Autor Wątek: Commandos działa za szybko.  (Przeczytany 56798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Commandos działa za szybko.
« dnia: Grudnia 07, 2007, 20:14:56 pm »
Brat kupił świetną składankę na PC - 3 części świetnego Commandosa + dodatek do jedynki.

Wszystkie gry, oprócz zwyczajnej, pierwszej części, działają dobrze. Problem jest właśnie z jedynką. Gra działa za szybko, wszystko leci jakby na przyspieszeniu x2, a to wyklucza normalne granie. W opcjach nie ma żadnych ustawień z tym związanych, także nie wiem zbytnio co robić.

Gram na laptopie HP (512 ram, koło 2GHz, karta graficzna raczej niezbyt szczególna - nie powiem dokładnie, jestem teraz przy innym komputerze). Czy zdarzyło się komuś coś podobnego? Co może być przyczyną takiego "turbo"? No i najważniejsze - jak temu zaradzić?

---

Aha, problem jest tylko z wyświetlaniem grafiki, odgłosy i muzyka są emitowane w normalnym tempie.

Tarniak

  • Gość
Odp: Commandos działa za szybko.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 07, 2007, 20:18:46 pm »
Ta, miałem podobnie, niestety zrezygnowałem, jest kilka sposobów:

Cytuj
Q:
Help - Commandos runs too fast on my New PIII!

A:
This question keeps popping-up. Unfortunately Pyro/Eidos have never released a Commandos patch to address this problem. First, try the in-game settings.

For Behind Enemy Lines, try increasing the screen resolution.

For Beyond the Call of Duty, Pyro actually added a game speed option. Set the game speed to its slowest setting in addition to increasing the screen resolution.

If this doesn't work, below are a couple additional options you can try to slow those darn germans down a bit.
Good Luck, let me know how it works.

Option 1 -- Increase your computers' display resolution to maximum your video card / monitor will supported. To do this go to Start - Control Panel - Display - Settings. Move the slider to the right to increase your monitor resolution. Remember, always test the new settings before clicking Apply.

Option 2 -- Start a couple other programs like MS Word and Excel, then start Commandos. The idea being that your computer will have to share its resources (CPU and Memory) with the other programs running in the background, thus slowing down the game a bit.

Opublikowane: Grudzień 07, 2007, 20:18:20
Ja bym jednak pościągał patche wszystkie możliwe.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Commandos działa za szybko.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 07, 2007, 20:21:27 pm »
Metody partyzanckie nie skutkują. Co innego zwolnić grę, a co innego sprawić, żeby zaczęła się zacinać (odpalenie 10 innych gier).

Echhh, a miałem nadzieję sobie pograć w klasyczną jedynkę. Dzięki za próbę pomocy.

---

Popróbuję też z patchami, może coś tam się znajdzie.

---

Znalazłem patche, które chyba rozwiązują problem (sprawdzę, gdy będę przy laptopie)

CD-Action http://www.cdaction.pl/?strona=wyswietl&id=448
Wrocławska Baza Commandos http://commandos.cenega.net/index.php?dzial=pliki&cmd=3

Mam nadzieję, że jeżeli patche są pod Win2000, to i na XP, którego używam, zadziałają. Oby.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2007, 20:38:51 pm wysłana przez setezer »

Tarniak

  • Gość
Odp: Commandos działa za szybko.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 07, 2007, 20:52:23 pm »
Zazwyczaj kompatybilność wygląda tak 95/98/ME, 2000/NT/XP więc powinno.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Commandos działa za szybko.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 07, 2007, 20:53:43 pm »
A ustawiłeś zgodność z Win 95/98?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Commandos działa za szybko.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2007, 18:33:53 pm »
To nic nie daje. Patchowanie gry nie jest zbyt "przejrzyste", także dałem sobie z tym spokój.

Najlepsze rozwiązanie, to programy zwalniające komputer. Polecam prostą aplikację CPUGrab (Cpu Grab), na suwaku ustawia się siłę zwolnienia procesora i gra hula, jak powinna. Nie polecam ustawiania na 99.

LuckyLuke1983

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-08-2017
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Commandos działa za szybko.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 27, 2017, 13:23:27 pm »
Posiadam wersję gry Commandos: za linią wroga, która działa poprawnie na procesorze i7. Tylko że jest w wersji po angielsku. Ale to nie powinno stanowić dużego kłopotu. Jeżeli kogoś interesuje proszę pisać na maila michal.fotek@wp.pl . Pozdrawiam.