Autor Wątek: SILENT HILL: Homecoming  (Przeczytany 52164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WhiteDevils

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-05-2008
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #360 dnia: Września 30, 2008, 12:18:18 pm »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #361 dnia: Września 30, 2008, 12:47:33 pm »
Utwór, który leci na stronie głównej (jego tytuł to chyba "Damage") jest w trochę innej wersji, niż podczas filmiku, który był puszczany chyba na GC albo E3 (Attract Mode). Wolałem tą starszą wersję. :(

EDIT: Jeżeli ktoś chce posłuchać muzyki poza przeglądarką internetową, poniżej jest link do zripowanych czterech kawałków ze strony:
http://rapidshare.com/files/149647988/Homecoming_OST.rar.html
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2008, 13:30:22 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #362 dnia: Września 30, 2008, 18:56:44 pm »
Kolejna recenzja (z jakiegoś nieznanego mi serwisu...) - ocena A/A+
Jeszcze nie wdawałem się w szczegóły, więc nie streszczę ;)
http://n4g.com/News-207009.aspx

PSN ID: WojtqGO

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #363 dnia: Września 30, 2008, 20:54:02 pm »
Recka z 1up i ocena B:
http://www.1up.com/do/reviewPage?cId=3170245&p=4


Cytuj
Homecoming developer Double Helix has stayed true to the series' foundation while also taking steps in a brave new direction; they've crafted a tale that stands well within franchise lore, and they've produced horrifically beautiful environments, occasional framerate drops aside. If Double Helix learns from their mistakes here -- combat balance being the most glaring issue -- their future work could rival the series' best. Homecoming definitely fits well within the franchise, but it also left me eager to see what's next, as this is clearly only the first step in Silent Hill's next evolution.

Główne zarzuty, jakie postawił autor, to w pełni zrozumiała (wyjaśniona od początku do końca) fabuła, w której brak miejsca na jakiekolwiek niedomówienia, oraz niewygodna walka przy więcej niż 1 przeciwniku.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #364 dnia: Września 30, 2008, 21:15:01 pm »
Dobrze jest, może pre-order się uda.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #365 dnia: Października 01, 2008, 06:58:04 am »
IGN - 6.7/10
http://ps3.ign.com/articles/914/914944p1.html

Cytuj
6.5 - Presentation
Coming across more like a subplot than a full extension of the Silent Hill franchise, Homecoming manages to lose the horror that made the series so compelling.
7.5 - Graphics
The monsters and environmental changes within the game are very sharp, but the title does suffer from some odd filters, shadows and framerate dips.
8.0 - Sound
Yamaoka's score is fantastic, but feels like it's too good for such a generic action title. Some of the voice acting falls flat as well.
6.5 - Gameplay
While the combat system is extremely flexible and gives Alex a lot of different attacks to launch, it makes him way too skilled to take on the monsters of Silent Hill.
6.5 - Lasting Appeal
If you're looking for a scare, you're not going to find it here. The lacking scares will probably keep you from returning much to Silent Hill and Shepherd's Glen when you've beaten the game.
6.7 - Passable

Zatoichi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #366 dnia: Października 01, 2008, 11:07:40 am »
Różne oceny zebrane przez serwis METACRITIC:

http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/silenthill5?q=homecoming


Tak jak podejrzewałem , ta gra to crap  :-(  .

Nie rozumiem zupełnie polityki KONAMI, wynajeli do zrobienia kontynuacji jakiś partaczy , gra nie dość że ma grafikę gorszą (dosłownie GORSZĄ  :-o ) niż poprzednie części na PS2 to jeszcze jest po prostu cienka, w ten sposób zabiją tylko serię  :? :?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #367 dnia: Października 01, 2008, 16:43:10 pm »
Od kiedy to 7/10 (średnia z 5 ocen) to crap? o_O
Na GameRankings (gdzie pod uwagę wzięto również ocenę z UGO), gra ma średnią 73/100 (po uwzględnieniu oceny z Xbox Team, 75/100).

EDIT:
Przeczytałem właśnie reckę z IGN oraz z GamePro i jednego nie mogę zrozumieć; w jednych recenzjach ludzie chwalą fabułę (UGO, 1UP, OXM), w innych mówią, że jest słaba (IGN). W jednych jest mowa o tym, że nawet pomimo iż Alex lepiej radzi sobie z bronią, niż jego poprzednicy, gra jest cholernie trudna (UGO), w innych, że Alex jest zbyt silny dla przeciwników i łatwo przeciwników pokonać (IGN). Jedne mówią, że jest za dużo broni i środków leczniczych, inne, że jest ich za mało; jedne, że gra jest straszna i jest prawdziwym survivor horrorem, inne, że jest nudna i przewidywalna.
Chyba jedyna rzecz, wobec której wszyscy się zgadzają, to genialny soundtrack :D.


Dziwi mnie jednak to narzekanie w IGN na ulepszone sterowanie podczas walki oraz celowanie. Co by nie mówić, walka w poprzednich SH nigdy nie była mocną stroną tego tytułu (była straszliwie drętwa); TS już w The Room próbowali coś zmienić (ładowanie siły ciosów, sterowanie 3D), DH poszło dalej. Fakt, może uniki to już lekkie przegięcie, ale możliwość łątwego przełączania się pomiędzy przeciwnikami czy też łączenie ciosów w combosy to wg mnie plus, niż drętwe stanie w miejscu i wykonywanie tego samego ruchu przez postacie.
No i czemu IGN tak bardzo czepia się tego, że Alex jest żołnierzem i potrafi lepiej posługiwać się bronią, sugerując, kłamliwie, że poprzedni protagoniści SH nie radzili sobie dobrze z bronią. Heather, 17-letnia dziewczyna, nie miala żadnych problemów z obsługą pistoletu, uzi czy nawet wymachiwaniem kataną, i nikomu to nie przeszkadzało.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 17:13:24 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

deek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-08-2004
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 0
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #368 dnia: Października 01, 2008, 17:27:09 pm »
no co do ocen, tak jak mówiłem nie ma to jak samemu zagrać i ocenić (przykład z Force Unleashed.. ) , Może IGN chce pokazać jacy to oni krytyczni i wogóle extra... .Ja tam gre zamówie.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #369 dnia: Października 01, 2008, 18:17:50 pm »
MR.Zombie-co ty masz jakąś misję. Co tak bronisz nowego silenta ?. Skoro ign i inne serwisy słabo oceniają tę grę to pewnie taka ona jest. Amerykański developer zawiódł na całej linii. Mieliśmy otrzymać coś co podniosłoby serię z kolan (chociaż ja uważam, że stare silent hille są świetne), a tu seria dostała prawego sierpowego i leży na deskach. Parę tygodni wcześniej mówiłem, że przekazanie serii amerykanom jest nieroztropnym posunięciem. Pamiętam jak pisałem, że fabuła będzie prostacka i nie będzie miała głebi poprzedników.No i tak jest. Pisałem, że Alex będzie wycinał przeciwników za pomocą combosów jak Kratos z GoW. I tak jest. Na podstawie trailerów twierdziłem, że bohater będzie się wałesał bezcelowo po beznadziejnych miejscówkach. I co?.Pojawia się zarzut,że gra jest po prostu nudna. Dodam tylko, że ign to serwis zajmujący się grami w ogóle, i nie podchodzi pewnie do serii SH zbyt emocjonalnie. Założę się, że gra oberwie dopiero od swoich zawiedzionych fanów SH.  Jeszcze coś do ciebie Zombie. Kilka tygodni temu kłóciłeś się ze mną o SH5 i zgrywałeś cwaniaka. Na moje argumenty ty i paru innych forumowiczów odpowiadaliście obelgami w wobec mnie. No i okazuje się, że to ja miałem rację. Ale pewnie ty mi tego nie przyznasz, bo cię na to nie stać.Pozdrawiam

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #370 dnia: Października 01, 2008, 18:37:05 pm »
Nie, nie mam żadnej misji. Po prostu wysnuwasz na podstawie 6 recek (których średnia wynosi 7/10), że gra to crap, i na podstawie dwóch negatywnych recenzji (bo z tych "IGN i innych serwisów" to tylko IGN i GamePro potwierdzają Twoje zarzuty) stwierdzasz pasujące Ci fakty, jednocześnie negując jeszcze "inniejsze" serwisy, które grę oceniły dobrze bądź bardzo dobrze (1UP, Xbox Team, UGO), i te zarzuty odpierają.

Widać, że gra Ci się z góry nie podoba, i będziesz widział tylko jej złe strony. Rób jak chcesz, masz oczywiście prawo do ignorowania pozytywnych recenzji, ale nie pisz, że "no i okazuje się, że to ja miałem rację. Ale pewnie ty mi tego nie przyznasz, bo cię na to nie stać".

Gdy zagram, i stwierdzę, że gra faktycznie jest crapem, to to napiszę. Czemu miałbym temu niby przeczyć?

Cytuj
Dodam tylko, że ign to serwis zajmujący się grami w ogóle, i nie podchodzi pewnie do serii SH zbyt emocjonalnie.

Yhy, to pewnie dlatego autor recenzji zaznaczył, że jest fanem serii:
Cytuj
As a fan of the entire Silent Hill universe and someone that has every game associated with the property, I was hoping that Homecoming would be an excellent step forward for the franchise.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 18:41:54 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #371 dnia: Października 01, 2008, 19:15:04 pm »
Ja wolę poczekać na forumowe opinie graczy, szczególnie fanów Silent Hill, bo tak jak zauważył Mr_Zombie - recenzje są ze sobą nieco sprzeczne. Jedni chwalą klimat uważając, że miłośnikom serii z pewnością przypadnie do gustu, drudzy znów uważają, iż fani ma mają czego szukać w tej części. Nie ma innej rady - trzeba sprawdzić samemu i wtedy postawić wyrok.
Jeszcze coś do ciebie Zombie. Kilka tygodni temu kłóciłeś się ze mną o SH5 i zgrywałeś cwaniaka. Na moje argumenty ty i paru innych forumowiczów odpowiadaliście obelgami w wobec mnie.
Zacytuj proszę.
PSN ID: WojtqGO

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #372 dnia: Października 01, 2008, 19:26:16 pm »
Jeśli dla ciebie ocena na poziomie 7.0 jest w porządku, to może oceny 6.0, 5.0 będziemy brali w ciemno. Po co developer ma się wysilać.Wiesz co jak ja płacę za grę 200 zł.to coś od tej gry wymagam. Nie mam zamiaru sponsorować scenarzyśćie SH5 nowej ferrarki skoro ten spieprzył swoją robotę. Piszesz, że z góry skreślam tą częśc.I masz rację (ja ci potrafie ją przyznać, a ty niestety nie). Obawiałem się o tą SH5 gdyż znałem wcześniejszy ,,dorobek"   DH (DH nie dorastał Team Silent do pięt pod względem jakości swoich tytułów) i niestety, jak się okazuje miałem rację. Piszesz, że rezenzent ign jest fan serii. A jak by ci napisał, że jest świętym mikołajem też byś mu uwierzył. Poza tym są fani i FANI. Ja przykładowo jestem fanem serii DMC ,miałem wszystkie jej części i kupię następną, ale już je sprzedałem. A seria SH ma u mnie w domu swój ołtarzyk:). Chyba jest różnica. A jeśli autor jest tym prawdziwym fanem, to czy ocena 6.5 jest wysoka. Moim zdaniem jest katastrofalna. W czasach next genów mało jest tytułów o tak niskich notach.  Dostają je z regóły symulatory lalki Barbie.Ale na Boga. To jest SH, jedna z wielkich growych serii a nie gra dla dziewczynek. Tak niskie oceny dla SH są kpiną. Jeśli SH6 nie będą robili japończycy lub jakiś lepszy developer, lepiej żeby w ogóle się nie ukazywał.

Wojtq-parę stron wcześniej
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 19:32:14 pm wysłana przez dante0 »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #373 dnia: Października 01, 2008, 20:23:37 pm »
Nie nie nie. Ja cię poprosiłem, abyś zacytował konkretną wypowiedź, w której ktoś cie obraża. Prawda jest taka, że nikt tego nie zrobił. Wszyscy próbowali z tobą rozmawiać w ludzki sposób, wyjaśniając spokojnie co mieli na myśli (argumentując to w sposób logiczny) jednak ty nie przyjmowałeś żadnych argumentów, zamykając się na swoje uprzedzenia i odsądzając od czci wszystkich, którzy myśleli w inny sposób niż ty. Nie potrafię zrozumieć twojego uparcia w próbie przekonywania innych, że twoje zdanie jest bardziej prawdziwsze (?) niż pozostałych. Często również wmawiałeś ludziom (również i mnie) coś, czego nie powiedzieli, przekręcając daną wypowiedź (rzucę cytatem, jeśli zajdzie potrzeba przypomnienia). Ja odniosłem wrażenie, że nie czytasz dokładnie postów innych, zakładając, że kto się z tobą nie zgadza nie może być fanem Silent Hilla. Odczułem, jakbyś czuł się alfą i omegą w tym temacie. Ja rozumiem, że darzysz uwielbieniem tę serię, ale wiedz, że nie jesteś w tym osamotniony i są ludzie, którzy uwielbiają ją na równym poziomie. Pisząc tego posta nie chciałem dać żadnego powodu, abyś mógł znów mnie zaatakować lub spróbować wpierać mi, że żaden ze mnie fan SH. Mam nadzieję, że mi się udało, ale głowy nie dam.

Na koniec -
Jeśli SH6 nie będą robili japończycy lub jakiś lepszy developer, lepiej żeby w ogóle się nie ukazywał.
Ja widzę z tej sytuacji dwa wyjścia:
a) gra się sprzeda, co będzie sygnałem dla Konami, że nie warto zmieniać developera;
b) gra się nie sprzeda, i tym samym Silent Hill zniknie we mgle już na zawsze.
Choć bardzo chciałbym, aby seria wróciła do Japończyków - nic nie dorówna ich chorym wizjom.

PSN ID: WojtqGO

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #374 dnia: Października 01, 2008, 20:40:32 pm »
Nie wiem jak wam to powiedziec, ale jak widziałem Video Review na IGN to maksymalnie się podjarałem !!! Grałem w poprzednie Silenty, gadałem o teoriach z innymi na różnych forach. (Elo _Music  :-P ) I SH:H w listopadzie będzie w moich łapach.Oceny recenzentów mnie nie interesują, sam muszę byc recenzentem dla siebie, przechodząc tę grę i przechodząc itd :.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #375 dnia: Października 01, 2008, 21:35:15 pm »
5 świetnych rzeczy w SH:H
http://www.gamersplatform.com/2008/10/01/5-great-things-about-silent-hill-homecoming/

Cytuj
1. Scarier than any of the Silent Hill games
In Silent Hill: Homecoming, all of the sounds you’re scared of will be in this game. Nurses running around crazy, babies crying, awesome atmosphere w/ nice music background, and things popping out of nowhere will be in this game. I just suggest you play the game at night with your 5.1 Surround sound all the way up and see if it won’t scare you.
Screw what IGN said on the review. They played the game in their office and not at their house and at night; how can you be scared when you play it on a bright day!?
2. Characters are deeper
Alex Shepard and the rest of the cast of Silent Hill: Homecoming are more deep than any of the characters in Silent Hill games. More of the past of Alex Shepard will be revealed in the game and that makes it interesting.
3. It’s in HD!
Is this game really next-generation? Hells yea it is! With 720p native resolution of the game, the game will look much better than any of the Silent Hill games you’ve ever played. The fog looks realistic and the nurse looks as awesome as ever. I believe the upgrade to HD graphics greatly improved the overall atmosphere of the game.
4. Decent Gameplay
It might take you up to 10 hours to finish the game. Compared to past Silent Hill games, Silent Hill: Homecoming has a decent length in gameplay. It all depends on how you play it and how noob you are in the series. Bunch of endings and don’t forget that there’s a secret weapon unlockable :)
Oh, the combat system is a huge improvement!
5. Story is better than Origins but not as great as Silent Hill 2
I found the story of Silent Hill: Homecoming better than the rest of the games in the series but of course, for me, Silent Hill 2 is far better. From start to finish, you’ll be scratching your head from time to time saying to yourself, WHAAAT?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #376 dnia: Października 01, 2008, 21:49:16 pm »
Wygląda na to, że ostatnie słowo wcale nie należy do IGNu. Grę będzie trzeba kupić i basta! :)
PSN ID: WojtqGO

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #377 dnia: Października 01, 2008, 22:13:35 pm »
,,screw what ign said in reviev"- czy to jakis przedszkolak pisal? chcial zrobic na zlosc ign?. ,,jak ign dal 6 to ja dam 9". profesjonalizm to na pewno nie jest. 

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #378 dnia: Października 01, 2008, 22:15:16 pm »
Cytuj
2. Characters are deeper
Alex Shepard and the rest of the cast of Silent Hill: Homecoming are more deep than any of the characters in Silent Hill games. More of the past of Alex Shepard will be revealed in the game and that makes it interesting.

Nie róbmy sobie jaj! Czyli wychodzi na to, że nasz żołnierzyk jest lepszy od Jamesa i Harrego ...
Coś mi się zdaje, że ktoś na tej stronce robi celowo reklamę tej grze (Oh Yeah its 720p, Roxxxx! I co z tego pytam, jak na trailerach wyglądało gorzej jak SH3 przeskalowany do full HD na moim PS3 60GB??). Czekam na opinie polskich serwisów i polskiej prasy, bo aMERYKANIE to zazwyczaj próbują swoje własne goowno sprzedać jako najlepszą czekoladę jadąc na sztucznie nakręcanym hypie  :-x

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #379 dnia: Października 01, 2008, 22:19:09 pm »
Kontrowersyjne te recenzje i sprzeczne, ale co do jednego trzeba sie zgodzić- rewolucji (pozytywnej) nie ma.

Ja tam w homecoming nie zagram, nie zamierzam, mimo że jestem fanem SH.
Aby nie było, że jestem hejterem- zle nastawienie miałem też swego czasu do fallouta3, ale ale po kolejnych materiałach, wywiadach, gameplayu stwierdzam że to faktycznie może być to! F3 się poprawił od perwszych zapowiedzi i teraz czekam na niego nawet z pewną niecierpliwością.  

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #380 dnia: Października 02, 2008, 00:11:37 am »
Jeśli dla ciebie ocena na poziomie 7.0 jest w porządku

Ja rozumiem, że żyjemy w czasach, gdy oceny 10/10 są rzucane na lewo i prawo, a gra poniżej 8/10 to przez ogół graczy uważana jest za gniot nie z tej ziemi. Ja jednak nie podążam tym "trendom", inaczej straciłbym w życiu wiele świetnych gier.

Cytuj
ja ci potrafie ją przyznać, a ty niestety nie

To, co pisał Wojtq - lubisz wmawiać ludziom coś, czego nie robią. Gdzie niby "nie potrafię przyznać racji", gdzie niby "zgrywałem cwaniaka", gdzie niby "odpowiadałem obelgami", gdzie niby "nie stać mnie" na cokolwiek. Cytaty proszę.

Cytuj
Piszesz, że rezenzent ign jest fan serii.

Nie, ja tego nie piszę. To on napisał, że jest fanem tej serii i posiada każdą część.

Cytuj
A jak by ci napisał, że jest świętym mikołajem też byś mu uwierzył.
Wow, wspaniały argument. Więc skoro mam mu nie wierzyć, gdy pisze, że jest fanem serii, to czemu w takim razie Ty mu wierzysz, że SH:H to gra przeciętna?

Cytuj
Tak niskie oceny dla SH są kpiną.
Polecam obejrzeć sobie zestawienie ocen, jakie dostawały poprzednie SH w różnych serwisach i czasopismach. Z zestawienia na GameRankings:
*SH1 miało trzy oceny 6/10
*SH2 kilka 7/10 (z niezapisanych tu ocen, zdarzały się nawet oceny poniżej 7)
*SH3 kilka 6/10 i nawet 5/10 (!)
*SH4 nawet zniżyło się do kilku 4/10 (!!)

Zaskoczony, że poprzednie tytuły, robione przez boskie Team Silent, również dostawały niskie (nawet niższe) noty?
Opublikowane: Październik 01, 2008, 23:59:32
Nie róbmy sobie jaj! Czyli wychodzi na to, że nasz żołnierzyk jest lepszy od Jamesa i Harrego ...

O ile z Jamesem to się zgodzę, tak Harry... Harry był bohaterem płaskim, jak deska od prasowania (zanim ktoś mnie za to zlinczuje, czy Harry miał coś, co wyłamywało się poza stereotyp "samotny ojciec ryzykuje życie ratując córkę") >_>
O milczącym Henrym już nawet nie wspomnę.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #381 dnia: Października 02, 2008, 11:57:22 am »
MR.Zombie piszesz: ,,O ile z Jamesem to się zgodzę, tak Harry... Harry był bohaterem płaskim, jak deska od prasowania (zanim ktoś mnie za to zlinczuje, czy Harry miał coś, co wyłamywało się poza stereotyp "samotny ojciec ryzykuje życie ratując córkę") >_>
O milczącym Henrym już nawet nie wspomnę."


Tak, tylko po to grę robi inna firma, żeby było lepiej. Mieliśmy dostać lepszą historię i postacie, a tu nic.  Ja  nie widzę w tej grze nawet najmiejszego postępu w stosunku do poprzednich części. Mamy za to krok w tył. Nie będę pisał już o histori, postaciach (dość się o tym opisałem) ale weżmy taką grafikę.  Poprzednie części zawsze zaliczały się do killerów graficznych. A dobra grafika zawsze pomaga chodzby w potęgowaniu klimatu. Niestety SH5 wyglądałaby gorzej niż czwórka ,gdyby nie była w HD. Taka prawda. Czasy pierwszego Alone in the dark mineły i nikt nie boji się już pikselozy. Jedyne co na pewno jest dobre to muzyka, ale sam Akira gry nie uratuje. Więc pytam po co tą grę zrobił inny developer?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2008, 12:07:55 pm wysłana przez dante0 »

mateo

  • Gość
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #382 dnia: Października 02, 2008, 12:11:24 pm »
Więc pytam po co tą grę zrobił inny developer?
Bo ekipie 'Team Silent' skończyły się pomysły !?



Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #383 dnia: Października 02, 2008, 12:21:46 pm »
Więc pytam po co tą grę zrobił inny developer?

Bo:
a. Team Silent nie chciał już więcej robić Silent Hill'ów (takie plotki chodzą)
b. Konami, po negatywnych recenzjach SH4, nie chciało, by TS zajmował się tą serią

a Konami nie chciało zabijać serii, więc oddali ją do zrobienia komuś innemu.

Cytuj
Nie będę pisał już o histori, postaciach (dość się o tym opisałem)
Rozumiem, że "dosyć się już o tym opisując" wziąłeś pod uwagę, że zarówno o fabule i postaciach wiesz tyle, ile zostało pokazanych na kilku filmikach?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2008, 12:23:58 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #384 dnia: Października 02, 2008, 12:50:23 pm »
To było pytanie retoryczne hehe. A może dlatego, ze poprzednie SH nie były zbyt zjadliwe dla wszystkich. Może konami chciało póść w stronę mainstreamu. Ja sam znam wielu polaków których odrzucił SH ze względu na dołujący klimat panjący w poprzednich częściach. Dla wielu stare silenty były też zbyt przerażające. Może konami chciało poeksperymentować i zrobić coś lżejszego na wzór ostatniego residenta. Stąd te upgrade'y broni, combosy, reversale koziołki (śmiech mnie ogarnia na myśl o nich).
Opublikowane: Październik 02, 2008, 12:34:56
Zombie TS chciał zrobić następną częśc. To jest pewne. Japończycy z TS byli bardzo rozczarowani decyzją szefów gdy ci odebrali im tą serię. Część z nich nawet całkowicie straciła pracę. Czytałem o tym na jakiejś fanowskiej stronie.
Jeśli chodzi o filmiki to dziwne że SH5 nie można oceniać na podstawie filmków, a inne gry jak najbardziej. Zombie powiedz szczerze czy ty nigdy nie skreśliłeś jakiejś gry sugerując się filmikami?. Czy nie wychwalałeś jakiejś gry mając tylko  do czynienia z trailerami?. Mogę bez problemu na tym forum znaleźć jakąś twoją wypowiedz w której robisz to samo co ja . Bądź poważny proszę. Dla mnie każdy filmik z SH5 śmiedział kiczem, i dlaczego mam uważać, że pełna gra będzie inna.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2008, 12:54:22 pm wysłana przez dante0 »

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #385 dnia: Października 02, 2008, 18:05:41 pm »
Zgodze się w dużej części! Konami najwyraźniej chciało uderzyć w potencjalnie nowych konsumentów dla swojego tytułu. Bądź, co bądź , dzisiaj fani SH to dość nieliczna grupa graczy, w stosunku do ogółu osób grających. A temu ogółowi przeważnie nie pasiło w SH: sterowanie, ciemność zbyt ograniczająca wid, niezrozumiała (nie do końca jasna) fabuła itp. Wygląda na to, że Konami umyślnie zleciło stworzenie tego swoistego "amerykańskiego Silent Hilla" licząc na zdobycie nowych klientów = więcej dolarów w kieszeni. Smutne jest to, że np taki najnowszy Alone in the Dark to jest Alone już tylko z nazwy (to zupełnie inna rozgrywka i klimat), póki co Sh zdaje się podążać tą samą drogą, ku uciesze mas i rozpaczy wyznawców dwóch pierwszych części serii...   :sad:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #386 dnia: Października 02, 2008, 22:37:21 pm »
Czyżby jednak Homecoming pojawił się w wersji pudełkowej na PieCach ? (chodzi plota, że tylko w USA gra będzie ekskluzywem dla sieci Steam)
http://www.ultima.pl/Silent_Hill_Homecoming/i6508/
PSN ID: WojtqGO

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #387 dnia: Października 05, 2008, 15:25:14 pm »
Kiedy wkońcu premiera w listopadzie czy 31 października jak podaje Ultima ???

http://pl.youtube.com/user/lunaroutcast  ---na tym koncie jest już cały Gameplay i mówie wam, że gierka jest godna tytułu Silent Hill.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2008, 15:30:14 pm wysłana przez pachu »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #388 dnia: Października 05, 2008, 15:28:28 pm »
Ja słyszałem o listopadzie.
Miejmy nadzieję, że wersja europejska będzie pozbawiona błędów, bo kilka już wykryto w wersji amerykańskiej.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #389 dnia: Października 05, 2008, 20:43:16 pm »
Fajny kawałek -          :-P

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #390 dnia: Października 06, 2008, 11:30:14 am »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #391 dnia: Października 10, 2008, 11:22:56 am »
Ocena PSXExtreme.com
http://www.psxextreme.com/ps3-reviews/167.html

Cytuj
Graphics: 7.3
Gameplay: 7.6
Sound: 8.7
Control: 6.8
Replay Value: 7.0
Overall Rating: 7.7
http://www.psxextreme.com/ps3-reviews/167.html

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #392 dnia: Października 10, 2008, 11:56:31 am »
Przeglądnąłem wszystkie ostatnie materiały, poczytałem troszke o grze i stwierdzam, że gra jest crapem (jeżeli chodzi o serie SH). Za bardzo rozudowany sytem walki(głowny bohater wstaje sprężynką, wtf?), kamera z trzeciej osoby (wtf?), grafika gorsza niz na PS2 (piszę to na serio), beznadziejni przeciwnicy.

Znaczy się tak, gra może i jest fajna, ale napewno nie jest silentem. Ja jako wieeelki fan serii, jestem bardzo rozczarowny najnowszą częścią. W poprzednich zdobywałem wszystkie zakończenia, a w tą część najprawdopodobniej nawet nie zagram.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #393 dnia: Października 10, 2008, 12:48:35 pm »
Kolejna słaba ocena. Gametrailers daje tylko 7.7.
Oto link:http://www.gametrailers.com/player/41240.html
Z fragmentów gry, które pojawiają się w tej recenzji możnaby wywnioskować, że mamy  bardziej do czynenia  z kolejną częścią RE ( nie obrażając gry capcomu) niż z Silent Hill. Mechanika w tej grze to przegięcie. No i goście pojechali z tymi zaporzyczeniami z filmu (przeciętnego w dodatku). A walka wręcz z ludzmi (oczywiście zerzniętymi z filmu w którym to już nie pasowali do klimatu SH i wyglądali badziewnie) ma się do SH jak tyłek do wiatraka. Porażka. Chciałoby się rzec - a nie mówiłem.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2008, 12:50:45 pm wysłana przez dante0 »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #394 dnia: Października 10, 2008, 12:54:11 pm »
Porażka zależy dla kogo dla mnie 7+ to dobra ocena.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #395 dnia: Października 10, 2008, 13:03:55 pm »
A dla mnie jak na SH 7.7 to słabo. Dodatkowo w przekonaniu, że gra jest słaba utwierdzają mnie filmiki (drętwe postacie, holywoodzkie ujęcia kamerą, wartka akcja - to nie dla mnie) . Ja tej gry na pewno nie kupię. Może kasę przeznaczoną na nowego silenta zainwestuję w Siren. Ta gra pokazuje SH5 w którą stronę powinien podążyć. No i od razu widać, że tą grę stworzyły poryte umysły japończyków.  :D

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #396 dnia: Października 10, 2008, 14:48:56 pm »
A dla mnie jak na SH 7.7 to słabo.

Szkoda tylko, że SH1,SH2,SH3 zbierały takie oceny :P Oczywiście były 8,9 ale 7-8 to był standard.

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #397 dnia: Października 10, 2008, 15:01:30 pm »
Echa tam oceny z gamerankings kształtowane / oparte w znakomitej większości przez amerykańskie serwisy / czasopisma. Gra była pisana przez Amerykanów dla Amerykanów (WOW można robić fikołki oraz uniki!) toteż ocena po premierze w Europie prawdopodobnie jeszcze spadnie. Z resztą w tym problem, że ludzie nie wyciągają własnych wniosków / opinii (materiałów z gry w sieci jest masa) tylko kierują się średnią ocen wypaczoną czyimś gustem. Dla mnie niekiedy gra na 7+ jest warta kupna, jednak nie w tym wypadku. Origins jeszcze przełknąłem (z trudem), ale tu mówie BASTA, nie dam się nabrać na magię samego tytułu gry!   

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #398 dnia: Października 14, 2008, 06:55:13 am »
Recenzja GT:
http://www.gametrailers.com/player/41239.html
Opublikowane: Październik 12, 2008, 19:58:52
SH: Homecoming w Europie dopiero w lutym 2009?
http://www.psu.com/Silent-Hill--Homecoming-European-release-pushed-back-News--a0005074-p0.php

Cytuj
ccording to CVG, PlayStation 3's psycho-chiller Silent Hill: Homecoming will no longer be available this year in Europe. It's down for release in February 2009 instead.
CVG thinks that localisation demands are to blame, which is annoying -- we had hoped the dark old days of staggered global releases were behind us. For shame, Konami. Straight to bed with no supper for you.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: SILENT HILL: Homecoming
« Odpowiedź #399 dnia: Października 14, 2008, 11:02:47 am »
 :shock: