Publicystyka

Zagrajmy w: Yerba Mate Tycoon #4

"Yerba Mate Tycoon" to gra o zarządzaniu swoim biznesem w świecie napoju Yerba mate. Czy dam sobie radę w roli producenta tego wspaniałego napoju?

Yerba mate to napar z liści oraz łodyżek ostrokrzewu paragwajskiego, który ma wiele właściwości korzystnych dla naszego zdrowia. Paragwaj, Urugwaj, Argentyna i Brazylia, to kraje, w których Yerba mate jest najpopularniejszym napojem i pije się go równie dużo co kawy czy herbaty w Polsce. Największą zaletą tego napoju jest efekt długotrwałego pobudzenia, bez uczucia opadania z sił wraz z upływem czasu. Swoją przygodę z Yerbą zacząłem około 10-ciu lat temu, zachęcony przez prowadzącego program "Boso przez świat". Polecam Wam spróbować, choć smak ma dość specyficzny i nie każdemu może od razu przypaść do gustu.

Wygląd i smak Yerba mate jest bardzo specyficzny.

Wracając do tematu, "Yerba Mate Tycoon" to gra spod szyldu DonislavDev, czyli jednoosobowego twórcy, który zareklamował swoją produkcję na polskiej grupie sympatyków yerba mate, na platformie Facebook. W związku z tym, że jestem ogromnym fanem tego naparu, postanowiłem się odezwać do tego Pana i poprosić o kod do gry na Steam, na który nie musiałem długo czekać. Jeszcze tego samego dnia zainstalowałem i... dobrze się bawię!

Może następnym razem się uda...

Wcielając się w rolę producenta yerby, możemy tworzyć własne mieszanki smakowe, nadawać im nazwę oraz decydować o jej jakości i w jakich opakowaniach ma być sprzedawana. Proces tworzenia yerby dzieli się na etapy, w których decydujemy, jaki ma być skład, aromat i smak każdej mieszanki. Wykres procentowy w łatwy sposób ilustruje, co chcemy sporządzić, ale skomponowanie dobrej mieszanki nie jest łatwe. Zwracać uwagę musimy również na aktualne trendy smakowe, bo to może być kluczem do dobrych wyników sprzedaży naszego towaru.

Te opakowania wyglądają znajomo.

Gra często nawiązuje do popularnych marek producentów yerby, czy nawet do współczesnych wydarzeń społecznych. Jeśli lubicie Yerba mate, to z pewnością zauważycie te podobieństwa. Szczególnie zabawne są recenzje naszych produktów. Gdy oddajemy naszą nową mieszankę do sprzedaży, recenzenci nie mają litości i w kilku zdaniach potrafią zrównać z ziemią nasz produkt, co nie oznacza, że jesteśmy skazani na porażkę, bo od czego jest marketing.

A może coś spod lady?

"Yerba Mate Tycoon" to nie tylko wybranie składu mieszanki yerby i czekanie na ocenę recenzentów. Zarządzając biznesem, możemy zatrudniać pracowników i ustanawiać specjalną gratyfikację pracy np. owocowe czwartki, by chętniej i efektywniej pracowali na swoich stanowiskach. Gdy nasza produkcja nie idzie pomyślnie, możemy zaciągnąć pożyczkę, sprzedać udziały firmy czy nawet wykupić lub sabotować konkurencję. Stawiając na rozwój firmy, musimy szukać nowych dodatków, testować różne rodzaje suszenia czy próbować nowych sposobów marketingu, by trafiać do większej liczby konsumentów. W grze cały czas coś się dzieje, więc tu nie ma czasu na nudę.

Takie wyniki to ja lubię!

Zarządzanie biznesem Yerba mate nie jest grą, która przyciągnie Was do ekranu na setki lub dziesiątki godzin, ale jeśli zdecydujecie się zagrać, to z pewnością będziecie się dobrze bawić. Ja uruchamiam grę na kilka/kilkanaście minut, by zrelaksować się po pracy przy komputerze i Wam również polecam ten sposób gry. Te kilkanaście minut, które poświęcam na stworzenie nowego suszu czy zarządzanie swoim biznesem, jest dla mnie fajnie spędzonym czasem, a gdy nowa mieszanka robi furorę na rynku, to widok rosnących słupków sprzedaży jest wręcz fascynujący.

Za udostępnienie gry dziękujemy firmie DonislavDev 17

Grę możecie znaleźć na:
Steam => Yerba Mate Tycoon - 16.99zł
Google Play => Yerba Mate Tycoon - Free
App Store => Yerba Mate Tycoon - Free

Platformy:
Czas czytania: 4 minut, 14 sekund
Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: