Publicystyka

[Aktualizacja #2] Test: jak szybko szedł do mnie adapter do PS VR / PS4 Camera?

Sony odpaliło stronę umożliwiającą darmową wysyłkę adaptera PSVR dla PS5 - sprawdziłem jak przebiega proces. Nie było źle.

Aktualizacja #1, 12.11.2020, 21:49 - na dole wpisu.
Aktualizacja #2, 18.11.2020, 21:26 - na dole wpisu.
----
Oryginalny wpis, 04.11.2020, 23:16:

Dwa dni temu wspominałem o przygodach czekających graczy kupujących PlayStation 5 i chcących pograć na PS VR ( Wsparcie VR na PS5 tylko dla gier z PS4). Przy okazji posypuję głowę popiołem, gdyż wspomniałem, że adapter do PS Camera z PS4 który będzie potrzebny aby PS VR działało na PS5 wymaga wpisania kodu seryjnego z nowej konsoli. Źle jednak przyjrzałem się zdjęciu w materiałach prasowych i okazało się, że wymaganym numerem seryjnym jest ten ze skrzynki PS VR, tzw. processing unit.

Jeśli macie więc PS VR w domu, możecie zamówić adapter już dziś.

Ja zacząłem tą procedurę w czasie pisania tego newsa i przy okazji sprawdzimy jak szybko przejściówka trafi w moje ręce.

Krok 1


Wchodzimy na stronę https://camera-adaptor.support.playstation.com/pl-pl . Po przejściu testu odrzucającego boty, strona zapyta nas o numer seryjny naszej jednostki przetwarzającej (processing unit). Znlazłem go z tyłu czarnej skrzynki od PS VR.


Krok 2


Podajemy adres dostawy. Nic skomplikowanego, chociaż trzeba znaleźć Polskę na liście wszystkich krajów - mimo, że już z samego języka wiadomo, że raczej zgłoszenie jest z Polski więc nasz kraj mógłby być wstępnie wybrany. Co ciekawe, kod pocztowy nie jest wymaganym polem, ale zalecam go nie przegapić, zwłaszcza, jeśli wasza miejscowość nie jest unikalna w skali kraju (a małe wsie często potrafią się powtarzać, nawet w mojej okolicy są przynajmniej trzy Dąbrowy...).


Krok 3


Przesyłamy formularz. Na tę chwilę to wszystko, Sony obiecuje się z nami dalej kontaktować. Aż jestem ciekaw co z tego wyniknie...

Po paru minutach dostaniecie takiego mejla:

---
Aktualizacja #1, 12.11.2020, 21:49

Po 8 dniach od zgłoszenia, a na 3 dni przed połową listopada o której mówiono w poprzednim mejlu, dostałem informację, że adapter już do mnie zmierza:


Co ciekawe, w podglądzie mejla widnieje też napis "Zu deiner Anfrage", oznaczający "Na Twoją prośbę", Sony nie byłoby więc sobą, gdyby przy okazji czegoś nie zepsuło ;)

Czekam więc kolejne 3-6 dni na odbiór przesyłki :) Mam tylko nadzieję, że nie korzystają z usług Poczty Polskiej, gdyż ta u mnie już z góry zakłada wrzucanie awizo do skrzynek bez dzwonienia do domu (listonosz nawet nie zabiera paczek).

---

Aktualizacja #2, 18.11.2020, 21:26

Na dzień przed premierą PS5 w Polsce, znalazłem w końcu w mojej skrzynce nadaną na terenie Niemiec paczkę. W środku - przejściówka z wtyczki do PS Camera, krótka instrukcja (zalecająca podłączenie kamery z tyłu konsoli - ale i z przodu da radę) i oczywiście sam adapter. Jutro przekonam się, czy działa, chociaż PS VR na pewno nie będzie pierwszą rzeczą jaką sprawdzę. Jak napisał Rufik w komentarzu, w jego przypadku zajęło to 4 dni, u mnie było to maksymalne 6, ale to już zapewne wina poczty a nie Sony. Ważne, że nie jest to czasochłonny proces - całość zajęła co prawda 12 dni, ale z wyraźną adnotacją o opóźnionym starcie wysyłki adapterów i teraz powinno to trwać znacznie krócej.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 44 sekund
Komentarze
...
83.26.***.*** • #1
~Rufik
1202 dni temu

Nie da się dodawać komentarzy ? Ja już dostałem max chyba 4 dni robocze.

odpowiedz
...
83.26.***.*** • #2
~Rufik
1202 dni temu

Sorry nie wiem czemu poprzednie moje komentarze się nie dodały Od pojawienia się na stronie u was tej informacji od razu wysłałem do nich info . Tak jak wyżej 4 dni robocze i dostałem adapter.

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #3
gnysek
1201 dni temu

Nie powinno być problemów z komentarzami, nic też nie kasowałem, ale mamy zabezpieczenie przed botami, np. w trybie incognito mogą komentarze nie działać.

To ciekawe, do mnie wciąż idzie :)

odpowiedz
...
95.90.***.*** • #4
Darek79
1196 dni temu

Ja od dnia złożenia zamówienia w necie do dostawy czekałem około miesiąca, ale tylko dlatego, że przejściówki i tak były wysyłane jakimś zbiorczym rzutem, przynajmniej nikt z moich znajomych nie dostał wcześniej, niż 1-2 dni przede mną

odpowiedz
...
89.64.***.*** • #5
~Martin102
1182 dni temu

Cześć. Nie wiem czy wiecie ale podam takie info. Kupiłem pod koniec listopada zestaw PS VR z 5 grami na Black friday, jest to wersja nazwana V3. W tej wersji taki adapter był już w zestawie.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: