Recenzja

Recenzja Epic Mickey 2

Okres zimowo-świąteczny sprzyja wydawaniu kupy pieniędzy na prezenty, lub wydawaniu kasy, którą otrzymało się w prezencie choćby na gry wideo. Poniższa recenzja skupia się na drugiej odsłonie świetnie zapowiadającego się Epic Mickey, która powstała na wszystkie stacjonarne konsole obecnej generacji, a przyszłości zawita również na PlayStation Vita.

Przygody Mikiego na Wii spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów i graczy. Sukces pod względem sprzedaży był przesądzony już przed wydaniem gry, wszak bohaterowie Disneya to murowany przepis na stworzenie klucza do portfeli graczy, szczególnie tych najmłodszych. Tak, muszę przyznać, że tak jak pierwsza część, jest to gra dla dzieci. Epic Mickey 2 jest sprzedawana po cenie nieco niższej niż inne gry, dlatego tym bardziej warto zastanowić się czy aby nie warto jej zakupić w ramach prezentu dla naszych milusińskich. Przejdźmy jednak do rzeczy, a więc jakości samej gry.

Epic Mickey 2 to gra przygodowa. Niestety na rynku mamy coraz mniej takich produkcji, dlatego też bardzo chętnie zasiadłem do ogrywania najnowszych przygód czarnej myszki. Gra traktuje, jak to zwykle w grach dla dzieciaków, o walce z mocami zła. Zaatakowano rodzinną wioskę naszego towarzysza, Miki przybywa na pomoc i wraz ze wspomnianym koleżką, wyrusza walczyć z czarnym charakterem. Rozgrywka opiera się na zręcznym eliminowaniu przeciwników i kolorowaniu poszczególnych obiektów na danej planszy. Cała gierka bardzo wiele zyskuje, kiedy bawimy się używając PlayStation Move. Sugerowana jest również kooperacja, gdyż gra posiada wiele momentów, wymagających współpracy a sztuczna inteligencja, która odpowiada za poczynania naszego elektronicznego kompana, pozostawia wiele do życzenia. Nowe przygody Mikiego są ładną grą. Nie jest to szczyt możliwości technologicznych, jednak lokacja zaprojektowane zostały z pomysłem i pieczołowitością. Mistrzowskim elementem jest natomiast polski dubbing. Grając w Epic Mickey 2, czujemy się tak, jakbyśmy oglądali popularną kreskówkę.

Podsumowując Epic Mickey 2 to dobra gra, która w żaden sposób nie sili się na to, aby wprowadzać rewolucyjne elementy rozgrywki czy grafikę rodem z następnej generacji. Nowe przygody Mikiego to po prostu solidna, fajna gierka dla dzieci, która zyskuje przy kooperacji i wykorzystaniu Playstation Move.

Nasza ocena: 6.5/10

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 38 sekund
Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: