Założyciel Tango Gameworks uważał, że Hi-Fi Rush ocali studio
Sukces gry jednak nie pomógł.
Hi-Fi RUSH z początku roku 2023 wydawał się być wielkim sukcesem dla Xboxa, lecz nawet tak uznana gra nie zapewniła przetrwania Tango Gameworks w strukturach Microsoftu. Ostatecznie, zespół został przejęty przez koreańskiego wydawcę Krafton, jednak pierwotny założyciel studia był przekonany, że ich miejsce w Xboxie nie jest zagrożone.
W niedawnym wywiadzie dla IGN, legendarny założyciel Tango, Shinji Mikami, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat studia i Hi-Fi RUSH. Mikami stwierdził, że wierzył iż zespół, który opuścił w 2023 roku, będzie bezpieczny, dopóki będą kontynuować produkcję gier Hi-Fi Rush, co było jednym z powodów jego odejścia.
Myślałem, że Tango Gameworks będzie bezpieczne tak długo, jak długo będą tworzyć gry Hi-Fi Rush. Teraz Krafton przejął biznes, więc czuję, że w końcu wszystko wyszło dobrze. Przypomniało mi się, że jeśli zrobisz dobrą grę, ktoś ją podniesie. Ciężka praca zespołu programistów Hi-Fi Rush doprowadziła do nowego rozdziału w historii firmy. Myślę, że dla studia deweloperskiego stworzenie dobrej gry jest bardziej bezpośrednio związane z przetrwaniem niż tworzenie popularnej gry.
Przed opuszczeniem Xboxa, Tango dostarczyło ostatnią aktualizację do Hi-Fi Rush. Oczekuje się, że Tango, współpracując z nowym wydawcą Kraftonem, opracuje kontynuację gry w nadchodzących latach.
Przeczytaj więcej na podobne tematy:
• Osłony konsoli i pady Xbox Series w stylizacji Doom The Dark Ages - Dziś, 13:00
• The Elder Scrolls IV Oblivion Remastered wycieka! Duże zmiany graficzne na zdjęciach - 15.04.2025 16:47
• Xbox Showcase 2025 oficjalnie zapowiedziane! - 10.04.2025 12:48
• Kalendarz Premier – Kwiecień 2025 - 04.04.2025 12:08
Sony zapowiada techniczną prezentację. Czy zobaczymy PS5 Pro?


Komentarze
Dodaj nowy komentarz: