Autor Wątek: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual  (Przeczytany 5635 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« dnia: Stycznia 04, 2008, 22:23:39 pm »
Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=38753

Info dla tych krzykaczy co mówili, że to wcale nie jest prawda, że deweloperzy idać za kasą porzucaja "dorosłe", "hardcorowe" gry na rzecz casuali.

Ja już dawno mówiłem, że coraz wieksza popularność gier dla casuali źle wpływa na rynek elektronicznej rozrywki, Już dawno mówiłem, że na tym zjawisku będziemy tracić my, hardcorowi gracze.


---------edit------------
Jeden z komentarzy pod newsem:
"O wlasnie to jest to, czego sie boje, co pisalem pod innym newsem. Takie np. Wii to wlasnie rynek casuali, nie hard graczy. Jezeli sie mocno rozwinie - firmy przerzuca sie na robienie takich gier bo to sie oplaci poprostu! Wydac na gre 10 czy nawet 100x mniej, a zarobic podobnie - nie ma o czym dystkutowac - biznes. I wtedy ja nie bede mial w co grac."
Zgadzam się z tym.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2008, 22:26:16 pm wysłana przez Piter_neo »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2008, 22:33:24 pm »
Lepiej by Hitmana zrobili... kiedyś pewnie zrobią, a teraz pobawią się z machaniem wiibratorem, albo wymyślą jakże wielce potrzebne nowe kontrolery...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2008, 22:35:39 pm »
Najpierw twórca serii God of War przerzucił się na gry dla casuali, teraz goście od Hitman-a. Kto następny?

lupinator

  • Gość
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2008, 22:38:51 pm »
Już się wystraszyłem myśląc ze IO będzie robiło casual games a tu 'tylko' ich odłam. No cóż - goście przyznali się tym samym ze robią gry tylko dla kasy. Mam nadzieje ze ludzie z pasją nadal będą robić kolejne części Hitmana z pod znaku IO Interactive.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2008, 22:57:23 pm »
Niezbyt mnie hitman obchodzi, ale samo zjawisko niezbyt fajne... oby to byly odosobniote przypadki, nie mozna przy 2 studiach mowic o trendzie ... oby  :-x

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2008, 23:01:18 pm »
Prawdziwe gry nie umrą tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie.
A będzie, nie?

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2008, 23:05:54 pm »
Prawdziwe gry nie umrą tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie.
A będzie, nie?
Właśnie, czy nie będzie tak że na razie casuale będą grać w jakieś popierdółki a potem jak już podchwycą temat zajmą się normalnymi grami??

oscyp

  • Gość
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 04, 2008, 23:09:38 pm »
Oby przez to z grami nie było tak jak z kinem, że z biegiem lat poziom produkcji spadł do zera... vide ekranizacja Hitmana właśnie.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2008, 09:51:22 am »
A wszystko przez wii.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2008, 09:59:59 am »
A wszystko przez wii.

Nie. To wszystko przez masy, które nie tyle kupują samo Wii, na które jest kilka dobrych exclusivów, ale crapy. Ładna okładka, dosyc dobra cena (przy żałosnym nakładzie pracy i kasy przez twórców), propagowanie zdrowego stylu życia przed konsolą- wszystko działa.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:07:38 am »
A wszystko przez wii.

Nie. To wszystko przez masy, które nie tyle kupują samo Wii, na które jest kilka dobrych exclusivów, ale crapy. Ładna okładka, dosyc dobra cena (przy żałosnym nakładzie pracy i kasy przez twórców), propagowanie zdrowego stylu życia przed konsolą- wszystko działa.
Wszystko przez N które zgadza sie te crapy wydawac. Ja szacunek dla nich straciłem, gdzie do ch.uja ją kontrole jakosci? Kto zgadza sie wydawac te wszystkie crapy?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:08:58 am »
A wszystko przez wii.

Nie. To wszystko przez masy, które nie tyle kupują samo Wii, na które jest kilka dobrych exclusivów, ale crapy. Ładna okładka, dosyc dobra cena (przy żałosnym nakładzie pracy i kasy przez twórców), propagowanie zdrowego stylu życia przed konsolą- wszystko działa.
Wszystko przez N które zgadza sie te crapy wydawac. Ja szacunek dla nich straciłem, gdzie do ch.uja ją kontrole jakosci? Kto zgadza sie wydawac te wszystkie crapy?

Ty kiedykolwiek N szanowałeś? :lol: Crapy się sprzedają, przynoszą zyski, to je wydają. Proste.  :cool:

Tarniak

  • Gość
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:33:10 am »
A wszystko przez wii.
Nie, to przez taki a nie inny typ konsumentów. Gry na NESie i SNESie były trudne a i tak konsole się sprzedawały należycie. Społeczeństwo się zrobiło leniwe, brakuje im czasu, toteż włączenie gierki na 5 minut > wsiąknięcie.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:33:43 am »
A wszystko przez wii.

Nie. To wszystko przez masy, które nie tyle kupują samo Wii, na które jest kilka dobrych exclusivów, ale crapy. Ładna okładka, dosyc dobra cena (przy żałosnym nakładzie pracy i kasy przez twórców), propagowanie zdrowego stylu życia przed konsolą- wszystko działa.
Wszystko przez N które zgadza sie te crapy wydawac. Ja szacunek dla nich straciłem, gdzie do ch.uja ją kontrole jakosci? Kto zgadza sie wydawac te wszystkie crapy?

Ty kiedykolwiek N szanowałeś? :lol: Crapy się sprzedają, przynoszą zyski, to je wydają. Proste.  :cool:
W sumie.  8)

Proste? Tak. Ale dzięki tej prostoście mamy sytuacje z newsa, każdy bedzie sie przerzucał na casuali.

Tarniak

  • Gość
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:34:12 am »
Wszystko przez N które zgadza sie te crapy wydawac. Ja szacunek dla nich straciłem, gdzie do ch.uja ją kontrole jakosci? Kto zgadza sie wydawac te wszystkie crapy?
Przy czym żadnej konsoli N nie miałeś i w 99% gier nie pograłeś/albo Cie nie interesowały.

Zresztą robicie z igły widły. Panika jak przed pluskwą milenijną.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:42:01 am »
A wszystko przez wii.
Nie, to przez taki a nie inny typ konsumentów. Gry na NESie i SNESie były trudne a i tak konsole się sprzedawały należycie. Społeczeństwo się zrobiło leniwe, brakuje im czasu, toteż włączenie gierki na 5 minut > wsiąknięcie.
ok, ale ja bym chciał odpalic sobie na 5 minut DOBRĄ grę, a co mam do wyboru? jakieś exite bike'i, wii fit, cruis'n i ea playgroud. Dla mnie granie w takie cos to wcale nie gył by relaks.
Opublikowane: Styczeń 05, 2008, 10:37:20
Wszystko przez N które zgadza sie te crapy wydawac. Ja szacunek dla nich straciłem, gdzie do ch.uja ją kontrole jakosci? Kto zgadza sie wydawac te wszystkie crapy?
Przy czym żadnej konsoli N nie miałeś i w 99% gier nie pograłeś/albo Cie nie interesowały.

Zresztą robicie z igły widły. Panika jak przed pluskwą milenijną.
To drugie, na gacku było za mało gier które przyciagały by mnie do kupna konsoli. Z tym GCN stał na uboczu, raz na jakiś czas dostał mega hiciora i wszyscy byli happy, teraz Wii ownuje a lwia czesc tytułów na niego to crapy. I to jest trochę przerazające

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:46:59 am »
A wszystko przez wii.

Nie. To wszystko przez masy, które nie tyle kupują samo Wii, na które jest kilka dobrych exclusivów, ale crapy. Ładna okładka, dosyc dobra cena (przy żałosnym nakładzie pracy i kasy przez twórców), propagowanie zdrowego stylu życia przed konsolą- wszystko działa.
Wszystko przez N które zgadza sie te crapy wydawac. Ja szacunek dla nich straciłem, gdzie do ch.uja ją kontrole jakosci? Kto zgadza sie wydawac te wszystkie crapy?

Ty kiedykolwiek N szanowałeś? :lol: Crapy się sprzedają, przynoszą zyski, to je wydają. Proste.  :cool:
W sumie.  8)

Proste? Tak. Ale dzięki tej prostoście mamy sytuacje z newsa, każdy bedzie sie przerzucał na casuali.

Nie sądzę, żeby każdy poleciał na casuali, bo "normalni" gracze, grający w normalne gry, pozostaną i ciągle będzie rynek zbytu. Myślę, że za kilka lat i tak nie będziemy mieli na co narzekac i nie bedziemy musieli pykac w "zrob spaghetti pilocikiem 3 1/3".

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2008, 10:58:48 am »
Najlepiej obrazuje sytuację rzecz którą widziałem w Media Marktcie.
Poszedłem na dział z konsolami i podszedłem do półek z grami. Na każdy tytuł było miejsca na półce na 5 egzemlarzy. Ku mojemu przerażeniu takie gry jak Happy feet, Fifa, NFS pro Street, Kao the kangaroo, Spider Man, Transformers leżeły po jednej czy dwóch egzemplarzach, a wszystkie prawdziwe hity, dorosłe gry zalegały na półkach w nie naruszonych 5-ciu sztukach. Straszny widok.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 05, 2008, 11:44:40 am »
Może po prostu tyle sprowadzili do sklepu? :lol:
U mnie w Media gry na Wii leżą nieruszone.

Piter wybacz, nie doczytałem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2008, 12:12:12 pm wysłana przez blancio_ »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 05, 2008, 11:59:57 am »
Może po prostu tyle sprowadzili do sklepu? :lol:
U mnie w Media gry na Wii leżą nieruszone.
Na Wii moze i tak, ta konsola nie jest popularna w Polsce. Ja mówię jak wyglądała sytuacja z grami na PS2.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 05, 2008, 12:04:48 pm »
Wszystko przez N które zgadza sie te crapy wydawac. Ja szacunek dla nich straciłem, gdzie do ch.uja ją kontrole jakosci? Kto zgadza sie wydawac te wszystkie crapy?

Bo oczywiście na PSX, PS2, Xbox'a, Dreamcasta nigdy nie wychodziły żadne crapy. Fakt, w tej chwili najwięcej tego typu materiału wychodzi na Wii, jednak przyczyną tego jest to, że produkcja gier na Wii jest najtańsza i najprostsza, a jednocześnie Wii trafiło do wielu użytkowników, którzy z grami spotykają się dopiero po raz pierwszy, więc łatwiej jest im wcisnąć kit.

Zaś co do rynku casuali. Gry dla "casuali" wychodziły zawsze (nie powie mi nikt, że taki Singstar to gra dla "hardcorowych graczy"), dopiero teraz, za pośrednictwem Wii, zwrócono w końcu baczniejszą uwagę na ten rynek. A obwinianie teraz Wii i Nintendo za to, że niektórzy developrzy zaczynają tworzyć tego typu gry - bzdura.
Firmy po prostu robią to, co im się bardziej opłaca; a biorąc pod uwagę fakt, że łatwiej jest zrobić prostszą technologicznie i gameplay'owągrę, która trafi do szerszego grona ludzi, aniżeli złożoną technologiczną piękność, która nie znajdzie wystarczającej liczby nabywców, to firmy decydują się na to pierwsze.

Oby przez to z grami nie było tak jak z kinem, że z biegiem lat poziom produkcji spadł do zera... vide ekranizacja Hitmana właśnie.

Zabawne jest mówienie dopiero w przypadku wychodzenia gry dla "casuali" o spadku poziomu produkcji :/. Mało to już teraz, na konsole dla "hardcorowców", gier, które oryginalności mają mało, technicznie są słabe, gameplay mają do dupy. Ile wychodzi tych naprawdę ambitnych, godnych uwagi gier, pośród wielu marnych produktów, kolejnych strzelanek.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2008, 12:07:48 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Tarniak

  • Gość
Odp: Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 05, 2008, 12:52:24 pm »
Cytuj
To drugie, na gacku było za mało gier które przyciagały by mnie do kupna konsoli.
Wiesz, przed Gackiem były tez inne konsole N.