojego wspaniałego Tuska

Nie rozumiesz podstaw gospodarki, jesli myślisz, że jest to twór co można rozpędzić i zahamować niczym Ferrari.

To powiedz to wszystkim którzy zostali wyjebani przez firmy teczki, to GDDKi ma za zadanie sprawdzać poprawność wniosków, ty myślisz ze przedsiebiorcy maja czas łazić i sprawdzać każdą firmę, chu** wiesz o tej częsci gospodarki ,a pier**lisz tak ze mi Cie szkoda. To nadzór państwa jest chory, dlatego tworzą sie takie patologie

Poprawność wniosku tak, nie kalkulację cenową, to należy już do oferentów. Co to znaczy - mają czas? Nie mogą znaleźć dwóch dni wolnego? I akurat wiem, ponieważ sam wiele razy składałem oferty w przetargach publicznych.  :lol:
Ty za to znasz sie idealnie  :lol: Gdy ogłaszany jest przetarg ,wyliczany jest koszt budowy, dopiero pozniej są składane oferty, które dzisiaj są zaniżane dużo bardziej niz sam kosztorys, wręcz niewyobrażalnie nisko. Do do sprawdzania zamówień publicznych, co ma zrobić przedsiebiorca która stara sie wiązać koniec z końcem , po prostu ryzykuję i wchodzi na taka budowe, do tego nie każdy sie zna, na kosztorysie budowy i nie wie dokładnie ile zaniżono. Często dopiero z mediów sie dowiadujemy.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #986 dnia: Maja 07, 2013, 09:55:22 am »
Mój znajomy, który również prowadzi firmę budowlaną ,przejechał sie właśnie na takiej firmie. Jakim prawem wygrywa firma, zaniżając kosztorys budowy tak bardzo, ze zdrowo myślący człowiek domyśli sie ze musi na czymś zaoszczędzić, czy to na materiale, czy to podwykonawcach. A ludzie potem sie dziwią dlaczego asfalt po roku, szlag trafia, a przecież były przypadki ze asfalt odkształcał sie i pękał zaraz po oddaniu drogi do użytku. Jak może być normalnie w kraju, gdzie każdy patrzy jak Cie wyje**ć na kase. A państwo przygląda sie temu biernie.

Twój znajomy niech nie pierdoli głupot, tylko w dniu ogłoszenia przetargu ma dostęp do dokumentacji wszystkich oferentów, idzie i sprawdza dokumentację, po czym wnosi protest to Sądu Arbitrażowego przy Urzędzie Zamówień Publicznych.
To powiedz to wszystkim którzy zostali wyjebani przez firmy teczki, to GDDKi ma za zadanie sprawdzać poprawność wniosków, ty myślisz ze przedsiebiorcy maja czas łazić i sprawdzać każdą firmę, chu** wiesz o tej częsci gospodarki ,a pier**lisz tak ze mi Cie szkoda. To nadzór państwa jest chory, dlatego tworzą sie takie patologie
Ale Tomasz, Twój znajomy zaryzykował, tak, jak Generalny często ryzykuje robić za niską cenę, byle mieć robotę (nie uogólniam oczywiście). Nic przecież nie przeszkadza przedsiębiorcy sprawdzić firmy, od której bierze zlecenie. Są do tego instrumenty. Jak kupujesz wóz, to bierzesz w ciemno, czy jedziesz na stację diagnostyczną i dajesz 300 zł żeby wiedzieć, czy nie wpakowałeś się na minę?
Generalny nic nie ryzykuję, oni robią prawidłowe kosztorysy budów, to podwykonawcy zaniżają swoje oferty wzgledem wyceny, tu winny jest nadzór GDDKiA , gdzie wygrywa przetarg firma teczka, z praktycznie zerowym sztabem ludzi, maszyn, czegokolwiek. Taka firma wygrywa, konczy budowę, bierze kasę, a pozniej ogłasza upadłość, a podwykonawcy są często na lodzie

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #987 dnia: Maja 07, 2013, 09:56:23 am »
Tomasz, ty się naucz, że do takich jak Castor trzeba strzelać, a nie dyskutować z nimi!

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #988 dnia: Maja 07, 2013, 10:02:36 am »
Tomasz, ty się naucz, że do takich jak Castor trzeba strzelać, a nie dyskutować z nimi!
Jak dyskutować z debilem, gdzię piszę ze powołali słuzby specjalne, a ten na to ,no i co?
No i gówno dzieki CBA marszałek ''karapyta,pyta,pyta za co kara'' dostał zarzuty. Gdzie pani ''niezawisła''  sędzina wypuszcza go za marne, wręcz psie pieniądze,nie porównywalne jakie ukardł, i dodaje ze oskarżony powinien być zadowolony, no ch**, tylko w Polsce takie jaja za rządów rudego. A potem sie dziwić ze 30% poparcia dla PO, ja sie nie dziwie, takich idiotów nie brakuje w Polsce

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #989 dnia: Maja 07, 2013, 10:07:38 am »
Generalny nic nie ryzykuję, oni robią prawidłowe kosztorysy budów, to podwykonawcy zaniżają swoje oferty wzgledem wyceny, tu winny jest nadzór GDDKiA , gdzie wygrywa przetarg firma teczka, z praktycznie zerowym sztabem ludzi, maszyn, czegokolwiek. Taka firma wygrywa, konczy budowę, bierze kasę, a pozniej ogłasza upadłość, a podwykonawcy są często na lodzie
Generalny nie ryzykuje? A to ciekawe. Patrzę od "zdrowej" strony, nie załatwianej przy koniaku w gabinecie Zamawiającego. Zobacz np. na kary i zabezpieczenia w umowach. Generalny płaci od całości kontraktu, a nie od zakresu Podwykonawcy. Generalny też niejednokrotnie ryzykuje, bo decyduje się na Podwykonawcę w myśl "który da mniej" i okazuje się, że buńczuczne procedury ISO'wskie można o dupę rozbić, a Podwykonawca daje ciała, bo też "nie doliczył". Ostatnio na budowę, jako podbudowa pod kostkę i płyty nawieźli ziemi z pokruszonym, zaschniętym cementem, prętami i szmatami z jakiejś rozbiórki, zamiast gruboziarnistą frakcją żwiru i skalną, jak mieli w specyfikacji. Codziennie są takie akcje. Nie każdy więc jest święty i każdy orze, jak może.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2013, 10:09:27 am wysłana przez Kert »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #990 dnia: Maja 07, 2013, 10:22:01 am »
Generalny nic nie ryzykuję, oni robią prawidłowe kosztorysy budów, to podwykonawcy zaniżają swoje oferty wzgledem wyceny, tu winny jest nadzór GDDKiA , gdzie wygrywa przetarg firma teczka, z praktycznie zerowym sztabem ludzi, maszyn, czegokolwiek. Taka firma wygrywa, konczy budowę, bierze kasę, a pozniej ogłasza upadłość, a podwykonawcy są często na lodzie
Generalny nie ryzykuje? A to ciekawe. Patrzę od "zdrowej" strony, nie załatwianej przy koniaku w gabinecie Zamawiającego. Zobacz np. na kary i zabezpieczenia w umowach. Generalny płaci od całości kontraktu, a nie od zakresu Podwykonawcy. Generalny też niejednokrotnie ryzykuje, bo decyduje się na Podwykonawcę w myśl "który da mniej" i okazuje się, że buńczuczne procedury ISO'wskie można o dupę rozbić, a Podwykonawca daje ciała, bo też "nie doliczył". Ostatnio na budowę, jako podbudowa pod kostkę i płyty nawieźli ziemi z pokruszonym, zaschniętym cementem, prętami i szmatami z jakiejś rozbiórki, zamiast gruboziarnistą frakcją żwiru i skalną, jak mieli w specyfikacji. Codziennie są takie akcje. Nie każdy więc jest święty i każdy orze, jak może.
Wiesz, wychodzę z załozenia ze GDDKiA jest uczciwe, ale masz rację ze za tego rządu, tam też pewnie śmierdzi podarunkami. Zresztą przypomniał mi sie wspaniały przykład, gdzie bodajże fińska firma, poprosiła o dofinansowanie budowy, bo nie starczy im na dokończenie bardzo krótkiego odcinka, na co GDDKiA podziękowała tej firmie, a na zabezpieczenie koncówki budowy wydali nieporównywalnie więcej mln niż prosili o to finowie, czyli nie dość ,ze nie dokończyli autostrady, to jeszcze zapłacili podwójnie na zabezpieczenie budowy.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2013, 10:27:02 am wysłana przez Braveheart1989 »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #991 dnia: Maja 07, 2013, 10:36:14 am »
Generalny nic nie ryzykuję, oni robią prawidłowe kosztorysy budów, to podwykonawcy zaniżają swoje oferty wzgledem wyceny, tu winny jest nadzór GDDKiA , gdzie wygrywa przetarg firma teczka, z praktycznie zerowym sztabem ludzi, maszyn, czegokolwiek. Taka firma wygrywa, konczy budowę, bierze kasę, a pozniej ogłasza upadłość, a podwykonawcy są często na lodzie
Generalny nie ryzykuje? A to ciekawe. Patrzę od "zdrowej" strony, nie załatwianej przy koniaku w gabinecie Zamawiającego. Zobacz np. na kary i zabezpieczenia w umowach. Generalny płaci od całości kontraktu, a nie od zakresu Podwykonawcy. Generalny też niejednokrotnie ryzykuje, bo decyduje się na Podwykonawcę w myśl "który da mniej" i okazuje się, że buńczuczne procedury ISO'wskie można o dupę rozbić, a Podwykonawca daje ciała, bo też "nie doliczył". Ostatnio na budowę, jako podbudowa pod kostkę i płyty nawieźli ziemi z pokruszonym, zaschniętym cementem, prętami i szmatami z jakiejś rozbiórki, zamiast gruboziarnistą frakcją żwiru i skalną, jak mieli w specyfikacji. Codziennie są takie akcje. Nie każdy więc jest święty i każdy orze, jak może.
Wiesz, wychodzę z załozenia ze GDDKiA jest uczciwe, ale masz rację ze za tego rządu, tam też pewnie śmierdzi podarunkami. Zresztą przypomniał mi sie wspaniały przykład, gdzie bodajże fińska firma, poprosiła o dofinansowanie budowy, bo nie starczy im na dokończenie bardzo krótkiego odcinka, na co GDDKiA podziękowała tej firmie, a na zabezpieczenie koncówki budowy wydali nieporównywalnie więcej mln niż prosili o to finowie, czyli nie dość ,ze nie dokończyli autostrady, to jeszcze zapłacili podwójnie na zabezpieczenie budowy.  :lol:
Covec przykładowo też myślał, że coś "ugra" w trakcie realizacji, ale nie znali naszych realiów. Kładziesz na stół cenę i potem jest zgrzytanie zębów. Wiem, jak to wygląda. W umowach są takie zaklęcia, że za wszystko się odpowiada i nie ma szans wszystkiego dobrze wycenić. Zamawiający nie ma zamiaru nic dopłacać, dostali dany pakiet kasy z Unii, dofinansowanie jest zamknięte i ani grosza więcej, a jak już, to uzasadnienie musi być tak kurewne i biurokratycznie rozbudowane, że to znowu koszty i czas. Wiem, że taki Covec przykładowo płacił polskiej kadrze inżynierskiej bardzo dobre pieniądze, lepsze, niż niejeden zagraniczny lub polski wykonawca w tej branży. Nazwozili też swoich, ale i tak popłynęli.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2013, 10:39:06 am wysłana przez Kert »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #992 dnia: Maja 07, 2013, 10:52:56 am »
Ty za to znasz sie idealnie  :lol: Gdy ogłaszany jest przetarg ,wyliczany jest koszt budowy, dopiero pozniej są składane oferty, które dzisiaj są zaniżane dużo bardziej niz sam kosztorys, wręcz niewyobrażalnie nisko. Do do sprawdzania zamówień publicznych, co ma zrobić przedsiebiorca która stara sie wiązać koniec z końcem , po prostu ryzykuję i wchodzi na taka budowe, do tego nie każdy sie zna, na kosztorysie budowy i nie wie dokładnie ile zaniżono. Często dopiero z mediów sie dowiadujemy.

Gdy ogłaszany jest przetarg podana jest jego wartość, jedyne co interesuje Urząd to czy oferta mieści się tzn. czy wykonawca chce tyle, ile Urząd ma pieniędzy. Poza tym mechanizmy aby uniknąć tego co opisałeś już są - niewywiązanie się z przetargu skutkuje niemożnością uczestniczenia w innych przetargach na okres 5 lat.

Innym rozwiązaniem są negocjacje cenowe, zamiast przetargu otwartego, ale wtedy gazety podniosłyby raban.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #993 dnia: Maja 07, 2013, 12:12:03 pm »
Cytuj
Szef CBA polecił wszcząć analizę przedkontrolną ws. doniesień medialnych dot. rzekomych powiązań ministra transportu z biznesmenami zarabiającymi na państwowych kontraktach - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński w rozmowie z TVN24
:lol: :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #994 dnia: Maja 07, 2013, 14:59:48 pm »
To ma być to tłumaczenie ludziom co sie stało?
http://niezalezna.pl/41061-spotkanie-zespolu-macieja-laska-tylko-dla-swoich
Wieje na kilometr obłudą

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #995 dnia: Maja 07, 2013, 19:33:18 pm »
Pytanie do Tarniaka:

Jak odniesiesz się do książeczki stworzonej przez SLD zwanej "Niezbędnik historyczny lewicy" w której pisze się m.in., że pożyczki Gierka przyczyniły się do rozwoju Polski, a komunizm "nie był przyczyną zacofania kraju"?
I dlaczego tak haniebne dla naszych przodków powiedzenie Karola Marksa: "Tradycja wszystkich zmarłych pokoleń ciąży jak zmora na umysłach żyjących", jest mottem na samym początku tej książeczki?

Dodatkowe info o tej książeczce można znaleźć tutaj: http://natemat.pl/53971,lewica-napisala-wlasny-niezbednik-historyczny-broni-edwarda-gierka-i-kartek-na-zywnosc (pierwszy link jaki mi wyskoczył z Google).

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #996 dnia: Maja 07, 2013, 19:44:33 pm »
Mateusz rzecznik prasowy lewicy. :angel:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #997 dnia: Maja 07, 2013, 19:53:05 pm »
Mateusz zapewne odetnie się od tej książeczki twierdząc, że Sojusz to nie lewica. Jedynym prawdziwym komuchem z SLD na tym forum jest Castor, ale on się aktualnie kamufluje jako "liberał" z PO, więc pod tworem spadkobierców PZPR też się raczej nie podpisze.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #998 dnia: Maja 07, 2013, 19:59:27 pm »
CO do lewicy
Myślałem ze pierdolne w monitor ze śmiechu  :lol: :lol:

nocek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-05-2013
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 2
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #999 dnia: Maja 07, 2013, 20:06:16 pm »
CO do lewicy Myślałem ze pierdolne w monitor ze śmiechu  :lol: :lol:

Pomysł na dowcip niezły, ale słaby z niego komik i widownia nie dopisała.