Autor Wątek: NBA 2k11  (Przeczytany 6141 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
NBA 2k11
« dnia: Października 06, 2010, 23:33:14 pm »
Tematu o tym tytule nie znalazlem tak wiec zakladam.Premiera o ile dobrze pamietam w tym tygodniu.

Pierwsza wideorecenzja


                     

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Moim skromnym zdaniem najlepsza seria sportowa.Fenomenalna oprawa,genialne animacje oraz ich przejscia no i wciaga jak bagno.Co najwazniejsze jest symulacja pelna geba.Nowy pes chyba bedzie musial jednak poczekac,nba 2k11 zamowione :)

"BEST SPORT GAME OF THIS GENERATION" - ign

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #1 dnia: Października 07, 2010, 00:09:16 am »
No właśnie, tematu nie ma. Gra zapowiada się kozacko, już ściągam :angel:

Różnica w płynności animacji w porównaniu do poprzedniej części MIAŻDŻY.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2010, 00:12:57 am wysłana przez blach0r »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #2 dnia: Października 07, 2010, 12:23:59 pm »
Wygląda świetnie - chyba kupię, bo dawno w kosza na konsoli nie grałem...

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #3 dnia: Października 07, 2010, 13:03:23 pm »
Mam prośbę,jak ktos kupi wersję na PS3 i ma Move'a, to niech sprawdzi czy działa on z tą grą. Bo podobno jest cos takiego na pudełku napisane.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #4 dnia: Października 07, 2010, 14:02:19 pm »
Klimatyczny trailer

 
 


Fajna sprawa z druzynami z polowy lat 80 i 90.Najlepsze czasy NBA  :D

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #5 dnia: Października 07, 2010, 14:52:53 pm »
No z Majkelem na czele aż się łezka w oku kręci  :)
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2010, 15:04:51 pm wysłana przez marcin_N »

nakimushi

  • Gość
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #6 dnia: Października 07, 2010, 18:13:37 pm »
ja dzisiaj z pracy porzyczylem to obadam pozniej - demo jest swietne , mam tylko nadzieje ze fajnie sie gra online i wszystko dziala

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #7 dnia: Października 07, 2010, 18:41:42 pm »
ja dzisiaj z pracy porzyczylem to obadam pozniej - demo jest swietne , mam tylko nadzieje ze fajnie sie gra online i wszystko dziala
Po demie stwierdzam ze jest odrobine trudniej niz w poprzedniej czesci(latwiej o strate pilki) Gamespot wystawil ocene 8,0 a za glowna wade uznal wlasnie tryb online ( spore lagi ) :(

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #8 dnia: Października 09, 2010, 12:14:54 pm »
"BEST SPORT GAME OF THIS GENERATION" - ign
Zgadzam się. Poprawiono WSZYSTKO, przez zajebistą oprawę meczów, po tryb My Player (jedynie wkur**a to, że ekran kreacji swojego murzyna się nie zmienił od poprzedniej części, nawet dziary są te same). Niech za znaczek jakości posłuży fakt, że od momentu odpalenia NBA 2k11 nie tknąłem nawet PES 11.

nakimushi

  • Gość
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #9 dnia: Października 09, 2010, 18:03:59 pm »
no gra sie swietnie a oprawa i prezentacja stoi na kosmicznym poziomie ... to jak po meczu sa zrobione powtorki najlepszego zawodnika to nawet w tv tak to nie wyglada  :D

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #10 dnia: Października 11, 2010, 12:48:06 pm »
Gra już została do mnie wysłana  :angel:
 Sprawdzę obsługę Move to dam znać.

nakimushi

  • Gość
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #11 dnia: Października 11, 2010, 15:48:01 pm »
mi sie strasznie podobaja Jordan challenges
chociaz sa strasznie trudne do zaliczenia na wysokim poziomie trudnosci -
trzeba np rzucic 69pkt w meczu z Clevelend itd  :D

online gralem tylko 2 mecze ale nie bylo zadnych problemow podczas meczu i gralo sie swietnie
gra naprawde jest swietna

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #12 dnia: Października 13, 2010, 07:21:29 am »
Pierwszy wieczór z NBA 2k11 za mną.

Gra jest NIESAMOWITA. Nie pamiętam kiedy ostatnio gra sportowa sprawiała mi tyle radości.
Ogrywam na razie play-offy(kwarty po 12min, poziom trudności Pro, poznaje możliwości sterowania, itd.
Move'a jeszcze nie sprawdzałem - może dzisiaj.

Do premiery GT5 raczej się nie oderwę  :angel:

Wiadomość scalona: Października 13, 2010, 11:20:24 am
Recenzja GT - 9.2/10

« Ostatnia zmiana: Października 13, 2010, 11:20:24 am wysłana przez adriano »

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #13 dnia: Października 13, 2010, 17:03:55 pm »
Jak to zawsze na tym forum bywa, gra roku (wyprzedza nawet PESa!11) ma jedną stronę w temacie.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #14 dnia: Października 13, 2010, 18:57:51 pm »
Mecze Nba2k11 od 3 dni i co tu duzo gadac,jedna z lepszych gier w jakie mialem przyjemnosc grac a na pewno najlepsza gra sportowa mimo ze pilka kopana jako sport jest mi blizsza.Troche spedzilem czasu z poprzednia odslona i musze przyznac ze jest o wiele trudniej w tej edycji.Pomijajac AI przeciwnika ktore jest niesamowite cholernie zaczyna mnie wkurzac skutecznosc moich zawodnikow ( gram Orlando ) .Pieknie wykreowana akcja,Carter po zaslonie na czystej pozycji w okolicach trumny i dupa,jak za 5 razem wejdzie to swieto.30-35%skutecznosci to max na dzien dzisiejszy a bywa i mniej.Wykonujac rzuty z dystansu urzywacie galki czy []/X (w zaleznosci od platformy) no i na jakim poziomie gracie i w jakich ustawieniach (casual/default/symulacja)?

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #15 dnia: Października 13, 2010, 20:10:24 pm »
Ja gram na symulacji na przedostatnim poziomie trudności chyba, a rzucam różnie - raz [], raz gałką jak wpadnę na jakiś wspaniały pomysł zagrania fejdełejem czy innym drifterem. Ważne też jest to, abyś zdecydował się czy chcesz używać rzucania 'timingowego' czy też Real Player FG% (czyli nie martwisz się uczeniem się rzutu każdego murzyna, a rzuty są odzwierciedleniem prawdziwego procentu skuteczności danego zawodnika - co mnie zdziwiło to fakt, że dowolny mistrz trójek czy półdystansu czasami nie trafia w banalnych sytuacjach). Na początku ustawiłem tę drugą opcję i gówno co zostało trafione z dystansu (gram Miami dla testu, chyba wyjebię ten team w pizdu, bo prócz Millera i Łejda nikt nie potrafi rzucać) więc wróciłem do własnego release'u i są efekty (no może oprócz Ilgauskasa i innych takich wynalazków). Wadą jest oczywiście poświęcenie chwili czasu na nauczenie się rzucania dla każdego zawodnika, ale lepsze to niż wkurwianie się na poprzednią opcję. Pochwalę się, że raz wpadła mi identyczna trójka a'la Kobe z poprzedniego sezonu w meczu z Miami - gałka się bardzo przydaje, ale w praktyce na meczach ciężko cokolwiek z nią wykombinować, a co dopiero wykonać.

Podobnie zresztą jest z Post Moves. Niby siedziałem z godzinę na treningu i kminiłem co i jak (trochę nowych rzeczy od poprzedniej odsłony jest), a w meczu nie potrafiłem zrobić nawet tych łatwiejszych rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2010, 20:14:38 pm wysłana przez blach0r »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #16 dnia: Października 13, 2010, 21:14:54 pm »
U mnie podobnie - a może nawet jeszcze gorzej.
Największy problem mam w tej chwili z podaniami - mam masę strat własnych. Podawanie za pomocą wyznaczania kierunku lewą gałką i X jest cholernie niedokładne. Jest jeszcze opcja pełnego manualu(podania prawą gałką) lub podania z wykorzystaniem L1 i potem przycisk odpowiedni dla każdego zawodnika.
Co polecacie?

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #17 dnia: Października 13, 2010, 21:56:32 pm »
Do regulacji tego,aby statystyki meczowe były podobne do tych w realu najlepiej używac(tu nie odkrywam ameryki) slidersów. Nie trzeba sie trzymac trybu symulacji,bo tam ustawione parametry wcale nie sprawiają,że gra wyglada jak prawdziwa. przecież widac wyraźnie,że w tej edycji baaardzo podciagnieto przechwyty w drużynach kierowanych przez konsolę. praktycznie 90% podan przez "trumne"to przechwyt. Trzeba obniżyć sdolność steal w drużynach kierowanych przez konsole i podnieśc u nas efektywnośc podań. Ja gram na przedostatnim poziomie trudności od końca. jest bardzo ciężko. Na razie 3 porażki i 3 zwycięstwa. Ale z mocniejszych drużyn to grałem tylko z Denver(sam giercuje LAL). Wszystkie te mecze przed sezonowe służa ustawieniu slidersów na odpowiednim poziomie. Co kwarte sprawdzam statystyki drużyny i widzę,że ja podczas jednej przeciwnik ma 8 steali(mimo że staram się grac do zawodników ustawionych na czystych pozycjach) to wiem że ten parametr trzeba obniżyć. Jak druzyny rzucają z 60 i więcej procentową skutecznością, to też jes nie halo i trzeba poobniżać parametry odpowiedzialne za trafienia.
Robię tak już od lat. Przygodę z tą serią zacząłem jeszcze od Dreamcasta i jestem jej wierny cały czas. W tym roku jest naprawdę trudno(ostatnie serie grałem zawsze na najwyższym poziomie trudności i spokojnie dawałem radę) i bardzo ważne jest właściwe wyskalowanie slidersów.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #18 dnia: Października 13, 2010, 22:52:47 pm »
U mnie podobnie - a może nawet jeszcze gorzej.
Największy problem mam w tej chwili z podaniami - mam masę strat własnych. Podawanie za pomocą wyznaczania kierunku lewą gałką i X jest cholernie niedokładne. Jest jeszcze opcja pełnego manualu(podania prawą gałką) lub podania z wykorzystaniem L1 i potem przycisk odpowiedni dla każdego zawodnika.
Co polecacie?
Po cholerę gałką? :P Masz icon passing pod R2, inaczej nie skonstruujesz nic ciekawego :)

A kombinowanie ze sliderami to imo małe czitowanie :angel:

Ja w dwóch meczach byłem bliski zwycięstw z Bostonem, ale wykończyli mnie zajebistą obroną i szybkością Rondo w kontrach. Za to Lakersów raz udało mi się pyknąć. Po nauczeniu się zagrywek idzie mocno z górki. Inna sprawa, że grać tyłem do kosza na razie za bardzo nie potrafię więc taki Bosh służy u mnie tylko do bronienia i czasami pick&rollów.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #19 dnia: Października 13, 2010, 23:24:17 pm »
Z tymi podaniami porostu trzeba uwazac i nie rzucac pilka jak popadnie.W pierwszej kolejnosci jak w rzeczywistosci nie podaje sie w poprzek boiska przez cale pole 3 sekund na druga strone bo zadko to przechodzi.Grajac obwodem tez trzeba uwazac gdyz dosyc czesto przeciwnik zaczyna kryc od pilki i strata wtedy murowana.Przy szybkim kontrataku rowniez warto spojrzec na czarnucha do ktorego chcemy zagrac gdyz czesto w momencie podania okazuje sie ze ma inny plan niz biegniecie po prostej.Jak na samym poczatku dosyc mnie to frustrowalo tak teraz uwazam to za duzy plus,mniej posylanych idiotycznie pilek przez pol boiska.Swoja droga konsoli tez zdaza sie troche strat.

Zrobilem kolejny maly trening na practice z rzutami z wolnej pozycji i w momencie kiedy stwierdzilem "juz kumam" kolejny mecz po raz kolejny sprowadzil mnie na ziemie.Kur...a 15 % skutecznosci,nie wiem co sie dzieje.Dwight Howard pod koszem poprostu mnie zalamuje  :evil:

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #20 dnia: Października 13, 2010, 23:50:14 pm »
Właśnie dlatego nie chciałem grać Orlando :D W NBA2k9 jedynie w My Player potrafiłem grać centrem (i to też tak średnio skillowo), tutaj sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Przynajmniej nie przed upływem jakichś 5 godzin uczenia się na pamięć wszystkich post moves, czego robić mi się na razie nie chce.

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #21 dnia: Października 14, 2010, 00:12:00 am »
U mnie podobnie - a może nawet jeszcze gorzej.
Największy problem mam w tej chwili z podaniami - mam masę strat własnych. Podawanie za pomocą wyznaczania kierunku lewą gałką i X jest cholernie niedokładne. Jest jeszcze opcja pełnego manualu(podania prawą gałką) lub podania z wykorzystaniem L1 i potem przycisk odpowiedni dla każdego zawodnika.
Co polecacie?
Po cholerę gałką? :P Masz icon passing pod R2, inaczej nie skonstruujesz nic ciekawego :)

A kombinowanie ze sliderami to imo małe czitowanie :angel:

Ja w dwóch meczach byłem bliski zwycięstw z Bostonem, ale wykończyli mnie zajebistą obroną i szybkością Rondo w kontrach. Za to Lakersów raz udało mi się pyknąć. Po nauczeniu się zagrywek idzie mocno z górki. Inna sprawa, że grać tyłem do kosza na razie za bardzo nie potrafię więc taki Bosh służy u mnie tylko do bronienia i czasami pick&rollów.

Kolego jakie czitowanie :o. Po to służą te suwaczki,aby rozgrywka z konsolą przypominała jak najbardziej prawdziwy mecz, z realnymi statystykami. Wejdź sobie na jakieś zagraniczne Forum i zobacz,że wszedzie ludzie tak robią. Szukaja takich ustawień slidersów, aby było jak najrealniej. To że w grze masz jakis zestaw ustawien nazwany symulacją, nie znaczy że umozliwia on taka własnie grę. Trzymanie sie tego na siłę to głupota. Oczywiście nie można tez na siłę trzymac sie jakiś ustawien,które u kogoś innego umozliwiaja w miarę realną rozgrywkę. Trzeba brać poprawki na własne umiejetności i poziom zawodników w druzynie którą się kieruje. Inaczej(łatwiej) gra się Heat a inaczej np. Bucks.
O czitowaniu to można mówić jak ktoś podkręci swoich zawodników i wszystkie skille beda mieli na 90-100%. Ale tu też niekiedy trzeba dokonywac poprawek, bo wiadomo że skille niektórych zawodników są sporo zaniżone. Ja jak gram sezon, to aby jeszcze bardziej zwiekszyc realizm, to w przypadku gdy w realnej lidze zawodnik z mojej drużyny jest kontuzjowany( jak np. teraz Buynum,) ,to mimo że w grze jest zdrowy, idzie na ławę i nie korzystam z niego,aż wróci zawodnik w realu.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #22 dnia: Października 14, 2010, 08:23:00 am »
No właśnie - te nieszczęsne opcje, które jak pierwszy raz zobaczyłem, to się przeraziłem ile tego jest. Fajnie jakby ktoś podał przepis jak to wszystko poustawiać.
Włączyłem sobie wskaźnik pokazujący timing rzutów - dzięki temu gram trochę lepiej.
Przegrałem ostatnio w dogrywce Miami z Bostonem(Allen za 3 na sekunde przed końcem :) ) oraz wygrałem dwoma punktami z 76ers. Dużo treningu przede mną...

Odpaliłem MyPlayer, zrobiłem SG i w pierwszym meczu sprawdzającym mimo zdobycia 25pkt team rating miałem F(nie umiem upilnować zawodnika).
Jakieś wskazówki co do obrony?

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #23 dnia: Października 14, 2010, 18:38:43 pm »
Z defaultowymi ustawieniami na simulation nie widzę żadnych odchyleń od normy, a że osłabione zostały skille niektórych zawodników to chyba dobrze? Z tego co zaobserwowałem np. w ostatnim meczu z Orlando to to, że Dwight przy dobrej obronie nie jest już gladiatorem pod koszem, rzadko trafia FT (w poprzedniej części trafiał bardzo często), Carter dużo rzuca i trafia w kratkę, Nelson po cieniutkim ostatnim sezonie został słusznie osłabiony; LeBron nie jest mistrzem dryblingu, Wade rzuca tak sobie, Artestowi także prawidłowo odjęto zbyt mocną trójkę, Rondo, Pierce, Garnett i Nash grają jak żywi, Granger też nie jest takim mistrzem we wszystkim jak wcześniej itp itd. Osłabianie CPU i wzmacnianie swoich ustawień oczywiście nie ma dla mnie żadnego sensu. Sorry, jak grasz Bucks czy Toronto to chyba bierzesz na poprawkę, że będziesz generalnie przez cały sezon dostawał w dupę?

Wskazówki co do obrony? CPU często powtarza zagrywki więc im więcej grasz, tym lepiej je zapamiętujesz. Musisz znać słabe i mocne strony swojego vis a vis i dostosować się do jego stylu gry w obronie. Typowych strzelców bez powalających umiejętności podkoszowych kryj bardzo krótko na dystansie (można czasami prowokować ich do częstego rzucania, bo są mecze gdzie po prostu nic im nie siedzi, ale zawsze Twoja ręka musi być w pobliżu). Oczywiście odwrotna sytuacja jest z dunkerami typu Gerald Wallace. A na Kobików, Wadeów, Grangerów czy Durantów nie ma raczej żadnej reguły oprócz maksymalnej koncentracji :) No i kluczem jest trzymanie L1 przy przeciwniku (na co wpływa bodajże Defensive Awareness), nieskakanie co chwila do bloku i przecinanie wymian podań między guardami na perymetrze. Cierpliwość, cierpliwość i dobry refleks. Akurat w tym NBA się mi lepiej broni, bo rotacje w kryciu są fantastycznie rozwiązane i AI się nie gubi tak jak w 2k10.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2010, 18:41:10 pm wysłana przez blach0r »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #24 dnia: Października 14, 2010, 22:01:59 pm »
Dzisiaj jeden mecz mnie załamał. Wygrywałem z Wizzards 15 punktami po I połowie meczu by ostatecznie przegrać prawie 20-toma. Cudowna gra, ale czeka mnie masa nauki. Czasami przez 5 minut nie siada mi praktycznie nic  :angel:

Co do Wade'a to IMO jest groźniejszy w tej grze od LeBrona. Zaczęły też mi siadać trójki Millerem. Jeszcze trochę pogram Miami i zmienię na jakąś mniej przepakowaną drużynę...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: NBA 2k11
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 15, 2010, 09:48:06 am »
Jak ten wsad zrobić Jordanem?

Czy inne gwiazdy maja też swoje indywidualne zagrania?