Autor Wątek: Gran Turismo 5 Kierownice  (Przeczytany 264535 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #600 dnia: Lutego 16, 2011, 10:20:26 am »
Mniej realistyczna? Jak dla mnie to nawet T500RS jest nieco zbyt wolna przy odkręcaniu kółka w poślizgu. Jak wrócę do domu, to podrzucę tutaj link gdzie Tsuchiya na Gunsai Touge lata bokam, bo tam najlepiej widać, jak błyskawicznie odkręca się koło kierownicy w poślizgach.

PS. W Fanatec'ach strasznie odpycha mnie jedna rzecz. Sama kierownica nie przypomina w niczym kółek aut wyścigowych. To po prostu kiera z luksusowego auta sportowego, a nie wyścigowego. Tutaj G27, a tym bardziej T500RS miażdży Fanatec'a.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2011, 10:22:27 am wysłana przez BoBaN »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #601 dnia: Lutego 16, 2011, 10:48:22 am »
Ta, oczywiście. Na pewno przyjemniej się gra na gumowym, chińskim gównie, niż kierownicy obszytej alcantarą.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #602 dnia: Lutego 16, 2011, 10:55:41 am »
Kierowcy wyścigowi raczej nie mają aut budowanych pod wygodę. Pierwszy lepszy przykład kierownicy sportowej do auta.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Zresztą każdy kto widział kiedykolwiek rajdy czy wyścigi na asfalcie, to wie jakie tam mają kierownice.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #603 dnia: Lutego 16, 2011, 10:58:48 am »
I rozumiem, że grając w Gran Turismo zakładasz rękawice - jak na kierowcę wyścigowego przystało?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #604 dnia: Lutego 16, 2011, 11:12:00 am »
W GT5 gram po to żeby się ścigać, a nie jeździć rekreacyjnie. Kierownice sportowe po to są tak minimalistyczne (okrojone z przycisków, wąskie ramiona i koło) żeby podczas szybkiego kręcenia, mogły być chwytane w wielu pozycjach z równą skutecznością. Nie mówię przecież, że Fanatec ma słabe wykonanie, bo to byłaby bzdura. Jest bardzo dopracowaną i porządną kierownicą, ale nie ma za wiele wspólnego z kierownicami do aut wyścigowych. Skóra i metal w G27 mi bardziej odpowiadają, ale jeszcze bardziej podoba mi się to co prezentuje T500RS. Sama alcantara jest teraz szeroko stosowana przy budowie kierownic do rajdówek i tutaj duży plus dla Fanatec'a, ale masywny środek kierownicy nie pasuje do charakteru aut wyścigowych.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #605 dnia: Lutego 16, 2011, 11:30:08 am »
To już są naprawdę z dupy argumenty. Kierownica Fanateca jest świetnie wyprofilowana i doskonale leży w rękach. To, że ma grubszy wieniec jest ogromnym plusem, bo wątpię czy ktoś grając na kierownicy do konsoli zakłada wyścigowe rękawice. A co do "wibracji" w G27 na szutrach, to nie ma to kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością... bierze się to z bardzo dużego dead zone'a na silnikach od FF... kierownica non stop próbuje korygować położenie i odbija z lewej do prawej. Wystarczy jechać na wprost by to sprawdzić... lekkie szarpnięcie i puszczenie kierownicy sprawi, że kierownica się bardzo nienaturalnie "rozgibie".

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #606 dnia: Lutego 16, 2011, 11:46:01 am »
Według Ciebie to argumenty z dupy. Według mnie to nie są argumenty z dupy.

A co do "wibracji" w G27 na szutrach, to nie ma to kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością... bierze się to z bardzo dużego dead zone'a na silnikach od FF... kierownica non stop próbuje korygować położenie i odbija z lewej do prawej. Wystarczy jechać na wprost by to sprawdzić... lekkie szarpnięcie i puszczenie kierownicy sprawi, że kierownica się bardzo nienaturalnie "rozgibie".

Yyyhhhmmm...i pewnie dlatego najlepszy symulator rajdów RBR oficjalnie wspiera kółka Logitech'a. Ty dopiero z dupy argumenty wyciągasz.

PS. To "rozgibanie" kierownicy (jak Ty to nazywasz), występuje w GT5 i to wina gry, a nie samej kiery człowieku. Odpal sobie rFactora, to się przekonasz, że tam nie ma czegoś takiego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2011, 11:53:38 am wysłana przez BoBaN »

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #607 dnia: Lutego 16, 2011, 12:01:27 pm »
Hahahahaha, padłem. Jak oficjalne wsparcie danego produktu wg Ciebie oznacza, że jest on najlepszy, to dalsza polemika z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Zresztą nie jeden Twój "fanowski" (by nie użyć mocniejszego słowa) post już przeczytałem i wiem, że nikt i nic nie jest w stanie zmienić Twych betonowych poglądów. Pozdrawiam serdecznie :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #608 dnia: Lutego 16, 2011, 12:05:37 pm »
Faktycznie, lepiej skończ, bo pier****sz głupoty jak potłuczony. Szczególnie bzdura o tym "rozgibaniu" kierownicy pokazuje, że mam do czynienia z kimś, kto kompletnie pojęcia nie ma o czym pisze. Pozdrawiam najserdeczniej.

PS. Poza tym, jakbyś nie zauważył, to wcześniej wyraźnie pisałem, że gdybym teraz kupował kierę to wybrałbym Fanatec'a, bo jest lepszy od Logitech'a. Ty jednak spinasz się jak żyd na mrozie i atakujesz swoimi pierdołami. Nie zmienia to jednak faktu, że budowa kierownicy Fanatec'a nie ma za wiele wspólnego z kierownicami do rajdówek i wyścigówek. Jeśli temu przeczysz to jesteś po prostu głupi (wybacz).

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #609 dnia: Lutego 16, 2011, 12:23:11 pm »
Człowieku, weź Ty się ogarnij. Wiesz w ogóle, że typowa wyścigowa lub rajdowa kierownica ma taką budowę, bo jest przygotowana z myślą o jak najszybszym i najwygodniejszym kręceniu w rękawicach wyścigowych ? Jak masz zamiar grać na kierownicy do konsoli w takich rękawicach, to proponuję Ci jeszcze zaopatrzyć się w kompletny kombinezon, kask i system hans... wtedy to dopiero kierownica na której będziesz grał "zmiażdży" (jak Ty to mawiasz) całą konkurencję.

I wcale nie twierdzę, że kierownice Fanateca są najlepsze na świecie. Wcześniej przez ładnych kilka lat ogrywałem DFP i uważam ją za równie dobry (zważywszy na cenę) sprzęt. Po prostu cholernie razi mnie Twoje czepianie się zupełnie nieistotnych w kierownicy do konsoli szczegółów. A co do "rozgibania" kierownic Logitecha, to nie występuje to jedynie w GT5. Grałem w wiele gier (GT5, Dirt, Dirt2, Grid, GTR) na tych sprzętach i wszędzie w mniejszym bądź większym stopniu ten problem występuje.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #610 dnia: Lutego 16, 2011, 12:29:06 pm »
Faktycznie, lepiej skończ, bo pier****sz głupoty jak potłuczony. Szczególnie bzdura o tym "rozgibaniu" kierownicy pokazuje, że mam do czynienia z kimś, kto kompletnie pojęcia nie ma o czym pisze. Pozdrawiam najserdeczniej.

PS. Poza tym, jakbyś nie zauważył, to wcześniej wyraźnie pisałem, że gdybym teraz kupował kierę to wybrałbym Fanatec'a, bo jest lepszy od Logitech'a. Ty jednak spinasz się jak żyd na mrozie i atakujesz swoimi pierdołami. Nie zmienia to jednak faktu, że budowa kierownicy Fanatec'a nie ma za wiele wspólnego z kierownicami do rajdówek i wyścigówek. Jeśli temu przeczysz to jesteś po prostu głupi (wybacz).

Kierownice Fanatec są odpowiednikiem prawdziwych kierownic luksusowych sportowych samochodów marki Porsche i tak właśnie wyglądają.Mi to osobiście nie przeszkadza ale każdy ma swój gust i o tym się nie dyskutuje.Sam dotyk kółka w mojej GT3RS sprawia że mam banana na buzi,działa perfekcyjnie i wygląda kozacko ale nie wygląda jak kierownice w samochodach wyścigowych tylko jak kierownice w luksusowych samochodach sportowych a takie było zamierzenie Fanateca.Co do działania to każdy wie jaką opinie wypracował sobie Fanatec,nic dodać nic ująć.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #611 dnia: Lutego 16, 2011, 12:41:16 pm »
Przecież ja nigdzie nie ujmuję profesjonalnemu wykonaniu Fanateca, a fani tej marki napadli na mnie jakbym im rodzinę obraził. Po prostu ta kierownica nie jest odpowiednikiem kierownicy z aut wyścigowych/rajdowych, co mi osobiście się nie podoba. T500RS w tej kwestii jest u mnie zdecydowanie numerem 1.

A to, że ludzie grający w simy wolą kierownice typowo rajdowe, świadczy fakt jak dużo modów stosuje się do G25/G26. Po prostu wymieniają samo koło na bardziej profesjonalne. Na YT możecie znaleźć masę takich przeróbek.

@Michal102
U mnie to gibanie się kiery występuje tylko w GT5 i to nie zawsze. W Dircie machnie ze dwa trzy razy i wraca na środkową pozycję. W rFactor ten problem kompletnie nie istnieje. Zresztą podczas recki GT5 na ISR zarzucali Polyphony, że jako jedyni na rynku nie potrafią sobie z tym poradzić. Efekt ten występował też w kierce Fanateca podpiętej do GT5. Dopiero ustawienia dead zone (duży plus Fanateca, że kiera ma ustawienia) pomógł to zniwelować. Po prostu PD w tej kwestii dało dupy, ale powiedzmy sobie szczerze, kto puszcza kierownice podczas wyścigów? To jest czepianie się na siłę, bo trzymając kółko efekt ten nie występuje.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2011, 12:43:25 pm wysłana przez BoBaN »

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #612 dnia: Lutego 16, 2011, 12:50:50 pm »
Tu się z Tobą w 100% zgadzam - gibanie kierownicy praktycznie w żaden sposób nie wpływa na precyzyjną grę czy coś takiego. Wydaje mi się tylko, że może to być przyczyną głośnych stuków które generują kierownice Logitecha.
Możliwe także, że w G27 którą posiadasz problem z dead zonem został ograniczony, bo zdaje się najnowsze egzemplarze zostały poprawione.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #613 dnia: Lutego 16, 2011, 13:22:08 pm »
i tu obaj nie macie racji bo FF w deadzone nie pracuje dobrze (i to nie tylko chodzi o siłę), szczególnie przejście poza deadzone jest zbyt gwałtowne i wyraźnie odczuwalne podczas jazdy. czuć to szczególnie na DFGT i to dla mnie jest spora wada tej kierownicy, G27 lepiej sobie z tym radzi ale mimo wszystko łatwo wyłapać gdzie jest deazdone a gdzie się kończy

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #614 dnia: Lutego 16, 2011, 13:35:06 pm »
Tu się z Tobą w 100% zgadzam - gibanie kierownicy praktycznie w żaden sposób nie wpływa na precyzyjną grę czy coś takiego. Wydaje mi się tylko, że może to być przyczyną głośnych stuków które generują kierownice Logitecha.
Możliwe także, że w G27 którą posiadasz problem z dead zonem został ograniczony, bo zdaje się najnowsze egzemplarze zostały poprawione.

To stukanie można chyba w jakiś sposób software'owo ograniczyć. W najnowszym wywiadzie odnośnie Dirt 3, twórcy mówią, że posiadacze G27 nie mają się czego obawiać i ich kierownica nie zostanie rozwalona. To zapewne nawiązanie do faktu, że w Dirt 2 (ta gra nie obsługuje w pełni G27) stuki na szutrach były wszechobecne i nagminne, co było nagłaśniane przez graczy. Koleś wspomina, że w Dirt 3 dali pełną obsługę wszystkich kierownic. Być może dzięki temu te stuki zostaną zmniejszone.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #615 dnia: Lutego 16, 2011, 14:00:22 pm »
i tu obaj nie macie racji bo FF w deadzone nie pracuje dobrze (i to nie tylko chodzi o siłę), szczególnie przejście poza deadzone jest zbyt gwałtowne i wyraźnie odczuwalne podczas jazdy. czuć to szczególnie na DFGT i to dla mnie jest spora wada tej kierownicy, G27 lepiej sobie z tym radzi ale mimo wszystko łatwo wyłapać gdzie jest deazdone a gdzie się kończy

No i może dlatego właśnie szarpnięcia kierownic Logitecha (tu bazuję głównie na DFP, bo w Dirt 2 grałem na tej kierownicy bardzo dużo) wydają się mocniejsze, co wg mnie jest mało naturalne. Choć może te szarpnięcia nie są tyle mocniejsze, co zbyt intensywne. Po prostu w tej martwej strefie kierownica odbija jak piłeczka pingpongowa, lub jak to ktoś już wcześniej opisał występuje efekt echa. Mi to osobiście nigdy jakoś specjalnie nie przeszkadzało, ale jednak należy ten fakt odnotować. Grając na Fanatecu jazda wydaje mi się bardziej płynna i mniej gwałtowna, co nie znaczy że kierownica nie potrafi dać po łapach  :P

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #616 dnia: Lutego 16, 2011, 14:09:37 pm »
Kurwać, muszę ograć na DFGT zajebistego Dirta2, przez GT5 jeszcze nie było czasu. Macie jakiś sprawdzony optymalny konfig? Bo w menu jest sporo suwaków do ustawienia.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #617 dnia: Lutego 16, 2011, 14:14:05 pm »
Nic nie ruszaj. :P Dobrze jest ustawione.

Mnie się lepiej grało na DFP w Dirta 2. Właśnie przez gwałtowne i mocne szarpnięcia. G27 może i oddaje więcej nierówności, ale IMO nie jest to tak realistyczne odczucie jakie dawała DFP.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #618 dnia: Lutego 19, 2011, 20:16:07 pm »
Porównanie,recenzje 2 kierownic Fanatec GT2 i T500RS,zgadnijcie kto dostał więcej punktów
http://www.911wheel.de/?q=node/5529

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #619 dnia: Lutego 19, 2011, 21:32:18 pm »
To było oczywiste. Thrustmaster i tak może się cieszyć, że tylko jednym punktem  :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #620 dnia: Lutego 19, 2011, 22:06:35 pm »
Czekam na reckę ISR, bo po ograniu T500RS stwierdzili, że to zdecydowanie najlepsze kółko na jakim grali w GT5 (a grali na wszelakich Fanatec'ach). Zresztą filmik pokazujący reakcję i odkręcanie kiery, mówi sam za siebie. Fanatec'a dzieli tutaj przepaść.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #621 dnia: Lutego 19, 2011, 22:25:40 pm »
BoBaN, bredzisz i tylko zastanawiam się czy bredzisz świadomie, czy nie zdajesz sobie z tego sprawy. Szybkość kręcenia kołem w czasie kalibracji o niczym nie świadczy, co już ci zresztą ktoś wcześniej tłumaczył, a biorąc pod uwagę inne elementy, jak wykonanie, zastosowane materiały, wyposażenie, kompatybilność czy konfiguracje, Thrustmaster ze swoją absurdalną ceną powinien się ze wstydu spalić w obliczu Fanateca.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #622 dnia: Lutego 19, 2011, 22:41:07 pm »
Ja nie przeczę, że Fanatec jest świetnie wykonany, że ma więcej możliwości ustawienia i lepsze pedały. Dlatego pewnie zbiera tak dobre oceny, bo to jego główne atuty, które dają mu przewagę nad T500RS. Natomiast zapewne nie bez przyczyny ISR jasno określił to kółko jako najlepsze pod GT5.

Patrząc na prędkość FF...


...i porównując to do prawdziwego auta...


...wiem, że to będzie moje koleje kółko. Niech tylko potanieje, bo cena faktycznie jest przesadzona.

Także ja tutaj nie bredzę, tylko stwierdzam, że T500RS najbardziej przypomina to co dzieje się z kierownicą podczas jazdy. Na razie niestety nie ma pod to softu i kiera jest wykorzystywana pod jednym tytułem. Poczekajmy aż pojawi się oprogramowanie na PC (pewnie wtedy też ISR weźmie się za porządne testy tego kółka) i inne gry zaczną wspierać T500RS.

PS. Zanim cokolwiek napiszecie, to zobaczcie na filmiku, który wrzuciłem z jaką prędkością odbija kiera w prawdziwym aucie. Nawet T500RS nie oddaje w pełni tej prędkości. Jest jednak najbliżej ze wszystkich kierownic.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #623 dnia: Lutego 20, 2011, 10:14:12 am »
Wiadomo juz kiedy T500RS otrzyma to oprogramowanie???Czy bedzie działał z nowymi tytułami jak Schift2 lub Dirt3????

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #624 dnia: Lutego 20, 2011, 10:19:13 am »
No właśnie na razie nic nie wiadomo. Miał być shifter do tej kiery i też cisza. :-?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #625 dnia: Lutego 20, 2011, 10:23:30 am »
Kurde to blado,a BoBaN masz jakiś sklep gdzie można kupić T500 taniej niz w Polsce ?????Ja przeglądałem ale nic ciekawego nie znalazłem???

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #626 dnia: Lutego 20, 2011, 10:24:45 am »
MrArt nawet nie szukałem, bo póki cena nie spadnie dosyć drastycznie, to nie mogę sobie pozwolić na tą kierę. A Ty szukałeś? Jeśli tak, to gdzie znalazłeś najtaniej?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #627 dnia: Lutego 20, 2011, 10:28:23 am »
Kiera średnio wychodzi ok 2400 zł z przesyłką więc nawet jak bym sprzedał 911GT3 to musiał bym dołozyć ok 800 zł do T500 a to duża różnica porównując wykonanie tych kierownic,a jakimś Pro driverem to ja nie jestem i raczej nie będe z moimi umiejętnościami heheheeheh. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #628 dnia: Lutego 20, 2011, 10:40:43 am »
Dlatego ja czekam, aż pójdą po rozum do głowy i cena spadnie do poziomu kierownic Fanatec'a.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2011, 11:00:26 am wysłana przez BoBaN »

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #629 dnia: Lutego 20, 2011, 12:18:47 pm »
Heh... 2400  :o Ja kupując kierownicę Fanateca za 1300 zł pukałem się w głowę, ale cena T500RS zawstydza wszystko, nawet TurboDymoMana  :P

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #630 dnia: Lutego 20, 2011, 12:25:50 pm »
Więc mówicie że g27 to gówno między innymi przez zasilacz? Cholera a już myślałem że tak przyjemnie mi się na niej gra ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #631 dnia: Lutego 20, 2011, 12:34:53 pm »
Gówno czy nie gówno, ale najważniejsze, że wystarcza żeby opier****ć pros'ów z Fanatec'ami. ;)

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #632 dnia: Lutego 20, 2011, 12:36:02 pm »
Do tego wystarczy nawet DFP  ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #633 dnia: Lutego 20, 2011, 12:37:54 pm »
W sumie racja, ale G27 nieco to ułatwia.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #634 dnia: Lutego 20, 2011, 20:03:25 pm »
Więc mówicie że g27 to gówno między innymi przez zasilacz? Cholera a już myślałem że tak przyjemnie mi się na niej gra ;)
Kto powiedział że G27 to gówno,w żadnym razie.To bardzo dobre kółko,nawet jedno z lepszych i zasilacz nie ma tu nic do rzeczy.Miałem ją ok.7 miechów i działała pięknie :P BoBaN śmiga na G27 i radzi sobie bardzo dobrze,a mam w ekipie kilku chłopaków co śmigaja na f430 i DFGT i jezdzą o klasę lepiej odemnie więc kółko nie czyni gracza kierowcy. :P


FANATEC GT3RS V2 CLUBSPORT NA SPRZEDAŻ-SZUKAĆ NA ZNANYM PORTALU AUKCYJNYM. :lol:
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2011, 12:48:02 pm wysłana przez MrArt-PL »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #635 dnia: Lutego 23, 2011, 13:33:32 pm »
Zapowiada się, że niedługo będziemy mieli okazję poznać Twoją opinię o T500RS. Dobrze podejrzewam? Fanatec poszedł na rzecz T500RS?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #636 dnia: Lutego 23, 2011, 13:35:11 pm »
Jesteś blisko BoBaN nawet bardzo blisko :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #637 dnia: Lutego 23, 2011, 13:36:06 pm »
No to w takim razie czekam na obszerną recenzję T500RS maniaku! :grin:

Wiadomość scalona: [time]Luty 23, 2011, 22:49:45 pm[/time]
---------------

Odkreślam grubą krechą, bo to ważna wiadomość dla fanów sim racing'u i nie tylko. Pojawił się wczoraj na ISR poradnik, który ma pomóc przy wyborze kierownicy do PS3 i PC. W teście głównie skupiają się na Gran Turismo 5 i PS3, aczkolwiek wzmianki o PC są dosyć istotne jeśli ktoś bawi się też w gry wyścigowe na kompach.

Oto lista kierownic, które zostały przetestowane:
Logitech: Black Momo, Driving Force Pro, Driving Force GT, G25 & G27.
Fanatec: Carerra, 911 GT3 RS, GT2
Thrustmaster: F430, T500RS.



No cóż...werdykt jest jednogłośny. T500RS odstawił całą konkurencję. Głównie dzięki niesamowitemu FF. Tak przeczuwałem patrząc na filmiki, że ta kiera będzie niedościgniona w oddawaniu realizmu. Jeśli ktoś ciągle stoi przed dylematem wyboru kierownicy to polecam obejrzeć ten test.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2011, 21:50:18 pm wysłana przez BoBaN »

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #638 dnia: Lutego 24, 2011, 10:35:04 am »
Wygląda na to, że T500RS jest po prostu bezkonkurencyjna. Bardzo podoba mi się tez to, że łopatki od zmiany biegów są nieruchome... początkowo myślałem, że takie rozwiązanie może sprawiać pewne problemy, ale grając w gry gdzie jeździmy "normalnymi" samochodami może być to bardzo pomocne... szczególnie podczas driftu. jednak dalej mam pewne obawy jak się to sprawdzi w F1 gdzie bardzo często zmieniam biegi mając kółko przekręcone o 180 stopni w lewo bądź prawo... bez zdjęcia dłoni z wieńca się chyba nie obejdzie.
Ogólnie jestem pod wrażeniem tej kierownicy, jednak wielkim minusem jest dla mnie brak "multiplatformowości" tego sprzętu... wydając taka kupę kasy chciało by się pograć też na X360  ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2011, 11:08:04 am wysłana przez Michal102 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #639 dnia: Lutego 24, 2011, 12:48:43 pm »
Shiftery są wykonane naprawdę porządnie.