Autor Wątek: ASG  (Przeczytany 8098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ozy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-06-2008
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
ASG
« dnia: Czerwca 09, 2008, 08:16:30 am »
Witam. Jestem nowy na tym forum. Często odwiedzam tą stronke, ale nie udzielałem się w komentarzach, bo sami widzicie jaki tam syf. Ale mniejsza o to. Czy ktos z was "gra" w ASG lub Paintball'a?
tak w skrócie:
Podstawowe pojęcia
Airsoft - jest to zabawa polegająca na prowadzeniu walk airsoft, przy wykorzystaniu broni ASG. Airsoft łączy się z hobby związanym z posiadaniem jednej lub więcej sztuk broni ASG, umundurowania i oporządzenia oraz z uczestnictwem w spotkaniach i walkach airsoft.
Walki airsoft - są to spotkania, w których dwie lub więcej grupy toczy pomiędzy sobą symulowane walki, które mogą być oparte na scenariuszach, używając przy tym broni ASG i amunicji ASG.
Broń ASG - są to repliki wszelkiej broni palnej, wykonane z dowolnego materiału, w skali 1:1 lub innej, miotające amunicję ASG za pomocą słupa sprężonego powietrza lub specjalnego gazu przeznaczonego do zasilania broni ASG.
Broń ASG może być powtarzalna, samopowtarzalna oraz automatyczna.
Amunicja ASG - są to kulki z tworzywa sztucznego o średnicy 6 mm, masie nie przekraczającej 0,33 g, przystosowane do wystrzeliwania z broni ASG.
Gracz airsoft - jest to osoba, która uczestniczy w walkach airsoft, podczas których posiada broń ASG oraz respektuje podstawowe zasady obowiązujące w airsoft.
Teren walk airsoft - jest to ściśle określony teren, na którym toczą się walki airsoft. Teren powinien być, w miarę możliwości, oznaczony i zabezpieczony przed wejściem na niego osób postronnych. Prowadzenie walk na okreśonym terenie powinno być uzgodnione z jego właścicielem lub zarządcą. O prowadzeniu walk airsoft na okreśonym terenie powinny być powiadomione właściwe służby porządkowe.
Strefa bezpieczeństwa - miejsce wydzielone na terenie walk airsoft, gdzie zbierają się wyeliminowani gracze, będą inne osoby nie uczestniczące w walce. W strefie bezpieczeństwa obowiązuje całkowity i bezwzględny zakaz strzelania z broni ASG.



Jeżeli ktoś się tym interesuje to piszcie!

Ohtar

  • Gość
Odp: ASG
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 30, 2009, 22:36:56 pm »
Count me in. "Szczelam" się od czasu do czasu. Tylko ASG.


Złota łopata za odkopanie tematu się należy?

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: ASG
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 30, 2009, 22:46:41 pm »
Też lubię czasem postrzelać, świetna sprawa, jak jest dobra miejscówka(stara fabryka czy coś ftw) i ekipa to jest to jedna z najciekawszych rozrywek ever. Tylko moje Mp5 się zjebało coś, ech

Ohtar

  • Gość
Odp: ASG
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2010, 20:40:43 pm »
Jest temacik o ASG, można podywagować. ;)

BudziejPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2008
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
Odp: ASG
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2010, 21:12:07 pm »
Ohtar jako forumowy specjalista od ASG mam pytanie do Ciebie które mnie męczy od jakiegoś czasu

W paintballu jak ktoś do Ciebie strzeli i trafi jesteś "naznaczony" farbą i sędzia może cię zidentyfikować jako trafionego

Jak to jest w ASG? Jak dostaniesz to krzyczysz tylko "Dostałem" tak jak na filmie co dałeś w temacie o zakupach? Przecież można w razie czego nie krzyknąć lub nie poczuć trafienia (nie wiem jaka jest moc tych spluw). Czy jest może jakiś inny system detekcji kolizji pocisk-człowiek?

Ohtar

  • Gość
Odp: ASG
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2010, 21:33:45 pm »
System detekcji trafień polega na uczciwości grających. Jakieś dwa lata temu, kiedy ASG nie było tak popularne jak teraz, grało się z ludźmi, którym można zaufać w tej kwestii i obywało się bez większych kwasów. A teraz grają różni ludzie - karabin nie kosztuje już 1000 zł, tylko 400-500 (co prawda chińska kopia, ale są całkiem przyzwoite), więc więcej ludzi może sobie na to pozwolić. Także maniacy couter-strike'a, pragnący postrzelać na żywo - nie przyznają się do trafień, olewają zasady. Nie przyznawanie się do trafień to potocznie terminatorka, jeśli koleś nagminnie udaje Arniego - dostaje bana na strzelanki u tego organizatora. Ale to różnie bywa.

Sędziów na zwykłych strzelankach najczęściej nie ma. Ot - dostajesz, krzyczysz dostałem, wyjmujesz czerwoną szmatę (albo kamizelkę odblaskową - różnie to bywa). Dalej zależy od reguł, może Cię medyk uleczyć, możesz mieć respa po jakimś czasie, albo czekasz jakiś czas i potem idziesz na respa swojej ekipy.

Trafienie zwykle czuć i słychać. Jeśli nie czuć, to można usłyszeć, że się dostało. Jeśli nie czujesz i nie słyszysz - trudno, przeciwnik musi powtórzyć strzał. Kiedy miałem jeszcze kamizelkę zintegrowaną z wkładami ceramicznymi (jakby komuś zachciało się z pradziwego AK strzelać), to rzeczywiście - trafienia nie było wcale czuć. Ale od czego są headshoty :)



A powyżej fajnie zrobiony film. Tak może wyglądać potyczka ASG. Oczywiście wszystko jest ustawione i przeciwnik jest wyimaginowany na tym filmie. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 23:29:01 pm wysłana przez Ohtar »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: ASG
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:34:39 pm »
Ktoś tu pisał że do paintballa nie ma takich broni jak do ASG. Nieprawda. Są i też można dokupować dodatki. Swoją drogą co jest celniejsze? ASG czy markery od PB?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: ASG
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:38:51 pm »
Wydaje mi się że broń z ASG, ja ze swojej M4 waliłem celnie do brata z ok 40 metrów :angel:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: ASG
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:40:31 pm »
Też właśnie spotkałem opinie że ASG jest celniejsze.

svonston

  • Gość
Odp: ASG
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:44:06 pm »
Nie wiem, jak droższe markery, ale ja gram na tych tanich i tam przy większym wietrze to ciężko z 5 metrów trafić. ;)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: ASG
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:45:56 pm »
 :lol: Ło kur**, strach się bać :D

Ohtar

  • Gość
Odp: ASG
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:52:09 pm »
Karabinki ASG są celniejsze i mają większy zasięg. Generalnie rzecz biorąc, bo to i to mozna tuningować.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: ASG
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 01, 2010, 23:36:03 pm »
Dużo celniejsze jest ASG. Z markerami to nawet gdybyś nie celował, to masz szanse trafienia taką samą jakbyś celował.


Btw. Othar, używacie kulek z farbą do ASG czasem, czy raczej nikt tego nie stosuje? Bo jak sobie kiedyś tam kupowałem taki śmiechowy karabinek do ASG (M4) to dostałem gratis kulki z farbą, takie malutkie jak do ASG :P

Ohtar

  • Gość
Odp: ASG
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 03, 2010, 20:05:40 pm »
Nie spotkałem się jeszcze z uzywaniem takich kulek. Ostatnio wymyślili takie z proszkiem na powierzchni, które zostawiają jakiś ślad, ale zarówno te z farbą jak i te z proszkiem stwarzają problem w postaci zanieczyszczania bebechów karabinka/ pistoletu. Pierwszą moją repliką było sprężynowe Mp5 i też do niego dostałem paczkę kulek z farbą. One potrafiły pękać w środku i brudzić całą lufę, magazynek i tłok. Teraz przemnóż to razy szybkostrzelność dowolnej repliki. :)

Ogur

  • Gość
Odp: ASG
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 27, 2011, 20:23:11 pm »


 :o

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: ASG
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 27, 2011, 20:44:55 pm »
A karton gdzie? ;]