Ankieta

Czy wierzysz w koniec świata?

Jeśli tak, weź czerwoną pigułkę.
7 (43.8%)
Jeśli nie, weź niebieską i spier**laj do wora.
9 (56.3%)

Głosów w sumie: 14

Głosowanie skończone: Września 22, 2012, 23:02:32 pm

Autor Wątek: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców [']  (Przeczytany 509594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 274
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #880 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:04:09 am »
Tak, słyszałem o nich. A ludzie, którzy podróżują do USA są podpinani do czegoś na wzór Matrixa :lol:
Podobno są usypiani i później im hipnotyzer (czy jakoś tak) wpaja wspomnienia.
Tak a wszyskim kierują The Patriots.
Wy tak na serio czy sobie jaja robicie? (pytanie skierowane głównie do Piter_neo bo ze Wojtq sie zgrywa to wiem.)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #881 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:30:25 am »
piter tylko opisywał te najbardziej absurdalne

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #882 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:43:44 am »
To jest tak oczywiste co sie dzieje na świecie i jest tyle przesłanek ku temu, że nie rozumiem czemu to jeszcze wszytsko ni padło na pysk. Zmiany nadchodzą..jestem o tym przekonany :)

Ps Te obrządki co gosciu nakrecił ukrytą kamerą to istna masakra  :lol: jeżeli to oczywicie nie jest fake. Ale reakcja polityka w związku z zapytaniem o ten temat mówiła wszystko  :shock:

Marins

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #883 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:45:39 am »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #884 dnia: Września 09, 2009, 17:03:54 pm »
http://www.paranormalium.pl/775,8,artykul.html

Akurat jestem z Bystrzycy Kłodzkiej :D Mamy przewalone :P
Temat ciekawy IMO.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #885 dnia: Września 09, 2009, 17:11:23 pm »
Jako że piszesz posty na forum, to wnioskuję że powodzi nie ma- tak więc o d**ę rozbić takiego jasnowidza :]

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #886 dnia: Września 09, 2009, 22:02:50 pm »
Babcia mojego szwagra, była w 80-którymś roku u niego i powiedział jej:
"Nie bój się wody"
Dwa dni później na przejściu dla pieszych ominęła kałuże i ją samochód potrącił, umarła na miejscu.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #887 dnia: Września 09, 2009, 23:08:45 pm »
THE PROPHECY HAS BEEN FULFILLED!!!!!!!

Swoją drogą ziom, to nie bój się oddychać. Babcia mojego kolegi kiedyś wstrzymała oddech i je**ął ją piorun!

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #888 dnia: Września 10, 2009, 00:21:30 am »
Bardzo ciekawe, będe oddychał non-stop bo inaczej nie umiem :D

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #889 dnia: Września 21, 2009, 09:30:44 am »
Najlepsza teoria spiskowa ever

mateo

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #890 dnia: Października 18, 2009, 14:23:06 pm »
Co myślicie o Area 51? (dokument - Wywiad z Obcym)
Jestem bardziej za teorią, iż jest to fake. Co tak naprawdę ciekawi to to, że jest to tak naturalnie zrobione, że trudno cokolwiek wywnioskować. Kwestie duchowe ze strony Obcego są na pierwszym miejscu. Miał ktoś z was stycznośc z Księgą Wiedzy? Tam jest dokładnie omawiane jak dużą wage duchową przyjmują istoty z innych wymiarów.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #891 dnia: Kwietnia 14, 2010, 23:51:09 pm »


"Co widze na filmie Koli? Bo tak do operatora kamery zwrócił się gość w niebieskiej kurtce pod koniec filmu.
18 sekunda - poniżej dwóch kół, w głębi lasu, ktoś się spokojnie przechadza
Kola tam podbiega, w 26 sekundzie widać tę samą osobę kawałek dalej, Kola kuca
39- 43 sekunda - po lewej stronie drzewa wyłania się i porusza jakby żołnierz
37- 43 sekunda - biały poruszający się punkt po prawej stronie drzewa, jakby człowiek w białej koszuli
47 sekunda, pomiędzy krzykami po rosyjsku, wyraźny krzyk (inna barwa głosu) "cholera jasna!"
53 sekunda, niski głos "ale ja ... (nic nie zrobiłem? niewyraźne)
57 sekunda - pierwszy strzał
1.04 - Kola się zatrzymuje, na pierwszym planie po prawej stronie (widza) przed samolotem biała pionowa kreska - po co Kola to filmuje? coś jakby człowiek, może z uniesionymi rękoma?
Ten punkt przewija się do 1.13, gdy Kola już biegnie
1.06 W tym czasie drugi strzał
1.13 -Słychać głos z niedalekiej odległości (takiej jak ta biała kreska), trudno zidentyfikować ("Ja naprawdę...?");
trzeci strzał, za krzakami (a przed wrakiem) rozbłyska przez ułamek sekundy czerwona plamai , facet w niebieskiej kurtce tam patrzy i nagle odwraca głowę
1.16 trzeci strzał
Później facet w niebieskiej kurtce rozmawia z Kolą...
Oczywiście film jest niewyraźny, lepiej oglądać go na dużym ekranie np. na Youtube, w każdym razie pozostawia pole do interpretacji."


Przeklatkowałem raz jeszcze i jak na moje to wszytskie te "postaci" to gałęzie/drzewa/tło a ich ruch spowodowany jest przemieszczaniem się operatora. Uważam jednak, że materiał i tak jest dobry do spiskowych teorii, więc zostawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 00:19:25 am wysłana przez wojteq »
SW-5606-3156-4802

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #892 dnia: Kwietnia 14, 2010, 23:58:46 pm »
Ciężko uwierzyć, że w katastrofie lotniczej giną wszyscy pasażerowie i załoga. Praktycznie zawsze po jakiejś katastrofie są osoby, które przeżyły. Daje do myślenia. Dziś w wiadomościach na TVP te strzały tłumaczyli jako wybuchające naboje pistoletów ochrony - dość nieudolne toto...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #893 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:17:24 am »
Ciężko uwierzyć, że w katastrofie lotniczej giną wszyscy pasażerowie i załoga. Praktycznie zawsze po jakiejś katastrofie są osoby, które przeżyły.

No raczej nie  :roll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #894 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:21:24 am »
Wątpię żeby ktokolwiek przeżył taką katastrofę. Wystarczy zobaczyć co zostało z samolotu. Do tego dochodzi fakt, że ciała bardzo trudno zidentyfikować.

_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #895 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:23:26 am »
Ciężko uwierzyć, że w katastrofie lotniczej giną wszyscy pasażerowie i załoga. Praktycznie zawsze po jakiejś katastrofie są osoby, które przeżyły. Daje do myślenia. Dziś w wiadomościach na TVP te strzały tłumaczyli jako wybuchające naboje pistoletów ochrony - dość nieudolne toto...

tak, zdarza się, kiedy samolot "na brzuchu" kończy, ten po ścięciu skrzydła, przekoziołkował przez bok...nie wierzę że ktokolwiek mógł to przeżyć
te rzekome postaci to wg mnie gałązki tuż przed obiektywem, koleś w krzyczący w tle, woła "~uciekać stąd" i potem słychać strzały, uważam że w tym momencie dobiegli
żołnierze z lotniska (nie mieli daleko) i zauważając m.in kamerzyste i kogoś jeszcze, oddali strzały ostrzegawcze (bo wiedzieli jakiej rangi samolot się rozbił)
ot co
nie było żadnego "katynia 2"  (co za debilne porównanie i określenie wypadku)
straight X edge

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 274
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #896 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:23:54 am »
Nie wiem czemu ale po obejrzeniu tego filmiku mam gęsią skórkę. Jakiś straszny ten filmik jest...

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #897 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:33:09 am »
Miałem podobne odczucia po obejrzeniu. Przerażająco pusto tam jest.
SW-5606-3156-4802

el becetol

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #898 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:35:43 am »


"Co widze na filmie Koli? Bo tak do operatora kamery zwrócił się gość w niebieskiej kurtce pod koniec filmu.
18 sekunda - poniżej dwóch kół, w głębi lasu, ktoś się spokojnie przechadza
Kola tam podbiega, w 26 sekundzie widać tę samą osobę kawałek dalej, Kola kuca
39- 43 sekunda - po lewej stronie drzewa wyłania się i porusza jakby żołnierz
37- 43 sekunda - biały poruszający się punkt po prawej stronie drzewa, jakby człowiek w białej koszuli
47 sekunda, pomiędzy krzykami po rosyjsku, wyraźny krzyk (inna barwa głosu) "cholera jasna!"
53 sekunda, niski głos "ale ja ... (nic nie zrobiłem? niewyraźne)
57 sekunda - pierwszy strzał
1.04 - Kola się zatrzymuje, na pierwszym planie po prawej stronie (widza) przed samolotem biała pionowa kreska - po co Kola to filmuje? coś jakby człowiek, może z uniesionymi rękoma?
Ten punkt przewija się do 1.13, gdy Kola już biegnie
1.06 W tym czasie drugi strzał
1.13 -Słychać głos z niedalekiej odległości (takiej jak ta biała kreska), trudno zidentyfikować ("Ja naprawdę...?");
trzeci strzał, za krzakami (a przed wrakiem) rozbłyska przez ułamek sekundy czerwona plamai , facet w niebieskiej kurtce tam patrzy i nagle odwraca głowę
1.16 trzeci strzał
Później facet w niebieskiej kurtce rozmawia z Kolą...
Oczywiście film jest niewyraźny, lepiej oglądać go na dużym ekranie np. na Youtube, w każdym razie pozostawia pole do interpretacji."

Dodam od siebie pewną teorię z która możecie się nie zgodzić, lub się zgodzić, ale moim zdaniem, chociaż nie wykluczam innych ewentualności i faktycznie mogłem ulec fałszywemu obrazowi, ale w momencie 1.13-1.16 na filmie wyraźnie widać postać, chociaż mogą być to gałęzie, a tylko ruch operatora powoduję iluzję, i choć wiem ze jakość pozostawia dużo do życzenia i dużo pól do interpretacji to jednak sądzę że jestem prawie pewien iż w 1.13 i 1.16 całkiem wyraźnie widzę postać mężczyzny w gumofilcach i niebieskiej kurtce.

Jak mówię to tylko moja teorie możecie się z nią zgadzać lub nie.  


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #899 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:40:36 am »
Jest jeszcze jeden filmik. Ten, który przesłałem wojtq'owi na PW wczoraj. Tam jakiś Polak kręci filmik zaraz po katastrofie jak na miejsce zjeżdżają się straże.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #900 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:43:23 am »

Dodam od siebie pewną teorię z która możecie się nie zgodzić, lub się zgodzić, ale moim zdaniem, chociaż nie wykluczam innych ewentualności i faktycznie mogłem ulec fałszywemu obrazowi, ale w momencie 1.13-1.16 na filmie wyraźnie widać postać, chociaż mogą być to gałęzie, a tylko ruch operatora powoduję iluzję, i choć wiem ze jakość pozostawia dużo do życzenia i dużo pól do interpretacji to jednak sądzę że jestem prawie pewien iż w 1.13 i 1.16 całkiem wyraźnie widzę postać mężczyzny w gumofilcach i niebieskiej kurtce.

Jak mówię to tylko moja teorie możecie się z nią zgadzać lub nie.  



Też mi sie tak wydawało za pierwszym razem, ale jak puścisz film klatka po klatce to widać jak na dłoni, że to tylko gałęzie.

SW-5606-3156-4802

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 274
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #901 dnia: Kwietnia 15, 2010, 00:46:05 am »
Miałem podobne odczucia po obejrzeniu. Przerażająco pusto tam jest.
Pusto, strasznie ponuro i cały czas miałem wrażenie jakby miało sie coś stać. Brrrr oglądam znowu i znowu dreszcz po plecach.

svonston

  • Gość

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 115
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #903 dnia: Kwietnia 15, 2010, 09:32:51 am »
Teoria 5 rozwala!Aż ciary mnie przeszły.

svonston

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #904 dnia: Kwietnia 15, 2010, 09:44:29 am »
Przecież ten cytat to fejk. Skąd te ciarki u ciebie?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 115
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #905 dnia: Kwietnia 15, 2010, 09:50:54 am »
Moze to i fejk,ale wiele razy i duzo wcześniej to czytałem.Przepowiednia sie jakby sprawdzała.

_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #906 dnia: Kwietnia 15, 2010, 10:06:07 am »
okładka faktów i mitów z 7.04 i nagłówek NIE z 9.04 potwierdzają ;) ;) pewne teorie z w/w strony
straight X edge

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #907 dnia: Kwietnia 15, 2010, 10:22:58 am »
7616 dni...
Czy to koniec III RP?

W artykule "Fatum" pisałem o porażających analogiach związanych z tragiczną katastrofą pod Smoleńskiem, cały czas zastanawiając się nad ich sensem i znaczeniem. Słusznie pisze mój ulubiony publicysta, Rafał Ziemkiewicz w felietonie dla "Rzeczpospolitej", że ateistom jest łatwiej, bo wszystko mogą wyjaśnić sobie przypadkiem, podobnie jak Rafał Ziemkiewicz nie potrafię w sobie skrzesać naiwnej wiary ateistów, że ta tak pełna symboli śmierć nie ma żadnego sensu. Dlatego zastanawiając się nad symboliką zdarzeń, odkryłem jeszcze jedną analogię, która prawdę mówiąc zbiła mnie z nóg.

Zastanawiając się nad polską historią ostatnich lat, a konkretnie nad okresem II Rzeczpospolitej, której zabrakło niespełna 2 miesięcy do 21 lat trwania, spostrzegłem ze zdumieniem, że za niespełna 2 miesiące także i III Rzeczpospolita obchodzić będzie swą 21 rocznicę. Kiedy przeliczyłem dokładnie dni, uwzględniając lata przestępne i trzymając się ściśle zasad otrzymałem wynik, który mną wstrząsnął.
II Rzeczpospolita trwała 7616 czyli dokładnie tyle ile minęło od 4 czerwca 1989 roku do dnia tragedii pod Smoleńskiem czyli 10 kwietnia 2010 roku. Ani pół dnia różnicy, co w tak dużej skali, liczącej tysiące dni, zakrawa na kpinę z rachunku prawdopodobieństwa:


WYLICZENIE
II rzeczpospolita od 11.11.1918 do 17.09.1939


20 pełnych lat - 20*365 + 5 dni przestępnych = 7305 dni
1918 - 51 dni (z 11.11 włącznie)
1939 - 260 dni (z 17.09 włącznie)


RAZEM: 7616 DNI



III Rzeczpospolita od 4.06.1989 do 10.04.2010


20 pełnych lat - 20*365 + 5 dni przestępnych = 7305 dni
1989 - 211 dni (z 04.06 włącznie)
2010 - 100 dni (z 10.04 włącznie)


RAZEM: 7616 DNI


Ciekawostka? Zapewne, ale skala jej nieprawdopodobieństwa w połączeniu z wcześniejszymi analogiami wręcz paraliżuje. Co ona oznacza? Nie wiem. Mam jednak wrażenie, że dzień 10 kwietnia okaże się tak samo symbolicznym choć nie od razu dostrzegalnym przełomem, który zakończy okres III RP a zainicjuje, to co dla Lecha Kaczyńskiego było marzeniem, programem politycznym a teraz stało się politycznym testamentem - budowę IV RP, państwa silnego, wolnego od korupcji, układów, "Ryśków" i kolesiostwa.


I oby tak to się skończyło AMEN :)

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #908 dnia: Kwietnia 15, 2010, 11:38:11 am »
Druga RP po 7616 dniach zniknęła, trzecia RP po 7616 trwa. Świetna analogia.
SW-5606-3156-4802

Marins

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #909 dnia: Kwietnia 15, 2010, 22:11:41 pm »
Cytuj
Wg USA Today", 15-04-2010 11:35 Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji samolotu z Lechem Kaczyńskim - pisze "USA Today".
Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni temu John Hamby, rzecznik Universal Avionics Systems of Tucson - producenta urządzenia, zwanego Terrain Awareness and Warning System (TAWS).
TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej przeszkody - a także w przypadku zbyt małej odległości do ziemi. To bowiem właśnie kłopoty przy lądowaniu są najczęstszą przyczyną wypadków samolotowych.
Od 2005 r. urządzenia TAWS są obowiązkowo montowane we wszystkich nowo wyprodukowanych samolotach linii komercyjnych. Jeśli samolot jest na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje głośnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie. Żaden - do 10 kwietnia 2010 r.
Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany TAWS, "stawia więcej pytań niż odpowiedzi" - stwierdził John Cox, konsultant ds. bezpieczeństwa i ekspert od wypadków. "Naprawdę chciałbym wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ niezależnie od tego, pod jaką presją byli piloci i z jakimi warunkami pogodowymi mieli do czynienia, nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia TAWS. Czym różnił się ten samolot, że stało się inaczej?" - pyta Cox.
Jedną z ewentualnych przyczyn - według Billa Vossa, prezesa Fundacji Bezpieczeństwa Lotów (Flight Safety Foundation) - może być niedokładność mapy Rosji w systemie TAWS.
Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający sprawę katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie wspomnieli o systemie TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu czarnych skrzynek udało się uzyskać informację o aktywności urządzenia.
Ponadto jeszcze dodatkowych kilka pytań oraz faktów - co najmniej dziwnych:
1. Postawa Rosjan. Za bardzo czuła, zaangażowana, fałszywa?
2. Areszt dla kontrolera lotów - nikt go już ie widział. Rekwirowanie dziennikarzom kamer i nagrań
3. Chaos informacyjny (swego czasu główna broń KGB). Najpierw niby 4 kołowania, potem 2 a w końcu jedno. Tak samo z liczbą ofiar
4. Brak karetek na miejscu zdarzenia. Od razu wiedzieli, że nie warto?
5. Strzały z pistoletu na jedynym zachowanym, nie zarekwirowanym filmie przez FSB. Kto strzelał do kogo? Nie daj Boże do rannych ktoś
6. Mówiono o 3 osobach, które przetrwały katastrofę. Taka informacja musiała się skądś wziąć przecież!
7. Samolot przechylił się tuż przed lądowaniem w lewo? Atak serca? zdalna blokada steru? Skąd taki nagły ruch i zwrot tuż przed lądowaniem?
8. Szczątki samolotu dziwnie zniszczone. Kadłub cały i kokpit. Ale ciał pilotów nie ma. Środek natomiast wypalony w pył.
9. Samolot gdy upada - wywołuje gigantyczny pożar, jest chmura czarnego dymu, pali się paliwo. Tutaj nic, Przy próbie lądowania rozbity w pył i ledwo dwie blachy się tliły
10. W momencie feralnego lądowania w przestrzeni powietrznej niedaleko Smoleńska latały 2 samoloty - Białoruski i Rosyjski. Co tam robiły? Pilnowały?
11. Zła pogoda? Lotnisko zapasowe? A samolot poprzednią delegacją 30 minut wcześniej to miał inne warunki niby?
12. To Rosjanie jako pierwsi puścili w eter informacje o tym jakoby winę za wypadek ponosili piloci, nieznający rosyjskiego lub prezydent, bo ich zmuszał. Hmmm
13. Na pokładzie samoloty był szef polskich wojsk, Generał Gągor. Za kilka miesięcy miał zostać szefem wojsk NATO. Polak na czele wojsk NATO? Czy jest większa zniewaga dla Rosjan?
14. Na pokładzie był też szef wojsk specjalnych. Znający wszystkie tajemnice naszego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. I władający z nim. Zamach mógłby zrobić z nas chwilowo goły kraj
15. I na koniec fakt najczęściej wymieniany przez internautów, że kilka miesięcy temu samolot był w "remoncie" w Rosji. Hmmm
Szanse zamachu oceniam co prawda na jakieś 10-20%, ale jedno mnie irytuje - jakim prawem prokuratura OD RAZU wykluczyła próbę zamachu? Przecież takie śledztwo się z biegu robi od razu po każdym wypadku lotniczym. A tym bardziej prezydenta. I to mi śmierdzi najmocniej. W momencie takim jak ten - w czasie destabilizacji - najlepiej sobie używają agenci GRU - wywiad wojskowy Rosji - bądźmy ostrożni. W Polsce może być zakonspirowanych nawet kilka tys agentów rosyjskich. Wszędzie. Więc będą próbowali ośmieszyć tego typu tezy. Im więcej takich ośmieszeń tym bedzie bardziej podejrzanie.
p.s. smaczku dodaje fakt, że ostatnimi czasy Putin i Miedwiediew przestali za sobą przepadać i zaczynają się wzajemnie zwalczać

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #910 dnia: Kwietnia 15, 2010, 22:13:57 pm »
hehe

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #911 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:31:08 pm »
Nawet jeśli był to zamach stanu przeprowadzony przy współudziale Rosjan, prawdy nie poznamy nigdy, tak jak nie poznaliśmy prawdy o śmierci Sikorskiego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #912 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:37:01 pm »
W 8 punkcie jest napisane, że kokpit ocalał cały. Może mi ktoś powiedzieć skąd to bzdurne info? Pokażcie mi chociaż jedno zdjęcie na którym widać kokpit.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #913 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:39:46 pm »

Mrocz

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #914 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:42:03 pm »


Bardzo "cały"  :-? Przesadne te teorie...

A z tymi strzałami to już w ogóle... Polacy wszystkie ciała osób zabitych w tragedii dostaną... Rany od postrzału, od razu zostaną zauważone... :/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #915 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:44:20 pm »
To nie jest kokpit lolki. To jest tył samolotu. W tym miejscu znajduje się trzeci silnik. :roll: :roll: :roll:

svonston

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #916 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:45:25 pm »
To nie jest kokpit lolki. To jest tył samolotu. W tym miejscu znajduje się trzeci silnik. :roll: :roll: :roll:
???

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #917 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:46:38 pm »
To nie jest kokpit lolki. To jest tył samolotu. W tym miejscu znajduje się trzeci silnik. :roll: :roll: :roll:
???

???

svonston

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #918 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:47:56 pm »
Nie wiedziałem, czy to żart, czy jak. Dla mnie to jest ta przednia część samolotu, tam gdzie siedzą piloci.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #919 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:49:51 pm »
Nie wiedziałem, czy to żart, czy jak. Dla mnie to jest ta przednia część samolotu, tam gdzie siedzą piloci.

To ślepy jesteś. Przyjrzyj się co jest po bokach tego Twojego "kokpitu". Są to skrzydła znajdujące się na tylnej części samolotu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 23:51:58 pm wysłana przez BoBaN »