Autor Wątek: Art of Murder  (Przeczytany 4933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 831
  • Reputacja: 81
Art of Murder
« dnia: Listopada 30, 2007, 21:33:25 pm »
Nikt nie założył jeszcze wątku o tej kapitalnie zapowiadającej się przygodówce rodem z Rzeszowa (ci sami, którzy robili REAH, Schizm, co prawda nie przepadam za przygodówkami FPP, ale wiem, że były niezłe i zgarniały b.dobre noty), więc ja to czynię. Czyń powinności waśc. :D
Jeżeli jesteście fanami klasycznych przygodówek point & click, przeszliście wszystko co tylko możliwe, to powinniście spróbowac tę gierkę. W swoim życiu zaliczyłem wiele przygodówek, z najgłośnieszymi produkcjami ostatnich lat, tj. TLJ, Syberia czy Still Life i przyznaję z bananem na gębie, że ta gra naprawdę może konkurowac na równi z w/w tytułami. Co prawda moje wrażenia są po zagraniu w demo, premiera zapowiadana jest w PL na jutro, więc z ostatecznym werdyktem należy się jeszcze wstrzymac. Klimatem mocno kojarzy się ze Still Life, zwłaszcza początek, czyli opuszczona, czy na pewno?, chałupa, kawa i morderstwo.
Dla tych, którzy lubią takie klimaty i przedkładają sobie myślenie ponad sieczkę podaje link do oficjalnej strony gierki, na której znajdzie się również demo. Waży ono tylko 90 mb. Ściągac, bo warto.

http://www.artofmurdergame.com/

Koniecznie włączcie lampke downloaderzy. :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2007, 21:35:01 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2007, 01:14:20 am »
Moje top 10 przygodowek to:

1.GK3
2.Najdlusza Podroz
3.Broken Sword: aniol smierci
4:Syberia 1
5:Syberia 2
6:Orientalny ekspres
7:GK2
8:Sherlock Holmes
9:Jack Orlando
10:Runaway

To te kture mi sie podobaly.

PS.Zna ktos jakies inne fajne point and click?



Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 03, 2007, 08:08:25 am »
PS.Zna ktos jakies inne fajne point and click?
Larry 7  :cool:

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 03, 2007, 14:36:55 pm »
Nie juz mialem, przeszlem calego larego.
GK2 to fajna gra bo gralem w demo i cala gk3 przeszlem ale nigdzie jej niemoge znalesc ani na allegro ani na ebay nigdzi a tak bym zagral w pelna wersje :-?



RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 831
  • Reputacja: 81
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2007, 19:30:48 pm »
PS.Zna ktos jakies inne fajne point and click?

Tak. Runaway 2 i ta z tematu.  :lol:
Swoją drogą jeszcze Monkey Island było niezłe. Nawet taki Hopkins FBI. Hehe. Polskie: Książe i tchórz czy też Kajko i Kokosz.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2007, 19:33:08 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 04, 2007, 20:35:48 pm »
Zagrałem w demo (film musiał się dokończyć sciągać) w sumie najciekawsza gra na kompa jaką mam na dysku (bo jedyna :P) hmmm może by tak pełną sciąg.... znaczy kupić (sorry Set język mi sie pląta)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Tarniak

  • Gość
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 04, 2007, 20:43:33 pm »
3D, do dupy. Jestem fanboyem 2D p&c :). Speszylmen - jak grafika nie robi ci różnicy to Goblinsy, seria Monkey Island, poprzednie Broken Swordy, Simon The Sorcerrer, Eye Of The Beholder i Indiana Jones and The Fate of Atlantis. A z tych 3D to Blade Runner. Aż mnie chęć naszła, zaraz coś zainstaluję :).

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 831
  • Reputacja: 81
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 04, 2007, 22:04:08 pm »
3D, do dupy. Jestem fanboyem 2D p&c :). Speszylmen - jak grafika nie robi ci różnicy to Goblinsy, seria Monkey Island, poprzednie Broken Swordy, Simon The Sorcerrer, Eye Of The Beholder i Indiana Jones and The Fate of Atlantis. A z tych 3D to Blade Runner. Aż mnie chęć naszła, zaraz coś zainstaluję :).

Blade Runner jest kapitalny, ale nigdy nie skończyłem. :( 3 cd mi się wieszał. Nie wiem czemu. Pomimo tego, że posiadałem tę grę jako oryginalną i to 2x.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 04, 2007, 22:37:31 pm »
3D, do dupy. Jestem fanboyem 2D p&c :). Speszylmen - jak grafika nie robi ci rónicy to Goblinsy, seria Monkey Island, poprzednie Broken Swordy, Simon The Sorcerrer, Eye Of The Beholder i Indiana Jones and The Fate of Atlantis. A z tych 3D to Blade Runner. A mnie ch nasza, zaraz co zainstaluj :).

Broken Swordy gralem 100% w szymka czarodzieja 3D gram ale nie moge przejsc jestem na bagnach gdzie mozna plywac na krokodylu i niewiem co zrobic a wp dalo taka solucje ze chyba ich pojeba*o.
 



Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2007, 00:46:14 am »
GK2 to fajna gra bo gralem w demo i cala gk3 przeszlem ale nigdzie jej niemoge znalesc ani na allegro ani na ebay nigdzi a tak bym zagral w pelna wersje :-?

Jeżeli chodzi o GK2 to kiedyś był w specjalnym numerze PLAY dotyczącym przygodówek; był na jednym DVD wraz z innymi przygodówkami (m.in. Dracula, Jack Orlando, Broken Sword 2). Czasami jeszcze to DVD pojawia się na Allegro. Sam kupiłem ten zestawik rok temu, właśnie dla Gabriel Knight 2 (wcześniej przeszedłem już Gabriel Knight 1 i 3) i stwierdzam, że gra jest genialna :).

EDIT: W tej chwili właśnie na Allegro jest, tak ten zestaw, o którym pisałem, jak i gra osobno. Jednak ceny są porażające (80 i 59zł), szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ja za swoje DVD dałem ok. 30zł.
GK2 w zestawie
GK2 bez zestawu

A wracając do tematu, czyli Art of Murder - czy gra jest lepsza niż Still Life? Ponieważ SL miało może ciekawą fabułę (chociaż wkurzony jestem na zakończenie :/) świetne cut-scenki oraz klimat (głównie to dzięki cut-scenkom ;D), jednak sama gra była dla mnie... banalnie prosta (zatrzymałem się jedynie przy rozpracowywaniu zamka w pracowni malarza i... pieczeniu ciastek o_O), momentami głupia (strasznie dużo uproszczeń w fabule i samym gameplay'u... a jak już trzeba się było włamywać do archiwum przy wykorzystaniu robota...) i krótka (dwa wieczory).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2007, 00:50:58 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2007, 01:45:02 am »
Gralem w GK3 3 i wymiatalo,rozejze sie jeszcze moze cos znajde :-]

Ps.Jakos lubie przygodowki a w szczegulnosci takie jak GK  i Broken Sword to jest to morderstwa,templariusze,porwania,humor itd.



monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2007, 02:44:56 am »
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=8209
Klikać, czytać, ściągać i grać. ;)

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 06, 2007, 17:06:45 pm »
Zna ktos solucje do Szymek Czarodziej 3D bo na wp jest ale jakas h¤¤¤¤a i autor pisal ja chyba jak byl pijany.

PS.Jestem na bagnach i uzdrowikem homika.



Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 06, 2007, 19:16:41 pm »
Jeżeli język angielski nie jest ci obcy, to może być np. ta strona: http://www.uhs-hints.com/uhsweb/simon3d.php
Nie jest to typowa solucja, raczej podpowiedzi: masz jakiś problem i kilka stopni podpowiedzi, które mają cię naprowadzić na rozwiązanie (ostatni stopień to już gotowe rozwiązanie danego problemu ;)). Wielce pożyteczne, gdy ktoś się zatnie a nie chce przechodzić gry za rączkę.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 07, 2007, 05:46:42 am »
THX  :-)



Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 23, 2007, 17:13:06 pm »
Właśnie przeszedłem demko i zbytnio mnie ono nie zachęciło do ewentualnego kupna gry (żeby nie być źle zrozumianym: również mnie do tego nie zniechęciło). Chodzi głównie o to, że fragment gry, który został zaprezentowany, był po prostu nudny i nie było tu nic ciekawego jak tylko latanie z pokoju do pokoju, tzw. szukanie pikseli (dosłownie - niektóre mniejsze przedmioty można łatwo przeoczyć) i rozmowa z jednym typem.

Na plus na pewno można zaliczyć grafikę. Tła są wykonane świetnie (panowie, odpowiedzialni teraz za SH5 powinni się uczyć od twórców Art of Murder, jak zrobić prawdziwie syfne otoczenie), postacie również ładnie wyglądaja (chociaż główna bohaterka ma trochę dziwny wyraz twarzy). Muzyka w tle jest również klimatyczna.

Tylko właśnie ten nieszczęsny fragment gry, w którym nic się praktycznie nie dzieje, jest kilka prostych zagadek i mała lokcja. Jak na razie nie zainteresowała mnie także fabuła (intro, chociaż wykonane poprawnie, nie wzbudziło we mnie takich emocji, jak np. intro ze Still Life, które było genialne). No nic, poczekam do jakichś recenzji w prasie.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Art of Murder
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 27, 2007, 03:24:35 am »
Też twierdze ze hicior to to nie jest   :?.