News

Dragon Quest Builders 2 z datą premiery i trailerem

Może i wygląda na klon Minecrafta, ale to tylko pozory! Jedynka mnie wciągnęła, dwójka musi tym bardziej.

Dragon Quest Builders to gra którą mogliście przegapić, bo nie miała jakiejś specjalnej promocji. Ja sam trafiłem na nią tylko dla tego, że w sklepie PlayStation pojawiło się kiedyś demo i myśląc, że to RGPowa odsłona DQ, chciałem sprawdzić czy mi się spodoba. No i przepadłem. Chociaż gra zdaje się jedynie kopiować pomysły Minecrafta (świat zbudowany z sześciościanów, zbieranie materiałów, budowanie), to mimo wszystko jest trochę inna.
Przede wszystkim, lepsza graficznie, bo zamiast pikselozy mamy ładną grafikę i normalne postaci. Po drugie, budynki/przedmioty które tworzymy, też nie są uproszczone, a wyglądają tak samo jakby wyglądały w zwykłym RPG. No i fabuła. Nie jest co prawda jakaś górnolotna, ale jest i mamy różne zadania, które pomagają nam znaleźć nowych mieszkańców do naszego miasteczka, odblokowując nowe możliwości i pomagając odbudować legendarne, nieistniejące już miasta i przywrócić pokój w growym świecie.

Druga cześć to typowe "więcej, lepiej" - poza ulepszeniami graficznymi, czy pojawieniem się "skośnych" klocków, mieszkańcy teraz już nie tylko "spacerują" po mieście, ale mogą pomóc nam w utrzymaniu go, np. pracując na farmie, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco czasu na poszukiwanie np. żywności. Można też teraz stawiać max. 3 klocki w pionie, budując obiekty bez potrzeby "wspinania się". Pojawiła się również opcja pływania, dzięki czemu już nie utoniemy, oraz wodospady.

Premiera 12 lipca, na PS4, Xboxie i Switchu.

Czas czytania: 2 minut, 19 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Klasyczne modele Leona i Claire do pobrania w Resident Evil 2

arrow-right
arrow-right

Super Mario Maker 2 zapowiedziane!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: