Autor Wątek: Forza Motorsport 3  (Przeczytany 245877 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwca 15, 2009, 14:51:14 pm »
Sorry myslalem ze to ty napisales, teraz sprawdzilem i okazalo sie ze nie, wiec kawalek o tym ze nie gralismy nie byl napisany przez ciebie, zwracam honor.

Ale reszta to i tak prawda.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 763
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwca 15, 2009, 14:53:41 pm »
Dostaliście ostrzeżenia, więc nie dawajcie mi powodu do następnego kroku, czyli bana.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwca 15, 2009, 15:16:04 pm »
Na rozluznienie tematu "Rising Storm" chyba jedna z najlepszych rzeczy zrobiona w Forzie 2, uwielbiam ten filmik. Teraz kiedy w trojce dodadza video mode to bedzie masakra co ludzie beda wyprawiac. Zobaczcie to do konca, a zobaczycie co kolesie wyprawiaja, na tym filmiku robia takze manewry podobne do trailera z trojki.

http://gamevideos.1up.com/video/id/22866
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2009, 15:18:09 pm wysłana przez _ReD_ »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwca 15, 2009, 15:52:42 pm »
Wkurzają mnie CI pseudo Ps3 Krzykacze, wynocha stąd! Wasza retoryka sprowadza się tylko do "cofania czasu" i jest tak żałosna że nie wiem czy któryś z Was grał dłużej niż 1 godz. w jakąkolwiek część Forzy.  Najbardziej mnie rozbawia fakt że ten element "cofania czasu" ma duży wpływ na SIM RACING. Mówiąc krótko jeśli nie grałeś nigdy w Forze, nie masz nic ciekawego do powiedzenia, powtarzasz się jak zdarta płyta, to nie pisz tu, bo śmiecisz swoją osobą, wpisami na poziomie IQ dody itd. :cool:

Co do tych obrazków real kontra F3, wygląda to bardzo dobrze. :-D

I to pisze koleś, który od miesięcy trolluje o brzydkim otoczeniu i kartonowej fizyce w GT5?  :lol:
Trolluję, aha czyli mówienie o ISTOTNYCH czynnikach które wpływają na rozgrywkę porównujesz do waszego biadolenia o rzeczach które NIE WYPŁYWAJĄ na rozgrywkę, bo można je WYŁĄCZYĆ. Natomiast mojego biadolenia w Gt NIE WYŁĄCZYSZ. Także Twój komentarz potraktuję tak :lol:

Koniec porównań.

A drzewa 4D wpływają na rozgrywkę że tak w kółko o nich nawijasz?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwca 15, 2009, 16:26:03 pm »
Przy oglądaniu powtórek wpływają na stronę estetyczną, zresztą przy gameplayu także przyjemniej się jeździ(np. na nurburgringu w F2 gdzie jest większe zróżnicowanie roślinności i tła niż w Gt..nie tak nudno) :P Kończy ten temat, bo od tego jest SW. Widzę że chcesz tu na nowo coś rozpętać. :cool:

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwca 15, 2009, 17:24:25 pm »
Wypowiedz jednego z pracownikow Turn 10:
1. Screenshots released so far are photomode shots. I'm usually the one that takes them. Trust me, I don't have teh l33t CG and photoshop skillz. We will release new screenshots all the freaking time and the game that you've seen so far at E3 and Le Mans are literally builds that we've branched for stability way back in mid-May. Which means the game already looks better and is going to look better with each passing week.

2. I respect Polyphony Digital and think they're very talented. All good developers check out other games on the market. I was happy to see that PD came by to take notes on Forza.

3. You can demand all you want but you should know I'm already locked into a PR schedule, which means I'm not going to release assets just because you double-dog dare me. If you start an online petition, maybe I'll think about it.

4. What's so funny about peace, love, and understanding?

Mozecie dalej toczyc wojne  :D

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 763
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwca 15, 2009, 18:02:19 pm »
Mozecie dalej toczyc wojne  :D

Nie, nie mogą :P.

Jak dla mnie grafika już nie wymaga większych poprawek. Może niektóre tekstury, ale nie jest to nic dużego. Lepiej niech wypuszczą demko na Marketplace ;). Albo zorganizują pokaz dla mediów w siedzibie MS :].

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwca 15, 2009, 19:15:43 pm »

aglagla

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-10-2008
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwca 15, 2009, 19:47:31 pm »
Forza Motorsport 3 Cars Vs. Real Life Cars
niezle to wyglada ....
Wygląda nieźle, ale w Photo Mode, które mnie nie interesuje.

Dobrze że dałeś ten filmik bo około 9 minuty grę testuje ten koleś, który robił porównanie GT5:P i FM2 oraz kierownic na YT i strasznie się podnieca że to taki wielki sim na konsolach a przecież oni grają na wspomagaczach włączonych więc WTF? :P

Filmik ukazuje tylko "parę" sekund z jazdy, więc możliwe, że koleś grał również na ustawieniach "sim".

A'la Killzone 2. Świetny singiel, świetne multi, rewelacyjna grafika, świetna fizyka i animacja, dobra fabuła, świetna strona muzyczna a i "tak znaleźli się ludzie ktorzy do czegos sie przyczepili lub znaleźli kontre z dupy."
Ale K2 nie ma tego czegoś co przyciąga miliony graczy, co z tego, że reszta stoi na najwyższym poziomie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwca 15, 2009, 20:01:33 pm »
Forza 3: One Le Mans lap
http://gamersyde.com/news_8095_en.html

Genialne, polecam ściągać w HD :-D :cool:

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwca 15, 2009, 20:17:01 pm »
Czy tylko mi sie wydaje, ze drzewa sa w 4d na tym filmiku? ;-)

ciujo82

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2008
  • Wiadomości: 544
  • Reputacja: 0
  • Nathan
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwca 15, 2009, 20:43:53 pm »
ale piękne drzewa. :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwca 15, 2009, 20:46:07 pm »
Genialne...

W którym miejscu? Mógłbyś przystopować z zachwytami, bo aż mnie mdli.

Dobrze, że tak znany tor w końcu pojawił się w serii. Może wreszcie będzie jakiś większy wybór.

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwca 15, 2009, 20:53:12 pm »
Ja proponuje przeczytać co pisze o ,,Rewind Button" (00:40):shock: :lol:
Gra wygląda świetnie, ale nie jest to coś co powala.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwca 15, 2009, 21:22:10 pm »
Genialne...

W którym miejscu? Mógłbyś przystopować z zachwytami, bo aż mnie mdli.

Dobrze, że tak znany tor w końcu pojawił się w serii. Może wreszcie będzie jakiś większy wybór.
W tym miejscu jak bardzo postarali się by to tak wyglądało..całe przygotowanie i testowanie toru.

Syndrom narzekającego Polaka pasuję Ci w 100% :mad:
: Czerwiec 15, 2009, 20:16:15 pm
GT5 :1080p,60fps,16aut.
 Ostrzeżenie za offtopic na 7 dni.
Można to stąd usunąć..

lupinator

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwca 15, 2009, 21:24:23 pm »
Forza 3: One Le Mans lap
http://gamersyde.com/news_8095_en.html
Bardzo ładne. Niezbyt podoba mi się opcja cofania czasu jednak nie jest obowiązkowa, więc nie przeszkadza mi szczególnie. Dobrze by było gdyby ktoś dodał możliwość wyłączenia tego informatora o rewindzie ze środka ekranu. Czekam z niecierpliwością na premierę. :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwca 15, 2009, 23:36:13 pm »
Na rozluznienie tematu "Rising Storm" chyba jedna z najlepszych rzeczy zrobiona w Forzie 2, uwielbiam ten filmik. Teraz kiedy w trojce dodadza video mode to bedzie masakra co ludzie beda wyprawiac. Zobaczcie to do konca, a zobaczycie co kolesie wyprawiaja, na tym filmiku robia takze manewry podobne do trailera z trojki.

http://gamevideos.1up.com/video/id/22866
Ja oglądałem z YT (), bo powyższy nie chciał mi się odpalić. W każdym razie wykonanie zajebiste :cool: Pewnie niedługo po wydaniu F3 YT zostanie zalany falą podobnych filmików. Oby tylko dobrze rozwiązano system ocen.

Tarniak

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwca 15, 2009, 23:45:15 pm »
Heh, "high-level-of-detail-car" jakieś 5 sekund przed "oops" w 3:35 :cool: Btw, w menu wyboru poziomu trudności nie ma opcji wyłączenia Sands Of Time. Taka dygresja.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwca 15, 2009, 23:53:13 pm »
Heh, "high-level-of-detail-car" jakieś 5 sekund przed "oops" w 3:35 :cool: Btw, w menu wyboru poziomu trudności nie ma opcji wyłączenia Sands Of Time. Taka dygresja.

No i co z tego, będzie Ci wyskakiwać "Use the < button to rewind the race", ALE przecież nikt Ci nie każe tego używać  8)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwca 15, 2009, 23:54:57 pm »
Gwoli scislosci to nie bylo menu opcji, tylko quick menu przed wyscigiem ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2009, 00:05:21 am wysłana przez _ReD_ »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwca 16, 2009, 00:13:56 am »
Poza tym zwróćcie uwagę, że to nie była kariera tylko jeśli już wyścigi Arcade (czy jak tam się będą zwały) i dlatego było tylko krótkie menu. W karierze ustawiamy wszystko w głównym menu i widzimy jaki procentowy bonus do kredytów dostajemy za utrudnienie sobie gry (przynajmniej tak było w dwójce). A i jeszcze gdzieś czytałem, że będą osobne rankingi dla używających cofania czasu, jak i tych grających standardowo.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwca 16, 2009, 09:26:18 am »
Na rozluznienie tematu "Rising Storm" chyba jedna z najlepszych rzeczy zrobiona w Forzie 2, uwielbiam ten filmik. Teraz kiedy w trojce dodadza video mode to bedzie masakra co ludzie beda wyprawiac. Zobaczcie to do konca, a zobaczycie co kolesie wyprawiaja, na tym filmiku robia takze manewry podobne do trailera z trojki.

http://gamevideos.1up.com/video/id/22866
Ja oglądałem z YT (), bo powyższy nie chciał mi się odpalić. W każdym razie wykonanie zajebiste :cool: Pewnie niedługo po wydaniu F3 YT zostanie zalany falą podobnych filmików. Oby tylko dobrze rozwiązano system ocen.

Czemu te drifty tak sztucznie wyglądają. Auta zachowują się jak na lodzie. Nie widać żeby zawieszenie pracowało tylko sztywnie sie buda trzyma jak kołek. Ja rozumiem że do driftu fura musi być sztywna ale bez przesady. Strasznie sztucznie to wygląda.

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwca 16, 2009, 09:59:24 am »
po superanckich zdjęciach z le mans , gameplayem jestem zawiedziony :/
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwca 16, 2009, 10:08:41 am »
Czemu te drifty tak sztucznie wyglądają. Auta zachowują się jak na lodzie. Nie widać żeby zawieszenie pracowało tylko sztywnie sie buda trzyma jak kołek. Ja rozumiem że do driftu fura musi być sztywna ale bez przesady. Strasznie sztucznie to wygląda.

Nie jest naprawdę Źle... Filmik wygląda świetnie, jest też świetnie wykonany... Jedynie muzyka koszmarna :lol: Nie mniej ten filmik z Forza 2 zrobił na mnie większe wrażenie, niż nie jeden z Forzy 3 :wink:

Głos z doniczki: proszę bez takich prowokacji.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2009, 10:45:24 am wysłana przez Zielarz »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:22:42 am »
po superanckich zdjęciach z le mans , gameplayem jestem zawiedziony :/
Cóż jesteśmy zmuszeni oglądać wyścigi na tak ustawionych parametrach ;) Bez TSC i ASM gościu nawet na prostej by miał problemy z tą klasą samochodów ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:35:30 am »
Akurat samochody tej klasy przy nieco większej prędkości trzymają się trasy jak przyklejone...

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:45:02 am »
Akurat samochody tej klasy przy nieco większej prędkości trzymają się trasy jak przyklejone...
Tak to zredukuj bieg i przyśpiesz w F2 bolidem tej klasy. Oczywiście bez wspomagaczy, zobacz jaka będzie reakcja.

Oczywiście przy wyższych prędkościach auto jedzie jak przyklejone, jednak każda redukcja czy wrzucenie biegu powoduję lekką reakcję samochodu, tak samo jak nierówności trasy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2009, 11:50:12 am wysłana przez Unlimited »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwca 16, 2009, 12:44:48 pm »
Oczywiście przy wyższych prędkościach auto jedzie jak przyklejone, jednak każda redukcja czy wrzucenie biegu powoduję lekką reakcję samochodu, tak samo jak nierówności trasy.

To zależy, od samochodu. Nie mniej nie zmienia to faktu, że moim zdaniem dosyć realnie to wyglądało na tym filmiku z Forzy 2. Było efektownie ale przy tym z zachowaną powagą.

PS. Wyjaśnienie do poprzedniego posta, prowokacji nie miałem nawet na myśli. Teraz jak czytam tego posta, to faktycznie może tak zabrzmieć, więc mam nadzieje, że nikt mojego posta źle nie odebrał :wink:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #548 dnia: Czerwca 16, 2009, 12:56:53 pm »
Poczekajmy do chociażby dema(pewnie w wrześniu wyjdzie) ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #549 dnia: Czerwca 16, 2009, 13:03:14 pm »
Na rozluznienie tematu "Rising Storm" chyba jedna z najlepszych rzeczy zrobiona w Forzie 2, uwielbiam ten filmik. Teraz kiedy w trojce dodadza video mode to bedzie masakra co ludzie beda wyprawiac. Zobaczcie to do konca, a zobaczycie co kolesie wyprawiaja, na tym filmiku robia takze manewry podobne do trailera z trojki.

http://gamevideos.1up.com/video/id/22866
Ja oglądałem z YT (), bo powyższy nie chciał mi się odpalić. W każdym razie wykonanie zajebiste :cool: Pewnie niedługo po wydaniu F3 YT zostanie zalany falą podobnych filmików. Oby tylko dobrze rozwiązano system ocen.

Czemu te drifty tak sztucznie wyglądają. Auta zachowują się jak na lodzie. Nie widać żeby zawieszenie pracowało tylko sztywnie sie buda trzyma jak kołek. Ja rozumiem że do driftu fura musi być sztywna ale bez przesady. Strasznie sztucznie to wygląda.
O ile dobrze pamiętam to zawieszenie w F2 bardzo dobrze się zachowywało. Pewnie zawieszenie i ciśnienie w oponach ustawili tak by wozy były na maxa sztywne, możliwe, że aż za sztywne, ale na pewno nie jest łatwo to ustawić.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwca 16, 2009, 13:29:51 pm »
jak się zachowywało zawieszenie to każdy mógł sobie sam sprawdzić włączając ten cały "bajer" z telemetrią.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwca 16, 2009, 16:09:56 pm »
Pojeździłem trochę po Nuerburgringu w Porsche klasy R2 - włączony tylko ABS i podtrzymuję to, co napisałem wcześniej. Samochód trzyma się toru jak przyklejony. Oczywiście kiedy pędząc po prostej zredukujemy bieg i jednocześnie dodamy gazu, stracimy przyczepność, ale nie widzę w takim manewrze żadnego sensu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwca 16, 2009, 21:18:34 pm »
Pojeździłem trochę po Nuerburgringu w Porsche klasy R2 - włączony tylko ABS i podtrzymuję to, co napisałem wcześniej. Samochód trzyma się toru jak przyklejony. Oczywiście kiedy pędząc po prostej zredukujemy bieg i jednocześnie dodamy gazu, stracimy przyczepność, ale nie widzę w takim manewrze żadnego sensu.
Czasem jest to jedyna szansa ucieczki przed stłuczką ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwca 16, 2009, 21:37:03 pm »
Jak ta redukcja i dodanie gazu odnosi się do rzeczywistości? Gdyby jechać autem na 5 biegu szybko to po redukcji do 4 na asfalcie zostałyby kawałki pozostałe ze skrzyni biegów. Niestety ale w GT ten element też jest niedopracowany. Dobrze że chociaż uwzględnili hamowanie silnikiem.

El_Toro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwca 16, 2009, 21:50:45 pm »
Wiecie, w zwykłych osobowych samochodach "piatka" to zazwyczaj tzw. nadbieg mający na celu redukcje spalania na trasie. Auto pojedzie niemal tyle samo na 4 co na 5 biegu. Sam nieraz katowalem różne pospolite w naszym kraju auta i w żadnym skrzynia sie nie posypała :P W samochodach sporotowych sprawa wygląda nieco inaczej bo na piątce mają jeszcze spory ciąg jednak tam już skrzynie biegow sa przystosowane do takiej jazdy i częstych redukcji.



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwca 16, 2009, 23:05:49 pm »
Oj kurde podałem tylko przykład z ta piątką. No to weźmy sytuację gry kręcimy auto na 3 biegu do czerwonej krechy i nagle bach, wbijamy 2 bieg (co byłoby bardzo trudne swoją drogą). Oczywiste że skrzynia się posypie. Oprócz tego panewki na wale się obrócą i do widzenia. Ja wiem że to już za duże wymagania co do gier ale tak czysto teoretycznie bo po prostu chciałem wiedzieć czemu przy takiej redukcji w Forza auto traci przyczepność.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwca 16, 2009, 23:09:46 pm »
czemu przy takiej redukcji w Forza auto traci przyczepność.

Bo odłamki skrzyni wpadają pod koła? :D

Mi się wydaje, że to może być najzwyczajniejszy w świecie błąd fizyki i tyle. Nie ma co wnikać dlaczego. Bo to tak jakby się zastanawiać dlaczego auta w GT5Prolouge zachowują się jak gumowe piłeczki przy kolizjach.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwca 16, 2009, 23:14:37 pm »
Chyba że chodzi o to iż po redukcji na dużej prędkości skrzynia się zakleszcza i blokuje napędzane koła poprzez dyferencjał. To jest możliwe tyle że takie akcje kończą się obróceniem panewek albo właśnie rozwaleniem skrzyni. Tyle że to wtedy jest utrata przyczepności podobna do zachowania auta przy gwałtownym hamowaniu i zblokowaniu kół. A tutaj panowie rozmawiają chyba o innej utracie kontaktu opon z asfaltem.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwca 18, 2009, 13:27:44 pm »
Tu filmik gdzie gościu ustawił już lepsze ustawienia dla samochodu, z tego co zauważyłem to wył. większość wspomagaczy. Od razu widać że zmaga się z samochodem ;) Samochód wykonany tip-top, widać nawet poszczególne elementy silnika przez kratownicę.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2009, 14:16:46 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwca 18, 2009, 14:16:56 pm »
Mam parę pytań.

Czemu samochód tak drży jak dodają gazu przed startem?

Czemu dachowanie jest takie drętwe?

Cofanie czasu będzie dostępne nawet podczas jazdy typowo symulacyjnej, czyli bez wspomagaczy itp?