Autor Wątek: Gran Turismo 5 Kierownice  (Przeczytany 264507 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #520 dnia: Stycznia 11, 2011, 00:28:35 am »
A wiesz coś może na temat problemów modelu GT2 ze współdziałaniem z Forza 3 ?. Chodzi zdaje sie o niepełne działanie hamulca. Myslałem o tym modelu własnie ze wzgledu na kompatybilnośc zarówno z PS3 ,jak i X360. Bo Forza 4 moze byc zarąbista.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #521 dnia: Stycznia 11, 2011, 09:09:01 am »
Shifter to jest ciekawa sprawa, bo na kierownicy nie ma portu, do którego można by go podłączyć. Albo atak na drugie USB w konsoli - rozwiązanie co najmniej dziwne i nieprzemyślane, albo użytkownicy zostaną z hamulcem i dwoma pedałami gazu... Do tego dochodzi kwestia ceny ewentualnego shiftera - cały zestaw może się niebezpiecznie zbliżyć do 3000 złotych. W cenie gołej T500RS mamy topowego Fanateca, który zadziała z obiema konsolami, a kasy starczy jeszcze na ClubSport Shifter. Czekam na recenzję MrArta, ale póki co argumentów po stronie Thrustmastera jest mało.
Narazie olewam tą kierownice chyba że ISR się bardzo pozytywnie o niej wypowie,jest droga,głośna i nie ma nic co by mnie podniecało.Faktycznie chyba wolałbym kupić Fanateca 911 GT2 :lol:
Teraz mam 911 Carrera plus pedały od G27 i jestem bardzo zadowolony,zamówiłem tylko schiftery Clubsport bo te orginalne są dla mnie trochę zamałe.

Naprawiłeś już działanie pedałów? Wspominałeś coś w lobby, że masz ten znany z Fanatec'ów problem czyli migotanie siły wciśnięcia. Mówiłeś, że widać to na wykresach telemetrycznych.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #522 dnia: Stycznia 11, 2011, 09:53:21 am »
Shifter to jest ciekawa sprawa, bo na kierownicy nie ma portu, do którego można by go podłączyć. Albo atak na drugie USB w konsoli - rozwiązanie co najmniej dziwne i nieprzemyślane, albo użytkownicy zostaną z hamulcem i dwoma pedałami gazu... Do tego dochodzi kwestia ceny ewentualnego shiftera - cały zestaw może się niebezpiecznie zbliżyć do 3000 złotych. W cenie gołej T500RS mamy topowego Fanateca, który zadziała z obiema konsolami, a kasy starczy jeszcze na ClubSport Shifter. Czekam na recenzję MrArta, ale póki co argumentów po stronie Thrustmastera jest mało.
Narazie olewam tą kierownice chyba że ISR się bardzo pozytywnie o niej wypowie,jest droga,głośna i nie ma nic co by mnie podniecało.Faktycznie chyba wolałbym kupić Fanateca 911 GT2 :lol:
Teraz mam 911 Carrera plus pedały od G27 i jestem bardzo zadowolony,zamówiłem tylko schiftery Clubsport bo te orginalne są dla mnie trochę zamałe.

Naprawiłeś już działanie pedałów? Wspominałeś coś w lobby, że masz ten znany z Fanatec'ów problem czyli migotanie siły wciśnięcia. Mówiłeś, że widać to na wykresach telemetrycznych.
Tak,ale to chodziło o pedały od G27 po podłączeniu do Fanateca,dokładnie o to że pedał przyspieszenia nie dochodził do końca paska telemetrii.Rozebrałem,wyczyściłem,przesmarowałem i wszystko jest ok.Z pedałami od Fanateca orginalnymi nigdy nie miałem żadnego problemu :D

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #523 dnia: Stycznia 13, 2011, 11:35:17 am »
@MrArt-PL, mam takie pytanko do Ciebie: czy wentylatorek w Twoim Fanatecu chodzi głośno ? Czytałem kilka opinii, że wentylatory w tych kierownicach są dość głośne, natomiast w moim GT2 praktycznie w ogóle go nie słychać... trzeba dosłownie wetknąć ucho w otwory wentylacyjne by wychwycić praktycznie niesłyszalny szmerek. Teraz się zastanawiam, czy mam się z tego powodu cieszyć, czy może z moją kierownicą jest coś nie tak ? Może wentylator kręci się zbyt wolno i boje się, że może dojść do przegrzania silnika od FF. Po kilkugodzinnej grze spód kierownicy po odkręceniu od stołu jest dość ciepły.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #524 dnia: Stycznia 13, 2011, 11:51:36 am »
@MrArt-PL, mam takie pytanko do Ciebie: czy wentylatorek w Twoim Fanatecu chodzi głośno ? Czytałem kilka opinii, że wentylatory w tych kierownicach są dość głośne, natomiast w moim GT2 praktycznie w ogóle go nie słychać... trzeba dosłownie wetknąć ucho w otwory wentylacyjne by wychwycić praktycznie niesłyszalny szmerek. Teraz się zastanawiam, czy mam się z tego powodu cieszyć, czy może z moją kierownicą jest coś nie tak ? Może wentylator kręci się zbyt wolno i boje się, że może dojść do przegrzania silnika od FF. Po kilkugodzinnej grze spód kierownicy po odkręceniu od stołu jest dość ciepły.
Z twoją kierownicą jest wszystko ok,moja też chodzi cichutko.Niektóre kierownice po wgraniu najnowszego softu wariowały lekko i wentylatory chodziły cały czas dlatego było je słychać.Po zmianie softu na stary wszystko wracało do normy-miałem tak z pierwszym modelem 911 Turbo S.Nie martw się,graj i ciesz się sprzętem. :P

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #525 dnia: Stycznia 13, 2011, 11:54:03 am »
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #526 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:04:42 pm »



MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #527 dnia: Stycznia 15, 2011, 10:38:46 am »

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #528 dnia: Stycznia 15, 2011, 13:18:21 pm »
Kierownice na tym filmiku się dyndają jakby je mieli na jakimś plastikowym wysięgniku  :lol:

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #529 dnia: Stycznia 15, 2011, 15:01:40 pm »
No własnie też to zauważyłem,że strasznie te mocowanie było niepewne.
Mam jeszcze takie pytanie. Na filmie do zmiany biegów uzywano łopatek. Z tego co zauważyłem nie uzywali pedału sprzegła a tylko gazu i hamulca. Te dwa pedały obsługiwali jedna nogą. Tez tak robicie? Ja jesli zmieniam biegi lopatkami , to lewą noga obsługuję hamulec a prawą gaz. Oczywiście co innego jak sie używa równiez pedału sprzęgła.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #530 dnia: Stycznia 15, 2011, 15:16:29 pm »
Ja robię tak samo. Lewą hamulec, prawą gaz. Tylko nie próbujcie tego robić w swoim prawdziwym aucie. :P

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #531 dnia: Stycznia 15, 2011, 19:24:38 pm »
Ja robię tak samo. Lewą hamulec, prawą gaz. Tylko nie próbujcie tego robić w swoim prawdziwym aucie. :P
Ja używam tylko prawej nogi,tak jak na filmie,tak mi jest wygodniej :P

Kurw... co się dzieje na rynku kierownic,Sklep Fanateca bije rekordy sprzedaży,chciałem dzisiaj zamówić najtańszą 911 Carrera bo na tą swoją mam już chętnego a tu zonk,wiadomość ze skepu Fanatec "Currently not available! New incoming pre-orders will be shipped in April 2011 " Zajebiście  Nawet najtańszy model już wyprzedany,nie mówiąc już o GT3RS czy GT2-chyba wstrzymam się ze sprzedażą albo zostane przy G27.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 13:46:58 pm wysłana przez MrArt-PL »

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #532 dnia: Stycznia 21, 2011, 16:07:10 pm »
@MrArt-PL, bierz GT2... nie pożałujesz  :P

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #533 dnia: Stycznia 22, 2011, 10:52:58 am »
Fanatec 911 Carrera i Logitech G27 do sprzedania-chętnych zapraszam na znany portal aukcyjny,ceny do negocjacji, nick "Alternati" :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #534 dnia: Stycznia 22, 2011, 10:57:09 am »
Ile za G27?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #535 dnia: Stycznia 22, 2011, 11:28:56 am »
Myśle że ok 700 zł

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #536 dnia: Stycznia 22, 2011, 11:50:41 am »
Oki, zapytam ziomka, bo coś mi wspominał, że chce kupić kiere. Jeśli możesz to podaj cene Fanatec'a 911 Carrera to od razu mu powiem jak do niego zadzwonię. Pewnie kojarzysz gościa, bo to ten Kuba, który grywa czasem z nami.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #537 dnia: Stycznia 29, 2011, 17:13:11 pm »
Powiem krótko-Fanatec GT3RS V2 plus Clubsport pedały to narazie jak dla mnie absolutnie najlepsza kierownica z jaką miałem styczność a było ich wiele.Kurews.... majstersztyk niemieckiej myśli technicznej.

Efekt ABS działa w GT5 i jest bardzo realistycznie odwzorowane,drgania są na pedale hamulca i kole kierownicy.Ogólnie pedały Clubsport to majstersztyk wykonania i dbałości o szczególy.Problem jest tylko z przezwyczajeniem się do działania pedału hamulca przesiadając się ze zwykłych pedałów plastikowych,czułość hamulca można wyregulować za pomocą potecjometra ukrytego z tyłu pedałów więc to kwestia czasu i rozjezdzenia się.Na duży plus jest waga pedałów,nie trzeba stosować żadnych mocowań,pedały leżą jak by były przyklejone do stojaka.O samej kierownicy GT3RS V2 nie będe się rozpisywał bo większość ją zna,jak dla mnie to narazie absolutnie numer jeden wśród kierownic dostępnych na rynku(a miałem styczność z większością),zauważyłem że nawet z nowym firmwarem dodano obsługe klaksonu i wycieraczek w GT5 na kole kierownicy,brakuje tylko ps buttona.Alcantara na kole kierownicy jest bardzo miła w dotyku i daje wrażenia że mamy doczynienia z naprawde poważnym sprzętem do grania.Kierownica działa praktycznie bezdzwiękowo tylko po ok 3 godzinnej ostrej jezdzie słychać jak się włączają wentylatorki wewnątrz modułu kierownicy na ok 50-60 sek.
Zestaw wart absolutnie każdej wydanej złotówki-koszt z wysyłką ok 1400 zł.Polecam  ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #538 dnia: Stycznia 29, 2011, 17:54:24 pm »
MrArt, jeśli możesz to napisz jak sprawuje się ta kiera na szutrach w GT5 i w Dirt 2. W G27 najbardziej wkurza mnie zachowanie kierownicy na takiej nawierzchni. Tłucze się niemiłosiernie. DFP lepiej mi się sprawowało w takich sytuacjach.

PS. No i jak wypada FF, bo niektórzy piszą, że jest bardziej miękki niż w kierownicach Logitech'a, a przez to nieco słabiej odczuwalny.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #539 dnia: Stycznia 30, 2011, 12:02:56 pm »

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #540 dnia: Stycznia 30, 2011, 15:33:30 pm »
Ja od 2 tygodni testuję swoją GT3RS V2 z pedałami clubsport i jestem mega zadowolony. Najlepsza kierownica z jaką miałem styczność.
Świetnie wykonana (ciężka i solidna budowa), cicha, bardzo precyzyjna. Przepaść pomiędzy DFP i zdecydowanie lepsza od G27.
Wreszcie kierownica która nie ma problemów z deadzonem (efekt telepotania kierownicą podczas jazdy na wprost mocnymi maszynami nie istnieje). Większa precyzja w prowadzeniu auta, bardziej realistyczny ff (nie działa tak chaotycznie jak w G27), działa szybciej i płynniej (szybka kontra, drift) a działanie ABSu wyczuwalne na pedale hamulca i kierownicy naprawdę ułatwia kontrolę hamowania.
Jedyne minusy tej kierownicy to kiepska dostępność, cena i wymóg posiadania dobrego stojaka. Mój stojak od bigracesim nie wytrzymał i musiałem go wzmocnić.




Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #541 dnia: Stycznia 30, 2011, 15:58:23 pm »
Na żywo prezentuję się świetnie(ach ten pomarańcz), poza tym widzę fajną sofę, audiofilski dywan i generalnie pewnie duży i fajny pokój masz. :)

Opis pokrywa się z tym z MR. ARTEM czyli kolejny zadowolony użytkownik Fanateca. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #542 dnia: Stycznia 30, 2011, 16:30:09 pm »
Czemu taki dywan jest audiofilski?

Co do kiery, to na pewno jest zajebista. Za tą kasę raczej musi być. Jedyna konkurencja to Thrustmaster, więc nie ma się co dziwić. Napiszcie panowie jak na szutrach sprawuje się Fanatec. Jednak na szutrach potrzebne są mocne i szybkie rwania FF, a na paskach zamiast zębatek może być z tym różnie. Szkoda, że dostępność tej kiery przed premierą GT5 była tak żałosna. Tutaj Fanatec dał totalnie dupy, bo wielu graczy chciało od początku grać w GT5 na kierce. Zresztą sam sobie nie wyobrażałem odpalania tego tytułu na padzie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2011, 16:40:10 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #543 dnia: Stycznia 30, 2011, 16:44:09 pm »
No tak się przyjęło, tzn. dobrze pochłania niechciane odbicia dźwiękowe, i jeśli ktoś ma panele(i generalnie goły pokój), i chce kupić dobre audio, powinien właśnie zacząć od takiego dywanu ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #544 dnia: Stycznia 30, 2011, 16:50:27 pm »
No to ja nieświadomy tego zakupiłem podobny dywan. :P Dobrze wiedzieć, że przydaje się też do czegoś innego.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #545 dnia: Stycznia 31, 2011, 15:00:16 pm »
Do użytkowników kierownic Fanatec-na jakich ustawieniach gracie w GT5,kąt obrotu,dead,ff, itd ????Opiszcie to porównamy... :P

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #546 dnia: Stycznia 31, 2011, 18:36:31 pm »
Moje ustawienia:
sen - off
ff - 100 (najczęściej, ale jeżeli chodzi o japońskie auta np Subaru to najbliżej realizmu jest 60-70)
sho - 100
dri - 2
abs - 60-70
lin - 0
dea - 10
spr - 0
dpr - 0

W opcjach GT5: simulation i wspomagacze wył, ff 10.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #547 dnia: Stycznia 31, 2011, 18:38:28 pm »
W opcjach GT5: simulation...

Khe??? Przecież nie ma takiego ustawienia w GT5.

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #548 dnia: Stycznia 31, 2011, 18:50:18 pm »
Jak nie ma jak jest.
Opcje sterowania:
typ sterowania - symulacja
wspomaganie kierowania - wyłącz
siła wibracji force feedback - 10

Mam nadzieję, że nie odkryjesz za chwilę u siebie typ sterowania - amator  :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #549 dnia: Stycznia 31, 2011, 19:03:11 pm »
Panie, ale opcja włączania symulacji dotyczy tylko kierownic, które Ci się podświetlają kiedy tą opcje chcesz zmienić. Ta opcja dotyczy tylko kierownic z 200 stopni obrotu (starego DF i jeszcze jakiejś innej starej kiery). To nie ma nic wspólnego z nowymi kierownicami posiadającymi 900 stopni obrotu. Zauważ, że kiedy chcesz wybrać tą opcje to u góry podświetlają Ci się tylko dwie (lub trzy, już nie pamiętam) kierownice. :roll:

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #550 dnia: Stycznia 31, 2011, 19:16:53 pm »
Przed chwilą zrobiłem test na ustawieniach amator i symulacja i jak najbardziej wpływa to na model jazdy przy użyciu Fanateca. Polecam test z G27.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #551 dnia: Stycznia 31, 2011, 19:19:11 pm »
Tzn. co się zmienia? Opisz, bo to samo było w GT5:P i jak porównywałem, to nie było kompletnie żadnej różnicy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 19:20:51 pm wysłana przez BoBaN »

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #552 dnia: Stycznia 31, 2011, 19:31:34 pm »
Ferrari Italia - na amator auto z wyłączonym TCS prowadzi się jakby TCS było ustawione na 3. Agresywne skręcanie kierownicą i dodawanie gazu aby spowodować utratę przyczepności i wprowadzić auto w poślizg daje mizerne efekty (gra prostuje koła, może nawet robi kontrę).
Na symulacji miodzio.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #553 dnia: Stycznia 31, 2011, 19:38:55 pm »
Ferrari Italia - na amator auto z wyłączonym TCS prowadzi się jakby TCS było ustawione na 3. Agresywne skręcanie kierownicą i dodawanie gazu aby spowodować utratę przyczepności i wprowadzić auto w poślizg daje mizerne efekty (gra prostuje koła, może nawet robi kontrę).
Na symulacji miodzio.

Oj ziomuś ziomuś...przed chwilą to sprawdziłem na Nurbie i kompletnie żadnych różnic. Potem nieco podriftowałem, żeby sprawdzić reakcję kółka, jego odbijanie oraz ogólne zachowanie i jest dokładnie takie samo na ustawieniach amator/symulacja. Nawet czasy wyszły mi identycznie (różnice setnych sekundy). Tak jak pisałem, to dotyczy tylko i wyłącznie kierownic z 200 stopni obrotu i ma pomóc posiadaczom takich kółek zbliżyć się do symulacji, którą właściciele kierownic z 900 stopni obrotu mają od razu ze względu na realistyczny obrót koła kiery. Zresztą nie przypadkowo właśnie te starsze kierownice podświetlają się w momencie najechania na opcję zmiany amator/zawodowiec/symulacja.

PS. Auto, którego używałem to Lexus LFA i w obu przypadkach bez najmniejszych problemów wprowadzałem auto w poślizg, a kierownica zachowywała się dokładnie tak samo. Jeśli trzymałem kółko i nie robiłem kontry to auto przeciągało kąt i wpadało w poślizg. Jeśli puściłem kierę to ją błyskawicznie odkręcało tak jak w rzeczywistości się dzieje. Nie czułem żadnego efekt, który Ty opisujesz jako TCS ustawiony na 3. Zadziała Twoja podświadomość, bo byłeś przekonany, że jakieś różnie na pewno muszą być.

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #554 dnia: Stycznia 31, 2011, 19:44:46 pm »
Bla, bla, bla. Może na G27 nie ma to wpływu, na GT3RS tak. Może GT3RS wykorzystuje dane telemetryczne dla tych kierownic. W sugerowanych opcjach Fanateca do GT5 opcje jazdy są na symulację, ISR też tak zaleca ustawić.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #555 dnia: Stycznia 31, 2011, 19:52:11 pm »
Bzdury. Przeczytaj to co jest napisane pod spodem kiedy najdziesz na tą opcję. Wyraźnie jest napisane, że ta opcja dotyczy tylko i wyłącznie kierownic GT Force, Driving Force i Driving Force EX. To oczywiście kierownice, które mają jedynie 200 stopni obrotu. Nie to nic wspólnego z pozostałymi kółkami.

PS. Dla kółek z 900 stopni obrotu tryb symulacji jest domyślnie ustawiony.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 19:53:52 pm wysłana przez BoBaN »

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #556 dnia: Stycznia 31, 2011, 20:15:55 pm »
Widzę, że nadal żyjesz w swoim świecie i do Ciebie nie dociera...
Napisałem, że na Fanatecu jest różnica to  twierdzisz, że nie rozróżniam jak prowadzi się auto z wł/wył TCS + wspomaganie.
Napisałem, że tak zaleca ustawić Fanatec i ISR to twierdzisz, że to bzdura. No kur**!! Pewnie się mylą!
Przecież ustawień mojej kierownicy nie ma w opcjach GT5 i tak jak napisałem nie wiesz z jakich danych telemetrycznych korzysta.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #557 dnia: Stycznia 31, 2011, 20:21:33 pm »
Ojapierdole! Naprawdę nie widzisz co jest napisane w menu? Wyraźnie piszą, że te ustawienia dotyczą tylko tych 3 kierownic. Jakiż przypadek, że akurat są to kiery z 200 stopni obrotu. Ta opcja ma po prostu przybliżyć posiadaczy kierownic z jedynie 200 stopniami obrotu, do odczuć symulacji jakie dostają od razu gracze używający kółek z 900 stopni obrotu. Żyj dalej ze świadomością, że ustawiłeś na sim i masz kolosalną różnicę. Czasy też pewnie masz zupełnie różne na tych ustawieniach. :roll:

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 31, 2011, 21:35:32 pm[/time]
Ferrari Italia - na amator auto z wyłączonym TCS prowadzi się jakby TCS było ustawione na 3. Agresywne skręcanie kierownicą i dodawanie gazu aby spowodować utratę przyczepności i wprowadzić auto w poślizg daje mizerne efekty (gra prostuje koła, może nawet robi kontrę).
Na symulacji miodzio.

Cholera za nic nie mogę tego zrozumieć. Co ma ustawienie kierownicy w tryb sim, to zrywania przyczepności tylnych kół? A jeśli chodzi o prostowanie kół (sama kierownica obraca się do pozycji wyprostu kół) to naturalnie zachowanie i jak najbardziej odpowiada pełnej symulacji. Ja u siebie w G27 mam tak od początku. Teraz sprawdziłem na ustawieniach amator oraz sim i nie ma żadnych różnic. Podczas wpadania w kontrolowany poślizg (LFA, 2 bieg i gaz na łuku) koło kierownicy samo się odkręca do wyprostu kół (zarówno w trybie amator jak i sim).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 20:42:24 pm wysłana przez BoBaN »

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #558 dnia: Stycznia 31, 2011, 20:58:09 pm »
Taaa... W opcjach piszą też, że force feedback działa JEDYNIE Z DF Pro i DF GT.  :lol:
Pewnie mi się wydaje, że u mnie ff działa...
Ostatni raz piszę - może na G27 ta opcja nie ma wpływu, ale na GT3RS tak.
Ustawienia ISR 16 minuta
Jutro dostaniesz też potwierdzenie mailem z Fanateca  :)
Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #559 dnia: Stycznia 31, 2011, 21:04:10 pm »
Napisałeś, że na amator kierownica sama kontruje. Tak właśnie powinno być, bo to dokładnie dzieje się w aucie podczas driftowania. Widocznie G27 od razu jest ustawione w tryb sim.

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 31, 2011, 22:13:22 pm[/time]
Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić.

Ja też nie mam zamiaru, ale musiałem sprostować to...

Mam nadzieję, że nie odkryjesz za chwilę u siebie typ sterowania - amator  :)

...ponieważ te ustawienia nie mają kompletnie żadnego znaczenia u mnie.

PS. Masz może taki filmik ISR z ustawieniami do kiery G27?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 21:14:43 pm wysłana przez BoBaN »