Autor Wątek: Gran Turismo 5 Kierownice  (Przeczytany 264524 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #480 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:20:06 pm »
Ja używam pedałów standartowych bo są dobrze wykonane i bardzo estetyczne,do mojej codziennej jazdy w zupełności wystarczą.Jakby Clubsport były w granicach 300 zł to bym się skusił a tak wole poczekać aż stanieją(jak stanieją???) albo dorwać używki.Standarty są bardzo fajne ale trochę im brakuje do pedałów g25/27.Mam też w domu uszkodzoną G27 więc chyba zamówie przejściówke i złoże kpl.kiera Fanateca i pedały g27.Może być ciekawie :P
A nie ma z nimi zadnych problemow? Slyszalem glosy ze przy wciskaniu sprzegla fura hamuje.
Albo przy maksymalnym wcisnieciu ktoregokolwiek z pelalow wykres/telemetria i tak nie pokazywalo maksymalnego cisnienia tylko caly czas "skacze".

Ja takich problemów u siebie nie zauważyłem , pedały działaja idealnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #481 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:37:15 pm »
A nie ma z nimi zadnych problemow? Slyszalem glosy ze przy wciskaniu sprzegla fura hamuje.
Albo przy maksymalnym wcisnieciu ktoregokolwiek z pelalow wykres/telemetria i tak nie pokazywalo maksymalnego cisnienia tylko caly czas "skacze".


A to nie jest kolejna przypadłość tej fantastycznej gry? Wczoraj oglądałem materiał InsideSimRacing z Fanatec'iem GT2

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

i przełożenie ruchów kierownicy na ekran też wygląda... no momentami nie wygląda.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #482 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:46:49 pm »
No nie wina gry bo na innych filmikach po podlaczeniu do PC robilo to samo.
Moze po prostu trafili na jakis bubel i zamiast oddac do gwaracji to psiacza ze standardy tak maja i juz :)
Anyway dzieki MrArt...uspokoiles mnie :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #483 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:59:34 pm »
Hmmm...na pudełku mam napisane, że jest 3 lata gwarancji. Jak coś to się na to powołam. :)

Jak zarejestrujesz produkt na ich stronie to masz 3 lata, tak masz 2 lata.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #484 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:07:08 pm »
Fajnie, że mi o tym na infolinii powiedzieli. :lol: :lol: :lol:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #485 dnia: Grudnia 29, 2010, 18:00:20 pm »
Boban jak zarejestrujesz daj znać co i jak.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #486 dnia: Grudnia 29, 2010, 18:06:05 pm »
Boban jak zarejestrujesz daj znać co i jak.

Zarejestrowałem (nie wymagają nawet nr. seryjnego) i na razie nic mi na pocztę nie doszło. Unlimited pisał, że jemu po zarejestrowaniu produktu wyskoczyło info o 3 letniej gwarancji. U mnie wyświetliło jedynie podziękowania za rejestrację oraz dopisek, że dalsze korzyści z tego wynikające znajdę w mailu (tyle, że na razie nie mam żadnego maila).

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #487 dnia: Grudnia 29, 2010, 20:22:46 pm »
Więc tak po ok.2 godzinnej grze na Fanatecu 911 Carrera nasuneły mi się następujace wnioski;
-kierownica bardzo porządnie wykonana jak przystało na tą firme
-pełna obsługa GT5,wszystkie przyciski na kole kierownicy działają
-przy obracaniu trochę głosniejsza niz 911 Turbo to pewnie zasługa napedu za pomocą zębatek a nie jak w wyzszych modelach pasków
-forcefeedback bardzo zbliżony i mocny jak w 911 Turbo
-precyzyjność tak jak wyższych modelach bez zarzutu
-pełna regulacja w menu(dead,force,spring,abs,drift itd)
-koło kierownicy bardzo dobrze leży w dłoniach,fajnie wyprofilowany kształt
-pedały,shiftery i lewarek H jak w innych Fanatecach-bez zarzutu,
Teraz minusy w porównaniu do 911 Turbo i innych wyższych modeli
-głośniejsza praca
-brak podświetlenia przycisków
-koło kierownicy pokryte gumą
-kierownica przewodowa
Kierownica naprawde porządna,za względnie małe pieniążki jak na Fanateca ok;700 zł z wysyłką dostajemy cały zestaw;bardzo dobrze wykonaną kierownice z 900 stopniami obrotu i rozbudowanym menu,pedały ze sprzęgłem,lewarek H,porządne shiftery.Kierownica pod względem wykonania,działania i ceny wypełnia idealnie lukę pomiędzy DFGT a G27 i dostajemy produkt który ma bardzo wysoki współczynnik ceny do jakości.Dla zainteresowanych-naprawde polecam :D
Macie jakies pytania-pisać :P

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #488 dnia: Grudnia 29, 2010, 21:08:03 pm »
Ja zamówiłem miesiąc temu 911 GT3 RS V2. Miałem okazję ją testować u pewnego snoba i wiem, że warto wydać tyle kasy i jeszcze w ch** czekać na dostawę.
Panowie z Fanateca zostawili daleko w tyle G27, różnica większa jak między G27 a DFGT! Po króciutkim teście cena G27 (1100zł!!) wydaje się śmieszna i powinna wynosić z połowę ceny 911 GT3 RS V2 (320ojro z pedałami clubsport).

Jeżeli chodzi o problemy Forzy 3 i GT2 to wg Fanateca winne jest T10. Kierownica dostaje z opóźnieniem dane telemetryczne i są one zbyt skąpe aby w pełni wykorzystać kierownicę.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #489 dnia: Grudnia 29, 2010, 22:54:28 pm »
Macie jakies pytania-pisać :P
ja mam prośbę ;) możesz zrobić zdjęcie jak wyglądają mocowania? :) a jak masz WSP (ja mam to pod DFGT) to napisz będzie bez problemu pasować... bo może jakbyś sprzedawał to bym kupił ;)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #490 dnia: Grudnia 30, 2010, 09:52:43 am »
Macie jakies pytania-pisać :P
ja mam prośbę ;) możesz zrobić zdjęcie jak wyglądają mocowania? :) a jak masz WSP (ja mam to pod DFGT) to napisz będzie bez problemu pasować... bo może jakbyś sprzedawał to bym kupił ;)
Paweł pasuje bez problemu,ale kierownica jest juz zarezerwowana dla Cybermyszy bo jemu G27 padła.Tylko jeszcze nie wiem którą sprzedać????Obie sa zajebiste... :roll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #491 dnia: Grudnia 30, 2010, 22:55:55 pm »
Macie jakies pytania-pisać :P

Jak tam jest z przyciskami? Z tego co widzę na fotkach GT2 po bokach są zmapowane L2, R2, L3 i R3 z lewej, a z prawej kwadrat, trójkąt i tak dalej. Gdzie reszta? No i pytanie o wyświetlacz - wyświetla jakieś informacje z GT5?

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #492 dnia: Grudnia 31, 2010, 01:32:44 am »
fajna ciekawostka :)


MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #493 dnia: Grudnia 31, 2010, 01:57:50 am »
Macie jakies pytania-pisać :P

Jak tam jest z przyciskami? Z tego co widzę na fotkach GT2 po bokach są zmapowane L2, R2, L3 i R3 z lewej, a z prawej kwadrat, trójkąt i tak dalej. Gdzie reszta? No i pytanie o wyświetlacz - wyświetla jakieś informacje z GT5?
Carrera ma tak samo,na dole masz jeszcze start,select i krzyżaka,brak tylko ps buttona.Nie wyświetla żadnych info z GT5-niestety.

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #494 dnia: Grudnia 31, 2010, 11:53:40 am »
fajna ciekawostka :)



Tylko dlaczego to cholerstwo jest takie drogie. 250 $ + 30$ jesli nie odeślemy starego modułu plus koszta wysyłki, da pewnie koszta ponad 300 baksów. Za jeden pedał :o.
To ja juz wolę tę kase dołozyć i kupić Fanateca GT3 RS V2.
Tak przy okazji ogladajac na youtube rózne filmiki z modyfikacjami pedałow,zauwazyłem film na którym gośc przerabiał pedały od G25, aby łatwiej było zrobic heel toe. Ogladajac to dopiero sie zorientowałem,że w G27 juz to poprawiono fabrycznie i dlatego robiąc ht nie miałem z tym wiekszego problemu. Taka mała rzecz a cieszy.Choc jeszcze zdecydowanie za mało wykorzystuje tę technikę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2010, 12:13:21 pm wysłana przez sipap »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #495 dnia: Grudnia 31, 2010, 12:31:42 pm »
Ja stosując technikę palce pięta, tylko spowalniam się na torze. Nie umiem tego robić na tyle dobrze, żeby efektywnie używać podczas wyścigu. :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #496 dnia: Grudnia 31, 2010, 17:29:50 pm »
Cytuj
Material: Full aluminium with some steel parts
Mounting options: There will be screw inserts on the bottom. We will make an adapter for the Clubsport table clamp and the RennSport Wheel Stand.
Amount of gears: 7+1
Sequential option: We will implement it but only if this is not a compromise. We have a solution which could work very well in both modes
Haptic feeling: Very similar like in a real car. Perhaps we can even make the resistance adjustable.
Acoustic: A solid "clonck" instead of a "clack" but very silent
Colour/design: Silver as CSP. The shifter will be gated like in a Ferrari or Lamborghini
Style of gear knob: It will be exchangeable so upgrades are possible (leather, carbon, etc). The standard version will be an polished aluminum ball.
Size: We will try to keep the size of the PW shifter but it will probably become a bit higher
Compatibility: It will be backwards compatible to the Porsche wheel shifter and therefore compatible to all platforms. An USB adapter will be available optional to make it work with other wheels on PC.
Pricing: The target will be 99,95 € (incl VAT)/ 109,95 USD (excl. VAT)

Chyba będzie kolejny mocny argument Fanateca i cztery stówy mniej w portfelu.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #497 dnia: Stycznia 01, 2011, 12:50:48 pm »
Cytuj
Material: Full aluminium with some steel parts
Mounting options: There will be screw inserts on the bottom. We will make an adapter for the Clubsport table clamp and the RennSport Wheel Stand.
Amount of gears: 7+1
Sequential option: We will implement it but only if this is not a compromise. We have a solution which could work very well in both modes
Haptic feeling: Very similar like in a real car. Perhaps we can even make the resistance adjustable.
Acoustic: A solid "clonck" instead of a "clack" but very silent
Colour/design: Silver as CSP. The shifter will be gated like in a Ferrari or Lamborghini
Style of gear knob: It will be exchangeable so upgrades are possible (leather, carbon, etc). The standard version will be an polished aluminum ball.
Size: We will try to keep the size of the PW shifter but it will probably become a bit higher
Compatibility: It will be backwards compatible to the Porsche wheel shifter and therefore compatible to all platforms. An USB adapter will be available optional to make it work with other wheels on PC.
Pricing: The target will be 99,95 € (incl VAT)/ 109,95 USD (excl. VAT)

Chyba będzie kolejny mocny argument Fanateca i cztery stówy mniej w portfelu.

Daj linka do tego artykułu.....

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #498 dnia: Stycznia 01, 2011, 13:17:57 pm »
http://www.google.pl/search?q=Fanatec+ClubSport+Shifter - info jest z początku kwietnia, przewinęło się na wielu stronach i nie pamiętam skąd dokładnie je skopiowałem. W każdym bądź razie mam nadzieję, że wkrótce będzie można składać zamówienia.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #499 dnia: Stycznia 03, 2011, 19:39:45 pm »
Taaaaa Daaammmmm



Kawał dużej, solidnej i chyba na chwilę obecną jedynej bezkompromisowej kiery. :D

Ps. Na chwilę obecną jedna wada, współpracuję TYLKO z GT5, to ma się zmienić później przez update. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 19:50:28 pm wysłana przez Unlimited »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #500 dnia: Stycznia 03, 2011, 19:51:38 pm »
wielkie bydle!  :o

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #501 dnia: Stycznia 03, 2011, 20:08:06 pm »
wielkie bydle!  :o
Trzeba poczekać do pełnej recki albo chociaż porządnego preview-ale wygląda bardzo profesjonalnie. :DChyba ją chapne jak już będzie dostepna czyli za 2 dni. :grin:

ps.Dzisiaj zmontowałem sobie adapter żeby podłączyć pedały od G27 do Fanateca,naprawde koszt takiej przejściówki ok 30 zł i nie trzeba wiele wiedzieć o elektronice(są gotowe schematy na gtplanet).W sklepie Fanateca z przesyłką ok 90zł i dostępność na koniec stycznia więc róznica jest.Dzisiaj potestuje jutro opisze jak to działa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 20:15:24 pm wysłana przez MrArt-PL »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #502 dnia: Stycznia 03, 2011, 20:09:13 pm »
Korpus ma ogromny. Mimo tego, że pedały nie mają tłoczków, a jedynie sprężyny i kiera nie jest obszyta skórą, to koleś jasno określił ją jako najlepsze kółko na jakim grał w GT5 (przypominam, że testowali również Fanatec'a). Jednak jak dla mnie oficjalna cena w PL, która wynosi 2399zł jest zdecydowanie przegięciem.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #503 dnia: Stycznia 03, 2011, 20:24:13 pm »
wielkie bydle!  :o
Trzeba poczekać do pełnej recki albo chociaż porządnego preview-ale wygląda bardzo profesjonalnie. :DChyba ją chapne jak już będzie dostepna czyli za 2 dni. :grin:

ps.Dzisiaj zmontowałem sobie adapter żeby podłączyć pedały od G27 do Fanateca,naprawde koszt takiej przejściówki ok 30 zł i nie trzeba wiele wiedzieć o elektronice(są gotowe schematy na gtplanet).W sklepie Fanateca z przesyłką ok 90zł i dostępność na koniec stycznia więc róznica jest.Dzisiaj potestuje jutro opisze jak to działa.
Mam pytanie, pytam po prostu z ciekawości, mianowicie, jaki jest sens kupowania prawie wszystkich dostępnych kierownic na rynku, sprawdzenia ich i zaraz po tym sprzedania, bo tak chyba z reguły robisz i w sumie to chyba Ty grałeś długo na padzie, ale nie jestem pewien, bo jak wyszło GT5 to nie miałeś żadnej. :wtf:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 20:31:36 pm wysłana przez Wooyek »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #504 dnia: Stycznia 03, 2011, 20:34:55 pm »
To się nazywa zamiłowanie.

Ohtar

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #505 dnia: Stycznia 03, 2011, 20:39:35 pm »
To się nazywa zamiłowanie.

Znam jednego gościa, co w podobny sposób sprawdza maski przeciwgazowe.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #506 dnia: Stycznia 03, 2011, 20:40:41 pm »
No dobrze, rozumiem.Jara go GT5, kierownice i takie tam.Widać gość tym żyje.Tylko nie mogę zrozumieć( o ile nie pomyliłem MrArt-PL z kimś innym) jak to się stało że taki fanatyk, świr(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) na premiere GT5 wylądował bez kierownicy i długo jej chyba nie miał, bo czekał na jakiegoś Fanateca czy coś w tym stylu, a kilka dni przed premierą GT5 testował ich chyba z pińcet. :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 20:44:58 pm wysłana przez Wooyek »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #507 dnia: Stycznia 03, 2011, 21:21:31 pm »
Ku*wa i znów dylemat, ale chyba jednak będę się trzymał Fanateca. Brzydki ten Thrustmaster, a guma przy tej cenie to już przesada.

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #508 dnia: Stycznia 03, 2011, 22:58:51 pm »
No dobrze, rozumiem.Jara go GT5, kierownice i takie tam.Widać gość tym żyje.Tylko nie mogę zrozumieć( o ile nie pomyliłem MrArt-PL z kimś innym) jak to się stało że taki fanatyk, świr(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) na premiere GT5 wylądował bez kierownicy i długo jej chyba nie miał, bo czekał na jakiegoś Fanateca czy coś w tym stylu, a kilka dni przed premierą GT5 testował ich chyba z pińcet. :P

I bardzo dobrze,ze są tacy ludzie. Mają mozliwosci i szukają dla siebie czegoś odpowiedniego, zmieniając czesto sprzet. Dzięki temu te osoby,które na takie wydatki pozwolic sobie nie mogą, bo niosą one ryzyko tego, że sprzet jak sie nie sprawdzi to można umoczyc sporo kasy,moga  bezbolesnie dowiedzieć sie o jego wadach i zaletach . Jakby mnie było stac,to też zmieniał bym kierownice, aż znalazł bym dla siebie tego złotego graala. Fajnie ze Kolega tak może i dzieli sie z nami swoimi spostrzeżeniami .

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #509 dnia: Stycznia 04, 2011, 00:20:11 am »
Ku*wa i znów dylemat, ale chyba jednak będę się trzymał Fanateca. Brzydki ten Thrustmaster, a guma przy tej cenie to już przesada.

Guma nie guma, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że z takiego tworzywa w większości są robione kierownice sportowe do aut. Także to pewnie celowy zabieg. Gdybym ja miał na zbyciu 2399zł, to wybrałbym T500 zamiast Fanatec'a.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #510 dnia: Stycznia 04, 2011, 01:36:39 am »
No dobrze, rozumiem.Jara go GT5, kierownice i takie tam.Widać gość tym żyje.Tylko nie mogę zrozumieć( o ile nie pomyliłem MrArt-PL z kimś innym) jak to się stało że taki fanatyk, świr(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) na premiere GT5 wylądował bez kierownicy i długo jej chyba nie miał, bo czekał na jakiegoś Fanateca czy coś w tym stylu, a kilka dni przed premierą GT5 testował ich chyba z pińcet. :P
Ja długo przed  premierą GT5 miałem G27,przed nią Fanateca 911 Turbo S,a jeszcze wcześniej DFGT więc chyba pomyliłeś mnie z kimś innym :roll:,nigdy nie zostałem bez kierownicy bo to byłby grzech :lol:Obecnie mam Fanateca 911 Carrera bo 911 Turbo odkupił odemnie Cybermysza jak mu padła G27 i nikt nie umiał naprawić.Wcześniej jezdziłem w Dirta2, SCC,następnie Ferrari Race Experience,GT5P a teraz w GT5 więc to nie jest moja pierwsza scigałka.Lubie objeżdzić kilka kierownic zeby mieć porównanie i dowiedzieć się na własnej skórze co i jak,tak samo robie z samochodami w realu,nie przywiazuje się do konkretnego modelu i marki.Moge wtedy śmiało opisać zainteresowanym danym modelem jak się sprawuje i na co zwrócić uwage. ;)

PO drugie to że kupuje i zmieniam kierownice jak chce i kiedy chce to tylko i wyłącznie moja sprawa i nikogo to nie powinno obchodzić,a jak sie komuś coś nie podoba to niech serdecznie ucałuje mnie w sam środek dupy :P
PO trzecie-Othar maska gazowa ci w cztery litery. :D
Ps.Z tym T500RS to żartowałem ale że teraz mnie podkurwiliście to napewno ja kupie.Hehehee
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2011, 01:42:38 am wysłana przez MrArt-PL »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #511 dnia: Stycznia 04, 2011, 08:44:26 am »
Korpus ma ogromny. Mimo tego, że pedały nie mają tłoczków, a jedynie sprężyny i kiera nie jest obszyta skórą, to koleś jasno określił ją jako najlepsze kółko na jakim grał w GT5 (przypominam, że testowali również Fanatec'a). Jednak jak dla mnie oficjalna cena w PL, która wynosi 2399zł jest zdecydowanie przegięciem.
poj**ało ich konkretnie, połowę tego to jeszcze bym zrozumiał ale 2xG27 to jest marketingowe pierdolnięcie sobie sambója.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #512 dnia: Stycznia 04, 2011, 09:08:33 am »
Korpus ma ogromny. Mimo tego, że pedały nie mają tłoczków, a jedynie sprężyny i kiera nie jest obszyta skórą, to koleś jasno określił ją jako najlepsze kółko na jakim grał w GT5 (przypominam, że testowali również Fanatec'a). Jednak jak dla mnie oficjalna cena w PL, która wynosi 2399zł jest zdecydowanie przegięciem.
poj**ało ich konkretnie, połowę tego to jeszcze bym zrozumiał ale 2xG27 to jest marketingowe pierdolnięcie sobie sambója.

Może u Nas w Polsce, ale nie na zachodzie, gdzie ludzi po prostu na to stać-trochę generalizuję(jak stać ich na kupowanie co miesiąc paru orginalnych gier). ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #513 dnia: Stycznia 04, 2011, 09:08:57 am »
Ps.Z tym T500RS to żartowałem ale że teraz mnie podkurwiliście to napewno ja kupie.Hehehee

:lol: :lol: :lol:

To Ci się udało.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #514 dnia: Stycznia 04, 2011, 09:14:15 am »
Cena jest odpałowa, ale to normalna praktyka. Drożyzna jak np. "oryginalnych", opatrzonych logiem części motoryzacyjnych w ASO, jak u oficjalnych przedstawicieli zagranicznych urządzeń przemysłowych. Czują się mocni, bo mają logo GT5. Nie wiadomo ile posłodzili PD za tą przyjemność, chcą się szybko odkuć.

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #515 dnia: Stycznia 06, 2011, 12:37:42 pm »
Ku*wa i znów dylemat, ale chyba jednak będę się trzymał Fanateca. Brzydki ten Thrustmaster, a guma przy tej cenie to już przesada.

Guma nie guma, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że z takiego tworzywa w większości są robione kierownice sportowe do aut. Także to pewnie celowy zabieg. Gdybym ja miał na zbyciu 2399zł, to wybrałbym T500 zamiast Fanatec'a.

Gumą pokryte są kierownice w autach wyścigowych, tam gdzie używa się rękawic a w autach sportowych z alcantary lub skóry. Ja nie wyobrażam sobie endurance'a na kierownicy pokrytej gumą (pocą się ręce). Na niekorzyść T500 jest jeszcze cholernie głośna praca - to jak cofnięcie się w czasie do DFPro plus brak shiftera.
W tej cenie spodziewałem się precyzyjnej, cichej, solidnie wykonanej kierownicy z łopatkami, shifterem i ręcznym. W tej chwili jestem na nie i zostaję przy Fanatecu. Może solidny test od ISR zmieni moje zdanie. Może MrArt pomoże dokonać wyboru  ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #516 dnia: Stycznia 06, 2011, 12:58:16 pm »
Shifter to jest ciekawa sprawa, bo na kierownicy nie ma portu, do którego można by go podłączyć. Albo atak na drugie USB w konsoli - rozwiązanie co najmniej dziwne i nieprzemyślane, albo użytkownicy zostaną z hamulcem i dwoma pedałami gazu... Do tego dochodzi kwestia ceny ewentualnego shiftera - cały zestaw może się niebezpiecznie zbliżyć do 3000 złotych. W cenie gołej T500RS mamy topowego Fanateca, który zadziała z obiema konsolami, a kasy starczy jeszcze na ClubSport Shifter. Czekam na recenzję MrArta, ale póki co argumentów po stronie Thrustmastera jest mało.

hyper_2002

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-01-2011
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • PSN: hyper_2002
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #517 dnia: Stycznia 10, 2011, 18:35:11 pm »
Czy ktoś coś wie na temat tego stojaka ?? :/

4-funrace-gp3-2011

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #518 dnia: Stycznia 10, 2011, 19:26:51 pm »
KKRT miał ich stojak i raczej nie był zadowolony.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #519 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:19:53 pm »
Shifter to jest ciekawa sprawa, bo na kierownicy nie ma portu, do którego można by go podłączyć. Albo atak na drugie USB w konsoli - rozwiązanie co najmniej dziwne i nieprzemyślane, albo użytkownicy zostaną z hamulcem i dwoma pedałami gazu... Do tego dochodzi kwestia ceny ewentualnego shiftera - cały zestaw może się niebezpiecznie zbliżyć do 3000 złotych. W cenie gołej T500RS mamy topowego Fanateca, który zadziała z obiema konsolami, a kasy starczy jeszcze na ClubSport Shifter. Czekam na recenzję MrArta, ale póki co argumentów po stronie Thrustmastera jest mało.
Narazie olewam tą kierownice chyba że ISR się bardzo pozytywnie o niej wypowie,jest droga,głośna i nie ma nic co by mnie podniecało.Faktycznie chyba wolałbym kupić Fanateca 911 GT2 :lol:
Teraz mam 911 Carrera plus pedały od G27 i jestem bardzo zadowolony,zamówiłem tylko schiftery Clubsport bo te orginalne są dla mnie trochę zamałe.