Autor Wątek: Ferrari The Race Experience  (Przeczytany 14426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawel_k

  • Gość
Ferrari The Race Experience
« dnia: Września 07, 2010, 19:19:08 pm »
Z jednej strony gra pochodzi od wydawcy Ferrari Challenge i Supercar Challenge - i jako następca tych gier jest ona zapowiadania. Ale z drugiej strony developer Eutechnyx pracuje nad inną grą (Auto Club Revolution), więc na razie ciężko powiedzieć co to będzie...

Na razie wiadomo że gra będzie dostępna we wrześniu 2010, dokładniej daty nie ma, ale na jednej ze stron widziałem datę 16 września. Wiadomo że gra będzie dostępna tylko poprzez PSN. Wiadomo co mniej więcej będzie miała (obrazek niżej)

Moje przewidywania:
- wydawca chce wykorzystać silnik z poprzednich gier (graficznie bardzo przecięty silnik), na którym ma już zrobioną całą fizykę, kilkanaście torów i kilkadziesiąt samochodów, więc zlecił innemu developerowi poskładanie nowej gry z klocków które mają,
- z nowych rzeczy na pewno będzie jeden samochód - 458 Italia,
- grę chcą wydać koniecznie przed GT5 bo wiedzą że potem nie będą mieli czego szukać,
- jeśli nowy developer nie będzie chciał się za bardzo wykazać to będzie po prostu kolejna gra z serii nie wnosząca nic nowego, co z jednej strony jest dobre (model jazdy i fizyka), z drugiej trochę źle (grafa 2 lata temu była przestarzała),
- ogólnie jeśli to co piszę jest prawdą, to koszt tej gry dla wydawcy posiadający cały silnik i gotowe modele tras i pojazdów będzie zapewne minimalny, a główny kosztem jest licencja Ferrari. Dlatego myślę że jest to po prostu produkt dla podreperowania budżetu.

Oczywiście developerem może nadal być Eutechnyx który składa grę z tego co mieli w przerwach obiadowych. Whatever, ważne żeby nie zepsuli tego co dobre, bo grafy raczej nie poprawią. Oby tylko nie była to jakaś wesoła twórczość łechtająca mainstream i będąca totalną arcadówką.

Jeśli jednak gra powstaje na silniku o którym wspomniałem, to będzie ok. Grę traktuję jako przerywnik i umilacz czasu do początku listopada i premiery GT5. Mimo że z poprzednimi grami (FC i SC) spędziłem łącznie jakieś 60-70 godzin, to jednak chętnie spędzę kolejne kilkanaście. Mam nadzieję że skoro będzie ona na PSN, to nie będzie kosztowała więcej niż 55zł, co będzie rozsądną ceną, bo z tego co już napisali o grze to contentu (w sensie trybów gry i ogólnej zawartości torów i samochodów) będzie na poziomie Supercar Challenge.

http://www.system3.com/index.jsp?i=778&s=1111

« Ostatnia zmiana: Września 07, 2010, 19:28:33 pm wysłana przez pawel_k »

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2010, 21:02:10 pm »
Z jednej strony gra pochodzi od wydawcy Ferrari Challenge i Supercar Challenge - i jako następca tych gier jest ona zapowiadania. Ale z drugiej strony developer Eutechnyx pracuje nad inną grą (Auto Club Revolution), więc na razie ciężko powiedzieć co to będzie...

Na razie wiadomo że gra będzie dostępna we wrześniu 2010, dokładniej daty nie ma, ale na jednej ze stron widziałem datę 16 września. Wiadomo że gra będzie dostępna tylko poprzez PSN. Wiadomo co mniej więcej będzie miała (obrazek niżej)

Moje przewidywania:
- wydawca chce wykorzystać silnik z poprzednich gier (graficznie bardzo przecięty silnik), na którym ma już zrobioną całą fizykę, kilkanaście torów i kilkadziesiąt samochodów, więc zlecił innemu developerowi poskładanie nowej gry z klocków które mają,
- z nowych rzeczy na pewno będzie jeden samochód - 458 Italia,
- grę chcą wydać koniecznie przed GT5 bo wiedzą że potem nie będą mieli czego szukać,
- jeśli nowy developer nie będzie chciał się za bardzo wykazać to będzie po prostu kolejna gra z serii nie wnosząca nic nowego, co z jednej strony jest dobre (model jazdy i fizyka), z drugiej trochę źle (grafa 2 lata temu była przestarzała),
- ogólnie jeśli to co piszę jest prawdą, to koszt tej gry dla wydawcy posiadający cały silnik i gotowe modele tras i pojazdów będzie zapewne minimalny, a główny kosztem jest licencja Ferrari. Dlatego myślę że jest to po prostu produkt dla podreperowania budżetu.

Oczywiście developerem może nadal być Eutechnyx który składa grę z tego co mieli w przerwach obiadowych. Whatever, ważne żeby nie zepsuli tego co dobre, bo grafy raczej nie poprawią. Oby tylko nie była to jakaś wesoła twórczość łechtająca mainstream i będąca totalną arcadówką.

Jeśli jednak gra powstaje na silniku o którym wspomniałem, to będzie ok. Grę traktuję jako przerywnik i umilacz czasu do początku listopada i premiery GT5. Mimo że z poprzednimi grami (FC i SC) spędziłem łącznie jakieś 60-70 godzin, to jednak chętnie spędzę kolejne kilkanaście. Mam nadzieję że skoro będzie ona na PSN, to nie będzie kosztowała więcej niż 55zł, co będzie rozsądną ceną, bo z tego co już napisali o grze to contentu (w sensie trybów gry i ogólnej zawartości torów i samochodów) będzie na poziomie Supercar Challenge.

http://www.system3.com/index.jsp?i=778&s=1111


Jestem za,tak jak powiedziałeś Paweł ta gierka umili nam oczekiwanie na powrót Króla,chętnie kupie i spotkamy sie na torze.
pozdro :grin:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #2 dnia: Września 08, 2010, 22:10:20 pm »
Niech tylko nie będzie tak cięzka, jak FC: Trofeo Pirelli  :cry_anim:

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2010, 09:52:48 am »
Niech tylko nie będzie tak cięzka, jak FC: Trofeo Pirelli  :cry_anim:
Ferrari Challenge nie było takie ciężkie,trzeba było poprostu dużo jezdzić żeby złapać rytm i przyzwyczaić się do modelu jazdy,zdecydowanie trudniej jezdziło mi się w SCC.Mam nadzieje że tej gierce bedzie bliżej do FC niz SCC. ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2010, 12:03:35 pm »
Jak będzie tanio i na PSN to chyba się skuszę... Do Listopada nie mam w co grać, więc może spróbuje tego tytułu :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #5 dnia: Września 14, 2010, 17:44:24 pm »
mamy datę premiery:

Release Date: 29 Sep 2010 (http://www.system3.com/index.jsp?i=778&s=1111)

szkoda, liczyłem że będzie jutro :(

Mrocz

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #6 dnia: Września 14, 2010, 17:46:42 pm »
mamy datę premiery:

Release Date: 29 Sep 2010 (http://www.system3.com/index.jsp?i=778&s=1111)

szkoda, liczyłem że będzie jutro :(

I tak szybko... Są jakieś screeny? Filmy? Trailery tej produkcji? Bo chyba sobie kupie ją jako kompresor czasu przed GT 5 i NFS HP :P

Ohtar

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #7 dnia: Września 14, 2010, 18:30:28 pm »
Czemu to nie jest w multiplatformowych?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #8 dnia: Września 14, 2010, 18:41:40 pm »
Bo na Wii i tak nikt nie kupi ani jeden sztuki. :troll:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #9 dnia: Września 14, 2010, 18:44:13 pm »
Screeny, trailer, cena - tyle mnie interesuje!

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #10 dnia: Września 22, 2010, 18:10:28 pm »
Screeny, trailer, cena - tyle mnie interesuje!
no to mam dla Ciebie parę nowości ;)

po pierwsze - potwierdzenie daty 29 września

po drugie - cena: 15 ojro, dla posiadaczy Ferrari Challenge ma być taniej (nie wiem jak oni chcą to technicznie zrobić)

po trzecie - trailer (jest też na PSN), ale nie pokazuje nic reprezentatywnego dla samej gry


reszta tutaj: http://www.system3.com/index.jsp?i=898&s=1111

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #11 dnia: Września 23, 2010, 09:45:33 am »
Screeny, trailer, cena - tyle mnie interesuje!
no to mam dla Ciebie parę nowości ;)

po pierwsze - potwierdzenie daty 29 września

po drugie - cena: 15 ojro, dla posiadaczy Ferrari Challenge ma być taniej (nie wiem jak oni chcą to technicznie zrobić)

po trzecie - trailer (jest też na PSN), ale nie pokazuje nic reprezentatywnego dla samej gry


reszta tutaj: http://www.system3.com/index.jsp?i=898&s=1111
Ja tam to biere w ciemno,cena nie jest zła i czasoumilacz będzie do nadejścia króla !!! :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #12 dnia: Września 28, 2010, 23:34:14 pm »
NIEEEEEEEEEEEEEEEE

http://system3.com/index.jsp?i=918&s=1111
premiera przełożona o tydzień!!!
Cytuj
the game will now arrive on Wednesday the 6th of October.


Cytuj
This was due to a slight technical issue with putting in place a very special redemption code offer.

Owners of Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (PS3) and Ferrari Challenge Deluxe (PS3) are entitled to a special purchase price as a reward for their loyalty. Further details will be made available on www.system3.com in the near future.
juz kurde wolałbym zapłacić te 3 ojro więcej ale dostać grę jutro!

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #13 dnia: Września 29, 2010, 09:26:24 am »
NIEEEEEEEEEEEEEEEE

http://system3.com/index.jsp?i=918&s=1111
premiera przełożona o tydzień!!!
Cytuj
the game will now arrive on Wednesday the 6th of October.


Cytuj
This was due to a slight technical issue with putting in place a very special redemption code offer.

Owners of Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (PS3) and Ferrari Challenge Deluxe (PS3) are entitled to a special purchase price as a reward for their loyalty. Further details will be made available on www.system3.com in the near future.
juz kurde wolałbym zapłacić te 3 ojro więcej ale dostać grę jutro!

Kur... a juz myślałem że dzisiaj polatamy razem Pawel a tu dupa blada..... :evil:

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #14 dnia: Września 29, 2010, 09:29:10 am »
jest już dostępny aby jeden screen z gry albo filmik czy dalej konspiracja?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #15 dnia: Września 29, 2010, 09:30:27 am »
Zakup tej gry 20 dni przed premierą GT5 dla mnie traci sens...

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #16 dnia: Września 29, 2010, 09:40:47 am »
Zakup tej gry 20 dni przed premierą GT5 dla mnie traci sens...
Skąd tobie sie wzieło te 20 dni :o Moim zdaniem to conajmniej 34 dni....

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #17 dnia: Września 29, 2010, 09:52:21 am »
Zakup tej gry 20 dni przed premierą GT5 dla mnie traci sens...
Skąd tobie sie wzieło te 20 dni :o Moim zdaniem to conajmniej 34 dni....
34 dni pozostały dzisiaj. Za tydzień pozostanie już tylko 27 - zaokrąglając 20  :angel:

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #18 dnia: Września 29, 2010, 10:07:41 am »
Zakup tej gry 20 dni przed premierą GT5 dla mnie traci sens...
Skąd tobie sie wzieło te 20 dni :o Moim zdaniem to conajmniej 34 dni....
34 dni pozostały dzisiaj. Za tydzień pozostanie już tylko 27 - zaokrąglając 20  :angel:

Bardzo ładnie zaokrąglasz  :grin: :grin:Chętnie z tobą bym porobił interesy jezeli byś tak ceny zaokrąglał :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #19 dnia: Października 03, 2010, 10:50:54 am »
jeszcze jeden film

nic nowego - stary trailer z motywami który pokazują że to co zrobili to nie był film tylko ich animacja, bo podobno wiele osób myślało że to był prawdziwy film ;)


wstyd się przyznać ale ja też ;) nawet rozbijające się Ferrari mnie nie zdziwiło bo to wyglądało za ładnie jak na tą ekipę ;) oby w dziedzinie grafiki zrobili chociaż w połowie tak dobry skok to będziemy mieli w końcu jakąś porządna grafę w ich grach :)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 10:55:26 am wysłana przez pawel_k »

Mrocz

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #20 dnia: Października 03, 2010, 11:00:22 am »
wstyd się przyznać ale ja też ;) nawet rozbijające się Ferrari mnie nie zdziwiło bo to wyglądało za ładnie jak na tą ekipę ;) oby w dziedzinie grafiki zrobili chociaż w połowie tak dobry skok to będziemy mieli w końcu jakąś porządna grafę w ich grach :)

No bez jaj ja właśnie po tym uderzeniu, od początku widziałem, że jest to animacja :P Przecież to Ferrari byłoby całkiem nieźle zgniecione po takiej kraksie :P A na filmiku widać, że ledwie co rysa się pojawiła :)

Po za tym za czyściutkie i wypucowane to wszystko tam jest ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #21 dnia: Października 03, 2010, 11:12:31 am »
czyściusieńkie i wypucowane to są trailery od Polyphony ;) tutaj na prawdę grafa była ze smakiem złożona że na prawdę można było się zmylić do wiadomego momentu ;)

z tym rozbitym Ferrari to wiadomo, głupio się przyznać ze nawet to mnie jednoznacznie nie uświadomiło że to render ;) po prostu coś mi tam nie grało bo za prawdziwe to było, szczególnie przez pryzmat developera który w dziedzinie grafiki nic wielkiego do tej pory nie pokazał ;)
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 11:20:23 am wysłana przez pawel_k »

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #22 dnia: Października 03, 2010, 14:43:19 pm »
czyściusieńkie i wypucowane to są trailery od Polyphony ;) tutaj na prawdę grafa była ze smakiem złożona że na prawdę można było się zmylić do wiadomego momentu ;)

z tym rozbitym Ferrari to wiadomo, głupio się przyznać ze nawet to mnie jednoznacznie nie uświadomiło że to render ;) po prostu coś mi tam nie grało bo za prawdziwe to było, szczególnie przez pryzmat developera który w dziedzinie grafiki nic wielkiego do tej pory nie pokazał ;)

Mam nadzieje że gierka pojawi się w końcu tego 6 na ps store bo za 3 tygodnie to nie maja co marzyć o sprzedaży bo bedzie juz król.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #23 dnia: Października 06, 2010, 12:49:39 pm »
Demko też będzie dziś, czy tylko pełna wersja?

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #24 dnia: Października 06, 2010, 17:42:24 pm »
demka nie będzie, będzie tylko godzinny trial dla posiadaczy PSN+, i chyba też dzisiaj bo jest na liście PlayStation Plus - http://blog.eu.playstation.com/2010/10/06/heads-up-game-store-update-6th-october-2010/

kurde co z tym update :/

Mrocz

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #25 dnia: Października 06, 2010, 19:38:11 pm »
Dobra, gre już widzę na PSN... Ale czy jest jakiś gameplay? Screeny? Cokolwiek co pokazuje jak ta gra wygląda o_O ? Nie mam zamiaru kota w worku kupować...

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #26 dnia: Października 06, 2010, 20:00:38 pm »
http://www.ferrari-system3.com/ - przed minutą skończyło się odliczanie do premiery strony, ale na razie poza zatrzymanym licznikiem nic nie mamy ;)

pare screenów jest na fejsbuku - http://www.facebook.com/album.php?aid=5435&id=103899209672479 - ale czy są to screeny z nowej gry to ciężko powiedzieć bo prawie identyczne widziałem przy poprzedniej części ;)

mi zostało jeszcze jakieś 10-15 minut ściągania, grę kupiłem po pełnej cenie mimo że mi przysługuje zniżka - po prostu do tej pory nie opublikowali w jaki sposób miałbym niby uzyskać kod do kuponu...

o grze napiszę potem, zaraz pogram chwilkę ale potem lecę na spotkanie więc napiszę coś o grze po 23...

Mrocz

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #27 dnia: Października 06, 2010, 20:05:30 pm »
Świetnie to wygląda chyba się skurzę na zakup jutro :D

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #28 dnia: Października 06, 2010, 22:16:00 pm »
Świetnie to wygląda chyba się skurzę na zakup jutro :D
po 20 min grania powiem że gre biorę !!! Grafika ładna,duzo opcji ustawień,jazda w deszczu,model jazdy mocno symulacyjny,bardzo przypomina FC tylko z lepszą grafika.Dla mnie fajny czasoumilacz do premiery króla.Polecam szczerze !!! :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #29 dnia: Października 06, 2010, 23:53:11 pm »
bardzo przypomina FC tylko z lepszą grafika.
przecież ta gra to jest FC! byli tak bezczelni że nawet nie zmienili menusów i ogólnie wyglądu, wszystko wygląda i działa tak samo jak stare FC. Może grafa jedynie mniej skacze i lekko jest delikatniejsza (albo to kwestia tego że w FC grałem jeszcze na starym LCD więc nowa plazma trochę lepiej radzi sobie z tym obrazem). Zmian jest tak mało że nie powinni tego nazywać nową grą! Nie napracowali się nad nią, co prawda liczyłem że nie zepsują tego co było dobre i poskładają z tego co mieli nową grę, ale takiego pójścia na łatwiznę jeszcze nie widziałem...

Zmiany jaki wyłapałem po pół godziny grania:
- mamy parę nowych samochodów (super wykonane 458, California),
- doszły trasy które były w DLC (Rivera i Hokenheim), ale nie wiem czy nie zabrali krótszych wersji torów (np. Short Mugello), były ona na 100% w SC ale nie mogę sobie przypomnieć czy też były już w FC (a nawet jak nie były w FC to nieporozumieniem jest ich brak w tej grze)
- niektóre znane każdemu tory nie wiadomo czemu mają pozmieniane nazwy - np, Monza jest teraz Autodromo Italy, Vallelunga zmieniła się na Autodromo Roma itp.
- w opcjach ustawiania wspomagaczy (assists) doszła opcja IBS, ale za cholerę nie wiem co znaczy bo się jeszcze z nią nie spotkałem,
- główny tryb kariery wygląda inaczej, ale czy poza ekranem startowym coś się zmieniło to okaże się potem.

Ogólnie moim zdaniem ta gra to lekceważenie graczy. Wrzucili niewielkim nakładem pracy do PSN pudełkową wersję gry sprzed prawie 3 lat, nie starając się jakoś urozmaicić rozgrywki czy chociaż wprowadzić parę rzeczy które poprawili w SC. Bezczelność i tyle. Nawet trofea są identyczne jak w FC!

Na razie pogram w nią trochę bo nie mam nic lepszego, ale nie wiem czy mam ochotę wracać do tego samego po jakiś 50h spędzonych z FC i 30h z SC. Jedyne co mnie może zachęcić to kolejny raz zaliczenie trofeów, ale czy będę miał aż tyle czasu żeby zdobyć platynę przed GT5 (szacuję że teraz platyna strzeli w max. 20h) to nie wiem...


btw. najważniejsze rzecz - na kierownicy nie działają mi przyciski! na początku myślałem że twórcy uparli się żeby zmusić gracza do jazdy z kamery ze środka, ale odłączyłem kierownicę i na padzie zmiana widoku działa. Na kierze nie można rozglądać się na boki, patrzeć wstecz, nie działa ręczny. Działa tylko przycisk start i psn, no i można oczywiście zmieniać biegu łopatkami. W menusach wszystko działa, ale podczas jazdy przyciski deaktywują się. Wszystko mógłym wybaczyć ale nie brak zmiany widoku i patrzenia się do tyłu, jeszcze jakbym mógł widok zmieniać padem leżącym obok to był odżałował, ale przy aktywnej kierownicy pad nie działa! Też to macie czy tylko u mnie ten błąd występuje? (kierownica DFGT)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #30 dnia: Października 07, 2010, 00:33:49 am »
bardzo przypomina FC tylko z lepszą grafika.
przecież ta gra to jest FC! byli tak bezczelni że nawet nie zmienili menusów i ogólnie wyglądu, wszystko wygląda i działa tak samo jak stare FC. Może grafa jedynie mniej skacze i lekko jest delikatniejsza (albo to kwestia tego że w FC grałem jeszcze na starym LCD więc nowa plazma trochę lepiej radzi sobie z tym obrazem). Zmian jest tak mało że nie powinni tego nazywać nową grą! Nie napracowali się nad nią, co prawda liczyłem że nie zepsują tego co było dobre i poskładają z tego co mieli nową grę, ale takiego pójścia na łatwiznę jeszcze nie widziałem...

Zmiany jaki wyłapałem po pół godziny grania:
- mamy parę nowych samochodów (super wykonane 458, California),
- doszły trasy które były w DLC (Rivera i Hokenheim), ale nie wiem czy nie zabrali krótszych wersji torów (np. Short Mugello), były ona na 100% w SC ale nie mogę sobie przypomnieć czy też były już w FC (a nawet jak nie były w FC to nieporozumieniem jest ich brak w tej grze)
- niektóre znane każdemu tory nie wiadomo czemu mają pozmieniane nazwy - np, Monza jest teraz Autodromo Italy, Vallelunga zmieniła się na Autodromo Roma itp.
- w opcjach ustawiania wspomagaczy (assists) doszła opcja IBS, ale za cholerę nie wiem co znaczy bo się jeszcze z nią nie spotkałem,
- główny tryb kariery wygląda inaczej, ale czy poza ekranem startowym coś się zmieniło to okaże się potem.

Ogólnie moim zdaniem ta gra to lekceważenie graczy. Wrzucili niewielkim nakładem pracy do PSN pudełkową wersję gry sprzed prawie 3 lat, nie starając się jakoś urozmaicić rozgrywki czy chociaż wprowadzić parę rzeczy które poprawili w SC. Bezczelność i tyle. Nawet trofea są identyczne jak w FC!

Na razie pogram w nią trochę bo nie mam nic lepszego, ale nie wiem czy mam ochotę wracać do tego samego po jakiś 50h spędzonych z FC i 30h z SC. Jedyne co mnie może zachęcić to kolejny raz zaliczenie trofeów, ale czy będę miał aż tyle czasu żeby zdobyć platynę przed GT5 (szacuję że teraz platyna strzeli w max. 20h) to nie wiem...


btw. najważniejsze rzecz - na kierownicy nie działają mi przyciski! na początku myślałem że twórcy uparli się żeby zmusić gracza do jazdy z kamery ze środka, ale odłączyłem kierownicę i na padzie zmiana widoku działa. Na kierze nie można rozglądać się na boki, patrzeć wstecz, nie działa ręczny. Działa tylko przycisk start i psn, no i można oczywiście zmieniać biegu łopatkami. W menusach wszystko działa, ale podczas jazdy przyciski deaktywują się. Wszystko mógłym wybaczyć ale nie brak zmiany widoku i patrzenia się do tyłu, jeszcze jakbym mógł widok zmieniać padem leżącym obok to był odżałował, ale przy aktywnej kierownicy pad nie działa! Też to macie czy tylko u mnie ten błąd występuje? (kierownica DFGT)
Pawel u mnie na kierownicy Fanateca wszystko działa i wszystkie przyciski sa aktywne-zmiana widoku,zmiana kamery,rozglądanie się na boki,patrzenie wstecz więc nie wiem co u ciebie się dzieje ale to pewnie jakiś błąd-odinstaluj gierke i zainstaluj jeszcze raz może to cos pomoże.

Mrocz

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #31 dnia: Października 07, 2010, 17:08:09 pm »
przecież ta gra to jest FC! byli tak bezczelni że nawet nie zmienili menusów i ogólnie wyglądu, wszystko wygląda i działa tak samo jak stare FC.


Trochę chamskie zagranie, ale grę kupie... Nie miałem styczności z Ferrari Challenge a za 55zł myślę, że warto :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #32 dnia: Października 07, 2010, 17:10:42 pm »
Warto, bo stare Ferrari Challenge kupisz za 70-80zł. A tu jednak są pewne poprawki względem poprzedniczki. :)

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #33 dnia: Października 07, 2010, 19:58:17 pm »
Warto, bo stare Ferrari Challenge kupisz za 70-80zł. A tu jednak są pewne poprawki względem poprzedniczki. :)
aha, poprawki - po problemach z kierownicą które nie chcą zniknąć, doszły jeszcze problemy ze znikającym dźwiękiem (głośność jakby chodziła falą sinusoidy - raz jest głośniej raz jest ciszej, masakra bo trzeba jeździć na czuja, ale na szczęście nie jest to częste) oraz problemy nieuwzględnianiem opcji które są włączone - np. czasem znikają te diody sygnalizujące konieczność zmiany biegu. wstyd.

za to przejechałem trofeum F430 Challenge (po wszystkim dowiedziałem się że nie ma za ten samochód trofeum, więc trochę bez sensu jechałem), i tym modelem jazdy jeździ się mega przyjemnie, znacznie lepiej  niż tym wozem w SC (nie porównam do FC bo ją przechodziłem jeszcze na padzie). Force feedback względem SC też jakby złagodniał i działa bardziej progresywnie, już nie tak bardzo agresywnie, ale to zaliczam na plus... AI nie zmieniło się względem FC, dalej przeciwnicy mając nas pół sekundy za sobą jadą tak defensywną linią jakbyśmy ich dublowali a oni mieli niebieską flagę - tutaj kolejny FAIL twórców bo w SC po patchach AI przeciwników było znacznie fajniejsze.

ogólnie dalej nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo twórcy tej gry byli bezczelni ;)

bialko

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-07-2007
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #34 dnia: Października 07, 2010, 21:52:00 pm »
Też mam DFGT i żaden przycisk nie działa. Kamery nie idzie zmienić...
Jak ustawie FFB na low w single race to w carrer też bedzie na low ?

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #35 dnia: Października 07, 2010, 22:00:17 pm »
no to piszę do nich maila zgłaszającego błąd, może zlitują się i wypuszczą patcha...

jeśli FFB to Force Feedback to tak, ustawiasz go w jednym miejscu o opcjach, będzie działał wszędzie. chociaż szczerze to nie wiem czemu ustawiasz FF na low, faktycznie high jest bardzo mocny, ale przy low tracisz sporo smaczków z FF.

przy okazji pamiętaj o ustawieniu czułości pedałów i kierownicy na max, bo tylko przy nich da się jakoś jechać...


btw. ktoś już wie co to jest ta opcja IBS w assists?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #36 dnia: Października 08, 2010, 11:10:14 am »
no to piszę do nich maila zgłaszającego błąd, może zlitują się i wypuszczą patcha...

jeśli FFB to Force Feedback to tak, ustawiasz go w jednym miejscu o opcjach, będzie działał wszędzie. chociaż szczerze to nie wiem czemu ustawiasz FF na low, faktycznie high jest bardzo mocny, ale przy low tracisz sporo smaczków z FF.

przy okazji pamiętaj o ustawieniu czułości pedałów i kierownicy na max, bo tylko przy nich da się jakoś jechać...


btw. ktoś już wie co to jest ta opcja IBS w assists?

Pawel podzielam twoje zdanie na temet tej gry-nie chodzi mi o kierownice bo ta sprawuje się idealnie(Fanatec),ale patrząc na to że tak słabe wsparcie dla kierownic Logitecha.Przecież to powinien być priorytet-ilość Logitechów a Fanateców wśród użytkowników jest kolosalną róznicą.

Po drugie nie mogę dojść do ładu jeśli chodzi o stopień trudności,gra jest bardzo nierówna-w niektórych wyscigach bez wysiłku dojezdzam na pierwszym miejscu a w innych przeciwnicy jadą jak by mieli nitro w dupie oczywiście nie zmieniając stopnia trudności.
Po trzecie też zauważyłem problem ze znikającym dzwiękiem-porażka :evil:
Po czwarte jazda w deszczu-samochód jedzie gdzie chce i jak chce bez względu na to co robie.
Pocieszam się tylko datą 02.11.2010-do tego czasu jakoś przemęcze tą kiszke.

Mrocz

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #37 dnia: Października 08, 2010, 11:54:11 am »
Przyciski na DFGT też mi nie działają - Fail

Model jazdy na suchej drodze, bardzo przyjemny, przynajmniej w F355 Challenge, będzie w co pograć do listopada....

Zwalona kamera z kokpitu dla Ferrari 575 Marnello... Co przy braku możliwości zmiany kamery, na DFGT jest pewnym problemem (kierownica jest tak jakby... emmm przesunięta na bok? Kamera nie jest w miejscu głowy kierowcy ale trochę po środku deski rozdzielczej o_O )

Poziom trudności... Mega ciężki jak dla mnie, nie mogę w kwalifikacjach wejść na pozycję wyższą niż 16 :/ Nie wiem czy to AI cheatuje, czy to po prostu ja jeżdżę jak ciota o_O Choć wydaje mi się, że ładnie pokonuje tor, czysto i szybko... :/

Fakt, średnio zachwycony jestem, choć na tą krótką chwile starczy ta gierka...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #38 dnia: Października 08, 2010, 12:06:29 pm »
Poziom trudności... Mega ciężki jak dla mnie, nie mogę w kwalifikacjach wejść na pozycję wyższą niż 16 :/ Nie wiem czy to AI cheatuje, czy to po prostu ja jeżdżę jak ciota o_O Choć wydaje mi się, że ładnie pokonuje tor, czysto i szybko... :/

To przez model jazdy. Miałem to samo w SC. Niektóre auta prowadziły się tak dennie (pływały z dupy na wyprostowanych kołach), że nie dało się rywalizować.

pawel_k

  • Gość
Odp: Ferrari The Race Experience
« Odpowiedź #39 dnia: Października 08, 2010, 12:08:51 pm »
Pawel podzielam twoje zdanie na temet tej gry-nie chodzi mi o kierownice bo ta sprawuje się idealnie(Fanatec),ale patrząc na to że tak słabe wsparcie dla kierownic Logitecha.Przecież to powinien być priorytet-ilość Logitechów a Fanateców wśród użytkowników jest kolosalną róznicą.
ten błąd z przyciskami to musi być jakiś zwykły bug, bo sama kierownica działa wyśmienicie... napisałem do nich maila z pytanie o patcha, może coś odpiszą albo wypuszczą jakiś oficjalny komunikat

Po drugie nie mogę dojść do ładu jeśli chodzi o stopień trudności,gra jest bardzo nierówna-w niektórych wyscigach bez wysiłku dojezdzam na pierwszym miejscu a w innych przeciwnicy jadą jak by mieli nitro w dupie oczywiście nie zmieniając stopnia trudności.
zależy gdzie grałeś. jak jeździsz np. Trophy dla konkretnych aut to ten puchar ma przypisany stopień trudności (można sprawdzić jaki przeglądając karty które się zdobywa). Arcade też ma swój stopień trudności. Jak jest w karierze to nie wiem - albo jest na sztywno ustawiony wysoki poziom albo działa tutaj poziom dynamic (domyślne ustawienie) który jakoś reguluje poziom przeciwników...
ja w każdym razie na poziom trudności nie narzekam, nie zauważyłem jakiś poważnych dysproporcji..

Po trzecie też zauważyłem problem ze znikającym dzwiękiem-porażka :evil:
musi być do tego patch bo przecież w FC takiego czegoś nie było... ewidentnie coś zepsuli
Po czwarte jazda w deszczu-samochód jedzie gdzie chce i jak chce bez względu na to co robie.
o tutaj się nie zgodzę - jazda w deszczu w tej grze jest mega fajna :) tzn nie wiem jak jest konkretnie w tej grze (jeszcze nie miałem wyścigu w deszczu), w FC na kierownicy nie grałem (ale na padzie fajnie się jeździło), ale fajnie było w SC więc tutaj myślę że będzie fajnie ;)
prosto nie jest ale po dostosowaniu stylu jazdy do warunków można zasuwać pewnie i przewidywalnie. ważne są bardzo łagodne ruchy i umiejętne operowanie gazem, ja dodatkowo skupiam sie głównie na trzymaniu przedniej osi w ryzach i staram się nie dopuścić do podsterowności, bo potem próba wyrównania balansu kończy się nagłym przejście z podsterowności w nadsterowność, a to na deszczu jest faktycznie nie do opanowania...


@Mrocz
ja sobie widok zmieniłem na padzie, po czym podłączyłem kierownicę, na szczęście zostaje ona zapamiętana... poszukaj jeszcze w ustawieniach zmiany opcji kamery z dynamic na standart

@BoBaN
w SC polowa samochodów miała totalnie zwalony model jazdy, ale akurat Ferrarki były spoko. Poziom trudności wynika z ciężkiego modelu jazdy którego nie wyczuje się tak łatwo jak chociażby GT5p (ja oceniam że do pewnej i płynnej jazdy trzeba ok. 10h treningu), jak również dość wysokiego poziomu AI przeciwników...