Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119110 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #520 dnia: Stycznia 15, 2010, 13:07:12 pm »
Nadal nie rozumiem co ma algorytm do marki samochody czy licencji? To jedynie mozesz go uproscic jak producent sie na takie zniszczenia nie godzi, wiec w konsekwencji czego silnik odpowiedzialny za zniszczenia/kolizje mniej mocy wymaga.

Co do filmiku z Nurbugringa to wyglada to tak samo jak ten z FM 3 [ogladac od 1 minuty]


Jak widać obie gry mają detekcje kolizji, która wiele pozostawia do życzenia. Koniec imprezy. Dziękuje dobranoc.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #521 dnia: Stycznia 15, 2010, 13:08:48 pm »
Jak widzisz powyżej na moich przykładach, jednak nie. Na tym filmiku z Nurburgring koleś na moje oko ma wszystkie układy włączone + zniszczenia na wył. lub kosmetyczne. :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #522 dnia: Stycznia 15, 2010, 13:13:46 pm »
Jak widzisz powyżej na moich przykładach, jednak nie. Na tym filmiku z Nurburgring koleś na moje oko ma wszystkie układy włączone + zniszczenia na wył. lub kosmetyczne. :P

:lol: :lol: :lol:

Odpowiadając na równie śmiesznym poziomie napiszę:

Jak na moje oko to koleś na filmiku z GT5 gra w trybie Standard i tez ma włączone wszystkie wspomagacze.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #523 dnia: Stycznia 15, 2010, 13:17:56 pm »
Cytuj
Ma dużo, bo przez to że go w części upraszczasz, czyli jak masz dachowanie w FM3, to nie widzisz jak odpadają poszczególne elementy, tylko widzisz jak gnie się karoseria i niszczą/odpadają tylko te do których przystosowany jest engine.
Jesus nic nie ma wspolnego ... Tobie chyba trzeba wszystko po 30x udowadniac bys przyjal do wiadomosci. To co napisales o mocy bylo glupie i tyle. Algorytm liczenia takich zniszczen nie wymaga duzo mocy wbrew pozorom, przynajmniej taki w ktorym nie masz rzeczywistych deformacji.

Cytuj
Tylko tu mamy wiele więcej marek i niektóre z nich mogły postawić sprawę jasno. Więc albo takie same dla wszystkich, ale wypadamy z gry. Zresztą dlaczego w Gt5 tylko Premium Cars(czyli zapewne NASCAR, WRC, INDY) mają mieć lepsze zniszczenia, ano właśnie dlatego
Ty nie rozrozniasz chyba zniszczen wizualnych od detekcji kolizji i silnika odpowiedzialnego za dachowanie lol
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2010, 13:20:04 pm wysłana przez KKRT »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #524 dnia: Stycznia 15, 2010, 13:39:02 pm »
.Unlimited daj filmik jak koleś w fm3 robi czołówkę ale na jedno z przednich kół i przód jest tylko z jednej strony porysowany i pogięty. Udowodnij tą lepszą detekcje   :lol: :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #525 dnia: Stycznia 15, 2010, 13:45:03 pm »
Jak widzisz powyżej na moich przykładach, jednak nie. Na tym filmiku z Nurburgring koleś na moje oko ma wszystkie układy włączone + zniszczenia na wył. lub kosmetyczne. :P

Śmieszny człowieku, sam wybierasz filmiki, które ci pasują do forsowania bzdur. Według ciebie w GT5 nie może cie obrócić jak pieprzniesz w bandę?

Ty nie rozrozniasz chyba zniszczen wizualnych od detekcji kolizji i silnika odpowiedzialnego za dachowanie lol

Wpis.

.Unlimited daj filmik jak koleś w fm3 robi czołówkę ale na jedno z przednich kół i przód jest tylko z jednej strony porysowany i pogięty. Udowodnij tą lepszą detekcje   :lol: :lol: :lol:

I wpis.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #526 dnia: Stycznia 15, 2010, 13:56:45 pm »
@ Sieq

Mogę dać, a dasz też taki film z Gt5 :lol: :lol: :lol: Pośmiejemy się wspólnie :grin:

Poza gratuluję jak tak jeździsz i tak oceniasz detekcję kolizji i fizykę. :P

@ KKRT

Skoro nie wymaga, to dlaczego na tym filmiku z Gt5(gdzie Ferrari rysuję się karoseria) nawet reflektor nie drgnie. Tylko nie pisz mi o wizji gry przez twórców. :roll:

@ Iras

Nie, wybieram filmiki z gameplaya, i takie jak się powinno jeździć w tą grę, i takie które coś wartościowego pokazują, a nie zderzenia czołowe i inne cuda nie widy, jaki Ty wybierasz, teraz tylko załóż sobie koszulkę z nadrukiem "Superman", a raczej "Irasman" zrobisz furorę :lol:


KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #527 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:01:23 pm »
Cytuj
Skoro nie wymaga, to dlaczego na tym filmiku z Gt5(gdzie Ferrari rysuję się karoseria) nawet reflektor nie drgnie. Tylko nie pisz mi o wizji gry przez twórców.
No tak jak mowilem... To dlaczego my w ogole gadamy? :>

Zniszczenia mechaniczne, zniszczenia wizualne, detekcja kolizji oraz roll-over to 4 rozne, niezalezne od siebie rzeczy!

« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2010, 14:07:59 pm wysłana przez KKRT »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #528 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:05:34 pm »
Unlimited przecież dali Ci filmik z Nurburgringu gdzie widać że FM3 ma detekcje kolizji na poziomie GT5.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #529 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:06:56 pm »
@ KKRT

Ok, są różne rzeczy ale my tu rozmawiamy o wszystkim. I te rzeczy siłą rzeczy się łączą i przenikają w Racerach.


@ BoBaN

Ja dałem kilka innych które pokazują że jest inaczej, poza tym przegrałem więcej w FM3 niż CI "fachowcy" którzy dają te filmiki i takie bzdurne sytuacja zdarzają się na prawdę bardzo rzadko, lub gdy robimy coś "na chama".

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #530 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:08:16 pm »
Sam sie laczysz i przenikasz ... Przeskakujesz z jednej funkcji na druga, a teraz bierzesz fizyke jako laczna calosc? :> A niedoskonalosc FM 3 to wybor zlych filmikow? Jesus fucking christ ...

Poza tym czepiasz sie anomalii w GT 5, gdzie np w tym filmiku kolizja wyglada ladnie - http://ces.gamespot.com/video/6245182/

A jak masz anomalie w FM 3 to uznajesz, ze filmik jest do dupy i nie pokazuje prawdziwej reakcji samochodu w grze ...

Az taki hipokryta jestes?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #531 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:09:21 pm »
Akurat ten filmik pochwaliłem, jakbyś czytał uważnie wcześniej, tu widać postęp.

Macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem, bo nie rozumiem. Może czasem warto cofnąć się stronę lub więcej i poczytać DOKŁADNIE.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #532 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:10:17 pm »
@ BoBaN

Ja dałem kilka innych które pokazują że jest inaczej, poza tym przegrałem więcej w FM3 niż CI "fachowcy" którzy dają te filmiki i takie bzdurne sytuacja zdarzają się na prawdę bardzo rzadko, lub gdy robimy coś "na chama".


Tylko co to za argument? Na filmikach z GT5 też dali bzdurne sytuacje, wymyślane na siłę a mimo to doczepiłeś się do kolizji. To KKRT dał Ci filmik z identycznymi sytuacjami w FM3.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #533 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:12:19 pm »
NIe to Ty masz chyba problemy z ekspresja mysli. Mowisz, ze chwaliles filmik, a chwile wczesniej jechales po detekcji kolizji na filmiku z Nurburgringa. Jak my Ci wstawiamy podobna sytuacje, czyli dobra fizyke i zla fizyke w FM 3 to mowisz, ze to wina filmika - WTF?

Wiec fizyka jest dobra, srednia, czy do dupy w GT 5? Jest lepsza czy gorsza od FM 3? Jak Ty to teraz oceniasz, bo jak piszesz, ze tam jest dobra, to znaczy, ze jest taka jak w wiekszosci przypadkow w FM 3, right? To czemu na kazdym kroku podkreslasz [moge zacytowac], ze detekcja kolizji jest gorsza od tej w FM 3?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #534 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:23:56 pm »
Mnie bardziej od fizyki kolizji i dachowań interesuje AI przeciwników. O ile fizyka jak dla mnie jest wystarczająco dobra, to zastanawia mnie jak poprawi się inteligencja przeciwników. Ja chciałbym w tym aspekcie jednego. Zachowywania odstępów od innych samochodów. Czyli jak hamujesz to przeciwnik z tyłu trzyma odstęp od ciebie, jak jedziesz wewnętrzna to gościu na zewnętrznej zachowuje od ciebie odstęp. I tyle! Już mniejsza o to czy będa agresywni i jak będa wyprzedzać. Dobrze by było jeszcze jakby błędy popełniali, do tego losowo, a nie trochę skryptowo jak to było w GT2.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #535 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:31:35 pm »
NIe to Ty masz chyba problemy z ekspresja mysli. Mowisz, ze chwaliles filmik, a chwile wczesniej jechales po detekcji kolizji na filmiku z Nurburgringa. Jak my Ci wstawiamy podobna sytuacje, czyli dobra fizyke i zla fizyke w FM 3 to mowisz, ze to wina filmika - WTF?

Wiec fizyka jest dobra, srednia, czy do dupy w GT 5? Jest lepsza czy gorsza od FM 3? Jak Ty to teraz oceniasz, bo jak piszesz, ze tam jest dobra, to znaczy, ze jest taka jak w wiekszosci przypadkow w FM 3, right? To czemu na kazdym kroku podkreslasz [moge zacytowac], ze detekcja kolizji jest gorsza od tej w FM 3?

Dobre :lol: Nie, po prostu oceniam filmiki, na jednych GT zachowuję się ok, na innych jak z przed lat(czyli tragicznie biorąc pod uwagę tą generację konsol). Odpowiadając na Twoje pytanie, jest progres względem Gt5P, jednak na chwilę obecną to jeszcze nie poziom FM3, oczywiście w pełnej wersji może się to zmienić, ale by móc to ocenić, musi wpierw wyjść.

Piter_Neo zauważył też bardzo ważną rzecz AI, te w Gt5P kuluję, w FM3 też nie było perfekt, zrobili wg. mnie drobny krok w tył względem FM2, jednak po patchu zachowuję się w porządku i jest lepiej niż w FM2, która pod tym względem była też przed GT5P. Tu też oczywiście PD, ma czas by to naprawić. Pełna wersja da Nam odpowiedź.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #536 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:36:49 pm »
NIe to Ty masz chyba problemy z ekspresja mysli. Mowisz, ze chwaliles filmik, a chwile wczesniej jechales po detekcji kolizji na filmiku z Nurburgringa. Jak my Ci wstawiamy podobna sytuacje, czyli dobra fizyke i zla fizyke w FM 3 to mowisz, ze to wina filmika - WTF?

Wiec fizyka jest dobra, srednia, czy do dupy w GT 5? Jest lepsza czy gorsza od FM 3? Jak Ty to teraz oceniasz, bo jak piszesz, ze tam jest dobra, to znaczy, ze jest taka jak w wiekszosci przypadkow w FM 3, right? To czemu na kazdym kroku podkreslasz [moge zacytowac], ze detekcja kolizji jest gorsza od tej w FM 3?

Dobre :lol: Nie, po prostu oceniam filmiki, na jednych GT zachowuję się ok, na innych jak z przed lat(czyli tragicznie biorąc pod uwagę tą generację konsol).

No i dokładnie tak samo jest z FM3. Raz auta zachowują sie OK a czasem uber dennie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #537 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:40:56 pm »
Nie, wybieram filmiki z gameplaya, i takie jak się powinno jeździć w tą grę, i takie które coś wartościowego pokazują, a nie zderzenia czołowe i inne cuda nie widy, jaki Ty wybierasz, teraz tylko załóż sobie koszulkę z nadrukiem "Superman", a raczej "Irasman" zrobisz furorę :lol:

Śmieszny człowieku, dałem filmik z normalną sytuacją, gdzie jeden samochód próbuje ominąć drugi i choć przejeżdża wyraźnie obok, "rozbija się".

Zderzenie czołowe miała chyba twoja głowa ze ścianą, patrząc na ilość idiotyzmów, które tutaj wylewasz...

Odpowiadając na Twoje pytanie, jest progres względem Gt5P, jednak na chwilę obecną to jeszcze nie poziom FM3

Idź się utop  :lol:

Forza ma gorszą fizykę (nie licząc kiepsko zrealizowanego dachowania) i umowną wizualizację, gdzie samochód podzielony jest na kilka stref, na których zmienia się tekstura niemal niezależnie od punktu uderzenia. Naprawdę nie wiem w czym się ten poziom objawia.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #538 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:43:25 pm »
@ Iras

Zmieniłem zdanie o Tobie na jeszcze gorsze, kup sobie koszulkę z napisem z przodu "Irasman" a z tyłu "GT wszystko co najlepsze!" lub "FM3 wszystko co najgorsze". Z mojej strony tylko uśmiech politowania, dla speca od FM3. :lol: Gratuluję osobowości :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #539 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:46:24 pm »
Nic mądrego już w tym temacie nie napiszesz, a twoje chodzenie w zaparte przy każdym temacie dawno stało się nudne.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #540 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:48:51 pm »
Unlimited nie to żebym bronił Irasa bo to ostatnia osoba na forum w obronie której bym stanął, ale zarzucasz mu coś co robisz dokładnie Ty. Dla Ciebie FM3 jest najlepsza, filmiki pokazujące że FM3 ma coś słabe, są robione według Ciebie na złość, celowo i ogólnie są feee, ale już takie same filmiki z GT5 uważasz za jak najbardziej wymierne. Zalecam nieco mniej hipokryzji.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #541 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:59:26 pm »



Real Driving Simulator LOL Zwłaszcza pokonanie zakrętu 2 0.47, ja tak zawsze biorę zakręty jak z pracy wracam. Już Burnout to symulacja w porównaniu do tej emulacji ślizgającego się po trawie kartonu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #542 dnia: Stycznia 15, 2010, 15:02:22 pm »
El becetol tutaj masz to samo.



Jak widać nie ma gier idealnych.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #543 dnia: Stycznia 15, 2010, 15:11:24 pm »
Nie wiemy w jakim trybie jedzie koleś w GT, nie wiemy jakie ułatwienia są włączone w Forzy (swoją drogą śmieszny patent - systemy bezpieczeństwa jako ułatwiacze, które z gry robią totalny arcade), więc nie można sobie wyrobić zdania o modelu jazdy na podstawie filmików. Można za to ocenić detekcję kolizji czy umowną wizualizację uszkodzeń.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #544 dnia: Stycznia 15, 2010, 16:05:01 pm »
Unlimited nie to żebym bronił Irasa bo to ostatnia osoba na forum w obronie której bym stanął, ale zarzucasz mu coś co robisz dokładnie Ty. Dla Ciebie FM3 jest najlepsza, filmiki pokazujące że FM3 ma coś słabe, są robione według Ciebie na złość, celowo i ogólnie są feee, ale już takie same filmiki z GT5 uważasz za jak najbardziej wymierne. Zalecam nieco mniej hipokryzji.

Eeee...a to to co:

A czy ja twierdzę że jest w wszystkim lepsza, NIE, przedstawiam tylko te aspekty w których jest lepsza.

Samochody w gameplayu ma lepsze Gt5. W Menu/Photomode jest to wyrównany poziom.
Oświetlenie ma lepsze Gt5.
Otoczenie ma dla mnie lepsze Fm3, chociaż Gt5 podąża w dobrym kierunku.
Efekty i bajery to dla mnie remis, jednak gra ma to lepsze inna coś innego.
...............
Najlepsze zniszczenia mechaniczne ma RBR.
Najlepsze zniszczenia visualne ma dla mnie seria Burnout.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #545 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:14:51 pm »
Ja chciałbym zwrócić uwagę na Replaye. W GT5 są one rewelacyjne. Ujęcia kamer, pięknie wymodelowane samochody. Replaye w GT5 chce się oglądać. IMO replaye w Forzie są dużo gorsze. Po piewsze za sprawą gorszego oświetlenia, nie tak pięknych samochodów i refleksów oraz przez nudne, nieciekawe ujęcia. Dodatkowo w GT5 w replayach ujęcia kamer w poszczególnych okrążeniach są całkowicie inne i przez to każde okrążenie wygląda inaczej i już nie raz oglądałem po kilka kółek z przejazdu, bo zawsze jest coś nowego. W forzie ujęcia sa cały czas te same i nie ma się chęci oglądać więcej niż jednego okrążenia.

Kolejna rzecz dużo lepsza w serii GT, a właściwie w GT5 to dym spod kół. Dopiero teraz zuważyłem, że w forzie praktycznie go nie ma. Tylko jakieś małe obłoczki niemrawe się pojawiają. W GT5 dym jest gęsty i jest go dużo. Jak widać na najnowszym trailerze jest rozwiewany przez inne samochody.

Na końcu chciałbym zwrócić uwagę na dzwięki pisku on. O ile w starszych częściach GT były one słabe, to już w GT5:P były przyzwoite. Jak słychać, w GT5:A są nowe dzwięki jeszcze lepsze. Dzwięki opon w Forzie nic się nie zmieniają i trzeba to przyznać brzmią śmiesznie, nierealistycznie i ogólnie jakoś dziwnie. Mówi się 'pisk' opon, a dzięk w Forzie wydobywający się spod kół, nie można nazwać piszczącym. Jest on zdecydowanie zbyt niski i jakiś taki 'ziarnisty'. Pod tym względem GT5:A wypada zdecydowanie lepiej.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #546 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:27:58 pm »
Zgadzam się poza dźwiękiem, generalnie GT5P nie brzmi źle, jednak FM3 brzmi lepiej. Zobaczymy co będzie w pełnej Gt5.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #547 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:37:23 pm »
:lol: :lol: :lol: Wybaczcie.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #548 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:46:01 pm »
Zgadzam się poza dźwiękiem, generalnie GT5P nie brzmi źle, jednak FM3 brzmi lepiej. Zobaczymy co będzie w pełnej Gt5.
W GT5:A jest inny dzięk opon niż w GT5:P.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #549 dnia: Stycznia 15, 2010, 20:09:05 pm »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #550 dnia: Stycznia 15, 2010, 21:41:22 pm »
:lol: :lol: :lol: Wybaczcie.

Grałeś na dobrym AV w FM3?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #551 dnia: Stycznia 15, 2010, 21:45:20 pm »
Grałeś na dobrym AV w FM3?

Żeby powiedzieć cokolwiek na temat Forzy, trzeba mieć najdroższą kierownicą na rynku (plus pedały za 200 euro obowiązkowo) i audio za kilka tysięcy?

 :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #552 dnia: Stycznia 15, 2010, 22:00:12 pm »
:lol: :lol: :lol: Wybaczcie.

Grałeś na dobrym AV w FM3?

Tak. Opony nie brzmią tak jak w rzeczywistości. Baaa brzmią gorzej niż w GT5:A.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #553 dnia: Stycznia 15, 2010, 22:03:30 pm »
Tak.

W skali nieograniczonego to pewnie nie było dość dobre audio  :hihi:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #554 dnia: Stycznia 15, 2010, 22:48:11 pm »
Aha my tu rozmawiamy o dźwięku opon bo nie wiedziałem :lol: Toż to cała oprawa dźwiękowa Gt5. Litości, jak niektórych czytam to nie wiem czy jestem w przedszkolu. Ja Cię przekrzyczę, Ja!

SAY NO!

deepthroat

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #555 dnia: Stycznia 15, 2010, 22:59:31 pm »
Masz błąd w opisie. Say no to stupid people. No for, może być w idiomatycznym "take no for an answer" (tutaj znaczy to "jako"). W poniższym kontekście (nie - dla głupich ludzi), jest to wyrażenie błędne.

svonston

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #556 dnia: Stycznia 15, 2010, 23:01:22 pm »
Autoironia?

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #557 dnia: Stycznia 16, 2010, 00:14:05 am »
Aha my tu rozmawiamy o dźwięku opon bo nie wiedziałem :lol: Toż to cała oprawa dźwiękowa Gt5. Litości, jak niektórych czytam to nie wiem czy jestem w przedszkolu. Ja Cię przekrzyczę, Ja!

SAY NO!

Z Forzą 3 ma się sprawa jak z GT5... Część samochodów brzmi lepiej część gorzej... Oba tytuły wypadają jednakowo... Sprawa dźwięku już była omawiana, i trzeba przyznać, jeśli chodzi o dźwięk (jako całokrztałt) to najlepiej udźwiękowiona seria to Need For Speed... Nawet największe kaszany z tej serii mają rewelacyjnie oddany ryk silników itp... Nom... Szkoda tylko, że w większości gier z tej serii (po za Shift) dźwięk jest na dobrą sprawę jedyną zaletą... :/

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #558 dnia: Stycznia 16, 2010, 12:08:45 pm »
IMO, z tego co słyszałem w GT5:P oraz GT5:A, to muszę jednoznacznie stwierdzić, że Forza ma lepsze dzwięki silników. Jednak tak jak pisałem wcześniej, dzwięki pisków sa już lepsze w produkcji Polyphony.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #559 dnia: Stycznia 16, 2010, 13:58:59 pm »
Jeśli chodzi o dźwięki opon, to produkcja T10 wypada zdecydowanie lepiej. W początkowej fazie utraty przyczepności opony zaczynają delikatnie szumieć, dopiero gdy coraz bardziej tracą kontakt z asfaltem szum ten zamienia się w pisk. Dodatkowo dźwięki te są różne w zależności od tego ile kół w danym momencie zaczyna tracić przyczepność. Polecam załączyć telemetrię  podczas wyścigu i obserwować wykres pracy opon z jednoczesnym nasłuchiwaniem jak one "grają"  :)

W GT5:A pisk opon jest praktycznie jednolity nie zależnie od tego co się dzieje z samochodem. W dodatku opony zaczynają piszczeć nawet kiedy tak na prawdę nie straciły jeszcze kontaktu z asfaltem. Będzie to szczególnie dotkliwe w wyczuciu hamulców gdy wyłączymy ABS, choć mam ogromną nadzieję, że w pełnej wersji gry zostanie to poprawione.