Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #440 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:13:54 am »
Ale o czym my tu rozmawiamy filmik IRASA świetnie pokazuję która gra wygląda lepiej. Różnic klas, a ty unlimited dalej sie jaraj tym otoczeniem bo w grach samochodowych przecież jest to najważniejszy element

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #441 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:16:59 am »
Naprawde nie ma co porównywać grafiki z FM3 i PGR4 do GT5 bo to nie ma sensu!GT5 bedzie rozwalać grafą a te 2 tytuly wyglądają czasami nawet jak paćka.Swego czasu z kumplem stwierdziliśmy,że Forza 2 wygląda gorzej niż GT4.Miala tylko ladniejszy asfalt,niebo i wyższą rozdzielczość a reszta należala do GT4.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #442 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:25:01 am »
Ale o czym my tu rozmawiamy filmik IRASA świetnie pokazuję która gra wygląda lepiej. Różnic klas, a ty unlimited dalej sie jaraj tym otoczeniem bo w grach samochodowych przecież jest to najważniejszy element

Jakich klas, co najwyżej 1-ej, samochody to mniej więcej te same bryły, poza wnętrzem, które ma Gt w gameplayu odwzorowane(z kamery z zew.), samochody w Menu ładniej wyglądają w FM3, niż w Gt5P. :)

Odnośnie tras, wybacz, ale plastyczność ma duże znaczenie(przynajmniej dla mnie, bo nie jeżdżę po próżni, tylko po trasie). Jedak tu wypada poczekać na pełną wersję Gt5, myślę że może być tylko lepiej, tak samo jeśli chodzi o postrzępione cienie w wnętrzach pojazdu w GT5P/A, miejmy nadzieje że tego nie będzie w pełnej wersji.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #443 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:31:36 am »
No tak unlimited różnić nie ma prawie w ogóle LOL  :lol:
 http://farm3.static.flickr.com/2480/3962248174_6a333aa2e0_o.jpg
FOtorealistyczna grafika vs dzieciniada

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #444 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:35:35 am »
A tak poza tym w jakiej rozdzielczości chodzi FM3.Interesyje mnie dokladna rozdzielczość a nie jakies 720p(np.1280x720).

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #445 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:36:52 am »
Mało trafne porównanie trasa z gthd. Widać jednak że samochód/kabina w forzie to nie ta liga.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #446 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:40:27 am »
Mało trafne porównanie trasa z gthd. Widać jednak że samochód/kabina w forzie to nie ta liga.
ALe na tych zdjęciach otoczeni również nie wygląda wcale gorzej od tej z FOrza3. Wystarczy spojrzeć na skały, trawe, asfalt, kibiców, drzewa. To wszystko stoi na porównywalnym poziomie jak nie lepszym w GT

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #447 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:41:43 am »
O ile niektóre tory w GT5 wyglądają słabiej, to Suzuka miażdży tą z trzeciej Forzy. Wykonanie pierwsza klasa, trawa 3D, a znacznie lepsze oświetlenie robi kolosalną różnicę. Kwestię samochodów wolę przemilczeć, bo jeśli dla kogoś w obu grach to mniej więcej to samo, to na miejscu wydaje się tylko uśmiech politowania i skierowanie do okulisty  :hihi:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #448 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:54:55 am »
No tak unlimited różnić nie ma prawie w ogóle LOL  :lol:
 http://farm3.static.flickr.com/2480/3962248174_6a333aa2e0_o.jpg
FOtorealistyczna grafika vs dzieciniada

Bardzo dobre porównanie Tomasz. Screeny nie są oszukane, nie ma zabawy kontrastami itp. Wszystko wygląda tak jak podczas gry. Jak widać Forza3 wygrywa jedynie w kwestii wstecznego lusterka.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #449 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:04:57 am »
Już staję się to nudne ale ok.

Wpierw Tomasz.

Przestudiuj wpierw takie terminy, jak rozdzielczość tekstur, oświetlenie, ilość polygonów itd.

Otoczenie to nie ta sama liga. Więc się nie wygłupiaj, że to wygląda podobnie, lub nawet lepiej :lol:

Bo tym porównaniem się wygłupiłeś i potwierdziłeś to że nie grałeś w FM3.

Teraz Iras.

Iras, wyobraź sobie że nie widzisz wnętrza pojazdów w gameplayu w Gt5. Teraz porównaj sobie bryły obu modeli i ich detale, bardzo podobny poziom. Tak, na prawdę to dzięki świetnemu oświetleniu różnica dla niewtajemniczonych może wydawać się większa. Suzuka w Gt wygląda bardzo w porządku, jednak dla mnie nie ma tej plastyki którą ma w FM3.

I MarcePan

Żartujesz prawda?! ;>

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #450 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:07:33 am »
Unlimited ja nie żartuję. Porównanie Tomasza jest najlepsze z tych wszystkich jakie tutaj dawał ktokolwiek. Wszystko wygląda tak jak podczas gameplayu, nie ma jakiś myków z oszukiwaniem i obok siebie mamy obie gry. Dla mnie to porównanie jest jak najbardziej OK.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #451 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:19:25 am »
Iras, wyobraź sobie że nie widzisz wnętrza pojazdów w gameplayu w Gt5. Teraz porównaj sobie bryły obu modeli i ich detale, bardzo podobny poziom. Tak, na prawdę to dzięki świetnemu oświetleniu różnica dla niewtajemniczonych może wydawać się większa. Suzuka w Gt wygląda bardzo w porządku, jednak dla mnie nie ma tej plastyki którą ma w FM3.

Wydają ci się podobne, bo są podobne samochody -_-' To tak jakby powiedzieć, że samochody w Shifcie są podobne do tych z GT5 i Forza 3...

A o słynnej fotce z widocznymi napisami na reflektorze w GT5P już zapomniałeś?

I o co ci chodzi z tą "plastyką" w torach Forza 3? Bo przyznam, że nie bardzo rozumiem o co ci chodzi... Co można modelować te tory czy jak? Pomijam, fakt, że Suzuka w GT5P wypada lepiej, na porównaniu Tomasza, moim zdaniem otoczenie Forzy jest nieco bardziej bogate, ale przy tym kojarzy mi się z kolorowymi Need For Speed'ami, a nie z symulatorem.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #452 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:23:13 am »
Unlimited już myślałem że Ty tak na serio. Tak naprawdę na filmikach nigdy nie porównasz obu gier. To tak jak jarałem się PGR4, po wspaniałej trzeciej części i odpaliłem sobie w pracy na 46" LED Samsunga. Tyle zachwytów słyszałem nad oprawą tej gry. Wszystko pękło w parę minut. Pomijając wszelakie oczywiste mankamenty graficzne tej odsłony, szokiem dla mnie było jak dennie to wygląda przez HDMI. Obraz było nieostry. Już w menu było to doskonale widać. Widocznie gra chodzi w niższej rozdzielczości niż 720p i wyszło to potem na dużym ekranie. Naprawdę to był jeden z większych zawodów jakie doznałem po napaleniu się na jakąś grę. Mowa o grafice bo sam gameplay w PGR nadal wciągał.
moze  miales 480p wlaczone :P u mnie pgr4 byl bardzo ostry. no moze tylko poza niebem... a tak to jak na razie to pgr4 wyglada duzo lepiej niz gt5(porownuje do dema)

TV podawał info że jest 720p. W konsoli nic nie ruszałem. Po prostu odpaliłem PGR4 na X0 podłączonym przez HDMI. Gra wyglądała sporo słabiej niż GT5:Prologue. Porównałem do trasy miejskiej czyli Londynu i naprawdę PGR4 wypada przy produkcji Polyphony lipnie.
O ile uważam, że PGR4 jest grą przepiękną i pod wieloma względami ładniejsza od GT5, to tutaj muszę przyznać racje Marcepanaowi. Nie wiem dlaczego ale gra ma jakies problemy z rozdzielczością, co szczególnie widać w menusach. Coś jest nie tak pod tym względem z grafiką. Reszta jest przepiękna.

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 13, 2010, 12:27:42 pm[/time]
Iras, wyobraź sobie że nie widzisz wnętrza pojazdów w gameplayu w Gt5. Teraz porównaj sobie bryły obu modeli i ich detale, bardzo podobny poziom. Tak, na prawdę to dzięki świetnemu oświetleniu różnica dla niewtajemniczonych może wydawać się większa. Suzuka w Gt wygląda bardzo w porządku, jednak dla mnie nie ma tej plastyki którą ma w FM3.
Tutaj muszę przyznać rację Unlimited. Trasy w Forza 3 mają bardzo ładna plastykę, dopracowanie szzcegółów i urozmaicenie. IMO jednak jak się widzi w ruchu obie gry to poprzez lepsze (bardziej naturalne) oświetlenie, naturalniejsze barwy GT5 wypada ogólnie lepiej. Trzeba jednak przyznać, że pod niektórymi względami Forza 3 jest ładniejsza. Nie można mówić, że GT5 w każdym elemencie jest ładniejsze.

Wiadomość scalona: Stycznia 13, 2010, 11:32:58 am
Jedna rzecz dla mnie dyskwalifikuje kamere z kabiny w Forza3, kierowca skręca kierownice max 15 stopni. Wygląda to beznadziejnie i mega sztucznie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 11:32:58 am wysłana przez Piter_neo »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #453 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:34:08 am »
@ Mrocz

Mam na myśli dysproporcję między samochodem a otoczeniem, na niektórych trasach w GT jest to zbyt duża przepaść i wygląda dość komicznie, PD ratuję się replayami z dobrymi ujęciami kamer.

Odnośnie samochodów. Pokaż mi te reflektory z napisem w gameplayu. Póki co były widoczne jedyne obrazki z menu, gdzie samochody z FM3 też wyglądają sporo lepiej(czyli tak samo jak w Photomode).

Jeśli chodzi o mniej/więcej ten sam poziom bryły, mam na myśli jej geometrię, jakość textur, detale. Tu samochody z Gt wygrywają tym że mają świetnie odwzorowane wnętrze także podczas gameplay'u.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

@ Piter_Neo

True.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #454 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:40:42 am »
@ Mrocz
Odnośnie samochodów. Pokaż mi te reflektory z napisem w gameplayu. Póki co były widoczne jedyne obrazki z menu, gdzie samochody z FM3 też wyglądają sporo lepiej(czyli tak samo jak w Photomode).
Były gdzieś screeny z replaya, a nawet z Gameplayu jak ktoś złapał te słynne reflektory. Były one już umieszczane tutaj na forum.


Taka mała dygresja. Zauważyłem, że w demie GT5:P jak się grało z kamery z kabiny, to kierowca mocniej kręcił kółkiem, a co najlepsze nawet przekładał ręce gdy jeszcze mocniej kręciło się kółkiem. Wie ktoś dlaczego zrezygnowali z tego?

Z replay-u po wciśnięciu zooma trójkątem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 11:46:56 am wysłana przez Piter_neo »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #455 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:41:14 am »
To jest trasa z gthd... Porównaj londyn do jakiejś miejskiej trasy w forzie  :lol: :lol: :lol: Czekamy!!  

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #456 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:46:48 am »
Jedna rzecz dla mnie dyskwalifikuje kamere z kabiny w Forza3, kierowca skręca kierownice max 15 stopni. Wygląda to beznadziejnie i mega sztucznie.

Oraz to durnowate przybliżenie... Wygląda to tak jakby kierowca prowadził z głową przy szybie... :P Jak jakaś Babcia za kierownicą...

@ Mrocz

Mam na myśli dysproporcję między samochodem a otoczeniem, na niektórych trasach w GT jest to zbyt duża przepaść i wygląda dość komicznie, PD ratuję się replayami z dobrymi ujęciami kamer.

Odnośnie samochodów. Pokaż mi te reflektory z napisem w gameplayu. Póki co były widoczne jedyne obrazki z menu, gdzie samochody z FM3 też wyglądają sporo lepiej(czyli tak samo jak w Photomode).

Jeśli chodzi o mniej/więcej ten sam poziom bryły, mam na myśli jej geometrię, jakość textur, detale. Tu samochody z Gt wygrywają tym że mają świetnie odwzorowane wnętrze także podczas gameplay'u.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

No cóż, na tych fotach, otoczenie w Forzie 3 faktycznie jest lepsze od GT5P, choć na tych fotach te z Gran Turismo również prezentują się rewelacyjnie... Ale z samochodami dalej się nie zgadzam. Samochody w GT5 wyglądają jak fotorealistyczne czasem... W ruchu jeszcze większe wrażenie to robi. Natomiast te z Forzy 3 pasują mi wręcz do jakiegoś NFS'a (bez obrazy) są ładne, ale ciągle mam wrażenie, jakby były takie nieco... "kreskówkowe"... Mówię głównie o gameplay'u bo w Menu samochody są zbliżone... Problem w tym, że w Forzie 3 auta w menu to całkowicie inne modele, znacznie dokładniejsze i bardziej dopracowane, zauważ, że dopiero w Menu auta z Forzy 3 dorównują samochodom z GT5 w trakcie gameplay'u...

Dodam też, że na Ferrari Californi wersja menu w Forzie 3 jest jakieś skopane oświetlenie, przez co auto wygląda trochę jakby był zrobiony w Cell Shading (kreskówkowo)


@Piter_neo - te fotki gdzieś w System Wars były...

A co do kręcenia kółkiem, jak grałem na kierownicy i nawet zawracałem cywilnymi autami (z 900 stopniami) to kierowca nie przekładał rąk... Było to tak jak teraz... Nie wiem gdzie to widziałeś :0

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #457 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:57:16 am »
Ok, już daję:





A tu wszystkie trasy w FM3:



Samochody są lepsze w Gameplayu, jeśli chodzi o modele z menu w FM3 to są one tylko jeszcze dostępne w Photomode w FM3, i tak zgadzam się że dopiero tu dorównują tym z Gt5. Mówiąc najkrócej, pewne aspekty są lepsze w Gt5, inne w FM3. Kropka, jedyne czego bym chciał w Gt5 to tyle zróżnicowanych tras i torów jak w FM3.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 11:59:33 am wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #458 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:59:13 am »
Odnośnie samochodów. Pokaż mi te reflektory z napisem w gameplayu. Póki co były widoczne jedyne obrazki z menu, gdzie samochody z FM3 też wyglądają sporo lepiej(czyli tak samo jak w Photomode).

Synek, nie chrzań.





Cały czas ten sam poziom detali, a ty skończ się jarać samochodami w menu, bo my "w menu" nie gramy.

@Piter_neo - gdzieś mi się obiło o uszy, że w pełnej wersji obrót kierownicy ma być odwzorowany jeden do jednego z podłączonym kółkiem.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #459 dnia: Stycznia 13, 2010, 12:00:23 pm »
N/C  :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #460 dnia: Stycznia 13, 2010, 12:02:45 pm »
Ok Iras, dotarło to do mnie. Jednak to potwierdziłem u góry.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 12:12:04 pm wysłana przez Unlimited »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #461 dnia: Stycznia 13, 2010, 12:14:15 pm »
Kurde nie mogę znaleźć, ale na bank widziałem filmiki a GT5:P gdzie kierowca przekładał ręce. Może to były filmiki z jakiś targów z dema, gdzie była trochę inna wersja gry.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #462 dnia: Stycznia 13, 2010, 12:28:56 pm »
Kurde nie mogę znaleźć, ale na bank widziałem filmiki a GT5:P gdzie kierowca przekładał ręce. Może to były filmiki z jakiś targów z dema, gdzie była trochę inna wersja gry.

We wczesnej wersji beta (tej bez odwzorowanych lusterek wstecznych) był obrót kierownicy o 900 st. Wyglądało to przekozacko, jednak pewnie kosztowało zbyt wiele "mocy" i zrezygnowali z tego bajeru.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #463 dnia: Stycznia 13, 2010, 12:47:48 pm »
Animacja obrotu kierownicy o 900 stopni kosztuje jakąkolwiek moc obliczeniową?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #464 dnia: Stycznia 13, 2010, 13:14:39 pm »
Może nie tyle moc obliczeniową co jest czasochłonne do zrobienie we wszystkich samochodach. ;)

Nawet w Fm3, gdzie z początku tego bajeru nie było, to dopiero w updacie dodali animację zmiany biegów. ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #465 dnia: Stycznia 13, 2010, 13:15:01 pm »
Animacja obrotu kierownicy o 900 stopni kosztuje jakąkolwiek moc obliczeniową?

Moim zdaniem, mogła powodować pewne błędy i problemy... Dlatego się jej pozbyli...

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #466 dnia: Stycznia 13, 2010, 13:31:06 pm »
Animacja obrotu kierownicy o 900 stopni kosztuje jakąkolwiek moc obliczeniową?

Pewnie kosztuje, bo przecież sama "przeplatanka" wymaga dodatkowych klatek animacji.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #467 dnia: Stycznia 13, 2010, 13:40:46 pm »
Odwzorowanie obrotu 1:1 w pelnej wersji bedzie. Potwierdzil to koles przy stanowisku z GT 5 na CES w tym filmiku.
http://www.gtplanet.net/kazunori-yamauchis-techcrunch-ces-interview/

Zreszta w pewnym momencie widac lepsza animacje niz to co mamy w demku TT.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 13:47:47 pm wysłana przez KKRT »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #468 dnia: Stycznia 13, 2010, 14:01:18 pm »
@ Mrocz

Mam na myśli dysproporcję między samochodem a otoczeniem, na niektórych trasach w GT jest to zbyt duża przepaść i wygląda dość komicznie, PD ratuję się replayami z dobrymi ujęciami kamer.

Odnośnie samochodów. Pokaż mi te reflektory z napisem w gameplayu. Póki co były widoczne jedyne obrazki z menu, gdzie samochody z FM3 też wyglądają sporo lepiej(czyli tak samo jak w Photomode).

Jeśli chodzi o mniej/więcej ten sam poziom bryły, mam na myśli jej geometrię, jakość textur, detale. Tu samochody z Gt wygrywają tym że mają świetnie odwzorowane wnętrze także podczas gameplay'u.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

@ Piter_Neo

True.
Świetne porównanie, teraz chyba widzisz jaka jest różnica między tymi grami, GT5 ma fotorealistyczną grafikę a Forza3 bajkową

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #469 dnia: Stycznia 13, 2010, 15:09:26 pm »
Sorry ale nie wiem jakims trzeba byc ignorantem zeby powiedziec ze na tym porownaniu trasa z GT wyglada lepiej lol. Tak poza tym to przechodzicie juz sami siebie, ja proponowalbym zamknac temat w cholere bo jak sie to czyta to az sie czlowiekowi glupio robi.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #470 dnia: Stycznia 13, 2010, 15:16:11 pm »
_ReD_

Ignorant albo małolat. Dwie opcje do wyboru. :)

deepthroat

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #471 dnia: Stycznia 13, 2010, 15:20:45 pm »
_ReD_

Ignorant albo małolat. Dwie opcje do wyboru. :)
Jeszcze może być "kompleks małego pindola" oraz "brak życia". Dodaj do listy, łatwiej Ci będzie arcywrogów pogrupować.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #472 dnia: Stycznia 13, 2010, 15:23:55 pm »
"przeciwnik miesa" to tez dobra kategoria :P

deepthroat

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #473 dnia: Stycznia 13, 2010, 15:32:10 pm »
"przeciwnik miesa" to tez dobra kategoria :P
Ty nerdzie niekumaty... :(

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #474 dnia: Stycznia 13, 2010, 16:31:57 pm »
_ReD_

Ignorant albo małolat. Dwie opcje do wyboru. :)
Za te słowa juz powinieneś mieć bana
Powiedz mi konkretnie co na tych zdjeciach z GT5 jest nie tak, wytłumacz mi to bo ja za cholere nie moge dojść do tego.

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 13, 2010, 17:33:21 pm[/time]
_ReD_

Ignorant albo małolat. Dwie opcje do wyboru. :)
Jeszcze może być "kompleks małego pindola" oraz "brak życia". Dodaj do listy, łatwiej Ci będzie arcywrogów pogrupować.
Badz tak miły i nie wypowiadaj sie na tematy o których pojęcia nie masz, co ty moją dziewczyną jesteś?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 16:40:27 pm wysłana przez Tomasz »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #475 dnia: Stycznia 13, 2010, 19:52:50 pm »
Wy chyba nigdy nie osiągniecie konsensusu w tej sprawie  :lol:
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #476 dnia: Stycznia 13, 2010, 20:57:52 pm »
@ Tomasz

Jeszcze raz na spokojnie, zobacz te dwa screeny i przypomnij sobie pojęcia ilość polygonów, obiekty 3D, rozdzielczość tekstur, ilość detali, plastyczność otoczenia. Oczywiście to tyczy się otoczenia, bo samochody i oświetlenie ma lepsze Gt5, to mówię bez dwóch zdań. Z tamtym się nie zgodzę, i jak widać nie tylko ja.

Poza tym nie odpowiedziałem Ci jakoś nieludzko, nie bierz wszystkiego tak mocno do siebie. Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, tak jak każdy ma prawo się z nim nie zgadzać, teraz tylko wybór nie zgadasz się "bo nie", czy nie zgadasz się bo widzisz inne argumenty.

@ Deepthroat

Ja tu nie mam arcywrogów, nie traktuję tego tak poważnie. Wiem też że na żywo, wiele osób by mówiło inaczej, lub dobierało by innych słów.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #477 dnia: Stycznia 13, 2010, 21:06:09 pm »
Ja tu nie mam arcywrogów, nie traktuję tego tak poważnie. Wiem też że na żywo, wiele osób by mówiło inaczej, lub dobierało by innych słów.

Wniosek? Do konsensusu doszlibyśmy tylko na żywo przy piwie :lol: :wink:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #478 dnia: Stycznia 13, 2010, 21:12:11 pm »
Unlimited co z tym porównaniem londynu z jakąś miejską trasą w forzie? Wkleiłeś jakiś linki do tras a ja jasno napisałem co chcę.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #479 dnia: Stycznia 13, 2010, 21:12:56 pm »
Ja tu nie mam arcywrogów, nie traktuję tego tak poważnie. Wiem też że na żywo, wiele osób by mówiło inaczej, lub dobierało by innych słów.

Wniosek? Do konsensusu doszlibyśmy tylko na żywo przy piwie :lol: :wink:
Pewne jest jedno ktos dostałby wpie**ol!!!