News

Ogromny wyciek z Insomniac Games. Nowy Ratchet dopiero w 2029 roku

Do tego opublikowano sprzedaż gier na PC, czy całą listę projektów aż do 2030 roku!

Dzisiaj mamy dla Was soczyście gorącego newsa drodzy czytelnicy. W poprzednim tygodniu w internecie pojawiły się informacje jakoby Insomniac Games — studio Sony odpowiadające za chociażby Spider-Mana, czy serię Ratchet & Clank miało paść ofiarą ogromnego ataku hakerskiego i hakerzy żadają od studia okupu za nieudostępnianie plików. Wtedy niewiele osób w to uwierzyło, bo fejkowe informacje tego rodzaju są częste. Ta jednak okazała się jak najbardziej prawdziwa.

Wczoraj w nocy hakerzy z grupy Rhysida spełnili swoje groźby i w związku z odmową zapłacenia okupu, opublikowali wyciek w postaci 1 MILIONA 300 TYSIĘCY plików(!) wykradzionych ze studia Sony o łącznej wadze ponad 1,7 Terabajta. W opublikowanych plikach znalazł się cały szereg tajnych lub poufnych dokumentów odnośnie do pracy studia, slajd opisujący roadmapę dla gier Insomniac, gamepleye z testowych wersji gry Wolverine, a nawet paszporty i poufne dane pracowników studia. Sprawdziliśmy te informacje i możemy potwierdzić, że wyciek JEST prawdziwy. Pamiętajcie jednak, że w artykule nie możemy Was skierować do tych treści, ich rozpowszechnianie jest bowiem nielegalne. Poza tym i tak nie chcemy Wam psuć zabawy w grze spoilerami, których w materiałach jest sporo.

Ale możemy Wam za to powiedzieć, co ciekawego udało się ustalić (bez spoilerów). 😉Z dokumentów wynika, że studio oprócz ujawnionego już Wolverine oraz Venoma, które mają zadebiutować kolejno w 2026 i 2025 roku podpisało także umowę z Marvelem na produkcję aż trzech gier z serii X-Men, z których pierwszą wstępnie zaplanowano na 2030 rok. Z kolei fani Ratchet & Clank mogą liczyć na nowy tytuł, ale dopiero w 2029, a i tak jego obecność nie jest do końca pewniakiem, bo według innego dokumentu premiera nie jest w ogóle pewna.

Wraz z danymi o grach wyciekł także dokument z danymi o sprzedaży gier Sony na PC. Te jak mogliśmy się spodziewać, są w porównaniu do tych osiąganych na konsolach, raczej niewielkie. Podium jako pierwszy port na PC otwiera Horizon Zero Dawn z wynikiem 3,3 miliona kopii (21 milionów na konsolach), później mamy God of War ze sprzedażą na poziomie 2,5 miliona (~19 milionów na konsolach), a na trzecim miejscu znajdziemy Days Gone z 1,7 miliona sprzedanych kopii na Steam (ponad 9 milionow na konsolach, dane niepewne). Co ciekawe daleko za czołówką znalazły się głośne tytuły jak Uncharted Legacy of Thieves Collection (480k), czy Marvel's Spider-Man: Miles Morales, jaki osiągnął zaledwie 450 tysięcy sprzedanych kopii, co wskazuje na malejące zainteresowanie "exami" Sony na PC. Stawkę zamyka Sackboy: A Big Adventure z żenującym wynikiem ledwo ponad 60 tysięcy egzemplarzy, co jest wynikiem bardzo słabym. Dla porównania dodajmy, że taką sprzedaż osiągnął malutki tytuł House Flipper 2 od polskiego PlayWaya... w zaledwie 3 dni.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się także, że Insomniac miał w planach grę MMO w uniwersum Spider-Man, którą najprawdopodobniej skasował, multiplayerowy tytuł w świecie Horizon ma mieć nazwę Hunter's Gathering, a Ratchet & Clank (nie wiadomo czy ostatni, czy ten z 2016) nie wygenerował dla studia niemal w ogóle zysków. Na deser pozostała nam informacja, że oficjele Sony mieli bardzo obawiać się przejęcia Activision przez Microsoft i omawiali to na spotkaniach we firmie.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Blade na innym silniku od Bethesdy?

arrow-right
arrow-right

Baldur's Gate 3 trzyma się z dala od Xbox Game Pass.

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: