News

Sztuczna inteligencja pomoże w tworzeniu gier Microsoftu

Microsoft podpisał umowę, dzięki której sztuczna inteligencja pomoże w tworzeniu historii, dialogów i postaci.

O potencjale sztucznej inteligencji słyszeliśmy już niejednokrotnie. Możliwości zawartości generowanej komputerowo dostrzegli również pracownicy Microsoftu, którzy już kilkukrotnie wypowiadali się na temat chęci wykorzystania nowej technologii w tworzeniu gier.

Właśnie ogłoszono nowe, wieloletnie partnerstwo między gigantem z Redmond a firmą Inworld AI. Twórcy wspólnie przygotują narzędzia, które pomogą studiom deweloperskim w tworzeniu zawartości do tworzonych gier. Nowa technologia pozwoli przyspieszyć produkcję i wspomoże twórców w takich działaniach jak tworzeniem bohaterów, dialogów oraz całych historii.


Korporacja planuje połączyć możliwości SI z mocą Azure, czyli chmury, dzięki której będzie można wyjść poza ograniczenia sprzętowe systemu. Warto przypomnieć, że jej potencjał mogliśmy zobaczyć przy okazji Microsoft Flight Simulator.

Jak podoba wam się pomysł wykorzystania sztucznej inteligencji w tworzeniu gier? Czy uważacie, że ucierpi na tym jakość oferowanej zawartości? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Platformy:
Czas czytania: 1 minuta, 50 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

World of Warcraft na Xboxie? Jest to możliwe!

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Achilles: Legends Untold

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: