News

Quantic Dream rozwodzi się z Sony

Jeśli jesteście fanami gier QTE, a nie gracie na PlayStation, jest duża szansa, że na kolejnej generacji konsol wszyscy zagramy w kolejną "wizjonerską" grę.

Po 3 grach na wyłączność dla Sony (Heavy Rain, Beyond:Two Souls oraz Detroit: Become Human), Quantic Dream postanowiło zrezygnować z ekskluzywności gier dla Sony i powrócić do wydawania gier na więcej platform. David Cage wydawał już kiedyś swoje gry w ten sposób - były to Omikron oraz Fahrenheit (znana też jako Indigo Prophecy).

David Cage i Guillaume de Fondaumière w wywiadach wspominają, że ich celem jest "dotrzeć do większej rzeszy graczy", ale nie oszukujmy się - produkcja gier jest coraz droższa i ekskluzywność oznacza zazwyczaj 30-50% mniej przychodów. Co stanowi problem, jeśli robisz mimo wszystko niszową grę (fani strzelanek czy FIFY nie zagrają w grę z super fabułą ale QTE zamiast swobodnej eksploracji).

Pozostaje pytanie, czy kolejna gra nadal będzie "interaktywną historią" czy może studio otworzy się nie tylko na nowe konsole, ale także i gatunki?

Czas czytania: 1 minuta, 47 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PlayStation Humble Bundle - 9 gier na PS4 od 4 do 57 złotych

arrow-right
arrow-right

Od marca 2019 w PS+ tylko gry na PS4

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: