Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2141462 razy)

0 użytkowników i 45 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2800 dnia: Grudnia 25, 2013, 23:05:48 pm »
W ogóle podnoszenie płacy minimalnej kiedy przy nisko płatnych zawodach rządzą umowy cywilno-prawne nie ma sensu. Związki reprezentują zatrudnionych na umowę o pracę pracowników wielkich spółek skarbu państwa i ciągle podnoszą kwestię płacy minimalnej, bo ona dotyczy tych osób - studenci w mcdonaldach i pani krysia z marketu nic na tym nie skorzysta, bo i tak jest zatrudniona na umowę o dzieło albo zlecenie. Po pierwsze trzeba by sprawić aby na tego typu umowy nie zatrudniać ludzi wykonujących faktycznie obowiązki osób zatrudnionych na etat, a można to zrobić zaczynając od obniżenia kosztów płacy. Aktualnie państwo daje zielone światło na jebanie w dupę szarego obywatela przez przedsiębiorców szukających wszędzie oszczędności. Nie jest celem umowy o dzieło zatrudnianie w ten sposób przez kilka lat sprzątaczki szorującej kible 40 godzin tygodniowo, a to dziś standard. Póki to się nie zmieni, rozmowa o płacy minimalnej nie ma sensu, bo i tak dotyczy tylko mocno wygrubaszonych pracowników KGHM czy innego molocha.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2801 dnia: Grudnia 26, 2013, 09:14:22 am »
Ale każdy z was pisze to samo, tylko co to zmieni jak rządzi nami najwiekszy złodziej 4 RP

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2802 dnia: Grudnia 26, 2013, 10:05:35 am »
Co by nie mówić o Kaczyńskim, to rzeczywiście jakieś podatki obniżał, ale to były minimalne zmiany, on żadnych radykalnych zmian nie zrobi, pokaż mi w jego programie jakieś konkretne zmiany w systemie podatkowym, to może mnie przekonasz i zagłosuje.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2803 dnia: Grudnia 26, 2013, 10:25:55 am »
Co by nie mówić o Kaczyńskim, to rzeczywiście jakieś podatki obniżał, ale to były minimalne zmiany, on żadnych radykalnych zmian nie zrobi, pokaż mi w jego programie jakieś konkretne zmiany w systemie podatkowym, to może mnie przekonasz i zagłosuje.
Myślisz ze po tylu latach pamiętam jakie konkretnie ustawy wprowadził, podawałem kiedyś link w tym temacie, jak chce Ci sie szukać to proszę bardzo, było tam wymienione wszystko co wprowadzili

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2804 dnia: Grudnia 26, 2013, 10:46:00 am »
Co by nie mówić o Kaczyńskim, to rzeczywiście jakieś podatki obniżał, ale to były minimalne zmiany, on żadnych radykalnych zmian nie zrobi, pokaż mi w jego programie jakieś konkretne zmiany w systemie podatkowym, to może mnie przekonasz i zagłosuje.

Zawsze lepszy ten co wprowadza minimalne zmiany na plus, niż ten, który wprowadza ogromne zmiany na minus.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2805 dnia: Grudnia 26, 2013, 11:43:53 am »
Mi się marzy koalicja PiS + KNP. Moze gdyby PiS wygrał i brakowałoby mu minimalnie do wiekszosci, a Korwin by wszedł to zrobiliby koalicje i PiS by sobie robił rozliczenia przeszłości, ściganie lapówkarzy i układów, a KNP by sie zajeło gospodarką.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2806 dnia: Grudnia 26, 2013, 12:27:17 pm »
Zawsze lepszy ten co wprowadza minimalne zmiany na plus, niż ten, który wprowadza ogromne zmiany na minus.
Zgadzam się, ale minimalne zmiany na plus to za mało, żebym złamał swoje poglądy gospodarcze i zagłosował na kogoś innego niż KNP. Wiem, że Korwin czasami pieprzy trzy po trzy, ale często jest specjalnie wciągany w takie tematy, a o gospodarce jakoś bardzo mało w wywiadach z nim.

kamiiru, taki scenariusz Korwin nawet rozpatrywał, przedstawił sytuacje kiedy robi koalicje z PiS (np.) gdzie oddaje PiSowi czym tam chcą rządzić, ale w zamian takie i takie ustawy, gospodarcze oczywiście. To by mogło nawet działać.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2807 dnia: Grudnia 26, 2013, 12:29:05 pm »
Przedstawianie anegdotycznych dowodów w dyskusji, posiłkowanie się cytatami z prozy i fałszywymi statystykami, które obali 8 latek potrafiący używać googli to faktycznie doskonałe przygotowanie Korwę.

>wykop
>fejs

Najlepszy tego przykład to pierdolenie o Singapurze. 15 minut z googlem i od razu widać, że Korwiniątka jak zawsze zrobiły risercz na twitterze.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 12:31:08 pm wysłana przez tarniak »

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2808 dnia: Grudnia 26, 2013, 12:34:59 pm »
W ogóle podnoszenie płacy minimalnej kiedy przy nisko płatnych zawodach rządzą umowy cywilno-prawne nie ma sensu. Związki reprezentują zatrudnionych na umowę o pracę pracowników wielkich spółek skarbu państwa i ciągle podnoszą kwestię płacy minimalnej, bo ona dotyczy tych osób - studenci w mcdonaldach i pani krysia z marketu nic na tym nie skorzysta, bo i tak jest zatrudniona na umowę o dzieło albo zlecenie. Po pierwsze trzeba by sprawić aby na tego typu umowy nie zatrudniać ludzi wykonujących faktycznie obowiązki osób zatrudnionych na etat, a można to zrobić zaczynając od obniżenia kosztów płacy. Aktualnie państwo daje zielone światło na jebanie w dupę szarego obywatela przez przedsiębiorców szukających wszędzie oszczędności. Nie jest celem umowy o dzieło zatrudnianie w ten sposób przez kilka lat sprzątaczki szorującej kible 40 godzin tygodniowo, a to dziś standard. Póki to się nie zmieni, rozmowa o płacy minimalnej nie ma sensu, bo i tak dotyczy tylko mocno wygrubaszonych pracowników KGHM czy innego molocha.
W sierpniu 2013 zostal złożony przez podłych związkowców, w formie inicjatywy poselskiej, projekt wyrównawczy do umów śmieciowych który blokowałby możliwość zatrudniania osób świeżo po studiach na śmieciowkach.

Ale wiadomo #opony #interesybogatych.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2809 dnia: Grudnia 26, 2013, 12:48:17 pm »
Znalazłem kilka, ale to jeszcze nie to czego szukam
Dokonania PISu
1. wyższe progi podatkowe (przez lata nie zmieniane),
2. wyzsze koszty uzyskania przychodów (j.w.),
3. wyzsza kwota wolną od podatku,
4. dłuższe urlopy macierzyńskie (skracane przez lewicę).
5. zmniejszenie przestępczości korupcyjnej w różnych środowiskach zawodowych,
6. znacznie większą dbałość o polskie sprawy polityki zagranicznej (ta walka o polskie interesy zwana jest przez opozycję kłótliwością itp., poprzednicy tylko klepali się po ramionach z tymi z UE, którzy kopali nas w d... i załatwiali własne interesy),
7. liczne kobiety samotnie wychowujące dzieci skorzystają na przywróceniu Funduszu Alimentacyjnego, zlikwidowanego przez lewicę,
8. niższa składka rentowa pracownika,
9. becikowe,
10. obniżona taksa notarialna i niższe koszty adwokackie - wynik przełamywania zasad korporacji prawniczych,
11. bardzo tanie wykupy mieszkań lokatorskich,
12. możliwość realizowania "premii gwarancyjnej" z książeczki mieszkaniowej już po wykonaniu remontu.
13. duże podwyżki dla służby zdrowia (kolejne w następnym roku), podburzanej przez opozycję do strajków i szkodzenia chorym.
14. podwyżka płacy minimalnej o ok.200zł.
15. propozycja PiS podwyższenia kwoty odliczenia od podatku - na jedno dziecko, z 120,- do 572,54 zł - to było racjonalnie wyliczone a opozycja z PO na czele (niby tak dbaja o finanse?) wykonała dywersje finansową podwajając tę kwotę
16. Rekordowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia – o 1/3 (dla PO Religa był dobry, jak poparł Tuska).
I to wszystko OPRÓCZ ganiania agentów i łapowników.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 21:09:14 pm wysłana przez Braveheart1989 »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2811 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:19:11 pm »
10. obniżona taksa notarialna i niższe koszty adwokackie - wynik przełamywania zasad korporacji prawniczych,
Nigdy w życiu na nich nie zagłosuję :)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2812 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:25:04 pm »
Rzeczywiście pare procent taksy notarialnej ma znaczenie podczas gdy płacimy Podatek Czynności Cywilnoprawnych 2% od wartości nieruchomości. Efekt jest taki że Notariusz zarabia na transakcji 1000zł, a do skarbówki idzie 5000zł-10000zł  :evil:

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2813 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:30:36 pm »
Rzeczywiście pare procent taksy notarialnej ma znaczenie podczas gdy płacimy Podatek Czynności Cywilnoprawnych 2% od wartości nieruchomości. Efekt jest taki że Notariusz zarabia na transakcji 1000zł, a do skarbówki idzie 5000zł-10000zł  :evil:
Jakie ma znaczenie dla przeciętnego obywatela czy ta kasa pójdzie do notariusza czy do skarbówki. Bo rozumiem, że podajesz to jako niby przykład, że te pieniadze normalnie poszlyby do notariusza. Tak z ciekawości pytam.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2814 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:50:20 pm »
Nie zrozumiałeś. Chodzi o to że przy każdej próbie wzbogacenia się obywatela, państwo ściąga od nas haracz. Podatki Dochodowe, podatki od wzbogacenia się czy PCC który wyzej opisałem to tylko nie które przykłady. Kupując mieszkanie lub dom, te kilka tysięcy mógłbyś wsadzić w remont łazienki albo dwóch pokojów, a wiadomo że pieniądze są wtedy bardzo potrzebne, zamiast tego idą na zmarnowanie do skarbu państwa gdzie nie zostaną wcale dobrze wykorzystane.
Moim zdaniem państwo powinno nagradzać i zachęcać ludzi do bogacenia się, do pracy, do kupowania itd, a nie każdy zysk karac podatkiem i to tak cholendarnie wysokim. Rozumiem gdyby to było pare promili, symboliczne opłaty które nie odstraszały by zainteresowanych.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2815 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:54:03 pm »
Nikt nie lubi podatków, ale rozumiem, że na drogi, szpitale, szkoły, policję i straż pożarną chętnie zrzucałbyś się z własnej woli?

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2816 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:56:02 pm »
Drogi można sprywatyzować i bedą lepiej zarządzane dzięki temu. <heheszki>

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2817 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:57:10 pm »
Drogi można sprywatyzować i bedą lepiej zarządzane dzięki temu. <heheszki>

Widać po A4 Kraków-Katowice: 18zł za 60km (winieta w Austrii na parę dni kosztuje 8 Euro). :(

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2818 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:58:21 pm »
Austria wiadomo, wolnorynkowy Hong Kong Europy.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2819 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:02:47 pm »
Nikt nie lubi podatków, ale rozumiem, że na drogi, szpitale, szkoły, policję i straż pożarną chętnie zrzucałbyś się z własnej woli?

Widze że nie doczytałeś końcówki mojego postu, zwłaszcza ostatniego zdania.

Czy wy na prawde widzicie tylko czarne i białe?
Rozumiem że wg takiego rozumowanie też jesteście za podnoszeniem akcyzy na papierosy i alkohol bo przeciez sprzedaz utrzyma sie na takim samym poziomie, a zyski się zwiększą.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2820 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:04:44 pm »
Za parę promili państwa nie utrzymasz. Czarne i białe widzą przede wszystkim korwiniści.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2821 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:05:12 pm »
Drogi można sprywatyzować i bedą lepiej zarządzane dzięki temu. <heheszki>
Tak jak autostrada Kulczyka? nie dziekuje :evil:

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2822 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:10:26 pm »
Obczaj sarkazm jol.

Rozumiem że wg takiego rozumowanie też jesteście za podnoszeniem akcyzy na papierosy i alkohol bo przeciez sprzedaz utrzyma sie na takim samym poziomie, a zyski się zwiększą.
Wiara w to, że obniżenie akcyzy spowoduje spadek cen jest naiwna, jak i caly kon-lib. Akcyzowane są głównie środki produkowane przez olbrzymie międzynarodowe koncerny - tytoń, paliwo. To nie instytucje charytatywne.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2823 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:13:48 pm »
Za parę promili państwa nie utrzymasz. Czarne i białe widzą przede wszystkim korwiniści.

10x 100zł = 1000zł
5x 150 = 750zł

Myślisz że gdyby nie obniżyć VAT o kilka % to nie ruszałaby konsumpcja?, gdyby akcyza na paliwo była mniejsza to większość ludzi nadal tankowałoby 9 litrów za 50zł? Tak samo z tym alkoholem, wystarczy porównać zyski sprzed podwyżki do zysków po. Inna sprawa że wspominałem juz w tym temacie o ważnej sprawie czyli swiadomosci obywateli, kiedy ludzie slysza ze jest bida i kryzys to wstrzymują się z wydawaniem pieniedzy i gospodarka zwalnia.
No sorry ale ja nie chce płacić tak wysokich złodziejskich podatków wiedząc że politycy balują sobie i rozwalają te pieniadze na lewo i prawo.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2824 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:17:08 pm »
Akcyzowane są głównie środki produkowane przez olbrzymie międzynarodowe koncerny - tytoń, paliwo. To nie instytucje charytatywne.

No popatrz, a ja cały czas myślałem że akcyza sluży zawyzaniu ceny zeby kontrolować konsumpcje pewnych dóbr, tak aby każdy nie kupował ich jak poj**any.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2825 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:31:14 pm »
Na koniec macie przykład korwino-kapitalizmu http://vod.pl/prawdziwa-cena-marki,144709,w.html


Hehe, zarabiają 2300zł na miech. Raj  8)

Mój kumpel ma taką stawkę, ale na razie pracuje na czarno i robi za pięciu, w małej drukarni, która bywa, tygodniowo ma ok 120k zł obrotu z samego drukowania. "Mały" biznes, właśnie taki, któremu prawdopodobnie zaszkodzi podniesienie płacy minimalnej ;)

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2826 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:13:15 pm »
Obczaj sarkazm jol.

Rozumiem że wg takiego rozumowanie też jesteście za podnoszeniem akcyzy na papierosy i alkohol bo przeciez sprzedaz utrzyma sie na takim samym poziomie, a zyski się zwiększą.
Wiara w to, że obniżenie akcyzy spowoduje spadek cen jest naiwna, jak i caly kon-lib. Akcyzowane są głównie środki produkowane przez olbrzymie międzynarodowe koncerny - tytoń, paliwo. To nie instytucje charytatywne.
Umarłem ze śmiechu, nawet nie będę podawał przykładów dla twojego debilizmu bo są zbyt oczywiste, hahaha kur**.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 23:27:28 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2827 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:22:03 pm »
?

W Chinach najtańsze papierosy nie mają akcyzy i najtansze owszem, są za 3 zł, ale reszta plasuje się jak u nas koło 2008.

A w zasadzie to nei wiem o ch** Ci chodzi, ale to nic nowego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 23:33:47 pm wysłana przez tarniak »

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2828 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:27:40 pm »
Ale dobra po czasie ci powiem: pomyśl sobie tak ja destyluje alkohol i go sprzedaje bez akcyzy za tak zwane grosze ale przecież nie mogę bo mnie zły koncern alkoholowy zabrania? Taka jest twoja logika?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2829 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:29:13 pm »
 :lol: :lol: :lol:

Bo kur** jakbyś nie zauważył, domowy bimber nie pochłania kosztow na marketing/dystrybucję/działalność gospodarczą i masę innych kosztów.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2830 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:35:07 pm »
Pochłania ale kur** ja ci zrobię i sprzedam za grosze( jeszcze zarobie) i co nie da się? Da się.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 23:37:57 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2831 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:38:49 pm »
I ile byś liczył za pół litra bimbru, żeby na tym zarobić i wyżyć z tego?

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2832 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:42:18 pm »
"Ostatnio wyrwałem tanio spiryt" ale o tym nie wolno mówić.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2833 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:45:25 pm »
Ale kto powiedział że się nie da? Nie o tym była mowa.

Mowa o logice. Co broni firmom narzucenie większej marży skoro akcyza na obecnym poziomie palaczy nie odstrasza. Bo tak jest, a jak nie wierzysz to sobie obczaj info o głównych producentach tytoniu i wynikach za 2013

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2834 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:49:19 pm »
To broni tym firmom że ktoś jest w stanie wejść na rynek i to zrobić taniej i dzięki temu zarobić. Na tym polega kapitalizm.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2835 dnia: Grudnia 27, 2013, 00:08:19 am »
To broni tym firmom że ktoś jest w stanie wejść na rynek i to zrobić taniej i dzięki temu zarobić. Na tym polega kapitalizm.
W przypadku koncernów tytoniowych? Chyba sobie kpisz albo nie zdajesz sprawy ze skali tych przedsięwzięć. Paliwo zresztą tak samo. To nie jest sektor handlu kwiatami, żeby mógł wejść na niego prężny przedsiębiorca z pomysłem na biznes. Model korporacyjny musiałby przestać istnieć, żeby ten Twój kapitalizm mógł działać faktycznie jak to zostało obmyślone. Nie musisz tłumaczyć mi podstawowych pojeć, powienieneś zalożyc to a priori. Tak jak ja zakładam, że nie muszę Ci mówić jak wygląda rynek tytoniowy czy paliwowy.

Tu zresztą wracamy do punktu w którym brak regulacji prowadzi do nadużyć na wielu polach. Brak regulacji dotyczących warunków pracy prowadzi do np. sweat shopów. Brak regulacji dot. handlu do np. monopolu. Problem w tym, że nikt nie jest w stanie wskazać przykładu w ktorym Korwinowy sen działa jak powinien. Rzucisz Singapurem, a ja powiem że tam dzierżawisz od państwa mieszkanie na 99 lat. Rzucisz Hong Kong i jego dobrobyt wynikający z wolnego handlu, a ja rzucę Ci zdjęcia zrobione nie tak daleko od centrum miasta (przeze mnie zresztą).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2013, 00:13:10 am wysłana przez tarniak »

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2836 dnia: Grudnia 27, 2013, 00:11:06 am »
Palacze są i bedą póki istnieje szara strefa  :)
Jesli chodzi o ceny to zauważcie ze teraz wszystkie plasują się bardzo podobnie, ok 12-13zł, jeśli LM nagle kosztują 14,00 to kupuje Marlboro za 12,90 i tyle. Dlatego wszystkie beda sie trzymać podobnie. W ogole wkurza mnie to co sie stało z papierosami, nie mozna reklamowac ich W OGOLE, sa coraz drozsze, nagonka na palaczy, zakazy palenia etc. A gdzie te czasy kiedy w biurach wisiała chmura dymu i wszedzie szło się ze szlugiem w gębie?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2837 dnia: Grudnia 27, 2013, 00:14:18 am »
Palacze są i bedą póki istnieje szara strefa  :)
Jesli chodzi o ceny to zauważcie ze teraz wszystkie plasują się bardzo podobnie, ok 12-13zł, jeśli LM nagle kosztują 14,00 to kupuje Marlboro za 12,90 i tyle. Dlatego wszystkie beda sie trzymać podobnie. W ogole wkurza mnie to co sie stało z papierosami, nie mozna reklamowac ich W OGOLE, sa coraz drozsze, nagonka na palaczy, zakazy palenia etc. A gdzie te czasy kiedy w biurach wisiała chmura dymu i wszedzie szło się ze szlugiem w gębie?

Kurde, faktycznie masz za czym tęsknić. ;_;

To broni tym firmom że ktoś jest w stanie wejść na rynek i to zrobić taniej i dzięki temu zarobić. Na tym polega kapitalizm.
rzucę Ci zdjęcia zrobione nie tak daleko od centrum miasta (przeze mnie zresztą).

Rzuć, jak Ci się chce.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2838 dnia: Grudnia 27, 2013, 00:14:57 am »
Palacze są i bedą póki istnieje szara strefa  :)
Jesli chodzi o ceny to zauważcie ze teraz wszystkie plasują się bardzo podobnie, ok 12-13zł, jeśli LM nagle kosztują 14,00 to kupuje Marlboro za 12,90 i tyle. Dlatego wszystkie beda sie trzymać podobnie. W ogole wkurza mnie to co sie stało z papierosami, nie mozna reklamowac ich W OGOLE, sa coraz drozsze, nagonka na palaczy, zakazy palenia etc. A gdzie te czasy kiedy w biurach wisiała chmura dymu i wszedzie szło się ze szlugiem w gębie?

L&M i Malboro to PMI.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2839 dnia: Grudnia 27, 2013, 00:15:10 am »
A gdzie te czasy kiedy w biurach wisiała chmura dymu i wszedzie szło się ze szlugiem w gębie?
I to było ok? :lol: