Autor Wątek: SILENT HILL: Homecoming  (Przeczytany 51384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #440 dnia: Lipca 17, 2009, 15:14:34 pm »
Mają Ci bossowie w ogóle jakieś wytłumaczenie(swoją historię) ??

Mają. Co jak co, ale akurat tutaj wszyscy bossowie (ich wygląd, zachowanie, nazwy) są integralną częścią fabuły - pod tym względem się bardzo postarano. Dodatkowo nawet intro, które, chociaż klimatyczne, na początku wydaje się być kijowe i w ogóle z dupy wzięte, dopiero po przejściu gry można je zrozumieć.

Homecoming jest właśnie straszliwie nierówny - pod pewnym względami fabuła i klimat jest dupny i robiony jakby na szybko, niektóre zaś wątki są bardzo przemyślane i świetnie łączą się w całość.

Lokacje trzymają różny poziom (jak wszystko w tej grze). Są brzydkie i nudne (cmentarz, który się ciągnie niemalże w nieskończoność czy też ostatnia lokacja w grze, gdzie klimat, wg mnie, w ogóle wywinął orła i runął nosem w dół), ale są też ciekawe z atmosferą (dom Shepardów w obu wersjach, Hell's Descent i kilka innych).
Jeżeli chodzi o samotność, niestety w kilku lokacjach towarzyszy Alexowi Elle (która jest tak naprawdę drugą Ashley z RE4 - siedzi cicho i jedynie pomaga przy przechodzeniu do następnych lokacji) oraz Wheeler (ten to niestety gada, jak najęty i aż chciałem go zabić :/).
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2009, 15:16:08 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Prorok81

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-06-2009
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • Wylamek nie uznaje!
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #441 dnia: Lipca 17, 2009, 17:46:11 pm »
@deek
a jak tam z lokacjami i tym poczuciem samotności, no i jak tam bossowie wypadają. Mają Ci bossowie w ogóle jakieś wytłumaczenie(swoją historię) ??


No mi w ostatniej odslonie tej gry to wlasnie bosowie przypadli najbardziej do gustu.  Bardzo klimatyczni i kazdy z mala historyjka zwiazana z gra.  Jesli gra jest juz tansza i jestes fanem to kupuj.