Autor Wątek: The Witcher 2: Assassins Of Kings  (Przeczytany 95866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 722
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #200 dnia: Maja 27, 2011, 10:17:43 am »
Jak na razie po pierwszych dwóch godzinach nowy Wiesiek "nie robi mi". Na razie bliżej mi do recenzji Destructoida, czyli gra niezła, ale bez rewelacji. Hype zbudowali jednak pierwszorzędnie (aż się rzygać chce od tych wszystkich reklam - Wiedźmin 2 jest wszędzie, nawet na wlewach paliwa samochodów) i chyba stąd takie wysokie noty. Gra ma masę niedoróbek (niektóre powinny zostać wyłapane natychmiast, bo rzucają się w oczy nawet zwykłym graczom). Optymalizacja to jakiś śmiech, patch 1.1 nie poprawia sytuacji. Grze brakuje szlifu. Grafika miejscami jest bardzo ładna, szczególnie od technicznej strony, bo pod kątem detalu i kierunku artystycznego bywa różnie. Do dziś nie wiem ile musiał wypić art director, że zobaczył takie kolory i wpakował je do gry. Pierwsze screeny, bardziej stonowane, były bardziej klimatyczne niż obecna gra. Animacja momentami jest strasznie sztywna i sztuczna. Dziwią mnie niedociągnięcia w cut-scenkach, ich rwany charakter. Prolog, a dokładnie pojawienie się pewnego latającego jegomościa to jakaś kpina. Gdzie w tym epickość, efektowność? Wsadzone od tak, na ostatnią chwilę.

Tak wymieniać można jeszcze długo, a to dopiero początek gry. Są oczywiście i jasne strony, ale na razie rozczarowanie przeważa. Pierwszy Wiesiek był daleki od ideału, ale zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Ten wywołuje niesmak, w dużej mierze przez marketingowy przesyt i liczne wpadki twórców. Świetnie, że nasz rodziny rynek się rozwija, że polscy deweloperzy są zauważani na świecie, ale jak dla mnie światowy poziom to jeszcze nie jest.

Cieszy fakt, że przynajmniej starają się jakoś naprawiać swoje błędy (np. te techniczne), a nie tak jak Crytek, który olał klientów.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #201 dnia: Maja 27, 2011, 13:53:43 pm »
Jak kto chce dodatki to niech pisze maila pod odpowiednie adresy :

combatjacket@support.thewitcher.com (Kurtka Niebieskich Pasów),
finisherpack@support.thewitcher.com (Unikatowe Techniki Bojowe),
mysteriousmerchant@support.thewitcher.com (Tajemniczy Kupiec),
ultimatealchemists@support.thewitcher.com (Zestaw Alchemika),
ultimatemage@support.thewitcher.com (Zestaw Maga),
ultimateswordsman@support.thewitcher.com (Zestaw Miecznika).

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #202 dnia: Maja 27, 2011, 13:56:38 pm »
A gdzie ps3version@support.thewitcher.com (Wersja Ultimate)? Czy ja muszę o wszystkim sam myśleć?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #203 dnia: Maja 27, 2011, 22:06:14 pm »
Świetnie, że nasz rodziny rynek się rozwija, że polscy deweloperzy są zauważani na świecie, ale jak dla mnie światowy poziom to jeszcze nie jest.


Taki żart, że to aż płakać się chce. Narzekania też gówniane, nie masz się do czego przyczepić, to się przyczepiasz do wszystkiego po trochu. A jak chcesz sobie poprawić kolory to wyłącz Bloom i Motion Blur w opcjach.

Od zeszłej środy wygrane 151 godzin. Nice.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #204 dnia: Maja 27, 2011, 23:28:59 pm »
Światowy poziom jeszcze nie ? To jakie gry te światowe są lepsze od wiedźmina ? Dragon Age 2 ? Może Risen, a może jeszcze lepszy Gothic 4, a może Oblivion ze swoim sztucznym światem. Ofc masz swoje zdanie, ale moim, Wiedźmin bije te gry i jak dla mnie numer 1. Świetna gra im wyszła, choć jestem gdzieś w połowie dopiero  ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 722
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #205 dnia: Maja 28, 2011, 00:27:55 am »
Taki żart, że to aż płakać się chce. Narzekania też gówniane, nie masz się do czego przyczepić, to się przyczepiasz do wszystkiego po trochu. A jak chcesz sobie poprawić kolory to wyłącz Bloom i Motion Blur w opcjach.

Jak już napisałem, mam za sobą kilka godzin. Na ocenę całości jeszcze za wcześnie. Pozwoliłem sobie jednak ocenić to co widziałem do tej pory i zdania na razie nie zmieniam. Nie mam się do czego przyczepić? Hymm, wydaje mi się, że wymieniłem sporo rzeczy. Może i ogólnikowo, ale naprawdę jest na co narzekać, Wiedźmin jest daleki od idełu. Bloom, czy montion blur akurat mają niewiele wspólnego z kolorami. Kwestia gustu - mi akurat nie podoba się ten kierunek, gra odbiega pod tym względem od poprzedniczki i od pierwszej prezentacji, która miała klimat. Dwójeczka jest bardziej cukierkowa, nastawiona na zachodniego odbiorcę, przez co nie odróżnia się zbytnio od innych gier tego typu (w tym wypadku mam na myśli zwłaszcza stronę wizualną). Do tego przykre, że CDP uciekło od słowiańskiego klimatu, który był obecny w jedynce.

Światowy poziom jeszcze nie ? To jakie gry te światowe są lepsze od wiedźmina ? Dragon Age 2 ? Może Risen, a może jeszcze lepszy Gothic 4, a może Oblivion ze swoim sztucznym światem. Ofc masz swoje zdanie, ale moim, Wiedźmin bije te gry i jak dla mnie numer 1.

Nie pisałem o RPG, tylko o grach ogółem. Może trochę przesadzam, Wiedźminowi drugiemu raczej niewiele brakuje do tej granicy, ale jednak według mnie brakuje.

Krytyka jest od tego żeby deweloperzy mogli się poprawiać i dostarczać lepsze produkcje, pamiętajcie o tym. Jak na razie jest mnóstwo zachwytów, hype zrobił swoje. Są też osoby, które nie zostały oczarowane przez grę CDP. Tak się składa, że tym razem to ja jestem wśród nich, fan części pierwszej.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #206 dnia: Maja 28, 2011, 00:58:21 am »
Wiecie co mnie wkur**a? Ta gra jest jednym z nielicznych dziel, ktore moga dobrze sie sprzedac na calym swiecie jesli chodzi o gaming a wy jeszcze narzekacie. Osobiscie nie mam takiego kompa, ktory by ta gre pociagnal i zagralbym jak cholera, nawet w pierwsza czesc, a tu jeszcze jakies pitolenie, narzekanie. Ja wiem, ze kazdemu sie nie dogodzi ale troche dystansu. W koncu jakas polska gra moze zachwycic swiat (chocby na chwile) a wy jeszcze szukacie dziury w calym. Typow nasze narodowe podejscie....

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 722
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #207 dnia: Maja 28, 2011, 07:55:54 am »
No tak, bo jak Polak narzeka to musi być wina cechy narodowej. Nie będę zachwycał się grą tylko dlatego, że zrobili ją rodacy i mówią o niej na świecie. To, że pracowali przy niej moi koledzy także nie oznacza, że nie mogę napisać co mi się nie podoba, tym bardziej, iż jest o czym.

Odnoszę wrażenie, że niektórym to mają klapki na oczach - bo to gra z Polski i znana na świecie. Jakby to miało załatwić wszystko.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #208 dnia: Maja 28, 2011, 08:08:18 am »
Wiecie co mnie wkur**a? Ta gra jest jednym z nielicznych dziel, ktore moga dobrze sie sprzedac na calym swiecie jesli chodzi o gaming a wy jeszcze narzekacie. Osobiscie nie mam takiego kompa, ktory by ta gre pociagnal i zagralbym jak cholera, nawet w pierwsza czesc, a tu jeszcze jakies pitolenie, narzekanie. Ja wiem, ze kazdemu sie nie dogodzi ale troche dystansu. W koncu jakas polska gra moze zachwycic swiat (chocby na chwile) a wy jeszcze szukacie dziury w calym. Typow nasze narodowe podejscie....
To zielarzowi nie może sie już nie spodobać, co jak co ale jego słowom wierze najbardziej, w końcu był redaktorem tego serwisu i spłodził nie jedną recenzje. A jego zakres słownictwa wskazuje ze jest kometentny. Dla mnie jest wiarygodnym zródłem informacji

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #209 dnia: Maja 28, 2011, 20:32:17 pm »

Odnoszę wrażenie, że niektórym to mają klapki na oczach - bo to gra z Polski i znana na świecie. Jakby to miało załatwić wszystko.

Twoja opinia jest w mniejszości, gra ma 88 na Metacritics, bardzo wiele pism branżowych na Zachodzie uznaje grę za jedną z najlepszych wRPG ostatnich lat, a już napewno lepszą niż to gówno od Bioware o nazwie Dragon Age 2 (wersja PC 82). Tak więc twoja opinia:

 
Cytuj
"Nie pisałem o RPG, tylko o grach ogółem. Może trochę przesadzam, Wiedźminowi drugiemu raczej niewiele brakuje do tej granicy, ale jednak według mnie brakuje. "

nie ma pokrycia w faktach.

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
(L)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 722
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #211 dnia: Maja 29, 2011, 11:00:41 am »
nie ma pokrycia w faktach.

Akurat fakty w przypadku recenzji nie mają za wiele wspólnego. Wystarczy, że napiszę, iż liczne teorie spiskowe o rzetelności współczesnych mediów to nie tylko teorie. Obecnie wiele ocen jest zawyżanych, także średnia na Metacritics mnie nie przekonuje.

Nie rozumiem o co całe zamieszanie - napisałem swoją opinię po kilku godzinach z gry. Nie napisałem, że jest beznadziejna, ale ma swoje wady i ogólnie wygląda jakby zabrakło CDP czasu na jej dopieszczenie (co z resztą jest prawdą i tak zaliczyli obsuwę, więc dopracowanie gry wiązałoby się z jeszcze większym opóźnieniem). Tyle. I właśnie ten poziom "wykończenia" mnie kuje.

Trzeba przyznać, że CDP może być dumne z tego, jak bardzo gracze przywiązali się do ich gry. Bronią jej zaciekle nawet przed piratami.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #212 dnia: Maja 29, 2011, 12:39:31 pm »
nie ma pokrycia w faktach.

Akurat fakty w przypadku recenzji nie mają za wiele wspólnego. Wystarczy, że napiszę, iż liczne teorie spiskowe o rzetelności współczesnych mediów to nie tylko teorie. Obecnie wiele ocen jest zawyżanych, także średnia na Metacritics mnie nie przekonuje.

Nie rozumiem o co całe zamieszanie - napisałem swoją opinię po kilku godzinach z gry.

Napisałeś, że grze brakuje do światowego poziomu, co jest zwyczajnie nieprawdą, i trzeba mieć dużo złej woli albo jakiś kompleks aby twierdzić inaczej. Co do teorii spiskowych - zobacz oceny userów, ponad 600 pozytywnych, 50 negatywnych, średnia od userów 9.0. No ale zawsze CD Projekt mógł założyć 600 kont aby dać sobie wysoką ocenę, zgadza się?  :lol:

Ogur

  • Gość
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #213 dnia: Maja 29, 2011, 12:47:03 pm »
nie ma pokrycia w faktach.

Akurat fakty w przypadku recenzji nie mają za wiele wspólnego. Wystarczy, że napiszę, iż liczne teorie spiskowe o rzetelności współczesnych mediów to nie tylko teorie. Obecnie wiele ocen jest zawyżanych, także średnia na Metacritics mnie nie przekonuje.

Nie rozumiem o co całe zamieszanie - napisałem swoją opinię po kilku godzinach z gry.

Napisałeś, że grze brakuje do światowego poziomu, co jest zwyczajnie nieprawdą, i trzeba mieć dużo złej woli albo jakiś kompleks aby twierdzić inaczej. Co do teorii spiskowych - zobacz oceny userów, ponad 600 pozytywnych, 50 negatywnych, średnia od userów 9.0. No ale zawsze CD Projekt mógł założyć 600 kont aby dać sobie wysoką ocenę, zgadza się?  :lol:

To nie jest jakiś specjalny wysiłek.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #214 dnia: Maja 29, 2011, 12:52:32 pm »
Zielarz ma dużo racji. Może gra jest tam na jakiejś światowej półce, ale optymalizacja, liczne bugi (łażenie przy drzwiach i czekanie na pojawienie się ikony 'otwórz' przy wchodzeniu do domów, czekanie po walce aż będzie można lootować zwłoki, dziwne/opóźnione reakcje postaci na zmiany kierunku biegu lub ataku itp itd) i pseudoRPGowy charakter tej gry średnio mnie zachwycają. Jestem na początku pierwszego czaptera i jak dotąd bardziej wydawało mi się, że gram w fakin The First Templar niż RPG.

Jacek84

  • Gość
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #215 dnia: Maja 29, 2011, 16:45:44 pm »
Mój news na N4G, who's the boss? :D
http://n4g.com/news/773089/president-obama-received-witcher-2-assassins-of-kings-from-polish-prime-minister
Biorąc pod uwagę ilość błędów w dwóch zdaniach to na pewno nie ty.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #216 dnia: Maja 29, 2011, 18:06:07 pm »
Świetnie, że nasz rodziny rynek się rozwija, że polscy deweloperzy są zauważani na świecie, ale jak dla mnie światowy poziom to jeszcze nie jest.
Masz prawo krytykowac gre, ale ja uwazam ta okreslona krytyke za bezpodstawna, dlaczego? W jakas gre w ciagu ostatnich paru lat grales, ktora nie miala problemow? Wiedzmin nie ma wiecej problemow od reszty swiatowych gier.

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #217 dnia: Maja 29, 2011, 21:33:06 pm »
Mój news na N4G, who's the boss? :D
http://n4g.com/news/773089/president-obama-received-witcher-2-assassins-of-kings-from-polish-prime-minister
Biorąc pod uwagę ilość błędów w dwóch zdaniach to na pewno nie ty.
Zazdrosny jesteś i tyle :P
(L)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 722
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #218 dnia: Maja 30, 2011, 07:36:59 am »
Napisałeś, że grze brakuje do światowego poziomu, co jest zwyczajnie nieprawdą, i trzeba mieć dużo złej woli albo jakiś kompleks aby twierdzić inaczej.

Albo po prostu widzieć niedoróbki ;). Ty uważasz inaczej. Są ludzie, którzy myślą podobnie jak Ty. Są też tacy, który się ze mną zgodzą (dwa dni temu znajomy powiedział mi dokładnie to samo, używając tych samych słów - "grze brakuje szlifu"). Tyle, możesz to zaakceptować, albo dalej pisać o tym, że nie mam racji i mam jakieś kompleksy.

Co do teorii spiskowych - zobacz oceny userów, ponad 600 pozytywnych, 50 negatywnych, średnia od userów 9.0. No ale zawsze CD Projekt mógł założyć 600 kont aby dać sobie wysoką ocenę, zgadza się?

Zabawne, nie o to mi chodziło tylko o recki mediów, ale sam to napisałeś. Jak zaznaczył Ogur - to nie jest specjalny wysiłek. Mało tego, tak się po prostu robi, szczególnie w Polsce. Studio ma od tego odpowiednich gości. Poza tym oceny użytkowników porównałbym do sondaży - to nie jest ankieta, gdzie wypowiada się każdy gracz, który grał w grę, tylko Ci co tam wchodzą i komentują. Ja np. nie bawię się w coś takiego, założę się, że masa innych ludzi też nie. Czyli tych negatywnych (ale także pozytywnych) może być więcej. Z drugiej strony nie powiedziałbym, że oceniłbym Wieśka negatywnie, o czym przypominam chyba po raz n-ty.

Masz prawo krytykowac gre, ale ja uwazam ta okreslona krytyke za bezpodstawna, dlaczego? W jakas gre w ciagu ostatnich paru lat grales, ktora nie miala problemow? Wiedzmin nie ma wiecej problemow od reszty swiatowych gier.

Może na rynku PC to jest normalka, w końcu od kilku lat mniej gram na tej platformie. Na konsolach wydaje mi się, że wygląda to lepiej (przynajmniej w kwestii gier, w które grałem). Owszem wiele produkcji ma problemy, niedoróbki, mam jednak poczucie, że w Wiedźminie jest ich więcej. Niektóre są drobne, wielu graczy nawet nie zwróci na nie uwagi. Mnie jednak kują w oczy i zostaję z uczuciem, że w tym miejscu coś jest nie tak.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwca 02, 2011, 18:39:37 pm »
http://n4g.com/news/776291/retailers-the-witcher-2-coming-to-xbox-360-in-november
 
:roll:

Cytuj
Dodatkowe informacje o wydaniu:

Data premiery, oraz cena nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone przez dystrybutora, firmę CD Projekt, i mogą ulec zmianie.

Cytuj
Data premiery i cena Wiedźmin 2 na konsolę Xbox 360 nie jest potwierdzona. Składając zamówienie wyrażają Państwo zainteresowanie kupna tego tytułu w dniu i po cenie, w chwili jej oficjalnego potwierdzenia.

Tak to jest jak się czyta nagłówki, nawet nie "newsa", tylko informacji o newsie. :roll:

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwca 02, 2011, 18:41:48 pm »
Po to dałem tego emota na końcu cepie...........

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwca 02, 2011, 18:44:42 pm »
Po to dałem tego emota na końcu cepie...........
Cepem to Cie rodzic PROSTO po deklu walił.
 Wiesz za co.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwca 02, 2011, 19:28:06 pm »
Słabe, ale czego tu się po Tobie spodziewać  :roll:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwca 02, 2011, 20:26:02 pm »
http://www.ustream.tv/channel/cdp-summer-days

Konferencja CDP o 21. Zielony odcień oczu chyba mówi wszystko  :???:

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:33:09 pm »
Co ten temat robi w Multiplatformach ? :troll:

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:33:55 pm »
Wiczer 2 na kloca zapowiedziany  8)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:35:39 pm »
Świetnie, że nasz rodziny rynek się rozwija, że polscy deweloperzy są zauważani na świecie, ale jak dla mnie światowy poziom to jeszcze nie jest.
Nie zgodzę się z Tobą. Jak na razie mam za sobą tylko prolog oraz część pierwszego rozdziału (na razie gram u kumpla ;)) i chociaż nie można powiedzieć, że gra jest pozbawiona wad, to jednak wydaje mi się, że za bardzo przeceniasz ten "światowy poziom". Wątpię, by ktokolwiek zakwestionował, że gry pokroju Mass Effect, Dragon Age, Fallout czy Oblivion są na "światowym poziomie", że są to gry "AAA" itp.; mimo to każda z nich, chociaż wypłynęła spod skrzydeł producentów z dużo większym doświadczeniem i budżetem, jest wypełniona po brzegi błędami (szczególnie Oblivion i Fallout), pod względem technicznym (ME1 na X360  :roll:) i artystycznym są na bardzo różnym poziomie, design gry też nie jest idealny. Dlaczego więc te gry dostają wolną przepustkę, a Wiedźmin ma już jej nie dostawać, chociaż pod wieloma względami przebija te gry (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)?

Po zagraniu w W2 wróciłem w domu do ME2 (przechodziłem the Arrival ;P) i naprawdę aż płakać mi się chciało nad przepaścią, jaka dzieli te gry pod względem technicznym (pod tym względem wygląda to jak kompletnie inna generacja gier), artystycznym oraz ogólnej płynności gameplay'u.  Nie przeszkodziło to jednak tej grze (ME2) zdobywać niemalże doskonałych ocen oraz wielu GOTY.

Również jeżeli chodzi o support klientów - w porównaniu do CDP to właśnie ten "światowy poziom" jest cholernie ubogi: darmowe DLC, wiele bonusów dodawanych nawet do zwykłych wydań gry, brak DRM, szybkie wydawanie patchy (właśnie zapowiedzieli patch 1.2 który ma być wydany na dniach) poprawiających błędy, wydajność i dodających nowe ficzery. BioWare z kolei wciąż nie poprawiło wielu błędów z DA1 :/
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:36:10 pm »
Co ten temat robi w Multiplatformach ? trollface
PC + X360 = 2 platformy ;)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:38:11 pm »
Biednych polaczków z cdp przerosła japońska konsola. No cóż, życzę im chujowej sprzedaży i maksymalnego spiracenia  :angel:

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:38:49 pm »
Co ten temat robi w Multiplatformach ? trollface
PC + X360 = 2 platformy ;)

Wszystkie tematy z takimi grami lądują do działu X0, więc po co robić wyjątek?

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:39:36 pm »
Dziwna decyzja, to kij im w łeb

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwca 02, 2011, 21:49:12 pm »
Wszystkie tematy z takimi grami lądują do działu X0, więc po co robić wyjątek?
Bo to gra głównie PC-towa, z późna konwersją na X360. Nazywanie jej ekskluziwem na X360 byłoby... dziwne.
Dziwna decyzja, to kij im w łeb
Nie dziwna. PCtom bliżej do X360 niż do PS3, więc nic dziwnego, że najpierw konwersja powstanie na konsolę MS. Nie wyklucza to przecież konwersji na PS3; w jednej z prezentacji CDP zasugerowało, że ta też wyjdzie. Ale jak na razie niech zrobią chociaż ten mały krok i wydadzą grę chociaż na jedną z konsol.

No cóż, życzę im chujowej sprzedaży
To sobie sami zagwarantowali; wydawanie gry pod koniec roku = zmierzenie się z takimi kolosami jak COD, Battlefield 3 czy Skyrim. Będzie ciężko.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2011, 22:04:44 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ciapkas

  • Gość
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwca 02, 2011, 22:07:05 pm »
No i ch**owy marketing. Baaaardzo ch**owy a na promocję powinna pójść masa kasy.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwca 02, 2011, 22:29:13 pm »
Po to dałem tego emota na końcu cepie...........
Cepem to Cie rodzic PROSTO po deklu walił.
 Wiesz za co.
Za to, że mnie spierdolony cepem nazwał.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwca 02, 2011, 22:38:58 pm »
UMYWAM OD TEGO RĘCE !

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwca 02, 2011, 23:02:16 pm »
CDP < Techland, City, People Can Fly i Reality Pump

ŻAL JAK ch**!

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwca 02, 2011, 23:03:42 pm »
Z wywiadu na Polygamii wynika, że wersja na PS3 jest w produkcji tylko wyjdzie trochę później (może za to ulepszona).

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwca 02, 2011, 23:05:11 pm »
Z wywiadu na Polygamii wynika, że wersja na PS3 jest w produkcji tylko wyjdzie trochę później (może za to ulepszona).

W produkcji? Toć to jest w kompletnych powijakach. Stawiam ze to wyjdzie w ostatnim kwartale 2012, ale wtedy to sobie mogą w dupę wsadzić tę grę bo nikt jej nie kupi.

Ciapkas

  • Gość
Odp: The Witcher 2: Assassins Of Kings
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwca 02, 2011, 23:06:22 pm »
CDP < Techland, City, People Can Fly i Reality Pump

ŻAL JAK ch**!

Za same dwa Wiedźmaki CDP owns all w Polsce.