Autor Wątek: Money making..  (Przeczytany 23148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 23, 2011, 18:22:31 pm »
@ Nasz forymowy Beczuś.

Jesteś w błędzie odnośnie pracy. To raz. Dwa, akurat z angielskiego to jestem bardzo dobry.

Trzy:

Cytuj
beczuś: popełniłeś błąd!!! Musimy powołać komisję śledczą. Do piekła z nim! Nikt nie może pisać jak chce! ARGHHH
limited: NIE POUCZAJ MNIE! PŁACZESZ! SKRAJNA PRAWICA! HURR DURR
boban: ŚMIERDZISZ! KACZYŃSKI! HURR DURR
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2011, 18:25:00 pm wysłana przez Unlimited »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Money making..
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 23, 2011, 18:26:59 pm »
limited, tak trudno się przyznać, serio?

el becetol

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 23, 2011, 18:30:00 pm »
Jeżeli czytasz to:

Dame it!
Z angielskiego też się podszkol.

i widzisz to:

beczuś: popełniłeś błąd!!! Musimy powołać komisję śledczą. Do piekła z nim! Nikt nie może pisać jak chce! ARGHHH

To potrzebujesz konsultacji nie tylko ze specjalistą od angielskiego, ale także z kimś, kto ci bałagan na strychu posprząta.


Unlimited

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 23, 2011, 18:35:00 pm »
@ windomearl

Do czego mam się przyznać, że celowo coś napisałem, macie mnie za takiego idiotę, przecież mogłem przed wpisaniem sprawdzić słowo np. w getionary.pl przed wpisaniem, gdybym nie wiedział, czy sami z siebie robicie idiotów?! :-?

@ beczuś

Ja się o swój bałagan martwić nie muszę, za to na Twoim miejscu, to a i owszem(najlepszy dowód dałeś w wątku FM4 vs GT5).

------

Zresztą nie mam ochoty ani czasu na udowadnianie że białe jest białe a czarne jest czarne, czy też że białe jest czarne a czarne jest białe.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2011, 18:39:08 pm wysłana przez Unlimited »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Money making..
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 23, 2011, 18:40:23 pm »
Do czego mam się przyznać, że celowo coś napisałem, macie mnie za takiego idiotę, przecież mogłem przed wpisaniem sprawdzić słowo np. w getionary.pl przed wpisaniem, gdybym nie wiedział, czy sami z siebie robicie idiotów?!

To juz sobie sam odpowiedz.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Money making..
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 23, 2011, 18:49:07 pm »
Ja teraz niesamowicie dobrze trafiłem z pracą, umowa o pracę, darmowe obiady co dzień, weekend albo dodatkowo płatny albo odbierasz wolne w tyg. Chłopaki co tydzień organizują granie na hali w piłkę, kosza więc można się zapisać i rozruszać. Praca polega na udzielaniu pomocy przez telefon Helpdesk, a obsługuję sklepy które korzystają z naszego oprogramowania bo dostarczamy kasy i oprogramowanie do największych sieci w Polsce. Hajs >2000. Odsiaduję 8 h i ide do domu wolne weekendy i święta, w porównaniu do poprzedniej pracy gdzie musiałem siedzieć czasem po 14 h, przychodzić w święta i wszystko za 7,50 na rękę to jest raj :D Myślę, że jak na rozpoczęcie kariery zawodowej to mam bardzo dobry start, oczywiście jak zostanę po okresie próbnym :P

Jak sie wkreciles?

Kolega mi dał znać, że szukają i wysłałem CV. Akurat u mnie językowych wymogów nie ma, ale trzeba choć trochę się znać na informatyce i sieciach. Nie mówię, że wiem dużo(bo wiem gówno :P ), ale z paroma rzeczami miałem na studiach czy prywatnie styczność przynajmniej na stopniu podstawowym i jakoś się udało. Nie było typowej rozmowy tylko gościu miał taki teścik i tak weryfikowali ;)

el becetol

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 23, 2011, 18:49:56 pm »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Money making..
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 23, 2011, 18:51:50 pm »
W sumie to jestem tam najmłodszy większość wiary już po studiach, albo >30 :P

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Money making..
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 23, 2011, 19:17:09 pm »
Ponad 30 lat i Helpdesk? Zawsze myślałem, że na takich stanowiskach obsadza się pracowników w przedziale wiekowym 18-24. Chyba, że hajs jest rzeczywiście dobry, to nie ma co się dziwić. Dla mnie taka robota nie trafia, ledwo znajomym mogę cokolwiek wytłumaczyć bez korcenia, żeby zrobić to samemu, a co dopiero udzielać porad na odległość przez telefon obcym ludziom, którzy w sporej części mają blade pojęcie (zależy od grupy docelowej), a rady w stylu "komputer podłączony do prądu działa lepiej" nie są rzadkością. Szlag by mnie trafił po jednym dniu.

A jak wygląda to w przypadku, gdy nie możesz odpowiedzieć na zadane pytanie z powodu niewiedzy? Poznałem kiedyś typa, który pracował na linii wsparcia technicznego Autodesku, szło mu nieźle, dopóki ktoś bardziej kumaty zadzwonił i zapytał o problem w kodzie makro i autoLISP w AutoCadzie. Aż się chłopak zapowietrzył. Dostał później ostrą reprymendę od przełożonego. Nie wiem, może to stek bzdur (nie siedzę w temacie), ale to dość ciekawe.

Generalnie propsy Soul, bo jak na pierwszą robotę w kierunku swoich upatrywań zawodowych, z opisu wynika, że nieźle trafiłeś.

Ogur

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 23, 2011, 19:19:24 pm »
Ostatnio widziałem fajnego screenshota z chata obługi Origin. Gostek tłumaczy problem, a dziewczyna mu radzi, żeby zrestartował aplikację (co jednocześnie zakończy ich rozmowę). Spoko robota.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Money making..
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 23, 2011, 19:29:24 pm »
Grunt to spryt. Nie takie rzeczy kiedyś się słyszało na infolinii neostrady.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Money making..
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 23, 2011, 19:32:32 pm »
Ponad 30 lat i Helpdesk? Zawsze myślałem, że na takich stanowiskach obsadza się pracowników w przedziale wiekowym 18-24. Chyba, że hajs jest rzeczywiście dobry, to nie ma co się dziwić. Dla mnie taka robota nie trafia, ledwo znajomym mogę cokolwiek wytłumaczyć bez korcenia, żeby zrobić to samemu, a co dopiero udzielać porad na odległość przez telefon obcym ludziom, którzy w sporej części mają blade pojęcie (zależy od grupy docelowej), a rady w stylu "komputer podłączony do prądu działa lepiej" nie są rzadkością. Szlag by mnie trafił po jednym dniu.

A jak wygląda to w przypadku, gdy nie możesz odpowiedzieć na zadane pytanie z powodu niewiedzy? Poznałem kiedyś typa, który pracował na linii wsparcia technicznego Autodesku, szło mu nieźle, dopóki ktoś bardziej kumaty zadzwonił i zapytał o problem w kodzie makro i autoLISP w AutoCadzie. Aż się chłopak zapowietrzył. Dostał później ostrą reprymendę od przełożonego. Nie wiem, może to stek bzdur (nie siedzę w temacie), ale to dość ciekawe.

Generalnie propsy Soul, bo jak na pierwszą robotę w kierunku swoich upatrywań zawodowych, z opisu wynika, że nieźle trafiłeś.

Akurat ten helpdesk cechuję to, że wszędzie są połączenia zdalne, więc tłumaczenie ogranicza się do "proszę wyłączyć/włączyć modem albo kasę bądź proszę włączyć od nowa komputer" czasem i na tym można zmarudzić 20 min bo są ludzie starsi, a nikt ich z tego nie szkoli. Reszte robimy sami, a oni mają nam po prostu nie przeszkadzać. Co do niewiedzy na razie moja wiedza jest na najniższym poziomie, jakiś błąd odnośnie bazy danych cokolwiek i jestem zagięty i tak bywa nawet ze starymi pracownikami, tutaj telefony się nie powtarzają tu co chwilę coś ktoś aktualizuję, baza się wysypuje coś ktoś gdzieś zmieni także co telefon to może być nowy hardcore. Jeśli czegoś nie wiem to są osoby które mi pomagają, jeśli oni czegoś nie wiedzą zwracają się do innych wiesz każdy problem da się jakoś rozwiązać. A jak ktoś mnie spyta o kod programu czy inne takie no to sory, niech pogada z programistami. Co do wieku, no przedział wiekowy jest mniej więcej taki jaki podałeś z tym, że większość koło 24 raczej, a ja tak jak wspomniałem jestem najmłodszy 1990 :D, parę osób jest tak koło 30. Teraz jak zostanę w tej pracy odłożę sobie na kurs CISCO + nabędę trochę wiedzy i doświadczenia i lecimy z tym dalej, a kiedyś może i będę administratorem jakiejś sieci :D

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Money making..
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 23, 2011, 19:45:28 pm »
Jeśli idzie o administrowanie siecią i sprzętową opieką np. w biurowcach (zależy, jakie firmy w nich siedzą), to natężenie głupich pytań podobno jest największe, choć tym nie zajmuje się główny administrator, a chłopaki na niższych szczeblach i tzw. "praktykanci". W biurowcu, gdzie siedzieli mili panowie od netu i mieli na prawdę lux warunki, a obok gnieździli się praktykanci w pokoju stylem i gabarytami jedynie lekko odbiegającym od pierdolnika na szczotki. Ciężkie życie świeżaków, niezależnie od branży. Chyba, że ma się żydowskie nazwisko i trzyma za jaja prywatność połowy globu.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Money making..
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 27, 2011, 22:18:25 pm »
http://wyborcza.pl/1,75480,10702306,Studiuj__dziecko__do_czterdziestki.html troszkę tendencyjnie, ale to kolorowe życie środowiska GW;)
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Money making..
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 27, 2011, 22:40:26 pm »
Cytuj
Co mnie interesowało? Praca z ludźmi w jakiejś międzynarodowej firmie, ale nie w korporacji, gdzie siedzisz i wstukujesz cyferki do Excela.
:lol:

Już widywałem takie artykuły. Cóż powiedzieć? Wielu myśli, że po studiach usiądą przy telefonie i sam zadzwoni. Ja się tylko cieszę, że końcem gimnazjum zapaliła mi się pewna lampeczka, która teraz bardzo jasno świeci. Podobnie przekażę swoim dzieciom.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Money making..
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 27, 2011, 22:46:25 pm »
Wkurwiają mnie takie artykuły. Bez przerwy piszą jedno i to samo, o czym wszyscy już dawno wiedzą i nie ma na to żadnego wpływu. Taka już specyfika "kapYtalizmu".

el becetol

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 25, 2015, 22:13:45 pm »

Jacek84

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #97 dnia: Lipca 25, 2015, 23:01:56 pm »
Szczerze, to najbardziej mnie szokuja te dolne kwoty, szczegolnie jak ktos pisze 9 lat doswiadczenia w technicznej robocie i < srednia krajowa...

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Money making..
« Odpowiedź #98 dnia: Lipca 26, 2015, 00:49:48 am »
Szczerze, to najbardziej mnie szokuja te dolne kwoty, szczegolnie jak ktos pisze 9 lat doswiadczenia w technicznej robocie i < srednia krajowa...
Dlatego takie zestawienia są dobre, mają moc motywacyjną, aby ruszyć się i poszukać czegoś lepszego.

Ogólnie obraz wychodzi jak zwykle na ten od zawsze znany. Nie kochasz matematyki i/lub nie masz ścisłego umysłu lub smykałki do techniki = powoli skrobiesz ciągnąc do pierwszego, a przykładowo ktoś przecież musi uczyć nasze dzieci, czy opiekować się chorymi.
To oczywiście utopia, ale uważam, że każdy normalnie i uczciwe pracujący człowiek ma prawo do godnego życia, a nie skakania do kasy po drobne, gdy tymczasem inny wydaje to na cukierki.
Aha, i pokój na świecie. Dziękuję szanownemu jury.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2015, 00:51:54 am wysłana przez Kert »

lupinator

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #99 dnia: Lipca 26, 2015, 01:04:06 am »
http://www.wykop.pl/link/2670573/wielka-deklaracja-zarobow-2015-bez-sciemy-podajemy-i-dyskutujemy/

Polecam, niezle kwoty.
Trzeba być niezłym debilem, żeby napisać coś takiego:

Cytuj
Architekt IT, licencjat, z 3 lata doswiadczenia, poza Polska, troche ponad 19 000zl.

Nie ma kraju, nie ma waluty, żadnego porównania. Cebulowy lans 100%.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Money making..
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 26, 2015, 10:02:43 am »
Tutaj to wszystko zalezy co ten ziomeczek mial na mysli. Bo ja w pewnym sensie tez pracuje poza Polska a nie widze powodu dla ktorego moje zarobki mialbym podawac w innej walucie. Tak ze Lupi, z tym debilem to troche przeginka moim zdaniem.

Jacek84

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 26, 2015, 10:12:01 am »
nie widze powodu dla ktorego moje zarobki mialbym podawac w innej walucie
Bo inne koszty zycia? Dajmy na to, ze dostajesz 7k, mieszkanie wynajmujesz pewnie za max 1000. Za 1000-1500 zl nie wynajmiesz nic w zachodniej Europie.

Nie zyjesz za granica tylko w PL, wiec oczywistym jest, ze Twoje zarobki powinny byc w PLN dlatego ja nie widze zwiazku przy zalozeniu, ze typ mieszka poza krajem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Money making..
« Odpowiedź #102 dnia: Lipca 26, 2015, 10:15:15 am »
A jak za mieszkanie/hotel placi firma? Z wydatkow zostaje tylko obiad jakis, chyba, ze ktos lubi pojsc w tango w delegacji.

No i wlasnie zalezy co znaczy "poza Polska". Jesli tylko pracuje, to mysle, ze spoko moze tak podawac, ale jesli jak mowisz mieszka rowiez tam, to juz wtedy bez sensu podawac hajsy w zlotowkach bez zadnego info gdzie co i jak. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2015, 10:17:50 am wysłana przez windomearl »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Money making..
« Odpowiedź #103 dnia: Lipca 26, 2015, 10:23:28 am »
Szczerze, to najbardziej mnie szokuja te dolne kwoty, szczegolnie jak ktos pisze 9 lat doswiadczenia w technicznej robocie i < srednia krajowa...
znajoma typiara 40+ jako mgr fizjoterapii ma dodatek stażowy za 10 lat pracy 200zł  :roll: Nic tylko wstawać o 6 rano z wyra.

SZMATY JESZCZE ORGANIZUJĄ SPECJALNE SPOTKANIA DLA OSÓB WYPALONYCH ZAWODOWO. W stanach zaś każdy szanujący się pracodawca dba o zdrowie psychiczne ( a bardziej jego wydajność w pracy) i wysyła ich na regularne badania anty depresyjne. Marks w grobie pewnie zaśmieje się z tych obyczajów, ale mnie jako człowieka niezwykle wrażliwego troszkę niepokoi to, że społeczeństwo powoli staje się tykającą bombą a ataki agresji w miejscach publicznych czy w szkołach niestety ale nie należą do rzadkości. Presja ciśnie na ryj i to zdrowo.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

el becetol

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #104 dnia: Lipca 26, 2015, 11:11:20 am »
Szczerze, to najbardziej mnie szokuja te dolne kwoty, szczegolnie jak ktos pisze 9 lat doswiadczenia w technicznej robocie i < srednia krajowa...

Jeśli się uczepił budżetówki to nic dziwnego. Tam dyrektor z kilkunastoma osobami pod sobą może nie dobić do 3000zł/m.

Jacek84

  • Gość
Odp: Money making..
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 26, 2015, 11:23:28 am »
No nie tylko w budzetowce takie zarobki, bylo tam wiecej przykladow.