Publicystyka

[Aktualizacja]Microsoft zamyka sklep X360, ale Polacy NIE MOGĄ tam kupić niektórych gier!

Podejmujemy w tej sprawie inicjatywę i będziemy kontaktować się z producentem!

Aktualizacja 11 czerwca:

Mamy nowe wieści! Otrzymaliśmy właśnie informację, że sprawa została omówiona i przekazana do centrali Microsoft w celu ustalenia, jakie są przyczyny niedostępności gier w polskim regionie i ustalenia, czy można coś z tym na szybko zrobić jeszcze przed zamknięciem X360 Marketplace. W przeciągu tygodnia możemy liczyć na odpowiedź. Liczymy, że sprawę uda się załatwić z korzyścią dla polskich graczy i będziemy Was informować na bieżąco. 🫡

Oryginalna część artykułu

Cyfrowy sklep na Xboxie 360, czyli Xbox 360 Marketplace zostanie zamknięty już 29 lipca. Microsoft, czyli właściciele sklepu gorąco zachęcają nas do zakupu naszych ulubionych produkcji przed tym terminem, bo później już takiej możliwości nie będzie. Z tej okazji zorganizowano nawet promocję na starsze tytuły. Okazuje się jednak, że wiele dobrych gier ze sklepu Marketplace jak Dark Messiah of Might and Magic, czy IL-2: Birds of Prey nie są dostępne dla Polaków. Licencje? Prawa? Wygląda na to, że nic z tych rzeczy, bo te same tytuły można kupić bez problemu u naszych niemieckich sąsiadów!

Dlatego w tej sprawie mamy zamiar skontaktować się bezpośrednio z Microsoft Polska i poprosić o przyjrzenie się tej sprawie. Czas nieubłaganie płynie, ale wciąż na umożliwienie polskim graczom zakupu gier (czyli bardzo podstawowego prawa) mamy ponad półtora miesiąca. Wiemy, że pewnie niektórzy z Was powiedzą, że nie warto, bo nic się nie da zrobić itd. Naszym zdaniem warto i nawet jeśli tylko jedną z tych gier tylko uda się do polskiego store wrzucić i umożliwić nam jej zakup przed 29 lipca, kiedy to będzie już po "ptokach", to będzie niewątpliwie sukces dla polskich graczy.

Jednak sami nic nie zdziałamy i potrzebujemy tutaj WASZEJ pomocy. Dajcie proszę znać w komentarzach pod filmem, bądź pod tym artykułem, że popieracie naszą inicjatywę i Wam na tym, żebyśmy mogli zakupić gry, zanim sklep zostanie zamknięty, zależy. Im nas więcej — tym większa nasza siła. W redakcji wierzymy, że nam się uda!

Jeśli chcecie poznać szczegóły sprawy, to znajdziecie we filmie na naszym kanale:Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 52 sekund
Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: